Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) v2 válasza Joshi (#1200) üzenetére


v2
senior tag

A feladatkezelő szerint a cpu 60% a gpu 80% kihasználtság, A gtx alapon van, a 8600k 4.9Ghz megy

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1202) Joshi válasza v2 (#1201) üzenetére


Joshi
titán

Hány Hz-en megy a játék? Milyen grafikai beállítás mellett játszol?

(#1203) v2 válasza Joshi (#1202) üzenetére


v2
senior tag

1.8 asw epic 40H nagyon szép és nem akad

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1204) Joshi válasza v2 (#1203) üzenetére


Joshi
titán

Játékon belül gondoltam a grafikai beállítást.

(#1205) GTR Masters


GTR Masters
csendes tag
LOGOUT blog

Assetto Corsa Competizione tavaszi, szimulátor bajnokság hamarosan indul!

2020 Február 2.-án elindítjuk az Assetto Corsa Competizione GT bajnokság következő, tavaszi szezonját. A program az 1.2-es updat-el számos javítást és új lehetőségeket kapott. Az első és számunkra legfontosabb változás hogy javítottak az elmenthető replay hosszán, így lehetőségünk van hosszabb futamokat rendezni (ellenőrzött körülmények között). A futamok hosszáról szavazást írtunk ki, aminek függvényében változhat a futamok hossza, és a szabályok. A bevált dolgok mint pl a változó időjárás természetesen megmaradnak.
A bajnokság célja hogy az ACC rajongókat összegyúrja egy színvonalas és kulturált mezőnybe. Akik ellen izgalmas és színvonalas futamokon küzdhettek meg a bajnoki pontokért és a csapat bajnoki címért.
Szeretettel várunk mindenkit.

A bajnokság tervezett indulása 2020.02.02. Vasárnap.
A futamok 2 hetente vasárnap kerülnek megrendezésre.
A bajnokság során, bármikor lehet csatlakozni és nevezni a futamokra.

Ezzel a hírrel kívánunk mindenkinek jó felkészülést, és jó versenyzést a GTR-Masters nevében.
Részletek: http://gtr-masters.hu/tema/7088

[ Szerkesztve ]

Online szimulátoros autóversenyzés 2001 óta: http://www.gtr-masters.hu

(#1206) tusi_ válasza GTR Masters (#1205) üzenetére


tusi_
addikt

Mai futam is nagyon király volt, meg változtatnom kell a valóéletben bevett tankolási szokásaimon és többet tankolni, nem kicentizni, mennyi kell :D

Ott leszek..

eat, sleep, play, replay

(#1207) Enton


Enton
addikt

Ha még nem láttátok volna, az egyik készitö csatornája sok hasznos infoval:

What is the operation window of a modern GT3 car? Case study of a wrong setup.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1208) macy


macy
addikt

Bathurst-tal mi a helyzet? Feb. 2-re verseny volt kiírva valamelyik szimes oldalon.

(#1209) 19ati93 válasza macy (#1208) üzenetére


19ati93
senior tag

Biztos nem ACC-ben. Még meg se jelent az ICGT pack.

(#1210) macy válasza 19ati93 (#1209) üzenetére


macy
addikt

(#1211) 19ati93 válasza macy (#1210) üzenetére


19ati93
senior tag

Rendesen, hisz nincs pálya se. :D A Ferraris kép meg Project Cars 2-ből van. :DDD

Kunos fórumon: https://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/rlm-6h-endurance-race-1st-feb-2020-sign-up-now.61711/

Nürburgring 6H

[ Szerkesztve ]

(#1212) macy


macy
addikt

Ja, már megy a free practice.

Szar ez az új Radeon driver, akadozik vele az ACC.

(#1213) guftabi96


guftabi96
addikt

#KeepFightingMichael

(#1214) macy válasza guftabi96 (#1213) üzenetére


macy
addikt

Majd elhiszem ha már csorog lefelé steamről :D

(#1215) zsozsa74 válasza guftabi96 (#1213) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Végre!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#1216) vlevi válasza guftabi96 (#1213) üzenetére


vlevi
nagyúr

Promóciós anyag már van róla.
[link]
Pedig tényleg jó lett volna, ha a futam előtt elkészül.

(#1217) 19ati93 válasza vlevi (#1216) üzenetére


19ati93
senior tag

Szerintem öngól a részükről hogy nem ezen a héten adták ki.

(#1218) macy


macy
addikt

(#1219) 19ati93 válasza macy (#1218) üzenetére


19ati93
senior tag

McLaren egyenlőre nagyon combos. :)

(#1220) mardal84


mardal84
csendes tag

Sziasztok
Nagyon szeretem ezt a játékot de azért van még rajta mit csiszolni mint ma kiderült,csinálom a 2019-es bajnokságot,mindent valós időben. Spa 24-h verseny (volna) épp. Ugye 24 órát egyben lenyomni nem igazán lehetséges megszakítás nélkül,ezt a 6 órás versenyen kitapasztalva a mentés majd betöltés teljesen jól működik. Most viszont azt játsza ha bemegyek a boxba mert vége a stintnek, kijövetelnél teljesen elveszíti a kormányzást, gáz fék működik de a kormányzás abszolút nem. Több is visszatöltöttem az adott mentést de ugyanúgy megszűnik a kormányzás. Valaki ilyennel találkozott már?

(#1221) tusi_ válasza mardal84 (#1220) üzenetére


tusi_
addikt

Ilyet nem. En azt vettem eszre, hogy visszatoltesnel a delta nem a best laphoz meri a kulonbseget, hanem a total idot a cel vonal ota.
Olyat is tapasztaltam, hogy a teljes mezonyt diszkvalifikalja a gep a stint kihagyasa miatt es ilyenek. Hat igen, buggos a joszag :)

eat, sleep, play, replay

(#1222) 19ati93


19ati93
senior tag

Kint van a DLC. Csak 15€.

(#1223) Forestgreen válasza 19ati93 (#1222) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

[link]

Én már csapatom, nagyon jó pályák :))

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#1224) vlevi válasza 19ati93 (#1222) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem most nincs rá időm, betettem a wish list-be, megvárom, míg akciós lesz :)

(#1225) JONAS77


JONAS77
aktív tag

A játék menüjében már kikapcsoltam a látható zöld pályaiv segédvonalat, de látszik mindig, ami nekem zavaró. Mit kell még kikapcsolni, hogy eltűnjön?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#1226) Enton válasza JONAS77 (#1225) üzenetére


Enton
addikt

A kikapcsolás után rányomtál az apply-ra mielőtt kiléptél az az adott menüből?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1227) JONAS77 válasza Enton (#1226) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Most már nincs zöld vonal!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#1228) guftabi96


guftabi96
addikt

Nos, megvettem az Intercontinental packot, de minek...
Nálam az ACC továbbra is iszonyat darabos, 100+ fps-nél is olyan, mintha 40-nel futna, de legalább ocsmányul néz ki...
Egyébként ennyi pénzért egyik másik szimulátor sem ad 4 pályát, de számomra sajnos élvezhetetlen így az egész.

#KeepFightingMichael

(#1229) pRoject22 válasza guftabi96 (#1228) üzenetére


pRoject22
őstag

VR-ban hiába van RTX 2080 super és erős procim, bárhogy állítgatom nincs fps plusz 10x undorítóbban néz ki mint bármelyik másik szim. Erről ugye nem a fejlesztők tehetnek hanem az UE4 motor, vagyis a fejlesztők is mivel ezt tudniuk kellett volna, hogy ez a motor nem feltétlen mindenre alkalmas.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1230) Yahhher válasza guftabi96 (#1228) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.
Nekem is ilyen volt, még sima egyszemélyes gyakorlás alatt is. I7 6700, gtx 1070, 16 gb ram mellett. Hiæba volt jó az fps szám, mégsem volt az igazi. Sokat olvasgattam róla, mert azért nem egyedi eset. Nekem az segített, hogy a feladatkezelőbenahss prioritást adtam a programnak, meg rendszergazda jogokkal indítom a steam-et. Azóta nagyon simán fut.

Üdv B.

(#1231) v2 válasza Yahhher (#1230) üzenetére


v2
senior tag

szia " Nekem az segített, hogy a feladatkezelőbenahss prioritást adtam a programnak," ez mi? Az én gépemen + rift s-en és epic beállításokkal 1.7ss mellet teljesen jól fut és szép éles a kép. Egy páran már leírtuk, a hiba nálatok van. Ja, és szerintem meg az összes többi szim a kanyarban sincs. Nem vita téma nem várok rá választ. béke :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1232) Yahhher válasza v2 (#1231) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Magas prioritást adtam - ez akart lenni. Nem néztem vissza mit írtam, elnézést.
Egyébként meg minden rendben nálam, nincs hiba köszönöm.

Üdv B.

(#1233) v2 válasza Yahhher (#1232) üzenetére


v2
senior tag

Hogy lehet magas prioritást adni? :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1234) v2 válasza v2 (#1233) üzenetére


v2
senior tag

Meg van

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1235) Yahhher válasza guftabi96 (#1228) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Azt elfelejtettem írni,hogy nem egyfolytában volt rossz, csak bizonyos részein egy adott pályának, de mindig ugyanott. Mindegy volt az is, hogy single, multi, eső, éjszaka. Ugyanúgy, ugyanott volt gond mindig.

Üdv B.

(#1236) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Nálam most az új DLC és updatek után az történik, hogy függetlenül attól, hogy milyen graf beállításon vagyok, időnként úgy indul el a játék, hogy 47-48 fps. Ilyenkor töltögetnem kell egy másik beállítást, aztán megint egy másikat és egyszer csak jó lesz, megy 60-al, akár epic-en is. De pöttyet bosszantó. :))

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#1237) guftabi96


guftabi96
addikt

Az lehetséges, hogy a freesync csak akkor működik, ha bekapcsolom a vsync-et?
Most kutakodtam neten és volt, aki ezt írta. Bekapcsoltam a vsync-et és ezerszer jobb a helyzet, sokkal simább az egész játék (mondjuk az elődjéhez képest még most sem az igazi, de nagy az előrelépés).

(#1231) v2
Egy páran már leírtuk, a hiba nálatok van.
Azért elég sokaknak van gondjuk a játék futtatásával. Mondjuk inkább úgy, hogy vannak kevésbé szerencsések, akiknek valamilyen okból nem jó.
Az azért vitathatatlan, hogy ha nem ultrán játszol, akkor igen csúnya tud lenni a játék, miközben az fps továbbra sem az igazi.
Engem leginkább az zavar, hogy folyamatosan az orrom előtt cseréli a textúrákat jobbakra. Bathurstnál ez nagyon durván észrevehető, mert nagyon sok a pálya melletti fa.
Ez sajnos más modern játékban is előforduló jelenség :(
Az élesség AA függő is. Én jobban szeretem az előd "sterilebb" kevésbé élethű grafikáját.
Nyilván ez már egyéni preferencia.

"az összes többi szim a kanyarban sincs"
Az biztos, hogy GT-ben etalon. És ezt GT3-as pilóták is elmondták.
Nyilván vannak gyengeségei, mint ahogy az összes többi konkurensnek is.

Én aminek még örülnék nagyon (az optimalizáción kívül), ha sikerülne valahogy összehozni a programmal az Sim Racing System-et és lehetne úgy multiplayerben játszani vele, mint ahogy az elődben és a RaceRoomban lehet az SRS-nek hála.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#1238) Chosen válasza guftabi96 (#1237) üzenetére


Chosen
addikt

Ha jól látom, akkor AMD kártyád van. Én RX 470-et használtam korábban és ugyanaz volt a problémám, mint neked. Csúnya volt a játék és rosszul futott. (Kb 60-70 fps erőlködve lowon).

Váltottam Nvidia GTX 1660 Superre és minden ilyen jellegű problémám megoldódott. Kényelmesen, High beállítás környékén van 100+ FPS-em, vaj sima a játék és még szép is. Ha lejjebb veszem, akkor 140-170 FPS is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#1239) guftabi96 válasza Chosen (#1238) üzenetére


guftabi96
addikt

1060-nal is ilyen volt.
De valószínűnek tartom, hogy tényleg van abban valami, hogy a freesync csak akkor működik, ha a menüben be van kapcsolva a v-sync.
Most, hogy bekapcsoltam, sokkal jobb lett az egész.

#KeepFightingMichael

(#1240) Chosen válasza guftabi96 (#1239) üzenetére


Chosen
addikt

A Turing kártyák elvileg tartalmaznak újításokat, amik kifejezetten az újabb játékokban segítenek. A 1060 még Pascal alapokra épül, így nem biztos, hogy ugyanazt mutatja, mint amit egy Turing kártya tudna.

(#1241) 19ati93 válasza guftabi96 (#1239) üzenetére


19ati93
senior tag

Nálam van gsync vsync nélkül is, nem tudom miért ne müködne a freesync akkor.

(#1242) guftabi96 válasza Chosen (#1240) üzenetére


guftabi96
addikt

Adott grafikai beállítás Turingon is olyan csúnya lenne, mint most Polarison vagy korábban Pascalon volt.

#KeepFightingMichael

(#1243) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Multiban új startprocedúrát kapott a játék. A rajtnál van előtted egy műszer, ami segít meghatározni a helyedet, a zöld területen kéne tartani az autót. De ugye ezt angolul írja ki és szerintem rengeteg embernek fogalma sincs, hogy mi van kiírva és hátulról hajtanak át rajtam ezerrel. Mert amíg zöldben vagy (vagy a teljes rajt procedúra alatt), nincs ütközés. De érdekes mód minden rajtnál kaptam box áthajtásost, merthogy nem a megfelelő helyről rajtoltam. Igazság szerint hátrébbról, de nem rajtam múlt...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#1244) Yahhher válasza zsozsa74 (#1243) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Pedig most tök jól látszik mit nem csinálsz jól. Tartani kell magad a zöld jelölésen belül, ne foglalkozz a többiekkel. Persze az oldalt is tartsd, de arra is figyelmeztet. Aztán átvált sebességfigyelésre, az is teljesen rendbe van.
Így van értelme normálisan rajtolni, előtte volt olyan, hogy simán megpöcköltek hátulról/oldalról, és pördültem is meg zöld jelzésnél...
1-2 rajt után menni fog.

Üdv B.

(#1245) guftabi96


guftabi96
addikt

Mount Panorama: 1:57:5
Én meg örülök, hogy 2:03 eleje megy a Bentley-vel :O

#KeepFightingMichael

(#1246) zsozsa74 válasza zsozsa74 (#1236) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Érkezett még egy hotfix. Ezzel meg is szűntek a betöltéskori alacsony fps problémáim.

https://www.racedepartment.com/threads/assetto-corsa-competizione-hotfix-1-3-3-released.178735/

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#1247) tusi_


tusi_
addikt

Nekem a legujabb fix ota megint stutterel a jatek, de nem csak replayban, mint azelott, hanem a jatekban is. Kibaszott idegesito mar, hogy mindig elbasznak vmit. Ma mentem Misanoban egy hoszabb futamot es tobbszor is megallt a kep es rendszeresen rangat bizonyos kanyarokban.
Nalatok mik a beallitasok? Vsync on vagy off? Ha van g/free sync az on vagy off?

eat, sleep, play, replay

(#1248) macy válasza tusi_ (#1247) üzenetére


macy
addikt

Nálam úgy tűnik bekapcsolt vsync-kel nem akadozik, de még tesztelem majd, mert most cseréltem procit meg alaplapot, a régi cuccokkal 30 AI-nál már diavetítés volt. Nem néztem még bekapcsolt vsync-nél késik-e a kormány.
Szerintem telepítsd újra a játékot, sokaknál az megoldotta a patch utáni anomáliákat.

(#1249) Yahhher válasza tusi_ (#1247) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Régebben nekem is shutterelt, de a nemrêg írtakkal jó lett. Én fix 60 fps-re àllítottam, nincs túl komoly monitorom.

Üdv B.

(#1250) 19ati93


19ati93
senior tag

60Hz-es monitoron nekem zavaró volt a tearing, meg volt valami stutter is.. így ott vsyncel játszottam ami megszüntette, viszont a 144Hz-es monitoron offolva van a vsync és szerencsére semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.