Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) MajaG válasza SoldierL (#1799) üzenetére


MajaG
senior tag

Július óta nem jött új patch! :(
Megszokható, de kell hozzá akarat. :D

(#1802) bulikavagyok válasza SoldierL (#1799) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem idén teljesen felejtős! A héten jön hozzá egy újabb update, de szó sincs arról, h javítanák a játék legnagyobb problémáját (képfrissítés).

(#1803) bulikavagyok válasza bulikavagyok (#1802) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ma megérkezett boxra ez a szuper frissítés, 2 percet tudtam játszani vele. Ez a játék szerintem az éven már nem lesz "játszható" konzolon. De elengedtem , remélem szeptember 17. után pár nappal lesz szerencsém PC-n "visszatérni" hozzá. Azért az eléggé kínos, h több mint 2 hónappal a megjelenés után még mindig ilyen állapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#1804) MajaG válasza bulikavagyok (#1803) üzenetére


MajaG
senior tag

Mi változott? A héten nem lesz időm kipróbálni. :U

(#1805) bulikavagyok válasza MajaG (#1804) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sajnos azt nem tudom, h mi változott, 2 perc alatt csak annyit tudtam meg, h mi nem... A frame rate. Számomra pont ugyanolyan játszhatatlan, mint a megjelenés napján. :(

Assetto Corsa Competizione - Night Gameplay & Performance Comparison - Before and After Patch 1.5.4

[ Szerkesztve ]

(#1806) Yahhher válasza MajaG (#1804) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem sima One-om van, ott jobb lett az fps, gondolom összejött a 30. Cserébe a grafika lett rosszabb. De egyebet nem próbáltam, mentem összesen 1 kört.

Arról nincs szó valahol, hogy a pc-n elért rating valaha átvihető lesz konzolra?

Üdv B.

(#1807) MajaG


MajaG
senior tag

Na mentem egy karikát én is, a graf szebb lett az előző update óta szerintem és a framerate is stabil. Ez most már számomra bőven vállalható. :DD FF is jó lett nagyon. :R

(#1808) akva


akva
tag

Tuti, hogy valami másik bolygón élünk... :) Most néztem meg két konzolon, XOS-en, XOX-en, nem változott ez semmit a világon.

(#1805) bulikavagyok: a linkelt videón egyébként látszik, hogy sokkal nagyobb a baj sima framerate problémánál. Hiába mér ugyanis 40-et, egyszerűen annyira alapjaiban elcseszett a grafikai engine, hogy más játékok elviselhetően futnak 30 fps-el is (noha paraszt húzásnak tartom ezt a XXI. században), ez meg hiába megy fölé, egyszerűen élvezhetetlen. Frame pacing probléma ez inkább, meg egy csomó olyan még, amiről azt se tudom, hogy micsoda. :)

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#1809) bulikavagyok válasza akva (#1808) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...nem változott ez semmit a világon" - ugyanígy gondolom én is! Nem is igazán értettem MajaG reakcióját. Már kezdtem azt hinni, h velem (vagy a gépemmel) van a baj.
Őszintén, én hülye vagyok a technikai részéhez, ezért nem értem h mi lehet vele a gond!? A számok alapján rendben van.
Illetve azt sem értem, h miért nem raknak FHD/60fps opciót a játékba?! Az első rész hibátlanul fut nekem One X-en, és nem mellesleg nem is néz ki sokkal rosszabbul mint ez. Pedig tudomásom szerint nem kapott One X patchet sem. Hónapok telnek el és nem történik semmi. Nagyon bosszantó ez a nemtörődömség (és lassúság) a fejlesztők részéről.

[ Szerkesztve ]

(#1810) MajaG


MajaG
senior tag

Én azért elég sokat játszottam mindegyik verzióval, észrevehető a fejlődés. Én már nem a többi játékhoz hasonlítom a frameratet, hanem magához. Elengedtem, hogy AC-hoz vagy bármihez hasonlítsam. Most legalább a versenyek élvezetesek, a kormány lag minimális lett és az FF is jó.

(#1811) akva válasza MajaG (#1810) üzenetére


akva
tag

Te megszoktad, mi megszöktünk. :)) Ilyen ez.

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#1812) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Gondolkozom a játékon de jól látom, hogy nincs "ultimate" kiadás?
Van az alap játék, ami steamen most 50%-os, de a DLC-k azokat csak külön-külön tudom beszerezni? :O

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1813) Mosqu!to válasza AsakuraDave (#1812) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A DLC-k nélkül se rossz a játék, az egyik ad 4 pályát, a másik egy új classt (GT4) a GT3 mellé. Így is teljes értékű és ha van elég erős PCd hozzá, akkor a legjobb képi világgal és hangokkal megáldott szimulátor. Az online rész még nincs iRacing szinten, de szerintem a legjobb összességében így is.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1814) AsakuraDave válasza Mosqu!to (#1813) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Értem, köszi! :R
A "sima" Assetto Corsa mennyivel másabb? Ha jól értem itt inkább csak GT3-as kocsik vannak, a simába van lehetőség tuningolni mondjuk egy utcai Huracan-t GT3-ra? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1815) zsozsa74 válasza AsakuraDave (#1814) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nem lehet. Amit te szeretnél, az inkább a Forza vonulat...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#1816) Win-T


Win-T
senior tag

Viszont a régi Asettohoz annyi modot lehet letölteni - autót, pályát egyaránt - amennyit nem szégyellsz. Biztosan találsz utcai meg GT3 Huracant is.

(#1817) vlevi válasza Win-T (#1816) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, de vezetés és egyebek szempontjából ez akkor is egy szimulator.
A modokkal persze lehet csinálni bármilyen autót, de a jó minőségű mod az elég kevés.
Jó minőség alatt természetesen a szimulatoros szempontból értem.

(#1818) Win-T


Win-T
senior tag

Szimulátor persze, de a kérdező az AC - ACC viszonylatban tette fel a kérdést eredetileg így gondolom ilyesmit is keres.

(#1819) tusi_


tusi_
addikt

Nektek is fagy az uj update?
1.5.7 es bivaly lagjaim lettek, radasul 3x ugy megfagyott a jatek, hogy csak a kijelentkezes segitett. :(
Ez igy nagyon gaz. Eddig is voltak problemak, de legalab nem fagyott. Raadasul jatek bug is van megint, Zandvoortban a fel mezony 30s stop and go-t kap, aztan dsq-t.

PC-s verzio termeszetesen

eat, sleep, play, replay

(#1820) v2


v2
senior tag

Üdv. Az lehetséges, hogy akkor szaggat a játék amikor fizikát számol a gép? A lengés csillapításkor vagy fékezéskor, kanyar bejáraton vagy amikor elpattog . i5 8600k 4.7 GHz 1080TI a gép. A cpuz stresz teszt nem dob hibát.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1821) tusi_ válasza v2 (#1820) üzenetére


tusi_
addikt

Igen, vagy ha kicsit lecsuszol az ivrol, akkor mintha belaggolna egyet, kiszamitja, hova esel?
Nem szeretem mar az updateket :(

eat, sleep, play, replay

(#1822) v2 válasza tusi_ (#1821) üzenetére


v2
senior tag

Neked is ilyen? Nekem nagyon apró gyors akadások vannak, a rázókövön is érzem.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1823) Rico33 válasza v2 (#1822) üzenetére


Rico33
aktív tag

F@sza....énmeg azt hittem a hdd miatt, hirtelen felindulásból vettem is ssd-t...kettőt :W :D

(#1824) v2 válasza Rico33 (#1823) üzenetére


v2
senior tag

Tehát neked is?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1825) tusi_ válasza v2 (#1822) üzenetére


tusi_
addikt

Igen. Pont ma szivtam ezzel, ujra huztam a jatekot, meg egy felrement windows updatet is ujra raktam, picivel jobb. Az 1.5.6 tok jo volt, nemtom miert nyulnak hozza ahhoz, ami edig ment.

Zandvoortban akarhanyszor megyek egy 2 oras versenyt, az utolso 30 percben, mindig ugyanabban a kanyarba kifagy a jatek, csak kijelentkezes a windowsbol segit.
Mount panoramaban szinte minden kanyarban majdnem a falnak megyek, mert belaggol. Illetve nem is lag, inkab stutter :(

eat, sleep, play, replay

(#1826) v2 válasza v2 (#1824) üzenetére


v2
senior tag

Azt néztem online, hogy ha más autójába ülök jobb 1 be akkor vaj sima minden. Ezt nézzétek meg kérlek ti is

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1827) Rico33 válasza v2 (#1824) üzenetére


Rico33
aktív tag

Ahogy mondod, kb a kanyar bejáratnál néha, csak egy pillanatra. Azt hittem laggol vagy a hdd töltöget.
Perpill az ágyba vagyok jobb 1-be, semmi lag, de ha a tojóm még 10 percen túl hallgatja a jutubon ezt a sz@rt, ugy valagontérdelem hogy neki lesz 20 perces lag... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1828) v2


v2
senior tag

Én nem beszélek angolul, sajnos. Valakinek kéne írni a kunos fórumra, hogy ez annyira nem jó.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1829) Rico33 válasza v2 (#1828) üzenetére


Rico33
aktív tag

Hidd el, már sokan irtak.

(#1830) v2 válasza Rico33 (#1827) üzenetére


v2
senior tag

:DD

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1831) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Nincs szerencsém ezzel a játékkal. Megvettem PC-re is, de nem ismeri fel a kormányomat - pedig nem egy ritka darab (TM TX). Természetesen az összes többi játék megy vele (AC is). Kipróbáltam a neten összes fellelhető "praktikát", de nem jutottam előrébb. Leírtam a supportnak, h már kétszer vettem meg a játékukat, de még mindig nem tudok vele játszani. Három nap után visszaírt Patric, h fennáll-e még a problémám?! 5 percen belül válaszoltam neki, h igen, és nagyon örülnék ha tudnának segíteni nekem! (természetesen full normális stílusban) Ez volt kb egy hete, de azóta sem válaszolt senki. Két napja írtam nekik egy újabb szívhez szóló levelet, de arra sem reagáltak még. Nem értem, h mi van ezekkel?! Kezd elfogyni a türelmem.

[ Szerkesztve ]

(#1832) v2 válasza bulikavagyok (#1831) üzenetére


v2
senior tag

Szia. Az, hogy "nem ismeri fel a kormányomat" mit jelent pontosan? Nem tudsz vele játszani mert nem megy a kormány? Nem reagál a játékban, a gombok sem?

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1833) bulikavagyok válasza v2 (#1832) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szia,
Hiába van csatlakoztatva, nem lehet látni játékon belül.

YT videók alapján a "Presets" fül alatt kéne látnom "pár" opciót. FW frissítés megvolt, illetve játék újratelepítés, Stream újratelepítés, plusz egy-két egyéb "praktika" amit különböző fórumokon olvastam.

(#1834) v2 válasza bulikavagyok (#1833) üzenetére


v2
senior tag

Próbáltad kézzel kalibrálni? Bocs a láma kérdésért, de hátha. Pedált milyet használsz és hova van dugva?

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1835) bulikavagyok válasza v2 (#1834) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, de a kormányra és a pedálokra abszolút nem reagál (mondjuk azt nem is látom, h hol lehetne ezeket manuálisan kalibrálni). A kormányon lévő gombokat be tudom állítani, de azzal nem sokra megyek. A FF értékeket beállítottam (és el is mentettem), de nem működött úgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#1836) v2 válasza bulikavagyok (#1835) üzenetére


v2
senior tag

A képen amit beraktál a steer felületre jobb klikk majd a kormányt forgasd jobbra balra ütközésig a pedálok ugyan ez. Ha ez sem működik akkor passz.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1837) bulikavagyok válasza v2 (#1836) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sajnos közben eljöttem otthonról, de délután megpróbálom. Amúgy szinte biztos vagyok benne, h korábban próbálkoztam ezzel is, de nem jártam sikerrel. Köszi a tippeket! :R

(#1838) bulikavagyok válasza v2 (#1836) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Alig hiszem el, de működik végre! Nagyon jó, h felhívtad a figyelmemet a kézi kalibrálásra, mert ezzel most sikerült működésre bírnom. Van egy beállítás a Steam appon belül, amit korábban már az összes létező variációban teszteltem.

Viszont a kézi kalibrálással nem próbálkoztam minden alkalommal (szerintem csak egyszer még a legelején), ez hiba volt. Három perc után az egyik "kombóban" életre kelt a kormányom, szval örök hálám Neked! :R Hosszú hónapok óta várok rá, h játszhassak ezzel a játékkal, szval most eléggé eléggé boldog vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

(#1839) v2 válasza bulikavagyok (#1838) üzenetére


v2
senior tag

Szuper

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1840) MajaG


MajaG
senior tag

(#1841) PeAdam


PeAdam
tag

[link] Szimulátoros csatornát indítottam, ACC (elsősorban) és PC2 online versenyeim kerülnek fel, akit esetleg érdekel itt a link :))

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#1842) Patrick válasza PeAdam (#1841) üzenetére


Patrick
addikt

Az F1 2018-nál Neked működik az élsimítás? A videódban jónak tűnik, én meg hiába állítom, rohadtul nem. :D Minden maxon van és úgy néz ki a game, mint ami benéz...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#1843) PeAdam válasza Patrick (#1842) üzenetére


PeAdam
tag

Amint este hazaérek, megnézem neked, hogyan van nálam beállítva :)

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#1844) Patrick válasza PeAdam (#1843) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi, köszi. :R

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#1845) PeAdam válasza Patrick (#1844) üzenetére


PeAdam
tag

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#1846) Patrick válasza PeAdam (#1845) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi! Megnézem majd. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#1847) v2


v2
senior tag

Üdv. Ha a tükröket ki kapcsolom kapok 100 plusz fps-t a monitoron (200-300). A vr-ban nem néztem, hogy ez mit hoz de érzetre jobb lett. Nektek is ilyen? És a tükröknek mi kell cpu vagy gpu?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1848) tusi_ válasza v2 (#1847) üzenetére


tusi_
addikt

A 100-at kicsit sokallom, de a 20 teljesen realis. AI ellen sosem hasznalom, csak online, ott azert jo ha van, esetleg edzesen egy gyors koron levo flashel akkor felre allok.

Mind2 t hasznalja, plusz render a gepnek. He lejebb veszed a felbontast, akkor a GPU-nak segitesz, sajnos a cpu raba..ott.

eat, sleep, play, replay

(#1849) v2 válasza tusi_ (#1848) üzenetére


v2
senior tag

Pedig annyi. De most nem is érdekel, meg vettem a star wars sqadront. Mostanában nem vezetek :C

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1850) tusi_ válasza v2 (#1849) üzenetére


tusi_
addikt

En meg inkabb Metrozok helyette. Nem a 4-esen, hanem a moszkvai exodusoson :D
Tukor az milyen nalad? Epic? Nalam a low es 20 meteres nezet kikapcsolasa hoz kb 20 fps-t.

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.