Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

90MHz-el megemeltem a mem órajelet, de így már alig lett jobb az eredmény a korábbinál...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12102) csucsbicep válasza s7evcsenko (#12101) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A memória tuning kevesebbet ér, mint a gpu tuning. Alapból sem kicsi a 6870 memóriasávszélessége.

(#12103) s7evcsenko válasza csucsbicep (#12102) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hm...
Lejjebb meg azt írják, hogy a memória a kifizetődőbb... :U
Végül is nekem már mindegy, mert ennyi a vége a vga-nak aszem... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12104) Winne válasza s7evcsenko (#12101) üzenetére


Winne
nagyúr

Milyen értékek akkor ezek nálad? Nálam elment 4756 pontig 4423-as GPU pontig alapfeszes 6870 tuningban.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12105) Beri válasza Winne (#12104) üzenetére


Beri
addikt

Hogyhogy milyen értékek? Ő 970/1150-en markolt, te meg 960/1170-en. Kemény 10 pont a különbség kettőtök között.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12106) Winne válasza Beri (#12105) üzenetére


Winne
nagyúr

"Ő 970/1150-en markolt"

Erre voltam kíváncsi, vagy write only üzemmódban vagyok, mert nézem sokrban a motogp-ket és a wtcc-ket. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12107) Winne


Winne
nagyúr

Na gyors fürdés előtt felpatcheltem a Crysis 2-t dx11-re és egy gyors 1 perces tesztet nyomattam, úgy tűnik, hogy dx11-ben minden ultrán kevesek leszünk... :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12108) MerLinh válasza Winne (#12107) üzenetére


MerLinh
senior tag

attól függ mekkora felbontáson =) de igen egy-két dolgot át kell rakni extreme-re és akkor türhetőbb=P viszont ez a highres pack már hiányzott, ha nem is a dx11, de ezt ki kellett volna adni megjelenéskor, hülyét kaptam, hogy a legszebb játéknak titulált(én nem éreztem valahogy azt) játékban az elején a laptop úgy nézett ki mint kb half-life egyben a számítógép....

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#12109) Winne válasza MerLinh (#12108) üzenetére


Winne
nagyúr

Jó volt néhány gyenge részlet, de azért javarészt erősen korrekt lett a grafika ez nem vitás. :K

Nappal nyomatok komolyabb tesztet. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12110) lehel22 válasza Biga123 (#12097) üzenetére


lehel22
tag

... lehet nehnyan megprobaljak majd uberelni ezeket az ertekeket, s nem photoshoppal latnak hozza hanem AB el. :D

(#12111) s7evcsenko válasza Beri (#12105) üzenetére


s7evcsenko
addikt

970/1240, de mint írtam, majdnem mindegy itt már... :B
Valszeg tényleg a gput kellene még húznom a jobb eredményért, de feszelni nem akarom, meg hát lényegében úgy is alapon fogom használni. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12112) jockas válasza Winne (#12107) üzenetére


jockas
senior tag

Erősnek tűnik a géped? Akkor inkább az első részével tesztelgess... :DDD Ez ám a folytatás...eddig a játékok második részéhez kellett izmosabb gép, crysis esetében talán még a 3-nak is kisebb lesz a gépigénye, mint az első résznek. :C

(#12113) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Hello Mindenki!

Nyári szünetben szívesen kipróbálnék néhány tuningot, megjelent néhány játék ami kicsit jobban meghajtja a gépemet mint gondoltam, már laggolnak is, egyenlőre nem szeretnék fejleszteni (már csak a HD7xxx), de viszont szeretek a max közeli állapotban gamelni és lehetőleg full hd-ba, a másik a 3dmark pontszámok amik még érdekelnek...

Röviden:
Egy biztonságos beállítás kérnék 18/7-be a videokártya tuningba, egy programot, esetleg szívesen fogadok bármilyen segédhozzászólást, jó-tanácsot.

A videokártyám egy HD6870 1GB DDR5 Gigabyte

Dr. Student

(#12114) Gabor970 válasza Dr. Student (#12113) üzenetére


Gabor970
addikt

jahh, már azt hittem, hogy kopogtat a 7-es sorozat radon esetén. Rákerestem, de szerencsére még se híre, se hamva....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12115) Dr. Student válasza Gabor970 (#12114) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Igen, még én se hallottam róla, de ha minden igaz, másfél évente jelenik meg egy új generáció, tehát érkezni fog gondolom év vége vagy év eleje felé...

Dr. Student

(#12116) Gabor970 válasza Dr. Student (#12115) üzenetére


Gabor970
addikt

ok, most váltunk 4770-ről két év után 6870-re, remélem majd legközelebb a 8-as sorozatra fogunk fellépni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12117) Dr. Student válasza Gabor970 (#12116) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Nagyon szép kis fejlődés, ez már nagyon komolyan érezhető lesz...gratula

Dr. Student

(#12118) Winne válasza jockas (#12112) üzenetére


Winne
nagyúr

Az első nagyon bénán volt optimalizálva, mert oké nem volt ronda, de messze nem volt annyira szép, mint amit kíván. Ha a FarCry első részét vesszük példának, az milyen régi már és mit tudott akkor milyen gépen, aztán a második rész is szép lett, de teljesen más, nem is élvezhető, mert béna lineáris a menete és akkor most kellene eljutnunk a harmadik részhez, ami végre jól is fog kinézni, meg nem is lesz béna? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12119) Dr. Student válasza Winne (#12118) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Mondjuk azért van kivétel, assassin's creed 2 és még tudnék mondani játékokat, amelyik szerintem a folytatás jobb lett mint az előző, mondjuk a mostani kedvenc Witcher 2, és sokkal jobban bejön.

A Far Cry 2 sajnos nem váltotta be a reményeket, sajnos kb 30perc játék időután nagyon unalmas.

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#12120) Winne válasza Dr. Student (#12119) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezek közül egyikkel sem játszottam, de az AC-ről ezt hallottam én is. A FarCry 2 nagy baja az, hogy egy küldetésért keringessz 10 percet és állandóan megállítanak az útszéli debilek, akiket kinyírsz, majd két kanyar után visszafordulva ott vannak a klónjaik újra és egy küldetéshez egy halom ilyen béna blokádon át vezet az út. :( Látványra pedig nem rossz, a felgyújtható szavanna "jó" ötlet, mert látványos, a fegyverek sem rosszakk, a beragadás kicsit unalmas egy idő után, szal nem véletlenül tűnt el a süllyesztőben a nagy név ellenére.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12121) Gabor970 válasza Dr. Student (#12117) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm!

[ez lesz]

Tulképp a fiamnak lesz a gépébe, én csak lefutottam a köröket, hogy mi lenne ami tényleg előre lépés, de még számunkra megfizethető. Én három éve elvagyok egy MSI Wind netbookkal legnagyobb megelégedettségemre, de csak pókerre kell és netezni. Talán ha kijön a BF3, néha odaülök majd a srác gépe elé. 14 éves, még rámbízza, hogy mit tegyünk a gépébe, pár év, aztán úgyis konkrétan megadja mit szeretne :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12122) Dr. Student válasza Winne (#12120) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Remélem azért a harmadik rész, jobb lesz, amikor én veszek egy új gépet és általában ez másfél évente következik be, mindig újraviszem a nagy-kedvenceket, nagyobb felbontásba és esetleg már max élsímítás, és valami ultra beállításon, de a Far Cry 2 mindig kimaradt a sorból...A gépigénye se a legjobb... :(((

Dr. Student

(#12123) polonic válasza Gabor970 (#12121) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom, milyen felbontásban játszik a gyerkőc, de a bf3-hoz fullhd-ban kevés lesz az 1 giga vram. De lehet, hogy még kisebb felbontásban is, mondjuk 1680x1050-ben is.
Úgyhogy lehet, hogy gyűjteni kéne még pénzt hozzá, aztán vennni egy 2 gigás 6950-et.

(#12113) Dr. Student

A biztonságos beállítást a tuninghoz mi nem tudhatjuk, mivel tuning szempontjából nincs két ugyanolyan kártya. Ezt neked kell kitapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#12124) Winne válasza polonic (#12123) üzenetére


Winne
nagyúr

Remélem nem lesz igazad a BF3-al kapcsolatban, mert a BF talán inkább prociigényes, de a videók alapján tényleg ütős grafikája lesz. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12125) polonic válasza Winne (#12124) üzenetére


polonic
félisten

Prociból is biztos, hogy egy jó darab kell majd neki. :D
Frostbite 2, teljesen új motor, full dx11-es. Kell neki bőven vram majd.
Én sem szeretném, hogy nekem legyen igazam, vagyis azoknak, akik ezt jobban tudják.
Majd elválik.

(#12126) Gabor970 válasza polonic (#12123) üzenetére


Gabor970
addikt

majd vissza lesz véve kicsit. Amúgy 1920X1080. 65e Ft-ot már nem gondolom normálisnak egy vidkártyáér, 2 éve a komplett gép belefért 140e Ft-ba.
Proci az egy 4magosított AMD phenom, alapfeszen megy 3400MHz-en, az talán elbírja.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12127) polonic válasza Gabor970 (#12126) üzenetére


polonic
félisten

Egy ilyen játékot max részletességgel kell játszani. :D
Lehet egy fél éves használtat is venni, azokon még van másfél vagy két és fél év garancia, biztos olcsóbbak.

(#12128) Dr. Student válasza polonic (#12123) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Értem én, de egy biztonságos mérce a tapasztalatok alapján csak van, mondjuk +50mhz vagy az sok vagy kevés...tehát ilyenre gondolok...

Dr. Student

(#12129) Winne válasza polonic (#12125) üzenetére


Winne
nagyúr

Én többnyire ezért is maradok 4:3-as monitoron. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12130) Biga123 válasza Dr. Student (#12128) üzenetére


Biga123
addikt

Kicsit visszaolvasol és meglátod mások mennyire tuningolták a 6870-eseket...
Ha nem feszeled mehet ami a csövön kifér... :K amíg nem hibázik.. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12131) Dr. Student válasza Biga123 (#12130) üzenetére


Dr. Student
senior tag

:C :C
Visszaolvasok kicsit, és akkor meglátjuk, azért nem szeretném megölni a kártyámat.

Dr. Student

(#12132) polonic válasza Dr. Student (#12131) üzenetére


polonic
félisten

Nem fogod megölni. Nem kell értelmetlen feszültségemelésbe kezdeni, akkor nem lesz baj.

(#12133) Dr. Student válasza polonic (#12132) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Azt semmiféleképpen nem szeretném, tehát a fesz emeléstől nagyon messze állok, csak szimplán a CCC-vel akarom húzni, a lakat nyitva, és most 900MHz-ről 950-re emeltem, a vramot pedig 1050Mhz-ről 1100Mhz-re ezzel lehet gond ??

Dr. Student

(#12134) KaiotEch válasza Dr. Student (#12133) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, max szétesik a kép. Nekem alapból 1100-on futkos a vram.

(#12135) lsc válasza Dr. Student (#12133) üzenetére


lsc
nagyúr

CCC-ben nem tudod kinyírni, ott bírnia kellene a gpu max-ot is, a rammal kell variálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#12136) Gabor970 válasza polonic (#12127) üzenetére


Gabor970
addikt

nno közben megfutottam pár tesztet. Ok, a 6950-es a 6870 helyett kb 15-20% teljesítménytöbbletet ad 1920X1080 esetén. Elleszünk a 6870-el egy darabig, ez tuti.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12137) polonic válasza Gabor970 (#12136) üzenetére


polonic
félisten

Itt most nem is a teljesítménytöbblet miatt ajánlottam azt. Hanem csakis a vram mennyisége miatt. Lehet, hogy a 6870 gpu-ja is elég lesz a bf3-nak, csak a vram kérdéses. Az meg elég kellemetlen, ha elfogy.
Jó választás egyébként az msi 6870-es. Csak ezt a bf3 kapcsán meg akartam említeni.

(#12138) KaiotEch válasza polonic (#12137) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ilyenkor elszomorítasz, hogy nekem csak 6850-em van 1680*1050-re :U :O

[ Szerkesztve ]

(#12139) polonic válasza KaiotEch (#12138) üzenetére


polonic
félisten

Egyelőre ez csak egy elmélkedés, amit nem én találtam ki.

(#12140) STC Speed válasza polonic (#12137) üzenetére


STC Speed
őstag

nem hiszem h csak 2 gigás vga-val lehet majd tolni a játékot,akkor senki nem venné meg talán,sztem még kisebb grafikán 512 essel is menni fog a játék.

Amúgy DICE kijelentette h elsősorban pc re irja a játékot és széles skálán lehet majd beállítani.
Meg talán mikor elkezdték fejleszteni a játékot még HD6950/70 sem volt,2 gb os memória is ritkán fordult elő,ebből lehet következtetni....

[ Szerkesztve ]

(#12141) Winne válasza STC Speed (#12140) üzenetére


Winne
nagyúr

"Amúgy DICE kijelentette h elsősorban pc re irja a játékot és széles skálán lehet majd beállítani."

Lassan ideje, hogy valaki ne szarja le a pc-seket, ha egy játék jó és tetszik az embernek, akkor a multi miatt úgyis meg fogja venni, szal ne mondja senki, hogy nem éri meg pc-re fejleszteni játékot. :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12142) Gabor970 válasza polonic (#12137) üzenetére


Gabor970
addikt

hát, köszönöm szépen! Éreztem én a jó szándékot, de ettől még sajna muszáj valahol meghúzni a határt. Amúgy én nagy BF2 fun voltam, de ott sem a szenzációs grafika az, ami miatt szerintem bárminél jobb a játék, hanem a csapatmunka online. Nekem ma is nagy élvezet, néha egy pár órára "felmenni", beszállni egy squad-ba, aztán egymást segítve jó eredményt elérni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12143) STC Speed válasza Winne (#12141) üzenetére


STC Speed
őstag

Ez így van,különben a bad company2......

(bár anno ugy volt h nem jelenik meg pc re,de bf community-ben kérték h jelenjen meg,és megjelent ,bár konzolról való átiratról beszélhetünk)

....PC-re elég sokan megvették,megérte nekik,lehet itt fordult a kocka,hogy a PC-seket komolyan veszik újra.
Sőt most a BC2 le van árazva és a magyar eladási listán is csak PC,de a bad company 2 áll első helyen,vitték mint a cukrot....

(#12144) Dr. Student válasza lsc (#12135) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Okéé, köszii, akkor megnézem és elkezdem tesztelgetni. :R

Dr. Student

(#12145) Winne válasza STC Speed (#12143) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem is van dobozos, le is cseréltem volna egyszerre a Steamesre, csak nem találtam hirtelen senkit, aki vitte volna. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12146) polonic válasza STC Speed (#12140) üzenetére


polonic
félisten

Nem azt írtam, hogy csak azzal megy. Magas grafikai részletességhez fullhd-ben nagyon valószínű, hogy kell a több vram.

"Meg talán mikor elkezdték fejleszteni a játékot még HD6950/70 sem volt,2 gb os memória is ritkán fordult elő,ebből lehet következtetni...."

Ez itt teljesen lényegtelen szempont. A metro esetében sem volt gtx 480, amikor elkedzték fejleszteni. Vagy a bfbc 2 esetében sem volt még 5870.

(#12142) Gabor970

Persze, nem a grafika az elsődleges szempont. De ennél a játéknál azért nagyon nagy élmény lehet a maximum grafika is.

[ Szerkesztve ]

(#12147) STC Speed válasza polonic (#12146) üzenetére


STC Speed
őstag

Persze maxon más a helyzet,sőt amúgy megjegyzem,hogy kijelentették,hogy nincs olyan gép a DICE nak ami csontra húzva elbírná a játékot:D

(#12148) Gabor970 válasza polonic (#12146) üzenetére


Gabor970
addikt

tiszta... Tudom, hogy egy 65"-es VT30-as panasonic plazmán a legnagyobb élvezet filmet nézni (ha nem számolunk a projektorokkal) de nekem egy 50"-es samsungon is nagyon nagy élmény. Az lesz a játék a 6870-en is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12149) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Van egy kis gondom a driverrel, felakarom rakni a 11.6-ost és totál nem sikerül, soha. Driver nélkül maradok, alig bírtam letölteni a 11.5-ost és végül azzal semmi baja, de a 11.6-os felrakhatatlan... :((( Valaki tapasztalt már ilyet ??

Dr. Student

(#12150) lsc válasza Dr. Student (#12149) üzenetére


lsc
nagyúr

Töltsd le újra, nálam egyszer már volt ilyen gond.

Mod : Innen [link] próbáltad ha már ez a hivatalos oldal ? Ha így sem jó akkor passz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.