Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) KaiotEch válasza sittes79 (#12650) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerintem eléggé számottevő.

(#12652) csucsbicep válasza sittes79 (#12650) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A procid viszont húzni kell majd hozzá és akkor jó lesz.

(#12653) sittes79 válasza csucsbicep (#12652) üzenetére


sittes79
addikt

Igen most 4,2 Ghz megy. Köszönöm a segítségeteket.

Még egy aggályom van ,hogy 430-as Chicony Hipro táp elbírja e?

(#12654) polonic válasza sittes79 (#12653) üzenetére


polonic
félisten

Ha jóféle a chicony, akkor el kéne bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#12655) KaiotEch válasza polonic (#12654) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Horváth és tsa. kaliberű :D

(#12656) polonic válasza KaiotEch (#12655) üzenetére


polonic
félisten

Nem olyan biztos az: [link]

(#12657) sittes79 válasza polonic (#12656) üzenetére


sittes79
addikt

Nekem is szakik ajánlották itt a prohardveren, hogy korrekt kis táp...semmi gondom nincs vele.

(#12658) lsc válasza sittes79 (#12657) üzenetére


lsc
nagyúr

Jó az a táp, nem a legkorszerűbb, de nincs vele baj, el is kell hogy bírja.

Az élet kegyetlen .

(#12659) lehel22 válasza modern5 (#12645) üzenetére


lehel22
tag

Szerintem ha f3C is no signalos akkor minekepp vidd vissza mert nem tudhatod hogy a jovoben megjeleno jatekokkal hogy viselkedik majd.Nalam a Crysis2 siman ment soha tobbe nem volt no signal az uj biosal.Nem bujtogatni akarlak ! de szerintem ne hagyd annyiba.

.Probalj meg futtani Far Cry 2 benchmarkot maximalis reszletesseggel HD felbontasban.(1900x, 8xAA, Vsyncon, dirX10, ultra high minden)
Ha sikerul kiakasztanod (ezt a tesztet valamiert nem birjak a serult kartyak es legtobb megadja magat) akkor szinte nyert ugyed van mert konnyen be tudod bizonyitani hogy hibas a kartya.Ha a FC2 -t birja akkor sajnos ugy jartal mint en , hogy van egy serult kartyad ami ritkan ugyan de megdoglik es vele maradsz mert nem tudod garzitani.

(#12660) Alastair' válasza KaiotEch (#12655) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezt honnan veszed? :((( (Egyébként Vargáné és társa)

sittes79: simán bírni fogja. Nekem X4 955 mellett is lazán.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#12661) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szóval szeretnék segítséget kérni. Lenne egy 6850OC-m, jelenleg 870/1150Mhz-n hajtom és alapon 54%-on pörgeti a ventjét. Ez szép és jó, de hogy tudom ezt alapjáraton, Win7 alól (300/1150Mhz), mikor visszaveszi az órajelét kissé lejjebb tornászni. Azt tudom hogy manuálisan belekotorhatok, de azt szeretném hogy pwm-esen szabályozza a kártya, mint mondjuk hogy ha felmelegszik60C-re akkor feljebb kapcsol, addig meg mondjuk 30%-on pörgeti a tekerentyűt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12662) lsc válasza Tothgera30 (#12661) üzenetére


lsc
nagyúr

Két megjelenítőd van?

Mod : Akkor nem értem az órajelet, 300/300-nak kellene lenni legalább. Gigánál voltak biosz gondok, igaz ha jól emlékszem nem oc-vel, remélhetőleg valamelyik oc tulaj tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#12663) Tothgera30 válasza lsc (#12662) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, csak egy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12664) sittes79 válasza lsc (#12658) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm megnyugodtam...közben képbe került egy 6950 elég jó áron...ehhez mit szólna szerintetek a hipro 430w?

kb 10e-rel drágábban tudnám megvenni mint a 6870-et..érdemes költeni az ár/teljesítmény tekintetében+ lehet az új táp ára!?

Köszönöm

(#12665) polonic válasza sittes79 (#12664) üzenetére


polonic
félisten

Ha már 6950-et veszel, akkor abból a 2 gigásat vedd.
Lehet, hogy ahhoz már kéne új táp is.

(#12666) lsc válasza sittes79 (#12664) üzenetére


lsc
nagyúr

Neked kell eldönteni megér-e annyit, szerintem nem. Táp viszont valószínűleg új kell, a 6950 már elég jól eszik.

Az élet kegyetlen .

(#12667) naksys válasza Tothgera30 (#12661) üzenetére


naksys
senior tag

MSI Afterburnerrel be tudod lőni.

(#12668) modern5 válasza lehel22 (#12659) üzenetére


modern5
tag

A benchmark nem okoz semmi hibát. Sőt, azt nézem hogy az utolsó catalyst óta sokkal szebb eredményeket produkál. Nekem bios frissítés után még simán kiakadt - azóta eltelt jó pár hónap még azt is elfelejtettem, hogy frissítettem a biost - de úgy látom a catalystok szép lassan befoltoznak minden sebet (csak a reviewban nem reklámozzák ezeket a javításokat, meg amúgy ezt az egész no signal crash hibát elsumákolta az AMD).

Akkor ez valami crysis2 hiba lesz...és nem hinném, hogy a kártyát dolgozza meg túl keményen, hiszen a witcher 2 sokkal durvábban pörgeti a kártyát és ott semmi hiba nem jön elő (ahogyan semmilyen más játékban sem).

ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

(#12669) Tothgera30 válasza naksys (#12667) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...mármint a venti PWM szabályozását? Akkor le kell szedni a gyári Catalystot felülvezérli?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12670) xLt` válasza Tothgera30 (#12669) üzenetére


xLt`
tag

nekem is nagyon hangos alapon ez a kártya. annyira nem zavar de idegesítő, hogy sokkal hangosabb mint bármi a gépben :)

(#12671) naksys válasza Tothgera30 (#12669) üzenetére


naksys
senior tag

Igen, felülvezérli. Grafikusan be tudod lőni, hogy milyen hő értékeken hány % legyen a fordulatszám.
Nagyon egyszerű. Létrehozol benne egy profilt, azt elmented és kész.

(#12672) duckload


duckload
tag

Tiszteletem szeretnék egy kis segitséget jövő hónapban szeretnék venni egy uj VGA-t Gépem adatai( Gigabyte ga78lmt s2p lap; AMD 955 BE cpu; 2x2 gb 1600 kingston hyperx ram; coolermaster gx 450w táp)
Szóval ezt kártyát és az nVidia féle gtx 560 NEM TI-s et néztem ki kettőjük mégpedig mindkettőböl ASUS direct cu sat ti melyiket ajánljtokmelyik éri meg jobban!?
Válaszotokat előre is megköszönném!
a

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#12673) duckload


duckload
tag

Mármint egyik kari 6870 másik gtx 560 non ti :D

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#12674) Fl3x válasza duckload (#12673) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Én a 6870-re szavaznék!

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#12675) Beri válasza duckload (#12672) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12676) lehel22 válasza modern5 (#12668) üzenetére


lehel22
tag

Az AMD nem hibas a no signalert.Ez Gigabyte sajatossag es azert mert allitolag egy alkatreszt massal helyetesitettek.( legalabbis az elso kartyakon) Abu85 leirt egy reszletes magyarazatot a "no signalra"

Visszaterve a te esetdre , a bios frissites segithet de nem 100% os a catalystnak sok koze nem volt a no signalhoz.Kiakadt az jopar driverrel, ha baja volt.(sajnos)
Nem tudom mit mondjk a crysis 2 hibarol , en is jatszodtam de nalam nem volt gond.Ha jol emlekszem, kozben drivereket is csereltem es az sem okozott problemat..Sajnos, sok no signalos gigat lattam es nem talatunk soha egy olyan jatekot vagy programot, ami biztosan hanyattveri .A legtobbeknel a FC2 bech volt a fekete barany, de lattam nehanyat amelyek birjak siman orakig (az enyem is ilyen), azthinned, hogy semmi baja aztan kifekszik valami mas alatt.Nalam Crysis es NFS Shift nyomta meg.Sot a NFSS meg win xp alatt is, pedig mindenhol az olvashato , hogy xp alatt nincs baj.De van, csak valoszinu ritkabban.

Keress ra Abu85, Wittman, hsz. ra .Januar-marcius kozott nagyon sokszor tema volt ez a no signal.Sajnos ha nem talasz egy programot amivel biztosan hanyattvagja magat, akkor nem sok eselyed vagy hogy gariztasd.Szervizeleskor alltalaban egy 3dMark11 el tesztelik es azt birja .

[ Szerkesztve ]

(#12677) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újból megkérdezném, hátha valaki azóta már tudja... :U

PowerColor
HD 6850 SCS3
van valakinek infója valami biztos beszerzési forrásról?

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12678) polonic válasza szab.tam (#12677) üzenetére


polonic
félisten

Ez az a passzív, amiről a múltkor beszéltünk?
Nem találtál sehol Magyarországon?

(#12679) szab.tam válasza polonic (#12678) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gugliztam, de nem. és az árat is csak a tesztelők táblázatában látom. de sok teszt van, így kint kell legyen kereskedelmi forgalomban is a kártya....
180 usd.

techpowerup

2 verzióm van: vagy a gtx480-at megcsinálom passzívra, vagy ebből veszek 2-t cf-ben. úgy néz ki, a 15 centis vga riser működik, a 30-as még nem. így a passzív 6850-ből ha veszek 2-t, kicsit kijjebb tudom hozni a házból a jobb szellőzés miatt. és picit felfordítanám, hogy a hasa alól is ki tudjon jönni a meleg. csak kérdés, hogy van-e flexibils cf híd, ami picit hosszabb.

egyelőre ez még csak elvi puhatolódzás, mert a gtx480 hűtő tervei megvannak, anyagbeszerzés folyamatban. a probléma az, hogy annak hűtőnek árából kapok kb. 3-4 ilyen 6850-et kártyát.... :U :DDD
viszont a hűtő monstrum kompatibilis lenne gyarkorlatilag bármivel, a jövőben is....

a passzív játékgépet a fejembe vettem, és akkor is befejezem. hónapok óta építem, és pofázok róla a ph-n. most már totál cinkes, ha leállnék. és már csak a vga van hátra...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12680) Beri válasza szab.tam (#12679) üzenetére


Beri
addikt

Szlovák webshopban találtam, raktáron is tartanak belőle. 158 EUR.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12681) szab.tam válasza Beri (#12680) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

megsasolom. én nem tláltam....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12682) Biga123


Biga123
addikt

Na szereztem PCI-os karit és visszatért az élők sorába a toxicom.. :C
de csak a saját biosát engedi visszarakni... :F
De most szénné flashelem.. :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12683) Chalez


Chalez
őstag

Úgy néz ki holnap megjön az Asrock extreme4 lapom a 2500K és a G-Skill RipjawsX memóim.
Kíváncsi leszek az E8500 után mennyire fog megtáltosodni a 6870-em.
Arra meg végképp kíváncsi leszek, hogy a számomra zavaró mikrolaggok megszűnnek-e... :DDD
Amúgy ebbe a lapba érdemes lenne belevágni még egy 6870-et, vagy sokat buknék azon, hogy nem tudja a lapom a dual 16PCIE-t?

(#12684) lsc válasza Chalez (#12683) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha 8x-os 2.0-ás akkor az elég lehet.

Az élet kegyetlen .

(#12685) lsc


lsc
nagyúr

Aki 6870 X2-re vágyik [link].

Az élet kegyetlen .

(#12686) szab.tam válasza lsc (#12684) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem is dilemmám, mert ott lenne a határon a 6850cf. 2*8x 2.0.
fullhd, fullgraf. valahol a határon lehet, gondolom.

dehát még 2-3 a vergődési idő, melyik irányt válasszam. a 2*6850 passzív olcsóbban kivitelezhető. de ilyet bárki tud összerakni, aki a bótba' megveszi.

a tervezett, egyedi hőtőrettenetem pedig nem fog vissazköszönni a sarkon...

csak idáig örömömet leltem a tervezgetésben, kivitelezésben. de tegnap megcsináltam a hűtő költségvetését, és elvette a kedvem.... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12687) Chalez válasza lsc (#12685) üzenetére


Chalez
őstag

szvsz durván feláras még...majd meg ez lejjebb is pár hónap múlva...

(#12688) lsc válasza szab.tam (#12686) üzenetére


lsc
nagyúr

TPU-n lemérték a gtx 480-at és az 5870-et, 2.0-ás 8x-osban szinte ugyanaz mint a 16-os, ha jól emlékszem 1-2% veszteség van néhol.

Az élet kegyetlen .

(#12689) ledgeri válasza szab.tam (#12679) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát így már nem aggódom a FurMark 72 fok miatt (cikk oc rész) :B

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12690) szab.tam válasza lsc (#12688) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az jó! :R

ledgeri

én alapból nem szeretek cpu-t, nb-t, gpu-t 70 fok fölött látni. de 80-ig kutya bajuk sem lesz. gpu-nál 90-100-ig sem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12691) csucsbicep válasza lsc (#12685) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Megint vmi extravagáns kártya, amit nem igen éri meg megvenni. Kíváncsi lennék az a hűtés mennyire halk alatta.

(#12692) lsc válasza csucsbicep (#12691) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg ugyanez [link], 2d-ben zajos.

Az élet kegyetlen .

(#12693) Biga123


Biga123
addikt

Most már csak azt magyarázza meg nekem valaki hogy miért csak a saját eredeti biosával hajlandó elindulni a karim.. Szedtem 1-et techpowerup-ról azzal nem megy , kollega szintén toxic biosával se megy pedig az övé újabb bios... :F

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12694) balikabo


balikabo
tag

Miért jó ha frissítem rajta a biost? Mennyivel lesz jobb a kártya? Nemértek ehez.

(#12695) Biga123 válasza balikabo (#12694) üzenetére


Biga123
addikt

Nagyságrendekkel jobb lesz a kártya.. 2x olyan gyors lesz fele annyira fog melegedni...
És ha jó biost teszel rá még áramot se fogyaszt.. :DDD

(nem "jó" biost frissíteni de néha kell ha valami nem úgy működik ahogy kell vagy ha moddolni akarod a karit , gyártói javítás van az új biosba /Giga/ stb..)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12696) HartgeH3-2.8 válasza Biga123 (#12693) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ezek szerint sikerült megoldani a problémát?

Részemről nagyon örülök :) Bitang egy jó kártya..

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12697) Biga123 válasza HartgeH3-2.8 (#12696) üzenetére


Biga123
addikt

Igen sikerült de csak az eredeti biost eszi meg... :O
Úgylátszik bele kell törődnöm a 300/300 -ba... bár most írtam a sapphire nak.. ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12698) Winne válasza Biga123 (#12697) üzenetére


Winne
nagyúr

Olyan nagy probléma ez neked?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12699) Biga123 válasza Winne (#12698) üzenetére


Biga123
addikt

Zavar... :K
Pláne azért mert Hartge kollegának a toxicja 100/150-en megy.. :((

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12700) Winne válasza Biga123 (#12699) üzenetére


Winne
nagyúr

Gyakorlatban mennyi hátrányod van ebből szerinted? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.