Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:05:16

LOGOUT.hu

Ebbe az összefoglalóba kerülnek át azok a kérések amelyekhez nem sikerült időben megfelelő forrásképet találni!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Tálydi


Tálydi
senior tag

Szeretnék köszönetet mondani CactuS-nak remek munkájáért cserébe(vendégem vagy egy sörre, ha személyesen üzletelünk!)

Valamint vond-nak és jim bcs-nak(nek) az “aláírásért”.
Köszönöm srácok! :R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#9502) mttssz


mttssz
senior tag

Koszonom CactuS a remek arckepet, illetve koszonom jim bcs es vond a pecsetelest. :R

(#9503) DS39


DS39
nagyúr

Sziasztok!

Én is köszönöm CactuS-nak a munkáját, tök jó lett az új avatarom. :R
(illetve a moderátoroknak a beállítást.)

[ Szerkesztve ]

(#9504) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Bocsi srácok, IRL havazódok, de gratulálok utólag is mindenkinek az avatarjához.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9505) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Sziasztok, ide toloncoltak hogy itt kérdezzek:) Van engedélyem meg minden de azt javasolták itt folytassam.

Ez mehet?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9506) jim bcs válasza Döglött Róka (#9505) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem, nem !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ott tartunk ahol abbahagytuk!

Arcképgyárosok kérései !!! --> Ezt kellene nagyon erősen áttanulmányozni, sokszor elolvasni, többször, értelmezni mert semmi nem ment át belőle, úgy ahogy a kéréseinkből se, kvázi semmiből semmi nem ment át.

II. A legfontosabb rész: a forráskép

Általában

► a már eleve rajzolt, rajzfilm vagy képregény stílusú figurák a legmegfelelőbbek! ◄

Ez leginkább a következőket jelenti:

EGYSZERŰ, STILIZÁLT FIGURA,
KEVÉS SZÍN, HOMOGÉN FELÜLETEK, KEVÉS ÁRNYÉK, KEVÉS RÉSZLET,
HATÁROZOTT KÜLSŐ ÉS BELSŐ KONTÚROK.

Mi nem felel meg ezeknek a feltételeknek?

• A fényképek.
Egyik fenti kívánalomnak sem felelnek meg. Először át kellene azokat valahogy alakítani rajzos-mesés stílusú képpé, ami – és ez talán meglepő – közel sem triviális feladat, nagyon sok vele a meló, és mégsem biztos a megfelelő végeredmény. Emiatt már régóta teljesen megszűnt a fotókból való arcképkészítési lehetőség.

• 3D-s képek
Ezekre ugyanez igaz, sőt sokszor még a kézrajzos portrékra is. Minél részletgazdagabb, fotószerűbb, árnyalat-gazdagabb, valósághoz közelítőbb egy kép, annál kevésbé valószínű, hogy jó avatart lehet csinálni belőle. (Viszont minél inkább Tom és Jerry- vagy Tapsi-hapsi-szerűbb, annál jobb.)

• Mémek, vallási, politikai vezetők, logók
A szabályoknak megfelelően nem készülhet avatar internetes mémekből, vallási, politikai vezetőkről. Logókból sem. Sorry.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9507) Döglött Róka válasza jim bcs (#9506) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igen elolvastam mielőtt ezt megcsináltam, ez konkrétan a jelenlegi PH! gyári kép átszínezve. Nem mém, nem logo, befele néz, rajzfilmszerű. Hol rontottam el?

Ennyi:


[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9508) jim bcs válasza Döglött Róka (#9507) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:O ..................... én feladtam.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9509) Döglött Róka válasza jim bcs (#9508) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De én most komolyan nem értem, melyik elveteket sérti ez?:)

"Ha mégis úgy érzed, hogy elfogadhatót alkottál, akkor azt szintén az offtopikba teheted megvitatás céljából!"

Én megvitatnám.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9510) Memmaao válasza Döglött Róka (#9509) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem jim legnagyobb problémája ezzel az, hogy jelenleg már a stock avatarod sem menne át, ha egyéni lenne. Nagyon régi, fotó szerű, a kontúrok gyengék, kicsit 3D hátas, és teste sincs. Fejjel lefelé, színezve sem jobb, nem illik bele a jelenlegi arckép vonulatba. Alapvetően nem veled van a hiba, hanem a stock ágazatokkal. Ott is bizony megérné rendet tenni.

My name is Bond, James... Dean.

(#9511) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#9496) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Esetleg ez, mint alapanyag?[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9512) koxx válasza Memmaao (#9510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs ra kapacitas rajzolni 200 uj avatart. Ndruu par eve elkezdte rendbetenni a stock avatarokat, de felbemaradt.

(#9513) somogyib válasza Döglött Róka (#9509) üzenetére


somogyib
őstag

Vannak íratlan szabályok is, ezért vannak a modik akik eldöntik, hogy mehet-e vagy nem. Ha minden írott szabálynak megfelel, de nem illik a ph stílusba, akkor nem mehet.

(#9514) jim bcs válasza Döglött Róka (#9509) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Minden meg lett vitatava, el lett magyarázva, kvázi szét offoltad az on topikot feleslegesen, semmi nem megy át továbbra sem.

Bónuszba nálad a befelé néz azt jelenti, hogy fejjel lefelé, hát itt le is dobtam a láncot, nincs több kérdésem, én véglegesen elengedtem a kezed.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9515) Döglött Róka válasza somogyib (#9513) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Koszonom, de honnan tudja az egyszeri igenylo az iratlan szabalyokat? :) Szerinted lehet ezen amugy csiszolni ugy hogy megfeleljen a jelenlegi arculatnak?

@jim bcs: a fejjel lefele ugyanugy befele nez, gondoltam ezzel a flippel utalok a nevemre. Attol mert neked nem tetszik meg nem irottan szabalyellenes. :)

Tovabbra sem ertem ezt az aggressziot, tok johiszemuen, nem trollkodasbol kerdezek, de semmi mast nem kaptam, csak leugatast. Masok miert tudtak ertelmesen valaszolni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9516) somogyib válasza Döglött Róka (#9515) üzenetére


somogyib
őstag

"honnan tudja az egyszeri igenylo az iratlan szabalyokat?"

Azt csak akkor tudod meg amikor a modik leírják egy forrásképről vagy kész képről, hogy mehet-e vagy sem. :)
De van olyan is, hogy egy modi rábólint, viszont másik kettő nem engedi át.

A szabályokat tekintve ez nem jogi kategória, inkább hasonlítsd a kvantumfizikához: ha nem érted, akkor is elfogadod. :)

"Szerinted lehet ezen amugy csiszolni ugy hogy megfeleljen a jelenlegi arculatnak?"

Ha engem kérdezel, szerintem nem. Véleményem szerint keress még tovább, hátha találsz egy olyan forrásképet, ami jó lesz a modiknak is.

(#9517) jim bcs válasza Döglött Róka (#9515) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Masok miert tudtak ertelmesen valaszolni?"
Mert őket még nem csináltad ki agyilag. Ellenben az összes arcképest és modit gatyára tetted.

"gondoltam ezzel a flippel utalok a nevemre"
Nyugodtan mókázgassál még egy kicsit, itt is elég gyorsan elérheted a topiktiltást, nincs ebből gond ha erre hajtasz.

Az on topikból már ki vagy tiltva 3 napra és nem véletlenül, ha tovább folytatod az értelmetlen hadjáratod itt is akkor mindenhonnan ki leszel, mindennek van határa.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9518) vond válasza Döglött Róka (#9515) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem lehet fejjel lefelé, és alapból is rossz már az a stock róka.

De szerintem tök egyszerű a megoldás. Keresni kell egy jó, rajzos róka alapanyagot, és szépen kiikszelni a szemeit (esetleg a nyelvét kitolni).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9519) CactuS válasza Döglött Róka (#9515) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha megnézed az elmúlt néhány száz arcképet, akkor látni fogod, hogy miért nem megy egyik sem. Sőt, igazából annyira elüt azoktól minden ötleted, hogy én is trollkodásnak éreztem az egészet, ha össze kéne foglalnom, akkor kb. így éreztem magam:

Jelenleg test nélkül csak különösen indokolt esetben készítünk avatart. Van rá példa, de egy állat nem ilyen. Az avatar fixen befelé néz a szöveg felé. A másik nagyon fontos dolog, ami jellemzi a mai avatarokat, hogy csak és kizárólag az alsó élnél van vágás, oldalt és felül nincs. Maga az ötlet, hogy egy elpusztult állat legyen az avatarod már elég karcossá teszi szerintem, hogy hogyan fog beilleszkedni a PH! világába, így én mindenképpen az egyszerűbb, játékosabb vonalat ajánlanám, hogy a capslockos kollégák se kapjanak lábrázást tőle, illetve, hogy 1-1 érzékenyebb Ph!-tag se járjon a modkerbe köznyugalom elleni vegzálás miatt ahányszor meglát. Pl:

|

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9520) Ispy válasza CactuS (#9519) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy egy alvó róka, az olyan, mint egy pc döglött. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9521) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Kaptam engedélyt, de azért inkább ide kérdezek be, mielőtt bedobnám a topicba.
Tutensteint szeretném avatarnak, és ez lenne a tökéletes arckifejezés, viszont nem túl nagy a felbontása, vajon elég lenne? Persze nem ilyen ferdén szeretném, hanem kiegyenesítve, még a kartartástól félek, hogy nem lesz jó, megoldható, hogy simán leengedve tartsa őket?

Üdv,
SidCorky

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9522) somogyib válasza SidCorky (#9521) üzenetére


somogyib
őstag

A hivatalos válaszok előtt belekotyogok:

Jó az alap (bár a kettő közül nem tudom melyik Tutenstein :) ). A képméret elég, a kiegyenesítés nem sok meló, a kéztartást is meg tudják oldani a gyárosok.

CactuS reggelre kész lesz vele. ;] :DDD

szerk: egy házigazdának kell engedély??? :F

[ Szerkesztve ]

(#9523) SidCorky válasza somogyib (#9522) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha esszondod, az jó jel. :D Egyébként a múmia Tuti. :D

Igazából én is nekiálltam volna megrajzolni, most tanulgatom a vektorgrafikát, de ha nekik - kis túlzással - 10 perc lekopizni, akkor azért nem szenvedek vele. :D

Szerk: gondoltam nem kell, de azért rákérdeztem, így már biztos van :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9524) -secret- válasza SidCorky (#9521) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kiegyenesve:
-forrás 1
-forrás 2
-forrás 3

[ Szerkesztve ]

(#9525) SidCorky válasza -secret- (#9524) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi a keresést, ezeket én is megtaláltam, de az arckifejezés nem az igazi.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9526) jim bcs válasza SidCorky (#9521) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9521) SidCorky
Akkor ezzel átmentünk privátba.

(#9522) somogyib
Nem, dehogy kell, jól gondolod. Átvettük a kérést.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9527) CactuS válasza SidCorky (#9523) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

10 perc? Ez kb. olyan volt, mint amikor a főnököm elmélkedik néha 1-1 kép ötletén. Itt ezt-azt el kéne tüntetni, itt megmászik egy cápa egy tevét vagy mi a tökömet egy kosárlabdával a szájában. Nem nagy meló, ugye? :DDD (A leghosszabb avatar az azt hiszem 3 hét volt, napi ~2 órát rászánva, de végül meglett a két pecsét. de ez közel sem olyan nehéz falat.)

Futok ezzel egy kört, ha nem alszom be közben, akkor jelentkezem. :)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9528) somogyib válasza CactuS (#9527) üzenetére


somogyib
őstag

"...egy cápa egy tevét vagy mi a tökömet egy kosárlabdával a szájában..."

Te amúgy hol dolgozol? :DDD :DDD

(#9529) CactuS válasza somogyib (#9528) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egyedi kérés volt, főnököm volt NB1.-es kosaras és anno gyerekeket edzett és a cápa volt az ő csapatuk jele, a teve vagy mi meg a riválisuké, aztán készült egy ilyen grafika. Ennek már sok éve, meg sincsen az a meló, de a mai napig megvan, ahogy bejött, felvázolta, én meg nem tudtam eldönteni, hogy szabad-e röhögni. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9530) somogyib válasza CactuS (#9529) üzenetére


somogyib
őstag

"én meg nem tudtam eldönteni, hogy szabad-e röhögni."

Ez ismerős, az ilyen helyzetekben nem szabad. :D

(#9531) SidCorky válasza CactuS (#9527) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nyilván túloztam. :D

Én is most ismerkedek ezzel a digitálisan rajzolás dologgal, előtte soha nem rajzoltam a rajzórák kivételével, szóval még azért vannak problémák, de gondolom nem csak nekem tart sokszor napokig egy kép, hanem a haladóknál is van, ami lefekteti az embert. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9532) Ispy válasza somogyib (#9530) üzenetére


Ispy
veterán

Főleg, ha te vagy a szakértő. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9533) CactuS válasza SidCorky (#9531) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk AI-ban kicsit más rajzolni, mint PSben a Pen Toollal, PS kezesebb talán. Én PSben rajzolom az avatarokat, de van olyan, aki AIban játszik a vektorokkal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9534) CactuS válasza somogyib (#9522) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Eh, pár perccel átcsúsztam, mondhattam volna, hogy már tegnapra kész lett. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9535) SidCorky válasza CactuS (#9533) üzenetére


SidCorky
senior tag

Aki tud rajzolni, annak biztos jobb a Ps, nekem nincs kézügyességem, ezért vektorozok. :DDD

Én elhiszem, ha azt mondod, hogy már tegnapra kész volt, csak lassú volt a feltöltés. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9536) Döglött Róka válasza CactuS (#9519) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Koszonom szepen a magyarazatot meg a tippet, az elso tetszik de azert meg nezelodom:)

Amit elismerek mint hibam az az, hogy fotoval kezdtem be meg nem neztem meg az elmult 100 kepet (ennyire nem erdekel a dolog ugyanis) Amugy elolvastam mindent.

Latod jim bcs lehet igy is, rohadtul nem trollkodtam csak kerdeztem parat. Ettol meg nem kell tiltogatni meg fenyegetozni. Beke mindenkinek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9537) somogyib válasza Ispy (#9532) üzenetére


somogyib
őstag

Ez az egyik kedvencem. :DD :R

szerk: és az arcképgyárosi munkákhoz is nagyon passzol a szitu. :D

[ Szerkesztve ]

(#9538) CactuS válasza Ispy (#9532) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Végem, elküldöm a főnöknek, hátha megérti, hogy hogyan élem a mindennapokat. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9539) Ispy válasza somogyib (#9537) üzenetére


Ispy
veterán

Programozóként is át tudom érezni. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9540) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Sziasztok!

Szeretnék ebből a képből egy avatart, de nem igazán értek hozzá, hogyan készítsem el.
Gondolom csak a feje férne bele, de az úgy pont jó lenne. Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9541) CactuS válasza GodGamer5 (#9540) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én a szakállát és a sapkát egy picit összehúznám, ahogy a vállát is, hogy az avatar ~ négyzet legyen, mármint a megmaradó rész, az arca így nagyobb lenne picivel. Kell majd belső kontúr is, mert nagyon közel van a csontok színéhez.

Miért offtopik? Ha az engedélyed megvan, akkor ezzel Onba is jöhetsz. (bár kicsit nagy a torlódás, az IRL most odavágott)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9542) GodGamer5 válasza CactuS (#9541) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az úgy tökéletes lenne.

Véletlenül nyomtam az off topic-ra, bocsi.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9543) Döglött Róka válasza Döglött Róka (#9536) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na sziasztok!

Vissza az eredetihez, találtam egy képet ami jó alapnak csak a szemeit kell kicserélni X-re:)

Valami ilyesmire gondoltam:

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9544) matyee


matyee
őstag

Nagyon szépen köszönöm -secret-, Vond, jim bcs és CactuSnak a szuper avatar képet! Hatalmas :R

(#9545) somogyib válasza matyee (#9544) üzenetére


somogyib
őstag

Nem ismerem a karaktert, de ez nagyon jó lett! :K

(#9546) CactuS válasza Döglött Róka (#9543) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit színezni kellett, mert az eredetit lekicsinyítve gyakorlatilag egy narancs fej lett egyben.
Valami ilyesmi? (Haját még szerintem picit igazítani kell, mert összemosódik)

Ezt a hsz.-t raktam be az ON összefoglalóba, így ez maradjon szerkesztés alatt a véglegesig. Ha kész és megfelel neki akkor csinálj egy új hsz.-t az ON-ba és oda átollózod a képeket a beállítás miatt.

_____________________

Kapott egy orrot, állítottam a haján is. - CactuS

>

__________________________________

Egy nagyon picit vágtam a fülén, így arányaiban sokkal jobb lett a kitöltés. - CactuS

>

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9547) -secret- válasza matyee (#9544) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Használd egészséggel! :)

somogyib :R

(#9548) Döglött Róka válasza CactuS (#9546) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Király! Orra túl pici lenne?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9549) CactuS válasza Döglött Róka (#9548) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, belemostam, javítom, amint tudom.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9550) carl18


carl18
addikt

Üdv! :) Megkaptam végre tegnap én is a jogosultságom egyéni arckép fotóra :)

A választásom a Dragon ball Super Black Gokujára esett. Ez a kép szerintem megfelel avatarnak :)

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.