Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48051) DonThomasino válasza Adler (#48050) üzenetére


DonThomasino
veterán

Proci hibázik FLASH nél. (talán).

Nem tudsz kölcsön kérni egy proci t egy test ig?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48052) Adler válasza DonThomasino (#48051) üzenetére


Adler
aktív tag

sajna nem. körülöttem mindenki inteles. :(

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#48053) DonThomasino válasza Adler (#48052) üzenetére


DonThomasino
veterán

Van ez Prime95 proci test elő program.
Én még nem próbáltam, de te megnézhetnéd. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48054) Adler válasza DonThomasino (#48053) üzenetére


Adler
aktív tag

kipróbálom

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#48055) Mans20


Mans20
addikt

Napot

Van egy asrock 4dualcore vsta lap egy gépbe,átmentettük a régi cuccokat a merevlemezre az előző hdd ről,utána kiszedtem a régi hdd-t és már nem állt fel a rendszer,vagyis még a monitor se kapott jelet,próbáltam másik hdd vel,másik vga-val de semmi,monitor is működik másik géppel,én a lapra tippelek hogy valami nem jó benne vagy a hulladék codegen táp,amit majd cserélünk minnél elöbb,ilyen lehet a táp miatt?kínomba csináltam egy cmos-t,de az se segített,gép kikapcs,két óra múlva anyám bekapcsolja a gépet,feljön a boot szöveg,hdd író stb,és hogy cmos ikszipszilon,nyomok F1 et ami defaultra rak mindent,és szépen felállt a rendszer,úgyhogy nem tudom mitől volt ez.

(#48056) csuree


csuree
csendes tag

Helló

annyi volna a kérdésem hogy a chipsetek között mi a különbség (melyiknek mi az előnye-hátránya)

(#48057) DonThomasino válasza Adler (#48054) üzenetére


DonThomasino
veterán

Még azt is kipróbálhatnád hogy leszeded a FLASH t a gépről.
Hogy mi történik.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48058) MeroM


MeroM
senior tag

Hali kezem ügyébe került egy D845GLLY lap + 2ghz s penium cpu+ 128mb, 256mb SD :F ram
Hibajelenség: sípol 3 at és kész kibe raktam a ramokat egyszer csak elindult, azóta megint semmi mi lehet szerintetek a hiba?

(#48059) Hunork válasza DonThomasino (#48057) üzenetére


Hunork
veterán

Jaja, ezt én is írtam. :K Bár így még tényleg egy próbát megér, amit írtál, hogy Bios-csere, hátha segít, főleg, ha korábban nem volt gond. Már nagyon fúrja az oldalam, hogy mi tesz keresztbe. :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48060) DonThomasino válasza Hunork (#48059) üzenetére


DonThomasino
veterán

VGA kölönösebb használatban van a FLASH nél?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48061) spista222 válasza MeroM (#48058) üzenetére


spista222
addikt

A három síp az memória. Próbáld meg másik memóriával vagy másik slotba esetleg tisztítsd meg a memória érintkezőit.

(#48062) MeroM válasza spista222 (#48061) üzenetére


MeroM
senior tag

köszi, próbálkozom, de meg van halva:D

(#48063) spista222 válasza MeroM (#48062) üzenetére


spista222
addikt

cmos clear volt?
Egyszerre csak 1 memóval volt próbálva?

(#48064) MeroM válasza spista222 (#48063) üzenetére


MeroM
senior tag

persze minden volt, de még mindig semmi csak sípol sípol sípol...

(#48065) Hunork válasza DonThomasino (#48060) üzenetére


Hunork
veterán

Hát muszáj neki, de nem terheli rommá...
"A flash támogatja a hardveres gyorsítást. Egy minimum DX9-es videokártya kell hozzá."

És Adlernek is:
Huj:erről jut eszembe egy régi eset, nem tudom él-e még, mert fogalmam sincs most hirtelen, hol kell ezt be-kikapcsolni, de régen hasonló szitut megoldotta valami ilyesmi: flash tartalom lejátszásánál ki kellett kapcsolni ezt a hardveres gyorsítást, és ott is az volt, hogy AMD lap+proci és Nvidia Vga szerepelt. Ez csak egy tipp!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48066) spista222 válasza MeroM (#48064) üzenetére


spista222
addikt

A procit is vetted már kis és raktad már vissza? extrém esetekben ettől is lehet.

(#48067) sgergi válasza csuree (#48056) üzenetére


sgergi
veterán

Melyikekre vagy kíváncsi? Legalább intel/ amd és foglalat szerint.

(#48068) DonThomasino válasza Hunork (#48065) üzenetére


DonThomasino
veterán

Még esetleg arra gondoltam egy másik foglalatba át lehetne rakni a VGA-t.
( az ütközés miatt)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48069) csuree válasza sgergi (#48067) üzenetére


csuree
csendes tag

amd

(#48070) MeroM válasza spista222 (#48066) üzenetére


MeroM
senior tag

Próbáltam....:(

(#48071) Hunork válasza Adler (#48054) üzenetére


Hunork
veterán

huh, hát olvastam egy csomót.
Szóval, flash eltávolítása innen: [link]
Restart, és újra a flash install. Ez a biztos módszer.
Ugyanitt olvastam, hogy mindenféleképpen egy régebbi flash kell, legalábbis ebben az esetben ez megoldotta.

Meg ezt is olvastam:
"A diagnosztika: Ez a hiba akkor fordul elő, ha a videokártya végtelen ciklusba kerül, mialatt arra vár, hogy a videohardver üresjáratba lépjen. Ez azt jelezheti, hogy probléma van a videohardverrel, vagy hogy a videokártya nem tudja megfelelően beprogramozni a hardvert.MS Support"

DonThomasino írta, hogy a VGA másik slotba-azt is tedd meg.
És nem írtad végül, hogy codec pakk van-e a gépen avagy nincs? Ha van, törlés!

Meg ezt is olvastam, csak DonThomasino-nak küldtem:

Huj:erről jut eszembe egy régi eset, nem tudom él-e még, mert fogalmam sincs most hirtelen, hol kell ezt be-kikapcsolni, de régen hasonló szitut megoldotta valami ilyesmi: flash tartalom lejátszásánál ki kellett kapcsolni ezt a hardveres gyorsítást, és ott is az volt, hogy AMD lap+proci és Nvidia Vga szerepelt. Ez csak egy tipp!

Agyműködésem a végéhez közeledik... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48072) Hunork válasza DonThomasino (#48068) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, írtam egy hosszút, ezt is beleszőttem...már paff vagyok, mint a sárkány... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48073) spista222 válasza MeroM (#48070) üzenetére


spista222
addikt

Akkor már csak külső alkatrészekkel tudnád kizárni hogy mi a hibás ram vagy alaplap.

(#48074) Gabóka


Gabóka
tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy mi a különbség az alábbi 3 alaplap között:
1
2
3 hdmi kimenetes

(#48075) DonThomasino válasza Gabóka (#48074) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az áruk. :))

Az OEM az doboz nélkül van a boltban is.
A HVS en meg van egy HDMI kimenet a VGA nál.

Egyéb dolgot így hirtelen nem látok modell szám megegyezik akkor nem is lenne szabad.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48076) Gabóka válasza DonThomasino (#48075) üzenetére


Gabóka
tag

Az áruk nekem is feltűnt, meg az OEM is :D Azon kívül kb semmi? Amikhez társítva lenne:
intel cel g530 vagy intel pent g620
2 gb ram

[ Szerkesztve ]

(#48077) DonThomasino válasza Gabóka (#48076) üzenetére


DonThomasino
veterán

A RAM okat miden képpen csekkold a gyártó által meghatározott listában
a vásárlás előtt.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48078) Gabóka válasza DonThomasino (#48075) üzenetére


Gabóka
tag

Értem. És ez a többihez képest?
4

(#48079) DonThomasino válasza Gabóka (#48078) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha jól látom vmiben eltér más CHIP es.
VGA
AUDIO

PCI-E port szorzó száma is más.

Ha lehet egy javaslatom inkább a gyártói oldalon tájékozódj ne a vásárlói oldalon.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48080) Gabóka válasza DonThomasino (#48079) üzenetére


Gabóka
tag

Rendben. Köszönöm a segítséget! :)

(#48081) DJ WOKKY válasza Sozen (#48023) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

milyen mértékű a pont esés, és az fps esésed ?
Nem kellene neki több feszültség ? Ha terhelve van, akkor folyamatosan kellene neki tartania a szintet, majd h visszaesik a terhelés csak akkor visszaállnia 1,6-ra.

(#48082) Adler válasza Hunork (#48071) üzenetére


Adler
aktív tag

köszi ezt is kipróbálom, csak most fut a processzor teszt(Prime95).

utána jön a flash újra install.

külön codec pack nincs fenn, mert ezelőtt volt egy olyan problémám még a régi lappal (Crosshair III Formula) hogy a legújabb nvidia driver-rel akadtak az mkv filmek. Ekkor ajánlották a VLC média playert.

a proci teszt eredményét is majd megírom. kb 8 órás tesztet tervezek. éjfélkörül lesz vége.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#48083) DonThomasino válasza DJ WOKKY (#48081) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tanulmányozd már kérlek Adler kolléga helyzetét mert nem boldogulunk.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48084) sgergi válasza csuree (#48069) üzenetére


sgergi
veterán

[link] Általában aszerint kell döntened, hogy kell-e integrált vidkari, illetve lesz-e CF. Ezen kívül sebességben nincsenek nagy eltérések.

(#48085) Hunork válasza Adler (#48082) üzenetére


Hunork
veterán

ok, de a flash-t a küldött link-en keresztül szedd le, mert így biztos minden lerepül a gépről! Éjfélkor már avró sonno :) , úgyhogy majd holnap megnézem sikerült-e.
Amúgy:épp az ilyen dolgokért nem érdemes kikapcsolni a rendszer-visszaállítást, azt a 4-5 GB helyet, amit megadunk neki, nem szabad sajnálni! Már mentett meg engem is, meg több gépemet is ez a mód!
Nem hiszem, hogy proci lesz, legalábbis besírok, ha igen...VGA driver-t amúgy cseréltél mostanában? Erre nem emlékszem. Valahogy úgy kéne elképzelni, hogy mikor volt a hiba, és az előtte lévő dolgokra "visszatenni" mindent. Ha lehet, persze.
VGA csere is kéne, csak tesztképpen, hogy egy másikkal fagy-e. Előtte a már említett slot-csere.

Közben ezt is találtam hasonló gondokkal küzdő embereknek, hátha valamelyik segít:
1."Ettől függetlenül - amennyiben csak a videólejátszásnál fordul elő a hiba - valószínűleg a lejátszóprogram vagy az éppen használt videokodek akad össze az Nvidia meghajtójával.
A neten akad jópár kodekpakk, amiket az egekig dícsérnek, de a többségük inkább csak gondot okoz. Helyettük érdemesebb olyan lejátszót használni, ami önerőből is képes lejátszani szinte mindent. Ilyen például a VLC Media Player, GOM Player vagy a KMPlayer."

2. "Nem mindegy, melyik modul van feltelepítve, Shockwave Player, vagy az Adobe Flash player. Az Adobe a jó."

Mindenekelőtt ezt próbáld meg!
3."Próbáld meg a hardveres támogatást kikapcsolni.
Jobb klikk a flash tartalmon,Setting,Display/pipa ki/"!!!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48086) yohnsee válasza Adler (#48082) üzenetére


yohnsee
tag

Bocsi, ha megvan már a válasz, de nekem volt egy gépen régebben (megmagyarázhatatlan módon) az agnitum outpost firewall volt a hibás. Igaz, az boot alatt fagyott ki, de talán egy próbát megér. Tudom, hogy minden eddigi teszt proci vagy flash hibára utal, de ezt amit én mondok, pár perc leellenőrizni. Vagy más tűzfalat próbálj meg felrakni helyette, vagy másik verziót.

AVR

(#48087) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy kikapcsolás után ha alapra visszaállítom procit, akkor is bekapcsolás után 3x felpörög VGA venti, és Boot failure-t ír ki... és összevissza beállít random értékeket procinak és ramnak is hülyességet... :F

Előző lapban is csinálta ezt a 3x felpörgős dolgot már, ami egy Gigabyte 990FXA-UD7 volt, mostani lapom pedig Asrock Fatal1ty 990FX Professional.
Könyörgöm segítsetek mi lehet ez mert már megőrülök. :(((

Újraindításnál teljesen jó, nincs semmi probléma. Csak azután hogy kikapcsolom majd bekapcsolom a gépet... :O

(#48088) Hunork válasza yohnsee (#48086) üzenetére


Hunork
veterán

Így van, én is mondtam, hogy uninstall a teszt kedvéért! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48089) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Valami 5let? :U

(#48090) Joseppe210 válasza zsoldi80 (#48039) üzenetére


Joseppe210
tag

Rendben szerzek egyet. Valszeg ezert lehetett hogy hol ment hol nem.kosz az otletet

JP210

(#48091) Werkly


Werkly
őstag

Kérdésem lenne, hogy a BIOS adta hőfokok mennyire megbízhatóak? Vagy ugyanez áll a monitorozó programokra is? Kösz!

(#48092) Adler válasza Hunork (#48085) üzenetére


Adler
aktív tag

8 óra proci tesztelés eredménye, hogy egyedül a 3. magra írta ezt:
[Sun Nov 27 20:37:38 2011]
FATAL ERROR: Rounding was 0.498046875, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

A többi magra semmi nem írt.
Ez most mit jelent? Azt,hogy rossz a procim?

Elkezdem a flasht újrarakni.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#48093) HellGreg


HellGreg
őstag

sziasztok, valaki tudna tippet adni, milyen ramokat érdemes asrock n68c-s ucc lapba venni? próbáltam ddr2, ddr3 kingmaxot, de el se indult velük (cpu: athlon 2 x2 250). Köszi előre is.

(#48094) MeroM válasza HellGreg (#48093) üzenetére


MeroM
senior tag

(#48095) yohnsee válasza Hunork (#48088) üzenetére


yohnsee
tag

Akkor bocsi, nem láttam, hogy már Te is írtad neki.

AVR

(#48096) DonThomasino válasza Adler (#48092) üzenetére


DonThomasino
veterán

Beírtam egy proci topicba., hátha okosabbak leszünk.

Ha jól tudom nem minden hibaüzenet jelent ténylegesen hibát.
Mert egy ilyen tesztnél ennyi idő után már "talán" hibázhat a proci.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48097) DonThomasino válasza DonThomasino (#48096) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nekem még azt mondja női megérzésem hogy RAM.
Dugjál már bele egy kölcsön RAM ot ha megoldható.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48098) Hunork válasza Adler (#48092) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Hát őszintén nem tudom, ezt procis szakik jobban megmondják. :F
Ettől még mindig áll nálam ez a hsz, főleg utolsó pont:
[link]
Nagyon sokat olvastam utána tegnap, és mindenhol a win-codec-flash-driver-tűzfal ötöst emlegetik, mint hibaforrást, főleg, ha előtte nem produkálta.Az a nagy kérdés, hogy mikor volt jó? A drivereket ehhez az időponthoz kell igazítani, főleg régebbi alkatrész esetén nem biztos, hogy javulást hoz egy új driver, mert lehet, hogy már benne sincs a támogatási listában. (ettől még persze fel lehet tenni...)
De a link 3. pontja igen fontos, sok fórum hsz-t olvasva, ez a legtöbb esetben segített!!!

Ha nem segít ez sem, akkor én hangsúlyozom még mindig, mert láttam, hogy mik vannak a gépen: mkv, Vlc, tűzfal le. Flash a korábbi módszerrel le. Driver szintén (Vga, Alaplap, hangkártya), gép újraindít. Utóbbiaknál, ha emlékszel, visszaállítani a régi időpontra a drivereket. Gép újraindít. Mehet fel a Flash a hivatalos oldalról. Próba. Utána mehet fel Vlc vagy SMPlayer. Próba. Ezután Tűzfal. (bár jó a Win tűzfala, nem mindegyikkel érzi jól magát a rendszer). Próba. Mkv akármid ezután (bár az SMPlayer tudja, ha jól emlékszem, így ez a lépés kimaradhat). Próba.

Ha már az első alkalommal hibajelenség lesz, akkor passz. Ha nem, akkor csak kiderül, hogy miután volt a hiba, és akkor egy örök életre megjegyzed. :K
Végül: ha semmi nem segít, akkor egy Win reinstall, tudom, ezt nem nagy örömmel hallod, de utána csináld a telepítéseket fentebb írtak szerint, mindegyik után nézz egy youtube videót, és így kiderül, hogy ki volt a bűnös. (ha kiderül) Az is lehet, hogy valami tényleg bemászott a System könyvtárba, és a reinstall megoldja.
Más tényleg nem jut eszembe, olvasd el a korábbi hsz-eket, és ha már mindent megtettél, akkor reinstall!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48099) Hunork válasza yohnsee (#48095) üzenetére


Hunork
veterán

Semmi baj, ezért vagyunk itt :K , csak már tényleg sokat görcsölünk ezen...én is szeretem reinstall nélkül megoldani, nem szeretem, ha ez a megoldás... :( Mindegy, meglátjuk, mi lesz...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48100) Adler válasza Hunork (#48098) üzenetére


Adler
aktív tag

Még az éjszaka újraraktam a flasht ahogy írtad (flash uninstallal). és a hardveres gyorsítást is kikapcsoltam. most a 10.3-as verzió van fenn. majd este mikor otthon leszek akkor tesztelgetem a flash videókkal. és meglátjuk.

Mivel ez egy teljesen új alaplap, mert erre cseréltem a régebbi Crosshair III alaplapomat. A legelejétől voltak fagyások. Először azt hittem hogy a Winfast Pxdrv3200 H tv tuner kártya miatt van ez a jelenség, ki is szedtem a gépből, mivel a driver felrakásánál is volt kék halál(Vista driver-rel viszont sikerült). Azóta nagymértékben csökkentek ezek a fagyások és most már csak a flash-nél van.

DonThomasino:
sajna nincs más memória amit beletudnék rakni próbaképpen. :(

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.