Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32701) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Otthoni felhasznalasra (net, office, film, konyveleses programok) ezzel a geppel ugye nem nyulunk melle:
ASUS VivoBook S15 S533EA-BQ899T laptop (15,6" FHD/Core i5/8GB/512 GB SSD//Win10H)
[link]

Asszonynak lenne es ugye szamit a kulcsin is. :)

Igazabol egy megerositest varnek csak, hogy en legyek mar a hibas, haha. :)
Koszonom szepen.

(#32702) Pyttawrx válasza swoody (#32701) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teljesítményben igen elég is lehet, meg szép biztos, de ezek nem a legerősebb házakkal rendelkeznek, illetve hirtelen nem látom, hogy IPS vagy TN paneles. Ahogy láttam TN paneles lesz. Igazából ez 2 negatívum van ellene. :) Ha kevesett hurcolássza talán nem lesz gond, hogy gyenge a váz. Az LCD meg ha neki nem gond hogy nem IPS akkor ez is kilőve :D

(#32703) --ka válasza swoody (#32701) üzenetére


--ka
senior tag

A RAM bővítés lehetőségét nézd még meg, a 8GB elég - most.
Gyanítom, hogy nincs két slot benne. Azt sem tartom kizártnak, hogy "integrált" a 8GB vagy a fele.
...ha ezzel is meg tudsz alkudni. :U

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32704) swoody


swoody
senior tag

Most keresgeltem es IPS paneles, ahogy olvasgattam.
RAM velemenyem szerint elegendo, ha azt nezem nekem 4gb van mar 6 eve es 15-20 ablakkal bongeszek meg DOTA2-zok, es az egy core2duo asztali.

Annyira nem vagom miert nem lehet leirni specifikacioba, hogy bovitheto-e vagy sem. Hozzaszolasba talaltam, hogy az, szetszedos video pedig nem az. Bar a millio variaciou tipusszamok miatt nem is lehet beazonositani.

Hurcolva nagyon-nagyon minimalisan lesz, szinte csak otthon fogja hasznalni.

Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket. Szerintem megleszen vasarolva. :)

[ Szerkesztve ]

(#32705) Pyttawrx válasza swoody (#32704) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nincs més hátra mint használjátok egészséggel. De még ha IPS akkor is egy jobb TN közeli lesz.
Hirtelen ezekett találtam, ebben forrasztott ram van és nincs slot: [link] [link] ebben viszont van 2 slot is: [link] :U

(#32706) swoody válasza Pyttawrx (#32705) üzenetére


swoody
senior tag

Nah igen, pedig ugyan az fo tipusa (s533).

Annyira idegesito, hogy milliofele variacio letezik, vagyis az igazabol egy nagyon jo dolog, de az amikor a gyarto a sajat oldalan nem kozli, hogy egy adott tipus pontosan miben mas es ok sem listazzak ki tipus szerint rendesen, az mar fleb@sz. Kiirja tobb gyarto is, hogy milyen fajta cpu-val lehet kerni, ami neha 2-3-4 varriacio, de kodszamot nem ir, hogy mit keresen a buta vasarlo.

(#32707) Pyttawrx válasza swoody (#32706) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K :U

(#32708) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Sikerült elindítani a gépet, viszont minden pirosan jelenik meg. Szerintetek mi lehet a baj?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#32709) BLUE TORNADO válasza BLUE TORNADO (#32708) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Szerkesztés:
Csak a Windows logó háttere piros, az alaphelyzetben (bekapcsolt állapotnál) kék

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#32710) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Ezt hozza be. És igen, ilyen elmosódottan

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#32711) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Asus tuf a15 kijelző gondom lett gariztatnom kell mennyi idő szokott lenni

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#32712) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Egy zephyrus G14 boldog tulaja lettem és arra lennék kíváncsi, hogy mikre érdemes figyelni, felrakni, miegyéb, hogy tuti legyen a buli.
Gondolok itt arra, hogy ventiket érdemes e szabályozni, amd radeon software-re szükségem van vagy sem és hasonlók.

kontextus: Mozgóképpel foglalkozom; vágás, animáció, minimális 3D, Adobe cuccok.
Power user vagyok, de ha már ultrabook, szeretném ha halk lenne, viszont hatékony is, ha kell.

Asus oldaláról mindent letöltöttem és felraktam hozzá / még BIOS-t is updateltem /

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#32713) szucstom válasza --Disztroj-- (#32712) üzenetére


szucstom
őstag

Minden gyári driver legyen fent. Ventit felesleges szabályozni, mert ha leterheled a procit és nincs megfelelő "szellőzés", akkor gondok adódhatnak.
Ja és persze arra se számíts, hogy nem lesz hangja a gépnek. Minden notebook-nak van hangja, főleg, ha folyamatos terhelés alatt áll. Arra pluszban figyelj, hogy közvetlen a noti mögött nagyon ne legyen semmi.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#32714) hito válasza --Disztroj-- (#32712) üzenetére


hito
nagyúr

szeretném ha halk lenne, viszont hatékony is, ha kell.

Ha ez fontos, akkor add el és keress mást! Mindenféle rossz szándék nélkül mondom. Volt G14-em. Ez minden lesz, csak halk nem. Iszonyat hangos a hűtése terhelés alatt és ezzel nem lehet mit kezdeni, el kell fogadni. Vagy füldugó ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32715) szucstom válasza hito (#32714) üzenetére


szucstom
őstag

Ezzel csak egyetérteni tudok. Ha halk gép kell, akkor épített PC, brand helyett. Azt össze lehet úgy állítani, hogy nagy terhelés mellett is alig van hangja.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#32716) Tivish


Tivish
csendes tag

Sziasztok!

Beárazásban tudtok segíteni? Van egy gamer gépem amit kihasználatlanság miatt szinte nem is használok. Alapból Photoshoppozni vettem, meg néha játszani.
Az alany:
Asus Rog G752VY
-i7 6820HK
-8Gb Ram (32-ig bővíthető)
-17,3” matt full Hd kijelző
-nVidia GeForce GTX
980M 8Gb Vga
-1000Gb hdd + Vettem bele egy 250Gb SSD-t, ami még azt hiszem garis.
-jogtiszta Win10

A gép megkímélt, keveset hasznàlt, Digiprime-ban vettem.

Köszi előre is. :R

(#32717) blue_23 válasza Tivish (#32716) üzenetére


blue_23
senior tag

Szia! Ezt a topicot javasolom: [NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#32718) Tivish válasza blue_23 (#32717) üzenetére


Tivish
csendes tag

Köszi szépen! :R

(#32719) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Asus x509ja bq904t noteszt, amely gyárilag egy 128-as lapka tárolóval szerelt. Néztem róla szétbontós videót, majd én is leszedtem a hátlapot, és van egy hdd - ssd hely benne, valamint találtam egy hdd-nek való szalagkábel csatlakozást.
Az előző laptopon egy N751 volt, abból nem tudtam áttenni a kábelt mert szélesebb mint ebben.

Kérdés, honnan lehetne ilyen kábelt beszereznem, valamint ha berakok egy hdd-t, azt nem kell csavarral rögzítenem, csak maga az alsó műanyag hátlap tartja?

csatoltam fotót az alaplapról és a hdd helyéről.

x509bq904t">[link]

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32720) Pyttawrx válasza homeless09 (#32719) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Van hozzá keret is meg a szalagkábel. Leginkább az ilyet alin éri meg, vagy itt a hardveren hátha bont valaki ilyet.
De bevallom én nem tennék bele hddt, inkább akkor egy nagyobb m.2 ssd vagy ha ide akarsz tenni, amkkor meg egy 2.5" ssd-t de hdd-t semmiképpen sem.
Szvsz nehezíti is meg, ugye annak lesz "hangja".

[ Szerkesztve ]

(#32721) szucstom válasza Pyttawrx (#32720) üzenetére


szucstom
őstag

Az ssd-vel egyetértek, viszont kábelt és hasonlókat előbb szerintem érdemes megérdeklődni szervíznél, nehogy rossz kábelt rendeljen, hisz kábel és kábel közt is van különbség :P

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#32722) Pyttawrx válasza szucstom (#32721) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha típus alapján rendeli, akkor nem lesz gond, még. Sosem volt gondom, pedig nem telefonáltam a szervizeknek. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#32723) szucstom válasza Pyttawrx (#32722) üzenetére


szucstom
őstag

aláírom, ez is lehet :) én is keresgéltem sokat, de az enyémhez pl. nem találtam még Ali-n se kábelt, így maradt a szervíz, akik horror áron, de adtak 1 kábelt és egy keretet (persze a csavart lespórolták).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#32724) --Disztroj-- válasza hito (#32714) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Az nem baj hogy van hangja, csak ahogy kb nulláról dörren be a venti, az az ami nekem kevésbé frankó, szal jó lenne ha a venti lépcsőzetesen/fokozatosan hűtené a rendszert, nem pedig hirtelenjében. Kevésbé lenne zavaró, mint ez a fék-gáz megoldás. Sajnos az asus profilok is csak fokozatok, egyik sem lépcsőzetes.
Egyébként hűtőpad ördögtől való?

Az is eszembe jutott hogy kicsit visszafognám benne a lovakat. Simán eldöcögne a melóm kisebb órajeleken is, amivel talán kevesebb hő is járna. Nem tudom erre van e mód vagy sem.
A gpu 60 fok körül maximalizálódik, de a cpu úgy van 80 fokon, hogy közben a kihasználtsága kb 30% multicore esetekben / pl vágás /

#32715szucstom: egy 12 magos overpowered asztali rendszerről váltottam, hogy ne legyek helyhez kötve, tehát nekem asztali megoldás már nem pálya, kell a hordozhatóság. Nem várok csodát egy 14es géptől, de finomhangolásban is hiszek :)
Szeretném elkerülni, hogy maces legyek :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#32725) homeless09 válasza szucstom (#32721) üzenetére


homeless09
őstag

Van egy 240-es ssd-m is itthon tartalékba, viszont letöltögetés, fotók videók tárolása miatt gondoltam a hdd-re, ne kelljen mindig a külső hdd-ért futkosnom, hol a tv-be, hol az xboxba van bedugva.
találtam ámerikába asus alkatrészes weboldalt, ott valami gumi keretet lehet rendelni az 509ja-hoz, illetve elvileg a 10pines kábel jó hozzá (nekem 12-es van, az pont két sorral szélesebb hozzámérve a csatihoz)

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32726) szucstom válasza homeless09 (#32725) üzenetére


szucstom
őstag

öhm.... akkor meg ésszerűbb lenne, ha a routerre kötnéd a külső meghajtódat. Elviekben a szolgáltatói routerre is rá tudod kötni, aztán fel tudod csatolni a gépeden, mint hálózati meghajtó. Oda akkor és annyit töltesz, amennyit akarsz, okostévé esetén szerintem még az is látni fogja.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#32727) homeless09 válasza szucstom (#32726) üzenetére


homeless09
őstag

Gondoltam ilyen hálózati megosztásra én is, de nem vagyok benne biztos, hogy a routerem tudja (nem szolgáltatós, valamilyen tp-link 3 antennás cucc), de most hogy eszembe juttattad rá fogok nézni, köszi a tippet :R

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32728) szucstom válasza homeless09 (#32727) üzenetére


szucstom
őstag

Igazán nincs mit. Az USB port pár éve már szinte minden routeren ott van, így 99%, lennie kell a tiéden is :D Egyedül az szab határt a dolognak, hogy USB 2.0 vagy 3.1-es a csati.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#32729) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Lapos vásárlás előtt állok, 250k köröl nézegetek. Általában a laptop.hu-n és a notebook.hu-n nézelődtem, de a telekom oldalán szembe jött ez:
A telekom kínál 225k-ért ASUS Vivobook X509JA-t 3! év garral.
(i3-1005G1, 4GB RAM, SSD256GB+HDD1TB, FullHD)
Van benne még +egy 1TB-s HDD is, de még kell bele 4 GB ram.
Ez szerintem elég jó vétel lenne. Bele még 4GB ram, és kb. 235-ért lenne egy W10-es gép. Szerintetek?

A telekom panelt nem ír és pontos típusjelet sem, viszont a laptop.hu-n mind a 4 X509JA változathoz "NanoEdge" 178 fokos betekintési szöget ír. IPS lenne?

http://www.muszaj.hu/

(#32730) hito válasza --Disztroj-- (#32724) üzenetére


hito
nagyúr

Hűtőpadok 1Ft-ot nem érnek ebből a szempontból. Elvileg a legjobbakkal is 2-3 fok nyerhető. A processzor ilyen feladatoknál sajnos nem fokozatosan melegszik, hanem pillanatok alatt 80-90 fokon van, ezt a ventiknek is le kell követniük, tehát egyből ugranak is. Ezzel nem tudsz mit tenni. A legjobb szándékkal mondom, hogyha a halk működés a cél, akkor gépet kell cserélned. Nekem egy Asus Zenbook Pro Duo-m van, álom a ventik hangja a G14-hez képest. Még terhelés alatt is épp hogy csak duruzsol. Igaz, az más kasztniméret és 1MFt volt az árcédulán. Egyidőben volt G14-em a Zenbook Pro Duo mellett, tényleg leírhatatlan a különbség. Csak kár, hogy el kell adnom :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32731) homeless09 válasza szucstom (#32728) üzenetére


homeless09
őstag

Tp-link 940es, nincs rajta :( de azt hiszem van itthon valahol :F egy meg nem mondom milyen tp-link, ha jól csal a memóriám azon van :DDD

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32732) --Disztroj-- válasza hito (#32730) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Na akkor le is tettem a hűtőpad dologról! köszi a megerősítést :R

Alapvetően a nagytesót akartam volna, az új G15-t, de sztem még nyáron se lesz elérhető :(
A kisebb test ára a zajosabb lét / valamit-valamiért / de annyira azért nem brutál a G14 hangja terhelés alatt, csak kényes vagyok erre, ha esti melóm van húzósabb projectekkel tök csöndben :D akkor feltűnő.
5900HS-el és a RTX 3060-al egyébként zseni a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#32733) blue_23 válasza --Disztroj-- (#32732) üzenetére


blue_23
senior tag

Érdemes fém hűtőpasztát használni, hogy jobban elvezesse a hőt, amikor csendesség a fő szempont, energiagazdálkodásban állítsd 99%-ra a CPU teljesítményt vagy lejjebb, ami leveszi a turbót, csökken a CPU teljesítménye, de kevésbé fog melegedni így halk lesz. Amikor viszont szükséged van a CPU-ra ez rossz megoldás, csak headset segít.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#32734) --Disztroj-- válasza blue_23 (#32733) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Gyárilag fém a hűtőpaszta, szerencsére igényesen lett összerakva a 2021-es G14 :K

Találtam egy tesztet a visszafogott lovas G14-ről. Elégjól muzsikál, közben a teljesítmény sem csökkent, sőt!

Tényleg érdemes visszavenni a prociból, mert alap beállításon turbo boost módban eléggé hevíti vele együtt a GPU-t is, ami nem annyira szerencsés.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#32735) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Bekapcsolás után borzalmasan halvány a kijelző. Cseréltem benne LCD invertert is, de ugyan az maradt a helyzet. Valakinek van valami ötlete?
Asus x59sl

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#32736) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok.
Ehez a laptophoz kellene nekem info hogy meik gép bilentyűzete és fedlapja kompatibilis vele.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#32737) Keszi86


Keszi86
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már hasonló problémával. Adott egy asus x555l típusú notebook. Raktam bele egy ssd-t, hogy frissítsem a gépet, dual-boot szeretnék ezért be akartam állítani. A bios nem jön be sehogyan sem. Próbáltam több kombinációt, F2 nyomva tartás ESC billentyűzet, de egyik sem hozott eredményt. Valaki esetleg tudna segíteni? Előre is köszönöm.

(#32738) Szatekszon válasza Keszi86 (#32737) üzenetére


Szatekszon
csendes tag

Sziasztok. Van egy Asus tuf gaming A15 gépem, és ehez a géphez alapból járt egy windows 10 home verzió, gyárilag. Sajnos sehogy nem tudok telepíteni más verziót a home-n kivűl, mert nem engedi. A kérdésem az lenne, hogy esetleg erre van valami megoldás? Válaszokat előre is köszönöm.

(#32739) DonDragonka válasza Szatekszon (#32738) üzenetére


DonDragonka
őstag

[link]
Így...
Csinálsz egy mediacreation usb telepítőt és ott elvégzed azt amit linkeltem

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#32740) Keszi86


Keszi86
csendes tag

Sikerült valahogy belépni a biosba az esc nyomogatásával, ott állítottam, hogy a cd-ről (ssd) ről bootoljon. Eredmény: bekapcsolásnál most már semmit nem csinál csak a fekete képernyő a biosba már semmivel nem lehet belépni. A gép semmire nwm reagál.

(#32741) BLUE TORNADO válasza BLUE TORNADO (#32735) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Senki????

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#32742) mondeo61 válasza Keszi86 (#32740) üzenetére


mondeo61
tag

ASUS laptopba a bekapcsoláskor lenyomva tartod az F2 gombot míg meg nem jelenik a BIOS.
ASUS notebook topic - PROHARDVER! Hozzászólások - a 28725-728 hsz-ok olvasd el.

(#32743) Keszi86 válasza mondeo61 (#32742) üzenetére


Keszi86
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod, de az F2-re sőt semmire nem reagál semmit, csak a feketeség a képernyőn.

(#32744) mondeo61 válasza Keszi86 (#32743) üzenetére


mondeo61
tag

Sajnálom, pedig a saját használatija is ezt írja. Akkor vedd ki az akksit és csinálj egy bios resetet, vedd ki az elemet. Ehhez elég szét kell szedni v. szervízbe vinni. Segítség: Reset BIOS settings Asus X551 | CMOS battery replacement - YouTube

(#32745) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok valaki olvasta tud nekem segíteni?
[#32736Hencso]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#32746) Giii


Giii
senior tag

Adott egy használt (garancia nincs) ASUS GL753V gémer laptop amit inkább munkára használunk mint játékra.
A laptop egy bizonyos idő kb 1-1,5 óra után lekapcsol.Elsötétül a kép de a laptop megy tovább világít a billentyűzet és megy a HDD is.Ha a kikapcsoló gombal "újraindítom" utána ismételten megy kb 1,5 órát.Újra lett telepítve és kapott friss pasztát is.Folyamatosan monitorozva voltak a hőmérsékletek és tökéletes.Az alaplapon nem találtam égési nyomokat stb.... Kivettem az akksit hátha az okozza de ugyan úgy lekapcsol.
PCH probléma lehet?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#32747) Pyttawrx válasza Hencso (#32745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Van a billentyűzeten egy típus azonosító, meg a fedlapon is. Ezeket tedd be ide kérlek.

(#32748) DonDragonka válasza Giii (#32746) üzenetére


DonDragonka
őstag

Az megoldható lenne, hogy egy külső monitorra kösd és azzal is megnézed mi történik?
Ezzel pár dolog kizárhatóvá válik... Mármint az eredménytől.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#32749) Szatekszon válasza DonDragonka (#32739) üzenetére


Szatekszon
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a sigítségedet. Tökéletesen megy így.

(#32750) DonDragonka válasza Szatekszon (#32749) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nincs mit 😊

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.