-
LOGOUT.hu
Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz.
Új hozzászólás Aktív témák
-
f.lorand
Topikgazda
válasz
rommie93 #6615 üzenetére
A mélyűr objektumok valóban igen gazdag színvilágúak. Az emissziós ködösségek ionizált gázból (plazmából) álló, változatos színekben világító csillagközi anyagok, amiknek a színképe emissziós vonalakból épül fel, nem folytonosak. A köd színe a kémiai összetételétől meg a besugárzott fény energiájától függ. A hidrogén a leggyakoribb csillagközi, így sok köd a hidrogénre jellemző vörös színben, 652 nm-es hullámhosszon világít. Amennyiben a besugárzott energia elegendő, úgy további ionizálódás történik, mely a ködnek zöld vagy kék színt kölcsönöz, pl oxigén, nitrogén.Aztán vannak még a reflexiós ködösségek, amelynek nincs saját fénye, hanem a közeli csillagok fényét verik vissza. Általában kékes, de van sárgás és vöröses is.
Ezek a ködök - ha a fotós nem rontja el - valós (mármint RGB arányos) színekben jelentkeznek a fényképeken. Utómunkával sajnos egyre divatosabbak a túlhúzott képek (mint ahogy a földi természetfotóban is nyomják a túlszaturált képeket). De ez nem helyes irány. A keskenysávú képeknél lehet hamis szín is, általában a sárga-kék (Hubble színpaletta) képek ilyenek.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Google Chromecast topic
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Socket AM4
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- S.T.A.L.K.E.R - Lost Alpha
- Celebtanya - Farm VIP V.
- Ukrajnai háború
- További aktív témák...