Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36551) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nálam is rendre a proci a melegebb.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36552) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

[link] Ezt a fajta ramot rendeltem a ASUS VivoBook X515MA-BQ772WS laptohoz szerintetek jó lesz hozzá ?

GOODRAM NB Memória DDR4 8GB 2400MHz CL17 SODIMM

Ramot nehéz kicserélni ?

[ Szerkesztve ]

(#36553) Mikulásbá válasza jenei1994 (#36552) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Flex-el egész könnyű lesz-én úgy tudom, az X515-ös Vivobook-ban forrasztott a RAM.

(#36554) Lalikiraly válasza jenei1994 (#36552) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát én nem szivatnám magam 3200 as alattival... A gépekben is gyorsabb ramok vannak mint amit igényel. 5 éve nem találkoztam lenovoval amiben 3200 alatti lenne.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36555) jenei1994 válasza Lalikiraly (#36554) üzenetére


jenei1994
addikt

kértem a 3200 ast . De lehet benne cserélni ?

(#36556) cs.zs. válasza Mikulásbá (#36553) üzenetére


cs.zs.
addikt

Van 1 db slotja is.
Jó lesz bele, és cserélni sem kell, mert 4GB esetén üres a slot.
;)

...

(#36557) Pyttawrx válasza Lalikiraly (#36554) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ez egy celeron procis gép, 2400MHz ramokat kezel, akkor minek 3200-as. Értelme nincs. Ha jól tudom 1 slot van benne, és abból kell cserélni a 4GB ramot 8-ra, nincs forrasztott ram benne.

[ Szerkesztve ]

(#36558) Lalikiraly válasza Pyttawrx (#36557) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mert a 3200 as ram azonos órajelen kisseb CL értéken üzemel.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36559) Pyttawrx válasza Lalikiraly (#36558) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ilyen kis teljesítménynél nem is veszi észre.

(#36560) Lalikiraly válasza Pyttawrx (#36559) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Pesze miután írta hogy Celeron. Nekem is volt meg van is Celeronos gépem. Nem a világ vége, de nincs messze tőle :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36561) Smithy87


Smithy87
senior tag

van valakinek 2022-es tuf dash gépe 3050Ti vel? azt vettem észre hogy mindenféle tesztekkel ellentétben nekem egy game alatt nem a CPU a meleg hanem a Gpu más is tapasztalt ilyet?

(#36562) Pyttawrx válasza Smithy87 (#36561) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És ezzel mi a baj? Miért nem kéne a vga-nak melegedni. Hány fokos?

(#36563) Smithy87 válasza Pyttawrx (#36562) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nyilván kell neki de 10-15 fojjal melegebb mint a cpu nem fordítva szokott lenni? Sima performance módban el megy 86 fokig a cpu meg csak 75.

(#36564) Lalikiraly válasza Smithy87 (#36563) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Valszeg mert Ti. A 2022 es Dash nek újabb hűtőrendszere lett. Lehet átalakítottak, hogy a proci jobban hüljön.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36565) Pyttawrx válasza Smithy87 (#36563) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ahogy írtad, game alatt, ott azért jobban használja a GPU-t, mint a CPU-t.
Ja és a 86 és a 75 fok, az mind a 2 tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#36566) cs.zs. válasza dudu98 (#36541) üzenetére


cs.zs.
addikt

Van bármilyen fejlemény 3 nap után?

...

(#36567) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, a laptop és az ASUS TUF VG249Q Gaming monitor HDMI - HDMI kapcsolaton keresztül kapcsolódik. USB-C - Displayport kábelem már volt, és ott nem igazán ébredt a monitor mindig ...

Na most megoldható e, hogy a laptop HDMI kimenete belefut egy DP átalakítóba és úgy a monitorba? Mert a HDMI esetleg Chromecast-nak lenne fenttartva.

Illetve van e valakinek ilyen átalakítóval tapasztalata? Vannak e nem várt mellékhatások?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36568) Smithy87 válasza GoodSpeed (#36567) üzenetére


Smithy87
senior tag

esetleg egy hdmi DP kábel? de az átalakítók szoktak működni mind kábelnél mind átalakítónál arra kel figyelni, hogy az indulási oldalt szabad csak átalakítani tehát már magát a HDM-t.

(#36569) GoodSpeed válasza Smithy87 (#36568) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Uhh...
HDMI to Displayport átalakító kábelek a Kábelvilág kínálatáb (kabelvilag.hu)
Ezek olyan árban vannak, mint az Club 3D CAC-1557 kábelem volt :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36570) Smithy87 válasza GoodSpeed (#36569) üzenetére


Smithy87
senior tag

nem mondtam, ohgy olcsó :) saknos erőltetik a HDMI-t mindenen pedig nem egy csoda szabvány. így bármi (átalakító/kábel) hdmi >> DP irányban drága lesz.

(#36571) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én már a type-c n kívül semmit nem engednék.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36572) GoodSpeed válasza Smithy87 (#36570) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azon filóztam, hogy az USB-C már eleve ilyen mindenesnek készült, gyárilag benne van, hogy átalakítóval használod, hiszen a szabvány szerint a monitorra jelet úgy küldöd be, hogy vagy HDMI, vagy DP.... lehet van USB-C bemenetű monitor is, de nekem nem rémlik, hogy láttam volna ilyet :D

#36571Lalikiraly: Amúgy az USB-C ugye nagyon kevés hellyel beéri, szóval igazán tehettek volna rá még legalább 1-et ... Vagy ez is drága manőver lenne? Mármint az, hogy tobzódjanak az USB-C portok? Esetleg a vezérlőnek kellene lényegesen nagyobb hely belül?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36573) Pocak89 válasza Smithy87 (#36561) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nekem olyan gépem van. Mindkettő meleg mint az állat játéknál, de a proci jobban.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#36574) Lalikiraly válasza GoodSpeed (#36572) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A 2022 es TUF Dash en már kettő darab USB C van.
Az és talán mindkettő TB 4 es, de az egyik biztosan. a másikkal meg tölteni is lehet a gépet.
Az lesz a jövő mindenképpen. A sima USB már lassan fölös lesz. pendrive ot se nagyon használok már.
Nekem USB C re megy a telefonom, mert az osztja a netet a gépre. meg közbe tölti a telefonomat. Azt az egyet nem értem androidnál, hogy miért nem tudja azt hogy mobilnet megosztáskor a tárhelyet is lássa a gép... Szóval ez egy hiányosság sztem.

A HDMI és DP nek már befellegzett.
A displayport, mint formátum a befutó úgyis. de USB C el.

Amúgy bőven vannak már type C vel rendelkező monitorok, ami simán töltik a gépet is :) Csak még drágák, de csakis olyat vennék.
Annyi, hogy gamer gépnél hiába tölti a monitor a gépet, annyira nem tudja tolni, mint a gyári töltő, így a maxos teljesítmény szinte biztos hogy nem fog menni. Más egy Macbook Air vagy Pro.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36575) HartgeH3-2.8 válasza Lalikiraly (#36574) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ugyan nem dash gépem van, de megnézem kollégának a celsius értéket, kíváncsi vagyok. Nem akartam hülyeséget írni, de kb egy síkon mennek talán a gpu azért több mert a Ryzen elég szépen fenékbe billenti, mindent kihoz belőle szvsz.

USB
Nekem az még nagyon kell. Nálam még mindig sajnos ami gamer az legyen vezetékes, de arra amire én használom végülis.... :U HDMI DP nálam is off nincs mire hova , és annyira jó a gyári kijelző, hogy (nekem) felesleges is. Egyedül a TypeC/Thunder ami nekem kakukktojás nemtudom mire/hogyan használni. Beszéltek a srácok typeC töltésről. Azt se tudom hova tenni, minek van akkor az akksi hozzá? :F

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36576) Lalikiraly válasza HartgeH3-2.8 (#36575) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Abban biztosan kiegyezhetünk, hogy a Ryzen szinte mindenben jobb. De ez van. Nekem ez a teljesítmény egyelőre bőven elég. Pláne majd 2x8GB rammal lesz izgalmas a dolog. Biztos rendesen a "holdig" rúgja az i5 öt is :)

A hőmérséklettel semmi bajom. A zajszintel pláne.

A thunderbolt jó dolog lenne, de nekem sem se monitor semmi hozzá. A beépített kijelző frankó szerintem is. Gondolom színprofillal mégjobb lenne.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36577) Smithy87 válasza Pocak89 (#36573) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nekem FX517ZE van igaz a CPU meg lett vasalva lehet azért hűvösebb...

(#36578) Lalikiraly válasza Smithy87 (#36577) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Micsináltál vele? vas pasztát kapott?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36579) Pyttawrx válasza Smithy87 (#36577) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah hát akkor itt a válasz. :)

(#36580) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Asus X553M laptop. Windows 10-et szeretnék rá telepíteni - most Windows 8.1 van rajta-, de valamiért a boot opcióknál nem lehet pendrivot választani. Elkészítettem a telepítő pendrivot, a youtube-on találtam rá videókat, de nem adja be sehogy választhatónak. Lehet a pendriveval van probléma? Előre is köszönöm az ötleteket és a segítséget!

felo

(#36581) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#36575) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
a C-s töltésfelvétel azért jó, mert ha nincs nálad a nagy gyári töltő, akkor egy telefon töltőjével is feltöltheted a gépet. Nem mindig csak játékról szól az élet, ezért nem mindig szügséges a nagy 150-200-250 wattos tégla hordozása. 😉

2021-es Lenovo Legion is tölthető akár egy kis töltővel is. Nyilván nem gamingről beszélünk.
[kép]

[ Szerkesztve ]

...

(#36582) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok sikerült kicserélni a ramot,de az egyik csavart jobban meghúztam és lett egy pont. Ezt a pontot valahogy el lehet tüntetni ? :U

[kép]

(#36583) cs.zs. válasza jenei1994 (#36582) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem húztad meg jobban, csak nem figyeltél a hosszú-rövid csavarokra, és az a csavar nem abba a lyukba való. Oda egy rövidebb való. Ez már ilyen marad.
Amikor szétszedek egy laptopot, felette elrendezem, hogy mit-honnan szedtem ki, és ugyanoda megy vissza. A kép tetején látható a csavarok közül az "alsó sor"
[kép]
Vagy ezen a képen az alsó és középső sor csavarjai, (a felső sor lemaradt a képről)
és ilyenkor illik nem felborítani az asztalt :B
[kép]

...

(#36584) jenei1994


jenei1994
addikt

igen egy nagyon picivel hosszabb volt a csavar :W

[ Szerkesztve ]

(#36585) Pyttawrx válasza jenei1994 (#36582) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen csavarcsere történt. Nem sok esély van rá, de picit nyomható vissza óvatosan.

(#36586) Pyttawrx válasza cs.zs. (#36583) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ilyenkor illik nem felborítani az asztalt…

erre van mágneses csavartartó pad nekem :)

(#36587) jenei1994 válasza Pyttawrx (#36586) üzenetére


jenei1994
addikt

és igy már buktam a garanciát igaz ? :U

(#36588) cs.zs. válasza jenei1994 (#36584) üzenetére


cs.zs.
addikt

Vannak ettől nagyobb gondok is az életben, emiatt ne menj fejjel a falnak ;), de nem a garinak ehhez semmi köze. Nem rontottál el semmit. Ez esztétikai hiba.

Pyttawrx nem hülyeség, lehet hogy beruházok egy olyanra is :K

[ Szerkesztve ]

...

(#36589) Pyttawrx válasza jenei1994 (#36587) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát sanszos ja..

(#36590) Pyttawrx válasza cs.zs. (#36588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én készletben vettem, a csavarhúzó nincs már meg. [link]

(#36591) light1994012 válasza Pyttawrx (#36590) üzenetére


light1994012
tag

Nekem is ez van, és tökéletesen működik a mai napig pedig már többszáz laptopot és egyéb dolgot szedtem szét vele. Még anno vettem mikot megjelent olyan 10K körül.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#36592) Pyttawrx válasza light1994012 (#36591) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre váltottam [link] persze, megfelelő fejekkel,. iFixit Mako Precision 64 bitfejes csavarhúzó szett

(#36593) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok, nektek a TUF gépeknél, hogy van a képernyő freki állítva? Mert nekem az Armoury nagyon nem akarja állítani a gombjával. A Windows menüben kell átállítanom. Vagy hagyjam fix 144 en azt jóccak?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36594) cs.zs. válasza Lalikiraly (#36593) üzenetére


cs.zs.
addikt

Minek vennéd lejjebb?
(akkuról használva hosszabb üzemidő, oké) De Te asztalon, konnektorról nyomod, nem?

...

(#36595) Lalikiraly válasza cs.zs. (#36594) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Javarészt igen.

De ugye az Armoury nak kéne tudni ezt állítani, néztem programmal meg tesztelővel de az baszik állítani, mindenesetre az intel driverben engedélyezve van az adaptív szink.

Amúgy rájöttem a képfrissítés illetve a lagg problémára. Intel driver frissítés megoldotta és még sokkal gyorsabb is lett a gép.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36596) dudu98


dudu98
tag

Sziasztok! Megint problémám adódott a csodálatos ZenBookommal, ami már kezd zavaró lenni. Akkumulátoron használtam a gépet 2 órán keresztül, majd mikor lehajtottam elraktam a táskámba. A nap végén tűz forrón vettem ki, a ventillátor ordít, felnyitva fekete kép, csak a mutató látszik és le van fagyva a képernyő. Összesen 60%-ot merült 6 óra alatt.
Minden be van állítva rajta, alvó üzemmód lehajtott fedélnél, sőt tétlenség esetén 5 perc után altatja.
Mit csináljak vele? :W

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#36597) Lalikiraly válasza dudu98 (#36596) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az alvással nekem is van bajom. Hiába nyomok az alvás gombra Fn + F11, de baszik rá általában...
Magától bezzeg ha kell ha nem...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36598) Pyttawrx válasza dudu98 (#36596) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Semmit, én beállítottam, hogy lehajtásra kapcsoljon ki, nekem vagy 2 hete csinálja, de random módon, nincs mihez kötni. Meguntam. Win10 alatt van most ez. Szerintem ez os hiba lesz, nem gép.

(#36599) azbest válasza dudu98 (#36596) üzenetére


azbest
félisten

ez a hülye "modern" alvás mód.

powercfg /sleepstudy
parancs csinál riportot arról, hogy milyen volt az alvás az utóbbi időszakban.

Nekem win10 alatt némelyik update után elromlik a thunderbolt driver és frissíteni kell, mert ébren tartja a gépet. Úgy általában azt mondják, hogy előbb kell kihúzni a tápot és aztán altatni, úgy kevésbé csinálja.

Ha ez sem segít, akkor lehet próbálkozni még a hibernálás opció külön bekapcsolásával és alvás helyett egyenesen hibernálni. Úgy memória tartalmát kiírja az ssd-re és kikapcsol.

Elvileg a modern alvás is letenné hibernálásba, ha gyors merülést érzékel, de nem biztos, hogy jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#36600) cs.zs. válasza dudu98 (#36596) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az elképzelés/használat a rossz, nem a laptopod.

Alvó mód = kikapcsolt kijelző mellett háttérfolyamatok futhatnak, sajnos akár frissítéseket is kereshet, letöltheti, stb. Korábban ezek apróságok voltak, de manapság akkora az információáradat, hogy beszarás. Ezért napjainkban alvó módot konnektoron használunk, vagy még úgy sem, de nem akkun.

Nem altatni kell, hanem hibernálni. Hibernáláskor a ram tartalma felíródik az SSD-re, és a gép kikapcsol. Bekapcsoláskor betölti a ramba az elmentett dolgokat, és ugyanonnan folytatja.
Még ha itthon vagyok, és konnektorban van, akkor is azt csinálom, hogy kihúzom az oldalából a kanócot, és lehajtom a fedelét. A 2 mozdulat együtt is csak 1 mp, ez a leggyorsabb kikapcsolási, elpakolási lehetőség, és amikor legközelebb bekapcsolom, ott folytatom ahol abbahagytam. Tökmindegy, hogy egy YT videó közepe, vagy egy word írása volt, OTT LESZ!
(maximális akkuval...)

azbest, ó yess ! :R

[ Szerkesztve ]

...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.