Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) Thrawn válasza Abu85 (#37583) üzenetére


Thrawn
félisten

RX 590 X2 16 GB és gg, wp? :D

Ja, hogy nem hardver...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37602) Bici válasza Thrawn (#37601) üzenetére


Bici
félisten

Uj BIOS a Vega-hoz, ami unlockolja a masik felet. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37603) stratova válasza #45185024 (#37600) üzenetére


stratova
veterán

Részfunkciókkal kezdték :) BFV-ben tükröződés SOTTR pedig árnyékokhoz használja. Kb bármi letérdelne, ha mindkettőt sugárkövetéssel kellene számolni, ráadásul ennél pontosabban.
Ennek akkor lenne játékos módban a királykategóriában értelme, ha jól skálázódnának a több kártyás rendszerek és egységesen figyelnének rá a fejlesztők.

(#37604) Petykemano


Petykemano
veterán

Abu mondj már valami bíztatót a marketinganyagaidból vagy a varázsgömbödből.
Mit főz Wang Lisa Su?
Lesz-e új a GCN után, vagy már örökre GCN lesz?
Lesz-e új kártya, vagy már csak apuk és streaming?
Az RX 590 az a kártya volt, amire még a bányászláz közepén-végefelé utaltál, hogy mindkét gyártónak kész vannak az új kártyái, csak nem adják ki, amíg fogy a régi? Ugye nem??
Lesz-e csodadriver?
Lesz-e 12nm-en Vega10 refresh? Vagy Lesz-e még bármi dGPU vega alapon?
Jön-e valami Subor-szerű big APU deal? vagy Zen2+IO+GPU?
Lesz-e dualGPU varázskártya?
Lesz-e GDDR6 polaris? Lesz-e GDDR6 vega?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37605) lezso6 válasza Petykemano (#37604) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lesz-e tánc?
Lesz-e zárcsökkentés?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37606) #45185024 válasza Petykemano (#37604) üzenetére


#45185024
törölt tag

Mit gondolkozol Te már megint ?
In BFV Directory in MyDocuments -> PROFSAVE_profile
GstRender.Dx12Enabled 1
GstRender.DxREnabled 1
GstRender.RaytraceReflectionQuality 2
Battlefield V Ray Tracing lesz kahácsonyra hercegem de még szjuper titokos rá se gondolj mondta a fogtündér Petykemanónak!

(#37607) Petykemano válasza #45185024 (#37606) üzenetére


Petykemano
veterán

De most az egyébként miért jó az AMD-nek, ha lehetővé teszi a DXR használatát és a vega64 esetén is behuzan az fps?
Eladást ez maximum akkor generálna - néhány RayTracingFan körében - ha történetesen a vega64 DXR enabled esetén több fps-t érne el, mint a 2080Ti. Ez igencsak valószínű. /NEM/

(Ha csak a 2080-at verné, ami szintén azért kétséges, akkor ezzel csak azokat a mégkevesebbeket lehetne meggyőzni, akik a RT miatt a 2080-at válaszották volna az 1080Ti helyett)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37608) #45185024 válasza Petykemano (#37607) üzenetére


#45185024
törölt tag

Tedd a kezed a szívedre:
Az első videón a 3 felvillanáson kívül Te látsz különbséget a két oldal között???
ami -60 FPSt indokol ?
Más megoldás kell, csináljanak más megoldást !!!

[ Szerkesztve ]

(#37609) Petykemano válasza #45185024 (#37608) üzenetére


Petykemano
veterán

Látok.
A jobb oldalon a tükröződések élesebbek, világosabbak, fényesebbek, kontúrosabbak. Életszerű? Hááát nem tudom, Mármár annyira látványos, hogy irreálisnak tűnik, hogy valóban minden pocsolya tükörként veri-e vissza a fényt.

De azt te is tudod, hogy ha lenne más megoldás, az csak akkor működne (hajtana hasznot az Amdnek), ha nem kell külön programozni. Ha a fényvisszaverődések hatásának számolása nem a programozótól függ, hanem a drivertől, vagy API implememtációtól.

Különben erőből minden Rtx lesz

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37610) Abu85 válasza Yany (#37596) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ezt nyilatkozta. Csak a Google fordító így fordította, de teljesen mást mondott japánul Wang. Valójában azt mondta, hogy válaszolni fognak a DXR-re, illetve azt emelte ki, hogy addig nem lesz sok RT játék, amíg nem támogatja a technikát teljes GPU termékskála. Ugye mennyire más, ha nem a Google fordítót használod? :D

(#37607) Petykemano: Ha nem írnak hozzá drivert, akkor is működni fog. Csak most még egy instabill experimental fícsőr a BFV-ben (fel is hívja erre a figyelmet a játék), amit egyelőre nem engednek a fallback layeren futni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37611) Cathulhu válasza #45185024 (#37608) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kulon vicces a masodik videonal ahogy 3:35-nel pop-olnak be az effektek a tocsaban. mindezt 144 helyett 42 fps-sel. Tovabbra is azt mondom a RT a jovo, de nem most. Eddig azt mondtam kell meg 2-3 generacio a valodi real time ray tracinghez (RTRT? :D) de most modositok inkabb 4-5-re.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37612) #45185024 válasza Cathulhu (#37611) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nagyon sokáig csak pislogtam mert csak 3 perces a videó 3:35 sehogy se jött ki :D de megvan tényleg odateszi...

Na most már hogy legyőztük a TI-t kell valami új cél :DDD

Nagyon régen láttunk már crossfire teszteket érdekes hogy most valakinek eszébe jutott

(#37613) dergander válasza Cathulhu (#37611) üzenetére


dergander
addikt

Nem az RT-vel van gond, hanem hogy a CPU igp-jét nem vonják bele bizonyos számításokba, ha jelen van a dgpu. Jelen esetembe nekem van egy 2400G-m ha lenne mellette egy Vega64 és az IGP elvégezne egyéb számításokat amivel levenné a terhet a Vega64ről máris az RT előrébb tartana.

(#37614) HSM válasza dergander (#37613) üzenetére


HSM
félisten

Azért nem hiszem, hogy annak az IGP-nek a szűk 2Tflops-a olyan sokat dobna a latba mondjuk egy 12,5TFlops-os Vega64 mellett... Más IGP-k meg tán ennyit se tudnának.
De tény, lehetne okos dolgokra használni, de ez pont nem a RT. :DDD

(#37615) #45185024 válasza Petykemano (#37607) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ray tracing:
Finally got this up and running with a Vega 64 but I don't think changing the profile settings does anything on Radeons. Looks like it's using the base screen-space reflections to me regardless of what's in the profile.

(#37616) Petykemano válasza #45185024 (#37615) üzenetére


Petykemano
veterán

This made me think. What if it was possible to use a secondary GPU just for ray tracing, think of dedicated PhysX card. You don't hear Crossfire that often these days, maybe this would give a second life to this technology.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37617) Abu85 válasza Petykemano (#37616) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor sincs meg a sávszél rá. Nyersz vele kb. 30%-ot, de sávszélhiányos a cucc. Mellesleg az egész fícsőr experimental. Most ahhoz, hogy működjön a heterogén több GPU, kell egy komplett támogatás erre a motorba. Csak egy experimental fícsőrért nem éri meg ennyi pénzt befektetni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37618) hokuszpk válasza #45185024 (#37608) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Te látsz különbséget a két oldal között???"

ohne dxr -nel hianyzik az auto ketharmada. :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37619) Petykemano válasza hokuszpk (#37618) üzenetére


Petykemano
veterán

Így könnyű lesz elterjeszteni

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37620) #45185024 válasza hokuszpk (#37618) üzenetére


#45185024
törölt tag

Igen azt én is észrevettem gondolom a ráesett esőtől átlátszó lett :)

Már meg is cáfoták a RT-t
Bár senki nem mondta hogy bárkinek bekapcsolható de legyen így :D

(#37621) dergander válasza Abu85 (#37617) üzenetére


dergander
addikt

A Vega64-be van bőven sávszélesség, esetleg lehet hogy az AMD alvó fegyvere itt lesz előnyös?

(#37622) Petykemano válasza dergander (#37621) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem sávszélesség nincs tarcsiba, csak async compute powa'

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37623) beef válasza Petykemano (#37622) üzenetére


beef
őstag

Majd rajzoltatnak ki computeból zöld space invaderst, mert nekik hardveresre nem tellik. De lehet csak félre értették AMD-nél az új NV feature-t :)

(#37624) Petykemano


Petykemano
veterán

Information of AMD Vega 20 ID.
66A0 = Radeon Instinct MI60
66A1 = Radeon Instinct Mi50
66A2 = ??? (Radeon Instinct Mi50 MxGPU?)
66A3 = Radeon Pro (For Apple Mac Pro GPU)
66A7 = Radeon Pro (For Apple Mac Pro GPU)
66AF = ??? (Radeon Pro WX 9200? or Radeon Vega 20 FE?)

(via)

Ahogy az sejthető volt. Max FE-ig jön le.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37625) Televan74 válasza Petykemano (#37624) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem csak sejthető volt,hanem el is mondták.Aki meg csodára várt,az sajnos így járt. Mehet a konkurenciához.De azért a Vega10 sem rossz,sőt a radeon top játékos gpu -ja.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37626) Petykemano válasza Televan74 (#37625) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem senki nem várta, h a Vega20-ból konzumer kártya legyen. Mondták is, meg sejthető is volt. És nem is lett meglepetés. Ennyi.
Igazából azért sem nagyon lenne érdemes konzumer kártyát csinálni belőle, mert semmilyen broken Vega fícsört nem javít, és olyan Nagy mértékben nem is nőtt a frekvenciája. Egyedül a sávszél. Az FE esetleg arra jó lehet - ha jó arra -, hogy a dxr nem veszett fejsze nyele a radeonnam se.

Ha a polarist felnyomták 1340-ről 1545-re (1600), akkor free a Vega is képes lehetne
Direkt a Vega 56 ból kiindulva, ami 200W eszik 1433MHz-en, 12nm-en 1650 (ami a Liquid szint), a liquid meg megközelíthetné az 1900MHz-et. Ha innen nézzük, felesleges lenne a Vega20-szal bohóckodni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37627) #45185024 válasza Petykemano (#37624) üzenetére


#45185024
törölt tag

FE-hez kell Gamer Driver, amiben gyakorlatilag Game oldali optimalizálás nem lesz csak driver oldali hacsak nem tartják annyira fontosnak hogy Battlefieldben villantsanak egyet .

Más:
a "Polaris 30"
nem egy, hanem két forrásból származik.

"...ami megmagyarázza, hogy a "Polaris 30" és a "Pinnacle Ridge" ugyanolyan méretű, mint a "Polaris 20" és a "Summit Ridge".
Ha meg akarod tudni mi magyarázza meg olvasd el a cikket ;)

[ Szerkesztve ]

(#37628) Petykemano válasza #45185024 (#37627) üzenetére


Petykemano
veterán

Elég különös, hogy ez így tud működni. Még a nevük sem azonos. És más sem:

The Samsung 11LPP process is another hybrid process technology designed to speed up migration from one node to another by Samsung Foundry. Notably, the new node is not another 14LPP-based offering featuring 20 nm BEOL (back end of line) interconnects. Instead 11LPP is based on Samsung’s 10 nm BEOL and therefore enables smaller chips than technologies based on Samsung's 14 nm-branded offerings. Meanwhile, the 11LPP still uses some of the elements featured by Samsung's 14LPP fabrication process
(AT)

Persze ha megcsinálták, az ügyes. Talán ez okozhatja a különbséget?
Talán a Samsungnál gyártott chipek 175W-osak, vagy azok tudják az 1680MHz-et?

Különös.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37629) HSM válasza Petykemano (#37628) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg érdekes, hogy ez a 11nm is működik. :K Bár fura, hogy akkor a specifikációnál hogy lehet 12nm?

Amúgy nekem már ez az 1540Mhz alapórajel is nagyon tetszik. A Polaris 20 nálam 1450Mhz körül csúnyán földbe áll.

Low cost, high reward upgrade, ügyesen csinálták.

(#37630) #45185024 válasza Petykemano (#37628) üzenetére


#45185024
törölt tag

Érdekes, erről Abu biztos írni fog egy cikket.
Te már vizionálsz egy polaris 40et én látom a manó agytekervényeidet izzanak :DDD
Érzékelhetően jobban fejlődnek a gyártástechnológiák mint a GCN-ek.
"for mainstream and higher-end smartphone SoCs"
Megint drága okostelókkal harcolunk kinek jut de jóóóó... :N
Sokat fogyaszt megoldják ...kevesebb szilíciumből kell megoldjuk kisebb mérettel Yepp...
Az árról nincs semmi hogy viszonyulhat a 7nm EUV a 10nmhez engem ez érdekel.
Lesz e 7nm előtt még egy generáció és 10-en vajon miért nem jön Vega Ha első Navi kicsi lesz.
Na meg az Epyc 14nm-es középső részével mi lesz...

[ Szerkesztve ]

(#37631) dergander válasza #45185024 (#37630) üzenetére


dergander
addikt

Már csak az a kérdés a Samsung "verziót" miről fogjuk felismerni? :B

(#37632) lezso6 válasza #45185024 (#37627) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor mégsem (csak) az NV menne át a Samsunghoz? :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37633) hokuszpk válasza dergander (#37631) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kevesebbet fogyaszt es jobban huzhato.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37634) #45185024 válasza dergander (#37631) üzenetére


#45185024
törölt tag

Szerintem ott a Revision E1-nél fog változni.

(#37635) dergander válasza #45185024 (#37634) üzenetére


dergander
addikt

Értem én, de ha kimondottan azt akarsz venni, akkor figyelni kell milyen SN számon van. Gondolom az is tartalmazza.

(#37636) Z10N


Z10N
veterán

Ugy nez ki ezert nem csokkent a lapka merete. Ugyan azt kapjuk masik gyarosorrol, de dragabban.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37637) HSM válasza Z10N (#37636) üzenetére


HSM
félisten

Erről beszéltünk korábban is...

Amúgy ami a drágábbságát illeti, itthon máris megbukni látszik, az első hely, ahol Rx590 Nitro felbukkant ugyanannyiért méri, mint az 580 8GB-ot, durván 100 000 forintért.
Ha most akarnék Rx580 8GB-os Nitro-t venni újat, hát nem lennék szomorú a grátisz +10% sebességtől. ;)

(#37638) bozont


bozont
veterán

Vajon a Vega-ból is jön ilyen frissített verzió? Nem lenne rossz egy Vega 56 +10-20% teljesítmény.

(#37639) Petykemano válasza #45185024 (#37630) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem, a Polaris egy régi architektúra. Buta már, mint a tök. Egyrészt nem válaszol az lds presszure problémára, ami olyan nagy Nyomás alá helyezte a gpu piacot, hogy csak na. Másrészt kész van a Vega, ami ultrabrutálmegaszuperjobb, a GCN teljes újrahuzalozása. És a hbm is olcsóbb. Nem lesz poláris 30. Izé 40

Ha igaz ez a samsungos cucc a 11LPP ről, aminek azért ellentmond a gpuz, akkor ha egyenes út visz ugyanekkora lapkával a magasabb frekvenciához, akkor jöhet a 8nm jövőre.
Egyébként az AMD akkor most naon feltalálta a spanyolviaszt, hogyha csökkenti a trazlnzisztorsűrűséger, akkor javul a frekvencia skálázhatósága. Napersze ez a szilícium pazarlása. Most már, csak arra kéne rájönni, hogy ne adagolják a feszültséget a gyengébb lapkák stabilan tartása végett (ami szintén a szilícium pazarlásához vezet) és talán a fogyasztás is helyrejön

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37640) Petykemano válasza bozont (#37638) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nagyon remélem

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37641) Shkiz0 válasza bozont (#37638) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem valoszinu.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#37642) Kvg válasza bozont (#37638) üzenetére


Kvg
senior tag

Hasonló teljesítményű vga már a Navi lesz nagy valószínüleg 7nm en, de semmi sem biztos.

(#37643) #45185024 válasza Petykemano (#37639) üzenetére


#45185024
törölt tag

19 eleján jelenik meg az AMDs kézikonzol.a (B)SMACH Z(/B)
Nekem nagyon tetszik a két tányér (érintés érzékelős?) kontrolleré
Tennie kellene már a konzolnak az irányba hogy az egér érzékenyég felé mozdul mert az a rákfenéje.
Nemvéletlenül nincsenek crossplatformok.
PS5ön már kitalálták hogy érintős kijelzőre cserélik a középső tapipadot.

Petykeeeee: Figyelj NV láthatóan bajba van, syberia stabilan posztolja :DDD
Ebben a szituációban az hogy ugyanannyiért adja az 590-et mint előtte az 580-at sokkal sokkal jobban fáj a konkurenciának. főleg ha lézerrel akar vagdosni megmaradt GPUkat.
Tehát ismerve a helyzetet a kisebb tranzisztor nagy távolság ugyanaz a Die méret (ugyannyi szilícium ugyanaz a bolti ár) kisebb szivárgás nagyobb órajel kombó szerintem most bölcs dolog.
De ettől még a technológiáért vásárlóknak nem dobogtatja meg a szívét

dergander: SN számot ?:) még a most 299 ért árult vega 56-nál se tudjuk Samsung memóriás e
99% hogy nem és 1 % hogy igen , ha kifogy váltanak, bár itt szerintem inkább bizonyos márkák fognak kapni vagy marad a szilícium lottó

[ Szerkesztve ]

(#37644) #45185024


#45185024
törölt tag

Érdemes ránézni orosz srácok hova pörgették és azzal mi a teljesítménye:
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 590 SE
GPU:1545--1665
Mem 8000--9000
Az 1070-hez érdemes nézni a szélén mit hoz az órajelemelés.

[ Szerkesztve ]

(#37645) #45997568 válasza HSM (#37637) üzenetére


#45997568
törölt tag

Szerintem sokaknak azzal van a gondjuk amit Linus is emlitett a videojaban, nincs ertekelheto lepteku fejlodes, sok esetben elhanyagolhato es ezt nyomjak le az emberek torkan mint "Uj termek". Atnevezesek, rancfelvarrasok, vasarlok megtevesztese...

Az 590 ha elvonatkoztatod a tobbi RX 5XX-tol lehet egy oke kis kartya, amint melle teszed az 580-at mar csak egy meh.

Linus [link]

Mindegyik ceg csinalja ezt, szoval nem egyedi, jo lenne ha ez a trend vegre megszunne es meg ha ritkabban is jelenik meg valami termek, de az hozzon tenylegesen valami ujat, meg egy tick tock is belefer, de egy tick-tick-tick-tick-tick...-tock azert na...

(#37646) smc válasza #45185024 (#37644) üzenetére


smc
addikt

Ez így biztosan nem jó, hiszen megmondták hogy a 1060 gyorsabb mint az 580, de én itt nem azt látom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37647) HSM válasza #45997568 (#37645) üzenetére


HSM
félisten

Láttam ezt a videót, de nem igazán tudok vele egyet érteni az Rx590 vonatkozásában.

Már az is meh, hogy az Rx480-at egy die shrink GCN3-nak írja.... Amikor elég rendesen belenyúltak, dupla gyorstár, utasítás előbetöltés, ezek elég komoly fejlesztések, ez nagyon nem a die shrink kategória. :W

Itt azt felejtik el nagyon sokan, Linus is, hogy bár a GPU lehet ugyanaz, de közben elég sok dolog fejlődött. Az Rx480 pl. durván TDP limites, 110W-ból kell gazdálkodnia a referencia kártyán. :Y Ez pl. jól hat a perf/watt arányára (a leggyengébb revíziós GPU-val is veri az utódait gyári beállításon [link], nyilván takarékosabbra beállítva az 580/590 ebben is jobb lenne, illetve a TDP-ben mégjobban limitált Rx470 helyezése sem véletlen), de elég durván limitálja a teljesítményt, ebből fixen olyan 1100-1200Mhz, ha kijön. Innentől érthető, hogy a jócskán kitolt limites, frissített GPU már Rx580 néven jött. Ráadásul ott a GPU sem ugyanaz, ugyanis kapott egy köztes memória módot, amivel praktikusan elfelezték a videólejátszós fogyasztásukat. Ott már alapból magasabb órajelek, és 145W-ra feltornászott limit, a komolyabb kártyákon ez felmehet egészen 185W-ig (pl. Nitro+ LE). Emiatt ez a kártya, főleg pici OC-val lényegesen erősebb, hiába ugyanaz a GPU, ezek már 1200Mhz felett mennek 145W-ból, az OC-sabb kártyákkal a bő stabil 1400Mhz sem elérhetetlen, szóval szvsz indokolt volt az új elnevezés, hogy a friss termékeket meg lehessen különböztetni.
Ha azért jobban belegondolsz, most ezt hogy átrakták 12nm-re, nem véletlenül lett az alap órajel is 1470Mhz, a boost meg 1545Mhz... Valahogy ez nem megy át, én hiába akarnám 1600MHz-re OC-zni az 580-at, nem tudom, 1450-en vége van, ahogy a legtöbbnek, azaz az 590 alapórajele sem elérhető a legtöbb 580-nak, alaposan megtuningolva sem. Én továbbra is tartom, ez egy szuper upgrade, és itthon pl. ugyanannyiba kerül most egy 590 Nitro, mint egy Nitro 580-as, számomra az elnevezés is teljesen oké, ugyanaz a család, csak kicsit erősebb GPU, pont ezt sugallja az 590 elnevezés. Aki most akar ilyen kártyát venni, ez egy szuper frissítés, ugyanannyiért jobbat kapsz, és idővel ide kell majd beálljon az ára, egy prémium 580 szintre.

Amúgy nekem sem tetszik, hogy egyre több a vásárlóbutítás marketing terén, de nálam nagyon nem az Rx480-Rx580-Rx590, amire mutogatni érdemes. :N

Szvsz sokkal neccesebb pl. az Rx560D, amit gyártók nyomására behoztak ide is, csak D-nélkül, vagy az Rx580 2048, ami kb egy Rx570. De más gyártóktól is tudnék kellemetlen példákat, pl. kinek mi számít 4GB-nak, de valamiért mégis most mindenki az Rx590-re mutogat, ami pedig szvsz teljesen korrektül és megérdemelten lett az, ami. :F

[ Szerkesztve ]

(#37648) Petykemano válasza HSM (#37647) üzenetére


Petykemano
veterán

"elég rendesen belenyúltak, dupla gyorstár, utasítás előbetöltés, ezek elég komoly fejlesztések" - amik hoztak is 7%-os "IPC" növekedést azonos frekvencián és azonos paraméterek mellett.
Ezen kívül a 28nm-en gyártott tongához képest másfél csíkszélességváltással 3 év után értek el 50-60%-kal magasabb frekvenciát. (meghaladva annak TDP szintjét!)
Ez utóbbi se smafu és nyilván a magasabb frekvenciának is lehet némi tranzisztorköltsége. De hogy itt olyan óriási fejlődés nem történt az biztos. Szerintem egészen nyugodtan kijelenthető, hogy az RX 590 az ugyanannak a tongaának (tahitinek) a reszelgetése.
Ez nem lenne baj, az a baj, hogy ez a kicsit finomított termék évről évre ugyanazt a tiert tölti be, mert közben az AMD nem tudja szélesíteni az architektúráját.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37649) HSM válasza Petykemano (#37648) üzenetére


HSM
félisten

"amik hoztak is 7%-os "IPC" növekedést azonos frekvencián és azonos paraméterek mellett."
Azért én erre nem vennék mérget, hogy minden esetre igaz. ;)
Elég sok generációs fejlődés volt, nem véletlenül különítik el ezeket a GCN verziókat. Nyilvánvalóan nem az ideális esetektől kell a gyorsulást várni, hanem akkor, ha valami kritikusabb feladat van. ;)

(#37650) Envo_ válasza #45185024 (#37643) üzenetére


Envo_
aktív tag

"Nekem nagyon tetszik a két tányér (érintés érzékelős?) kontrolleré"

Keress rá mi volt a baj a steam kontrollerrel: használhatatlan, és mindenki dobta a kukába.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.