Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) qisqaqas válasza fox107 (#748) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vegyél egy Leonardot vagy Microt. Ebayről occsóért.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#752) tvamos válasza qisqaqas (#751) üzenetére


tvamos
nagyúr

Annyi a drobekje a mikronak, hogy nem annyira egyszeru csatlakoztatni a sildeket.
Inkabb a Leonardo, szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#753) qisqaqas válasza tvamos (#752) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Shieldekről nem volt szó :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#754) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Több napja megakadtam egy projektemben, és már teljesen tanácstalan vagyok.
A felépítés:

- Arduino mega
- 128x64 SPI LCD
- RTC

A problémám az, hogy amint lekérem az RTC-től az időt, azonnal újraindul az Arduino.
Egy pillanatra feltűnik a jó érték(Tehát él a kapcsolat az RTC és a board között), majd reset.
Csak DS1307-es teszttel szépen jönnek az adatok..

Már sok mindent kizártam és nem maradt más mint az u8glib, amit használok az LCD működtetésére...

Van bárkinek bármi ötlete, hogy merre induljak el??? Nagyon hálás lennék...

Köszönöm!

(#755) stopperos válasza Hyperion (#754) üzenetére


stopperos
senior tag

Én ha debuggolni kell, akkor minden egyes kódsort kiírok serial-ra, és nézem mi volt az utolsó.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#756) bacus válasza Hyperion (#754) üzenetére


bacus
őstag

Én jártam hasonló cipőben. A gps vevö nem ment együtt az i2c buszon lévö oled kijelzövel.
Külön ment mind a kettö, együtt viszont nem.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#757) Hyperion válasza bacus (#756) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ha mind2 i2c-n menne elkepzelheto lenne, de nalam nem így lenne
Viszont kezd alakulni a dolog. Az idő lékeres után van közvetlenül egy stringtochar átalakítás, ami végén a méretet manuálisan adtam meg. Viszont ha ezt futasidoben lekerdezem, akkor tovabbmegy :)
Eddig adafruit fele rtc libet használtam, most viszont ittam egy teljesen manual lekerest. Talan ez is segített..

Azért köszönöm a segítséget!

(#758) Hyperion válasza Hyperion (#757) üzenetére


Hyperion
senior tag

Csak hogy pontosítsak, tömbtúlcsordulás miatt volt a reset..
Lassan írnom kell, hogy mi miatt indulhat újra a board, bár igaz hogy szegény másképp nem tud "üzenni" :)

(#759) bacus válasza Hyperion (#758) üzenetére


bacus
őstag

én nem nyomoztam sokáig, nem az én kódomban volt a hiba, lehet mindkét library jó volt külön, de együtt nem ment, mivel nem azzal akartam megoldani a kijelzést, csak az elején az volt kéznél, igy nem agyaltam.
Az 16x2 lcdvel ment simán, azóta meg készült hozzá egy 4 digites 7 szegmenses kijelző SPI buszon.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#760) tvamos válasza qisqaqas (#753) üzenetére


tvamos
nagyúr

De en szoba hoztam... :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#761) nyunyu


nyunyu
félisten

PWMmel probalok szabalyozni egy LED fenyerejet, de zavaroan pulzal a LED, ha a Micro 11-es labara 128-nal kisebb erteket irok analogWrite()-tal.

Lehet ezzel kezdeni valamit?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#762) gyapo11 válasza nyunyu (#761) üzenetére


gyapo11
őstag

Kondival próbálkoznék a leddel párhuzamosan.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#763) stopperos válasza nyunyu (#761) üzenetére


stopperos
senior tag

Én felpörgetném a Timer2-t maximumra (~31 kHz) és akkor már nem zavaró. Csak ezt a sort kell beírni, mondjuk a void setup() -ba:
TCCR2B = TCCR2B & 0b11111000 | 0x01

Forrás

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#764) nyunyu válasza stopperos (#763) üzenetére


nyunyu
félisten

Koszi, majdnem jo.
ATMega32U4-en nincsen kettes timer, csak 0,1,3,4.

11-es labam a 0-as timert hasznalja, igy ez lett a megoldas:
TCCR0B = TCCR0B & 0b11111000 | 0x01;

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#765) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

Már egy hete kínlódok. Van egy Arduino UNO-ra írt programom, amit szeretnék "nyákra rakni". Vettem egy bootloader nélküli atmega328-ast, és nem tudom felprogramozni. Eleinte a hivatalos megoldással próbálkoztam, a bootloader felment ha minden igaz (ha tápfeszt kap, 13-as kimenetn villog), de amint kódot akarok rá írni a fantasztikus és egyben misztikus hibaüzenet jön miszerint:

"avrdude stk500_getsync() not in sync resp=0x**"

Az UNO-m egy smd chipes klón (DCcEle DCcDuino uno). Ezek után próbáltam egy PL2303-as USB-Serial átalakítóval, egy HC-06 soros bluetooth modullal, és egy ATEN UC-232a-s usb soros átalakítóval is. A resetet manuálisan végeztem kb 2 mp-ig a földre kötve a reset lábat amint kezdi az uploadot. A végeredmény mindig ugyan az a hibaüzenet:

"avrdude stk500_getsync() not in sync resp=0x**"

a ** helyén változatos hexa számokkal. :W

Szorít a határidő, valakinek van valami ötlete? (Esetleg valahol le van írva hogy melyik hexa szám milyen hibaüzenetet takar?)

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#766) qisqaqas válasza helltp (#765) üzenetére


qisqaqas
senior tag

stk500 -ból arra következtetek rossz a kiválaszott programozód. Ha környékbeli vagy tudok adni programozót.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#767) helltp válasza qisqaqas (#766) üzenetére


helltp
aktív tag

Csak az arduinonál használtam az 'upload with programmer' gombot és az Arduino as ISP volt kiválasztva, az arduinon meg az ArduinoISP kód futott. A többi esetben (bármilyen soros-usb átalakító) elméletileg úgy kellene viselkednie mint ha egy sima arduino unot programoznék.

Köszönöm a felajánlást, de sajnos Budapesten vagyok.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#768) helltp válasza helltp (#767) üzenetére


helltp
aktív tag

Megoldódott. A hivatalos arduino oldaon lévő leírás nem jó. Azt a felállást kell használni a programozáshoz is, mint a bootloader égetéshez, és úgy már menni fog. (Legalábbis nekem Arduino IDE 1.6.3 alól az 'upload using programer'-rel ment. Tools/Programerben az Arduino as ISP volt beállítva.) Itt egy pontosabb leírás, amit ebből a hozzászólásból szedtem. Elég az első 3 pontot megcsinálni, és utána megy az IDE ből is, nem kell command line se.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#769) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Van egy L3G4200D Giroszkópom, hosszútávú célom, hogy egy súlyzó szerű dologban a mozgást figyeljem és a megtett útból következtetéseket vonjak le (kalória égetés stb. ) Az volna a kérdésem, hogy mi a legegyszerűbb módja annak, hogy az x,y,z irányt ne csak számszerűsítve hanem mondjuk egy diagrammon láthassam? Néztem a Processing-et Arduino-hoz, valamint láttam ennek a srácnak a videóját, viszont ahogy látom eclipse-et használ, mielőtt még felpakolnám a gépre (eddig még csak 1-2x volt hozzá közöm) nincs valami más megoldás?

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#770) tvamos válasza adatfalo (#769) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ott nem az eclips a lenyeg, hanem a java. A helyett lehet python.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#771) gyapo11 válasza tvamos (#770) üzenetére


gyapo11
őstag

Bármilyen nyelven meg lehet írni a megjelenítést, ami a soros porton olvasni tudja az arduino által küldött adatokat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#772) adatfalo


adatfalo
senior tag

Egy kicsit elakadtam Processing-ben (az elején :( ) Ezt szeretném kipróbálni, csak le szeretném fordítani a Processing fájlt, de azt a hibaüzenetet kapom, hogy "The package "org.json" does not exist.You might be missing libary."

Pontosan mit kéne letöltenem és hova kéne másolnom azt a bizonyos mappát? Mert próbálkoztam ezzel, de ez egyrészt csak egy fájl, másrészt másoltam én mindenhova, de így se jó.

www.adatfalodesign.hu

(#773) adatfalo válasza adatfalo (#772) üzenetére


adatfalo
senior tag

Jelentem sikeresen megoldottam, Sketch>Add Files és csinált neki mappát a jó helyre. Így már működik minden :) Nem is offolom tovább a topicot :R

www.adatfalodesign.hu

(#774) dave0825


dave0825
őstag

Az miért van, hogy ha csatlakoztatok Arduino 5V-jára egy RC szervót, akkor hallani a Windows-ban, hogy leválasztja az USB-t? Így soros porton nem is tudom nézni, amit szeretnék, mert ki kell húzni az USB kábelt, és visszadugni (nekem meg egymás után kéne csatlakoztatnom a szervókat, és közben figyelni, de mindegyik után eltűnik a soros port). Áramot természetesen kap az USB-ről, csak kapcsolat nincs, amíg ki nem húzom, majd vissza nem dugom. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#775) Danex válasza dave0825 (#774) üzenetére


Danex
addikt

Túl magas a fogyasztás szerintem, ezért nem működik stabilan

(#776) dave0825 válasza Danex (#775) üzenetére


dave0825
őstag

Tényleg, az előfordulhat. Mondjuk már megoldottam máshogy... :) 5db szervót kötöttem rá, de nem Arduino tápjáról vezérlem, csak egy ideig kell ráadnom az 5V-ot, de hogy miért, az hosszú történet. Viszont köszönöm, már értem. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#777) nyunyu válasza dave0825 (#776) üzenetére


nyunyu
félisten

USBrol 500mA-t vehetsz ki a szabvany szerint, az osszesen 2.5W.

Ebbol nyilvan lejon meg az Arduino fogyasztasa.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#778) dave0825 válasza nyunyu (#777) üzenetére


dave0825
őstag

Igen, tudom, köszi :) Pláne, hogy portonként 20mA elvileg a max., amit tud. De mint írtam, nem vezérlésre kellett volna, valami másra, de már megoldódott. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#779) dave0825


dave0825
őstag

Megjött az ebay-ről rendelt pro mini, hozzá az usb is, és a nano is. A nano-t egy ledvillogással gyorsan leteszteltem, jó volt, most a pro mini-t akartam kipróbálni egy egyszerű valamivel. A Fade-et akartam, a 3-as lábra kötöttem a ledet, az tud PWM-et elvileg, de maxon világít a led, és gyorsan villog. Mi lehet a gond? Olvastam itt, hogy valakinek Micro-val volt ilyen gondja, valami Timer frekvenciáját írta át, de én nem tudom, hogy ezen melyik láb melyik Timer-t használja, vagy hogy van.

Sikerült. :) Újra rátöltöttem a programot, és most jó, valószínűleg a reset-gombot nem nyomtam jókor, vagy nemtom. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#780) gyapo11 válasza dave0825 (#779) üzenetére


gyapo11
őstag

És villog? Tehát kellett a frekvenciát állítani?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#781) dave0825 válasza gyapo11 (#780) üzenetére


dave0825
őstag

Nem villog, működik tökéletesen. :) Nem kellett átállítani semmit, csak simán rátöltöttem újra. Egyébként a reset gombot elég röviden megnyomni, vagy kicsit hosszabban érdemes? Amúgy észrevettem, hogy mikor rátölti rendesen, akkor az USB-átalakítón az RX-TX LED-ek kéken villognak, tehát így tudom figyelni, hogy mikor jó. Azóta amúgy nem volt gond, lehet, hogy rosszul nyomtam meg.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#782) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Vettem egy Mini ATmega328 USB Nano V3.0 -t ismerkedés céljából :)
Linux Mint alól szeretném használni. Még csak nézegetem a dolgokat.
Mit érdemes feltenni? IDE-nek Embrio?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#783) kagzer válasza sonar (#782) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Én Arduide-t használok, sok tekintetben jobb a java-s IDE-nél.

(#784) tvamos válasza sonar (#782) üzenetére


tvamos
nagyúr

En semmit. A repobol felmegy az Arduino framework, oszt jovan! Ne bonyolitsd! (Ismerkedeskent... Amugy en sima uborkan vagyok.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#785) peter1998


peter1998
tag

Sziasztok! Valaki csinált már arduinoval mysql adatbázisba írást ? Linkelnétek néhány oldalt ?

(#786) sonar válasza peter1998 (#785) üzenetére


sonar
addikt

Kell egy ethernet interface és ott küldözgedheted a post vagy get parancsokat. És akkor egy php script feldolgozza neked amit szeretnél.
Google: arduino mysql
és millió eredményt kapsz.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#787) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Kellene egy RTC modul, melyiket ajánljátok?
A lehető legegyszerűbbet keresem. :)
Ezzel van tapasztalat?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#788) peter1998 válasza sonar (#786) üzenetére


peter1998
tag

Egy enc28j60-as ethernet modult sikerült beszereznem.Hozzá a könyvtárat is.
#include <EtherCard.h>





// ethernet interface mac address, must be unique on the LAN
static byte mymac[] = { 0x74,0x69,0x69,0x2D,0x30,0x31 };


byte Ethernet::buffer[500];
BufferFiller bfill;

void setup () {
if (ether.begin(sizeof Ethernet::buffer, mymac, 53) == 0)
Serial.println( "Failed to access Ethernet controller");

if (!ether.dhcpSetup())
Serial.println("DHCP failed");
}

static word homePage() {
int masik = 12 ;
int kalap = 1333 ;
bfill = ether.tcpOffset();
bfill.emit_p(PSTR(
"<html>"
"<body onload="document.createElement('form').submit.call(document.getElementById('myForm'))">"
"<form id="myForm" name="myForm" action="http://192.168.1.10/add.php" method="GET">"
"<input type="hidden" name="temp1" value="remelem">"
"<input type="hidden" name="moi1" value="mukodik">"
"</form>"
"</body>"
"<asdasdasd>"
),
masik , kalap );
return bfill.position();
}

void loop () {
word len = ether.packetReceive();
word pos = ether.packetLoop(len);

if (pos) // check if valid tcp data is received
ether.httpServerReply(homePage()); // send web page data
}

Ez lenne a programom.Sajnos ilyen hibakódot kapok:
Arduino: 1.6.4 (Windows 7), Board: "Arduino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

In file included from C:\Users\peti\Desktop\arduino-1.6.4\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:28:0,
from C:\Users\peti\Desktop\arduino-1.6.4\libraries\ethercard-master/EtherCard.h:28,
from szerver2.ino:1:
szerver2.ino: In function 'word homePage()':
szerver2:28: error: expected ')' before 'document'
expected ')' before 'document'

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
enabled in File > Preferences.

A kód annyit csinálna hogy ha felmegyek az oldalra akkor meghív automatikusan egy php fájlt és az pedig egy mysql-be ír.

(#789) zka67 válasza peter1998 (#788) üzenetére


zka67
őstag

Szia, az idézőjelekkel van baj, a szövegben is vannak idézőjelek, ezeket cseréld ki \" -re.

(#790) Danex


Danex
addikt

Kijött a Blynk program, igaz még kezdetleges, hisz még hiányzik belőle jó néhány modul, de alap feladatokra jó lehet.

(#791) peter1998 válasza zka67 (#789) üzenetére


peter1998
tag

Segített, köszönöm!

(#792) peter1998


peter1998
tag

Sajnos lejárt a szerkesztési időm.Nagyon jól működik ha megnyitom az arduinon futtatott weblapot.De találtam egy ether.browseUrl parancsot.Ezzel automatikusan lehetne meghívni a weboldalt.Valaki ismeri ennek a működését ?

(#793) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

A tanácsotokra volna szükségem...
A lakás több pontján szeretnék elhelyezni nagyfeszültséget megszakító "okos" egységeket. Arduino, ESP8266 stb...

Maga a megszakítással nincs gondom, egyedül az egységek betáplálásán.
230V váltóból kellene kb 12V DC-t kreálnom üzembiztosan, és olcsón...
Van erre valami jól bevált eszközötök, vagy bízzak meg egy hasonló kapcsolóüzeműben??
[link]

Az üzembiztonság fontos lenne, mivel kényes helyeken lesz.(Tűzbiztonság)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#794) Danex válasza Hyperion (#793) üzenetére


Danex
addikt

Itt szerintem biztosabb válaszokat kaphatsz, hisz jobban belegondolva ez inkább elektronikai kérdés, mint sem Arduino-s.

De én is az ilyesféle ipari tápegységek irányába nézelődnék, bár ha az üzembiztonság ennyire fontos akkor a kínai alkatrészeket lehet kerülném.

(#795) Sleed válasza Hyperion (#793) üzenetére


Sleed
aktív tag

Szia!

Egy 5 dolláros tápegységtől ne várj üzembiztosságot. Egy minőségi tápegységgel(pl. Mean Well) nem lesz gond a táplálás résszel, de:
az Arduino (és szerintem az ESP8266 is) hobbi célokra lett kitalálva. Nagy fokú üzembiztonságot egyiktől sem várhatsz el. Az ESP8266 ráadásul tapasztalataim szerint eléggé instabil tud lenni.

Ha üzembiztonság alatt arra gondoltál hogy a tápegység ne gyújtsa fel a házat (és nem magának az alkalmazásnak kell üzembiztosnak lennie), és nem gond ha néha újra kell indítani az Arduinot vagy ESP8266-ot akkor csak a tápegységre vonatkozó rész a fontos.

(#796) Hyperion válasza Sleed (#795) üzenetére


Hyperion
senior tag

Az utóbbi a fontos!
Köszönöm a tanácsokat, akkor még keresgélek..

(#797) dave0825


dave0825
őstag

Miről érdemes meghajtani egy nano-t? 1 szervo, 1 4x4-es mátrix számtábla (nem tudom mi a rendes neve :D ), és 2 led lenne rákötve összvissz. Én arra gondoltam, hogy van egy 12V-os autóba való akksi a használat helyének a közelében, arra rá tudnám kötni esetleg egy ilyen-nel. Vagy miről érdemesebb? Esetleg megteszi az említett lehetőség?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#798) aicon válasza dave0825 (#797) üzenetére


aicon
senior tag

Én a Lidl-ből ilyennel [link]
ha még van valamelyikben....

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#799) tvamos válasza dave0825 (#797) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mekkora szervo? Talan a nagyon kicsik elmennek arrol, amit linkeltel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#800) dave0825 válasza tvamos (#799) üzenetére


dave0825
őstag

Egy pici futaba RC szervo, pontos típusát most nem tudom leírni. Köszi, akkor lehet, hogy veszek egy ilyet.

(#798) aicon: köszi neked is, de tvamos szerint viszi a linkelt cucc is, és az olcsóbb, meg egyszerűbb bekötni is, nem kell a szivargyújtót szétbontogatnom, meg hozzámókolgatni a vezetékeket. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.