Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) randras válasza Qru (#7900) üzenetére


randras
veterán

Malware-re már van Malwarebytes Anti Malware-em, valami tűzfallal egybegyúrt cuccos kellene. :R

(#7902) Qru válasza randras (#7901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Avira? A wines tűzfel az teljesen jó.

#nincsbennetarcsi

(#7903) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

tud valaki valamit, hogy lakott területen belül méhtartásra milyen szabályok vannak?

mert itt nálunk mindkét szomszédos telken is van 8-10 és 15-20 család (jelenleg)
hócipőm már tele van vele, hogy az udvarba sokszor nem lehet kimenni, mert megtalálják az embert a méhek, a kutyáról meg nem is beszélve, hogy nem győz menekülni sokszor

tavaly óta van a szomszédos udvarban is pár család, amikor is azzal hozták ide, hogy ideiglenesen amíg rendben rakják a kaptárakat, viszik őket, ahhoz képest itt maradtak és azóta rengeteg méh van a mi udvarunkban is, főleg rajzás környékén

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7904) Rivaul válasza Debilon (#7903) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha jól tudom csak be kell jelentenie s ki kell tábláznia hogy méheket tart. Erre kérdezzetek rá a helyi önkormányzatnál mert ha valamelyiket elmulasztotta akkor "repülnek" a méhek. Ahogy nézegettem nincs agyonszigorítva a tartásuk... Ha ez nem segít akkor jegyzőhöz kell fordulni s ott jelezni a zavarást s kérni az áthelyeztetést. Nem 1x-ű... Én biztos agyontolnám chemotoxal az egész környéket ha így kéne élnem :W

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7905) unknownerror


unknownerror
tag

üdv!

szeretném megmérni, hogy elvan-e szakadva egy 15 méteres vezetékdarabom, vagy megvan-e az egész keresztmetszet. arra gondoltam, hogy megmérem az ellenállását egy szálnak, és kiszámítom ezáltal a keresztmetszetet. de valami 0,2mm átmérő jött ki, ha a réz fajlagos ellenállásával számolok. Most ennyire rossz lenne a helyzet, vagy valamilyen ötvözet van a vezetékekben? 1-es amúgy a kábel eredetileg.

amivel számoltam: ellenállás=ro(fajlagos ellenállás) * ((hosszúság méterben)/(S)) S=(sugár^2*pi)/4 így 1-es vezetékre 1,2 körüli ohm jött ki, én pedig 1,8-at mértem.

Valamit elszúrtam? Vagy nem tiszta réz van a vezetékben, az játszik közre? A kábelt kölcsönadtuk, és pár helyen látszott rajta a túl erős használat. Ilyen kis csomók lettek rajta, azt a részt kivágtam.kerti szivattyút hajtanék róla(500-1000w)

[ Szerkesztve ]

(#7906) #65675776 válasza unknownerror (#7905) üzenetére


#65675776
törölt tag

A keresztmetszetet rosszul számoltad. Vagy r²Π vagy d²Π/4.

[ Szerkesztve ]

(#7907) FehérHolló válasza #65675776 (#7906) üzenetére


FehérHolló
veterán

lehet, hogy az én szegénységem, de a sugaras képletben miért kell 2-vel osztani?

Skynet is real. It's called Google.

(#7908) #65675776 válasza FehérHolló (#7907) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jogos! Gyorsan ki is javítom inkább.

(#7909) randras válasza #65675776 (#7908) üzenetére


randras
veterán

Megvan a maga előnye ha moderátor az ember. :D

(#7910) #65675776 válasza randras (#7909) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen. De igazából megvan még a nyoma.

(#7911) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

Miért van az, hogy a Chrome a Prohardvert középre rendezi, a logoutot meg balra? Beállítható valahogy, hogy mindent középre rendezzen? Mármint minden oldalt, ami keskenyebb,mint a monitor. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7912) marsu válasza V.Stryker (#7911) üzenetére


marsu
addikt

a FireFoxi is balra teszi a logout-ot ...

:U

Press any key to continue ...

(#7913) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Hello, az alufeni közép, vagy alufelni kupakoknak azonos az átmérője?

(#7914) napocska2 válasza V.Stryker (#7911) üzenetére


napocska2
senior tag

Ajánlom figyelmedbe ntomka munkáját: Prohardver! Eszközök, egyebek mellett középre igazítja a logoutot is.

(#7915) V.Stryker válasza napocska2 (#7914) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Ez k.rva jó. :C :))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7916) napocska2 válasza V.Stryker (#7915) üzenetére


napocska2
senior tag

Szerintem is! :D

(#7917) Rivaul válasza -NOKIA- (#7913) üzenetére


Rivaul
addikt

Autós kollégák biztos megmondják. Bár ha csak a kupakról van szó abban nem vagyok biztos hogy ugyan olyan lenne amennyiben felniről beszélünk. Kérdezd meg tőlük is, ők többen vannak okosok ilyesmiben :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7918) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

A GameStar fórumon ki van regisztrálva? Olyan problémám van, hogy nemrég megváltoztattam a regisztrációmat freemail-es címről gmail-esre, de a gépemben még a cookie-k miatt bent maradtak a régi beállítások. Most nemrég volt egy nagytakarítás gépen, kitöröltem minden ideiglenes cuccot, és most nem enged be! A Gamestar oldalra igen, de a fórumba nem. Írta ott egy ember, hogy kérjek új jelszót, de ez se segített. Aztán, hogy kérjek új E-mailt, de ezt minek? Nem szereti a Gmail-es rendszert?
Másik, hogy azt se tudom hol lehet. Vagyis sejtem, de engem ez a kép fogad adatmódosítás oldalon:
LINK

Annak ott sztem nem így kéne kinézzen!

Az ember írta továbbá, hogy írjunk neki ha nagy a baj, és max. 3 órán belül megoldja! Lassan egy hete írtam neki! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7919) Fecogame


Fecogame
veterán

A hir.ma oldalon valós hírek szerepelnek, vagy ez is csak egy állhíroldal?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7920) Rivaul válasza Fecogame (#7919) üzenetére


Rivaul
addikt

Mire gondolsz a valós hírek alatt? Arra hogy valóban Duzzasztással gyorsítják az apadást a Tisza középső szakaszán vagy arra hogy a felhők mögül buktattak le egy ufót s ezt megírják?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7921) Fecogame válasza Rivaul (#7920) üzenetére


Fecogame
veterán

Mondjuk ez. Valós vagy sem?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7922) Rivaul válasza Fecogame (#7921) üzenetére


Rivaul
addikt

Valós

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7923) DeFranco válasza Fecogame (#7921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#7924) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Siófokon a sétáló utcában működik még az az amerikai jellegű gyorskajálda? Ha igen akkor már nyitva lehet vajon?

(#7925) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Van egy országúti bicóm, ami még a '80-as évekből származik (valahonnan az NDK-ból). Könnyített vázas, koskormányos (alu). Most lett felújítva 2 éve (teljes váz lecsiszol majd újra fest [matt szürke], abroncsok, ülés bovdenek cserélve, illetve a kormányt is újra szíjaztam + teljesen kitakarítottam a váltókat és az agyakat is + tettem kengyelt a pedálokra.

Magyarul teljesen patent (pár felverődés kivételével ami újra festhető pár perc alatt), csak nem egy mai modell.
Szerintetek milyen áron lehetne eladni? Ha ez így túl kevés infó akkor majd pár napon belül tudok feltenni képeket is. Sajnos márkát nem tudok mondani. A vázon alul van egy számsor amire megpróbáltam rákeresni de semmi érdemi információt nem adott.

[ Szerkesztve ]

(#7926) concret_hp válasza Mr. WolfDog (#7925) üzenetére


concret_hp
addikt

hát van bringás topik, oda írjál :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7927) Rivaul válasza Mr. WolfDog (#7925) üzenetére


Rivaul
addikt

Kerékpáros kollégák tudnak talán segíteni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7928) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Köszi, írok akkor oda. Nem találtam bringás topicot eddig

(#7929) Jorus válasza Mr. WolfDog (#7925) üzenetére


Jorus
nagyúr

A váz talán érhet vmit, a geometriától, illetve a papucs kialakításától függően, amennyiben alkalmas fixi vagy ss építésre. A többi, 30 éves alkatrész az semmit sem ér kvázi, mert használati értékük már nincs, annyira meg nem régiek, hogy emiatt legyen rájuk kereslet.
Egyben, látatlanban olyan 5-10k-t mondanék rá reálisan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7930) Fecogame


Fecogame
veterán

Az mit jelent, hogy egy albérlet számlásan kiadó? Nekem kell számlát adni arról, hogy kibérelem? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7931) FehérHolló válasza Fecogame (#7930) üzenetére


FehérHolló
veterán

neked adnak róla, kb annyit jelent, hogy szerződéssel, full legálisan.

Skynet is real. It's called Google.

(#7932) Rivaul válasza Fecogame (#7930) üzenetére


Rivaul
addikt

Fizeti utánad az adót. Neked eléggé mind1 (5 albim volt soha nem zavart) de azért kiszámíthatóbb egy ilyen főbérlő.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7933) Fecogame válasza FehérHolló (#7931) üzenetére


Fecogame
veterán

Tehát akkor az nekem előnyösebb, ha a számlásat választom. Köszi!

Még egy idevágó kérdés: rezsi mennyi szokott lenni nagyjából?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7934) Rivaul válasza Fecogame (#7933) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt lakása válogatja. Cirkó van vagy bojler? Mekkora? Milyen sütő stb... Közös költségbe mi számít bele? Ha panel akkor az alacsony ár magas rezsit tartalmaz általában. Meg kell érdeklődni. Viszonyítás kép. Én legutoljára 57 nm 2 szoba, tégla 4em társas, kombi cirkó, gáz sütő 4 személy: télen 108k 25 fokos lakásba, nyáron 78k úgy hogy 65 volt ebből az alap albi.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7935) stufen2


stufen2
tag

Sziasztok! Lehet láma kérdés, de jóf0gäson, hogyan lehet egy eladó többi termékeit is megnézni, mert ugye apródkán van egy link, hogy az eladó további termékei, de itt viszont nincs. :(

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#7936) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

erről miért nem találok sehol semmit!? :Y
Akai PHA-5800 kártyafüggetlen okostelefon

(#7937) Fecogame válasza -NOKIA- (#7936) üzenetére


Fecogame
veterán

Lehet, hogy elírták a nevét, és ezért.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7938) -NOKIA- válasza Fecogame (#7937) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Az akai dual sim mobilok közt sincs fent külföldi oldalakon! :C

(#7939) Fecogame válasza -NOKIA- (#7938) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor ez ilyen ósön egyedi gyártású, egypéldányú cucc. Vedd meg :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7940) -NOKIA- válasza Fecogame (#7939) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

tetszik ez a 3200-as akksi! :K
Illetve garanciális kérdésben is korrekt a hozzáállásuk! :K

(#7941) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Komoly kérdéssel fordulok hozzátok,mert a tapasztalatunk nagyjából nulla. Barátnőm örökölt egy lakást,amit ki szeretnénk adni. Szuterén,egyszobás, 40e+rezsi a 14. kerületben ,nagyon sok az érdeklődő ,de fél kiadni,mert bármikor átverhetnek,meg minden roszaság,nem is részletezném. Már közel fél éve van hirdetés alatt,kb 30-an látták már,de mindenkit "elkergetett".

Mivel tudjuk bebíztosítani magunkat,milyen szerződések szükségesek ahhoz,hogy ne aggódjunk a lakás miatt? Mi szükséges ahhoz,hogy egy lakás kiadható legyen?(papírok,hivatalos személy,bármi szabályzat?) Valamint hogy lehetne ezt elintézni minél hamarabb? (Hivatalosan szeretnénk elintézni,nem feketén kiadni)

Egyre rosszabb a helyzet és teljesen tanácstalan vagyok,valamint a közös költséget se akarom évekig fizetni egy üresen álló lakás miatt. :(

Kérem,akinek van tapasztalata,segítsen,mert ez egyre rosszabb lesz. :R

(#7942) Melack válasza Kiki18 (#7941) üzenetére


Melack
veterán

Fogadjatok fel egy ingatlanost, azt hiszem nektek az lenne a legnagyobb segítség.
Bár a leírás alapján párod neki sem hinne, így elég necces a szitu.
Ha normális a szerződés, akkor nem lehet gond azzal a résszel. Az emberi dolgok már más tészta.

(#7943) leslieke: ezért írtam, hogy az emberi oldal megint más. Ha nagyon akarnám, én is meg tudnám oldani a leinformálhatóságot... És akkor mit nyertem vele? Semmit.
Ha nagyon fosik, itt a HA!-n is sokan keresnek kecót. Nézzen körbe itt. De kockáztatni kell, különben sose fogják kiadni a kecót. Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7943) leslieke válasza Melack (#7942) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Haverom ingatlanoson keresztül szerzett olyan, leinformált, megbízható albérlőket, akik 2 hónap után kiköltöztek, de az alatt a lakást úgy lelakták, hogy több 100 ezer Ft lesz a felújítás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7944) Kiki18 válasza Melack (#7942) üzenetére


Kiki18
őstag

Sok pénzt levesznek,ez már lopás lenne...és igen,nem bízna benne.
Ami barátnőmet zavarja,az ,hogy 5-6m ft-ot bíz rá egy vadidegenre,aki sehogy se tudja bizonyítani,hogy "normális" egyén.

(#7945) Melack válasza Kiki18 (#7944) üzenetére


Melack
veterán

Egyszer egy havi kaució ára, amiért dolgoznak - ez cca 40.000 Ft, ami aprópénz (ismerem ennyire azt a szakmát).
Innentől kezdve a paranoia és a bizalmatlanság öli meg az egészet - és párodból nem lesz sose normális tulaj - ez nem sértés, tapasztalat.

(#7946) leslieke: ha pusztán financiális oldalról nézzük, nem a legjobb megoldás - ismerősnek könnyebben engedsz, mint idegennek.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7946) leslieke válasza Kiki18 (#7944) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ismerősnek nem tudja kiadni?

Melack ez igaz, de jobb (lehet) egy olcsóbb, ismerős, mint egy drágább ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7947) Rivaul válasza Kiki18 (#7944) üzenetére


Rivaul
addikt

Először is úgy lehet kiszűrni hogy a folyó havi lakbért+2 havi kauciót kértek. Ezt az összeget 1 éves szerződésre le is kötitek. Így ha bár mi történne abból azért lehet javítgatni. Havonta a fizetésnél körbe kell szaladni a lakáson így ellenőrizhető az állagmegtartás. Ezt ki is lehet kötni szerződésben. Le kell tölteni egy bérleti mintát s azt kell tetszés szerint alakítani, ezen már lesznek olyan dolgok amin magatoktól is el tudtok indulni s tovább is menni. Ha meg akarjátok nézni hogy csinálja más akkor mennyetek el egy lakást megnézni s az is jó tapasztalat (csak ki ne vegyétek) :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7948) Melack válasza Kiki18 (#7944) üzenetére


Melack
veterán

Kolléga épp lakást keres, ki tudja (olyan vagyok mint a Nokia, "Connecting People" :D )

(#7947) Rivaul: ez egy jó ötlet, de akkor az összeghez ténylegesen ne nyúljon a tulaj.

(#7946) leslieke: hidd el, tőle is fosna. Nem is kicsit. Így értelme eleve nem sok a dolognak. Pedig 14kerben gyorsan találni albérlőt, mert az felkapott hely - lásd a témaindítót.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7949) Jorus válasza Kiki18 (#7944) üzenetére


Jorus
nagyúr

El kell dönteni, hogy ki akarja-e adni vagy sem. A leírtak alapján nem. Így hát akkor ennyi. Esetleg ismerősnek, rokonnak kiadni jelképes összegért, legalább néha szellőztet, télen meg nem fagy szét a pecó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7950) leslieke válasza Melack (#7948) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom milyen a 14ker, ott lakom. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.