Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Használtan (feltehetőleg garancia nélküli) G751JY-t vásárolnék. Van-e ennek a típusnak valami típushibája? Mennyire ajánlanátok egy ilyen megvásárlását használtan?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#10452) SkyS1gn válasza mbalint987 (#10451) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A CPU melegedés, egy pasztázás megoldja de csak a csúcs paszták viszik le pl Conductonaut (nem is paszta mondjuk :D)

G-synces?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10453) mbalint987 válasza SkyS1gn (#10452) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Csak olyat vennék, ahogy láttam a fórumban. (A CPU meg melegszik a G551JW-ben is, úgyhogy nem szokatlan. :D )

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#10454) SkyS1gn válasza mbalint987 (#10453) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja igen én is arról a laposról váltottam '15ben :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10455) thomasa válasza mbalint987 (#10451) üzenetére


thomasa
senior tag

USB 3 portok nem adnak le elég feszkót, ha külső dokkolós 3,5" HDD-t kapcsolsz rá, lecsapja a kapcsolatot másoláskor.

(#10456) Szabolcs1984


Szabolcs1984
csendes tag

Sziasztok. Nem jutok düllőre a g-sync el.. az nv..controll panelen belul be van kapcsolva.. de ha pl a dirt 4 ben 120fps folé ugik elojon a keptöredezes.. tehat a g sync valamiert nem muködik. Ezt csak az nv.contollban kell bekapcsolni? Mert a jatekon belul csak v-sync bekapcsolasra van lehetoseg. Azt kikapcsolva tartom.. elvileg a g-sync nek mukodnie kene, de nem teszi. Tud esetleg valaki segíteni.. G752vs 120hz g sync es a gep.

(#10457) SkyS1gn válasza Szabolcs1984 (#10456) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mindíg a max képernyő frissítés ALATT működik a Gsync. Nekem 75Hz-es a G751 így 73-ra limitálva tök jó!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10458) Szabolcs1984 válasza SkyS1gn (#10457) üzenetére


Szabolcs1984
csendes tag

Ok.. de ezt hogy erem el? 120hz a kepernyom..a jatekben is erre van alitva.. de vannak palyak (dirt4) ahol hiaba maxolok ki mindent fullra feljebb ugral 120fps nel. Elmeletileg nem szabadna neki ha a g-sync engedelyezve van nem? Vagy be kell kapcsolni a jatekban a v,sync et..az benntartja 120fps ben..es akkor működik a g-sync? Vagy hol tudom lrlimitalni mondjuk 115gz ra? Mert az nv.contoll ban nem talalam ilyen lehetoseget. 60-120hz kozott ehet valasztani.

[ Szerkesztve ]

(#10459) SkyS1gn válasza Szabolcs1984 (#10458) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Játék válogatja... user.cfg, ingame menü, de biztos tudja a GF experience bár azt nem használtam sose.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10460) Szabolcs1984 válasza SkyS1gn (#10459) üzenetére


Szabolcs1984
csendes tag

Hát sajnos nem talsltam ilyet.. az experienc be sem.. mind 1 . Majd rajovok 😊

(#10461) Jazz válasza Mikulásbá (#10419) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Neked működik a g-sync ha az nvidia beállításokban a függőleges szinkr. "be" helyett a "gyors"-ra van állítva?

free your mind

(#10462) Szabolcs1984


Szabolcs1984
csendes tag

A 80fokos hőmérsékle normalis a 752vs nél? A proci is és a gpu is 77-80 fok között mozog terhelés alatt. Igaz 80fölé nem ment még sosem.

(#10463) SkyS1gn válasza Szabolcs1984 (#10462) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K Bőven jó

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10464) Szabolcs1984


Szabolcs1984
csendes tag

Mi az hogy gyors? Én is láttam azt a be álítást. Nalam a függőleges szinkron a "3d alkalmazasbealitas hasznalata"-n van. Amúgy én még mindig nem értem ezt a g-sync et hogyan működik. Ahhoz hogy működjön a függőleges szinkronizaciót be kell kapcsolni? Mert van h 120 fölé ugrik az fps és akkor latok képtörést. Az nv bealitasban a g-sync re tettem a monitortechnologiat minden jateknal. Es amugy miből veszem észre ha működik a gsync? Bocs a hülye kérdésekért..új vagyok a témában. 😎 a g751jt.n nem volt g sync.

[ Szerkesztve ]

(#10465) Jazz válasza Szabolcs1984 (#10464) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Az nvidia leírásában ott van a "gyors" magyarázata, többet én se tudok.

g-sync egyszerűen: [link]

free your mind

(#10466) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok.

szeretnék venni egy ssd-t. adott egy g752 ami még másfél évig garis. az ODD-t emiatt nem tudom kivenni.
itt már jön is a kérdés, hogy a laptopszalonos szakszervíz, ahol pl pasztázást csinálnak gari vesztés nélkül, ugyan így meg lehet oldani pl az ODD cserét is? adnak róla egy papírt, vagy ilyesmi ?
ha nem, akkor a PCI ssd mennyi hőfokot jelent pluszba? nem az értékre vagyok kíváncsi, hanem hogy várható bármi nemű hátrány belőle? csak azért kérdezem, mert olvastam,hogy a PCI az hőt termel.
a HDD cseréje nem jöhet szóba.

előre is köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
:R

(#10467) Mikulásbá válasza Járókeret (#10466) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem lesz semmi hatása a hűtésre,attól messzebb van a SSD hely.Veszel egy SSD-t,lekapod a gép alját,beteszed a SSD-t.Ha friss rendszert is teszel rá,addig vedd ki a HDD-t!
Maga a SSD melegedni fog,de semmi extra dolgod nincs.

[ Szerkesztve ]

(#10468) Járókeret válasza Mikulásbá (#10467) üzenetére


Járókeret
senior tag

először is, köszönöm szépen a segítséget.
hadd kérdezzem meg,hogy a HDD-t miért kell kivenni a telepítésig ? ilyenről még nem hallottam.

köszi

(#10469) Mikulásbá válasza Járókeret (#10468) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem tudom elmagyarázni,de jobb ha kiveszed.Persze nem kötelező.

(#10470) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

No megjött az új akksi csájnából, hát kíváncsi leszek... 12k volt.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10471) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#10470) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Viszont az most mi az istenért van hogy bekapcsolt Gsynccel szaggatós a Rocket League, csak akkor jó ha bekapcsolom mellé a vsyncet is? Azt meg utálom az inputlag miatt.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10472) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#10471) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mintha nem menne a Gsync... shutteringel érzem. Pedig FPS 73-ra limitálva, ujraraktam drivert de most is. Egyszer már csinálta :W :W :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10473) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#10472) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nee, lehet hogy a RL beépített fps limitere volt a hibás, AB-vel limitálva megjavult! :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10474) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#10470) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Müxik! (jól elvagyok magamba) :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10475) thomasa


thomasa
senior tag

G751JY-ba ha a DVD helyett HDD-t szeretnék caddy-ben, tudja valaki, mekkora magasságút kell nézni? 9,5 vagy 12,5?

(#10476) gerner1 válasza thomasa (#10475) üzenetére


gerner1
veterán

9,5

(#10477) SkyS1gn válasza thomasa (#10475) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én vettem olyat, de alig tudtam volna betuszkolni... inkabb leszedtem az SSD házát és egymás mellett bennt az m.2 és a sata.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10478) thomasa válasza gerner1 (#10476) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi az infót. SkyS1gn biztos a 12,5-öst próbáltad beletuszkolni :)

(#10479) SkyS1gn válasza thomasa (#10478) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD :N

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10480) jk_spaceman


jk_spaceman
csendes tag

Sziasztok!

Minimálisan off topic, de mégis csak egy ROG laptopról van szó. Vettem egy GL503VS Scar Edition-t november végén, de 1 hét után észrevettem, hogy a bal oldali hangszórója nem működik. Elvittem szervizbe, majd megkezdődött egy 2 hónapos huzavona, aminek a tegnapi napon lett vége egy cserekészülék átvételével. A cserekészüléket beüzemelve első dolgom volt kipróbálni a hangszórót és sajnos most sem tökéletes. A bal oldali a hangerő 1/3-ától kezdve erősen torzít, amíg a jobb oldali tisztán szól.

Mivel ez már a második ilyen vadiúj gép kezdek szériahibára gyanakodni. Van valakinek valamilyen tapasztalata, információja ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#10481) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Komolyan mondom lesz@pom magam. :W

Új akksival se jó mégse... Annyi hogy kb valós %ot ír most ki, meg a led nem sárgán villog. Viszont random kikapcsol...
Megnéztem egy rész sorozatot, rakattintok a chromra, nyekk... Utana egyből be se kapcsol, varni kell 20mpet kb. Aztan bekapcsol nem nyulok semmihez lehet még elmegy órákat. Bekapcs, ranyomok chromera, nyekk. Bekapcs, ranyomok dirt4re nyekk.

Gondoltam nagyobb áramfelvételkor hal meg, de miért csinálja az új akksival is?
Nyomtam egy cpu stresstesztet, meghalt, de nem egyből.

Lehet hogy nem maga az akksi, hanem valami összekottető áramkör, vagy tranzisztor nem bírja.

Kifogytam az ötletekből teljesen... De rohadtul idegesít hogy nem tudom mi a fene van.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10482) NTonee válasza SkyS1gn (#10481) üzenetére


NTonee
veterán

ajjajjajj, kollégám G750JZ gépe pontosan így kezdte, ugyanezek voltak a tünetek, csúnya vége lett. :( Keresd meg a problémával a notebook szervizes (topik indító) fórumtársunkat.

(#10483) KillHates


KillHates
nagyúr

Jézusom! Ezt a topic-ot én indítottam??? :Y
És van pofám most meg egy AW-t használni!
Mindjárt szemem köpöm magam! :W

De nincsen dráma! Holnap érkezik a G752-esem!! ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10484) SkyS1gn válasza NTonee (#10482) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Neki is csak akksiról? Töltővel minden oké.

-épp becsekkolt a tagunk Killhates ;)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10485) NTonee válasza SkyS1gn (#10484) üzenetére


NTonee
veterán

Ő többnyire akku nélkül használta gépet. Amikor elkezdődtek ugyanezek a problémák, akkor visszatette az akkut, de akkor már mindenhogy csinálta. Akkuval is, töltőről is. Eleinte csak amikor chrome-ot indított, ahogy nálad is. Aztán egyre gyakrabban kikapcsolt más helyzetekben is.
Aztán jött a töltőre dugva merülés, később egy-egy ilyen lekapcsolás után már alig tudta beindítani a gépet. Végül be sem kapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#10486) SkyS1gn válasza NTonee (#10485) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem csak töltő nélkül csinálja.

Mi lehet a baja? Nem derült ki?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10487) gerner1 válasza thomasa (#10478) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs mit. 👍

(#10488) ace05


ace05
senior tag

gl752vw. Nem tudom a tapipadot használni játék alatt, mert a jobb gombot nem ismeri fel. Gta V, Cities Skylines...etc. Windows alatt normális, smart geasture fent van. Valamit tudok neki csinálni azonkívül, hogy inkább egeret használjak ? (amit használok is, de van, hogy otthon szoktam hagyni)

[ Szerkesztve ]

(#10489) SkyS1gn válasza ace05 (#10488) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Játék - touchpad? whaaat? :DDD :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10490) NTonee válasza SkyS1gn (#10486) üzenetére


NTonee
veterán

Elpusztult, nem tudom, hogy pontosan mi, de az alaplap kuka lett.

(#10491) SkyS1gn válasza NTonee (#10490) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nagyon fasza. :W

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10492) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS ROG G751JM
Van rajta Mini DisplayPort csatlakozó, ami egyben Thunderbolt csatlakozó is.

Szeretnék venni egy Mini displayport-HDMI adaptert, Oculus Rift használatához.
Alapvetően 2 fajta DP-HDMI adapter van: Aktív és passzív.
Aktív adapter: [link]
Passzív adapter: [link]
Azt olvastam, hogy az Oculus Rift-hez elég egy passzív is, de a termék leírásán az olvasható, hogy az csak DP++ (dual-mode DisplayPort) kimenettel rendelkező videokártyákhoz használható.
A DP++jele:

Az én gépemen pedig csak egy "D" jel látható.
Ez azt jelenti, hogy nem működne ezzel a géppel a passzív adapter?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#10493) DamianB válasza KillHates (#10483) üzenetére


DamianB
őstag

Wow hogy hogy vissza térsz ? Mi lesz az AW val ? :DD :))

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#10494) KillHates válasza DamianB (#10493) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az marad! Az AW örök darab (a szó szoros értelmében, mert olyan drága, hogy nem lehet eladni) meg hiába nem használom ki, az UHD kijelző mindig visszacsábít.

Egy kicsit halasztódik a ROG-os visszatérésem, mert az új alaplappal ment kb 10 percet a gép (telepítettem) és nagyon ordítottak benne a ventik. Aztán ki is kapcsolt. Rossz érzés kerített hatalmába: szétszedtem a gépet és a FiXDirect-ben elfelejtették bepasztázni a hűtést. Hiába a csudijó VaporChamber, ha nincsen ami átadja a hőt :O Elpukkant vagy a CPU vagy a GPU, szóval most már nincsen kép. Megy vissza a garanciáztatásba :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10495) -Sawyer- válasza -Sawyer- (#10492) üzenetére


-Sawyer-
tag

Wikipédián olvastam az alábbi mondatot:

"Dual-mode ports are marked with the DP++ logo; most DisplayPort graphics cards, as well as all Thunderbolt ports with mDP connector, support this mode."

Tehát Bármilyen verziójú Thunderbolt csatlakozó ami egyben mini DP csatalakozó is támogatja a DP++-t?

[ Szerkesztve ]

(#10496) SkyS1gn válasza KillHates (#10494) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"FiXDirect-ben elfelejtették bepasztázni a hűtést."

MImimiiiii! :Y

Egyébként nem kapcsol le ilyenkor mielött túlmelegedne?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10497) KillHates válasza SkyS1gn (#10496) üzenetére


KillHates
nagyúr

A CPU-n és a GPU-n volt kb egy gyufafejnyi sárga paszta, de a VRM-ek és a videó ramok taplóó szárazok voltak. Valószínűleg nem a chip-ek degradálódtak, hanem a táp részen szállt el valami, ami nincsen monitorozva és addig tette a dolgát amíg bírta...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10498) DamianB válasza KillHates (#10494) üzenetére


DamianB
őstag

Az igen :Y hogy lehet ezt így elfelejteni :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#10499) KillHates válasza DamianB (#10498) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondolom eszement kapkodás megy bent... Mint minden márkaszervizben; kb olyan lehet ott szervizesenk lenni mint anno gályarabnak. A nagy dob már helyett már valami rádió szól, de a korbács még megvan! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10500) Mikulásbá válasza KillHates (#10499) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Te mint volt szervizes,ellenőrizhetted volna,hogy rendben van-e a lappal minden.Vagy nem jól gondolom? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.