Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41351) kriszbon válasza Májsztró (#41350) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem meg a 05-06 harap jobban a procira, és ez nem, én így tapasztaltam! Találtam a 03 topikpan c2d-vel ami húzva is volt és ebben nem domborított annyira mint ahogy azt te képzeled(esetleg nézd meg). Amúgy meg nem tudom miért kevés a 30409 pont :F De én már választ kaptam rá hogy ebben a tesztben hogy dolgoznak a procik, és részemről csak kíváncsiság volt :R
Vagy futtasd le és nézd meg bár a tied nem c2d!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41352) persil


persil
nagyúr

Hali!

Annyi lenne a kérdés, hogy hd 3850hez érdemes-e feltennem a 9.3as catalystet, vagy maradhat a 8.12? (9.2re meg mindenhol panaszkodtak külföldi fórumokon)
És az normális, hogy 700 mhz a memória frekije?(nem 800 a referencia? O.o )

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41353) Májsztró válasza persil (#41352) üzenetére


Májsztró
addikt

512Mb-os Sapphire kártyád van ? Mert nekem az és annak 700 az alap órajele. De tuningba simán felmegy 1 Ghz-ig. Nálam legalábbis :)

(#41354) persil válasza Májsztró (#41353) üzenetére


persil
nagyúr

Aham 512es :)
Igazából nem gond, csak érdekességként kérdeztem meg, mert úgy tudtam, hogy a referencia érték 800 neki:)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41355) Májsztró válasza persil (#41354) üzenetére


Májsztró
addikt

igen , az összes többin gyorsabban megy a memória , csak a sapphire-on van buta ram :)) De ez is megy ha megrántják.

(#41356) persil válasza Májsztró (#41355) üzenetére


persil
nagyúr

És a catalystra tudsz mondani valamit? Jó ez a 9.3 vagy tegyem vissza a régit(8.12)? O.o

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41357) Májsztró válasza persil (#41356) üzenetére


Májsztró
addikt

nálam 9.2-es van fent, semmi bajom vele. nem tudok mit mondani a 9.3-ról.

(#41358) persil válasza Májsztró (#41357) üzenetére


persil
nagyúr

Aham.
Akkor majd kiderül xD
Megérné egyébként felpiszkálni a memóriát rajta? Számítana az a 100-200 mhz neki?
(egy 5200+ kétmagvas, meg 2giga ram mellett)
CCC csak 800ig engedi egyébként.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41359) bakosgabor57 válasza persil (#41358) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ne a memóriát piszkáld-szinte semmit nem számít-,inkább a GPU-t! :K

(#41360) Májsztró válasza persil (#41358) üzenetére


Májsztró
addikt

biztosan számítana , de én nem húzom használat közben sem. Egyenlőre amire kell oda bőven elég. Vagy ha lassú is valami akkor sem a vga fogja vissza a gépet.

(#41361) Májsztró válasza bakosgabor57 (#41359) üzenetére


Májsztró
addikt

Azér' valamire csak jó , ha már egyszer rátették! :DD

(#41362) bakosgabor57 válasza Májsztró (#41361) üzenetére


bakosgabor57
őstag

A mem húzásra értettem,hogy nem sokat hoz a konyhára,próbáld ki! :K :N

[ Szerkesztve ]

(#41363) Májsztró válasza bakosgabor57 (#41362) üzenetére


Májsztró
addikt

próbáltam .. szűrőkkel egész megfiatalodik :DDD

(#41364) KrAt


KrAt
veterán

Létezhet, hogy ennyire hulladék ennek a karinak (3870 PowerColor refhűtés) a hűtés szabályozása? A hőmérséklet játék alatt 93 és 103 fok (!!!!) között ugrál mp-enként, a hűtő sebessége meg 0 és 70% között ugrál.. Kurvajó játék közben ezt hallgatni: vhrőőőőmmmm VHRŐŐŐőőőőőőőőőőmmmmmmmmmm VHHHHRRRRŐŐŐŐŐŐŐŐMM VRŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐMMMMMMMMMMMM... Mintha egy porszívót kapcsolnának be, majd ki.. (annó még nagyon kis koromban volt egy felnőtt csatornán éjjel egy műsor, amiben volt egy nagyon szép nő igencsak kevés ruhában, és ott a lámpát kapcsolgatták folyamatosan föl-le 2mp-enként, na épp ilyen ez is: amikor kezdenél örülni, hogy látod a csajt (nem megy a venti, kuss van) akkor lekapcsolják azt a kurva villanyt (felpörög süvítve a venti))

Rivatuneren kívül nincs erre vmi bios szintű megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#41365) scope2007 válasza KrAt (#41364) üzenetére


scope2007
addikt

ATI DRIVEREK összehasonlítása

KrenAtesz az offos részt igen jó hasonlattal írtad le :))

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41366) persil válasza scope2007 (#41365) üzenetére


persil
nagyúr

Látom, hogy már páran meg akartak lincselni a forrás miatt, de a lényeg, hogy a kérdésemre pontos válasz jött a driverekkel kapcsolatban :D
Ezek szerint újabb kártyáknál gyorsabb a 9.3, ahol pedig nem, ott minimális a különbség.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41367) F e Z o válasza KrAt (#41364) üzenetére


F e Z o
veterán

Ilyen hűtő van a karidon?
Esetleg egy újrapasztázást meg lehetne próbálni.
Bios szintű megoldás : KATT tesztoldala / Hardver / Ati Bios szerkesztés

H2O über alles!

(#41368) KrAt válasza F e Z o (#41367) üzenetére


KrAt
veterán

Ilyen :)

Az a link nem egészen jó, megkapom rendesen? :)

(#41369) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mindenkinek... Úgy döntöttem kipróbálom a 48** as szériás karikat...

[link]
Ha vkinek kell az enyém az itt megtalálja a hírdetést és írjon :R :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41370) TasiA válasza kriszbon (#41351) üzenetére


TasiA
senior tag

és ez a 6 éves 3DMARK ez mi?? Próbálok rájönni mire jó ez a 3DMARKozás, de egyszerűen nem értem. :F Valami baj van velem?? Én játszani szoktam, általában, esetleg kipróbálhatnád, sokal jobb időtöltés :DDD Még ha a legújabbal tolnád és valami rekordra vágysz, vgay hangolod a gépet azt valahol felfogom, de ez a 03?? Jegyzik ezt valahol?? :DDD Még jó pár éve én is kipróbnáltam a 9600-os radeonommal, meg 1800-as Athlon XP-vel.
Bocs ha cinikus, csak viccelődni próbálok! ;) :B

[ Szerkesztve ]

(#41371) kriszbon válasza TasiA (#41370) üzenetére


kriszbon
őstag

Ez a 6 éves Márk mikor megjelent és te esetleg kipróbáltad, utána rívafakadtál hogy milyen sz@r is a géped, mert atommód szaggat rajta :DDD Azt hogy baj van e veled azt csak te tudhatod ;] Rekordra nem vágyom, főleg nem az újakban, mert ott nagyon sokat számít az erős proci, ebben nem annyira számít(nem lehet annyira virítani velük), és ahogy észrevettem a VGA dolgozik többet! Játszani én is szoktam néha, ha van időm! Az engem is érdekelt hogy miért is nem jegyzik, mikor a 2001-et meg igen, pedig az aztán Tré a javából(szerinted miért nem?) ;] Tudom hogy gondolod, azért nekem van humorérzékem nem mint egyeseknek a veszekedős topikokban :P :D
Ja és szerintem jobban alkalmas beállítani a gépet mint a többi, és persze ez csak az én zizim!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41372) TasiA válasza kriszbon (#41371) üzenetére


TasiA
senior tag

Oké okéé, vettem! :P ;)

a 2001-el még vannak akik szórakoznak?? Mik vannak?? Amúgy jaa, kb sírvafakadtam akkoriban,(FARCRY-korszak) aztán mikor a 9800PRO-nak 128 ezerről lement az ára 1 év múlva 27-re vettem is egyett, azon má jobban futott, meg felhúztam a procit kemény 2000 mhz-re (óóójeee) és mocskos boldog voltam, mee pörgött a DOOM3 1000-el. :DDD :DDD Régi szép idők :R

(#41373) persil


persil
nagyúr

Hali!

Hd 3850en szeretném a ventit gyorsítani, ehhez milyen programot tudnék használni, illetve mit ajánlanátok? O.o
Az ok szimplán annyi, hogy jobb szeretném, ha mindíg egyenletesen lenne hűtve a kártya.
Mert most pl windowsban nem forog a venti, komolyabb játékok alatt meg eléggé be tud melegedni a kártya.(powerplay.) Bár nem szoktam monitorolni a hőmérsekletét, de érzem kézzel, hogy mikor vagyunk 50-55 körül, és szeretném, ha ettől magasabb nem nagyon lenne :)

Hang nem számít, mert a tápom rohadt hangos... :D (meg a kártyán alapból elég csendes a venti, még, ha forog akkor is)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41374) F e Z o válasza F e Z o (#41367) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem tudom mi történt a linkkel, pedig kipróbáltam. [link]
Itt van újra.
Egyébként egyik munkatársamnak egyslotos hűtésű SapphireHD3870-ese van referencia órajelekkel. Jah, s megy a venti, de max terhelésen se mondtható egyáltalán hangosnak.
GPU Caps Viewer-rel 10 perc terhelés, max 93 C fok, igaz egy kis noname házban. Miután alátettem egy 8-as ventit 5V-al, lement max 86-ra.
Játékban nem ment 70 fok fölé.
Tuningon meg csodálkoztam amikor 885/2700-on lefutott a 3dmark06, utánna meg a Race Driver Grid is hibamentesen futott. Szép darabot fogott ki. Természetesen visszavettem az órajeléből is gondolva a melegebb napokra.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#41375) LA88


LA88
csendes tag

sziasztok!

az miért van hogy a sapphire hd3850 (256mb) karim néha amikor elindítom a gépet rosszul állítja be a felbontást? az történik, hogy a kép 80%-át látom egyszerre és a szélére mozogni tudok egérrel. nagyon idegesít, valaki tud erre valami megoldsát?

köszi!

(#41376) rumkola válasza LA88 (#41375) üzenetére


rumkola
veterán

a monitor van megadva másodlagos kijelzőnek gondolom....

(#41377) Robi86


Robi86
senior tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy a HD3850-nél mennyi a max.egészséges hőmérséklet? Game közben max. 70fok...ez nem sok, vagy van okom aggódni? :F

(#41378) TasiA válasza Robi86 (#41377) üzenetére


TasiA
senior tag

AZ semmi teljesen jó. Olyan 100 foknál kezdhetnél izgulni.

(#41379) Robi86 válasza TasiA (#41378) üzenetére


Robi86
senior tag

Az remek, köszi :)

(#41380) J.J. András válasza KrAt (#41364) üzenetére


J.J. András
őstag

a ComputerBase által csinált ATi BiosEditor-t, aztán ott a TechPower-es..., a németek finomabb ventillátor-szabályzást tesznek lehetővé a bios-szerkesztőjükben....
én így lőttem be az ASUS, majd Sapphire VGA-imat (HD3850) egész halkra, igaz játékok alatt 85-86°C-ra is felugrik néha, de nem porszívó-hangos :D

de ahogy mások is javalták, olvasd el KATT77 blog-ját hozzá...., nagyon kimerítő

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#41381) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

szevasztok!
tudtok e olyan vga tuning progit ami kezeli az X2-es karikat! tehát mind két magot tudom húzni....

thx!

(#41382) J.J. András válasza Hurkaleves (#41381) üzenetére


J.J. András
őstag

RivaTuner v2.24

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#41383) dokee78


dokee78
félisten

Hy tagok!
Hol találok 3850/3870-ről GPU-Z képet?

(#41384) Hurkaleves válasza J.J. András (#41382) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az van meg, de csak az egyik magot húzza...
hol lehet akkor ezt állítani, hogy mind a kettőt húzza?
thx.

(#41385) guardin122


guardin122
csendes tag

Üdv!
Nem tudtam hova írjam, de mivel 3850es a kártyám ide írom.
Nagy problémám akadt, próbálgattam megoldani ezt a problémát: http://www.repairyourpcnow.com/resources/atikmdag-has-stopped-responding.php

és kipróbáltam ezt a megoldást:
Stage 1

1. Disable UAC - Vista Users (see below) - reboot
2. Disable any Antivirus software
3. Remove Current drivers
4. Reboot into safe mode - to do this you wait until after the bios screen has disappeared (bios is the start-up screen) then tap the F8 key until the windows booting options come up - select safe mode
5. Run Driver cleaner - select the following options below and then click start
Driver cleaner
6. Empty your recycle bin
7. Reboot into normal mode
8. Install Catalyst 7.9
9. Turn Antivirus and UAC back on
10. Reboot your PC

Újraindítottam és azóta még nagyobb a gond:

A windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztöprogramot. Az eszközillesztö sérült vagy hiányzik. (Kód 39)

A képernyöillesztös hiba nem érdekel már ezt szeretném megoldani.
Egy játék se indul el ez a hiba miatt.
Valaki help?

(#41386) Májsztró válasza guardin122 (#41385) üzenetére


Májsztró
addikt

ezekez az online probléma megoldó dolgokat ,hagyd. Csak a bajt csinálják.

A dolog egyszerű. Driver Cleaner feltesz , az összes ATI drivert leszeded. Majd újraindítod a gépet és feltelepíted. Arra figyelj ,ha a lapod ATI csipszetes akkor azt is újra kell telepíteni.

(#41387) guardin122 válasza Májsztró (#41386) üzenetére


guardin122
csendes tag

Ezt megtettem az elöbb, azóta már "Szabványos VGA grafikus adapter"-ként jelzi az Eszközkezelö és a hibaüzenet is megváltozott:
Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

nagyon nemértem mivan most :(

[ Szerkesztve ]

(#41388) Májsztró válasza guardin122 (#41387) üzenetére


Májsztró
addikt

akkor az eszközkezelőben töröld ki a listából
majd indítsd újra a gépet

(#41389) szumo válasza guardin122 (#41387) üzenetére


szumo
senior tag

Ohh a kedvenc hibakódom a SIS7012-es hangkártyáktól.
Mostanában túl sokat találkoztam vele.
Meg töröld is a drivert, mert a system32-ből visszaszedi, és mindenáron hivatkozni akar rá.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#41390) guardin122 válasza Májsztró (#41388) üzenetére


guardin122
csendes tag

Kitöröltem, újraindítottam, visszatette ugyan oda :W

(#41391) guardin122 válasza szumo (#41389) üzenetére


guardin122
csendes tag

Töröltem a drivert driver cleanerrel, akkor program eltávolítása-ban, és az ATi mappákat is,de még mindig ugyanaz a probléma.
Vagy máshogy kellett volna törölnöm?

(Nem igazán volt eddig ilyen gondom szóval nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz)

(#41392) lizakattila válasza guardin122 (#41391) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!

Esetleg próbáld meg így (nekem is volt ilyen gondom, hogy sehogy sem ismerte fel kártyám, és valahogy így olddott meg):

Vezérlőpult\prog. eltávolításában Ati Cat. Inst. Manageren (ha még van ilyened) módosítás és uninstall all ati drivers.

Ezután lefuttatsz egy registry tisztítót. Én ezt használom: Jv16
Ezután gép kikapcs. Kiveszed a kártyát és úgy elindítod a gépet, majd visszarakod a kártyát és elindítod.
Én a 9.3-as ctalystot használom.
Amit lehet, mindent rendszergazda módban futass. (Ha jól láttam Vistát használsz?!)

(Ez a kártya volt eddig is a gépbe? Mert ha esetleg másik, sőt mondjuk Nvidia kártya, akkor annak a drivere is bekavarhat, ha nem szedted le rendesen.)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41393) guardin122


guardin122
csendes tag

Úgy döntöttem lementem a fontosabb dolgokat pár dvdre és winfos reinstall...

(#41394) guardin122 válasza lizakattila (#41392) üzenetére


guardin122
csendes tag

Lehet,hogy még megér ez egy próbát.

És igen vista.

[ Szerkesztve ]

(#41395) birozoli7800 válasza guardin122 (#41393) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Tedd azt szerintem az már segíteni fog. Am biztos, hogy valami driver probléma van.

(#41396) guardin122 válasza lizakattila (#41392) üzenetére


guardin122
csendes tag

Hát odáig eljutottam hogy kivenni a kártyát, de sztem vmit rosszul csináltam (nemértekhozzá o.O) mert nemakart elindulni a gép így hát visszatettem, és nembírtam befejezni a dolgot :/

(#41397) lizakattila válasza guardin122 (#41396) üzenetére


lizakattila
senior tag

Kártyakivétel után természetesen csak úgy gondoltam, hogy áram alá helyezed a gépet (max a ventiket pörgeti fel).
Az mit takar, hogy: nembírtam befejezni a dolgot?

Hát, ha ez sem segített akkor tényleg Win reinstall. :(((

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41398) guardin122 válasza lizakattila (#41397) üzenetére


guardin122
csendes tag

Tehát kiszedtem a kártyát, és nembírtam úgy beindítani a gépet ezért nemtudtam befejezni amit írtál, de ha részletesebben elmondtad volna jobb lett volna.
Nade mindegy... mostmár winfos reinstall ha sgfórumon se találnak megoldást...

(#41399) J.J. András válasza Hurkaleves (#41384) üzenetére


J.J. András
őstag

az érdekes :) :F :U
elvileg van olyan opció (bár nekem max. CF-ben volt, hogy mindkét magot használd egyszerre -valami ilyesmi volt, és akkor mindkét VGAn lévő magot egyszerre és ugyanúgy húzta.....

az ATi Control Centerben be van kapcsolva a CF ? :B annak be kell lennie kapcsolva (szép magyar mondatot kreáltam :D ), mert különben csak egyik magot használja a VGAdon ....

üdv: András

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#41400) Hurkaleves válasza J.J. András (#41399) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ez más. ez nem cf. nálam olyan van, hogy A.I. és ez szabályozza a két magot...
az tuti, hogy mind a 2 mag megfelelően dolgozik! csak kár, hogy a catalyst-ban csak 878/955-re lehet húzni...szerintem menne többet is! riva tunerrel meghúztam az egyik magot (mert egyet lehet) csak a teszt kedvéért 925/1020-ra....és szerintem még ment volna...
de ha legörgethető ablaknál kiválasztom a másik gpu-t (mert külön látom a gpu 0-át és a gpu1-et!) akkor ott csak a fan funkció jelenik meg...az overclock fül nem..
már felidegel, hogy a több mint 1 éves kártyára nem találtak ki normális tuning progit...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.