Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) #94834752 válasza SkyS1gn (#10350) üzenetére


#94834752
törölt tag

A MS fórumán is sokan panaszkodnak hasonló problémával kapcsolatban:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance-winpc/battery-drain-issue-is-back-after-creators-update/d28afb35-45dd-472e-8ee1-62f2245debdc

Egy Anniversary build visszarakását próbáld meg.
Szerintem itthon már nem lehet hozzá akksit kapni. Érdeklődni lehet pár boltban, de amíg behoznák már ott vagy, hogy ebayről meg is jön külföldről, és valószínűleg még olcsóbban meg is úszod. A legutolsó ár egy 751 akksira 35k volt.

(#10352) SkyS1gn válasza #94834752 (#10351) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Fura lenne ha pont egy update-el együtt haldokolna az akksi, majd ujrahúzom és meglátjuk.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10353) #94834752 válasza SkyS1gn (#10352) üzenetére


#94834752
törölt tag

Egy újrahúzást megér, ezzel legalább valamelyik opciót kizárod. Én a build update-ekből már mindent kinézek :(((

(#10354) thomasa válasza SkyS1gn (#10352) üzenetére


thomasa
senior tag

Miért érne meg egy újrahúzást, teljesen fölösleges, inkább készíts egy bootolható pendrive-os op rendszert mondjuk egy linux cinemont és úgy teszteld.

(#10355) SkyS1gn válasza thomasa (#10354) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vagy az, bár penyóról szoktam telepíteni, 2 penyóval nem próbáltam :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10356) Jazz


Jazz
Topikgazda

No, kicsit pörgessük fel a topicot.:) Van egy régi, még mindig megoldatlan téma.

Nyitottam az összefoglalóba egy új fejezetet: a túlszaturált kék-re kellene végre egy megoldás.

Forrás: https://www.ultrabookreview.com/5919-asus-g751jy-review/

Kalibrálás nélkül így néz ki a színprofil.

Kalibrálással pedig így:

Mint látható, mindkettőnél baromi magas a kék, de ezt szabad szemmel is lehet érzékelni.

Valamelyest megoldás lehet a splendid állandó kézi bekapcsolása minden win betöltésekor: Manual -25, de ez nem az igazi.

A neten található színprofilok mindegyike katasztrófális eredményt hozott.

Várom a javaslatokat.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10357) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sziasztok! Adott a G751JL gépem. Régebben már írtam ide arról, hogy BF1-ben 98-99 °C-os az i7 4720HQ benne, a GPU 74-76 °C-os. 3.4 GHz-en fut az összes magja stabilan de borzasztó forrón, a játékban szépen lassan kúszik fel, ~ 1 Operation és már el is éri. Kifújtam a ventilátort és a hűtőbordát, de semmi változás. :( Az egyedüli megoldás az újrapasztázás lenne? :F

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#10358) Muerte válasza LemonHorse (#10357) üzenetére


Muerte
addikt

Igen az,a legjobb eredményt folyékony fémmel tudnád elérni,illetve még megpróbálhatod alulfeszelni a procit,de nem gondolom hogy ~100 fokról attól visszaesne a 80-as tartományba.

(#10359) SkyS1gn válasza LemonHorse (#10357) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem 3-4 AC MX4 ujrapasztázás után csak a Thermal Grizzly Conductonaut segített. Az "hűvösre teszi"! :K

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10360) djpetar válasza SkyS1gn (#10359) üzenetére


djpetar
tag

Thermal grizzly conductonaut erősen ajánlott, nálam alsó hangon 20°-ot javított cpu-gpu vonalon egyaránt.

Trust me, I'm a doctor.

(#10361) KillHates válasza LemonHorse (#10357) üzenetére


KillHates
nagyúr

Érdemes a gyári ablakgittet kicserélni valami jobb fajta pasztára. Az Asus szervizben is ezt mondják, hogy 3 hónapnál tovább nem érdemes nyúzni a gyári pasztával...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10362) #68216320 válasza SkyS1gn (#10359) üzenetére


#68216320
törölt tag

+1 a hofok mackonak :)
Nekem egy hiresen gyatra hutesu gl553-on javitott sokat. Na nem oldotta meg a problemat teljesen, de erezhetoen jobb lett a gyari "lekvarnal"

(#10363) ByBeni


ByBeni
tag

Üdv! Tudom mekkora a "mizéria" a van G-Sync-nincs G-Sync körül de próbálta valaki 100Hz-en hajtani a kijelzőt?
Nvidia Control Panelban egész 120hz-ig felmegy pozitív teszttel! Csak kiváncsiságból próbáltam ki mert tartok attól hogy nem tesz jót a kijelzőnek.
Bár utánanézve az LG panelnak ami van benne 120hz-ig megy

(#10364) SkyS1gn válasza ByBeni (#10363) üzenetére


SkyS1gn
félisten

G751JY 100-ig ment, de nemigen használtam azon... 90en volt egy ideig, aztán vissza raktam mert volt hogy elszállt a kijelző. Amikor visszaraktam akkor meg ilyen fura volt hogy nem volt alacsony FPS-em de mégis szaggatott 75Hz-en.... mintha megnyirbálta volna, aztán 1-2 nap után vissza állt most 75-ön van nem szórakozok vele elég az.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10365) ByBeni válasza SkyS1gn (#10364) üzenetére


ByBeni
tag

Most lettem tulaja egy G751JY-nak, és kicsit beleástam magam a G-Sync témába is. Nem erőltetem ilyen-olyan bios és driver dolgokkal, a kijelző viszont érdekelt hogy mit "tud" miután utánajártam a kilejzőjének is, tipusszám alapján.
Játék alatt nem volt időm még ezt a 100Hz-et próbálni, de egy próbát talán megér :)

Itt fórumon lehet valakit ajánlani akire egy pasztázást rá lehet bízni?

(#10366) lp640sv


lp640sv
tag

Sziasztok! Abban szeretnèk segitséget kérni,hogy milyen teszteket volna érdemes elsőnek futatni egy új gépen? 😊 most vettem egy 752vm-et,és jó lenne tudni még időben ha valami baj van vele,amíg vissza lehet kuldeni! 🙂 de nagyon remélem hogy semmi 😄😄 Lehet egy win csere is jöhetne elsőnek!?vagy lehet jók lesznek a frissitések? Kicsit ,,izgulok"! Első laptop és első dolog amire ennyi pénzt kiadok 🙄😃 előre is köszönöm a tanácsokat,ötleteket! 🙂

(#10367) Jazz válasza ByBeni (#10365) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Killhates-et meleg szívvel ajánlom, szakértője a notiknak, pasztázást is rutinszerűen csinál.

Kijelző bírja a 100Hz-et, csak beállítasz egy ilyen speciális felbontást az nvidián belül és kész.
Én spec. 75-el használom, nem sok különbséget látok a kettő között és inkább kímélem a kijelzőt.:)

free your mind

(#10368) gerner1 válasza Jazz (#10367) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#10369) ByBeni válasza Jazz (#10367) üzenetére


ByBeni
tag

Nagyon szépen köszönöm!
Amint hazautazom ausztriából felkeresem a fórumtársat :)
Gyári paszta van még alatta de kicsit ilyesztőek a hőfokok, így biztos hogy Thermal Grizzlit kap

(#10370) RM1 válasza lp640sv (#10366) üzenetére


RM1
aktív tag

Szia, VS-em van, minden frissítést felraktam eddig, problémám eddig csak a kártyaolvasóval volt, de az MS oldaláról szedtem le egy drivert és azóta jó az is (az ASUS oldalán lévő nálam nem működött).

(#10371) lp640sv válasza RM1 (#10370) üzenetére


lp640sv
tag

Hello! Na remélem nekem se igazan lesz gondom 😊 eddig minden jó! Két és fél órája wint rak,és updateel 😜 sok videót és képet néztem eddig róla, de ez jobb minőségű mint ahogy gondoltam! Nagyon tetszik! 😊

(#10372) Jazz


Jazz
Topikgazda

1. Ha az nvidia beállításokon belül a függőleges szinkronizációt gyorsra állítod, akkor a g-sync azzal nem fog tudni együttműködni ugye?

2.: Más is találkozott már olyannal, hogy borderless módban nagyon lekorlátozódik néha a teljesítmény? Mondjuk az fps 100-ról leesik 20-ra.
Aztán ha átrakom full screen-re, majd vissza borderless, akkor van hogy megjavul, de van hogy ettől se.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10373) manoka


manoka
csendes tag

Sziasztok
Van egy asus rog g752vm gepem. Az elmult napokban elkezdett szorakozni :(
Ha csatlakoztatom a fulhallgatot mar nem irja ki h engedelyezzem a fulest igy nem is ismeri fel. Ujrainditas utan mukodik. De nem tudom egyik naprol a masikra miert felejtette el. A masik pontosan ebben az idoben kezdte el feldobalni minden inditasnal, hogy valami a-sound temat akar frissiteni az asustek...
Itt egy link ahol elvileg a megoldas vanleirva, de nekem ez nem mukodik :( nem tudom mit csinaljak. Valakinek hasonlo? Barmi?
https://nahimic.helprace.com/i324-unwanted-executable-for-a-volute-3d-sound-experts-in-asus-strix

(#10374) maximilian4 válasza manoka (#10373) üzenetére


maximilian4
addikt

Első körben újraraknám az audio drivert, majd utána, de inkább előtte letiltanám azt a valamit ami frissíteni akarja.

Maxi

(#10375) maximilian4 válasza maximilian4 (#10374) üzenetére


maximilian4
addikt

[link]

Maxi

(#10376) manoka válasza maximilian4 (#10375) üzenetére


manoka
csendes tag

Koszonom.megbezen ha hazaerek :/ hatha:/

(#10377) lp640sv


lp640sv
tag

Hello! Eddig szerencsere nem igazan talalkoztam hibaval az uj gepen csak egy kisebb gondom van! Ami valoszinuleg win hiba (remelem) ! bekapcsolas utan nem mukodnek a touchpad gesture funkciok! egy restart es minden oke! :) probaljak regebbi updateet? a device managerbe 2 HID-compliant mouse lehetoseg is van,azt se tudom melyiket kene uninstalalni :D jol jonne egy pici segitseg :) :R

(#10378) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Tőltőről lehúztam, hazaérek bekapcsolnám boot közben 5mp- után leállt.

Ha win baxta el is azért ez érdekes... anniversary óta kezdte de ez már nem win gond szerintem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10379) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Reinstall nem oldotta meg, ez így kaki ahogy van, de miért pont a frissítéskor szeptemberben kezdte ezt nem értem...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10380) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog Karácsonyt!

(#10381) Jazz


Jazz
Topikgazda

\o/ Boldog Karácsonyt! \o/

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10382) Chal


Chal
addikt

Először is boldog karácsonyt mindenkinek :) Másodsorban pedig egy kérdés: egy barátom meglepte magát egy Oculus Rift CV1-el, melyet a ROG G752vy laptopjával szeretne használni (egyelőre, aztán majd fejleszt/vált, nem éppen ideális a CV1-hez a 980m, de próbálgatni megteszi a a két ünnep között). Viszont nincs kép az Oculuson.

Tőlem kért segítséget, mert én is VR-ezek, és bár sose láttam ROG-ot élőben sem nála, sem máshol, de kis nyomozgatás után arra jutottunk, hogy a laptop lesz a hunyó. Szerintem az van, hogy a HDMI kimenet fixen az intel APU-ra van kötve, így pedig nyilván nem megy a dolog. Google túrás alapján találtam konkrétumokat erre nézve, de csak a G751 kapcsán, így gondoltam megkérdezem inkább itt, hátha van megoldás. Szóval a G752vy már netán valahogy rávehető lenne arra szoftveresen, hogy a HDMI kimenetet az nvidia 980m GPU kapja meg? Vagy teljesen fejeltős?

A B verzió az lenne, hogy kibír pár napot, és vesz egy 4K DP->HDMI átalakítót, a DP-vel vélhetően menne (a G751 tulajok is ezzel oldják meg).

Előre is köszi!

(#10383) KillHates


KillHates
nagyúr

BOLDOG KOCKARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN TOPICLAKÓNAK

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10384) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

A G752 laptop hátulján a 2 fekete gumi dugóval mit érdemes csinálni?
Le kell róla szedni, vagy rajtahagyni?

Az valós dolog, hogy oda gyűlik a por, és így időnként ki lehetne önteni? Nekem eddig nem volt benne semmi.

(#10385) Mikulásbá válasza ImI87 (#10384) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vedd ki onnan.

(#10386) Zsombi1987


Zsombi1987
csendes tag

Sziasztok! Fejembe vettem hogy belépek én is a klubba... két tipus közül melyik a jobb választás: G752vs mindkettő 1070es kártyával. A külöbség a processzorban és a ramok számában van. Az egyikben i7700HQ van, a másikban 6820HK. Én kizárólag játékra használnám. Tudom h az i7700as az új de a 6820 tudtommal az egy húzott verzió ami elég jól dolgozik gameknél... utóbbiban 16gb ram a másikban csak 8, de mondjuk ez később bővíthető. Viszont mindkettő csak 2133mhz.... az gond lehet? Köszi az útba igazítást!

[ Szerkesztve ]

(#10387) Mikulásbá válasza Zsombi1987 (#10386) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem i7700HQ-s verzió van,nekem elég,nem multizok.Állítólag akkor jó a húzott proc.
Nekem az egyik RAM 2133-as,a másik 2400-as volt.A kisebbet kidobtam,ment helyére egy 2400-as 16 GB-os.Így duálban jól elvannak.

[ Szerkesztve ]

(#10388) Zsombi1987 válasza Mikulásbá (#10387) üzenetére


Zsombi1987
csendes tag

Jaaaa h rakhatok bele később 2400mhz est is..... mondjuk logikus az alaplap gondolom tudja. Akkor a ram nem gond.

(#10389) Szabolcs1984 válasza Zsombi1987 (#10388) üzenetére


Szabolcs1984
csendes tag

Sziasztok. Jövő év elején veszek egy g752vs.t. 751jt lesz lecserélve. Esetleg van amit erdemes tudni a típusról? Valami gyàri hiba, vagy akármi egyéb? A gép zsír új lesz, nem használt. 2 ev gari..kifutó model meg a 6700as i7 verzió. G752vs ba231d a pontos verziószáma. Full hd-s. A 752-ek mind g-sync esej mar ugye?

(#10390) Mikulásbá válasza Szabolcs1984 (#10389) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mind G-Sync-es,komoly gyári hibáról nem tudok.A VC hűtés nagyon jó,de kicsit máshogy működik,mint a hagyományos ventis hűtés.

(#10391) McCann


McCann
tag

Maximális tiszteletem, Senhores

Csak örömködni jöttem, a Heszuszka tojt nekem egy G752VY-t és valami elképesztő, ahogy hasít a cucc! :)
Az eredeti HDD-t a telepített W10-zel klónoztam egy SSD-re, úgyhogy most már az a része is irgalmatlan gyors, a proci és a videokártya eleve az volt, nagyon durva az egész motyó :)

Istenáldjonmindannyiunkat :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#10392) McCann válasza Mikulásbá (#10385) üzenetére


McCann
tag

Ezt a gumidugót nem is kell visszarakni utána, mondjuk szállítás közben vagy ha az asztalon áll a gép kikapcsolva?
Thx az infóért előre is :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#10393) Mikulásbá válasza McCann (#10392) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt ne tedd vissza!

(#10394) SkyS1gn válasza McCann (#10391) üzenetére


SkyS1gn
félisten

980M vagy 10 szériás?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10395) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#10394) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A VY mind 980M-es.

(#10396) ace05


ace05
senior tag

Csak kíváncsiságból, itt van bárkinek rossz tapasztalata a fix direct kft-vel ? Homáron már olvastam róluk.

(#10397) NTonee válasza ace05 (#10396) üzenetére


NTonee
veterán

khmm... lenne mit mesélni róluk, de nem mennék bele.
mondjuk azt, hogy vannak náluk hozzáértők és totálisan fogalmatlanok is. Így ha szükség van a munkájukra, akkor vagy mázlija van az embernek, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#10398) lp640sv


lp640sv
tag

sziasztok! Gaming terén eddig nem igazan van gondom a laptopommal(g752 gtx1060),cpu talan neha kicsit meleg(a hosszaszolasok alapjan,ezt varhato volt) ,gpu viszont szerintem megfelelo! Szoval a minden az igaz arra az esetre mikor a gep tolton van,bar akkor is vannak fps droppok,szaggatasok ami nem tudom hogy ilyen kell e legyen :/ Bf1 -ben,elso palyan 75fps fix a kesobbiekben,mar csak neha 75 es 60ig le fel,le fel! Ez inkabb a Heroes of the Stormba furcsa,nem ertem miert nem tart egy folyamatos fps szamot!Ja es ezt medium beallitason probaltam!
Na de ami a nagyobb gondom,es lehet én nem értek hozza,sot biztos :P
Tolto nelkul lehetetlen jatszani! Olyan folyamatos droppok vannak hogy hihetetlen! kezdtem bf1 ultran,15-20 fpsig le,probaltam Low-on szinte ugyan az!
Heroesba ami nem hittem hogy gondot okoz a gepnek,otthon a gtx660al highon gyonyoruen fut,ezzel mediumon jatszhatatlan! most probalta az ujabb unreal turnamentet ,szornyu!
Futtattam egy Unigine Heavent medium beallitason toltovel Gpu memory 4100mhz es jo fps!
Tolto nelkul 3800mhz es 75fps viszont le fel ugral! 3800,75fps es
810mhz es 20 fps kozott!
Tudom hogy jatszani toltovel kell,de ez tenlyleg ennyire gyenge nelkule,hogy medium,low beallitason se tudsz csinalni semmit?

[ Szerkesztve ]

(#10399) NTonee válasza lp640sv (#10398) üzenetére


NTonee
veterán

,,cpu talan neha kicsit meleg"
kicsit??? 98 fok már nem kicsit meleg, hanem mocskosul forró.

[ Szerkesztve ]

(#10400) lp640sv válasza NTonee (#10399) üzenetére


lp640sv
tag

ja igen! de az eddig 1x fordult elo! maskor meg nem volt annyira! majd vigyazok vele! az is agaszto,de ez a gpu dolog nagyon idegesit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.