Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vlevi válasza andrasth (#200) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem én is kénytelen leszek a 4k TV-n visszapróbálkozni a 2560x1440-el, vagy akár a FullHD-val, és a TV-re bízni a felskálázást.
Nekem úgy jött össze a 100fps, hogy kb a beállítások egy részét közepesre, alacsonyra tettem.
Próbáltam EPIC beállításban, 4K-n, de a 20-21fps nem volt túl szívderítő látvány :D
De tegnap este kipróbáltam, hogy mit tudok a Huracannal a "régi" Assettoban. Nos, ott is lejjeb van véve a grafika, meg azhiszem a post-process is ki van kapcsolva, és ott jóval magasabb a framerate, 120 környékét karcolja. Viszont, így látványra, nekem a régiben jóval egyszerűbbnek tűnik a megjelenítés. Mondom persze ezt most, mert 2 éve az volt a hű-meg-há-defasza. Mondjuk az Assetto1-ben (így hívom, hogy egyértelmű legyen, melyikre gondolok) a post process tényleg rengeteget dob a grafikán, ezzel együtt persze sokat lassít a megjelenítésen. Nem tudom, ACC-ben ki lehet-e kapcsolni teljesen a post-process-t? Mintha az rémlene, hogy low-mid-high lenne csak, off nincsen?
De még próbálkozok a beállításokkal, hátha lehet valahol lopni néhány képkockányi gyorsulást. A Track Detail-t nem akarom lejjebb venni, mert akkor szoktak eltűnni a pálya széléről a viszonyítási pontok.

(#202) koanla válasza ForRedGlory (#189) üzenetére


koanla
aktív tag

"...de 5-6 másodpercet jelent egy jó setup?"
Szerintem még egy ilyen, viszonylag hosszú pályán se jelenthet 5-6 másodpercet egy setup sem. Hacsak valami nagyon nincs eltekerve. Ahogy írod, alappal mégy, tehát az nem állhat fenn.
Nekem az a tapasztaltom, hogy a setup max a testreszabhatóság miatt fontos - a nyilvánvaló szélsőséges eseteket kivéve (nincs végsebesség, túl sok vagy túl kevés leszorítóerő, stb.). Nyilván, ha testre tudod szabni, az természetesen jelent időt. De nem ennyit. Nekem anno Radicallal volt olyan tapasztalatom WG-en, hogy mindegy volt, hogy áll a hátsó szárny, az időm ugyanarra jött ki. Az egyikkel nagyobb kaynartempóm volt, de azt az előnyt elvesztettem egyenesben, míg a másikkal nagy végsebességem volt, de apexen és kigyorsokon buktam.

Más: írjátok, hogy utljátok az FFB-t. Amennyire olvastam iR fórumán, ott leginkább azok szidták, akiknek DD-s, sőt azon belül is OSW kormányuk volt.
Nekem a legalapabb CSL van, ami csak létezik, de nekem bejön eddig. Talán az a legélvezhetőbb része. Pedig iR-ből jövök és először picit szokatalan is volt.
Szóval a kérdés, hogy akik utálják az FFB-t, azok mit tekergetnek. Hátha be lehetne határolni, kinek mivel szar. Nyilván, ez egyéni ízlés kérdése is lesz, de ahogy írtam, eddig azt olvastam, hogy az OSW az, amin nagyon fos és mondjuk AF-os csókáknak meg bejött.

(#203) vlevi válasza koanla (#202) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem Logi G25 van, de kb semmit sem érzek az FFB-ből, azon kívül, hogy 100%-on nehéz tekerni a kormányt, 50%-on könnyű. És, néha talán, mintha egy hangyányit elkönnyülne, amikor túrja az orrát. De semmi más. AC-ben, és PC2-ben is lehet érezni a kerékvetőket, jobban érezni, ha az autóval baj van.

(#204) ForRedGlory válasza koanla (#202) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Fanatec v2.5-el nagyon jo az ffb erzes. :)

(#205) andrasth válasza vlevi (#201) üzenetére


andrasth
tag

Hát 4k az gyilkos, oda kell a kemény vga. Post processt tényleg nem lehet teljesen kikapcsolni, viszont a foliage csökkentése szintén hoz pár fps-t. Az Assetto nálam is gondmentes, az alacsonyabb felbontás miatt kimaxolva is vígan folyik. Az a szitu, - persze ez szubjektív - hogy látványra kb a régivel azonos szintre butítva fut jól a Comp nálam...

(#206) Tottu


Tottu
senior tag

Én is beruháztam a játékba: elég vegyesek az érzések, de mivel még eléggé az elején járunk ezért még bizakodom, hogy jelentősen fog javulni a játék. Elsősorban a játék teljesítményében csalódtam, mert ahhoz, hogy fix 60FPS eltudjam érni, szinte majdnem mindent le kell venni LOW környékére. Ok, nincs már egy mai gépem, de egy R9 290 és egy i5 4590 procitól azért többet vártam volna...

Ami viszont sokkal zavaróbb azaz, hogy laggol a kormányom. Olvastam kinti fórumokat is és ott is láttam pár panaszt erre, de nem találtam még rá megoldást. Ilyennel találkozott már valaki és sikerült megoldania? A kormányom G27.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#207) macy válasza Tottu (#206) üzenetére


macy
addikt

V-sync?

(#208) Tottu válasza macy (#207) üzenetére


Tottu
senior tag

Köszi a tippet, valóban ez volt. Pedig AC esetén is bekapcsoltam a V-sync-et, mert e nélkül micro laggok voltak és csak V-sync-el volt folyamatos a kép. Most beállítottam 60-ra a frame rate limitet, kikapcsolt V-sync mellett. Visszafordítóknál, így is vannak micro laggok, de legalább már a kormány nem laggol.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#209) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Hát ez most nekem kidobott pénz volt.. :(( A sima asetto-val játszottam kb 150 órát az évek alatt, de szinte csak F1 autókkal. Ezek a lamborginik, ferrarik, és társaik nem állnak kézre nekem..
A Corsaban a karriert próbáltam végignyomni, de annyira élettelen volt, hogy ráuntam. Még meggondolom, hogy refundoljam-e, kár, hogy fiókhoz kötött, mert bárkinek szívesen továbbadnám.

(#210) macy


macy
addikt

Nah, akkor nyújtsa már fel a kezét akinek működnek a pótrefik, sisak nézetben van virtuális tükre és szintén sisak nézetben tud jobbra-balra nézni.

(#211) xenon2


xenon2
senior tag

Az első 2 perc játék,a legelső kör vége . Ez belső nézetben igen kellemetlen volt.

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#212) whiterat válasza xenon2 (#211) üzenetére


whiterat
csendes tag

Ez a mozgás nagyon gagyi, lassítva még inkább kellemetlen. Assetto 1-ben is nagyon zavart ez.

(#213) xenon2 válasza whiterat (#212) üzenetére


xenon2
senior tag

Én az első részben ezt soha nem tapasztaltam szerencsére. Elrontottam a kanyart és az autó viselkedése teljesen jó volt a belegyezésig. Karrier mód mikor lesz a játékban?

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#214) ForRedGlory válasza xenon2 (#211) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jeges volt a pálya? :P

Viccet félretéve, nálam ilyen nem volt. Olyan viszont igen az első jobbos kanyarban, hogy a kanyarcsúcsponton lévő bóját elcsaptam és furán viselkedett a kocsi.

Ahogy nézem te is bójáztál, lehet hogy a bójával való találkozás kissé bugos a játékban és nem jó az ütközési modell.

[ Szerkesztve ]

(#215) Hummin


Hummin
tag

[Chrono.gg-n] most 25 USD helyett 19 USD-ért elhozható a Competizione.
Ennyiért gondolom 3-4 évig biztos nem lehet majd beszerezni. Hétfőig tart az akció. Szept17-24.
(Automobilista is nagy akcióban van 6 dollárért.)

(#216) guftabi96


guftabi96
addikt

1:52:677

Én meg örülök, hogy 1:57 alatt vagyok... :DDD :DDD

#KeepFightingMichael

(#217) Segal válasza guftabi96 (#216) üzenetére


Segal
veterán

Jo neked en 1.59.2 ala nem tudok lemenni:(
Pedig mar kerestem par setupot is a neten. Eleg durva elteresek vannak koztuk:DDD
Nincs valakinek valami nagyon jo amit szivesen megosztana?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#218) guftabi96 válasza Segal (#217) üzenetére


guftabi96
addikt

de hotlap eventen?
Ott jobban fel van gumizva a pálya, mint practice-nél. Egy-két setupot én is szívesen kipróbálnék.
1:56:3-nál tartok, éppen 300 alatt a ranglistán :DDD
És már van 1:52:4 is ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#219) Segal válasza guftabi96 (#218) üzenetére


Segal
veterán

Igen azzal probalkozok. Par youtube-os kornel ott a setup is amivel elerte plusz par forumon is de nagyon elteroek.
Majd probalkozok meg de most is jovohet vasarnap leszek legkozelebb szabadnapos:(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#221) ForRedGlory válasza macy (#220) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A dinamikus időjárás vajon most fog jönni? Van erről infó?

(#222) macy válasza ForRedGlory (#221) üzenetére


macy
addikt

Nem tudom, a roadmap nem írja, de nem hiszem. De ott van a weatherData.json, lehet vele szórakozni. Én most csak átírtam az enabled-et 0-ról 1-re, és versenyre medium rain-t állítottam be.

(#223) Enton


Enton
addikt

18:00 utan varhato ma is?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#224) guftabi96 válasza Enton (#223) üzenetére


guftabi96
addikt

Már tölthető :K
2,5GB

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#225) vlevi válasza guftabi96 (#224) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam a steam már jelzi is, hogy frissítés várakozik...
Majd letölti, ha akarja, most egy pár napig úgysem lesz időm rá.
Amíg huszonfokok vannak odakint, addíg motorozok :)

Beharangozó videó : [link]

[ Szerkesztve ]

(#226) Enton válasza guftabi96 (#224) üzenetére


Enton
addikt

Nézem is, kivi vagyok a vr supportra. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#227) koanla válasza Enton (#226) üzenetére


koanla
aktív tag

Hát nem tudom. Defaulton hagytam mindent (eleve, mire rájöttem, hogy mi a "recenter HMD"...), de nekem mintha nagyon alacsonynak látszana a pixelsűrűség. És ami még inkább baj, hogy mindemelett elég kényelmetlen érzés, mintha nem lenne meg a 75fps (DK2). Sokkal jobban néz ki, mint az iR, de azt hiszem, ez az ára. Úgy érzem, lesz még ezen mit játszani a beállításokkal, mire használható lesz az én gyengusz konfigomon is.
Ja, és a tankból alig látok ki; mondjuk a Huracan-t még nem néztem VR-ben.

Az viszont pozitív, hogy a menü is már full VR, nem úgy mint az előd esetében.

[ Szerkesztve ]

(#228) Enton válasza koanla (#227) üzenetére


Enton
addikt

Azt ne mond hogy ctrl+space, de mindegy is. Végülis oculus menubol reseteltem a nezetet majd gurultam is. Sajnos mint az előd ez is ilyen egérmozi méretű.
Az auto hotlap elején legközelebbről mutatva is csak max 2 arasz méretűnek hat. A népek a verdaközelében meg ilyen 1m magasnak ha hatnak.
Kellene még pár funkciogomb hozza. Pozíciónálásra meg erre a meretállításra is.
Nálam csak a sisaknézet volt ami nem volt az igazi eddig valahogy sisakban kb fele teljesítményre képes a 8700+1070.
Minden opcio a lehető legnagyobb meg raktam rá 120as tulrenderelést is és 20on akarhany kocsival misano bentleyvel éjszaka.
Nézelődni jobbra balra királyság de nem lehet vertikálisan fejmozgatni ami kicsit zavaro ebbol jott a nem latunk ki kategoria is.
De amugy nagy kiralysag.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#229) guftabi96


guftabi96
addikt

Nos, ugyan lassabbnak érzem a Bentley-t, mint a Lamborghinit, de vezetni szerintem sokkal nagyobb élmény az előbbit.
Misanot nekem tanulni kell, mert bár ismerem, de szimulátorban soha nem mentem rajta.
FFB jobb lett vagy csak a Bentley-hez sikerült egy sokkal jobbat összapakolni?

#KeepFightingMichael

(#230) koanla válasza Enton (#228) üzenetére


koanla
aktív tag

De, Cntrl + Space. Csak idő kellett, míg rájöttem. Valamelyik funkciógombbal (talán F1?) lehet pörgetni a nézeteket. Míg nem jöttem rá a recenterre, addig külső nézetben mentem pár kört Nürb-ön a tankkal. Aztán sikerült megtalálni a varázslást és onnan a belső nézet amúgy tök jól ment. Mind külső, mind cockpit nézetben működött a fejkövetés, szóval nálam ezzel nem volt gond.
Így visszanézve igazad van, nagyon le van skálázva a méret; annyira szűk a pálya, mint amikor még monitorral mentem és valami borzalomnagy FOV kellett hozzá. A fura, hogy nekem a sima AC-vel nem volt ez az érzésem. Vagy csak már elfelejtettem, dunno. :)

(#231) koanla válasza guftabi96 (#229) üzenetére


koanla
aktív tag

Nekem - egyelőre, tényleg csak pár kör után - nem tűnik lassabbnak a Bentley. Inkább én vagyok lassú, de ez megint csak nem újdonság :)
Az FFB-vel meg nekem előtte sem volt bajom, sőt.
Misanot még nem néztem, mert én sem ismerem, de majd megkukkantom. Csak nálam szerintem fps probléma volt gazdagon, úgyhogy emiatt nem is nagyon erőltettem.

(#232) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok megvettem. Ez csak egy béta? Nekem nagyon nem jön be, kevés kormány állítható lehetőség és nincs csak 3-4 autó. Mi ez?

(#233) macy válasza SoldierL (#232) üzenetére


macy
addikt

Dehogy béta. Alfa. És csak 2 autó van, két pályával. Megveszel valamit, hogy meg se nézed mi az? Early acces a játék, 2019 első negyedévben jön a teljes verzió. Addig is minden hónapban kapunk új tartalmakat.

(#234) SoldierL válasza macy (#233) üzenetére


SoldierL
senior tag

Azóta rájöttem. Játszhatatlan. Csak egy gombra engedi állítani a gáz-féket. Meg váltásnál balra-jobbra néz. Bármit állítok, csinálok így reagál. Ki sem tudom próbálni. Bétának is vicc az egész. Thrustmaster 458 gt cockpit-em van.

(#235) SoldierL


SoldierL
senior tag

Tudnátok segíteni? A gáz-fék, váltás gombokat hogy állítsam be?

(#236) guftabi96 válasza SoldierL (#232) üzenetére


guftabi96
addikt


Oda van írva. Alpha állapotú a program, tegnap jött ki a 2. publikus build.
A kormányra nem igazán tudok mit mondani. Támogatja egyáltalán a játék jelenleg?
Nagy valószínűséggel a váltás és a fej jobbra-balra nézés is ugyan arra a gombra van állítva.
A gázban és a fékben nem tudok segíteni. Ugyan úgy kell hozzárendelni, mint az összes többi gombot.
Szerintem itt nagyrészt FFB-es kormányokkal esetleg Xbox kontrollerrel használják az emberek a programot, szóval kicsi rá az esély, hogy lesz itt még egy aktív topiklakó, akinek ilyen kormánya van.

#KeepFightingMichael

(#237) SoldierL válasza guftabi96 (#236) üzenetére


SoldierL
senior tag

Köszönöm a segítséget. Nincs ugyanarra állítva :) Ez volt az első tippem. Mivel ez a kormány az Xbox 360 drivert használja, ugyanúgy mint az előző Assetto-ban a gamepad opciót kell válasszam. Eddig oké, csak nem engedi a váltófülekre módosítani a váltást. Valamint szórakozni kell a csúszkákkal, hogy elfogadható beállítást kapjak. Sajnos nem olvastam el, mielőtt megvettem. Nem láttam, hogy béta. Idegen oldalról vettem a kódot így vissza sem tudom igényelni az árát. Jó lenne eladni valakinek a kódot, de nem tudom hova írjak ezzel kapcsolatban.

(#238) guftabi96 válasza SoldierL (#237) üzenetére


guftabi96
addikt

Ha már be van regisztrálva a Steam fiókodra, akkor az már ott is marad.
Tekintsd befektetésnek. Most megvetted jó áron, kapni fogod mindig a friss buildeket majd amikor megjelenik a játék, akkor neked is ugyan úgy ott lesz minden tartalom, mint annak, aki akkor vette meg, csak ő éppen dupla áron fog hozzájutni addigra.

#KeepFightingMichael

(#239) SoldierL válasza guftabi96 (#238) üzenetére


SoldierL
senior tag

Végüli is igazad van. De katasztrófa számomra, hogy nem tudom az elvárt beállításokon használni! Vajon javítják.. nem javítják..(?) fura a forma1 egyböl olyan mint az álom. Öröm vele vezetni.

(#240) Win-T


Win-T
senior tag

Borzasztó ez a Bentley. Nem látok ki belőle, nem érzem hol van az autó széle, a jobb kormányosság még inkább ront rajta (bár ezt lehet csak szokni kell). Misano még istenes mert sík, de a Nürnburgringen ahol vannak kis emelkedők felfelé, konkrétan nem látszik az aszfalt. Átültem a Lambóba mindjárt javítottam 3-4 másodpercet az időmön.
Hogy a túróba tudnak ezzel vezetni IRL? :D

[ Szerkesztve ]

(#241) guftabi96 válasza Win-T (#240) üzenetére


guftabi96
addikt

view settingsben ezen a problémán tudsz segíteni.

#KeepFightingMichael

(#242) Win-T válasza guftabi96 (#241) üzenetére


Win-T
senior tag

Próbáltam, de ott csak a sofőr fejének "bólintását" tudom állítani pár fokkal fel-le, vagy a nézőpontot előrébb-hátrébb vinni. Nem tudom, nekem valami olyasmi kéne, hogy a sofőr nyakához hozzátoldani 1-2 centit, hogy fentebb legyen a feje. :)

(#243) dino_m válasza SoldierL (#239) üzenetére


dino_m
senior tag

Te most melyik játékról beszélsz? Az ACC-ben nincs "forma1". :D

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#244) guftabi96 válasza Win-T (#242) üzenetére


guftabi96
addikt


Pedig ott van a height és a distance is.

#KeepFightingMichael

(#245) macy válasza Win-T (#242) üzenetére


macy
addikt

Olyan is van, a legfelső csúszka az.

[ Szerkesztve ]

(#246) guftabi96


guftabi96
addikt

Hát...
Misano se lesz a kedvenc pályám. Vártam, mert ez nekem tényleg teljesen új, de ennyi kb elég is volt belőle, pedig még meg sem tanultam.
Elvileg nyitva van a kapu a modoknak, csak hivatalos segítség nincs az elkészítésükhöz.
Ezek nagyon hiányoznának: Sebring, Daytona, Road Atlanta, VIR, Road America, Watkins Glen, Donington, Nordschleife, Circuit de la Sarthe, Zandvoort, Suzuka.

#KeepFightingMichael

(#247) Win-T válasza guftabi96 (#244) üzenetére


Win-T
senior tag

Mi a fakk... eskü nekem csak az alsó kettő van ott. Na megvacsorálok és mindjárt megnézem jobban mit csinálok rosszul.

(#248) Win-T válasza Win-T (#247) üzenetére


Win-T
senior tag

Aha... síma műszerfalnézetben ott van mind a négy opció, de én a sisak nézetet preferálom ahol viszont csak a FOV és a Pitch. Remélem azért később lehet majd itt is állítani, elvégre vannak magasabb sofőrök is gondolom, meg talál az állítható ülésmagasság sem ismeretlen dolog ezen a szinten. :)ű

Szerk.: Na nem mintha sokat segítene a magasságállítás, én egyszerűen klausztrofóbiás vagyok ebben a verdában.

[ Szerkesztve ]

(#249) SoldierL


SoldierL
senior tag

Azt írják, a játékosok visszajelzése által fejlődik a játék. Hol lehet írni a supportnak, hogy tegye rendbe vagy támogassa rendesen a kormányom a következő frissítésnél? Tudtok linket esetleg? Amúgy felismeri

[link]

csak a gáz-fék kiosztást mindenáron egy gombra akarja tenni. Így egyszerre gázt adok és fékezek. :W
A váltás-oldalra nézés hibát már megoldottam.

(#250) Win-T válasza SoldierL (#249) üzenetére


Win-T
senior tag

Nem az kavar be nálad (mint nálam is először), hogy a gáz és a fék tengelyét az advanced menüben invertedre kell rakni? Alapon nálam ha nyomtam a gázpedált akkor vette el felengedve meg maxon pörgött a motor, míg a fék felengedve satuzott, de ha benyomtam akkor engedte ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.