Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) sittes79 válasza Beri (#12837) üzenetére


sittes79
addikt

de ha te akarod tartani ezt kb 3-4 havonta +100e sőt...

(#12852) Taifa Díaz válasza GeneraL_XTX (#12850) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Miért is lenne gyorsabb feszemeléssel egy GTX460, mint egy ref. 6870 :F Az én ref. XFX 6870-em 1000 MHz-et tud, a legtöbb 6870-es meg ettől jóval többet is. És milyen szolgáltatásokban több? A PhysX nevű parasztvakításnak már nem sokan dőlnek be.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#12853) Beri válasza GeneraL_XTX (#12846) üzenetére


Beri
addikt

Főleg a Physx miatt.
Legalább te látsz potenciált a physx-ben...

hát nemtudom. Tekintve, hogy a GTX460 1gb- olcsóbban meg lehet kapni és feszültségemelés nélkül (850mhz) hozza a kártyák nagy része az alap 6870 teljesítmésnyét
És mi van, ha a 6870-et húzod? Vagy azt tiltják a játékszabályok? :DDD

sittes79:
de ha te akarod tartani ezt kb 3-4 havonta +100e sőt...
Ha évente veszel egy komplett ilyen szintű gépet (ami nagyon durva overkill), akkor is kevesebb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12854) Chalez válasza Vigneau (#12848) üzenetére


Chalez
őstag

Majd szólj, ha esetleg a 6870-et is eladod. Tervezem hosszútávon a CFX-et. :K
Amúgy én is az 560TI és a 6870 között vaciláltam, az ár mint fő tényező döntött. Hozzáteszem hogy E8500-ról váltottam platformot 2500K és tsaira pont most, az sem volt valami olcsóság...
Mondjuk nem mondom, hogy megbántam a vga választást. A HD filmek mintha jobban futnának, és szebbek lennének az AMD karin... Játékokban sincs gond eddig.

(#12855) Chalez válasza Chalez (#12854) üzenetére


Chalez
őstag

580 vs 6870CF Nem semmi, hogy veri a kétszeresen drágább karit... :C

(#12856) Beri válasza Chalez (#12855) üzenetére


Beri
addikt

Azért annyira nem nagy ott a szakadék árban. Két 6870 95-100k, egy 580 meg 110-120k. Viszont 244W TDP vs. 2x151W...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12857) Misua válasza szab.tam (#12833) üzenetére


Misua
senior tag

Jogos, vitát nem nyitunk a fpskről, mindenkinek van egy szint melynél kényelmesnek érzi a játékot, legyen az 20, 25, 50 vagy 60 fps. Viszont túlzásba sem essünk, mert ezzel a fogyasztói társadalommal mindent kitalálnak hogy évente cseréld le majdnem az egész gépedet...lásd pl crysis 2 DX11 esetét: DX9-nél lazán megvolt általad mondott 60 fps-s határ, DX11-nél e kritériumokkal már sz@r a 6870, mennyél vedd meg drágább és erősebb vgat és akkor újra a falu bikája leszel, közben mesterséges parasztvakitás az egész, hogy cseréld le a vasadat (én mondjuk emiatt vettem +4 gb ramot...de azt terveztem is :B )

(#12858) szab.tam válasza Misua (#12857) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pont ez az. a sok ok közül ez volt az egyik, amiért visszatértem az xp + dx9-hez.
a 30-40 fps-es, spéci fénypászták helyett jobban élvezem a vsynk alatt 60-ra kiakadt fps-t.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12859) GeneraL_XTX válasza Taifa Díaz (#12852) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Miért is lenne gyorsabb feszemeléssel egy GTX460, mint egy ref. 6870"

mert feszemelés nélkül a leggyorsabb gyári tuningolt GTX460 (850mhz) sok esetben beéri, néha még meg is előzi a ref 6870-et a tesztekben.

most gondold el, feszemeléssel viszik a 950mhz körüli értékeket is a GTX460-ok

persze lehet a 6870-et is húzni, nem tudom az én asusom mennyit bír, de a fszültségekkel én nem babrálnék, gondolom így nem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#12860) priti válasza GeneraL_XTX (#12859) üzenetére


priti
addikt

Nekem volt giga 460 OC-m, teljes, nem SE verzió és gyengébb kari. A 6870-em 1030/1100-on gyorsabb, mint a 460, akárhogy húztam a 460-at nem ment így. Nem mondom, nem azért adtam el, mert nem volt elég erős, az is elég, csak nagyon esett az ára, nem akartam sokat bukni.

Hardverlesen

(#12861) GeneraL_XTX válasza priti (#12860) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ez az 1030/1100 alapfesz?

mivel érdemes húzni, lehet megkeresem a kártyám végét én is, csak kíváncsiságból. Gondolom MSI Afterburner, de azt a szőrös fánkos progit hogy is hívják? amivel lehet tesztelni hogy bírja-e.

(#12862) GeneraL_XTX válasza Taifa Díaz (#12852) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"A PhysX nevű parasztvakításnak már nem sokan dőlnek be"

Miért lenne parasztvakítás? Az ezt használó játékokban egy kártyával is használható, Alice-ban nagyon jól mutatott.

(#12863) priti válasza GeneraL_XTX (#12861) üzenetére


priti
addikt

1175mV a kártyám gyárilag és 1200mV-ra van állítva ami rengeteg 6870-nek gyári alapfesze. TRIXX-el húzom. A GPU-n egy ordasi blokk van, a kártya többi részét a gyári tégla refihűtő hűti.

Hardverlesen

(#12864) zseko válasza GeneraL_XTX (#12862) üzenetére


zseko
veterán

Talán mert az NV szívatja a saját felhasználóit ezzel, lásd Mafia2.

HR24.hu

(#12865) GeneraL_XTX válasza zseko (#12864) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Miért ott mi volt?

(#12866) Beri válasza GeneraL_XTX (#12859) üzenetére


Beri
addikt

persze lehet a 6870-et is húzni, nem tudom az én asusom mennyit bír, de a fszültségekkel én nem babrálnék, gondolom így nem sokat.
Egyformán kéne kezelni a két kártyát. Ha a 460-asnak ki szabad hajtani a belét, akkor a 6870-ét is lehessen már...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12867) Pug válasza szab.tam (#12858) üzenetére


Pug
veterán

Ugye csak viccelsz, hogy xp dübörög a gépeden? :U

[ Szerkesztve ]

(#12868) zseko válasza GeneraL_XTX (#12865) üzenetére


zseko
veterán

Úgy emlékszem bekapcsolt PhysX-el nem csak a közelben, hanem a távolban lévő, szinte nem is látható emberek ruhájára is számolta az effektet. Plusz, ha egy kártya volt a gépben akkor nem a kártya számolta a PhysX-et hanem áttolta a CPU-ra, és csak akkor számolt a GPU, ha beletettek még egy kártyát.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#12869) Chalez válasza Beri (#12856) üzenetére


Chalez
őstag

Elírtam, nem kétszeres árat akartam, hanem hogy az 580 drágább mint a 6870 CF, ráadásul lassabb, igaz kevesebbet fogyaszt... Amúgy apróban 36-38k-ért is van 6870, szal cirka 75-76k-ban akár meg is állhat a dolog. Gyanúsan best buy...

(#12870) zH.


zH.
senior tag

az driver hiba, ha youtubeon bezoomol kb. a videó negyedére? eltűnik a bar, rohadt idegesítő. chrome és firefox alól is próbáltam.

just be

(#12871) szab.tam válasza Pug (#12867) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. annyira megutáltam több körben a win7-et. neki sem állok felsorolni. a 24/7-es htpc-n és játékgépen is xp van. csak a 3. vészkonfigon van win7, hogy ne szokjak el tőle....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12872) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

egyébként lehet abban a "szóbeszédben" valami, hogy az ATI"AMD" kártyákat jobban kihajtják az AMD procik mint az Intelesek? vagy ez hülyeség?

(#12873) ledgeri válasza zH. (#12870) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem hasonló a két nyilas nagyításnál volt, amikor megjelent a drága google reklám..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12874) Beri válasza Chalez (#12869) üzenetére


Beri
addikt

Ha már így lesed az aprót, van 80ért gtx580. Tehát használtan még kisebb az árkülönbség.

GeneraL_XTX:
Nem is olyan rég beszéltünk erről, olvass vissza.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12875) GeneraL_XTX válasza Beri (#12874) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ok megtaláltam, tehát hülyeség :DDD

(#12876) Gabor970


Gabor970
addikt

próbálgatom az MSI Hawk 6870-em alulfeszelését/ventifordulatszám finomhangolását. Jelenleg 15 perce fut a furmark 1,115V fesz mellett. 47%-on megy a venti 2200rpm és 68°C-os a GPU.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12877) Vigneau válasza Chalez (#12854) üzenetére


Vigneau
félisten

Szólhatok, ha úgy alakul majd. ;)
Én azonban nem látom értelmét a 2 kártyás rendszereknek. Nagyobb melegedés és fogyasztás, nem 100%-os VGA teljesítménynövekedés és még sorolhatnám. Én még mindig azt vallom, inkább legyen egyetlen egy erősebb VGA-ja az embernek. Előbb utóbb a két régebbit is el kell adni ugyanúgy, azoknál is tapasztalja majd az eladó az eltelt időből fakadó amortizációt. :K

GeneraL_XTX:
Én csak egy helyen tapasztaltam érdekességet. Változatlan órajelen (3600MHz) a B55-s procim CPU tesztje alacsonyabb FPS-t hozott GTX 460 mellett, mint HD 6850-nél az 1.01-es 3DMark11-ben.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#12878) ittakary válasza Chalez (#12869) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tényleg elég jó vétel, mert pl sokkal jobban skálázódik a CF a tesztek alapján, mint az 58xx CF vagy akár az 5970 esetében. Csak ugye ide még illene hozzávenni a járulékos költségeket, mint a CF képes lap, erősebb táp stb. (bár ezek tervezhetők előre)

(#12879) Chalez válasza ittakary (#12878) üzenetére


Chalez
őstag

No igen, igazad van. Spec. én most leginkább magamra és azokra gondoltam, akinek ezek a lehetőségek adottak. Itt egy olcsóbb CF képes lap nekem is, a Corsair650W meg azért már bizonyított... Szal erősen gondolkodni fogok év vége felé egy második 6870-en.

(#12880) lehel22 válasza GeneraL_XTX (#12872) üzenetére


lehel22
tag

...urbanlegend :) Ezt az elmeletet alltalaban vagy frusztralt AMD tulajok vagy pedig olyan boltosok terjesztik akiknek epp tul sok AMD CPU van raktaron.Az egyetlen dolog amivel ervelni lehet az talan az , hogy AMD cput olcsobban vasarolhat az ember es ha pl ugyanazert az osszegert nem egy intel 2 magos Cpu-t hanem egy 4 magos AMD t tarsitunk az adott kartyahoz akkor nyilvan sebbessegnovekedest lehet tapasztalni, de nem azert mert AMD hanem azert mert kategoriakulonbsegrol beszelunk.Ha megkozeltioen azonos orajlen azonos CPU maggal rendelkezo procikat teszunk a grafkuskartya melle akkor maris blabla az egesz.

(#12881) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv...
Érdeklődnék,h haveromnak már a 2. ramhibás 6850-e van az Iponnál...és közbe vett egy nagyobb minotort...szóval szeretne upgradelni egy 6950-re...nem akarja megvárni,h egy hónapig tököljenek a garival,így ráfizetne a 6950-re és egyből vinné is el..ez szerintetek lehetséges? :U

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#12882) ittakary válasza Petya2900XT (#12881) üzenetére


ittakary
nagyúr

iPon-nal kell ezt megbeszélnie. Küldjön nekik egy emilt, amiben leírja a problémáját, és ők majd eldöntik.

(#12883) Hanok válasza Petya2900XT (#12881) üzenetére


Hanok
senior tag

Nekem régen a 8600gt-t 3. szor cserélték, több mint 3 hónapom ment rá a garanciáztatásra, utánna visszafizették azt az árat amennyiért aznap a webshopban lehetett venni...Természetesen akkor már 4 ezressel olcsóbb volt...Ez a pillanat volt az amikor kitöröltem ezt az üzletet a memóriámból...:) Bár azóta lehet már más a hozáállás...

(#12884) Turbolada II válasza Hanok (#12883) üzenetére


Turbolada II
őstag

Téged átba**tak. Azt az összeget kell visszafizetni ami a számlán van. Ezt tanuld meg. Nekem 2 hónapja egy Sapphire HD 5850 Xtreme változatot (33500FT volt) cseréltek ki egy Sapphire HD 6850 Toxic változatra (ami 49500Ft volt). Egy forintot nem fizettem rá, mivel így is egy gyengébb kártyát kaptam.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12885) zseko válasza Turbolada II (#12884) üzenetére


zseko
veterán

Hát pedig nem egészen. Nekem egy fél éves HDD ment tönkre, és nem a vásárláskori áron számolták be, hanem az épp aktuálison akarták. Volt egy kis vitám a boltossal, még a fogyasztóvédelmet is felhívtam, és megnyugtattak, hogy nem úgy van ahogy én gondolom.. Nem sok kötelezi a boltot hogy vásárláskori áron számolja be. Bár én nem másik vinyót kértem, hanem új gépet raktam össze és abba számoltattam be. Végül megegyeztünk egy köztes árban.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#12886) Biga123 válasza zseko (#12885) üzenetére


Biga123
addikt

Ez valahogy úgy van hogy javítani köteles a bolt -vagy cserélni.. amennyiben nem lehet javítani vagy cserélni(ugyanolyanra mint volt..) akkor pénz vissza ennyi ezen nem lehet vitatkozni .. fogyasztóvédelem mit mondott boltban mit mondtak konkrétam??? miazhogy beszámolták..?
javitás csere ha nem lehet pénz vissza..ennyi..

más.. mióta fenn van a gépen a 11.7 azóta nem veszi vissza a feszt se a kari 2D-ben.. ugyhogy mostmár nem elég hogy 300/300 + még a fesz is magasabb... kezdem unni azt az amd-radeon driver bios balf@szkodást..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12887) Hanok válasza Turbolada II (#12884) üzenetére


Hanok
senior tag

Ez nem volt kérdés...:) Leglább 15 alkalommal voltam egy típushibás kártya gariztatása miatt bennt amit 3x cseréltek.. Tisztában vagyok mi tötént ezért sem változott a véleményem a céggel kapcsolatban... :D

(#12888) priti válasza Biga123 (#12886) üzenetére


priti
addikt

Ja persze és akkor veszek használtan az aprón egy 1-2 éves alaplapot 10k-ért aminek a számláján 30-45k van ugye, mert egy éve még jó lap volt, túlmelegítem (észrevehetetlen) aztán elslattyogok vele a boltba, ugyanolyan persze nincs és kerestem 35k-t mi, mert a számlán meg 45k van? Na felejtgessed ezt el qrvagyorsan és a két kis kezedet tedd össze, ha a boltos akkora úr, hogy kicseréli neked egy teljesítményazonosra. Ha meg kp-t ad, akkor meg húzd le a naciját térdig, térdelj és szeresd. Ennyi.

Hardverlesen

(#12889) Turbolada II válasza zseko (#12885) üzenetére


Turbolada II
őstag

A fogyasztóvédelemnél egyszerűen leráztak, mint ahogy engem is akartak. Tróger egy bagázs, nem nagyon akarnak dolgozni.
"Nem sok kötelezi a boltot hogy vásárláskori áron számolja be."Csak a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet, és a Ptk. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12890) Turbolada II válasza priti (#12888) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ha rálépsz a tökükre megteszik. Szerencsére a Rufusz Computer és a forgalmazó velem korrektek voltak, ugyanis közel hasonló teljesítményű (picit gyengébb), de 15K-val drágább kártyát adtak. Ilyenkor nem a boltos szívja meg, hanem a forgalmazó/nagyker. Ennyi. :)

Így van most Sapphire HD 6850-es Toxic kártyám.

Hanok: Máskor nyugodtan állj ki magadért. A PH-n egy-két embernek már segítettem fogyasztóvédelmi ügyekben. A legdurvább az volt, amikor egy ASUS eee pc képernyője (bőven a garanciális időn belül) levált, és a szerencsétlen tulaj a javítás helyett kapott egy 70K-s számlát a felmerülő költségekről (szállítás+javítás) . Szerencsére az ügy vége happy- end lett és az is kiderült, hogy a kijelző halála típushibára vezethető vissza.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12891) zseko válasza Biga123 (#12886) üzenetére


zseko
veterán

Tavaly januárban volt, úgyhogy már nem igazán emlékszem. Lehet ha hdd-t kérek annál így működött volna, így utólag már nem tudom. Úgy számolták be, hogy nem hdd-t vagy pénzt kértem, hanem új gépet raktam össze (alaplap+proci+ram) és a végösszegből vonták le az árát. De végülis ~3e forintról vitatkoztunk.. A boltosnak mindenesetre biztosan rossz szájíze maradt, az tuti :)

Egy kérdés: a HD6850-hez mekkora proci a jó? Most egy 905e van mellé, érdekelne hogy nagyobb proci gyorsítana-e egyáltalán a játékokon, és ha igen, mennyit. Vagy ha valaki azt tudja megmondani, hogy pl. a '8-9e-es hozzászólások között van', az is jó.

HR24.hu

(#12892) Biga123 válasza priti (#12888) üzenetére


Biga123
addikt

pedig ennek így kéne mükodnie. . szerinted a nagyker is hasznalt aron gariztat a gyartoval/beszallitoval???? na ne vicceljunk mar!!!

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12893) priti válasza Biga123 (#12892) üzenetére


priti
addikt

oké legariztatja, tételezzük fel. A sok cigányagyú meg rááll, megy egy ideig, aztán a gyártó akinél az egész lecsapódik azt mondja, hogy oké ennek nem szállítok, oké annak nem szállítok, végül oké Magyarországra nem szállítok és bekaphatod. Nem lesz. Vagy beépíti az árba a garis veszteséget és olyan drága lesz, hogy beszarsz mire kifizeted. Az jó lesz? Mehetsz majd külföldre hardvert venni. Fasza lesz. Na felejtsük ezt el szerintem.

Hardverlesen

(#12894) Biga123 válasza priti (#12893) üzenetére


Biga123
addikt

a garis veszteseg reg be van epitve az arba. joreggelt.. tegyuk fel veszel egy 6870 et 2-nap tonkremegy. lemeg az arfolyam drasztikusan akkor gariba 5750 et kapsz??? miez frank hitel?? hadjukmar..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12895) mimic1979 válasza Biga123 (#12894) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Zsír vagy :D

(#12896) Turbolada II válasza priti (#12893) üzenetére


Turbolada II
őstag

Szerintem ne magadból indulj ki. :) Szerintem a vásárlók döntő többsége nem a forgalmazók/gyártók behúzását tekinti a legfőbb céljának.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12897) Pug válasza zseko (#12885) üzenetére


Pug
veterán

Ha nem tudja ugyan arra termékre cserélni, akkor minimum azonos teljesítményűre/paraméterűre kell cserélni, DE a vásárlónak igenis jogában áll a vásárláskori vételárral most megegyező terméket kérnie, ha nem tudják ugyan azt a terméket biztosítani :K ;) nyugodtan tessék utánanézni....

Csak egy idézet a milliónyi közül ami ezzel foglakozik a PH fogyvédős topicjában:

Röviden és tömören teljesen jogellenes amit a bolt csinál. Először is pontosan ugyanolyanra kell cserélnie a terméket. ha ez nem megy, akkor a pénzt kell vissza adnia. Természetesen felkínálhat más azonos tudású, vagy magasabb tudású terméket, de ráfizetést nem követelhet függetlenül a termék vásárláskori árától és csakis a te döntésed a másik termék elfogadása is . Javaslom a korábban emlegett ott helyben felhívod a fogyvédőket és átadod a telefont című műsort, illetve panaszkönyvet mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#12898) priti válasza Biga123 (#12894) üzenetére


priti
addikt

Irreális az elvárás. Lehetetlen szinte évek múlva ugyanolyan hardvert adni, egyszerűen nincs. Most azért tartson raktáron mindenből, hogy hátha tönkremegy valakinek? Nevetséges. Az ár meg pláne vicc. Hát vazeg ezen az elven veszek egy felsőkategóriás lapot 70-80 ezer Ft-ért egyetlen egyszer, amin van 3 év gari és hülyére tuningolom, feszelem életem végéig az összes csúcs alaplapom a bolt meg intézi nekem ingyen x évente a cserét, mert mindig az árával azonos árúra kell cserélnie vagy kápéra, 3 évet meg extrém tuning mellett úgyse fog menni, a gari meg újraindul ha újat ad. Milyen faxság már ez? Ilyen a világon nincs. Semmi nem kötelezi a boltot, hogy el tudja dönteni, hogy rendeltetésszerű e a használat, tuningtól ment e tönkre vagy nem.
Elkezdhetünk jogászkodni, elkezd a bolt is aztán te kivered a balhét, bemegyek a vonatkozó boltba utánad és két hónapig nem lesz semmilyen lapom, mert ő elküldi a gyárnak, aztán levelezzek a fogyasztóvédelemmel, hogy miért nem kapok cserelapot, mert te ott kezdesz a fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni... Az ilyenek miatt olyanok a boltok amilyenek, mint te.

Attól mert egy semmieszű jogász, akinek lövése sincs a hardverekről megírt valamikor egy jogszabályt, ami rádnézve pont előnyösen van megfogalmazva még létezik üzleti etika. Nem hiszem el hogy nem érzed, hogy paraszt vagy, ha a számlás árát követeled. Bezzeg ha a bolt paraszt akkor fel vagy háborodva. Ez a baj a magyarokkal, soha nem gondolkodnak a másik oldal fejével, csak az agyatlan kapzsiság megy, meg egymás lehúzása.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#12899) Pug válasza priti (#12898) üzenetére


Pug
veterán

Attól mert egy semmieszű jogász, akinek lövése sincs a hardverekről megírt valamikor egy jogszabályt, ami rádnézve pont előnyösen van megfogalmazva még létezik üzleti etika. Nem hiszem el hogy nem érzed, hogy paraszt vagy, ha a számlás árát követeled. Bezzeg ha a bolt paraszt akkor fel vagy háborodva. Ez a baj a magyarokkal, soha nem gondolkodnak a másik oldal fejével, csak az agyatlan kapzsiság megy, meg egymás lehúzása.

Szerintem meg kicsit egyoldalúan közelíted meg a dolgot. Ha kereskedő korrekt módon egy legalább hasonló tudás terméket ad cserébe akkor azt a vevő általában el is fogadja. Azonban pl ha egy termék ára nagyot zuhant, mint ez volt tapasztalható 5850-esek esetében és mondjuk a kereskedő azt mondja, hogy az utolsó listaára 28K és ezért ad neked egy 6770-est, akkor joggal vagy felháborodva. Ha mindkét fél korrekt módon jár el, akkor nincsen semmi probléma. Amúgy meg nem kiskapuról van szó, a törvényi szabályozás már csak ilyen, erősen kötelező jellegű ;) És mindkét oldalon vannak "simlis" alakok. Nem felejtem el mikor Gianni telefonon keresztül kioktatott, hogy a fogyasztóvédelmi törvényeket az őskorban hozták és Ő lényegében tesz rájuk.... Én úgy állok hozzá, hogy ha a másik fél korrekt, akkor én is korrekt módon viszonyulok a partnerhez. És nem kell itt azzal jönni, hogy "a magyarok ilyenek" SENKI sem szereti, ha megpróbálják átb@szni.... :U

(#12900) Turbolada II válasza priti (#12898) üzenetére


Turbolada II
őstag

A "tudatos" fogyasztó tipikus esete vagy. :) Az AMD hülyére keresi magát a videókártyákkal, de az esetleges meghibásodásokat, szervízköltségeket beleépítik a vételárba. És nem az a parasztság hogy visszakéred a teljes vételárat, hanem az hogy a pénzedért olyan terméket kapsz ami elromlik. Az általam vásárolt termékek 5-10%-ával volt gond, és általában eredendően hibásak voltak, a használat megkezdése után pár nappal, héttel romlottak el. A Sapphire HD 5850-esem is csak három hetet bírt, tuningolva nem volt. A helyette kapott HD 6850 Toxic drágább, lassabb és hangosabb.

"Elkezdhetünk jogászkodni, elkezd a bolt is aztán te kivered a balhét, bemegyek a vonatkozó boltba utánad és két hónapig nem lesz semmilyen lapom, mert ő elküldi a gyárnak, aztán levelezzek a fogyasztóvédelemmel, hogy miért nem kapok cserelapot, mert te ott kezdesz a fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni..."

[link]
(2) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.

Egyszer vettem egy Mustang cipőt, ami 2 hónap után tönkrement, a kijavítást 15 nap alatt nem csinálták meg, úgyhogy kértem a vételárat, amit meg is kaptam. Közvetlenül ezután kinéztem egy másik Mustang cipőt és megvettem, a boltos arca viszont kárpótolt minden nyűgért. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.