Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Alpi. válasza atideath (#391) üzenetére


Alpi.
addikt

Az a 3800x játékok alatt valahol 4.3 és 4.5 közt kell menjen, ha minden klappol. Egy speckó módszerrel !
Csak hagyd, hadd menjen ! :)
De ha mindenképp kézzel szeretnéd 4.3 köré fixálni, az is járható út ! Én a auto működést a Fudi által említett optimalizálgatással választanám. Egyszer kitesztelgeted, utána soha többet nem mell semmi miatt aggódni, figyelgetni. Ha lerágja egy egér a hűtőventid, akkor is észre fogod venni, mert lassú lesz, de nincs stressz teszt, fagyás, ide-oda tilitoli, mert nyáron 5 fokkal melegebb, stb., stb., stb.
Tudom, hogy nehéz ! Egy páran ugyan ezen átmentünk. Teljes erőből be akartuk állítani, mint eddig mindent. Aztán van egy pont, amikor párszor tud jobbat a proci, mint amit Te tudnál és akkor felajánlasz egy döntetlent. Mert csak nem veszíthetsz. :DDD
Nem minden proci, de a 3800x sztem jobb ha engeded boostolni. Tud olyan órajeleket, amit nem fogsz stabilan hozni kézi setup mellett, mert ott a legrosszabb verziohoz kell állítani. Ergo az ilyen stressz tesztekhez, 80 fokhoz, stb. 100 mhz-eket hagysz benne és pont olyan helyzeteknél, ahol 95%-ban menni fog. :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#402) Mumee


Mumee
őstag

CoolerMaster hivatalos twitter: :D :DDD [link]

(#403) Mosqu!to válasza PuMbA (#378) üzenetére


Mosqu!to
addikt

4 képernyőn játszom, ebből 1440p a legkisebb. jól érzem, hogy akkor nem igazán ütközhetek ram limitbe? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#404) PuMbA válasza Mosqu!to (#403) üzenetére


PuMbA
titán

Nem :) 1440p és felette egy tuning nélküli Ryzen 5 3600 maximálisan kihajt egy GTX3080-at is a jelenleg létező összes játékban. Hardware unboxed YT-on van erről egy szép teszt.

[ Szerkesztve ]

(#405) Chaser válasza PuMbA (#404) üzenetére


Chaser
titán

azért nyilván min. fps-eken meglátszik egy magasabb órajelű intel előnye, és látszani fog 5xxx mellett is különbség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#406) PuMbA válasza Chaser (#405) üzenetére


PuMbA
titán

4K-ban nincs a min. fps-ekben se különbség egy Ryzen 5 3600 és egy Core i9-10900K között, 1440p-ben pedig játékfüggő, a többségében kicsi különbség maximum 6-8 fps, 1-2 játékban pedig 10-30 fps. De a tesztet mindenki megnézheti YT-on :)

[ Szerkesztve ]

(#407) MPowerPH válasza PuMbA (#406) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, en az 1080Ti -nal is latom az irtozatos vga limittel, hogy hianyoznak az FPS -ek. :U

Don't Tread On Me

(#408) -FreaK- válasza PuMbA (#406) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az említett teszt, ha már így említve lett :)
Ryzen 5 3600 + GeForce RTX 3080, Bad Idea?

(#409) Chaser válasza PuMbA (#406) üzenetére


Chaser
titán

láttam már elég tesztet, annak hiszek amit én hamisítok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#410) denx1992 válasza -FreaK- (#408) üzenetére


denx1992
tag

Hát akkor erről ennyit! Még hogy nem hatja ki az 5600x se 🤦🏼‍♂️

Nber tragédiája

(#411) PuMbA válasza Chaser (#409) üzenetére


PuMbA
titán

A tapasztalatok nem ezt mutatják, egy komment:

"Hardware Unboxed has influenced EVERY one of my purchases since Skylake, when you took over the "main" role Steve you've constantly produced quality content with the most informative and "least bloated" content across Youtube. I appreciate your efforts so much and am so glad for your channel. I've learned a great deal from your videos beyond just "the latest and greatest" and appreciate your no nonsense approach to tech videos. Kuddos to you and i hope for many more years of quality information and informative content!" :)

Egy népszerű csatorna nagyon hamar befürödne, ha hamis adatokat publikálna, mert mindenki rájönne egyből a turpisságra és szétdislike-olnák meg kommentelnék az egészet. Az internet népe mindenre ráugrik.... tudod milyenek az emberek.

Az igazság az az, hogy a felső szintén már csak tízezreket és százezreket költeszt pár fps előnyért :)

[ Szerkesztve ]

(#412) Chaser válasza denx1992 (#410) üzenetére


Chaser
titán

max és min fps-eken túl van 0,1-1% low érték, na pont ahhoz kell bika cpu hogy azok is rendben legyenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#413) Mumee válasza Chaser (#412) üzenetére


Mumee
őstag

A minfps pont, hogy az 1% low. :U
A 0,1% low már más kérdés, de 4K-n ott se a CPU lesz a gond.

(#414) Chaser válasza Mumee (#413) üzenetére


Chaser
titán

úgy van ( : kicsit belekavarodtam
egyébként meg játék függő, ha akár csak egy játék van aminél lerombolja az élményt gyenge cpu és az fontos az alanynak, akkor már mindegy
nálunk az ac. od. volt, 3600 alatti zenek kevesek voltak, hiába volt meg látszatra az fps, beakadt, lagolt, minden fene, 1440p-n, úgy, hogy csak 60fps volt a cél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#415) PuMbA válasza Chaser (#414) üzenetére


PuMbA
titán

"egyébként meg játék függő, ha akár csak egy játék van aminél lerombolja az élményt gyenge cpu és az fontos az alanynak, akkor már mindegy"

Így van :) Ha emberünknek megéri, hogy azért az 1-2 játékért még kifizet plusz 100k-t procira meg + 30k-t RAM-ra stb., akkor ok, de ha megnézed a tesztben a 15 game average-t...ahogy előbb írtam. A felső szinten súlyos pénzeket fizetsz akár egy-egy játék futtatásáért, erre pedig nagyon kevés az igény.

[ Szerkesztve ]

(#416) Mumee válasza Chaser (#414) üzenetére


Mumee
őstag

Abba beleszólhat szimplán az is, hogy nem 6mag.

(#417) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Azért én még megnéznék még egy tesztet erről, mondjuk GN-t (nem kerestem, lehet van).
Már csak amiatt is, hogy én pl. BF1 és V-el is szoktam relative sokat játszani, érdekelne, hogy az alatt mit mutat. Illetve mégse mert azt ha tesztelik is, akkor sem egy 64 fős multiban, mert ott ugye nem lehet rendes tesztet csinálni. Az az érzésem, hogy BF alatt pl. egy elég nagy különbség jönne ki 0.1% esetében, de persze nehéz biztosra mondani.

(#418) balage06


balage06
tag

Eredetileg skippelni szerettem volna ezt a generációt, de mivel hobbi gyanánt szerencsésen VR-ban versenyszimulátorozom (mindkettőnél rohadt fontos az egy szálas teljesítmény), sajnos az esetek többségében a 3700X-em a bottleneck, úgyhogy igen csábítóvá vált a fejlesztés gondolata az eddigi infók alapján.

(#419) Chaser válasza PuMbA (#415) üzenetére


Chaser
titán

15 game tesztre az sajnos semmi sztem, ahhoz legalább kell 50, mondjuk 2015-től napjainkig

Mumee
6 magos zen volt előtte is, 1600af 4g-n, kevés volt, másoknak is, smt mellett sokkal rosszabb is volt mint nélküle, 3600-nál már jobb volt smt-vel mint anélkül, 4,2-re pöccintve mondtam azt hogy "tökéletes"
emellett többi játék mellé elég volt az 1600af is, ami mellett a gpu sokszor 90%-ot sem ért el ac od. alatt
és nálam persze semmi multi nem volt, csak single játékok

-FreaK-
oda aztán mehet a bikca cpu az biztos ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#420) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tesztek sem lesznek november 5 előtt, vagy a mi a helyzet?

Esetleg előbb lesz kapható mint hogy tesz készüljön róluk? :D

(#421) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Itthon első nap /héten szoktak lenni az új Ryzenek vagy érdemesebb OCUK-nál próbálkozni?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#422) MPowerPH válasza =WiNTeR= (#421) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kerdeztem OCUK -t... 5pm, itteni ido szerint. Akkor elvileg aktivaljak a into cart gombokat. De pontosat nem mondtak. En reggeltol nezem majd az oldalt...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#423) Chaser válasza =WiNTeR= (#421) üzenetére


Chaser
titán

alzánál rendszerint igen, kérdezz rá náluk, de gyanítom érdemit nem fognak tudni mondani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#424) Devid_81 válasza MPowerPH (#422) üzenetére


Devid_81
nagyúr

5:01-kor mar a check outnal leszel mi? ;] :DDD
Csak nehogy beelozzelek :DDD

...

(#425) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

OCUK-n az összes új Ryzennél megjelent az "Available soon" felirat alatt a "UK and Ireland only due to high demand" felirat :O

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#426) Devid_81 válasza =WiNTeR= (#425) üzenetére


Devid_81
nagyúr

CCL Computer, Scan Computer, Ebuyer (ehhez VPN kell, valamiert nem elerheto barmilyen netrol Magyarorszagrol) de akar meg a nyomi Curry's-t is erdemes megnezni.
Szerintem lesz aki postazik EU-n belul ezek kozul, legalabbis remelem :U

...

(#427) GFerr56 válasza Dadpool (#53) üzenetére


GFerr56
aktív tag

B550 Toma-n nem kell processzor (memória sem) a bios frissítéshez...

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#428) PuMbA válasza GFerr56 (#427) üzenetére


PuMbA
titán

ASUS TUF B550-en se. Szerintem ezt már minden mai alaplap tudja, mert egy gyártó elkezdte, szóval mindenkinek kell :)

[ Szerkesztve ]

(#429) MPowerPH válasza =WiNTeR= (#425) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es dobtak egy £50 -est a 5950X re. :Y CCL -nel meg £750.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#430) Devid_81 válasza MPowerPH (#429) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tipikus OCUK. :W
CCL, Ebuyer, Scan en ezeket jobban komalom, OCUK-tol akkor vasarlok ha csak naluk van az amit keresek.

...

(#431) Chaser válasza PuMbA (#428) üzenetére


Chaser
titán

dehogy tudja :) csak van ami tudja közép-felső kategóriában, alattuk levő lapokban ilyen nincs, bár lehet így értetted - nem mintha úgy hallottam volna mindenkitől, hogy húúúú de remekül működik is ez a gyakorlatban -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#432) MPowerPH válasza Devid_81 (#430) üzenetére


MPowerPH
félisten

Forumon is megy a savazasuk. :))

Don't Tread On Me

(#433) GFerr56 válasza PuMbA (#428) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...ez válasz volt egy hozzászóláshoz...meg, hogy felkerüljek ebbe a fórumba is. :DD
Megfelelő csillag együtt állás esetén majd cserélem a 3300X-et...bár inkább videokártyát, azon jobban múlik esetemben (nem multizok) a végeredmény.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#434) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Amazonra nem szokott proci kerülni releasekor?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#435) awexco válasza Mosqu!to (#434) üzenetére


awexco
őstag

de ?

Amazon.de ? :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#436) GIORGIONE76 válasza GFerr56 (#433) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Hali,
A Vga-d nem látom a konfigban, de szvsz mivel mi csak januárban kapunk béta bioszt, megvárnám az rdna2 bejelentést jövő héten és ha ott rendeződnek a sorok decemberre akkor valamelyik zöld/piros megérősre vetném rá magam, a procira ráérsz majd sztem koratavasszal ha rendeződtek az árak ;)

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#437) GFerr56 válasza GIORGIONE76 (#436) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...javítottam. Én sem akarnám elkapkodni...ez az egy CCX-es "dög" nagyon ott van!

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#438) GIORGIONE76 válasza GFerr56 (#437) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

:K
bizony bizony, most majd egy jó nagyot léphetsz a gtx-ről felfelé és arra a pár hónapra meg a 4/8 is kiszolgál, legalább +látjuk majd mi éri meg, ha csak az egyszálast nézzük, lehet elég lesz az 5600X is, nem hinném hogy hirtelen felértékelődne a maghasználat, szvsz ha a konzolátiratok miatt változni is fog, az még pár év ...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#440) PuMbA válasza GIORGIONE76 (#438) üzenetére


PuMbA
titán

" nem hinném hogy hirtelen felértékelődne a maghasználat, szvsz ha a konzolátiratok miatt változni is fog, az még pár év ..."

A folyamat már elkezdődött :) Shadow of the Tomb Raidernél jelentősebb a különbség a 4 és 6 mag között (3300X vs 3600), valamint a Flight Simulator 2020 is durván akadozós 4 maggal nagyobb városokban és csak 6 magon kapsz folyamatos játékmenetet.

[ Szerkesztve ]

(#441) GIORGIONE76 válasza PuMbA (#440) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Nem a 4-6 váltásra értettem nyilván, hanem a 6-8ra ;)

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#442) Alpi. válasza PuMbA (#440) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, a Tr motorja nem kicsit jó, de ott az új Doom is pl. Viszont, ahhoz képest, hogy a lehetőség mióta adott, plusz a hw oldal is, ráadásul igényelné is pl. a Zen architektúra, elkeserítő a tempó... Ha így halad, 5 év múlva tán. 8-10 játék is lehet, ami 4 mag fölött is skáláz szépen...
+ (Rdr2 sem olyan rossz még)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#443) Chaser válasza Alpi. (#442) üzenetére


Chaser
titán

új ac-k is bőven megeszik a 6 magot, pláne az utolsó, és nyilván a következő
biztos sok van, csak nem mindbe futunk bele
és a régi konzolok még csak 8 magosak voltak, nem 8c/16t-sek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#444) PuMbA válasza Chaser (#443) üzenetére


PuMbA
titán

"és a régi konzolok még csak 8 magosak voltak"

Én most már óvatosabban fogalmaznék :) Ugye a játékok csak 6 magot használhattak, tehát PC-s mértékkel csak 6 magosok a konzolok és ugye 6 gyenge magról beszélünk, ami 6c/6t. Az next-gen konzoloknál már csak 1 mag lesz az oprendszeré és 7 mag marad a játékoknak vagy 7c/7t 3.5Ghz vagy 7c/14t 3.2Ghz lehetséges üzemmódokkal. Ez azt jelenti, hogy PC-n még 6-8 évig elég lesz a 8c/16t.

#445Chaser:
Én a current gen konzolról beszélek a 6 gyenge magnál. Ugye tegnap írtam le, hogy a 8 magos konzolok említése becsapós, hiszen a játékok csak 6 magot használhattak ebből.

[ Szerkesztve ]

(#445) Chaser válasza PuMbA (#444) üzenetére


Chaser
titán

ha 3xxx 3600mhz neked gyenge, akkor mindenképp ( : kb egy 3700x, gyári max all corenál 4-500mhz-cel alacsonyabb órajellel
régi gen volt gyenge a jaguárral, az még nem is zen alapú, talán 2,3ghz all core órajellel, smt nélkül

szerk:
én 3,6-ról tudok all core

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#446) Alpi. válasza Chaser (#443) üzenetére


Alpi.
addikt

MEgeszik, az fix, de nem tudom, hogy skáláz is vagy csak az óriási cpu használat miatt van igénye rá. De tény, hogy egy 4 magost kifingat kb.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#447) Ueda válasza Mumee (#439) üzenetére


Ueda
senior tag

Hűha ... még a végén kiderül, hogy túl olcsón adják. :Y :D

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#448) ImpersonatoR

Inkább a valós tesztek derüljenek/kerüljenek ki végre.

(#449) GIORGIONE76 válasza Chaser (#443) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Kicsit ellent kell hogy mondjak, és ezért is volt kellemes csalódás a 3100, ha kellően erős VGA van mellette akkor nincs gond, mutatja ezt az emlegetett game is:
:K
UW FHD ULTRA +minden elsimi 115 FOV stb stb, limitek nélkül


https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#450) Chaser válasza GIORGIONE76 (#449) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtál ellent, ott a min fps-ed
nálam 3600 volt 5600xt-vel, 1440p-n
3600 4,2-n tudta úgy tartani, hogy az esetek 90-95%-ában nem esett be 60fps alá - nyilván megfelelő gpu beállítással -
ezért a vsynces 60hz monitoron rendkívül fluid' volt az egész, ez 1600af-fel 4ghz-en egy nagy t@kony volt, sűrűn leesett a min fps és szaggatott-rángatott pillanatokra, nyilván 0,1% low érték nagyon hitvány volt
ezt egy ilyen grafikon nem mutassa' ki, de a 28-as min. értékből azért látni valamit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.