Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Alpi. válasza Chaser (#750) üzenetére


Alpi.
addikt

Hát tény, hogy drágább, mint eddig. De ennek már nincs nagyon a "De után semmi.
Nem lesz mindenhol jobb, mint az Intel cpuk, de nagyon közel lesz ott is és legalább annyi helyen még föle is lesz !
Ettől én még szerettem volna ja olcsóbb, de nem hittem benne ! Dehát mesék nem léteznek, sem csodák. Ez csak erre példa. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#752) Chaser válasza Alpi. (#751) üzenetére


Chaser
titán

core to core elvileg mindenben jobb lesz intelnél is, de majd meglássuk'
most majd itt lesz +10fps, nem ott ;]
persze én is szeretném olcsóbban, de párszor mondtam, 1ft-tal nem adnám olcsóbban én se ((( : azért mert egyesek nem tudnak különbséget tenni másodhegedűs' és leadership' közt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#753) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Itt a kis fing XT-m osszehasonlitasi alapnak :D :B

...

(#754) trek81 válasza Alpi. (#747) üzenetére


trek81
senior tag

honnan a jézusból szereztél 5600xet ? :R :R

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#755) Alpi. válasza trek81 (#754) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem az enyém. Sajnos ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#756) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Szóval csütörtökön hány órakor kell a webáruházbakban az F5-re tapadni? (gondolom itt is meg van adva egy pontos idő, hogy mikortól kerülhetnek ki, és nem szeretnék készlet nélkül maradni)

Előtte lesz egyáltalán review? Már csak mert nem ártana tudni, hogy melyiket vegyem, illetve hogy vegyek-e egyáltalán, vagy inkább Intelt.

Elvileg 3 nap múlva startol (2 mert a mai napnak is már vége), de a gyártó közleményén kívül még mindig nem tudni róluk az ég világon semmit ¯\_(ツ)_/¯

(#757) Alpi. válasza DeathAdder (#756) üzenetére


Alpi.
addikt

Sztem nem lesz review addig. Ez a 15-20 kép amit eddig én spec. láttam.
Ezek előtt 2 db. szét ollózott hwinfo részlet volt csak, szóval ezek a képek is elég komoly plusz infóval bírnak. Leginkább órajel téren.
Egyértelműen javult mindenhol zen2-höz képest, szóval elég jól tippelhető, mire lehet számítani.
Ahogy nézem, itt nagyon a dobozra írt boost órajelet sem kell majd magyarázni.
Az a 4.6 vagy 4.7 szépen meglesz minden magon pl. játékok alatt. Max picivel lesz alatta nagyobb terheléseknél. Ipc-ről nincs mit mondani, a képeken látszik.
Játékteljesítményre meg szintén javult. Ezt többször is említették a bemutatóban és most, hogy már sokadszorra is láthattuk a múltban, nem mondanak fölé igazán. Így majdhogynem lehet ezt készpénznek is venni. Ennél sokkal több egzakt info szvsz nem lesz a következő 2 napban.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#758) DeathAdder válasza Alpi. (#757) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :) Én is kevésbé tartok attól, hogy humbug az egész, és nem lesz lényegesen jobb a zen2-től, attól már inkább, hogy tesztek híján nem tudom melyiket vegyem single játékokra 2k-ra 2080ti mellé.
Így vakon a 12 magos talán felesleges, persze ezt jó lenne látni is, a 8 és 6 magosról nem beszélve, eredetileg 8 magosat akartam de ha játékokban nem hoz többet akkor felesleges lenne az is.

(#759) Devid_81 válasza DeathAdder (#758) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En nekem mar mindegyik volt mint "lehetseges vasar" :D
A 8 magos a latency miatt.
12 mag mert eredetileg 9900K-rol jottem, es akkor mar legyen tobb.
De a 16magos kapja majd a legjobb CCX-eket... ;] :D
De hogy mi a raknak nekem 16mag azt nem kerdezd :DDD

...

(#760) Chaser válasza Devid_81 (#753) üzenetére


Chaser
titán

cb20-szal is tolsz egyet?
"De hogy mi a raknak nekem 16mag azt nem kerdezd :DDD"
mert megérdemled ((( :
én meg az 5600-ot, occsón' :d

Alpi.
játék alatti teljesítmény 100% hogy javult
ha ipc-ben 1%-ot nem mentek volna előrébb, akkor is jobb lenne a nagyobb órajel miatt
de elvileg +20% ipc az órajel upgrade mellé
és egy db ccx, nem kettő, ami visszafogta játékban
ezért mondtam ez kb egy 6ghz-es azonos magszámú intel, 5600x esetén kb egy 10600k 6ghz-en, legyen igazam :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#761) Devid_81 válasza Chaser (#760) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Holnap delutan csinalok egy gyors tesztet es jovok a screenshot-al :R

...

(#762) Chaser válasza Devid_81 (#761) üzenetére


Chaser
titán

nekem elég a szám is, elvileg 510 vagy 520 körül kell kapnod 4,5g-n
most a kis 3100-ból 491-2-t facsartam ki 4,3-on, úgy rémlik 3600-nál 498 volt ott, és 100mhz-enként jön + 10 pötty

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#763) MPowerPH válasza keIdor (#749) üzenetére


MPowerPH
félisten

Huzogathattam volna all core 5.4 -re a 10900K -t, az eredmeny ugyan az lenne. Nagyon csunya veres.

Don't Tread On Me

(#764) DeathAdder válasza Devid_81 (#759) üzenetére


DeathAdder
veterán

én csak 8 magosról jövök, de azért jó lenne tudni hogy mégis mit tudnak majd egymáshoz képest.. :)

Nekem az 5600X se lenne gond, ha játékban nem hoz semmivel többet, mint az 5800X, abból a különbözetből meg inkább kitoldom a 2080ti-t valami erősebbre, vagy bármi más hasznosra elköltöm. Ha meg jobb a 8 magos akkor biztosan azt veszem (vagy akár a 12-őt). Nem is értem miért nem lehet erről teszteket publikálni, amikor valószínűleg már régóta tudnivaló a belső körökben, a termékek rég készen vannak, sőt valószínűleg már a nagykerek is fel vannak töltve.

de ha nem lesz review csütörtökig lehet paraszt leszek, és megveszem mindkettőt Alzából, aztán mire megérkezik a jövő héten valószínűleg már mindent tudni fogunk róla, és csak azt veszem át amelyik mellett végül döntök majd :U

(#765) Shkiz0 válasza DeathAdder (#764) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nagykerek is fel vannak töltve.
:N

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#766) keIdor válasza Shkiz0 (#765) üzenetére


keIdor
titán

Ampere féle hiányt érzek itt is...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#767) DeathAdder válasza Shkiz0 (#765) üzenetére


DeathAdder
veterán

nahát :C készlet olyan nvidiasan gyér, vagy valamivel jobb? :))

(#768) Shkiz0 válasza DeathAdder (#767) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Semmilyen. Nincs még a nagykerbe. Azt mondták van leadva rendelés, de nem tudják mennyi fog érkezni, és ahogy egy másik topicban már írtam, egyelőre én el is szomorodtam, mert 150-190k nettó között lesznek az 5800/5900-ek.
Ugyan mondták, hogy még változhat, de ismerve az árazásokat, ha ilyen magas a nyitó ár valószínűleg nem fog csökkenni.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#769) Chaser válasza Shkiz0 (#768) üzenetére


Chaser
titán

eur-ral tászámolod az annyi, valahol 200br alatt talán az 5800, 250 körül 5900x
hatalmas mennyiségre nem számítok, már erősen zúzzák azt a tsmc 7nm-t, konzol soc-ól megduplázták az idei rendelést és ott feltehetően kemény szerződések vannak, lehet ez is bejátszott az árazásnál
de azt sem gondolom hogy bohócot akarnának magukból csinálni mint az nv

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#770) Motyi


Motyi
senior tag

Na kérem az IF kapcsán spekulált magasabbb órajelet el lehet felejteni, minden marad a régiben, azaz mint a 3xxx szériánál. Úgy néz ki 1900Mhz IF a plafon extra fesszel, felette kampó. Valószínűleg itt is az 1800 MHz IF lesz az átlag, szóval egy 3600-3800 MHz közötti ramkit alacsony időzítéssel tökéletes párosítás lesz hozzá.
A késleltetés a 6 és 8 magos példányoknál (1900MHz IF, szinkron CL14 ram esetén 54-55ns között van, a 12-16 magos példányoknál kb annyi lesz mint a mostani szériánál, azaz IF és ram sebességtől függően 65-70ns.
Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#771) Devid_81 válasza Chaser (#762) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah, itt az eredemeny :)

[ Szerkesztve ]

...

(#772) Chaser válasza Devid_81 (#771) üzenetére


Chaser
titán

:R
akkor azért nem szégyelljük össze magunkat a 3100-zal
multiról meg nem beszélünk ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#773) -FreaK- válasza Motyi (#770) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké, akkor ennyit a 4000-es IF-ről :D

Viszont remek tippeket adott, hogy mit kell csinálni ha a cpu-d nem tudja az 1900-as IF órajelet, este ki is próbálom, köszi a linket :)

SoC fesz: 1.2v
VDDG CCD: 1.000v
VDDG IOD: 1.15v

megj.: az IOD fesz. mindig a SoC fesz alatt kell legyen, min. 0.04v-al, ezt úgy általánosan figyelembe kell venni.

(#774) Dusee


Dusee
őstag

playitstore.hu-n láthatóak már árak:

Ryzen 5 5600X 136k
Ryzen 7 5800X 205k

[ Szerkesztve ]

(#775) trek81 válasza Dusee (#774) üzenetére


trek81
senior tag

szép reklám ..sajna csak reklám :DD

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#776) PuMbA válasza Dusee (#774) üzenetére


PuMbA
titán

Hááát.... multi-thread-ben kicsit lassabb az 5600X, mint a Ryzen 7 3700X és az csak 100k.

[ Szerkesztve ]

(#777) Chaser válasza PuMbA (#776) üzenetére


Chaser
titán

és játékban lassabb, és többet eszik, egy szálon is elmarad
pont mint a 2700-3600 váltás ( :
csak itt mivel beelőzte intelt vastagabban fogott a ceruza

szerk:
már mint a 3700x lassabb stb.
arról nem beszélve, nem kapsz már 3700-et 100e-ért, majdnem 110 a legalja
a ft csodásan teljesít ( :

szerk:
azért most nagyon nem bánom hogy kihagytam a 8 mag 3xxx-eket - nem mintha nem lennének használhatók, de ha olyan árkategóriában vennék akkor 5600x, szükségem meg nem volt a 8 magra -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#778) PuMbA válasza Chaser (#777) üzenetére


PuMbA
titán

Játéktól függ. Akkor is meg kell nézni, hogy lassabb-e játékban, amikor azok majd 8 magot kihasználnak teljesen / rendesen :) Ugye jelenleg 4-6 magnál vége van a játékoknak, 8-ra nem skálázódnak rendesen a tesztek alapján. SMT-t ne számoljuk bele.

[ Szerkesztve ]

(#779) Chaser válasza PuMbA (#778) üzenetére


Chaser
titán

multiban lehet jobb játéktól függően, mire már a játékok legalább 30%-a használ 8 magot, 5600x is elavútt' lesz ;] nemhogy a 3700/3800

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#780) PuMbA válasza Chaser (#779) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem nem lesz elavulás :) 4 maggal szinte teljesen jól elvoltunk ebben a generációban végig, azaz 5-6 évig a konzolok miatt, most ugyanez lesz megint. Next-gen konzolokkal jön a nagy ugrás most és a játékok ki fogják használni rendesen a 7 magot (ugye 1 mag az oprenszeré a konzolban), szóval a Ryzen 7 3700X előreláthatólag sokáig jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#781) Chaser válasza PuMbA (#780) üzenetére


Chaser
titán

"elavulás"
konzol matek sztem nem stimm, kimarad az egyenletből az optimalzáció - hiánya -, legalábbis
épp ezért nem baj ha több mag van mint a konzolban, ettől független ha jtékról beszélünk, az a +20ipc és magasabb órajel, és egy ccx az bizony odab@sz játék alatt
ha részemről választani kellene következő 3 évr játékra, akkor is 5600x lenne
az amd magával versenyez, és nem tik-tak-tok módszerrel, itt kérem durva gerilla háború folyik ( :
jó lesz 8 magos 3xxx, egész addig amíg nem akar valaki nagyobb min . fps-eket, mert azt úgy gondolom elég erősen meg fogja dobni az 5xxx
részermől a 3100-zal is elvagyok, kihajcsa' a gt 210-et ;] úgy néz ki jön egy 3070, poénból azért lehet megnézem vele, bár annyira nem vonz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#782) PuMbA válasza Chaser (#781) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, nem arra gondoltam, hogy nem lesz jobb, hanem, hogy kihúzható. Aki vett egy 4 mag 8 szálas i7-4770K-t anno, az szinte idáig kihúzhatta vele, hiszen a legtöbb játék minimum gépigénye felett volt / van ma is. Szerintem ugyanez lesz most is :) Nem hiszem, hogy 5 éven belül a Ryzen 7 3700X minimum gépigény lesz.

[ Szerkesztve ]

(#783) Chaser válasza PuMbA (#782) üzenetére


Chaser
titán

0,1% low értéket is megdobja a több mag, és 6 is tud határeset lenni, ki mivel játszik, aki mindennel IS, az nyugodtan vehet 5800x-et is akár
nálam csak ac. od. miatt kellett a 3600, minden máshoz elég volt az 1600af - 2600- is
most sztem a 3100 is esetek zömében elég, ilyen ac kaliberű játékoknak meg nagyon nem, aki hc multizik nyilván annak sem legtöbb esetben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#784) Malibutomi válasza PuMbA (#782) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az igaz hogy a 4700K idotallo volt, csak epp bottleneckel mar egy 2016-os GTX 1080-at is.
4770K-rol valtottam 3700X-re, es volt elorelepes boven.

Azert volt idotallo mert nem volt fejlodes Intel miatt. Most viszont van rendesen elorelepes szinte minden generacioban.

(#785) warcat


warcat
veterán

Kis körbenézés után úgy tűnik, hogy délután 3-tól lehet majd árulni a Zen 3 procikat. (Nov 5. persze)

EA: It's in the crate!

(#786) ImpersonatoR válasza warcat (#785) üzenetére

És tesztek mikortól lesznek?

Kicsit csalódás ez az IF most nekem ha igaz.
Direkt vettem jóféle 2x16 GB 4000 -es cl16 kitet :U

(#787) Jacek válasza ImpersonatoR (#786) üzenetére


Jacek
veterán

Az is 3-tól, vagy veszel vagy tesztet olvasol :D

(#788) abridabri válasza ImpersonatoR (#786) üzenetére


abridabri
veterán

Nem baj az ,hogy csak max 3800on hasznalhatod a ramot , a 4000es kited 3800on jobb idoziteseket tud ,szoval nem fog bennemaradni extra teljesitmeny ;)

(#789) Jacek válasza Dusee (#774) üzenetére


Jacek
veterán

wuff hogy lett ebből 205? :D Itt svédben átszámolva 177e. áfa majdnem uygan az +2% a hun.

(#790) Motyi


Motyi
senior tag

Úgy hogy mi jobban teljesítünk, mint a harmadik világbeli svédek. :D

(#791) MPowerPH válasza abridabri (#788) üzenetére


MPowerPH
félisten

Cssk a frekvenciat nem potolja a jobb idozitest. Es nagyon nem biztos, hogy 3800-on jobbat tud, mint 4000 -en. Maximum csak kevesebb fesz kell neki.

Motyi: Most mar csak az a kerdes, 5900-5950X alkalmas e gamingre, vagy oda csak az 5800X lesz jo valasztas?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#792) Chaser válasza MPowerPH (#791) üzenetére


Chaser
titán

alkalmas ( : a kérdés a két ccx mennyire fogja esetleg vissza 5800x ellenében - tudom ezt kérdezted, csak kifacsarva :d -
de majd kiderül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#793) MPowerPH válasza Chaser (#792) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most mar ott vagyok, hogy megvarom a teszteket inkabb.

Don't Tread On Me

(#794) MPowerPH válasza Motyi (#770) üzenetére


MPowerPH
félisten

En ebbol meg nem vontam le semmifele kovetkeztetest.

Don't Tread On Me

(#795) Chaser válasza MPowerPH (#793) üzenetére


Chaser
titán

ha nem sos én is azt csinálnám

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#796) MPowerPH válasza Chaser (#795) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj, hogy itt meg nincs konkretum. Ha azt lattam volna, hogy Buildzoid a kezeben tartja a procit es teszteli, akkor okezom.

Don't Tread On Me

(#797) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Alzán még nincsenek árak, de rá lehet menni az AMD cpu-kra, és húzgálni az árcsúszkát, hogy azokban listázzon, és az 5600X 120 ezres maximum árnál jelenik meg, az 5800X 180 ezernél, az 5900X 220 ezernél :))

kb. erre is lehetett számítani azt hiszem, mondjuk a tesztekre inkább volnék kíváncsi, fel nem fogom miért kell ennyire kussolni róla, ha tényleg csütörtök du. 3kor jönnek a tesztek is, akkor mire elolvasná az ember, addigra esélyes, hogy már megveszik mindet :(((

[ Szerkesztve ]

(#798) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egy biztos, atnyalaztam eleg sok tesztet, es a 3950X mindenhol gyorsabb volt, mint a 3600X. Szoval nekem innentol nem kerdes...

Don't Tread On Me

(#799) Jacek válasza DeathAdder (#797) üzenetére


Jacek
veterán

Dontsd el vezetsz vagy iszol :DDD Ja nem veszel vagy olvasol.
De a legeszerubb venni es ha megsem lemond vagy visszakuld.

(#800) Dusee válasza DeathAdder (#797) üzenetére


Dusee
őstag

Valóban, ha rákeresel a típusra a csúszkán látszanak az árak.
Ez alapján Alzán a következők lesznek az árak:
5600X - 117.190 Ft
5800X - 173.990 Ft
5900X - 216.090 Ft
5950X - 313.190 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.