Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) biker válasza JulesTS (#5000) üzenetére


biker
nagyúr

bjútifül

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5002) JulesTS válasza biker (#5001) üzenetére


JulesTS
őstag

Most vettem észre, hogy ötezredikeztem! :D :C

(#5003) biker válasza JulesTS (#5002) üzenetére


biker
nagyúr

:R :R :R :R

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5004) adrian360


adrian360
őstag

Hú pár hónapig nem mentem ACC-vel, rfactor2-ben meg iRacing-ben mentem pár futamot. Tegnap újra elővettem az LFM szezon miatt. iracing után nekem vezethetetlen az ACC, minden autó alulkormányzott, iszonyú hosszú féktávok, és ott is 100% ön kell taposni. Nem tudom milyen lesz a két hét múlva a patch után a fizika, de nekem egyelőre marad parkoló pályán az ACC. Nem tudom más hogy van vele, de nekem az rfactor2 fizikája is sokkal jobban bejön, mint most ez

(#5005) Laby válasza adrian360 (#5004) üzenetére


Laby
senior tag

Én is sok év iRacing után jöttem át.
Elsőre furcsa volt nekem is a fizika, főleg hogy itt a 100% fék nem büntet. Könnyebb vezetni, nehezebb összetörni az autót ACC-ben, de azért az alulkormányzottságon egy kis setupolással könnyedén lehet segíteni. Lehet, hogy az alap beállításokkal nem szimpatikus, de nyilván ha állítgatsz rajta, akkor teljesen más irányítást lehet faragni az autóból. Én Coach Dave setup-okat használok, és nincs gondom a fizikával, meg az autó fordulékonyságával.

Tény, hogy nem ez a világ legjobb fizikával rendelkező szimulátora, de bőven szimulátor kategóriába esik ez is, emellett olcsó, és az LFM rendszere olyat ad, amit csak az iRacing tud, csak itt nem kell milliomosnak lenni mellé.

(#5006) adrian360 válasza Laby (#5005) üzenetére


adrian360
őstag

Tudom milyen az ACC, több mint 200 órám van benne, vannak setupjaim stb. Csak furcsa így hogy mostanában mást használtam, és visszajőve mintha nem éreznék annyi mindent, mint amit pl iracingben vagy rfactor2ben

(#5007) Bandit21 válasza adrian360 (#5006) üzenetére


Bandit21
addikt

A három közül az iracing -et sajnos nem ismerem, viszont számomra is az rf2 a jobb az acc hez képest, abban hogy a kormányon keresztül mennyire jön at az autó súlya, épp hol a feneke és mit csinál illetve a gumik tapadása is.

Nem rossz az acc persze messze pl egy pc2 fölött van de az rf2 rá tesz még egy kicsit.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5008) JulesTS válasza adrian360 (#5004) üzenetére


JulesTS
őstag

Én meg főleg Raceroom-ozok, az ACC nekem is kicsit vezethetetlen kategória, nem is vagyok gyors benne. Annyira nem is vagyok elájulva tőle, de lehet, hogy idővel változni fog, mert nem adtam még föl, több milliárd légy nem tévedhet...
IRacing-ba nem sikerült beleszeretnem, RFactor 2-nél úgy érzem tetszene, de még az FFB beállításon kellene finomhangolnom, meg a tartalom hiányos számomra.

(#5009) Bandit21 válasza JulesTS (#5008) üzenetére


Bandit21
addikt

Az RR -ot kihagytam, de valóban valahol nekem is az rf2 és az acc közt van.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5010) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

Tegnap mikor leültem és kicsit átgondoltam rájöttem, hogy a Mercivel azért lassulok le idővel mert úgy vezetek mint egy idióta és szétcseszem a gumikat :)) Szóval maholnap kell erre valami megoldást találnom, hogy miért nem teszem ezt az Audiban.
Vagy keresek valami másik kocsit a kettő között.

szerk. Viszont most vettem észre, hogy LFM-ben felrakott Division 2-be erre az évadra, aminek örülök. Reméltem hogy 4-ből feljebb jutok, de csak 3-ra számítottam.

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#5011) Bandit21


Bandit21
addikt

Hallgattam Rátok, abbahagytam az SA gyűjtést. Mentem tegnap Zolderben, kb 20 kört, ma leszedtem egy yt setupot, mentem egy 15 perces hotstint-et, utána megkerestem a 80-as lfm license szervert és sikerült.
A második kör elején benéztem a féktávot az első kanyarban és egy mazsola miatt (aki rótta az 1.35-ös köröket szegény nem tudom mit keres ott) volt egy sárga zászló pont az "utolsó" 7. körben ami miatt szar volt a középső szektor és ezért a köridő is, pedig az utolsó szektor olyan lila lett, hogy a srác, aki amúgy első volt a qualin egy m4-el, 1.29-el még Ő se tudott jobbat.
A 8-9-10 körben már kicsit odaléptem, mert előtte a gyakorlás közbe ment az 1.30.6-7 és nem akartam 1.31 fölött megállni.

Örülök, de gondolom most jön csak a neheze.

SA-t akkor elfelejthetem, látom vannak rookie szériák, majd holnap egyet megnézek. Mostantól ha 80 alá menne az SA-m egy public miatt mondjuk, akkor se tudnak már kivágni az lfm-ből remélem? Az lfm hogy oldja meg, hogy az SA ne változzon, ha náluk megyünk?
Van ilyen szerver beállítás? Azért kérdezem, mert egy ismerősömmel jó lenne menni néha de most kezdte és kb 30 SA-nál jár. Tudok úgy hostolni, hogy az SA-t kikapcsolom én is vagy ilyet csak az lfm tud?

(vissza az első témához: a második kör elején a féktávot azért néztem be mert az lfm honlapon volt egy 50 perces vid, amit majdnem megnéztem, zolder boncoló, és azt a féktávot próbáltam volna, de bealudtam.) A lényeg, hogy amit eldöntöttem, hogy nyugis körökkel 1.31.600-900 körül megcsinálom a 7 kört, az sikerült. A sikánokat is óvatosan vettem, nehogy baj legyen. Legalább elsőre meglett.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5012) adrian360 válasza Bandit21 (#5011) üzenetére


adrian360
őstag

Változik a SA LFM futamon is. Ha leesik 80 alá, azt hiszem nem tudsz felmenni a szerverre, csak ha megint felmész 80 felé. De a licensz nem veszik el

(#5013) Bandit21 válasza adrian360 (#5012) üzenetére


Bandit21
addikt

f3rdzs0 itt azt írta az lfm után nem számít az sa, a saját pontozás miatt, de akkor félreértettem..

f3rdzs0:
Köszi a korábbi yt channel tippet, azzal mentem, igaz a srác adott 3 setupot is, és mivel biztosra akartam menni, nem a quali, hanem a verseny setuppal toltam le a 7 kört.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5014) mmdms válasza Bandit21 (#5011) üzenetére


mmdms
addikt

Ha az első kanyart túléled nem lesz ott gond, bőven 10. hely vagy jobb leszel az eddigi időidet nézve, attól függ milyen splitbe rak, onnan meg felfele megy majd az sa-d, a mezőny hátsóbb felébe rossz csak, elöl általánosságba korrekten versenyeznek. Persze benézett féktávok és/vagy idióták mindig is lesznek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#5015) f3rdzs0 válasza Bandit21 (#5013) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Hát most elbizonytalanodtam, mert logikusan minek van saját SRje LFMnek ha ugyanúgy nézik az SA-t. Nem vagyok gép közelben, szóval nem tudok ránézni, de eddig nem vettem észre hogy lenne minimum SA a szervereiken. Irodában ránézek a FAQ oldalukra ott biztos le van írva pontosan.

Én is a race setupot használtam általában. Azt tudom javasolni, ha nagyon instabil, akkor ne az ő setupját használd direktben hanem másolj át dolgokat az agresszívre. Valszeg az új patch miatt úgyis érdemes megérteni hogy mit csinál a setup mert senkinek nem lesznek jók :DDD

Amit én csinálok agresszívhez képest:
- tyres az jelenleg min-maxolva van mert ez a meta (max caster, minden más meg minimum) + 27.5 körüli nyomás
- aero az amit ők adnak. Max wing és megemelt hátsó (ha valami nem tetszik itt még lehet variálni hogy az eredeti agresszív aero balance-t targeteled)
- ezek után elsősorban mechanical gripben próbálok finomítani hogy ne öljön meg az autó
- ha minden megvan akkor még a dampereket motec alapján igazítom.

Nem így lesz a legtökéletesebb setup de remélem az új patch alatt kifizetődik.

f3rdzs0

(#5016) Bandit21 válasza mmdms (#5014) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi. Igyekszem majd. Az LFM nyilván tök új még nekem, gyakorolni heti 1-2* versenyezni meg (úgy hogy tényleg odafigyelek és fáradt se vagyok) szerintem heti 1x tudok majd.
Szerencsére sok pálya megvan máshonnan korábbról de egy csomó helyen nem mentem még acc ben.

A jatekbelan valami 2,8-900 ELO -t ír. Itt Ti általában 1500-2500 ELO ről beszéltek jó/rossz futam függvényében+/- 150-250 ekkel.
A játék és az lfm elo ugyanaz? Nekem 2,8 van vagy 2800? Ez vagy nagyon kevés vagy nagyon sok. Ezt sem értem.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5017) Bandit21 válasza f3rdzs0 (#5015) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi, ezt valamikor 15 évvel ezelőtt értettem volna, mert akkor megvolt a SimBin GTR-hez a nagy setup könyv, de elkopott a tudás. Majd újra belejovok.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5018) Géjza válasza Bandit21 (#5016) üzenetére


Géjza
őstag

A kettő nem ugyanaz. Külön számolja ACC (talán a competition server-eknél számít egyedül az ACC ELO-ja, ez alapján osztja be a népeket a CP szerverekre). LFM ELO teljesen más.

(#5019) Géjza válasza f3rdzs0 (#5015) üzenetére


Géjza
őstag

Az SR-t a futamra való regisztrációkor nézi LFM. Ha megadott SR alatt vagy, akkor nem regisztrálhatsz (hiába 99 az SA-d).

SA-t meg csak license "regisztrációkor" nézik LFM szerverek, a futamokon mindenhol 0 SA-t "követel meg", azaz ha van license-ed, akkor onnéttől LFM-en tökmindegy mennyi az SA-d, csak az SR számít.

(#5020) f3rdzs0 válasza Géjza (#5019) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Akkor csak nem beszélek 100%-ban hülyeséget :DDD A FAQ-ban nem látom, hogy számít-e az SA a licence után vagy sem, mert azt is el tudtam könnyen képzelni, hogy raknak 80-as limitet a szerverre.

#5017 Bandit21
Eléggé bele lehet sajnos mélyedni a setupokba és rengetegen pénzt kérnek ezért. Az elején valszeg a legegyszerűbb tipp amit adhatok: understeer esetén emeld meg a kocsi hátát, oversteer esetén meg csökkentsd :D

Az ELO rating eloszlást meg tudod nézni LFM honlapon, mindenki 1500-ról indul (és semmi köze a játékbelihez), szóval kicsit csalóka szerintem, mert már rookie alatt is kapod a plusz mínuszt rá, csak nem látszik.

f3rdzs0

(#5021) adrian360 válasza Géjza (#5019) üzenetére


adrian360
őstag

Akkor ez lehet változott az elmúlt időben, mert egy éve mikor én regisztráltam az LFMre tuti benne volt a min80 SA

(#5022) Bandit21 válasza adrian360 (#5021) üzenetére


Bandit21
addikt

A licenc szerzo szerver min 80/95 -os de a verseny szerverek már 0 SA val mennek este úgy láttam.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5023) Géjza válasza adrian360 (#5021) üzenetére


Géjza
őstag

Bennem is ez volt, de délelőtt ránéztem, és minden szerver 0 SA-val megy, kivéve a licence szerverek.

(#5024) Bep


Bep
senior tag

Valaki esetleg ismer Xbox-ra is versenyeket, ligákat? Mert a Competition Server is legtöbbször vérszegény létszámmal megy.

(#5025) Lacko66 válasza Bep (#5024) üzenetére


Lacko66
tag

SimGrid-en nézz körül, ott rá lehet szűrni a platformra, biztos van Xbox-ra is kiírva verseny vagy bajnokság.
https://www.thesimgrid.com/

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#5026) Bep válasza Lacko66 (#5025) üzenetére


Bep
senior tag

Köszi :)
Nézegetem majd még. Egyelőre ránéztem, elég kevéske van, meg jó pár lehetetlen időpontban.
Tegnap Kyalami-n 3-n voltunk este 10-kor competition szerveren, azelőtt Paul Richard-on meg 4-n. Igaz végig verseny volt legalább :D

(#5027) adrian360 válasza Bep (#5026) üzenetére


adrian360
őstag

"elég kevéske van"
eleve a konzolos emberek kevesen vannak

(#5028) Bandit21


Bandit21
addikt

Holnap este fogok ha minden jól megy elsőre lfm-ben indulni. Barcelona most a pálya, mi az az elfogadható idő, amit meg kéne-illene futni, hogy jól tudjak előre haladni a ranglétrán?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5029) GalaHU válasza Bandit21 (#5028) üzenetére


GalaHU
őstag

A kérdéseden látszik, hogy most fogod az elsőt futni… :)
Hamar rájössz majd, hogy nem ilyen egyszerű…
Sok sikert!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#5030) f3rdzs0 válasza Bandit21 (#5028) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Érdemes ránézni a korábbi versenyekre és ott nézni, hogy a te ELO-d mellé mi az időmérő eredmény. Ha ez az első versenyed akkor a Split 2 (1542) legutóbbi versenyen amit látok a top 10 az 1:43:5 és 1:45:5 között volt. Rookieban elég nagy a szórás, de pl a legutóbbi versenyemen a 3. és 23. hely között csak 1 másodperc volt. Persze ez időjárás függő is, de iránymutatásnak teljesen jó.

Redditen megosztották ezt a táblázatot a rekord időkkel, ezt szoktam még nézni. Az elején 104% amit megcéloztam, 103%-al meg bőven versenyképes voltam kb mindenhol.

szerk.: nem tudom ki szokta még nézegetni, de egyelőre a car statistics igazán érdekes 10. évadban. Ferrari magasan vezet a győzelmeket tekintve, míg BMW eléggé alacsonyan van (pedig még mindig az a legnépszerűbb). Gondolom ez a pálya annyira nem fekszik a bömbinek (meg minden új azzal megy).
Én is most váltottam Ferrarira (bár erősen kétlem, hogy jelenlegi szinten bármi győzelmet összetudok szedni, főleg ha random dobál a rázóköveken)

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#5031) Bandit21 válasza GalaHU (#5029) üzenetére


Bandit21
addikt

Lehet félreérthető volt. Nem azt feltételezem, hogy elsőre jó leszek, és majd előre lepkedek, hanem bele se akarok fogni, amíg lassú vagyok. Annak nem sok értelmét látnám, hogy rookie versenyt használjak arra, hogy a palyat tanuljam és kitaláljam egyáltalán melyik autó lenne jó.

Tegnap mentem 2x 20 percet, 90 ai ellen utolsó helyről. Ma is egyet. Barcelona nem ismeretlen számomra, de acc ben sose mentem korábban itt.
Tegnap még úgy votlam vele, hogy már ma belefogok, de ma inkább folytattam a tanulást. Már amennyire 20 perc az ai ellen az. De szokni akartam, hogy ha küzdök hol esélyes túl tolni, ilyesmi.

Most hogy már körbe találok és nagyjából megvan hol lehet előzni (és ebből hogy engem kb hol fog aki gyorsabb lesz) rá mennék az időre is.
Így tegnap 2x, ma 1x 20 perc után ami kb 30-35 kor 1.47:500 nal járok. De ez még utolsó helyről fel kapaszkodós minden körbe 2&3 előzéssel volt és az SA ra is vigyázni akartam. Amúgy Audival, ami pl érdekes módon itt idegesebb mint Zolderben volt. Valószínűleg megnézem még Ferrarival és Porsceval is.

f3rdzsO:
Köszönöm, megnézem majd. Remélem hétvégére eljutok 1:45 köre, sok van még benne nagyon.

Nem akarok sietni.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5032) GalaHU válasza Bandit21 (#5031) üzenetére


GalaHU
őstag

Én nem fogalmaztam pontosan… :)
Az hogy elfogadható időt tudsz futni és nem vagy guruló forgalmi akadály, az csak az alap! (A pályák többségén én is csak erre vagyok képes) de ha emelkedni akarsz a ranglétrán ahhoz önmagában kevés, mert ahhoz az kell, hogy:

- tökéletesen tudj helyezkedni a rajtoknál, hogy kimaradj a balhékból
- tökéletesen kell ismerni a pályán az előzési pontokat
- türelmesnek kell lenni hogy csak akkor előzz, ha az tuti sikerül
- ezekből adódóan az ideális ívtől eltérő nyomvonalon is relatíve gyors kell hogy legyél
- neked is tudnod kell, hogyan védekezz, eltérő fékezési/kanyarodási pontokról fordulva is pályán kell tudni maradnod
- fejben el kell tudni dönteni és fogadni hogy néha el is kell engedni valakit
- olyan időben kell versenyezned amikor elég lobby van hogy a saját képességeidnek megfelelő társasággal csapass
- és talán a legfontosabb: mázli, hogy a fentiek tökéletesen alkalmazása mellett is elkerült pusztító hülyéket! :)

A sok hotlap-huszár ezért nem lesz sikeres, mert egészen más a kávéház ha tömve van.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#5033) f3rdzs0 válasza Bandit21 (#5031) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Érdemes amúgy jó előre egy autóval gyakorolni sokat, főleg amíg a setuppal is ismerkedsz.

Ferrari-t pl tudom nem ajánlani mert egy hisztis picsa ha megdobja valami :D
Itt pl próbáltam hasonlóan rallyzni mint előttem a BMW, kevesebb sikerrel (jó kicsit agresszívabb voltam, de a végeredmény már akkor eldőlt mikor rákanyarodtam az apexre).
Az elején érdemes BMW / Aston / Bently / Merci kombók egyikét választani, mert stabilak, és lehet velük csapatni rendesen (sokkal agresszívabban kell őket hajtani, mint egy Audi-t, amit meg inkább vissza kell sokszor fogni).

Porsche meg már az egyenesekben is képes és hajlandó megölni ha nem figyelsz :))

Amúgy a Porsche-val még van egy olyan bajom, hogy 5-6-ban már nagyon visít és cseszi a fülemet, és emiatt is kerülöm a vezetését. Rendesen attól félek, hogy tönkreteszi a játék audió a fülemet. Remélhetőleg az újnál az újonnan felvett hangok nem lesznek ennyire zavaróak.

f3rdzs0

(#5034) csucsu52 válasza Bandit21 (#5031) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Ne misztifikáld túl a dolgot!
Vágj bele és a legfontosabbakat tartsd szem előtt:
- Minden pályaelhagyásért (ha nem jár warninggal akkor is) incidens pontot kapsz (1pont)
- Ha kontaktolsz valakivel akkor is (ha beléd rongyolnak is) (3pont)
- Kerüld a hülyéket ha lehet (kvalizz nagyon jó helyre, vagy maradj utolsónak)
- 1500 ELO-ról indulsz, a tapasztaltabb 1500 körüliek - akikkel menni fogsz az elején- meg fognak enni nagy eséllyel
- Ha valaki agresszíven furakszik, engedd elmenni, jobban jársz hosszútávon
- Ne foglalkozz azzal, hogy hol végzel egy versenyen, foglalkozz azzal, hogy növeld az SR-t!!!
- KONZISZTENCIA mindenek felett!
- felejtsd el végre az AI elleni versenyzést

[ Szerkesztve ]

(#5035) Géjza válasza csucsu52 (#5034) üzenetére


Géjza
őstag

A kontakt 4 hibapont ;)

Amúgy meg nem kell annyira foschni magától a futamtól. Ha már toltál sok online futamot, akkor nagy meglepikre nem kell számítani.

Amire figyelj nagyon, az az első kör. Ha ott véletlen kibombázol valakit (rajt után elcseszed a féktávot) és feljelent, akkor sok SR-t és ELO-t veszíthetsz.

De arra is érdemes figyelni, hogy túl óvatosnak sem szabad lenni, mert ha túl korán fékezel, amire nem számít a mögötted jövő, akkor könnyedén kiüthetnek hátulról.

Amúgy semmi extra, nem kell túlparázni, ésszel, körültekintően, legjobb tudásod szerint kell menni és kész. Tükröt azért figyeld. ;)

(#5036) Bandit21


Bandit21
addikt

Mindenféle kommentár nélkül - mert később ha kicsit nyugodtabb leszek majd írok - itt az első lfm futamom rajtja és ami utána volt.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5037) Laby válasza Bandit21 (#5036) üzenetére


Laby
senior tag

;] ;] Nem akartam közbeszólni amikor írtad, hogy első futamod lesz, annyira biztos voltam benne, hogy valami hasonló élményed lesz.

Rookie, abból is lassabb tempósok vesznek közbe, ott igazából csoda a túlélés.
Sajnos olyan 1500 ELO vagy inkább fölötte kezd már annyira értelmes lenni a mezőny, hogy javarész kiütés mentes csatákat lehet nyomni, és a rajtokat is könnyen túl lehet élni.

(#5038) Bandit21 válasza Bandit21 (#5036) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez meg a pajtás. Hogy miért padlóval keresztben jön vissza a pályán túlról, nem tudom. Mondjuk addigra már mindegy volt szinte amugy is.
Ha nagyon magamba nézek, tul óvatos lehettem, de ez nem az amit vártam. Már a qualit is alig lehetett megcsinálni, mindig valaki keresztbe állt.
Végül 1.4 el maradtam el a pole tol, és az utolsó körben maradt 0.4-.06 valami sárga zászló miatt.

Így 11 lettem ha összejön a kör akkor 5-6 hely lett volna.

De sajna alig tudok olyat mondani magam előtt aki ne érthetetlen módon ment volna.

Kaptam 10 ejnye pontot az Sr meg 2.5 ről felment 2.64 re.

A kocsiba elment a futómű és 1.52 ket tudtam menni vele.
Box után már újra 1.47 de hát másfél kor hatranyban.

Előtte ment már a 1:45 vége is amúgy.

Eléggé el vagyok kenodve. Megéri egy report erről hogy azt a 10 pontot töröljék?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5039) v2 válasza Bandit21 (#5038) üzenetére


v2
senior tag

Milyen törlés? :)) Reklamációnak helye nincs, és ha téged előbb jelentenek.. hát így jártál! Ez mindig ilyen lesz mert a hátsó fele veszít ezért ész nélkül mennek.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#5040) Bandit21 válasza v2 (#5039) üzenetére


Bandit21
addikt

Azt hittem, a report arra való, hogy jelentsem, ha ki tesznek. Nem teljesen értem amugy a rendszert.

Az SR nőtt. 2.5->2.64
Kaptam -64 ELO -t.
És van 10 warning pont vagy micsoda.
Hogy tudott nőni az Sr ha csökkent az elo?

Amúgy az ütközés után is szépen mentem és engedtem el vagy 5 embert, lehet az tetszett neki mert az SA is nőtt amúgy 83 ről 84 re.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5041) f3rdzs0 válasza Bandit21 (#5038) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Szerintem a büntetőpontok nem számítanak semmit (csak a végén az SR kalkulációba), és report alapján nem is törlik őket. A lényeg, hogy pozitív SR-t kaptál (és full lobby esetén még a háttérben az ELO-d is ment fel 11. helyért).

Amíg a lobbi felső felében végzel (és pozitív az SR) addig szerintem elkönyvelheted sikeresnek a versenyt. Plusz tanulópénz, hogy hol gyökerek az emberek.

szerk.: ha 11 lettél és -64 az ELO akkor nem igazán értem mi lehetett (kicsi lobbi?). De alapvetően az SR és ELO két külön dolog. Rookie-ban az a lényeg, hogy legyen normális SR, utána ráérsz ELO-t farmolni a normális versenyeken.

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#5042) Bandit21 válasza f3rdzs0 (#5041) üzenetére


Bandit21
addikt

Idomerőn votlam 11. A versenyen 18. Tempó alapján sima top 10 lett volna.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5043) v2 válasza Bandit21 (#5040) üzenetére


v2
senior tag

Nem törölnek semmit és nem tudsz reklamálni. A report arra van, hogy ha vélt vagy valós sérelem ért azt megvizsgálják. A tendencia az pedig úgy néz ki, hogy aki előbb jelent az nyer. Illetve ha német a delikvens akkor az. De ez lehet legenda. Az ELO alapján rak szerverbe, minél nagyobb annál jobb helyre kerülsz.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#5044) v2 válasza Bandit21 (#5040) üzenetére


v2
senior tag

Elmondom mi lesz. Az esetek 3/4 részében ilyen barmokat fogsz ki, ezét mindig a hátsó traktusban végzel. 12-ik vagy hátrébb, nem azért mert lassú vagy hanem mert mindig letolnak. Ezért az ELO szépen lecsökken és csak végkép agyhalott balfaszok közé kerülsz amiért az ELO csökken ezért........................................! A megoldás: nem mész időmérőt, az utolsó helyről indulsz és megvárod, hogy a hülyék elhaljanak. Így jó eséllyel az első 10-ben végzel és mivel nagy az előre lépés az ELO is magas lesz

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#5045) Bandit21 válasza v2 (#5044) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi pont ez jutott eszembe hogy megyek most legalább párat úgy hogy időmérő után rajt közbe szépen félre állok.

De valóban jobb akár ki se menni qualin és akkor vagy sokat jövök fel vagy ha ki tesznek is legalább utolsó ből leszek utolsó.

Király. Karácsony óta ezért gyűjtöttem az SA -t.
Ennek pár public is jobb votl de ok, elfogadom az alján vagyok és ott ilyen és kész.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5046) f3rdzs0 válasza Bandit21 (#5045) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Időmérő után nem igazán droppolhatsz vissza:
Race Behaviour
a) During the formation lap and especially just before the start of the race, the
given position must be maintained. Intentionally dropping back ("last to first
challenge") unpredictable slowing down or changing the line is strictly
forbidden!

Amúgy egy verseny után szerintem még ne írd le az egész formátumot, most már tudod, hogy mire kell odafigyelned és annyival jobb lesz legközelebb. Valszeg ha kijutsz rookie-ból sokkal jobb élmény.

f3rdzs0

(#5047) v2 válasza Bandit21 (#5045) üzenetére


v2
senior tag

Azt nem javaslom, hogy kiállj rajtnál mert bannolnak végleg ezért

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#5048) Bandit21 válasza v2 (#5047) üzenetére


Bandit21
addikt

Ja látom akkor marad hogy körbe se megyek a qualin.

f3rdzsO:
Nem így gondoltam, hanem hogy a célegyenes felétől kb a box kijárat felé egyszerűen le húzódok villogó fék lámpával - ha senki se jön a belső íven.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5049) Bandit21


Bandit21
addikt

Az ELO -t hol látom amúgy az LFM-be? SR-t látom a nevem mellett, meg hogy rookie, meg 3-as kategória, de ennyi. Biztos kiüti a szemem valahol, de jó lenne látni.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5050) adrian360 válasza Bandit21 (#5049) üzenetére


adrian360
őstag

amíg rookieban vagy addig nem mutatja az ELO-t. mindenki 1500-ról indul. ott lesz majd a sr rating mellett, amint eléred az Iron-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.