Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41451) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!
Vettem ma egy Club 3d Hd3850- es kártyát, egy Asus P5b deluxe wifi alaplapba raktam be!
Az lenne a problémám, hogy amióta beraktam a kártyát azóta nem működik a hangkártya!
Azt írja ki, hogy telepítsem újra a soundmax -ot de amikor azt telepítem, nem találja meg a hangeszközöket, meg valami hdaudioért reklamál!
tapasztaltatok már hasonlót, vagy esetleg tudjátok a megoldást?

üdv.

Zs

(#41452) gfefe válasza summi (#41451) üzenetére


gfefe
őstag

a 38** ban már van beépitett hang... szerintem azt keresi... milyen a win a gépeden?

még hasonlóval sem találkoztam, bár kétlem, hogy ütközne a két hang eszköz...
egy másik vgaval megy rendesen? (remélem vki tud segíteni mert sajna én vinfosra gyanakszom, de ez csak tipp a részemről.)

apropó van egy modolható audigy se hangkarim olcsón ;]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41453) kriszbon válasza summi (#41451) üzenetére


kriszbon
őstag

Próbáld meg a vezérlőpulton a hangeszközöknél beállítani elsődlegesnek a soundmaxot, mert driver telepítéskor felrakta a kártya Hdaudio driverét, és azt állítja be elsődlegesnek, így nincs hangod(lehet újra kell indítani majd) nálam is ez volt először!
actommy: Csökkentett módban DriverSeperrel próbáltad már eltávolítani? És utána fel az új :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41454) persil válasza actommy (#41449) üzenetére


persil
nagyúr

Véletlen nem agp-s?
Volt "szerencsém" agp-s változatra a hd 3xxx családból és többet nem kívánom. Google-ben keress rá hotfix-es driverre a kártyádhoz, hátha segít.
Ha viszont nem agp-s, akkor nem tudom sajnos, most csak ez ugrott be hírtelen :/

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41455) summi válasza gfefe (#41452) üzenetére


summi
csendes tag

Hi!

Xp van a gépemen, vagyis volt mert rátelepítettem a win 7-et.
Most épp az a problémám, hogy xp alatt a firefoxban nem mentettem le a könyvjelzőket, esetleg ezt nem tudod, hogy hol találom meg a gépen? Vagy esetleh , hogy tudom visszaállítani a régi rendszeremet, mert windows.old néven ez is fent van még!

A hangkaridra még visszatéthetünk!

Üdv

Zs

(#41456) summi válasza kriszbon (#41453) üzenetére


summi
csendes tag

Hi!

Valami nagy probléma volt az xp ben, mert nem ismerte fel a soundmax a hangkártyát sem, hiába telepítettem újra. Ezért rátelepítettem a win 7-et , de már megbántam és most valahogy szeretném visszaállítani!

Amint meginte ez lesz a szitu, hogy két kártyát lát, akkor kipróbálom a tanácsodat!

Üdv.

Zs

(#41457) summi válasza persil (#41454) üzenetére


summi
csendes tag

hi!

Nem agp-s a kártyám!

Club 3d HD3850 512mb PCI-E
Üdv.

Zs

(#41458) persil válasza summi (#41457) üzenetére


persil
nagyúr

Az nem neked ment :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41459) persil válasza summi (#41457) üzenetére


persil
nagyúr

De esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy eszközkezelőben megkeresed a high definition audio driver (asszem így van.. ) ami jött együtt a vid.kártyával, vagy pedig, ha nincs rendesen felinstallálva, akkor a sárga felkiáltójeles "ismeretlen eszközt" és letiltod.

Annyit tudok, hogy agp-s verzióknál ez a cucmó fagyásokat stb-t okozhat, ha nincs rendesen felinstallálva(vagy letiltva, az is megfelel). Ott kell az adott frissítést tartalmazó windows frissítés + az install ahhoz a szarhoz + hotfixes driver és utána működik.
De elvileg pcie változatokkal nincs ilyen gond, én sem tapasztaltam semmi kópéságot szerencsére.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41460) lizakattila válasza summi (#41451) üzenetére


lizakattila
senior tag

Esetleg próbáld meg újrarakni az alaplap chipset driverét.
Nálam ugyan ez volt a gond.
Először felraktam a catalystot és nem volt hang. Utána újraraktam a chipset drivert és lám... látja a hangkarit.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41461) summi válasza lizakattila (#41460) üzenetére


summi
csendes tag

Oxy!
Kipróbálom amiket modtatok!

Most a win 7-el müxik rendesen , csak a hankártya nem hajlandó 5.1-esen müködni , csak 2 hanszóró megy!

üdv.

Zs

(#41462) deepwell


deepwell
aktív tag

Sziasztok !

Sapphire 3850 256MB PCI-E oshoz keresek 10.7x.xxx biost. Ha valaki tudna segiteni megkoszonnem !

[ Szerkesztve ]

Framerate is LIFE !

(#41463) deepwell válasza deepwell (#41462) üzenetére


deepwell
aktív tag

köszönöm már tárgytalan !

Framerate is LIFE !

(#41465) KiriK


KiriK
tag

PLS HELP!
Szerintetek mi okozza az alábbi képen látható eredményt? Benyomom a gépet, és ez fogadott. Mintha nem lenne adás a tvben, csak jobb felbontással fociznak a hangyák
Dell 2007WFP + HIS 3850 DVI-n. Laptopot rákötöm a monitorra VGA-val, úgy van kép.
KÉP
:O :(((

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#41466) Hurkaleves válasza KiriK (#41465) üzenetére


Hurkaleves
őstag

próbáld ki egy másik vga-val először! ha úgy okés akkor a 3850 lesz a ludas...
ha bios frissíteni kell esetleg akkor abban tudok segíteni! :K
nemrég csináltam egy párszor.... :DDD :DDD

(#41468) KiriK válasza Hurkaleves (#41466) üzenetére


KiriK
tag

Másik géppel okés a dolog, szóval valószínű VGA lehellte ki a lelkét.
Régebben én is szórakoztam bios frissítéssel, tuning miatt is, de szerintem inkább kicseréltetem, bőven garis még.

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#41469) zsolt1129 válasza KiriK (#41468) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ha garis akkor nincsen gond. Vissza a forgalmazónak.

(#41470) bimbócska


bimbócska
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Sapphire 3870-esem (a single slotos verzió) és vettem rá egy AC Twin Turbo-t. De adódott egy kis probléma, ugyanis a hűtő tápcsatlakozói nem mennek rá a vga-ra (van rajta egy 3és egy 4 ágú, de a vgan csak kétágú vga-ra való és 3 ágú alaplapi venticsatlakozó van)
Most a tápról egy átalakítóval megy a hűtő, de így nem lehet szabályozni és folyamatosan max fordulaton megy... Mivel/hova lehetne ráapplikálni, hogy működjön rendesen?

Köszi a segítséget!

(#41471) Hurkaleves válasza bimbócska (#41470) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha a molex tápcsati fekete és piros vezetékére rákötöd akkor 5 volton fog üzemelni ezáltal alacsonyabb fordulaton megy majd és halkabb is lesz! (piros a pozitív)
ha esetleg nem indulna el 5 volton (mert vannak olyan ventik amik 6 voltól indulnak el)
akkor kösd a pirosra és a sárgára! ez 7 voltot fog eredményezni! itt viszont nem tudom, hogy melyik a pozitív....szal ha nem indulna el akkor cseréld fel a pólusokat..

(#41472) deepwell válasza Hurkaleves (#41471) üzenetére


deepwell
aktív tag

Elindulni akkor is elindul max visszafele forog ... amugy a nagyobb feszultseg felol folyik az aram a kisebb fele, igy a sarga(12V) lesz a pozitiv es piros(5V) a "negativ" ..

Framerate is LIFE !

(#41473) Hurkaleves válasza deepwell (#41472) üzenetére


Hurkaleves
őstag

áhhá! megint okosabbak lettünk! thx! :DDD

(#41474) Apone33


Apone33
őstag

Hello

Nekem az a gondom van egy 3870x2-es hogy játék közben néha kifagy a kép, és kapok egy üzit hogy az Ati illesztőprogram nem válaszolt, de utána helyreállt. Tudja valaki hogy miért van ez? Vista 32-bit van fent.

előre is köszönöm :R

Play Hard!!!

(#41475) szumo válasza Apone33 (#41474) üzenetére


szumo
senior tag

Én újraraktam, és elfelejtettem meghúzni a videókártyát, azóta nincs ilyen hibeüzenetem.
De sok mindenkinek sokmindentől előjött ez a hiba vista 32bit alatt. Ja és nálam 9.3-as az illesztőprogi. 9.1 nél múlt el a hibaüzenet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#41476) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Az aláírásomban szereplő VGA-hoz jelenleg 8.12-es drivert használok, érdemes feltenni a 9.3-at? Hoz valami javulást? Előre is köszi a válaszokat!

szumo: nálam is elég gyakran jelentkezik ez a hiba.... Azt mondod a 9.1-től megszűnik??? Mert akkor már csak ezért érdemes feltenni...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41477) birozoli7800 válasza LLKobe (#41476) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Igen érdemes mindig a legfrisebb drivert használni. :K

(#41478) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

pls aki tudja a 3870x2 hátán lévő 3 led mit jelez az pls írja már le..
kíváncsi vagyok ... [a képen bekereteztem feketetével]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41479) Hurkaleves válasza scope2007 (#41478) üzenetére


Hurkaleves
őstag

diszkófény! :DDD
egyébként passz...

(#41480) szumo válasza LLKobe (#41476) üzenetére


szumo
senior tag

Pár FPS-t hozott, de számomra a stabilitás sokkal fontosabb volt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#41481) actommy


actommy
tag

köszönöm a válaszokat.
újra ghostoltam az egészet és most műkszik :D

most az atitools nem akar működni (X64 xp ugye)
de túlélem

(#41482) Pepe78


Pepe78
senior tag

Hi!

3870x2 xp 32 -vel gond nélkül üzemeltethető?
Lehet egy ilyen kerül hozzám.
Kicsit félek tőle.
Sokat Cod4 ezek, nem tudom mire számíthatok.

Kis bátorítást kérnék.
:B :B :B

(#41483) lsc válasza Pepe78 (#41482) üzenetére


lsc
nagyúr

XP 32 bites driverrel miért ne menne ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41484) scope2007 válasza Pepe78 (#41482) üzenetére


scope2007
addikt

én cod2próbáltam még csak vele.. dx9be fix 250fps simán volt .. szóval cbre is tökéletes lesz :D
szal cod4 is ugyanaz szerintem..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41485) Hurkaleves válasza Pepe78 (#41482) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem lesz probléma egyik játék sem neki!

(#41486) sklopp válasza bimbócska (#41470) üzenetére


sklopp
őstag

Ha még aktuális aTwin Turbo venti csatlakoztatása, a legegyszerűbb megoldás ha a kártya kéttűs venti csatlakozójáról óvatosan eltávolítod a műanyag foglalatot, és simán rádugod a két tüskére a hűtő háromtűs csatijából a piros-fekete szinezésűt, persze ügyelve a helyes polaritásra, itt nem kell eltávolítani a műanyag foglalatot, simán rádugható. Ennyi. Ekkor a kártya szépen szabályozza a ventiket (mellesleg a venti nem is forog 40-42 fokig, ez normális, itt beindul, ha visszahűt 36-37 fokra, újar leáll).

[ Szerkesztve ]

(#41487) eziskamu


eziskamu
addikt

Na ha minden jól megy (kopp-kopp) egy Misi féle 3850-es landól pénteken 16 ezerért (szálítási költséggel együtt) a gépembe. Remélem működni is fog.
A munkahelyemen most újítottunk 2 gépet tervezéshez, azokba Misi féle 3870 ment (volna, ha az egyiket nem kellene gariztatni, a másik megy szerencsére). Nem mintha a tervezőprogi nem futna egy nVidia 9400-ason (még a GMA950-en is megy de az már inkább döcögés, és szenvedés, valamint mégcsak nem is stabil vele a progi ), de a 3870-ben még van tartalék is a jövőbeli programváltozatokhoz :) és nem nyavajoghatnak a lassúság miatt. Most csak a 64 bites Vista miatt nyavajogtak a jó kis XP után ;] .
Néztem volna cuccokat Debrecenben, de Atiból ami (nekem) normális, nem nagyon láttam boltban 18-19 ezer alatt, úgyhogy pcx.hu lett belőle ( a nem teljesen pozitív tapasztalataim ellenére, kiszállítanak mindent, de ha a komplett géphez nem rendelek monitort is, képesek alkatrészenként küldeni ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#41488) eziskamu válasza eziskamu (#41487) üzenetére


eziskamu
addikt

Landolt, megy. Még Colin bácsi (isten nyugosztalja) féle Dirt-öt is (pont a kedvenc műfajom :) ) kaptam hozzá meg valami online LOTR játék telepítőjét.
16200-ért kihozták, az a röhely, hogy ma szállítás nélkül került már annyiba a webshopban, én meg amikor rendeltem még valami 15 alatt volt szerdán. Örömömben adtam is 300 ft borravalót a futárnak :) .
Hát igen sajna tényleg már csak alsó középkat ez a kártya, a Whiteout is meg-megröccen néhány jelenetnél, és talán a p4 e2160 is kevés már hozzá, de így is 2x gyorsabb a 2600 pro-mnál.

[ Szerkesztve ]

(#41489) Cootermain


Cootermain
tag

Valaki megtudja mondani mekkora az elfogadott hőmérséklet egy 3870-nél?Az enyém 3DMark05 második tesztjénél 100%-os venti mellett 76 fokot mutatott.Ez normális hogy ilyen magas?A házban van 3 venti szóval a levegő mozog benne elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#41490) eziskamu válasza Cootermain (#41489) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem átlagos az eddig olvasottak alapján, de az első hszben van is egy logoutos link
ahol ezzel foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#41491) Cootermain


Cootermain
tag

Köszönöm a választ nekem is pont Sapphire kártyám van talán hasznát veszem a cikknek .

(#41492) TomBoy1986 válasza Cootermain (#41489) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ha ez a dupla slotos Sapphire, akkor eléggé magas szerintem, mert nekem is van olyanom, s 100%-os ventivel kb. 20°C-kal alacsonyabb hőmérsékletet produkált terhelve. Ellenben ha single slotos a hűtő, akkor szerintem korrekt a hőmérséklet (feltéve, hogy nem VaporX ;] )

Ez is segíthet: [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#41493) gixivo


gixivo
tag

Sziasztok!
Most vettem egy 3870X2-es videokártyát, és az lenne a kérdésem, hogy a Corsair VX450-es tápom elég lesz hozzá?
Van még mellette:
E8400 - alapon, nincs tuningolva
2GB OCZ
2 db winyó (160+500)
DVD író

szerk #1:
Most két darab 6 pin-es csatival üzemel, mert van rajta egy 6os és még egy 8 pines is, és a 8 pinesbe egy 6os van. Így működik a gép, de félek hajtani (azaz játszani vele), mit javasoltok jó ez így, vagy muszáj szereznem egy 8 pines csatit is?

[ Szerkesztve ]

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41494) Cootermain


Cootermain
tag

Hűtést most már nagyjából sikerült megoldanom 860/1350-nél teljes terhelésen nem megy 70 fok fölé.Viszont lene egy újabb kérdésem:ha a régebbi Sapphire biost rakom fel a kártyára amiben a GPU voltage még 1.327 V akkor körülbelül mennyivel nőhet a kártya tuningpotenciálja?Van a bioscserének valamilyen technikai akadálya?Elérheti a 900MHz-et stabilan?Mennyivel nőhet a hőtermelése?Ha valaki tudja a választ kérem ne legyen rest elmondani...

szerk:ez a GFX Chilla nem lenne rossz,de sajnos most nincs rá pénzem úgyhogy maradnak a barkács megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#41495) killer1203 válasza gixivo (#41493) üzenetére


killer1203
senior tag

Szia

Az a táp simán elbirja a rendszered.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#41496) TomBoy1986 válasza Cootermain (#41494) üzenetére


TomBoy1986
veterán

900MHz nagyon ritkán tudnak a 3870-ek, pláne stabilan, ráadásul jelentős teljesítménytöbbletet sem kapsz érte. A helyedben nem nyúlnék hozzá.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#41497) Cootermain válasza TomBoy1986 (#41496) üzenetére


Cootermain
tag

Ok kössz a választ.

[ Szerkesztve ]

(#41498) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Venni akarok egy HD3870-es kártyát (Sapphire Edition).[link]
Mivel az előző 7600GS-em nem volt kibékülve a GTA IV-el és a Crysisal.
Ez a kártya hogy viszi a GTA IV-et és a Crysist?Tapasztalatok?Nem szeretném ezt hogy megveszem és akadozik.
Előre is köszi a segítséget!
Üdv.:Killing

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#41499) blazsey2 válasza Killing (#41498) üzenetére


blazsey2
senior tag

Hát nálam egy 3850-et váltott egy 4830 és és a GTA4 most sem megy úgy mint a rakéta.Sajna az a játék erősen procifüggő nagyon szereti a négymagost.Crysist nem próbáltam azt nem tudom.

PSN ID:blazseydr

(#41500) Killing válasza blazsey2 (#41499) üzenetére


Killing
addikt

A HD3850 gyengébb mint a HD3870.(ha jól tudom) Azon hogy ment a GTA IV?
Habár a 4400+ X2-m (2,4GHZ) nem tudom hogy hogy boldogul vele.Egy medium részletességgel már kibékülnék.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.