Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32401) Boeing737 válasza mateo91 (#32400) üzenetére


Boeing737
tag

(#32402) Pyttawrx válasza Integreat (#32399) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elvileg sata, de láttam már asuséknál sok csodát, h mindkettőt kezelte.

(#32403) kenand válasza Pyttawrx (#32402) üzenetére


kenand
veterán

Zenbook ux310UQ-ban m2-ben SATA volt gyárilag, de fogadja a PCIe-t s arra cseréltem a fiam gépében

Régebbi Zenbook kérdés..... van egy UX32-es Zenbookom, elviekben van az alaplapon egy Sandisk 24GB-s SSD. Sentinel részben tudja lekérdezni (hőmérsékleten kívül talán mindent), de rövid önteszt hibátlan, írás-olvasás rendben, de megformázom, másolok rá valamit, akkor a gép újraindítása után az adat a partícióval együtt eltűnik. (Így került hozzám már a gép) Valakinek ötlete?

(#32404) Pyttawrx válasza kenand (#32403) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez akkor hibás. Progival pl mini partition tool-lal probald megformazni (mély formázás) stb hátha.

(#32405) kenand válasza Pyttawrx (#32404) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem s valami gond van vele, mert van egy másik ugyan ilyen gépünk az nem csinálja ezt. Partíciós eszközzel szoktam létrehozni, formázni, lehet rá írna, majd eltűnik :( Végül is 24 GB nem nagy tárhely...

(#32406) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Elég régóta PC-zek, de a mostani hibajalenséggel nem tudok mit kezdeni. Adott egy ASUS ROG Strix G731GU gaming notebook.

Nemrégen kezdődött és random jelentkezett egy hibajelenség: Mindenfajta terhelés, használat, futó program nélkül a windows asztalon állva, egeret nem mozdítva lefagy a gép. Nincs hibaüzenet, nincs kékhalál (Windows 10 Ultimate). Egyszerűen kimerevedik a kép, semmire sem reagál, mindenből a legfrisebb driver van fent.

A fagyás után a power gomb hosszan nyomásával kikapcsol, de sokszor nem tudom visszakapcsolni, csak az alábbi módon (és akkor most kapaszkodjatok):

Nyomom a bekapcsológombot és semmi sem történik, fogom lecsukom a fedelet és a zárt laptop fejjel lefelé fordítom, amikor is felpörögnek a ventik és bekapcsol a gép. Ha csak lecsukom, akkor semmi sem történik, ha lecsukom és kézbe veszem akkor sem, csak ha fogom és átfordítom. Ezt követően, ha visszafordítom és az asztalra helyezem, majd felnyitom, akkor betölt.

Ilyet még életemben nem láttam. Ötletek, hogy miért fagy le, illetve miért nem hajlandó bekapcsolni csak ilyen unortodox módon? :DD

Köszönöm!

(#32407) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Asus UX303UB Nvidia VGA-t beállításokon kívül, máshol is be kell kapcsolni? Hiába kapcsoltam be, nem történik semmi, csak az Intel megy. Mondjuk úgy néz ki, hogy a GPU1 VGA, ami az NVIDIA megy, de akkor miért az Intel 100%-os? BIOS-ban nem találtam VGA beállítást.
Azért kellene, mert most hálózaton keresztüli videó lejátszásakor lefagy, néha Youtube videóknál is, illetve feketén villog. Ez utóbbi talán inkább csak akkor, amikor már nagyon merül az akku. Lehet azt is cserélni kellene, ha egyáltalán lehetséges, mert már csak 40%-os.

[ Szerkesztve ]

(#32408) kenand válasza pinnacle (#32407) üzenetére


kenand
veterán

Nem sokat próbáltam, mivel karácsonyi ajándék lesz, így félretettem, kipróbálás után. De a 3d mark futott rajta tűrhetően, nem gondolnám, hogy Intel VGA-val úgy ment volna, nem kapcsoltam semmit sem..
Akku csere nem nagy ügy, kínából nem is drága (ÁFA határ alatt)
Egy ux32-ben felpúposodott az eredeti, Aliról vettem, teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#32409) pinnacle válasza kenand (#32408) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Szerintem nálam csak az Intel megy, mert azon mutatja a terhelés, hasonlóan a PC-hez. Ha tudod néz majd meg légy szíves, hogy neked melyik VGA-n jelzi. Kikapcsoltam minden energiatakarékos beállítást, de még így is villog amikor már kezd lemerülni az akku.

(#32410) kenand válasza pinnacle (#32409) üzenetére


kenand
veterán

Akku lehet nagyon problémás. Utángyártott pl. itt vagy itt
Most be van csomagolva, de karácsony után ki lesz bontva, ha lesz időm ránézek

[ Szerkesztve ]

(#32411) pinnacle válasza kenand (#32410) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#32412) mateo91


mateo91
tag

Sziasztok, Asus fx503V típus, támogatja az nvme m.2 ssdt? Vagy csak a sata 3-ast?

(#32413) kenand válasza pinnacle (#32411) üzenetére


kenand
veterán

Megnéztem 3d mark 11et elindítva biztosan Nvidia megy gpu fekije megnő hw infoval néztem. Nem kapcsoltam semmit.

(#32414) pinnacle válasza kenand (#32413) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem is bekacsolt az Nvidia, nem tudom, hogy azért mert Enterprise-ról Win 10 Pro-ra váltottam, szeriállal, vagy azért mert letöröltem az Nvidia drivert, ami valahogy magától visszatelepült. Gondolom az utóbbi az valószínűbb, csak nem tudom ezt, hogy csinálta. Ráadásul a régit, én a legújabbat talán 460-at tettem fel. Gyenge akkunál a villogás megmaradt, ilyen szörnyen néz ki. Viszont kijött egy új Intel diver, nem akarom elkiabálni, igaz még nem tudtam annyira tesztelni, de talán elmúlt ez a probléma.

(#32415) kenand válasza pinnacle (#32414) üzenetére


kenand
veterán

Örülök, hogy megoldódott, ha tovább gyengül az akksi nem drága és házilag is könnyen cserélhető.

(#32416) dRown28


dRown28
csendes tag

Sziasztok! Nemtudom, hogy pontosan jó topicban járok-e, de van egy kis problémám. Nemrég vettem egy Asus TUF Ryzen 5 FX506-os laptopot.
Spec: Ryzen 5 4600H, GTX 1650Ti, 8gb ram.

A probléma az, hogy egyszerűen minden játékban rohadt szemcsés a kép. Próbálkoztam mindennel, szomszédom is pont most vett egy ugyan ilyen gépet, nála nem. Valaki esetleg tudja, hogy mi a megoldás? (Hozzáteszem pl. az AC: Odyssey egy ideig gyönyörű volt, aztán szemcsés.) Armoury Crate-ban performancera van állítva, játékbeállítások is értelemszerűen.)

Csatolok pár képet, hogy értsétek a problémát.

https://ibb.co/nQyDvsq
https://ibb.co/nCF9ggc

Mind a két kép ultra beállítások mellett készült, ahogy látszik az FPS is elég bitang, mégse szép a kép!

Remélem valaki tud segíteni, előre is köszönöm szépen!

(#32417) pinnacle válasza kenand (#32415) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos továbbra is villog. Egyébként találkoztatok már ilyen problémával? Gondoltam, hogy újratelepítem a Win-t vagy BIOS frissítek, de szinte biztos, hogy az akku a gond. Idáig 2éven keresztül folyamatosan hálózaton volt, így ki sem derült a probléma, illetve ez tette tönkre az akkut. Akku cserét még soha nem csináltam. Tudtok ajánlani Budapesten erre szervizt?

(#32418) kenand válasza pinnacle (#32417) üzenetére


kenand
veterán

Nézd végig az ifixitet nem nagy ügy. Orvos vagyok, nem notit embert javítok :) de emiatt nem vinném szervízbe csak emiatt a Zenbookot (UX32-n cseréltem akksit Wlant, HDD-t, ux310-en SSD-t, HDD-t)

Folyamatos bedugást-töltést nem szereti az akksi

(#32419) pinnacle válasza kenand (#32418) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! :)

(#32420) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ASUS X54C laptop, amit ajándékba kaptam leselejtezés miatt. Az akkumulátor már nem a legjobb benne, így ezt szeretném cserélni. Gyári terméket már nem lehet kapni ehhez a laptophoz? Az akkun a gyári ASUS felirat szerepel, A41-K53 2600mAh, 37Wh (X54C-S0476D). Utángyártott terméket találok, de abban nem bíznék, 0-24h használatban menne a gép, így fontos ne legyen baj az akkuval.

Köszi!

(#32421) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,
Asus transformer book T100nak van újabb változata? Van későbbi sorozat?
Ahogy elnézem 2014 környékén dobták piacra.
Ha esetleg nincs akkor végülis a lényeg, hogy szükségem lenne, egy olyan típusú laptopra, vagy nevezzük bárhogyan :)
A lényeg, hogy lehessen rajta gépelni, de szétszedhető legyen és tabletként is tudjon működni. 11-13" környéke kellene, de ha valaki segít, hogy hogyan hívják a mostani sorozatot akkor ott már eligazodok.
Köszönöm

(#32422) kenand válasza mdk01 (#32421) üzenetére


kenand
veterán

Miután az Intel Androidos próbálkozása elhalt eltűntek ezek a gépek is....

(#32423) mdk01 válasza kenand (#32422) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm, időközben beírtam a netbook-os topikba is, a márka végülis szinte mindegy, csak ilyesmit keresek.
:R

(#32424) kenand válasza mdk01 (#32423) üzenetére


kenand
veterán

Sok kínai volt atom Procival, nekem is volt 2 is, blogomban olvasható a teszt. Onda Obook a fém ház miatt Wifi nélküli :( a Cube jobb egy fokkal...

(#32425) valeno


valeno
tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Lenne egy régi, Asus P50IJ laptop, Core 2 Duo T6670 processzorral, 2GB ram-mal. Ebben szeretném bővíteni a ramot, de nem értek ezekhez.
Ezt találtam a kézikönyvében: [link]
Amiket neten találtam, viszont nem tudom, hogy jók lennének-e:
[ram1]
[ram2]
[ram3]

Ezek közül valamelyik jó lenne? Esetleg hardveraprón használt/új-ban van ilyen? :)
Köszönöm a segítséget!!

(#32426) Pyttawrx válasza valeno (#32425) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elméletben jók hozzá! De ha nincs ssd benne én azzal kezdenék. Ez egy régi noti már csodákat ne várjun azért. :)
meg azt nézd meg, most a 2gb az 2x1gb, vagy 1x2gb

[ Szerkesztve ]

(#32427) kenand válasza valeno (#32425) üzenetére


kenand
veterán

AIDA-val nézd meg a 2 foglalatban a RAM-oket. Van-e üres slot, ha nincs mindkettőt cserélni kell max 2x4GB megy bele, de az DDR2-ben ritka, és drága, 2x2GB elérhetőbb.
HW aprón nézelődnék, boltban drága.
Hasonló notim volt nekem is HP 2530p 2x2GB-vel +SSD-vel szépen ment (SSD ott problémásabb, mert 1.8" uSATA megy bele, ritka és drága, vagy DVD helyére Caddy és 2.5" )

(#32428) Pyttawrx válasza kenand (#32427) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De szerintem foglalatonként csak 2gb tud. Asus is 4-et ír max.

(#32429) kenand válasza Pyttawrx (#32428) üzenetére


kenand
veterán

Félreolvastam amit ír, de nem is érdemes 4GB-s DDR2-est keresni...(egyébként attól még mehet benne, mert a könyv nem írja) Számos Notival jártam már úgy, hogy többet támogatott, mint amit a kézikönyv írt, próba kérdése ha van kéznél..

(#32430) Pyttawrx válasza kenand (#32429) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, de a ddr2 4gb ritka. Nekem van ddr1 1gb. :)
Azt ritkán látni :).

(#32431) kenand válasza Pyttawrx (#32430) üzenetére


kenand
veterán

Én ugyan ezt írtam.....létezik, de drága...

Pl ASUS UX32A azt írja üres slotba max 4GB megy, max 6GB RAM, nekem 2 ilyen notim is van egyikben +8GB van, DDR3-asból az még megvehető..nem túl drága

(#32432) Pyttawrx válasza kenand (#32431) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak megerősítettem! :D

(#32433) kenand válasza Pyttawrx (#32432) üzenetére


kenand
veterán

OFFTOPIC

Ez Kb olyan, mint egy adott CPU-ból a csúcs széria, létezik, de használtan sem éri meg, mert alig jobb, mint mint a picit gyengébb, az meg bagó pl Xeon 5670 5-6E FT, x5690 20-60E FT, ráadásul a 1366 még húzható is, a vége Mhz-ben kb. ugyan az

RAM-nál DDR1 1gb, DD2 2gb, DDR3 4-8 GB ami jó áron megvehető (DDR4 4-16-os is)

DDR3-nál figyelni kell hogy L vagy nem (1.35V vagy 1.5V), van lap ami mindenevő, de van ami csal L-et vagy normált fogad.

[ Szerkesztve ]

(#32436) valeno válasza kenand (#32427) üzenetére


valeno
tag

Megnéztem és 1db 2GB-os van benne, viszont a pontos típust nem írja, míg az én laptopomnál (Dell 3542) pontosan jelzi.
HW aprón milyet kellene keresnem? Bármilyen memória, ami DDR2 800 MHz SDRAM az jó lehet bele?
SSD-re nem költenénk, édesanyámnak teljesen megfelelő ez a gép jelenleg. Mondjuk én kitépném tőle az összes hajam :D

(#32437) valeno válasza Pyttawrx (#32426) üzenetére


valeno
tag

Köszönöm a segítséged!
1x2GB van benne, szóval veszek mellé egy ugyanilyet.

(#32438) kenand válasza valeno (#32437) üzenetére


kenand
veterán

Igen de SODIMM DDR2 legyen,azaz laptop memória. És esetleg - bár nem annyira lényeges de legyen ugyan olyan DDR2 800 vagy 666, AIDA kiírja mi van benn.
2.5" SSD, főleg használtan bagó kategória, Könnyű átmozgatni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#32439) Andor71


Andor71
újonc

Sziasztok.
Lassan több mint 1 éve van egy Strix g731gt-m. Vétel után kb 2 hónappal megjelent egy coil whine aminek a hangja változik attól függően hogy be van dugva vagy nincs a töltőre. A nagyobb gond nem ez hanem hogy ezzel párhuzamosan kezdet magasabb hangerőnzúgni a hangszóró , majdnem recsegett és fülesen belül egy 'pukogó' hang hallatszik random időkben. Általában akkor mikor elindítok valamit aminek hangja van , de van hogy csak magára üresbe pattog néha egyet. Van hogy egész nap egyszer sem , van hogy egész nap pattog. Kb olyan hangja van mint amikor bedugsz egy már bekapcsolt hangszórót a jackbe és úgy pattan egyet.
Visszaküldtem Gariba , azt mondták ki volt menve az egyik hangszóró , azt kicserélték és állításuk szerint tökéletes a gép. Azokután hogy megkaptam a pattogós dolog a fülesben magmaradt , és kb 1 hétig a hangszóró is jó volt de megint recseg.
Valami ötlet ? Hogyan tudnám tesztelni vagy kideríteni mi baja. Mert a szerelő szerint nincs baja és ha úgy küldöm vissza hogy ők nem kapnak problémát akkor eléggé lehúznak , másképp ingyenes szóval valahogy én kell kitaláljam.

Videok a jelenségről :
https://drive.google.com/drive/folders/1gsLwBbQopxbgAjxSnIk6eZ6h-kU80avT?usp=sharing
Válaszokat köszi előre is.

(#32440) Aston07


Aston07
friss újonc

Sziasztok,
Van egy laptopom, amit apukám használt, de már nem kell. El lehet ezt még adni? Mi lehet a reális értéke szerintetek? Köszi!

Intel Pentium Dual CPU T3400 @ 2.16GHz
2.0GB RAM
250GB Winchester SATA
Mobile Intel 965 express chipset family
Dvd Rom
Card Reader 5-in-1 card reader: SD,MMC,MS,MS-Pro,xD

(#32441) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Üdv népek!
Beköszönnék egy infóval ami lehet közismert, de hátha régebben volt itt róla szó vagy egyáltalán nem.
Szóval adott egy TUF FX506IU, aminek a gyári RAM speckója max 32GB DDR4 3200...
Nos jelentem, vígan hasít benne a 64GB is (2x32GB DDR4 3200)... :K

És, hogy minek ennyi? Nagyon sok képet és 4-8K-s videót szerkesztek(határidőre) és bizony a 32GB kevés volt... :B

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#32442) Boeing737


Boeing737
tag

Sziasztok! Asus S533FL az nem ergoliftes?
videókon úgy látom nem

(#32443) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus Rog g55vw laptopom. Win 10 van rajta. Tegnap a következőt vettem észre. Normál esetben van egy full átlagos hangja, tegnap átállítottam a hangot a headphone ra úgy hogy nem volt bedugva, és hátulról elkezdett hangosabban mélyebben szólni. Ezzel egyértelművé vált, hogy alapból nagyon gyenge hangzással van használva a gép, hiszen kimondottan halkan szól, egy filmet is úgy kell fülelni max hangerőn is. Egyébként a fülessel is rendszeresen szokott vacakolni, hol szól, hol nem, hol csak az egyik oldalról. Korábban próbáltam különböző driverekkel, de win 10 re nem igazán találtam, illetve a win 10 mindig felülírta ha felraktam valamit. Hogyan lehetne megcsinálni, hogy normálisan működjön együtt az első és hátsó hangszóró (térbeli hatás) és a jack is működjön?

Üdv: Fishor

(#32444) kenand


kenand
veterán

Van két ASUS Zenbook UX32A, gyárilag 6235-ös miniPCIe Wlan+BT kártyával.
Korábban kicseréltem (még szerencse)
Most egy másik gépben (THin Client t620 Plus) próbáltam a polcon lévő 6235-öt újrahasznosítani.
De a Windows 10 20H2 release nem megy fel a benn van a 6235, anélkül megy az upgrade, kártya is, de a következő újraindítás után induláskor lefagy a gép.
(5x nekiálltam a 20H2 telepítésnek, mire rájöttem, hogy a Wlan 6235 a ludas)

Sajnos nem lehet a 6235-höz 10H2 kompatibilis drivert találni (nekem nem sikerült) Intel már nem támogatja, a MS driver (2015-ös a 1909-es Win 10-zel még ment, 20H2-vel már nem)

Ha valaki tud 6235-re megoldást írja meg, sajnos a Zenbook UX32-es gépeket érinti

[ Szerkesztve ]

(#32445) paolinho


paolinho
őstag

Használ itt esetleg valaki X52DE tipusú notebookot Win 10-es operációs rendszerrel? A hétvégén rászántam magam, és asszonykám gépére feltelepítettem ezt a platformot a már "kifutó" Win 7 helyett. Azon túl, hogy így az első egy-két nap tapasztalata azt mondatja velem, hogy minden rendben működik, az Eszközkezelőben felbukkant 4 db Ismeretlen eszköz, amelyhez még idáig nem sikerült megfelelő drivert fellelnem. Esetleg saját tapasztalata kapcsán nincs ötlete arra valakinek, hogy mivel nem kompatibilis a Win 10 az eszközön?

(#32446) kenand válasza paolinho (#32445) üzenetére


kenand
veterán

Ismeretlen eszközök, eszközkezelőben tulajdonságok, részletek, kompatibilitási azonosítókban meg tudod nézni a VEN és DEV értéket az alapján lehet azonosítani az eszközt és célirányosan win 10 drivert keresni (ha van hozzá)

(#32447) Boeing737 válasza paolinho (#32445) üzenetére


Boeing737
tag

Én egy talán még régebbi :D X51L-t használok a mai napig, igaz én is 3GB ram-mal és 240-es ssd-vel, nyáron raktam rá a Win10-et, és a cortana kilövése után meglepően jól fut rajta a Win10! Eszközkezelőben nincs semmi gubanc nálam, valószínűleg valamelyik drivert még nem tetted fel. Esetleg a kártyaolvasóét, modemét, tapipad stb. Töltsd le az asus oldaláról az összes drivert, és próbálgasd végig az illesztőprogram frissítése gombbal őket, én így szoktam.. előbb utóbb eltűnnek az ismeretlen eszközök ezzel a módszerrel.

(#32448) paolinho válasza kenand (#32446) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, igen, köszi, ott nyomozgatok én is. Lévén a készülék nem kapott Win 10-es drivereket, így sajna becsúszik ez esetben ilyen kisebb baki, de bízom benne hogy lesz megoldás.

(#32449) kenand válasza paolinho (#32448) üzenetére


kenand
veterán

Esetleg Won 8.1-es is mehet, persze nem mind sőt fagyást is okozhat mint nekem a 6235-ös Intel Wlan, ahhoz Win 10-es is van még is fagy tőle a 20H2 release. Előtet legyen mentési pont

(#32450) Boeing737


Boeing737
tag

Win 7 / vista driver is jó lesz hozzá, én is azokkal használom..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.