Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Pubszon válasza Hyperion (#549) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha leírnád azért hogy mire figyeljek, azt megköszönném.
Mindig hibát dob, pedig 2 jó nanoval is próbáltam.

Hová kell kötni a vezetékeket?

Jó lenne ha részletesebben leírnád. :) :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#552) qisqaqas válasza Pubszon (#551) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha Szeged közeli vagy akkor tudok adni egy kölcsön égetőt. Hátha azzal menni fog.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#553) Pubszon válasza qisqaqas (#552) üzenetére


Pubszon
veterán

Sajnos szabolcsi vagyok, az meg nagyon messze van. :O
Van itthon két működő nano, azzal megpróbálom este megnézni, most mennem kell el.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#554) Danex


Danex
addikt

Üdv, szerintetek ilyen rolóhoz elég ez a Stepper Motor ezzel a motor vezérlővel megfelelők a fel-le mozgatáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#555) Hyperion válasza Pubszon (#551) üzenetére


Hyperion
senior tag

Gyak ez kell neked, csak természetesen az arduino nano lesz a pro mini helyén(úgy rémlik ugyan az a lábkiosztás)

Uno---------------Pro Mini
5v-----------------------VCC
GND------------------------GND
Digital Pin 11(MOSI)----pin 11 (MOSI)
Digital Pin 12(MISO)----pin 12 (MISO)
Digital Pin 13(SCK)-----pin 13 (SCK)
Digital Pin 10----------RST

Itt is van egy egyértelmű leírás:
[link]

(#556) Pubszon válasza Hyperion (#555) üzenetére


Pubszon
veterán

Megpróbálom, de nem fűzök hozzá sok reményt, tegnap is így csináltam.
Nano-val csinálom az Uno-t.
Pedig úgy néz ki, hogy bootloader a hibája.
Nano-ra nem kell kondi?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#557) Pubszon válasza Hyperion (#555) üzenetére


Pubszon
veterán

Akár mit csinálok, a fent említett két LED folyamatosan világit, upload esetén pedig a TX meg-meg villan, de csak hibát kapok. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#558) qisqaqas válasza Danex (#554) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mérd ki hogy mekkora erő kell a mozgatáshoz. Illetve hogy tudsz-e csinálni olyan fogaskereket ami jól ráfog de nem is fog feltekeredni rá. Illetve lehetővé tegye a kézi beavatkozást. Motordriverből van A4988 típus. Azzal szinte biztos menni fog, hiszen ezzel kombózzák a NEMA17et 3Dnyomtatókban. Endstopokat ne hagyd le, mert leszaggathatja az egészet.

Pubszon! Itt egy égető. :)) Ez alapján csináltam kettőt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#559) Danex válasza qisqaqas (#558) üzenetére


Danex
addikt

Értem, endstop-hoz a stepper motor lépéseinek számlálása nem elég? vagy az pontatlan?

(#560) qisqaqas válasza Danex (#559) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mondjuk úgy hogy jobb félni. :) Pontosak ezek a motorok, de ha valami hiba csúszik be vagy fogaskerék átlép egy bogyeszt, akkor ugye ne történjen baj.

Szerintem. :U

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#561) Hyperion válasza qisqaqas (#558) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ezt nem nagyon fogja égetni...
[link]

Pubszon:
USB kábelt cseréltél? Jó lenne kipróbálni egy másik gépen, vagy Linux cd image-el az aktuális gépeden.
Kommunikációs hibát simán tud a windows, driver mizériája csinálni..
Ha ezek sem jönnek be akkor nincs több ötletem :(

[ Szerkesztve ]

(#562) Pubszon válasza Hyperion (#561) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugyan ez a rossz is amit linkeltél, ezeket nem lehet égetni?
USB kábel jó, eddig nem volt gond vele, tuti nem az a baja.
Másik gépen nem próbáltam, de a többi jó ezen a gépen.
Ez a hiba ha írnám:
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x01
Kipróbálom apám notiján, de szerintem az sem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#563) Hyperion válasza Pubszon (#562) üzenetére


Hyperion
senior tag

Égetni azokat tudod, amelyikeknek foglalatos az atmega 328-as chipje.
Azért próbáld ki egy másik gépen!

(#564) Pubszon válasza Hyperion (#563) üzenetére


Pubszon
veterán

Notin ugyan az a hiba, tuti, hogy a board a rossz.
Ha nem lehet égetni, akkor kuka?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#565) qisqaqas válasza Pubszon (#564) üzenetére


qisqaqas
senior tag

legrosszabb esetben forraszd szét, tedd helyre, majd forraszd vissza :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#566) Hyperion válasza qisqaqas (#565) üzenetére


Hyperion
senior tag

1.000 Ft-ról beszélünk!
Inkább kuka, mint időt pazarolni...

(#567) OMC


OMC
újonc

Sziasztok!

Projekt kivitelezőt keresek, rövid határidővel.
Jelentkezni privátba lehet. Természetesen nem ingyen.

(#568) Pubszon válasza Hyperion (#566) üzenetére


Pubszon
veterán

Rendeltem is helyette kettőt. :D
El nem dobom, jó lesz dísznek. :DDD

(#565) qisqaqas: Amúgy mit forrasszak szét és tegyek helyre? Ezen kicsi chip van, nem a foglalatos...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#569) qisqaqas válasza Pubszon (#568) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Akkor helyesbítek forraszd szét, de óvatosan :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#570) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok !

Szeretnék megismerkedni az Arduinoval. Tanuláshoz milyen kezdőcsomagot javasolnátok? (elektronikai és programozási ismereteim vannak)
Kezdetben alap otthoni dolgokat szeretnék csinálni. (pl.: szeretnék készíteni egy olyan termosztátot,amin kettőnél több hőmérséklet is beállítható)
Előre is köszönöm.

(#571) qisqaqas válasza nikilauda (#570) üzenetére


qisqaqas
senior tag

#535 és utána pár hszben összeszedtük mi kellhet kezdetben.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#572) nikilauda válasza qisqaqas (#571) üzenetére


nikilauda
senior tag

köszönöm.

(#573) 1501N


1501N
tag

Sziasztok!
Szeretnék összerakni egy kis külső "időjárás állomást", amit később, még pár funkcióval meg szeretnék toldani.
Egyelőre a tervezett eszközök:
1. Arduino Nano - mert bőven elég és olcsóbbnak is tűnik, mint a sima uno
2. DHT22 - hőmérséklet + páratartalom méréshez - itt jól látom, hogy bármelyik digitális lábbal elmegy?
Innentől van némi gond :)
3. Kellene valami légköri nyomásméréshez, de egyetlen ilyen szenzort találtam: BMP180-at, de elhasználja az SPI-t és ha jól tudom, ebből csak egy eszköz csatlakoztatható.
4. Kéne egy óra modul, ami nagyritkán felrúgja az Arduino-t, hogy mérjen és küldjön adatot.
5. Szükség lenne valamilyen vezeték-nélküli átvitelre. Ehhez láttam 433 MHz-es modult, ami ha jól értem, akkor szintén bármely digitális lábra köthető, viszont az adatátvitelt nekem kellene leprogramozni, az esetleges újraküldést is. A legszimpatikusabb az ESP8266 lenne, ha nem venné el azt a soros kommunikációs portot, amit az usb-n történő felprogramozásnál is kéne használni. Viszont szabványos lenne, nem kell a másik oldalon spéci eszköz a vételhez. Látom még ezt az NRF24L01-et, de ha jól értem, ebből a másik oldalon is kell egy és össze is veszne a barométerrel, mert SPI-s.

Mit ajánlotok a hálózat kialakításhoz és a nyomásméréshez? Ez a 433MHz-es RF modul mennyire macerás a gyakorlatban?

(#574) stopperos válasza 1501N (#573) üzenetére


stopperos
senior tag

Szia, pár válasz.
2) Bármelyik digitális lábbal elmegy.
4) Az arduino-ban vannak timer-ek. Azokat elég lassúra veszed, akkor megoldódik az időmérés. Kb úgy kell elképzelni, hogy ha lejár az egyik timer, akkor meghív egy függvényt és elvégzi a benne lévő dolgokat, majd vár a következő lejáratig.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#575) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

128x64-es lcd-nél próbálta valaki a 2-es metódust?(Paralell kapcsolás helyett Serial):
[link]

(#576) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Van valami megoldás arra, hogy több program is legyen arduinon? (Nem néztem utána, és még nincs arduinom)

(#577) stopperos válasza MineFox54 (#576) üzenetére


stopperos
senior tag

Ezt most nem igazán értem.
Amiket én írok arduino-ra, az minden függvényben van, és soros porton küldöm a parancsokat. Ha leütöm az entert (vagy car. return) akkor lefut a megfelelő függvény. Pl így megy a lézer vezérlése, de közben van lehetőség hőmérséklet és páratartalom mérésre is. Vagy visszaolvasni egy analóg feszültséget. Tehát több dologra is van használva, de egy program van rajta és én válaszom ki, hogy éppen mit akarok.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#578) MineFox54 válasza stopperos (#577) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Ez így jó, köszi, amúgy én is rájöttem, hogy ez gyökérség amit írtam :D

(#579) gyapo11 válasza MineFox54 (#578) üzenetére


gyapo11
őstag

Egy program van, persze annak lehet sok funkciója, és kívülről is lehet vezérelni, hogy éppen mely részek fussanak. Ha módosítasz a programon, azt újra fel kell tölteni, és nem lehet valami már ott levő mellé.
Viszont kerülő módszerrel lehet ügyeskedni, pl. külső eeprommal. Abban ugyan program nem lehet, de lehet mondjuk egy tokensorozat, amit az arduinon futó program értelmez és végrehajt. És ezt a külső eepromot le lehet húzni, beletölteni egy újabb tokencsoportot, és akkor már két program van benne, és a méretétől függően lehet sok is. Ha az arduinon futó sketch fel is tudja tölteni az eepromot, akkor már le se kell húzni, hanem magával az arduinoval feltölteni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#580) nyunyu válasza MineFox54 (#576) üzenetére


nyunyu
félisten

Van valami megoldás arra, hogy több program is legyen arduinon?

Felprogramozod az idozitot, hogy x idonkent hivogasson kulonbozo interruptokat?
Interruptokat meg kulonbozo fuggvenyekkel tudod kezelni, igy ezek a programreszek kvazi parhuzamosan futnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#581) MineFox54 válasza nyunyu (#580) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Én valami olyasmi megoldásra gondoltam mint pl. a NXT esetén (mindstorms)

(#582) MineFox54 válasza MineFox54 (#581) üzenetére


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy
http://www.banggood.com/UNO-R3-ATmega328P-Board-2_4-Inch-TFT-LCD-Screen-Module-For-Arduino-p-945755.html

ilyet (még nem jött meg), de több helyen is azt írják, hogy vagy a touchscreen rossz, vagy innen-onnan kell hozzá szerezni a libeket.

(#583) MineFox54 válasza MineFox54 (#582) üzenetére


MineFox54
őstag

Sziasztok!

A suliban elhatároztuk, hogy csinálunk másodlagos megoldásnak egy RFID beléptető rendszert. (Nem azért, mert rá vagyunk szorulva, akár meg is tudnánk venni készen, de az nem érdekes :D) (~550 diák+~35 tanár, meg még az is gond, hogy az általános iskola, ami egy épületben van velünk, ugyanazt a bejáratot használja :( , tehát az is elképzelhető hogy akár 1200 név is lenne)

hardverek
RPi+Arduino Pi-n futna egy Raspbian (vagy arch, de a debian szimpatikusabb) , lehetőleg gui nélkül.
Rfid olvasó
SOK-SOK-SOK tag :K
Amire gondoltam:

Arduino olvassa a tag id-t, és serialon átküldi a pi-nek. Pi rákeres a mysql adatbázisban, hogy van-e ilyen tagid, ha van, egy nagyon elegáns megoldással ( :U ) lekérdezi hogy milyen hány óra hány perc van, ezt valami range-el leszűkíti(sztem nem az a jó szó) tehát ha 8:25 van, akkor az az 1. órába tartozik (7:45-8:30), egy switch-el megnézi hogy melyik nap, melyik óra, tehát kb:
switch(napora)
case hetfoegy //hétfő első óra
{
lekerdezesvaltozo = hetfoegy;
}
stb. stb, itt minden napnak le van írva minden tanórája egészen a 6.ik óráig, mert utána már mindenki ki tudja nyitni az ajtót.

tehát lekérdezi az adatbázisban, hogy:
Select * From tanulok Where Tagid = $Beolvasott_tagid AND $lekerdezesvaltozo = false
(tehát, a kérdéses órában van-e órája, mert akkor nem engedi ki)

ha nincs órája, akkor az arduino kap serialon egy messaget, hogy nyíjjáki és akkor kinyitja az elektromos doorlockot
ha pedig van ,de például az adott tanulót hazaengedték, akkor a pi touchscreenjén megjelenik egy numpad, ahol egy naponta/hetente (a kiszivárgás ellen, bár valsz logolva lenne) generált 4-5 jegyű szám-ot kéne beírni, és akkor engedi ki, ha ez jó. A számot meg onnan tudná meg , hogy az ofő / tanár fel tud menni a pi-n lévő webszerverre, ahol látja a napi kódot.

Kódrészleteket később írok :), ezt még el sem kezdtük, csak ma reggel itthon vagyok a kenguru verseny miatt.

Egyenlőre ahogy állok, ezt kb 8-kor kezdtem el összelegózni, egyenlőre ez most még csak led-et villogtat a visszakapott serial üzenetkor (elvileg, de még nem jött meg az ardum :O , bár nem is tudom mit várok 2 nappal a rendelés után ;] )

A pi-s rész(egyenlőre még csak megkapja az üzenetet, meg tud küldeni)
http://pastebin.com/bfKWPwCT

Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki, hetedikes vagyok :B

[ Szerkesztve ]

(#584) Danex válasza MineFox54 (#583) üzenetére


Danex
addikt

A probléma ezzel az lesz, hogy a szülők, vendégek stb nem fognak tudni kellemetlenség nélkül bejutni az iskolába. Hisz ennyi példányt nem lehet szétosztani.

Azaz kell egy plusz fő aki ilyen esetre az ajtóban van, ez ugye a biztonsági őr, de neki ez plusz nagy teher lehet számára (függ a szobájának a helyétől).

A diákok majd tuti elhagyják(otthon marad) a kis RFID tag-et és akkor nem tud bejutni az épületbe?

Szerintem csak a fontosabb helyeket kéne védeni ezzel, de persze Te tudod a pontos részleteket. :K

Illetve tanárokról hallott információim alapján, nem igazán vevőek a technikai újításokért.

[ Szerkesztve ]

(#585) MineFox54 válasza Danex (#584) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Tanár vetette fel az ötletet, az általános iskolában, pedig van egy ilyesmi (véve :U ) a tanáriban. Igen, arra mi is gondoltunk, hogy otthonhagyják, de akkor meg kap vmi figyelmeztetést

(#586) bacus válasza MineFox54 (#585) üzenetére


bacus
őstag

És azt ki ellenőrzi, hogy egy ajtó nyitáskor csak 1 fő távozzon vagy jöjjön be? Mert mi lesz reggel 7.12 megjön az első mókus, az nyit aztán 8.00-ig mindenki ki/be jár.

Ha ezért bünti is jár, hogy a kártya otthon maradt, akkor megy az sms a havernak, hogy az első szünetben jöjjön le ajtót nyitni, ugyanis akkor nem derül ki, az órát meg már úgyis bukta 8.30kor. Ha annak nem nyilik belülről, akkor a diák nem megy be, és még csak meg se büntetheted, mert azt fogja mondani, hogy ott állt, huzkodta a kártyáját, de nem engedte be .. mit tehetett volna?

A hazamenés meg még gázosabb, ha egy diákot ez tart vissza, akkor az tényleg gáz, ugyanis ha haza akar menni, megtalálja a módját, kimászik az ablakon/keritésen, stb, amivel még nagyobb kárt okozhat, vagy eltöri a lábát, stb, és még be is perlik az iskolát. (rosszabb esetben megjön a hátrányos helyzetű gyermek kisebb rokonsága..) A bejutásnál is gáz a bemászás, plussz ne adj isten egy ilyen eset miatt esik el majd a családi pótléktól a kiccsalád, neked annyi :D

Ez a fajta beléptetés még cégeknél sem megy igy, sok ügyfelem van ilyen irodában, nyoma sincs annak, hogy én ott jártam, lejönnek ugyanis cigizni, ergo a be/ki lépés nem tűnik fel a kutyának, (meg a logolás/blokkolás nem is tudom nem sérti e a személyiségi jogait.)

A portás (lányomék iskolájában) ott ül a bejárat mögött a portás fülkében, ő nyitja az ajtót, se ki/se be, ha ő nem nyit.

Egyébként kicsit túl van bonyolitva, a pi nem tudja kezelni az rf olvasót?, minek oda az arduino?, vagy minek oda a pi? Ha csak arduino van, azt is rá tudod tenni a hálózatra, és a szervertől megkérdi, hogy nyithat e ajtót v. nem. Az arduinonak nem kell tudja, hogy van e órája, vagy ki az illető, az egész azon a szerveren kell menjen, mondjuk egy sima apache + php + mysql mindent megold.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#587) Danex válasza MineFox54 (#585) üzenetére


Danex
addikt

Amúgy meg ha a tanárok végzik rendesen a dolgukat azaz írják a hiányzást, akkor megy az értesítő a családnak és az ő dolguk beszélni a gyerekkel.

Csak ugye a tanár/osztályfőnök leigazol mindenkinek minden lógást, mert köhögött kettőt akkor jó ,hogy eljárnak az emberek.

Én azt mondom, sok buktató lehet benne és a megfelelő működéshez nem elég egy elektromos ajtózárat venni, hisz minden embernek külön vizsgálat kell amihez beléptető kapu kell. Ebből ugye 2 a be-kijárathoz. (Azaz bejáratonként majdnem 1 millio!!), másik ,hogy tűzvédelmi okokból ez súlyos akadályozó szerkezet a kiürítésnél, így tűzoltóságot kell hívni a vizsgálathoz (szerintem!) és még kitudja mennyi előírás létezik ehhez.

Illetve ha elromlik a rendszer akkor azért te vagy a felelős, viszont mivel még csak 7.-es vagy így rajtad nem lehetne számon kérni semmi problémát.

(#588) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok.
Arduino-val szeretnék összehozni egy ESP8266-ot.
FTDI kábellel szépen kommunikál az ESP, de az arduinóval, egyszerűen nem tudom összehozni.

ESP:
Vendor:www.ai-thinker.com

SDK Version:0.9.5(b1)
Compiled @:Dec 25 2014, 21:50:58
ready

Arduino:
Arduino uno az alábbi bekötéssel:

És az alábbi sketch-et szerettem volna próbálni:
[link]

7-8-as pin-re kötöttem az FTDI-t, az alapján elindul a program, de IP-t nem kap. Kézzel FTDI-n szépen csatlakozott IP-vel.

Mit szúrok el?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#589) MineFox54 válasza Danex (#587) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Végülis "lefújtuk" az egészet, mert nem lenne annyira vicces 2500 (1200 tanuló, 1300 szülő) taget kezelni. Meg a másik, hogy az elmaradt órák.

(#590) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában.
Szóval, kinéztem:
1. Egy Arduino Uno v3 fejlesztőlapot.
2. Egy HD44780 vezérlésű 2X16-os LCD-t.
3. Két átfolyásmérő szenzort.
4. Két nyomógombot.
Folyadékfogyasztást szeretnék mérni, két szenzor által mért értékeknek különbsége lenne. Ezt az információt kijelezni az LCD-n. Egyik gombbal elindítanám a mérést, vagyis közben mérné az átfolyást és az időt is, a másik gombbal pedig lestoppolnám, leállítanám.
Arduino lapon van 14 digitális I/O. Ebből 7-et lefoglalna az LCD, 1-1-t a két szenzor és 1-1-t a két gomb. Többi osztódna +5V feszültségen és GND-on. Jól gondolom-e? :U Két gomb menne arra I/O-ra ahol megszakítás is van.
Soha nem forrasztottam, nem tudom szükség lenne-e egy más áramkörre vagy egy breadboard-ra? Vagy mehetne minden direkten?

Tehát megszeretném kérdezni, működne-e projekt? Mert ha igen, akkor megrendelném, van még mit tanulnom.
Köszönöm szépen! :R

(#591) mdraco válasza mdraco (#590) üzenetére


mdraco
őstag

Két láb használható külső megszakításokhoz, ez akkor a két szenzorhoz szükséges. Nyomógombot meglehet-e oldani megszakítás nélkül?
Szerk. ezt nézve nincs szükség megszakításra.

[ Szerkesztve ]

(#592) bacus válasza mdraco (#591) üzenetére


bacus
őstag

miért kell két nyomógomb? egy nem elég? ha mér akkor ne mérjen, ha nem mér akkor mérjen. ez egy gombnyomás.

az lcd kijelzőt érdemes úgy választani, hogy legyen rajta i2c busz és akkor 2 vezeték elég, csak magadnak könnyited meg az életed.

ja, most olvasom, hogy soha nem forrasztottál, nos ez a kisebbik baj, mert azt gyorsan megtanulod, lehet az elején nem lesz szép, de működni fog, de ezt ha tartósan meg akarod tartani, akkor a próba panel a minimum, a breadboard, egyrészt drága, másrészt hogy néz ki, hogy a kanócok ott mennek és beleakadsz leesik, ki is húzódik?
Mondom a minimum, hogy veszel próbanyákot, azon szépen beforrasztgatod az alkatrészeket, majd összehuzalozod.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#593) gyapo11 válasza mdraco (#591) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem feltétlenül kell megszakítással számolni, a loop egy ledvillogtatással 100 ezerszer fut le másodpercenként, a te programod nyilván hosszabb lesz, de ha csak 10 ezerszer fordul, akkor is lesz ideje számolni az impulzusokat.
Nyomógombot (mikrokapcsolót) simán kezelem bármelyik lábon, még kondi se kell. Az első lenyomott állapot érzékelése után 30 ms múlva kell leolvasni, ha még mindig benyomott, akkor jó, addigra az összes prell elmúlik. Ezután kell figyelni a fölengedést, nekem 40 ms volt kb. a leggyorsabb fölengedésem, de inkább 100 ms-re kell számítani. Fölengedésnél a prellel nem kell törődni, amint 1-be ugrik a bemenet az föl van engedve.
Ez az egyszeri megnyomás beolvasására igaz, ha nyomvatartott állapot is van, akkor kicsit más, én órát programoztam egy gombbal, és volt 500 ms-nél kisebb, 500-1500 közötti, és ennél hosszabb idő, ezek mind más funkciót töltöttek be.
Mivel számolnod kell az impulzusokat, a delay() függvényt felejtsd el, vannak timer libraryk delay nélkül, vagy akár programozhatod magad is, de a loop pörögjön.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#594) mdraco válasza bacus (#592) üzenetére


mdraco
őstag

Jobban belegondolva, igaz, elég lesz egy nyomógomb is.
Nem láttam még ezt a i2s busz-os LCD-t, igaz kétszer annyiba kerül, de legalább könnyebb dolgom lesz.
Próbanyáknak utána kell nézzek.
Köszönöm :R

(#593) gyapo11: Ezt majd programozáskor még emészteni fogom.
Köszönöm :R

Majd még lesznek kérdéseim :)

(#595) nyunyu válasza bacus (#586) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a fajta beléptetés még cégeknél sem megy igy, sok ügyfelem van ilyen irodában, nyoma sincs annak, hogy én ott jártam, lejönnek ugyanis cigizni, ergo a be/ki lépés nem tűnik fel a kutyának, (meg a logolás/blokkolás nem is tudom nem sérti e a személyiségi jogait.)

Alairtal egy szerzodest, amiben le van irva, hogy a munkaidoddel a munkaltato rendelkezik, nem Te.

Innentol kezdve a munkaltato teljesen jogosan nezheti, mikor estel be dolgozni, es mikor leptel le onnan, nem lehet a szemelyisegi jogokkal takarozni.

Egyebkent nemreg modositottak a munka torvenykonyven, kifejezetten szabad kezet kaptak a munkaltatok a munkavegzes technikai eszkozokkel torteno felugyeletere.

Max a mosdot nem kamerazhatjak be.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#596) bacus válasza nyunyu (#595) üzenetére


bacus
őstag

Köszi a kiigazitást, én nem írtam alá semmit :D

Ezek a jól védett irodák akkor sem érnek szart sem, hisz, mondom, hogy bárki ki be jár, ha ismerőse belül dolgozik.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#597) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha van például 5 változóm (false vagy true, illetve HIGH vagy LOW), akkor hogy tudom azt megoldani, hogy ha ebből bármely 3 teljesül akkor csináljon valamit?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#598) Danex válasza Pubszon (#597) üzenetére


Danex
addikt

Azt hiszem erre a "vagy" függvény a megfelelő. Arduinonál a "vagy"ot így jelöljük: ||

Opsz, most nézem, hogy 3nak kéne teljesülnie. Én személy szerint egy segédváltozót használnék, aminek a változók megadott értéke esetén növelném az értékét 1-el, így ha az 3- vagy több akkor fusson egy kód.

De gondolom a gyakorlottabbak tudnak hatékonyabb megoldást is.

[ Szerkesztve ]

(#599) qisqaqas válasza Pubszon (#597) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Leszámoltatnám egy ciklussal :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#600) Pubszon válasza Danex (#598) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt értem, ezzel nincs gond.
Csak 5 változónál kicsit sok lenne. :D
Pl.:
(1 && 2 && 3) || (1 && 2 && 4) || (1 && 2 && 5) || (1 && 3 && 4) || (1 && 3 && 5) stb...

(#599) qisqaqas: Mégpedig hogyan?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.