Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42201) varsam válasza Narancs (#42200) üzenetére


varsam
őstag

Ahogy hallgatom csak terhelés alatt csinálja, amint több kraft kell neki.
Nem hallatszik ki, csak akkor hallom, ha közvetlen odahajolok.
Kössz a választ, én is vmi hasonlóra gondoltam, de most megnyugtattál.

3DMark Vantage eredményeim egyébként:
GPU/Mem clock --> GPU score/CPU score
825/900 --> 6821/4653
855/1100 --> 7306/4685
Javult a helyzet az emeléssel.

(#42202) Alastair' válasza varsam (#42201) üzenetére


Alastair'
nagyúr

És ezeket defaulton mérted? Mert az kizárt!!!!
Egy 3870 nem kap ennyi GPU pontot a Vantage-ban. :(

Én valamivel 8000 pont (GPU) felett kaptam CF-be, akkor be ne meséld már, hogy te 1 db 3870-el kapsz 7000 pontot!! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42203) szasanyi válasza varsam (#42195) üzenetére


szasanyi
félisten

Állíts meg a ventit és nézd meg, úgy is hallod-e. Van ahol a venti alacsony fordulaton, van ahol valamely tekecs(ek) adnak ilyen hangot. Olyanról is olvastam akinél meghalt a kártya, és olyat is akinek semmilyen problémája nem volt vele.

Lord Vader: az én Gainward 4850 1GB Golden Sample kártyám E8400 mellett csinált 72xx pontot. Az nem lehet valós érték... hacsak nem 3DMark 06-tal. De az meg kevés...

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42204) Alastair' válasza szasanyi (#42203) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez pontosan így van. esti mese.....

Alister from Hell

(#42205) killer1203 válasza varsam (#42201) üzenetére


killer1203
senior tag

Nemtudom hogylehet Neked 7000 pont :F

Én ennyit kaptam [link]

(#42206) varsam: Igy már érthető :R

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#42206) varsam válasza Alastair' (#42204) üzenetére


varsam
őstag

A világért sem szeretnék átverni senkit.
Beléptem a progba, és annyit csináltam, hogy átállítottam a felbontást 1024x768-ra.
[link]
[link]
Torrentről szedtem le a vantage-t, és volt hozzá egy v101 nevű hotfix is, amit feltettem. Lehet h emiatt van ilyen eredményem, és ezért nem írja ki az összesített pontom, csak külön-külön? Nem értek ehhez, boccs.
Ha emiatt van, akkor letörlöm és újra felteszem e nélkül.
Egyébként csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyivel több pontot kapok, ha húzom a vga-t.

Ciripelés:
Hiába szedem le a ventit, nem az csinálja, hanem a kártya. Remélem nem lesz semmi baja, nem bírnám ha ki kéne dobni

[ Szerkesztve ]

(#42207) Alastair' válasza varsam (#42206) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1280x1024 a default. :R
Mondjuk 1024-en sose néztem még, de most kíváncsi lettem. :DDD
(bocsi nem akartalak megbántani, csak azért vagyunk egy páran itt akik eredményeket közlünk egymásnak, és hirtelen kicsit meglepődtem) :R

szasanyi: :DDD :DDD, nem! 1440x900, ultra high és 4xaa, 8xaf az értelmes felbontásom bármelyik játékban.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42208) szasanyi válasza varsam (#42206) üzenetére


szasanyi
félisten

B@szki... :W Mindenki performance módban (default, 1280x1024) futtatja. Úgy nézd meg, ne alacsony felbontásban!

Lord Vader: minek? Van értelme? Használsz olyan felbontást bármire?

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42209) varsam válasza szasanyi (#42208) üzenetére


varsam
őstag

jójó boccs. :S :/
Persze semmi baj, én hibáztam. Én is csodálkoznék a ti helyetekben.
Majd akkor megnézem úgyis.
Azért állítottam át, mert a monitor ebben a felbontásban csak 60Hz-et tud, amikor is elkezd iszonyúan magas frekvencián sípolni.

Hát nincs szerencsém a hangokkal :(((
Nem gagyi, Samsung, csak már 6 éves.
Sima 17es flat.
Ha lenne pénzem... már nézegettem őket, majd talán egyszer..

[ Szerkesztve ]

(#42210) szasanyi válasza varsam (#42209) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy látom, neked nincs szerencséd ezekkel a nem kívánt hangokkal. :D

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42211) Alastair' válasza varsam (#42209) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Rendben szal 17-es gagyi crt-d van, vegyél egy rendes 19-es tft-t. :R

Alister from Hell

(#42212) karantÉN


karantÉN
aktív tag

hellosztok !

kéne egy kis segítség !

Van egy ati 3870 x2 vga ( asus ) valamiért 5-6 ezerrel kevesebbet csinál 3dmark 06 ban mint 1 rendes , meg 1 magnak látja nem 2 nek az alaplap egy gigabyte p35 ds3l , c2d e4xxx a proci és 4 gb ram platform windows 7.

ezeknek a kártyáknak az a lényege h ne rakjak be 2 db ot crossfire be ezért nem is kell hozzá ( a tesztben is írták ) de akkor mi lehet a probléma ? windows 7 talán még nemtudja az ilyeneket ?

várom a segítséget , nincs sok időm h visszatudjam olvasni a hozzászolásokat
üdv

r

6543210

(#42213) - = Zk = - válasza karantÉN (#42212) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha jólértelmezem Asus 3870 X2-det a Win7 csak 1GPUsnak látja.
a másikat letiltotta? ezt lehet látni eszközkezelő, CCC és everest pl. ha igen, akkor megkérdezném melyik win7 van fent. mert nálam ilyen jelenséget 64bites vista alatt produkált.
ha valóban ígyvan, akkor valszeg a Win7 sem támogatja a CF-et, mint a 64bites vista :W

üdv

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42214) Alastair' válasza - = Zk = - (#42213) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Win7 nem támogatja a CF-et? Ekkora blőd-séget se olvastam még!

karantÉN: mennyi az a pontszám?

Win7, 3870 CF

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42215) scope2007


scope2007
addikt

nálam rendesen működött Vista64bit alatt is és win7 alatt is a 3870x2! mind két magot látta mindig, tehát crossfire enabled
de amúgy alapból XPt használok!

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42216) KisBla válasza varsam (#42198) üzenetére


KisBla
tag

én azt hallottam hogy azért ciripel mert ahogy 3d-be lép a kártya ugyebár több áram kell neki és azért csinálja mert ilyenkor veszi fel az áramot magának. nekem is ciripel ha elinditok egy játékot de csak a menüben csinálja a játékban már nem ciripel.

Üdv.: Tomi

(#42217) cowboy_bebop válasza - = Zk = - (#42213) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"a Win7 sem támogatja a CF-et, mint a 64bites vista"

Akkor Te eléggé képben lehetsz.. ;]

(#42218) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

jönnek ki az újabbnál újabb op rendszerek és kifelejtenék a cf támogatást?? :F
na neee...
a hibának máshol kell lennie...

(#42219) varsam


varsam
őstag

Na így már értkélehető eredményt kaptam Vantage-be :)
GPU: @855, Mem: @1100, CPU: @3300
Kép

[ Szerkesztve ]

(#42220) LLKobe válasza varsam (#42219) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát nemtom ez mennyire jó, én a sima 3850-emmel 42xx pontot kaptam.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42221) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

kedves kedvesen hozzászólok. gépelési hiba miatt, kéretik NEM leharapni a fejemet. köszönöm, és bocsánat.. :B

nahszóval!
nem egy helyen hallottam, hogy a 64bites vista nem nagyon szereti a CF-et. értem ezt az X2-esekre. persze ez nem 100% os hír, vehetjük zuhanyhiradónak...
ami viszont jobban feltünt, akik visszaolvasnak, láthatják mennyi panaszom volt az X2-mel. ígyhát iponba be a komplett gép.ot ttapasztaltam azt, hogy vista 64bit alatt nemvolt hajlandó aktiválni a második magot egy másik 3870 X2-nél, és egy 4870 X2-nél sem! Xp viszont simán felismerte mindkét esetben.
(az eredeti sztorit esetleges igény esetén részletezem, mivel ugynézki bios halált kaptam az egyik magra)
én ebből kiindulva mertem azt megkockáztatni, hogy a win7 SEM támogatja a CF-et. csak a mondatvégi írásjel kimaradt. a szmájli viszont odakerült :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42222) Alastair' válasza varsam (#42219) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, ez az eredmény már reális. :C

Alister from Hell

(#42223) monosz


monosz
őstag

3870x2-es kártyát használok,2DB-ot CFX-be.Vista 64-en nekem tökéletesen működik mind a négy mag,eszközkezelőben ill az everest is látja.Win7 64-en is tökéletes. :K Sajnos az XP-vel nem működik a powerplay funkció,a második kártyán, 3D-s órajellel megy állandóan.(fűt mint a barom) :O
Sokat szarakodtam a driver-ekkel,és arra jutottam hogy a 9.x-es cata-k nem jönnek be a 3870x2,ill az X2 CFX-hez. :F A 9-es széria már nem ezekhez a kártyákhoz vannak fejlesztve.A 8.12-es cata-val F@sza minden CFX-be,a 64 bit-es rendszereken.Azért írtam ez le,mert talán segítséget nyújt,a 2 ill,a 4 magos rendszerek építéséhez,és a felesleges kínlódáshoz!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42224) monosz


monosz
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42225) scope2007 válasza monosz (#42224) üzenetére


scope2007
addikt

lehet én is visszateszem a 8.12es drivert! mert a 9es már szerintem se hoz javulást a 3xxx sorozatnak.. hogy rohadjanak széjjel hogy mindig csak a legújabbra fejlesztenek :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42226) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!

A hd3870x2-es kártyát a mostani helyzetben teljesítményben hová tudom rakni? Úgy értem,hogy pl egy 4830-ashoz kéest mit tud?
Előre is köszi a válaszokat.

**********

(#42227) MZsoltee válasza echterion (#42226) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nehéz kérdés, mert ahol működik a CF rendesen ott erősebb, ahol meg nem vagy gyengén ott meg gyengébb mint a 4830, sőt szélsőséges esetben, még egy darab 3870nél is gyengébb lehet!

Mindig is mondtam nem kell eröltetni a CF-et és az SLi-t!!!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42228) - = Zk = - válasza MZsoltee (#42227) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Mindig is mondtam nem kell eröltetni a CF-et és az SLi-t!!! " hát van benne valami, de egy 4870 X2-t erőltetnék ha eröltethetném ;] :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42229) karantÉN válasza Alastair' (#42214) üzenetére


karantÉN
aktív tag

haverom gépe ,

11 ezer kb , windows 7 32bit

6543210

(#42230) MZsoltee válasza - = Zk = - (#42228) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tudod ez olyan, mint a kocsiknál, nem kell az embernek egy M6os, de ha már ott lenne, akkor eljátszana az ember vele... Szóval a többkártyás rendszerekkel is így vagyok, ha teljesítmény ár arányt nézem nem vennék soha, de ha adnának egyet, azért eljátszogatnék a kis kuriózummal :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42231) scope2007 válasza MZsoltee (#42227) üzenetére


scope2007
addikt

nem is tudom.. én tuti nem cseréném le egy 4830ra a 3870X2-met.. sőt még 4870re se!
csakis 4870X2-re! előbb utóbb úgy is meg kell lépni :D

meg azt se szabad elfelejteni hogy az X2őbe lévő cf megoldás nem egyenlő azzal hogy crossfire híddal kötöd össze a két 3870et.. ugyebár más elven működik.
tehát ami nem megy két 3870 vgaval.. az attól függetlenül még simán mehet egy X2es karival!
gondolok én itt játékokra.. pl van egy ismerősöm akinek két darab 3870ese van és egy q6600osa! cs sourceban neki 100FPSe sincs meg míg nekem video stress tesztben 800FPS megvan lazán! 60slotos külföldi szerveren meg 120körül nekem.. tehát nálam ez már bizonyító dolog

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42232) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekem q6600 + 3870x2-m van.

Hassít... de miért nem használja ki minden játék?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42233) - = Zk = - válasza MZsoltee (#42230) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ottapont :K :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42234) Alastair' válasza karantÉN (#42229) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az E4xxx-es C2D kicsit gyenge lehet egy 3870 X2-höz. Min. 3 GHz-ra kellene húzni azt a procit, úgy 14xxx pont körül kellene kapni a 06-ba.
3870 CF. OP.: Win7, 64bit, E7300C2D, 333x9-en.

Alister from Hell

(#42235) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. :)
Most üzemeltem be egy Asus 3850-est. Namár most a kép így néz ki: LINK (Sorry ezen talán elég jól látszik miről beszélek.)
Ez mitől lehet?
Gondolom nem driver hiba, mert már 2-vel is kipróbáltam. :W
THX!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#42236) Alastair' válasza lizakattila (#42235) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én semmi hibát nem látok a képen. :(

Alister from Hell

(#42237) lizakattila válasza Alastair' (#42236) üzenetére


lizakattila
senior tag

Olyan az egész kép, mintha kb 8 bites színmélység lenne beállítva, el vannak mosódva az átmenetek, az egészet mintha "foltokban" jelenítené meg. :F Legalábbis nekem úgy tűnik az én karim után.
Talán ezen jobban látszik: LINK.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#42238) Alastair' válasza lizakattila (#42237) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Valami nálad nincs rendbe , mert ezen a képen sincs semmi gond.
Az alaplaphoz közelebbi kimenetbe dugd a monitort. (a fehérbe, ne a sárgába)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42239) Vangelis válasza lizakattila (#42237) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szemésznél voltál már:)?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42240) lizakattila válasza Alastair' (#42238) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ajaj...
Akkor vagy kezdek begolyózni, vagy lehet, ha a monitorom adta meg magát. :F
Vangelis: :N :DDD

Szerk: Nah mégsem monitor. Itt már vagy 4-en néztük és mindenkinek feltűnik a hiba. Lehet, hogy a linkelt képeken nem megy át.
Szóval az egész olyan, hogy nem igazán vannak körvonalak, meg ahol egyszínűnek kellene lenni a háttérnek pl, ott van hogy kétféle árnyalatot jelenít meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#42241) kriszbon


kriszbon
őstag

Hát azt hiszem megválok a topiktól, mert beruháztam egy (Ilyen) randaságra, és kedden meg is lesz :D
Sajnálom azért ezt a kártyát, mert nagyon brutálisan tudott menni, csak hát 256-os :O
Azért ne örüljetek, mert visszajárok majd ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42242) Alastair' válasza kriszbon (#42241) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fúú de jó áron van!! :R Erre én is lecserélném a 3870-et.

Alister from Hell

(#42243) lizakattila válasza lizakattila (#42240) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nah valahogy megoldódott a probléma. Csak valami driver gond lehetett. Így tényleg nem látszik a linkelt képeken sem semmi.
De legalább megnyugodtam, hogy normális vagyok és szemészhez sem kell mennem. :D

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#42244) No-kia


No-kia
őstag

jelenleg melyik a leggyorsabb driver sapphire 3870-ref-hez? xp-re kellene :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#42245) scope2007 válasza No-kia (#42244) üzenetére


scope2007
addikt

szerintem a 8.12es a biztos driver

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42246) No-kia válasza scope2007 (#42245) üzenetére


No-kia
őstag

jó, az van fönt, ezek :R szerint az is marad, köszi

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#42247) zsolt1129 válasza No-kia (#42246) üzenetére


zsolt1129
addikt

A 8.7 XG-t tedd fel hozzá. Ez a legutolsó driver,amit a 3xxx-es szériához optimalizáltak.

(#42248) No-kia válasza zsolt1129 (#42247) üzenetére


No-kia
őstag

tehát ha visszaváltok, 8.12-ről, lesz egy kis plusz teljesítméy? játékokban, vagy akár 3dmarkokban?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#42249) sagesz93


sagesz93
addikt

3850-en is segít a 8.xx-es driver?

(#42250) kriszbon válasza sagesz93 (#42249) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha nincs gondod az újakkal, akkor teljesen felesleges, mert sebességben nem lesz gyorsabb! Többet kipróbáltam, és kb. ugyan azt hozza mind 8.7-8.11-8.12-9.3-9.4 az utóbbinál grafikai hibák voltak Grid alatt!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.