Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42051) Narancs válasza TasiA (#42050) üzenetére


Narancs
őstag

Egy fontos infó kimaradt: előző kártyával (X1950pro) igaz nem ment ilyen szépen, de sosem fagyott le. Csak a kártya lett cserélve a gépben, GTA4 szarozott, újraraktam, de nem használt. :(

Beauty is pain

(#42052) lsc válasza Narancs (#42051) üzenetére


lsc
nagyúr

Drivert cseréltél amikor a kártyákat cserélted ?

Az élet kegyetlen .

(#42053) szasanyi válasza Narancs (#42049) üzenetére


szasanyi
félisten

Én a kályhától indulnék el: adatmentés, friss driverek letöltése, Win reinstall, programok, gamek install. Tudom, hogy ez nem egyszerű, meg eléggé időigényes is, de - szinte teljesen - kizárható a sw probléma. cserébe lesz egy vadiúj, problémamentes rendszered, amit jó ideig használhatsz. Ha továbbra is van probléma, az szinte biztosan hw-es lesz...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42054) eziskamu válasza Narancs (#42051) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha biztosan hardvergond, akkor:
-Próbaképp lenyomhatnál pár óra memtest86+ -ot is, hátha a rendszermemó hibás.
-A videókártyához is van hasonló, bár nem tudok mit ajánlani, mert az atitoolt nem fejlesztik, a többit meg nem ismerem.
-Ha meg a procira gyanakodsz (de a memót is teszteli valamennyire), akkor ott az intel burn test.

Persze lehet simán az alaplap, vagy a tápegység is hibás. Rendben van az a kiegészitő tápcsati? Nem laza, nem csúszhat ki?

Tényleg milyen tápod van? Bár asszem az x1950 pro a nagyobb étvágyú, de lehet ez meg érzékenyebb az ingadozásra.

[ Szerkesztve ]

(#42055) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

látom zajlik itt az élet...

Molnárka007 te meg vegyél 1db 4890-et oszt annyi. azzal tutifix, hogy nem lesz semmiféle gond! és elég is mindenre! később meg belőssz mellé még egyet CF-be..

[ Szerkesztve ]

(#42056) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!A véleményeteket kérném mert ahogy elnézem sokan vágjátok a dolgokat,nem mintha én nem de.......... Szóval adott egy jó öreg(nem kinevetni)Gigabyte Ga-K8U-939-es lap,benne egy Amd 4200+ X2(alapon fut-2200 MHz).Decemberben vettem egy Hd 3850 Agp-s vidikarit,de igazából nem tudom hogy ez a proci mennyire elég a kártyához!??Elötte egy 3000+-os volt de tudtam hogy ennél jóval több kraft kell a karihoz,szerettem volna egy Toledo magosat venni(4800+ 2*1Mb cashe)de nem jutottam hozzá és amúgy is rohadt drága lett volna.A 4200+-ost 20 e Huf+hütö.Jah és van még DDR 400 2Gb Kingmax,és egy Maxtor Diamond 10-es 200Gb vinyó.Nem futattam még le a 3Dmark Vantage-ot.Furmarkal már teszteltem a karit és nagyon stabil volt.Röviden anyit tudnák mondani hogy ezzel a procival végülis a COD4 fullon!!(1280*1024)szürök maxon.Crisyst is sikerült fullon,de a GTA4 az más tészta,és itt jönnek a gondok!!Akármilyen beállítás melett akad!!!!!Még a leggyengébb beállításnál is,állíthatok mindent de semmi.Próbálkoztam uj driverrel is de 0!Pedig most a 9.5-ös van fent de így is 0!Amúgy a GTA-t kivéve tényleg szépen duruzsol.A GPU terhelve mondjuk egy GRID alatt 67 fok fölé nem megy ami szerintem nagyon jó érték!Alapon 49-50!Véleményeteket várom!!Milyen tapasztalataitok vannak stb.További szép napot!Csao

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42057) Narancs válasza lsc (#42052) üzenetére


Narancs
őstag

Természetesen, akkor éppen 9.2 volt kéznél, így az került fel, de ma kipróbáltam 9.5-öt, de ugyanaz a helyzet. A kártya előző tulaja ugyanazt tapasztalta mint én a GTA4-el, nála is fagyott ha kanyarodott...De nem lehet hibás a kártya, mert öcsémnek is 3850-es vettem, az övével is ugyanazt csinálja (hacsak nem rossz az övé is)

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#42058) Narancs válasza szasanyi (#42053) üzenetére


Narancs
őstag

Lehet ez lesz a vége...bár nagyon nincs kedvem :O

Beauty is pain

(#42059) Narancs válasza eziskamu (#42054) üzenetére


Narancs
őstag

Táp nekem is gyanús, FSP 350-60GLN. Asszem Giga Superb néven is árulják amúgy...
Memtestet megpróbálom, amúgy ORTHOS fél napig ment, bár nem tudom mennyire mérvadó.

Beauty is pain

(#42060) TasiA válasza Giii (#42056) üzenetére


TasiA
senior tag

Első körben addig húznám a procit, amíg csak lehet! Egy 2500-2600mhz nem ártana.

(#42061) Hurkaleves válasza Giii (#42056) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a vga-nak nem ártana picit magasabb órajel...
nekem is volt egy hasonló rendszerem anno!
próbáld meg ezeket az értékeket:

fsb: 250
cpu szorzó: 11 (így a cpu: 2750mhz)
fesz a procinak: háát...lehet kelleni fog az 1.4 volt
az NB-nek is adhatsz egy kis plusz feszt!
ramok: a ramok ezt az fsb-t már nem fogják bírni szal azokat oszd vissza 333-ra és így fognak majd menni 400mhz körül..

erre próbázz rá! az a 2750mhz már jobban fog esni a vga-nak!

[ Szerkesztve ]

(#42062) TasiA válasza Hurkaleves (#42061) üzenetére


TasiA
senior tag

meg a HT- szorzót 5-ről 4-re

[ Szerkesztve ]

(#42063) Hurkaleves válasza TasiA (#42062) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ja igen! :B
1200-on már nem bírja...

(#42064) monosz válasza Narancs (#42049) üzenetére


monosz
őstag

Szerintem a tápod lehet a gond,vagy esetleg a Vga-d elmelegszik.A furmark nevű progit,ha
innen letöltöd,na ez a VGA-d ból a sz@rt is kihajtja.Ezzel megkínzod Tíz percig,és kiderül a turpisság

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42065) Narancs válasza monosz (#42064) üzenetére


Narancs
őstag

Kösz a linket, Furmark 810-re húzott GPU-val sem talált hibát, ahogy a többi játék és 3dmark is tökéletesen megy...csak a gta4 fosódik...

Más kérdés:
ATT-ben van feszültség emelési opció. Érdemes? Merjem? Vagy felesleges?
Alapból 1,174 V, ezt fel lehet tornázni 1,254 V-ig...
Alapon is 800 fölé megy a GPU...(de garis még a kártya, szal ha elszáll jön helyett másik :D )

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#42066) monosz válasza Narancs (#42065) üzenetére


monosz
őstag

Nekem MSI OC-s 3870x2-eseim vannak,de nálam az MSI saját drivere huzza fel a mag,ill.a mem órajelét.Megmondom őszintén,hogy én nem mertem manuálisan felrántani a frekit,és a feszt sem.Sajnos jártam már úgy hogy meghúzgáltam a VGA-t,és elkezdett szemetelni,ja és úgy is maradt!(gari nem volt),úgyhogy KUKA.

A GTA4,meg ráadásul nagyon sz@rul van megírva,atom erőművel is szaggat.jöhet akármennyi PATCH. Inkább nem minősítem.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42067) - = Zk = - válasza monosz (#42066) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a képre visszatérve, csodás gépezet. egyik álmomat láttam megvalósulni benne:R
igaz énmár letettem a 3870 X2 CFX-ről. de öröm látni, hogy valaki megvalósította helyettem. :C
de ezt nemcsak a vga párosra értem, hanem pl a cpu cooleredre.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42068) xteve51


xteve51
csendes tag

Üdv!

Van egy Sapphire HD3870-em ddr4-es rammal szerelve. Az a gondom vele, hogy a gyári dual slotos hűtője nagyobb igénybe vételnél sem pörög magasabb ford.számra. Lehet valahogy állítani a venti sebességén??
Kb. 70-80 fokos így a GPU. Nekem ez sok.

Tud valaki segíteni Nekem ez ügyben?
Nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#42069) lsc válasza xteve51 (#42068) üzenetére


lsc
nagyúr

A kártyának még nem sok, ha annyira zavar akkor használj Ati Tray Tools.t, csak ne ccc-vel együtt .

Az élet kegyetlen .

(#42070) xteve51 válasza lsc (#42069) üzenetére


xteve51
csendes tag

Nagyon THX a gyors választ! :)
Teszek 1 próbát!

(#42071) - = Zk = - válasza lsc (#42069) üzenetére


- = Zk = -
félisten

osztom a véleményt.
én accc miatt voltam/vagyok kénytelet RC-t használni. mindig megfogadom, hogy nemteszek fel ccc-t, de .....nah hátigen! :F :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42072) sakal83


sakal83
addikt

Egy 3870x2 elmegy 2 6 pines csatival is?

(#42073) - = Zk = - válasza sakal83 (#42072) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen.
állítólag ez az egyetlen ilyen X2.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42074) sakal83 válasza - = Zk = - (#42073) üzenetére


sakal83
addikt

van elméletileg egy 8 pines csati a tápomon, de lehet, hogy az a CPU-é lehet?

be lehet esetleg szerezni 6 to 8 pines csatit?

(#42075) - = Zk = - válasza sakal83 (#42074) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az valószínűleg igen. ha fehér, és kettélehet szedni, akkor 100%
és igen belehet szerezni, kb.800HUF (énlegalábbis akörül vettem). igény esetén jön a link.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42076) xteve51 válasza lsc (#42069) üzenetére


xteve51
csendes tag

Múúkodik!! :D
Minden OK! Öröm, bódottá! :)
Köszi még 1x a segélyt!!

(#42077) sakal83


sakal83
addikt

Crysis warheaddel leteszteltem a 3870 x2-t, de kb 40%al lassabb mint a 4850-m.

valami beállítás probléma lehet?

(#42078) - = Zk = - válasza sakal83 (#42077) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az én tippem, a kártyák közti különbség! :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42079) sakal83 válasza - = Zk = - (#42078) üzenetére


sakal83
addikt

hát én is ettől félek

soha nem hiszek többet teszteknek

(#42080) - = Zk = - válasza sakal83 (#42079) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hinni énsem szoktam, csak viszonyítani. és legfőképp reménykedni, hogy nálam jobblessz.
de hol láttál erről/ezekről tesztet?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42081) sakal83 válasza - = Zk = - (#42080) üzenetére


sakal83
addikt

például itt:

[link]

(#42082) - = Zk = - válasza sakal83 (#42081) üzenetére


- = Zk = -
félisten

wow.
milyen driverrel teszteltek, nem nézted?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42083) szeki_80


szeki_80
tag

Sziasztok! Nagy boldogan haza jöttem az új videokártyámmal az MSI RX-3850-512Mb dual slot-ossal! Milyen drivereket rakjak fel rá, mert felraktam az új 9.5-ös Catalystot meg minden drivert hozzá! Még sincsen hangja a hangszórónak, csak zúg! :O Mi lehet a probléma vele! Illetve hogy tudnám le törölni! :( Segitségeteket elöre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Mi a művészet? Olcsón, jót venni!:D aka Debil80

(#42084) sagesz93 válasza sakal83 (#42077) üzenetére


sagesz93
addikt

Nem azért van mert a crysis lusta használni 2gpu-t? Vagy csak crossfire-ben van ez? Mert itt az egyik 4770cf tesztben is ez volt. Más játékokat is probáltál?
mod: itt volt...

[ Szerkesztve ]

(#42085) szeki_80


szeki_80
tag

Köszönöm közbe megoldottam a problémát! Újra raktam az XP-t! Felraktam hozzá a gyári drivert egyelőre, hogy tudom letörölni? Az ATI-kal én mindig szenvedtem! :K

Mi a művészet? Olcsón, jót venni!:D aka Debil80

(#42086) sakal83 válasza sagesz93 (#42084) üzenetére


sakal83
addikt

Lehet, hogy ez a gond.

De egy érdekesség: a Crysis warhead teszt nagyon gyengén ment, de elindítottam a játékot, és sokkal jobban futott mint a tesztben :F

A crysisben a 4850 szintje felet van +1-2 fps-sel 3870x2.

Na tovább tesztelgetem.

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#42087) Narancs válasza Narancs (#42065) üzenetére


Narancs
őstag

Na, időközben megtaláltam a megoldást a GTA4 fagyásra 3850-el.[link]--> az itt leírtakat megcsinálva megszűnnek a gondok. Azért írom be, hátha valaki rákeres a topikban, mielőtt megkérdezné. :))

Beauty is pain

(#42088) sagesz93 válasza Narancs (#42087) üzenetére


sagesz93
addikt

Na, legalább másnak is bejött nem csak nekem :D
FPS-ed mennyi? mekkora felbontáson nyomod?
Nekem 1440x990 a konfigommal tökéletesen meg 25-40 fps-el :) Ellehet látni magyarországra is :D

(#42089) Narancs válasza sagesz93 (#42088) üzenetére


Narancs
őstag

1280*1024-ben szintén olyan 30-40 fps, és szintén ellátni Magyarországig :C

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#42090) sagesz93 válasza Narancs (#42089) üzenetére


sagesz93
addikt

:DD
Most kicsit húztam a vga-t, még jobb lett.
Amugy megvan hogy miért kékhalálozott indításkor.... Nemvolt teljesen pontosan belerakva a slotba a vga, vagyishát megnéztem és beljebbnyomtam, kattant a pöcök a pci-e helyen. :W :W

(#42091) monosz válasza - = Zk = - (#42067) üzenetére


monosz
őstag

Hát igen,nekem is tetszik.Nekem is ez volt az álmom,hogy egyszer valóra váljon egy ilyen VGA páros,egy ilyen konfiggal.(sokat vesződtem vele,mármint a CFX-el,de megérte)
Köszönöm neked is,a pozitív hozzászólást. :R
Üdv.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42092) Narancs válasza sagesz93 (#42090) üzenetére


Narancs
őstag

Á korai volt az öröm, most új jelenségként a küldetések közti töltés közben adta meg magát...mégis csak XP reinstal lesz ebből... :(

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#42093) sagesz93 válasza Narancs (#42092) üzenetére


sagesz93
addikt

Olyan nekem is volt 2szer. De csak a G-betűs emberkénél.
Más problémám nemvolt.

(#42094) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok! Meg tudná nézni nekem valaki Grid alatt 3850*512-es kártyával, hogy Multisampling funkciókból mit tud rátenni High beállításnál(esetleg Médiumnál) 1024*768-ban(Level 1-2-3, 2xMSAA, netán 4xMSAA)? Továbbá még azt hogy Pro Muskle alatt Washington, Grand Prix Circuit pályán vannak e dúrva grafikai hibák? Mert nálam vannak a felétől, és először azt hittem azért mert húzva van a kártya, de alapon is olyan! Nagyon megköszönném :R
Ja a procim 3.3-on megy!
Szerk: Több Drivert kipróbáltam, most a 9.4-es van fent!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42095) szasanyi válasza Narancs (#42092) üzenetére


szasanyi
félisten

Én megmondtam, hogy... nem egyszerű (főként időigénye miatt), de a legcélravezetőbb.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42096) Robi86 válasza Narancs (#42092) üzenetére


Robi86
senior tag

ez a game hibája

(#42097) Narancs válasza szasanyi (#42095) üzenetére


Narancs
őstag

Nah, Win7-et tettem fel, nyomtam pár órát és minden fájn...lekopogom...

Beauty is pain

(#42098) sagesz93 válasza Narancs (#42097) üzenetére


sagesz93
addikt

hajráá :D Amugy neked hol/kinél akadt be a töltés?

[ Szerkesztve ]

(#42099) Narancs válasza sagesz93 (#42098) üzenetére


Narancs
őstag

Bulgarin nevű csóka el akart kapni a raktárban...még az elején :))

Beauty is pain

(#42100) szasanyi válasza Narancs (#42097) üzenetére


szasanyi
félisten

Na végre! :C

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.