Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Rico33


Rico33
aktív tag

Napot.
1440p-hez elég egy 2070s szintű vga? Vagy azzal már a 4k-t is lehetne kóstolgatni? Komplett gépcsere van folyamatba, a cél kb. 1,5 méterről egy 32" -os, lehetőleg ivelt monitor merev bambulása, heveny kéz és lábmozgások közepette.

(#1852) tusi_ válasza Rico33 (#1851) üzenetére


tusi_
addikt

A heveny kez es labmozgasok sokba kerulnek a palyan, inkabb smoothosabban :)

Eleg lesz hozza, meg a 100fps cockpit nezet is meglehet. (Milyen cpu?Az nagyon fontos az ACC nek)
Grafika legyen highon, AI futamokon tukor kikapcsolva..

eat, sleep, play, replay

(#1853) Rico33 válasza tusi_ (#1852) üzenetére


Rico33
aktív tag

Mm ost egy 4790k van tuning nélkül, a köv. egy 10400

(#1854) tusi_ válasza Rico33 (#1853) üzenetére


tusi_
addikt

Na az mar lehet problema. Bivaly cpu kell a jateknak.

eat, sleep, play, replay

(#1855) Rico33 válasza tusi_ (#1854) üzenetére


Rico33
aktív tag

Mármint a 10400 kevés? A 4790 se tünik kevésnek és most csak fullhd van. Mindegy ugyis, ezt rendeltem, ha kevés akkor csere 10700-ra. :K

(#1856) vlevi válasza Rico33 (#1855) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, szerintem a 4790-re írta.
Hiába nincs látszólag nagy fejlődés a processzorok között, mert az orajelek nem nőnek, de a belső architektúra változások, főleg 6 generáció különbséggel, mar sokak számítanak.
Nálam pl. 800Mhz-es memória volt az előző gépemben, most a ryzen5-el 3200-as Ram az alapbeallitas.

(#1857) Rico33 válasza vlevi (#1856) üzenetére


Rico33
aktív tag

Lehet rosszul fogalmaztam elsőre, szal 10400 lesz z490 lapba 3200-as ramokkal. Meg a game ssd-n, mert laggol néha..kanyar elött, féktávon.
Az egész úgy kezdődött, hogy leakciózták az ACC-t...akkor már kell kormány is...meg cockpit...meg akkor már nagyobb monitor, nagyobb felbontással..de ahhoz kell gépfejlesztés....szóval mindenért a steam a felelős ;]

(#1858) v2 válasza Rico33 (#1857) üzenetére


v2
senior tag

"mert laggol néha..kanyar elött, féktávon." Semmi köze a hardverhez, ez egy program hiba.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1859) Rico33 válasza v2 (#1858) üzenetére


Rico33
aktív tag

Azé az ssd-t megtarthatom? :DDD

(#1860) tusi_ válasza Rico33 (#1855) üzenetére


tusi_
addikt

Igen a 10400 is keves. A 10700 mar combos, de mint AMD fan - es az uj 5xxx es Ryzen 3 jon nemsokara - inkabb egy 5600-t vagy 5800-t vennek. a helyedben. Az ACC tobb magot hasznal es kell neki a kakao, de nagyon. Nekem a 3800x nem tudja kihajtani rendersen a vga-t es pont a fhd a gond, ott van sok dolga a cpu-nak, ha kiakarja tolni magabol a 100 fps folotti erteket.

eat, sleep, play, replay

(#1861) tusi_ válasza Rico33 (#1857) üzenetére


tusi_
addikt

A laggoloas az most jott nemreg nekem is, sima kod hiba a jatekban. Ha valtozik a fizika - pl kifekezek egy AI barmot es masik ivet hasznalok - akkor egy pillanatra megall a jatek, kiszamolja a fizikat es aztan alkalmazza is- kisebb tapadas, csuszas, mittomen .

Tedd ki MSI burnerrel a frametime-ot a kepre es ha olyan egyenes, mint egy halott EKG-je, akkor jo vagy. Ha dimbes-dombos, akkor sajnos CPU bajod van. Intelt nem ismerem, de a 4xxx az szvsz 4. generacio, ami igen csak oregecske mar.

Az uj AMD szeria iszonyat IPC novekedest es orajel ugrast mutat - meg nem bizonyitott - de ebbol pont profitalni fog az osszes jatek, tobbek kozott a szimek, mivel nagyon cpu igenyesek.

eat, sleep, play, replay

(#1862) tusi_ válasza v2 (#1858) üzenetére


tusi_
addikt

:K

eat, sleep, play, replay

(#1863) tusi_ válasza tusi_ (#1860) üzenetére


tusi_
addikt

fan = fun :D

eat, sleep, play, replay

(#1864) Rico33 válasza tusi_ (#1861) üzenetére


Rico33
aktív tag

A laggolás egyjátékosban is megvann, kb 5 körönként 1-2 kanyarnál, ezért tippeltem a hdd-re is.
Apjok, meghivlak egy kávéra, mert vhogy elkerülte a figyelmed, fhd-ről váltok feljebb. :R
Megvártam a zen3 bemutatót, de az 5600x kezdő rablóára sztem min. 140e, ugyhogy másnap rendeltem a 10400-at. Max jövöre csere.

(#1865) macy válasza Rico33 (#1864) üzenetére


macy
addikt

Nekem 2700x van egy 5700xt vga-val, 2560x1440-es felbontással játszok, 80 körüli fps-sel. Nincs freesync moncsi, úgyhogy nem kell a 100+ fps.

(#1866) tusi_ válasza Rico33 (#1864) üzenetére


tusi_
addikt

Igaz, kv elfogadva :)

A laggolas most jott be/vissza. Egy ideig nem volt, most megint van :(

Nezd, egy fillert nem kapok az AMD-tol, nem azert mondon, de szvsz jobban jarnal egy 3600-al most es ha lenyougodtak a kedelyek, akkor jovore egy 5600x-el. Arban minimalisan olcsabb az AMD, jatekban valamivel gyorsabb meg az intel 10400, mint a 3600, de egy b/x 5xx-es lappal nyitva a kapu a Zen3 elott es az mar uti barmelyik intelt jatekban is, amik most piacan vannak. Ha Intel bedob vmi ujdonsagot - szkeptikus vagyok, 5 eve ugyanzt a cuccot reszelgetik - akkor persze mas a helyzet. Ha elvbol nem veszel AMD-t, azt persze megertem, szemelyes preferenciak a dontoek. En AMD VGA helyett Nvidiat vettem, pedig szinte csak AMD/ATI kartyaim voltak mindig is es utalom az Nvidiat, viszont most ok a "jobbak", stabilabbak.

eat, sleep, play, replay

(#1867) v2


v2
senior tag

Azért beszarás ez a szim. Ha valamit állítok a boxban az autón az első kőr laggol. Aztán a második már nem. Ha sikerül rendesen setupolni akkor teljesen sima.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1868) Rico33 válasza tusi_ (#1866) üzenetére


Rico33
aktív tag

Sehova nem húzok, aki jobbat-többet ad a pénzemért. Jelenleg a pirosak sokat kérnek az újdonságért, majd ha jó áron lesz, cserélek. Mivel oda fajultam hogy CSAK simezek, nem kell másra hegyezni a gépet.
Akkor köv. pont, megvárni a bignavit, aztán venni egy jóáras 2070s-t :DD

(#1869) tusi_ válasza Rico33 (#1868) üzenetére


tusi_
addikt

Ha csak szimezel es ACC, akkor egy nagyon bika cpu kell neked. Ha most vennek gepet, akkor a leggyorsabbat vennem. Ez most jelenleg a 10900, de ha kijon az 5900x, akkor az lesz az, bar varjuk meg a user teszteket, ACC nem szerepel a repertoarban. A leakek es AMD sajat tesztjei alapjan -3 - +50 % az AMD "elonye".

Nekem 3800x em van, 2070 Superrel. Ha Practice-t nyomok setupolas miatt, akkor 140 fps, fixalva siman megvan folyamatosan 2560x1080p ben, high grafikan.

Ha versenyt nyomok, akkor 23 ellenfellel mar csak 80-120 kozott van es a vga 70-80-on ketyeg, mert nem tudja kihajtani a 3800x!!
29 ellenfelnel meg rosszabb a helyzet, a proci kb 50%ig megy fel, ami full loadot jelent es megjobban beesik az fps.

A ket proci kb ugyanannyiba fog kerulni, de 10 helyett 12 magod van, fejletteb architektura es joval kevesebb fogyasztas papiron. Tesztek elaruljak majd.

eat, sleep, play, replay

(#1870) tusi_ válasza v2 (#1867) üzenetére


tusi_
addikt

Vmi valtozott a kodban, en is eszlelem ezt a fajta anomaliat. Tgenap Nurburgringen nyomtam egy 2 oras versenyt, 4x gyorsitassal es a homerseklet valtozas miatt a boxolas elott, atalitottam mindig a guminyomast. Kifele a boxbol buzi nagy laggok vannak, raadasul meg egy suttyo BMW is lekaszalt a boxbol kijovet. :D
Ezek a BMW-sek?! :D

eat, sleep, play, replay

(#1871) v2


v2
senior tag

Én Kyalamival küzdök ferkában. Képtelen vagyok egy normális kőrt össze rakni. Az autót sem találtam, amúgy sem vagyok egy setup guru. Kínomban egy Nurburgring setupot faragok amit a neten túrtam.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1872) tusi_ válasza v2 (#1871) üzenetére


tusi_
addikt

Sima Agressiv altalaban jo, a plusz setup max 3-5 tizedet jelent, ha jo iranyba indultal el egyaltalan. . Este pl kiprobaltam az agressivet Nurburgringen es 4 tizeddel jobbat mentem, mint az agyon reszelgetett eles setupommal.

Kyalamiban 39 fokos aszfalton 1.40.x es ido mar jonak szamit. Mennyit mesz?

eat, sleep, play, replay

(#1873) v2 válasza tusi_ (#1872) üzenetére


v2
senior tag

1.40 :Y :Y :Y Meg sem merem írni. 1,43 meg egy kicsi :DDD

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1874) Rico33 válasza v2 (#1871) üzenetére


Rico33
aktív tag

Lehet ismered, de [itt] lehet mazsolázni. Vannak egész jók, de én mindnek utánállitok, más a vezetési stilusom nyilván.
Tusi: nekem egy jó setup akár 2-3 sec. De én csak mostkezdtem :D

[ Szerkesztve ]

(#1875) tusi_ válasza v2 (#1873) üzenetére


tusi_
addikt

[link]

Sok helyen elrontom, pl a sikanban nagyon lecsuszom az ivrol es rossz az entrym. Meg kb 2 tized van benne, de nagyon nehez osszerakni egy kort itt.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1876) tusi_ válasza Rico33 (#1874) üzenetére


tusi_
addikt

En tavaly novemberben kezdtem szimezni, azelott csak a 90es evekben ps1 en jatszottam GT vel, meg a f1 Gp jatekkel, pc-n billentyuzettel. :D

De nagyon beszippantott, foleg az ACC. Ez a fizika es a grafika beszaras. Este a fenyszoroval bevilagitott Nurburgringen aszittem elcsoppenek, olyan elmeny volt :)
Ezert is szarom le a BUG-okat, az elmeny mindenert karpotol.

A setup egyenhez van csinalva, csak akkor jo, ha hasonlo a vezetesi stilusod. A Setup nem az autot teszi gyorsabba, hanem teged, mert jobban erzed a kocsit es nagyobb bizalmad lesz benne. Amugy nagyon konnyu elb..ni egy setupot, rosz iranyba indulsz es kesz.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1877) Rico33 válasza tusi_ (#1876) üzenetére


Rico33
aktív tag

Küzdök is vele rendesen. Legfontosabb nekem hogy az autó glu legyen, ha majd minden pályát ismerek, aztán jön a setup azon része hogy gyors is legyek. De ez sacc/kb soksok hónap, szal rendesen leköt a játék évekre.

(#1878) tusi_ válasza Rico33 (#1877) üzenetére


tusi_
addikt

Tedd 90% ra az ellenfeleket es rajtolj el hatulrol. Sokat lehet tanulni az ivekrol, fekpontokrol. Az AI nem hasznalja ki teljesen a palyat, te mehetsz szelesebbre is majd ha mar biztonsagosnak erzed. Az kb 1 sec koronkent, hogy mindenhol vagsz, ahol csak lehet :)

eat, sleep, play, replay

(#1879) v2 válasza tusi_ (#1876) üzenetére


v2
senior tag

Azt hiszem erre mondják, hogy tehetség. Azért az is mutatja amit GTR-en csinálsz. Ha bele feketedem se tudom 1.43 alá vinni. Amit nem értek mert rengeteg videót néztem és belülről nekem olyan, hogy én is úgy megyek. De nyilván nem mert az enyém lassabb

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1880) tusi_ válasza v2 (#1879) üzenetére


tusi_
addikt

Nem vagyok tehetseges, csak sokat tanultam youtubos videokbol, hogyan kell vezetni egy versenyautot. En is ugy kezdtem, hogy probaltam minden kanyarba max sebesseggel bemenni, majd leteptem a kormanyt a helyerol es a vegen 5 seccel voltam lassabb, mint a tobbiek. Aztan elkezdtem videokat nezni es tanulgatni, hogyan kell gyorsan menni ugy, hogy kozben lassunak tunsz :)

Te is fent vagy GTR-en? :C :R Mi a nicked, ha nem titok? :R

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1881) tusi_


tusi_
addikt

[link]

21 fokon ennyi, amennyin az alienek is futjak a korrekordokat. Ebben meg rengeteg van, meg mindig hosszu fektavokat veszek es nem lepek oda hamar, furcsa a bazi nagy tapadas.

eat, sleep, play, replay

(#1882) v2 válasza tusi_ (#1880) üzenetére


v2
senior tag

indi69

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1883) Rico33 válasza tusi_ (#1878) üzenetére


Rico33
aktív tag

A prioritás, hogy ne kelljen a géppel küzdeni. Ha megvan, akkor jön a pálya lehyőzése.
mi az a gtr?

[ Szerkesztve ]

(#1884) v2


v2
senior tag

Üdv. Ha gyorsan rángatom a valódi kormányt jobbra balra akkor a virtuális kormány késik. Lassan mozgatva nem érzékelem. Ez csak grafikai bug vagy input lag? Másnak is ilyen?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1885) Mosqu!to válasza v2 (#1884) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Inputlag lesz, együtt kéne mozogniuk.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1886) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogy nincs szinkronban a G29 kormányommal a pilóta kormánytekerése a játékban? Baromi zavaró... Annyi beállítás van, hogy nem igaz. Valahol van valami gyorstalpaló a beállításokra és az FFB-re? Sajnos én olyan vagyok, hogy magamnak nem tudom kikísérletezni ezeket, pont mint egy saját jó setupot :( Igazából a sok más mellett nincs is rá időm ezeket kitesztelni.
Ja PC-ről beszélnék...

[ Szerkesztve ]

(#1887) Mosqu!to válasza Chalez (#1886) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Most komolyan, egy (1!!) hozzászólást kellett volna visszaolvasnod őstag létedre..

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1888) Chalez válasza Mosqu!to (#1887) üzenetére


Chalez
őstag

Olvasd már el mit írtam :DDD Nincs szinkronban...- jogos nem részletezem - a kormányzás szöge amit látok cockpitben és ahogy a saját 900 fokra beállított G29-emet kormányzom. Baromi zavaró.
Szóval arra akarok kilyukadni, hogy amíg én fordítok pl 120 fokot, a képernyőn a kormány már kB 150-nél tart.

[ Szerkesztve ]

(#1889) Patrick válasza Chalez (#1888) üzenetére


Patrick
addikt

Bár nem ebben a játékban, de az F1 2018-ban ugyan ez volt a bajom a kis Thrusmasteremmel. :D
A steering linearity-t állítottam 0-ról 75-re és jó lett. Annyit fordul, amennyit a játékban. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#1890) fatal` válasza Chalez (#1888) üzenetére


fatal`
titán

Ennek valószínűleg az az oka, hogy ezeknek az autóknak a valóságban nem fordul 900 fokot a kormánya.

#1889: F1-ben meg főleg.

(#1891) Géjza válasza fatal` (#1890) üzenetére


Géjza
őstag

Pontosan. 330-360 fok körül próbalkozzon 900 helyett.

(#1892) macy válasza Géjza (#1891) üzenetére


macy
addikt

Nálam is 900-ra van állítva a kormány, mégis egyformán fordul. Igaz Fanatec, de szerintem ez nem számít.

(#1893) guftabi96 válasza macy (#1892) üzenetére


guftabi96
addikt

A G27 nálam is mindig 900fokra van állítva. Az adott program meg beállítja magának, hogy éppen mekkora szöget használ az adott autó.

Chalez:
Csatolj az ACC-ben és a Logitech programjában használt beállításaidról egy képet :)

#KeepFightingMichael

(#1894) Mosqu!to válasza Chalez (#1888) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ja hogy úgy nincs szinkronban, azt hittem a megjelenítés késik nem az elfordulási szög.
Elvileg ha a driverben és játékban is 900°ra van állítva a steering lock akkor magának kéne minden kocsinál állítania, nekem legalábbis a Fanateckel így van.
Amúgy ha kikapcsolod a kormány láthatóságát a játékban (mivel az életen már ott van egy előtted) akkor ez a probléma megszűnik :)

Az autónkénti bontás amúgy itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1895) ferensz válasza Mosqu!to (#1894) üzenetére


ferensz
senior tag

Ez lesz a jo megoldas, a jatekban es a driverben is azonos szoget kell beallitani, onnan elmeletileg megoldja a jatek, az adott autoban tenylegesen levo vegpontoknal meg megakadalyozza, hogy ne tudd tovabb forgatni a kormanyt.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1896) guftabi96


guftabi96
addikt

:Y

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#1897) Géjza válasza guftabi96 (#1896) üzenetére


Géjza
őstag

Brutál akciók vannak ACC-re és DLC-kre. Csak 16 juró az ACC.

(#1898) Chalez


Chalez
őstag

Köszönöm mindenkinek a tippeket, együtt mozog a saját kormányom és a kéz a játékban. 900 fokon a játékban és driverből is, steer linearity 1.0, valami beállítási hiba lehetett, amit nem vettem észre.
Amúgy melyik az a szimulátor szerintetek, amit manapság megéri megvenni, a legtöbben játszanak vele?
Ez "próbaverzióban" van meg, de sztem most akciósan beszerzem. rFactor 1-el az ősidőkben sokat toltam, a 2 full ismeretlen. AC megvan, PC1, PC2 is, F1 2020 is. RaceRoom, esetleg Automobilista 2 még? iRacing-re nem fogok kiadni annyi pénzt amennyibe kerül a havi autokázás és egyéb költségek. :F

(#1899) vlevi válasza Chalez (#1898) üzenetére


vlevi
nagyúr

Raceroomot beszerezhető, az alap játék, pár autóval, pályával ingyenes. Az autókat ki lehet benne próbálni ingyen, mielőtt megveszed.
Aztán lehet hozzá venni pakkokat.

(#1900) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

"The 2020 GT WORLD CHALLENGE PACK DLC adds a new track, two new cars, more than 60 new liveries and the 2020 GT World Challenge season to Assetto Corsa Competizione. The DLC pack features:
• Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari - Imola
• Ferrari 488 GT3 EVO 2020
• Mercedes-AMG GT3 Evo (2020)
• 60+ new car liveries
• All 2020 GT WORLD CHALLENGE Drivers and team entries
• New 2020 Pirelli "DHE" Tyre Model
• New 2020 GT WORLD CHALLENGE Season BoP

The 2020 GT WORLD CHALLENGE pack also comes with the version 1.6 game update that brings an improved AI algorithm and physics, in addition to some UI and performance improvements.
Get ready for the best Assetto Corsa Competizione action ever experienced." - FB

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.