Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Mikulásbá válasza Járókeret (#10849) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írtam privátot!

(#10853) Jazz


Jazz
Topikgazda

Kb. mekkora a hézag a vramok és a réz között? A gap pad miatt kérdezem. 0.5, 1, 1,5...melyik lenne a jó.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10854) thomasa válasza Jazz (#10853) üzenetére


thomasa
senior tag

Melyik típus?

(#10855) Jazz válasza thomasa (#10854) üzenetére


Jazz
Topikgazda

G751JY

free your mind

(#10856) thomasa válasza Jazz (#10855) üzenetére


thomasa
senior tag

Ahogy szétszedtem én 1mm-es hézagot tapasztaltam (szemre) ha a 1,5-öst ráteszed, az kb 1 mm-re nyomódik össze.

(#10857) Mr.Patrik


Mr.Patrik
újonc

Sziasztok még új vagyok ezen az agész prohardver, hardverapró stb.-ken. Most akarok venni egy Asus G751-es laptopot. 8gb ddr3 ram, gtx 970m i7-4720hq de az akkumulátora nem jó. Azt hallottam ha töltőröl használod vagy külső akkumulátorról akkor kisebb a teljesítménye. Arra lennék kíváncsi ha külső akkumulátorról vagy töltőröl használom mennyit veszít a teljesítményéből? Bocs ha hülye kérdés. A segítséget nagyon megköszönném.

(#10858) Jazz válasza thomasa (#10856) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Az faja mert 0.5 ös padot rendeltem.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10859) SkyS1gn válasza Mr.Patrik (#10857) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Töltőről van a legnagyobb teljesítménye a gépnek, ez minden laptopnál így van, de az erősebbeknél ez hatványozottabban igaz.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10860) Jazz válasza Mr.Patrik (#10857) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A beépített aksi nem alkalmas arra hogy több száz Watt energiát egyszerre felvegyél belőle huzamosabb ideig. Ezért van az hogy aksiról lekorlátozza pl. 30fps-re a játékokat.

Hálózatról nyilván maxon megy minden, izzik a tápegység 300W-on ha kell, azonban a 230V-os hálózat elbírja.:)

(Van noti ami aksiról is tud maxon menni, az alienware ha jól emlékszem. Kérdés hogy van-e értelme, mert az is pikk-pakk lemerül ilyen terhelés mellett.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10861) Jazz válasza thomasa (#10856) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Még tudom módosítani a rendelést. A többiek is ilyen 1-1.5mm-es hézagot tapasztaltak?

Valaki Fujipoly Ultra extreme-et használ, viszont az is 0.5mm. :F Azzal akkor nem lenne szabad hogy működjön.

(Azért a Fujypoly 17, Kyronaut 8W/mˇ2K. Nem semmi különbség.:) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10862) Mr.Patrik


Mr.Patrik
újonc

Köszönöm a válaszokat. Én sem értettem ebben a logikát de kettő ismerősöm is azt mondta hogy ez így van és hogy a The VR mondta az egyik videójában. de a kedves ismerőseim csak rosszul hallanak. :)

(#10863) thomasa válasza Mr.Patrik (#10862) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem minden igaz, amit feltesznek anettre.

(#10864) djpetar válasza Jazz (#10861) üzenetére


djpetar
tag

Én 0,5 és 1 mm-eseket vettem, mivel van feles hézag is. 1,5-ös nem kellett sehova, hűtésem tökéletes.

Trust me, I'm a doctor.

(#10865) mark939


mark939
csendes tag

Üdv, sziasztok!

Egy G752VS notival rendelkezem. A gép 5 hónapos, viszont elkezdtem diablozni újra és azt tapasztaltam, hogy óránként be crashel a windows, zöld csíkos, pöttyös (vagy épp ahogy kedve tartja) képpel újraindul a gép. Viszont gondoltam Én vírus lesz, nem az volt. Teljesen új win került fel, legál, nem aktivált még. Ismét rápróbáltam, ugyan az. Destiny 2-vel is kipróbáltam, azzal 2 percen belül crashel. VISZONT újrapasztáztam a gépet, hőfokok rendben, Furmark, 3dmark, aida izzasztó, memteszt hibát nem tárt fel. Ugyan akkor csak battle.netes játékoknál csinálja, egyébként nem lassul, nem melegszik, nem pörgeti magát 4 óra steames "jáccás" után sem produkál semmit. Nincs már ötletem. Kérném okosabb segítégét. :R

Szerk.: Ami kimaradt, hogy eseménynapló valami COM-ra ír hibát abban az időpontban, de semmit nem tudok belőle kivenni mi lehet az.

[ Szerkesztve ]

Földön kívüli intelligencia? Először a Földön találjunk valamit!

(#10866) zsolti_20 válasza Mr.Patrik (#10857) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tudtommal állítható az energiaséma. Így akkumulátorról üzemeltetve is ugyan olyan marad a teljesítménye. Csak ugye játék alatt 30-40 perc lesz az aksi idő. :C

(#10867) Jazz válasza zsolti_20 (#10866) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Annak semmi köze hozzá, és nem így működik, rosszul gondolod.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10868) SkyS1gn válasza zsolti_20 (#10866) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:N

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10869) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Gondolkozom hogy lecserélem a dögöt egy Zephyrus M-re, ebayen van 1070-es variáns, annyi hogy olasz a bill.

Cégbe tudnám hordozni, ráadásul a 6magos proci jól jönne mert rengeteg a pontfelhő feldolgozás mostanában.

Viszont ROG valamit teasel instán... hogy 16. valami vékony könnyű de erős lesz, most nemtudom az új nv gpu sorozat jön be vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10870) Jazz válasza SkyS1gn (#10869) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Szerintem ez már blődség. Egy autó ára. Ráadásul szemkifolyatós 15" kijelző. Szerintem a 17" alap, főleg FHD-n.

free your mind

(#10871) SkyS1gn válasza Jazz (#10870) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vagy a különbözetből veszek egy Xiaomi MI notebook pro-t prociban annyira nem rossz bár U szériás, de igen vékony elegáns 2 is van a cégnél :D

Ebből milyen autót veszel swiftet? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10872) Jazz válasza SkyS1gn (#10871) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A 700k teljes árból? Bármilyet.:)

free your mind

(#10873) SkyS1gn válasza Jazz (#10872) üzenetére


SkyS1gn
félisten

;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10874) maximilian4 válasza Jazz (#10872) üzenetére


maximilian4
addikt

(#10871) SkyS1gn

100 dolcsival többért már van xiaomi mi gaming. Szerintem gaming notihoz képest ez is tök elegáns. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#10875) thomasa


thomasa
senior tag

Hátizsák fronton van-e valami jóféle új darab 17"-ra? Vagy még mindig a régiekből érdemesebb választani?

(#10876) SkyS1gn válasza maximilian4 (#10874) üzenetére


SkyS1gn
félisten

I5 ehh

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10877) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Csak viccből összeraktam nagyon gyorsan egy hasonlót, nyilván nem 1:1 a teljesítmény, de ez nem annyira hordozható :D A memória árak mikor lettek ilyen szépek? :Y

Aztán lehet ink lesz ujra asztalim meg egy kis noti, nemtudom :U De erre az akksi gondra rá akarok jönni hogy mi van a G751-el.

Még az itt ajánlott szakik se tudtak nekem mit mondani rá és nem is vállalják el valamiért... ha beviszem valahova szervízbe ott meg szétgányolják mellette még hülyének is néznek majd.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10878) zsolti_20 válasza SkyS1gn (#10877) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem mondani kell rá valamit, hanem tesztelni. :))

(#10879) thomasa válasza SkyS1gn (#10877) üzenetére


thomasa
senior tag

DDR4 mindig is drága volt...

(#10880) #21346560 válasza thomasa (#10879) üzenetére


#21346560
törölt tag

A mindig elég erős túlzás! ;)

(#10881) maximilian4 válasza #21346560 (#10880) üzenetére


maximilian4
addikt

Én ezt is sokallom érte. Memóriát mindig hardveraprón vettem amúgy.

Maxi

(#10882) #21346560 válasza maximilian4 (#10881) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én is sokallom, már vettem volna, ha olcsóbb, de majd elmúlik az árvíz, földrengés, szárazság, globális felmelegedés, akkor megint normalizálódik a ram ár, és veszek! ;]

(#10883) Jazz válasza SkyS1gn (#10877) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Akkor amikor a mobilok memória felhasználása az egekbe szökött és hiány lépett fel a piacon. A hiányt pedig a gyártók direkt nem szüntették meg, nem építettek újabb gyárakat, miért is tennék hiszen nekik a 2x ár nagyon jól jön.
De nem fog sokáig tartani mert kína építi a gyárait, és ontani fogják a memória chipeket az éhes piac számára. Ezt nyilván nem fogják hagyni a többiek és ők is felzárkóznak, ők is bővítik a gyáraikat. Addig viszont 1-2 évig dupla haszonnal adták el a termékeiket.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10884) Draken


Draken
őstag

A múltkori után most volt időm jobban ránézni a gépre. Töltő nélkül el sem indul, úgy hogy az aksinak valószínűleg annyi! Ha kihúzom, pár mp-n belül le is kapcsol. Most visszadugtam, indul elölről a töltés látszólag, 1%-ról, mikor lehúztam 94-et jelzett! Hol tudom kicseréltetni az aksit megbízható embernél és menyi az annyi? G751JL
Köszi!

(#10885) SkyS1gn válasza Draken (#10884) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Na nekem is ez volt és új akksival is random kikapcsol...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10886) Draken válasza SkyS1gn (#10885) üzenetére


Draken
őstag

Eddig a piros/narancs led villogott, most már folyamat világít. Nálam nincsenek random kikapcsolások/fagyások alapból, csak maga a tény idegesít. Mellesleg szinte sosem volt töltő nélkül használva, max 1-1x, mikor elfelejtettem a tápot rádugni. Akár maradhat így is, nem tervezem eladni, de jobb lenne új akksival, újra pasztázás sem ártana, csak akárkihez ezt nem vinném el így..

[ Szerkesztve ]

(#10887) SkyS1gn válasza Draken (#10886) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem is ez volt, villogott a sárga meg világított. Nekem sincs fagyás stb, hanem akksiról kapcsol ki amikor gondol egyet, és új akksival is, töltővel továbbra is semmi gondja... igen érdekes jelenség.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10888) zsolti_20 válasza Draken (#10884) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Te is kitudod cserélni magadnak otthon, csupán pár csavar tartja a burkolatot ami felnyitható egy műanyag gitárpengetővel is. Akkumulátort pedig csak is gyárit érdemes venni. CIkkszámának pedig utána kell járni, hogy eredeti-e. Mert ha nem akkor lehetnek olyan gondok mint a kollégánál vannak jelenleg.

Ha gondolod dobj egy privát üzenetet és segítek. Még csak az egész laptopot sem kell szétszedni csupán a kijelző mögötti burkolatot kell felpattintani és sok sok ezret spórolhatsz ezzel magadnak. És biztosra mehetsz is, hogy az kerül a laptopba amit vásároltál. :R

(#10889) matteo_szg válasza SkyS1gn (#10869) üzenetére


matteo_szg
őstag

ROG Zephyrus S preview - [link]

jupiiii

(#10890) SkyS1gn válasza matteo_szg (#10889) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az M is majdnem ilyen vastag és az van 1070-el :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10891) matteo_szg válasza SkyS1gn (#10890) üzenetére


matteo_szg
őstag

A "majdnem" relatív. :D
De persze, a Zephyrus M erősebb, mint az S. Van G-Sync és Optimus is, gyors panel, stb. Jó kis masina.

jupiiii

(#10892) ace05


ace05
senior tag

Egy darab billentyű tönkre ment a gl752 vw laptopomba. Azt az egy billentyűt megtudnám valahonnan rendelni ? Amerikai kiosztással találtam, de magyar kéne.

Amúgy kezdem bánni a megvételét, olcsó húsnak híg a leve. Egyfolytában hordozom és van egy olyan érzésem, hogy szétfog esni hamarosan,

[ Szerkesztve ]

(#10893) thomasa válasza ace05 (#10892) üzenetére


thomasa
senior tag

"olcsó húsnak híg a leve" - ezt fejtsd már ki kérlek, vannak itt az aprón 100 ezer alatt is kiváló használt gépek. Egy közel 400k-s notira nem mondható, hogy olcsó.

(#10894) ace05 válasza thomasa (#10893) üzenetére


ace05
senior tag

Pont egy éve, 225k-ért vettem itt az aprón. Refurbished darab volt. Szétesik a billentyűzet, már jó néhány billentyűt pillanat ragasztóval javítottam meg . A hálókártya néha furcsa anomáliákat mutat. Idle állapotban, hangosabb lett a venti egy fél év múlva, de néha fel le pörög ami idegesít. És most nyárra úgy érzem, hogy még jobban kazán lett.

[ Szerkesztve ]

(#10895) thomasa válasza ace05 (#10894) üzenetére


thomasa
senior tag

Jah, Ez olyan, mint BMW-t venni 500k-ért...

(#10896) gézu válasza ace05 (#10894) üzenetére


gézu
őstag

Akkor itt az ideje szétkapni, kitakarítani, átnézni mélyebben: Asus ROG GL752 & GL753 Disassembly Guide

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10897) ace05 válasza gézu (#10896) üzenetére


ace05
senior tag

Ez volt az első gondolatom nekem is, már megcsináltam az újra pasztázást, mert a Fixdirect baszta megcsinálni.

(#10898) SkyS1gn válasza matteo_szg (#10891) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Manapság megy a vékonyság /vastagság? :D/ hajhászás így tényleg relatív de az a pár mm nem mérvadó szerintem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10899) gézu válasza ace05 (#10897) üzenetére


gézu
őstag

Ha ennek ellenére kazán, akkor nem fekszik fel rendesen a hűtő. Sajnos ez előfordul gondos összeszerelés esetén is. Vagy a paszta minősége nem megfelelő, de erre biztos figyeltél.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10900) ByBeni válasza KillHates (#10842) üzenetére


ByBeni
tag

Bocsánat hogy csak most reagálok csak idő hiányában voltam!
Szóval, a "delejezés" teljes sikert ért el:) Kis, kb 5mm átmérős mágnessel csináltam és amint a hall szenzor közelébe ért le is ment alvóba akksiról;) Én meg korábban kerestem a nyitásérzékelő mikrokapcsolóját :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.