Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Turbolada II válasza Pug (#12899) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mivel próbált meg átverni Gianni? Megoldódott a vitád?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12902) Pug válasza Turbolada II (#12901) üzenetére


Pug
veterán

Pont a témába vág, garanciális ügyintézés.... 2 hónapos hercehurca, a végén mikor közölte, hogy a fogyvédő törvények mennyire nem érdeklik, akkor megemlítettem, hogy feltehetőleg egy feljelentés sem fogja érdekelni, így megoldódott a probléma. Ezek után mikor még Ő tiltott le a privát listáról ( ez úgy derült ki, hogy vagy 10 pm-et küldtem a cseretermék garancialeveléért, de nem válaszolt rá és a "kis" topicjában rákérdeztem, persze még én lettem beállítva szar alaknak stb...) elpattant a cérna és kértem neki egy feketét, meg is kapta :K
Garlevelet azóta se láttam, de nem baj mert a kártyát már eladtam, a vevőmet teljesen tájékoztattam a helyzetről, lelevelezte, hogy az adott termék hozzá garanciális.. kb ennyi.
Szép történet..... :(
A részletek tömören

[ Szerkesztve ]

(#12903) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Így hazaérve a nyaralásból (az egyikből :P ) gyorsan fel is csaptam a 11.7-es katát és észrevettem egy hibát, mégpedig azt, hogy Youtube videó lejátszása közben (teljes képernyőn, 720p-n), bekapcsolt Steady Video-val kap egy kis érdekes fekete keretet a videó illetve elég zavaróan "remeg" a kép, bár inkább ugrálásnak nevezném. Másnál is jelentkezik ez a probléma vagy egyedül vagyok? Ez Mozilla alatt történt (IE-t még nem néztem meg), legfrissebb Flash Playerrel.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#12904) Biga123 válasza priti (#12898) üzenetére


Biga123
addikt

veszek valamit nem mukodik csereljek/javtsak, nem lehet? penz vissza! ennyi. az hogy a hardware arak rohamosan esnek, nemerdekel... szegeny kiskerek, a konnyem kicsordul.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12905) Biga123 válasza priti (#12898) üzenetére


Biga123
addikt

amúgy te nem vagy magyar??? mert ha igen akkor magadról is mondassz véleményt.. az ilyen általánosítással tényleg le kéne állni

amúgy pl. a személyi jövedelemadóról és pl. az áfáról szóló törvényt én se szeretem mégis adózok.. csak a HW boltra nem vonatkoznak a törvények????

És igen pont azért veszek 3-év garis HW-t mert ha 3-év alatt meghibásodik akkor kicserélik javítják.. és igen általában ezért szokott a bolt egy picit jobbat újjabbat erősebbet ajánlani cserébe ha nincs az eredeti hw hogy ne bukjon rajta .. de az már rajtad áll hogy elfogadod e..
(persze az ember elfogadja.. én is ) csak legyünk tisztába a háttérrel...

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12906) koko76


koko76
csendes tag

A garanciához.

Volt egy örök garanciás belkin routerem, anno 19900ft volt. Media marktban vettem kb 4 éve. Tavaly vettem egy új gépet, amire persze win7-et raktam. A routerhez nem volt semmiféle win7-es driver, letölteni sem lehetett, mert amit leszedtem, és elvileg kompatibilis lett volna azzal nem ment. Visszavittem a MM-ba, hogy ledobál állandóan. Szó nélkül a 19900ft-ot visszaadták, illetve mondtam, hogy levásárolnám, hiszen kell egy router.

A másik már videokártya volt.
3 vagy 4 éve amikor kijött, az edigitalnál vettem egy hd2600 pro kátyát. Hazavittem, az istennek sem lett jó. Össze-vissza villódzott, akármilyen driverrel, catalysttal, detonatorral. 4 nap után visszavittem, adtak egy másikat. Azzal is csak szoptam. Utána megint vissza, mondom a srácnak, hogy most a dirver, vagy a kártya tré? Elmagyarázta, hogyan is kell feltenni.
Fogtam magam, bevittem az egész gépet, rakja már fel akkor, ha olyan okos. Persze nem rakta fel, nem is kezdett hozzá, de a pénzt visszaadta. Máshol, vettem egy 7600gt-ta, ami azóta is jó.

A boltok biztosan rosálnak, a fenetbb említett (mármint amit az előző hozzászólásokban írtak) dolgok miatt (veszek egy fullos alaplapot/videokártyát amin van 3 év garancia, majd két év múlva megsütöm, vagy akármit csinálok vele, és visszaviszem, hogy a 2 évvel előtti áron cseréljék már ki. Igen elvileg így 2 évente új gépem lehetne, amit csak egyszer kellett megvenni. Üzlet meg van annyi, hogy sokszor el lehetne játszani ezt).

(#12907) Biga123 válasza koko76 (#12906) üzenetére


Biga123
addikt

:C így így..
A kisker meg csak ne rosáljon mert ő ugyanúgy tovább garanciáztatja nagyker/beszállító felé eredeti áron.. :(((

Amúgy routerhez minek driver... :F :F :F

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12908) koko76 válasza Biga123 (#12907) üzenetére


koko76
csendes tag

Végülis nem a routerhez kellett, hanem ahoz a kis nyavalyához, amit a gépbe kell dugni, hogy vegye a jelet. (nem tudom mi a neve). Hiába szedtem le a hivatalos weboldlaról, nem ment vele (belkin). Most dlink van, az win7 kompatiblis, nem kellett letöltögetnem semmit, csak felrakni a drivert és jó.

(#12909) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Ha ugyan olyan áron tudnék venni új 5870 ill. 6870 karit, melyiket lenne érdemes? Melyik a gyorsabb?

Üdv.

(#12910) polonic válasza banderasz77 (#12909) üzenetére


polonic
félisten

Ha csak a gyorsaság számít, akkor 5870.

(#12911) Pala válasza banderasz77 (#12909) üzenetére


Pala
veterán

5870 erősebb kb. 5-10%-kal. :K

(#12912) banderasz77


banderasz77
addikt

Gyors válasz. És ha nem csak az számít? Tuning esetleg? Fogyasztás stb. Mi az ajánlat?

(#12913) polonic válasza banderasz77 (#12912) üzenetére


polonic
félisten

Fogyasztásban a 6870 a jobb, plusz még fejlettebb az UVD motorja.
Nézd meg ph tesztet, ott le van írva sok minden.

(#12914) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

VTX3D Radeon HD 6850-re érdemes biost flashelni tuning szempontjából? Vagy elég a Trixx?
Ha igen, akkor melyik BIOS-t ajánljátok?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#12915) banderasz77 válasza front3r (#12914) üzenetére


banderasz77
addikt

Arra a Powercolor 6850 PCS+ Biost told fel. :K

[ Szerkesztve ]

(#12916) csucsbicep válasza front3r (#12914) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Powercolor PCS+ Biosa rámegy. Azt, hogy melyikre van szükséged neked kell eldönteni.

(#12917) front3r


front3r
őstag

Köszönöm! :R
Fel is rakom rá.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#12918) BalaNce87


BalaNce87
addikt

6870 és gtx560 Ti között mennyi a valós különbség? :U Mert úgy látom, hogy a zöld azért magasabbra van árazva, miközben PH tesztben szinte azonos a két megoldás teljesítménye. :K

(#12919) Misua válasza front3r (#12917) üzenetére


Misua
senior tag

Előnyök PCS+ biosz után:
- 2D-ben rendesen visszaál 100/150-re
- okosabban szabályozza a ventijét (közepes hőfoknál nem kapcsol át gyarsabb (hangosabb) hűtésre)
- alapból 820/1000
- ha ati catalistel tuningolsz (vagy mással) akkor a max tuning határ 850 helyett 870

(#12920) Pala válasza BalaNce87 (#12918) üzenetére


Pala
veterán

A GeForce egy picivel gyorsabb, de ár/teljesítmény arányban meg a Radeon jobb.

(#12921) KaiotEch válasza BalaNce87 (#12918) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#12922) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Tudja valaki, hogy ennek a típusnak Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 11180-00-20R [link] a hűtése mennyivel jobb a referenciánál? Persze nem ebben a boltban akarom megvenni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#12923) polonic válasza Interceptor (#12922) üzenetére


polonic
félisten

Teljesen jó. Terheletlenül nem hallatszik ki a házamból a hangja. Terhelten meg nem tudom milyen a hangja, a játék hangját hallani csak.

(#12924) Interceptor válasza polonic (#12923) üzenetére


Interceptor
addikt

Mennyire hűti le a gpu-t? Csak mert nálam az átlagosnál valamivel melegebb a szobahőmérséklet és a ref kártyákkal(8800GT, HD4850) volt gondom nyáron még korábban.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#12925) polonic válasza Interceptor (#12924) üzenetére


polonic
félisten

38-40 fokos a gpu

(#12926) ittakary válasza Interceptor (#12922) üzenetére


ittakary
nagyúr

Volt ilyenem 6870-ben, és tényleg jóféle volt. Viszont annyira nem volt hangja, hogy 80+ fokok is előfordultak, mert nem csinált semmit a venti. De egy kis ventiprofiligazítással - számomra - tökéletessé varázsoltam (halk, de hűvös)

(#12927) Biga123


Biga123
addikt

srácok az O4G kiterjesztés az lehet bios??
azt fel tudom tölteni a karira??
nevezzem át bin re??
mert a sapphire küldött nekem egy biost O4G kiterjesztéssel viszont csak 64KB az eredeti biosom meg128KB.. :F

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12928) Gabor970 válasza BalaNce87 (#12918) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem többen vaciláltunk már ezen. Nekem inkább a 6870 lett a választásom. Ezt az 560Ti-vel szemben nem is bántam meg. Ami viszont később került látókörömbe, az a GTX480, ami 1,5giga rammal van, és az iponnál 53e Ft körül elérhető MSI TwinFrozr II hűtéssel. Állítólag ez sokkal erősebb kártya.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12929) keke69 válasza Gabor970 (#12928) üzenetére


keke69
őstag

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12930) Tothgera30 válasza keke69 (#12929) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én a 6850-esem cserélem most 6870-re. Majd beszámolok róla.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12931) ledgeri válasza Tothgera30 (#12930) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miben voltál limites? miért kellett?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12932) Tothgera30 válasza ledgeri (#12931) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Semmiben, a 6850 mindenre elég volt nekem 1680*1050-ben, csak úgy hozta a sors hogy lecserélem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12933) mikromanus


mikromanus
veterán

Sziasztok!

Szerintetek ha esetleg kártya váráslásra vetemednék és ráadásul 6870-es a célpont, akkor melyik éri meg jobban? Mi a különbség?

POWERCOLOR Radeon HD6870 -> 38.523 Ft
SAPPHIRE Radeon HD6870 -> 37.261 Ft

+kérdés: A Sapphire kártyák közt mi a különbség a 40R és 40G közt. Talán volt 20G végű kóddal is. Vagy csak az egyik színesebb minta másik? :)

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#12934) polonic válasza mikromanus (#12933) üzenetére


polonic
félisten

Teljesen mindegy, hogy a két gyártó kártyája közül melyiket választod. Mind a kettő jó.

Nem tudom, mi a különbség a két sapphire-nál. A sapphire weboldalán nézd meg.

(#12935) banderasz77 válasza mikromanus (#12933) üzenetére


banderasz77
addikt

Hol kerülnek ezek ennyibe?

(#12936) lsc válasza mikromanus (#12933) üzenetére


lsc
nagyúr

Inkább a sapphire, volt vtx 6850-em , azon ugyanaz a hűtés a powercoloron, jól hűtött de volt egy kis szélzaja, a sapphire ami most van csendesebb. Szerintem a végződések miatti különbség jelzi hogy full vagy lite verzió, a kártya ugyanaz csak a hozzáadott cuccok kevesebbek a lite verziónál.

Az élet kegyetlen .

(#12937) lsc


lsc
nagyúr

Egy jó teszt [link] a különböző szűrési megoldásokra, a képek alatt ha a különböző megoldások nevére visszük az egeret akkor arra vált a kép /remélem érthető/.

Az élet kegyetlen .

(#12938) mikromanus válasza banderasz77 (#12935) üzenetére


mikromanus
veterán

Argep-en találtam. Ugyanaz az üzlet, ahol korábban volt 28K-ért Powercolor 5850-es. Bár lehet csak 2 db, vagy elírták az árat. Mindenesetre azóta semmilyen 5850-esük nincs a rendelést se tudták teljesíteni már. De ez a 6870-es ár majdhogynem hihető és már több napja fent van. Csak nem elírás. A 6870-es meg nem kifutó széria még :)
Azért akadt 1-2 apróbb hiba eben a webshopban. Valamelyik terméket felrakták egy pár órára 365 milliárdért. Picit nehezebben ment a keresés felső korlátos ár csúszka beállításos megadással így. Bár ha 10k és 100 milliárd között kerestem akkor egész használható volt akkor is :)

A Powercolor kártya a kép alapján a rövidített verzió lehet, de lehet csak rossz kép van fent, vagy a hűtő formája miatt tűnik rövidebbnek picit. Akkor döntsön az ár? Az olcsóbb annyiból kijön (ha van még ) szállítással, minta drágább.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#12939) banderasz77 válasza mikromanus (#12938) üzenetére


banderasz77
addikt

Powercolor HD6870 jó megoldás annyiért, a TUL gyártja (VTX-et is), azért olyan a hűtő.

(#12940) mikromanus válasza banderasz77 (#12939) üzenetére


mikromanus
veterán

Azért a minimum követelmény tápban picit fura nekem. Nem úgy van ez, hogy minnél fejlettebb egy kártya annál kevesebbel beéri? A 4850-esem még beérte 450Watt minimummal (hivatalosan is), ezek meg (5850 és a 6870) minimum 500? Kell nekünk annyi, vagy elég lesz a 450 watt is? Eddigi tesztek alapján amit a neten láttam terhelés alatt is simán belefér. Még az a 4-5 plusz vinyó fogyasztása is lazán belefér amit esetleg rákötök és még a 100 wattos világítás is hozzácsapható lenne :)

Vagy tényleg kell az az 500 Watt?

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#12941) banderasz77 válasza mikromanus (#12940) üzenetére


banderasz77
addikt

Ha minőségi 450W-os tápod van, akkor lazán jó lesz.

(#12942) Tothgera30 válasza mikromanus (#12940) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az elhanyagolható hogy hány W-ot írnak a gyártók, ők általában túlszámolják a dolgot. Egy normális minőségű táp, pl. 350-es FSP béllel rendelkező Corsair CX 400-as elbír egy 4 magos procit + egy 6850/70-et! De Egy Codegenre vagy hasonló sz@rra nem bíznék semmi ilyesmit. Tehát írd le hogy pontosan milyen tápod van és tudunk segíteni!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12943) mikromanus


mikromanus
veterán

Az első "komolyabb" számítógépem összerakása óta normális tápom van. Igaz, hogy akkor csak azután váltottam, miután 2-3 procit leharcolt a korábbi tápom (persze gariban visszavették, de tarkólövést kaptam volna ha bevallom milyen tápellátással próbálkoztam).
Az még valami szolid csendes 350W-os volt ami az akkori hatalmas grafikai és processzoros használat mellett simán elég volt. A 4850-es mellé újjítottam be egy Corsair 450W-os 85%+ minősítésű pöpec kis tápra. Nem mai gyerek és mikor vettem akkor se volt egy friss tipus, de nagyon tuti vétel még mai szemmel nézve is. Szerintem elég lesz ez :)

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#12944) banderasz77 válasza mikromanus (#12943) üzenetére


banderasz77
addikt

Még CF-re is....

(#12945) Taifa Díaz válasza mikromanus (#12943) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Biztosan elég lesz. Én is ilyen táppal hajtok egy referencia 6870-est Core 2 Quad proci mellett.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#12946) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!

VTX3D VX6850 hűtéséről tudna valaki írni? A vásárlását tervezem , azt olvastam hogy összességében nincs velük baj, de a hűtése(főleg hangja) fontos lenne. Megér pl egy Gigabyte +4k-t? (Annak kinézetre komolyabbnak tűnik a hűtése). Köszi!!

(#12947) Biga123 válasza Asbee (#12946) üzenetére


Biga123
addikt

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12948) banderasz77 válasza mikromanus (#12943) üzenetére


banderasz77
addikt

Megrendelted?
Valószínűleg fel lehet rá tenni a PCS++ Biost, mint a többi karinál is (VTX3D). :K

[ Szerkesztve ]

(#12949) mikromanus válasza banderasz77 (#12948) üzenetére


mikromanus
veterán

Aha. Végül rászántam magam a Powercolorra. Az egy vagy 2 cm-rel rövidebb :)
A webshop ahol leadtam a rendelést még ugyanolyan "minőségi" (azaz hiba-hiba-hibapártoló) így a megjegyzések rovatom picit tartalmas lett. Majd beosztják ahova kell :)

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#12950) banderasz77 válasza mikromanus (#12949) üzenetére


banderasz77
addikt

Kíváncsi leszek, mert én is rendeltem kíváncsiságból. 3 db-ot írt készleten és a rendelés után is 3 db maradt.... ;]
Na mindegy, ha megjön akkor rátolom a PCS++ Biost és go...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.