Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) oldbone'76


oldbone'76
tag

Sziasztok G752VS (i7-6820HK, 1070) játékoknál fagy, próbáltam alávoltolni szoftverből, cserélgettem drivereket 1070hez. Hol jobb, hol rosszabb. Van esetleg valakinek tuti driver illetve beállítás tippje, tapasztalata? Vagy szerviz? Youtube-on látok olyat aki már 2x is szervizeltette, de ugyan úgy random restartol a laptopja...

Már elég elkeseredett vagyok és szkeptikus a beállításokkal/driver cserélgetésekkel kapcsolatban

(#10652) Mikulásbá válasza oldbone'76 (#10651) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet megunta a sok mókolást.Nálam minden gyári-vagy alapbeállítással,rendes hivatalos driverrel megy,semmi bajom egy játékkal és a géppel sem.
Kezdd elölről,format: C

:U

(#10653) oldbone'76 válasza Mikulásbá (#10652) üzenetére


oldbone'76
tag

A "mókolás" azért van mert random fagy..

(#10654) oldbone'76 válasza Mikulásbá (#10652) üzenetére


oldbone'76
tag

Milyen verziós nvidia drivered van fent?

(#10655) Mikulásbá válasza oldbone'76 (#10654) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A legfrissebb hivatalos,391.35

(#10656) oldbone'76 válasza Mikulásbá (#10655) üzenetére


oldbone'76
tag

Köszi, megy PÜ

(#10657) RM1 válasza oldbone'76 (#10651) üzenetére


RM1
aktív tag

Szia, nekem is ugyanilyen gépem van. Tavaly időnként voltak váratlan lefagyások, illetve újraindulások, de néhány hónapja már nincs probléma.
Szerintem valamilyen op. rendszer frissítés oldotta meg. Milyen verziód van?

(#10658) oldbone'76 válasza RM1 (#10657) üzenetére


oldbone'76
tag

Úgy néz ki, hogy a cpu alapfeszültség emelés segit...

G752VS, win10 64bit, legfrissebb geforce driver.

(#10659) Mikulásbá válasza oldbone'76 (#10658) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most frissül a GeForce driver!

(#10660) oldbone'76 válasza Mikulásbá (#10659) üzenetére


oldbone'76
tag

Mindegy.. fesz emelés óta megy rendesen.

(#10661) Mikulásbá válasza oldbone'76 (#10660) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor is szerintem érdemes frissíteni a drivert.

(#10662) oldbone'76 válasza Mikulásbá (#10661) üzenetére


oldbone'76
tag

Majd a friss verzió javításával :)

(#10663) Jazz


Jazz
Topikgazda

A DVD-t hogy lehet kiiktatni ideiglenesen, hogy az oldalt lévő gomb véletlen megnyomására ne nyíljon ki a tálca? (750JY)

free your mind

(#10664) thomasa válasza Jazz (#10663) üzenetére


thomasa
senior tag

Én betettem a helyére egy HDD caddy-t, benne egy HDD-vel.

(#10666) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ma d.u.-ra meg random elállította a boot sorrendet :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10667) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Ha esetleg bárki ráérne vasárnap, a Veletechen megnézheti a G703-at, a Zephyrus M-et, a ROG STRIX Scar GL703GS-t és az FX504GE-t. ;)

jupiiii

(#10668) thomasa válasza matteo_szg (#10667) üzenetére


thomasa
senior tag

Durván 3 éve azért vettem (40 éves fejjel) ROG-ot öccázé, mert majd a régi haverok hívnak lan partira vagy ha hordozni kell, elég mobil legyen. Rá kellett jönnöm, hogy kb 2 alkalommal volt ilyen összejövetel, és rohadtul csak otthoni DTL-nek használtam. Még van neki hátra kb. 2-3 éve szerintem, Ha bedöglik, akkor valami csendes ITX Gamer-PC-t fogok venni, bazinagy monitorral. Mondjuk abból is vannak ROG-ok, de most azért, mert gamer a laptop nem érte meg a felárat legalábbis nekem.

(#10669) Bomc válasza thomasa (#10668) üzenetére


Bomc
aktív tag

Igen, elég drágák ezek a gépek sajnos, többet ennyit nem is adnék egy laptopért hiába gamer (viszont ezt sikerült kb fél áron venni mert volt pár cuccom amit el tudtam adni ) én is ugy voltam vele hogy kellett egy jó gép, (2007 óta csak laptopjaim vannak) igaz én tavaly szinte minden hétvégén áthordtam a tesómhoz GTA 5-özni :D mást nem is nagyon játszottam rajta, most meg januárba vettem hozzá egy 29"-os monitort mert már nagyon kicsinek tűnt a kijelzője
Bár az akksija 1,5 év után kezd behalni csak 70-80% töltődik fel, ha teljesen le van merítve akkor feltölti 100%-ra, aztán egy óra alatt lemerül :D
Aztán közbe játékok terén keztem átállni konzolra mert pc-s gta 5-be elég sok a modder, nekem meg nem éri meg úgy játszani hogy hozzámvágnak pár száz milliót és megveszek mindent mert akkor oda a játék élmény, szóval ha behal ez a gép akkor veszek egy olcsobb laptopot csak netezésre az is jó lesz

(#10670) Jazz válasza thomasa (#10668) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Akciósan kell venni, pl. black friday.
Nem is kell feltétlenül állandóan hurcolásznod hogy megérje. Ha belegondolsz 2 az 1-ben gép, mert nem kell az asztalid mellé egy noti, mivel a noti az asztalid. És ha bármikor mozgatni kéne a notid, nem kell azon görcsölni hogy mit viszel magaddal és mit hagyasz az asztali gépeden, mivel az "asztalit" viszed magaddal minden esetben.
Ha meg nagy monitorral akarod használni, csak rádugod, a notit lehajtod félreteszed mint egy mini házat és kész.:)

free your mind

(#10671) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

G752VY laptopon lassan esedékes lesz az 1 éves szerviz.
Újra is szeretném pasztáztatni.

Milyen pasztát ajánlotok? Nem szükséges egy extra drága megoldás, gondolom a gyári "ragacsoknál" bármi más jobb lesz....

(#10672) SkyS1gn válasza ImI87 (#10671) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Thermal Grizzly-vel küld meg, Conductonaut :K

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10673) #21346560 válasza ImI87 (#10671) üzenetére


#21346560
törölt tag

Milyen szervízre van szükség 1 év után? Vagy ez ilyen "kötelező"? :)

(#10674) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy ASUS G752VT notebookom, ami a következő hibát produkálja. Naponta 3-4x a 3 monitorom közül valamelyiken az alant látható képhez hasonlóan becsikozódik a kép. Annyira minimális ideig csak, hogy éppen észreveszem, de egy szempillantás alatt vissza is áll az eredeti kép. Legtöbbször egyszerre csak egy monitoron csinálja ezt a hibajelenséget.

A monitorok:
1. Lenovo LT2252PWA (DVI-HDMI kábellel összekötve)
2. Notebook saját kijelzője
3. AOC U2879VF (DP - miniDP kábellel összekötve)

Még egy kiegészítés: Az AOC monitor csak DP-n keresztül megy ezzel a géppel. HDMI-vel az AOC az x+1. géppel is probléma nélkül megy (tehát még egy 10 éves vas is meghajtja, csak ez nem), ezzel a géppel viszont kékhalálokat (valami hasonló technikai info.-val) produkál. A kékhalálozást megpróbáltam egy csomó driverrel, egy új OS-sel illetve cserekábelekkel megoldani, nem jött össze.

1. kép: Lenovo monitoron (idle állapotban)
2. kép: Saját kijelző (éppen a fenti képet nézegettem rajta)
3. kép: Saját kijelző (bejelentkezéskor)

Mit gondoltok?

(duplikált hsz., eredeti itt)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#10675) Jazz válasza mbalint987 (#10674) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Keresd meg Killhates-et, ő a noti szerelő guru. Biztos tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10676) thomasa válasza Jazz (#10670) üzenetére


thomasa
senior tag

Elgondolkoztam ezen a külső monitoron, milyet érdemes G751JY-hez venni, ami gsync-et tudja, és nem horror ár? 24-27"-nél nem is kellene nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#10677) mbalint987 válasza Jazz (#10675) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Közben úgy néz ki megoldódott!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#10678) thomasa válasza thomasa (#10676) üzenetére


thomasa
senior tag

Tehát összefoglalva:
- Használ valaki külső monitort játékra, ami a g-syncet is kezel?
- Milyen márka ajánlott?

(#10679) SkyS1gn válasza thomasa (#10678) üzenetére


SkyS1gn
félisten

+1

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10680) matteo_szg válasza thomasa (#10678) üzenetére


matteo_szg
őstag

Hát, ASUS-ból ez most a legolcsóbb:

ROG Swift PG248Q

jupiiii

(#10681) thomasa válasza matteo_szg (#10680) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm. Használ valaki ilyet? Van tapasztalat esetleg?

(#10682) Jazz válasza mbalint987 (#10677) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Örülök. Bedobom az összefoglalóba, hátha másnak is hasznos lehet a jövőben.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#10683) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves...

Lenne egy ASUS G703 Chimera, még garanciális, szörnyeteg...:) Szeretném újra pasztázni, mert a proci eléggé melegszik az utóbbi időben...(Far Cry5 Ultra - olykor annyira felmelegszik, hogy megvédi magát és leállít).

Tudtok szakembert, aki kellő precizítással és odafigyeléssel elvégzi nekem az újrapasztázást.(minőségi anyagból.)?

Garancia bukik ebben az esetben?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10684) trtk válasza zolizozo80 (#10683) üzenetére


trtk
csendes tag

Én még novemberben a márkaszervizben(FixDirect) csináltattam. Vittem nekik pasztát és azt rakták bele.Így nem ugrik a garid.

(#10685) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

jelenleg 8 giga memória van a gépemben(g751jy). Érdemes bele pakolni még 8 gigát? :)
hogyan tudom ellenőrizni, hogy mondjuk játék közben mennyi memória van használatban? :)
köszönöm

(#10686) thomasa válasza smallmer (#10685) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem is alapban 8 volt benne, beletettem +8-at, de semmi sem változott... legalább megnyugodtam.

(#10687) Mikulásbá válasza smallmer (#10685) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Némelyik játéknak már kellhet+ugye ott a rendszer is.MSI AB tudja mutatni játék alatt,mennyi megy.

[ Szerkesztve ]

(#10688) SkyS1gn válasza smallmer (#10685) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ártani nem árt, nekem szinte mindíg 10GB körül vagy a felett van pl videóvágás vagy játékok közben.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10689) Jazz


Jazz
Topikgazda

Melyik a legjobb minőségű paszta, mi az ami ajánlott?

free your mind

(#10690) NTonee válasza Jazz (#10689) üzenetére


NTonee
veterán

legjobb nem vezető - thermal grizzly kryonaut
fémes - thermal grizzly conductonaut

(#10691) Jazz válasza NTonee (#10690) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Fémesnek van értelme? Jobb hő vezető? (cpu-gpu-hoz kéne)

free your mind

(#10692) NTonee válasza Jazz (#10691) üzenetére


NTonee
veterán

lényegesen jobb hővezető, viszont jön a nagy DE...
Egyrészt mivel fémes, így nagyon veszélyes a használata, egy rossz mozdulat és zárlat. Másrészt hajlamos beleenni magát a heatsinkbe, sőt igazából csak idő kérdése. Nekem kb fél évig volt az AW-ben és már nem lehet leszedni a heatsinkről.

[ Szerkesztve ]

(#10693) Jazz válasza NTonee (#10692) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem tudom van-e annak a gyakorlatban jelentősége, hogy a hővezetési tényező λ=2 vagy λ=1.5 és mind ez 0.1mm keresztmetszeten. :F

free your mind

(#10694) NTonee válasza Jazz (#10693) üzenetére


NTonee
veterán

az én gépemmel a következő a tapasztalat...
conductonaut-al az AW15R3 cpu soha ment 80 fölé, mióta kryonaut-al lett megkenve, azóta csak alulfeszeléssel és egy 5 ventis hűtőpaddal tudom 90fok alatt tartani egy hajszállal, de néha még így is átlépi. Persze hozzá kell tenni, hogy a fémes trutyi már levakarhatatlan és úgy van rajta a kryonaut + ennek a gépnek eleve gyenge a hűtése. (és persze nem supermarioval játszom, hanem pubg, gta5, just cause3, amik azért terhelnek izomból)

[ Szerkesztve ]

(#10695) Jazz válasza NTonee (#10694) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Az nem semmi, Δt=15°C. És mi a helyzet az IC DIamond 7 és társaival. Biztos a kryonaut a legjobb? És honnan érdemes beszerezni?

free your mind

(#10696) NTonee válasza Jazz (#10695) üzenetére


NTonee
veterán

miután ezt a gépet sem 2perc szétborítani, így nem nagyon próbálgattam a különböző pasztákat. A paszták adatlapján szereplő hővezető képesség (W/(mK)) értékének alapján a piacon ez a legjobb. Aztán persze ez is csak egy szám, láttam a Noctua NTH1-et is a régi AW M18x-ben, aminek bár jó a hővezető képessége papíron, a gyakorlatban viszont valamiért notiban nem működött rendesen.
A TG Kryonaut-ot nagyon sok helyen árulják itthon is, árukereső megmondja, hogy hol a legolcsóbb éppen.

[ Szerkesztve ]

(#10697) Jazz válasza NTonee (#10696) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Remek, ennyi nekem elég.
Már csak +8Gb ram kell. Ami jelenleg benne van, gyári: Samsung DDR3-1600, M471B1G73DB0-YK0, 2 ranks 8 banks.
Már csak a DualChannel miatt is jó lenne. Mi az ami jelenleg ajánlott?

free your mind

(#10698) Mikulásbá válasza Jazz (#10697) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ugyanez.

(#10699) NTonee válasza Jazz (#10697) üzenetére


NTonee
veterán

természetesen ha ugyanolyat találsz, az a legjobb. Ha nem, vagy irreálisan drága lenne, akkor bármilyen azonos specifikációjú modul megfelel.

(#10700) Jazz


Jazz
Topikgazda

Jesszus, 17k egy 8Gb memória? [link] :Y
Mi történt, szilicium hiány van?

free your mind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.