Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Rossi válasza pècsimunkás (#2150) üzenetére


Rossi
addikt

Miért, éjszaka is kell, vagy mi az oka?

Ha egy napot stabilan kibír, azzal mi a baj?

Ultrám van, naponta töltöm, mert 50-80% között szeretem tartani.
Éjszakára kikapcsolom, mert nincs rajtam, reggel max. 30 perc az 50 -> 80%.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2152) Noxy válasza pècsimunkás (#2147) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm nem kell már hallomásokra alapozni ha valamire kiváncsi vagy. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2153) pècsimunkás válasza Rossi (#2151) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Volt a lánynak valami Huawei órája már, abban aludt is azt hiszem.
Mondjuk, az egy fosch volt, mert irritálta a kislány kezèt.
Köszönöm az infókat, ès mondom öcsèmnek, amiket itt olvastam :R .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2154) pècsimunkás válasza Noxy (#2152) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R köszi, elmentem ezt az oldalt :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2155) lmno válasza pècsimunkás (#2153) üzenetére


lmno
őstag

Mondjuk az Ultra elég batár nagy, női csuklón főleg. Alváshoz se hiszem hogy olyan kényelmes lenne.

(#2156) Dwatti válasza pècsimunkás (#2147) üzenetére


Dwatti
addikt

Barátkozzatok meg a napi töltéssel vagy nézzél rá a Garmin Venu 3s -re is.

[ Szerkesztve ]

(#2157) Noxy válasza lmno (#2155) üzenetére


Noxy
veterán

Az extrém sportolókhoz, pont passzol. :K
Nem foglalkoznak a kényelemmel.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2158) pècsimunkás válasza lmno (#2155) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az tuti nem lesz.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2159) jacis válasza pècsimunkás (#2150) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha a Huawei neked bevált miért nem veszel neki azt?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2160) pècsimunkás válasza jacis (#2159) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Öcsèm nèzne valamit kislányának.

Ráadásul Huawei volt a lánynak is, de irritálta a kezèt

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2161) hitchins válasza pècsimunkás (#2160) üzenetére


hitchins
őstag

Nem tudom aktualis-e meg de ha keretbe belefer akkor iphone melle apple watch lenne nalam az elso valasztas. (Funkciokban ez adna legtobbet)
Persze azt nem artana tudni, hogy mit is akar vele kezdeni azon kivul hogy megnezi az idot.
Ha esetleg komolyabban sportol akkor lehet elgondolkodnek egy garminon is.(uzemidoben pl messze jobb mint az apple)

En a lanyomnak cellularos apple watchot vettem mert igy van egy +eszkoz amin elerheto ha esetleg a telefonnal gaz van vagy elveszik.

[ Szerkesztve ]

(#2162) pècsimunkás válasza hitchins (#2161) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mèg aktuális, köszi.
Ballagására kapná a lány.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2163) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Ha most kellene vásárolni, akkor az Ultra vagy az Ultra 2 lenne a jobb választás? Az üzemidő miatt inkább az Ultrák érdekesek, de tudás alapján bőven jó lenne egy Series 7 is. :)

(#2164) Noxy válasza xhege (#2163) üzenetére


Noxy
veterán

Ez nyilván az általad űzött extrém sportoktól függ. A sima S7-8-9-l viszont gyakrabban kell a konnektorhoz kocogni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2165) xhege válasza Noxy (#2164) üzenetére


xhege
addikt

A túrázás a legnagyobb extrém sport amihez kell... :) Szóval az önmagában nem biztos, hogy indokolná, bár egy 5-6 órás túra lehet nagyot harapna a hagyományos watch-ok akksijából. Ahogy írtam inkább az üzemidő billenti a mérleget az Ultra felé, mint az extrém felhasználás.
Van-e olyan tulajdonság, ami miatt mindenképpen érdemes lehet az Ultra 2-t választani? Vagy igazából a mindennapokban nincs érdemi különbség a két Ultra között?

(#2166) burgatshow válasza xhege (#2165) üzenetére


burgatshow
veterán

Ultra 1-em van, az égvilágon semmi nem mozgatott meg a kettesben. MIndennapokban tök elég szerintem az első generáció is.

(#2167) xhege válasza burgatshow (#2166) üzenetére


xhege
addikt

Nekem is nagyon hasonló érzéseim vannak, köszi a választ!
Ha jól látom akkor a "csíptetős gesztus" és a 3000 nit fényerő a különbség (meg nyilván az újabb chip). Azért gondoltam megkérdezem, hátha van valami, ami miatt az itteni tulajok az Ultra 2-re esküsznek és én átsiklottam felette.

(#2168) tuareg85 válasza xhege (#2165) üzenetére

A turazashoz kell egyaltalan barmilyen watch? Nem jobb a telefon?
A telefon ugyis nalad lesz a zsebedben vagy a hatizsakban, ha nagyon nagy kor lesz, akkor ott lesz egy powerbank is.
Terkepezni ugyis szenvedes az oraval, ahhoz valszeg elo fogod venni a telefont, ha ismeretlen helyen kell navigalni. 5-6 ora rogzitest es navigalgatast egy telefon meg siman kibir.
Pulzust merni a turan nem akkora izgalom, hogy realtime kelljen nezni allandoan, de ha megis erdekel, akkor is egy sima BT mellkaspant sokkal olcsobb, mint egy apple watch.

Disclosure: mindezt ugy mondom, hogy egy honapja vettem U2-t, mint elso okosorat, es szigoruan veve nem volt ra szuksegem, elotte mar volt mellkaspantom az edzesekhez, turan navigalni ezutan is elo fogom venni a telefont, szoval igazabol tenlyeg nem volt ra szuksegem. Csakhat valamiert megis nagyon szerettem volna 🤷 1-2 eve mar folyamatosan probaltam ellenallni.

U1 vs U2: pont volt CPU-GPU-NPU bump hosszu ido utan, nem? Ez pont eszreveheto, nem? Meg talan a storage is 32->64 lett. Meg talan a dupla csippentes lett, azt en eddig nem annyira hasznaltam.

[ Szerkesztve ]

(#2169) Sasi001 válasza xhege (#2167) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Ultra2 vs sima nálam a kinézet és a méret volt a döntő. A sima aw egyszerűen nekem kicsinek tűnt. Normál használat ultra2 3-naponta töltöm a harmadik napon 30%-al rakom töltőre.

(#2170) xhege válasza tuareg85 (#2168) üzenetére


xhege
addikt

Nem a túrázás az ok, azt csak mint példát írtam, hogy az lenne a legextrémebb felhasználás. :) Egyébként igazad van, én is sokkal inkább térképezek telefonon, mint tenném azt egy órán.

Nekem mikor S7 volt is elég fluidnak tűnt, így a CPU-GPU-NPU a mindennapokban nem tudom mennyire érződik. A tárhely is irreleváns nekem, mert nem másolok rá zenéket. Viszont valóban ezek is változtak.

Sasi001
Nekem a 45 mm S7 nem volt kicsi (pedig nem vagyok pici ember a csuklóm is 21 cm), viszont a 2-3 napos töltés számomra is nagyon vonzó opció (pláne most egy Garmin mellett, ami 10-14 napot elmegy nálam egy töltéssel).

(#2171) Rossi válasza tuareg85 (#2168) üzenetére


Rossi
addikt

A tracker és a kalória, pulzus stb. mérés miatt indokolt szerintem az óra túrázásnál is.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2172) hitchins válasza tuareg85 (#2168) üzenetére


hitchins
őstag

Hasonloan erzek. Mindig szemezek az apple watch-csal de igazabol nem tudom minek.
Korabban volt egy S7 de par honap utan eladtam. Valojaban 1-2 het utan kb semmit nem hasznaltam ki belole.
Mult heten vettem egy ultrat. Tetszik formara, de lehet hogy meg a 14 nap vege elott megy vissza a feladonak.

Kb annyi haszna van hogy neha nem kellene telefont vinni (pl strandon elerheto vagyok es fizethetek) illetve veszhelyzetben jol johet.
Ezen kivul a legtobb feature szerintem egy felesleges hulyeseg amire valojaban semmi szukseg de jo marketinggel eladjak.

A fals dolgokrol nem is beszelve.
Pl: kaloria szamolas.
Sajnos tobb tesztet is neztem olvastam hogy a mert kaloria nem valos. Egyes esetekben akar 80%-ot is tevedhet. Ami durva.
De legyen csak 10-20% mar ez is donto faktor lehet ha valaki pl dietazik. Ha ekkorat tevedhet akkor minek.
Volt nalam egy garmin es teljesen mast mert a ket ora.

Alvas app sokszor koszono viszonyban nem volt a valosaggal. Mikor ejjel dolgoztam vagy filmeztem ugy erzekelte alaszok. Alvast meg sokszor nem regisztralta.

Az ilyen olyan ertekek nezegeteset meg nem is ertem. Erdekessegnek ok, de szerintem ha valaki nem elsportolo teljesen felesleges ilyen olyan ertekeket elemezgetni. Egy sportos eletmodhoz vagy akar fogyashoz pedig elhatarozas kell nem ora.
Nem tudom hany embert lattam mar aki azt hitte majd ettol fog megvaltozni az elete. Mericskelt mindent aztan 2 het mulva ette a rantott hust hasabbal es csodalkozott hogy nem megy a fogyas.

Szoval jopofak ezek az orak, es van egy ket hasznos tulajdonsaguk de osszesegeben ez egy jo pelda arra hogyan lehet marketinggel befolyasolni az embereket.
mondom ezt ugy, hogy nekunk is 3 watch van itthon. :D Bar mint emlitettem lehet az ultra megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#2173) tuareg85 válasza Rossi (#2171) üzenetére

Oke, valoban adhat nemi plusz informaciot, ha valaki hosszabb tavon az orara hagyatkozik, hogy kovesse a trendeket. Valoban magambol indultam ki, es annyit en nem turazok, hogy tendenciakat valtoztasson meg.
Meg kicsit ugy ertettem, hogy csak kifejezetten turazashoz tulzas az ultra, de nem sajnalom en senkitol sem.

(#2174) xhege válasza hitchins (#2172) üzenetére


xhege
addikt

Valahol van igazság abban amit írsz. Én a magam részéről a Pebble megjelenése óta hordok okosórát (USA-ból hozattam). Szóval vagy 10 éve. Így nekem igazából már az lenne fura, ha nem lenne ilyesmi a kezemen. :B

(#2175) lmno válasza hitchins (#2172) üzenetére


lmno
őstag

Aki világéletében hordott órát, annak bármilyen plusz funkcionalitás miatt már megéri az okosóra.

(#2176) xhege válasza lmno (#2175) üzenetére


xhege
addikt

Nyilván van aki ezt másként gondolja, de ezzel én is egyet tudok érteni. Több mint 30 éve mindennap óra van a kezemen. :K

(#2177) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Az öcsém elkezdett aktívabban futni, és ehhez szeretne egy okos órát. A Nike Runt használja, és iPhone tulaj, szóval adja magát az Apple Watch, de a futáson kívül máskor nem használná, ezért szeretné minél olcsóbban megúszni.

Ha jól látom, a Nike Run Clubnak minimum watchOS 9 kell, és ezen lista alapján az Apple Watch 4-től elérhető ez. Jól értelmezem, hogy ha szereznék használtan egy ilyen modellt, akkor azon tudná nézni a dolgokat?

Ne kérdezzétek, hogy miért nem a hivatalos Workout appot használja, gondolom megszokás.

“The wha-"

(#2178) Rossi válasza Wlac (#2177) üzenetére


Rossi
addikt

Szia!

Alapvetően igen, de lehet, hogy ez csak pár hónapig igaz.

Én inkább egy watch 6-ot vennék használtan.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2179) Noxy válasza Rossi (#2178) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm a használt S6 aksik már nem túl acélosak sportoláshoz. Napi sima használatra, talán még elmegy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2180) Wlac


Wlac
Ármester

Lehet akkor feljebb mászok a 6-ig, hogy ne húzzák ki alóla a szőnyeget alóla fél év múlva. Az akkumulátortól nem tartok, mivel csak 15 km körüli futásokról van szó, annyit gondolom bármelyik bír.

“The wha-"

(#2181) Rossi válasza Noxy (#2179) üzenetére


Rossi
addikt

S4-nél csak jobb, nem? :)

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2182) xhege


xhege
addikt

Valaki tudna ajánlani tisztességes, elegánsabb fém szíjat, ami neki bejött és nem aranyáron van? :R
Ultrához kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2183) Dnalorr


Dnalorr
tag

Sziasztok!
Nemrég váltottam át iPhone-ra sok év Androidozás után, és szeretnék venni mellé egy Apple Watchot is.
A kérdésem az lenne, hogy van akkora lényegi különbség az új SE és a 9-es modell között, hogy megérje a 70 ezer forintos felárat? Sportoláshoz nem használnám.
Előre is köszi.

(#2184) Kbali válasza Dnalorr (#2183) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor nincs szerintem. Próbáld ki, ha bejön majd váltasz nagyobbra.

(#2185) lmno válasza Dnalorr (#2183) üzenetére


lmno
őstag

(#2186) Noxy válasza Dnalorr (#2183) üzenetére


Noxy
veterán

Ha az árban már tudod a különbséget, akkor sztm itt a többit is megtudod.
Eltudod dönteni, hogy milyen dolgokra van szükséged. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2187) Rossi válasza lmno (#2185) üzenetére


Rossi
addikt

Ott a pont. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.