Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Chaser válasza snecy20 (#1999) üzenetére


Chaser
titán

de nem azzal van baj aki árulja, hanem azzal aki gyártja, illetve nem gyártja...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2002) -FreaK- válasza Devid_81 (#1991) üzenetére


-FreaK-
veterán

Mielőtt bárminek nekiállsz, ne felejts el konzultálni YellowFlash nagymesterrel-el!!

[ Szerkesztve ]

(#2003) MPowerPH válasza -FreaK- (#2002) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD :DDD

Chaser: Ez azert nem volt olyan paper launch, mint az NV fele.... Volt CPU dogivel, de a kereslet meg ennel is nagyobb volt. NV kartyat joforman nem is tudtal venni az elejen.
En a procit 2 oras kesessel vettem meg Alzan, es akkor meg azt irta a rendszer, hogy tobb mint 5 darab elerheto. A masodik 5950X -et meg 1 napra ra AWD-IT -tol vettem, azt az ordert is confirmaltak, a heten elvileg onnan is megjon a CPU.
Nem akartam kettot, csak biztosra akartam menni.

Szoval ha valaki esetleg igenyt tartana az egyik 5950K -ra, az ne habozzon szolni. En nem vagyok scalper, de segelyszolgalat sem. Csak mert mar valaki at akarta venni mindjart bolti ar -10%. Na, az ilyen noob -okkal nem foglalkozok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2004) snecy20 válasza MPowerPH (#2000) üzenetére


snecy20
veterán

Azt hiszem Lefoglalás néven van náluk valamiféle előrendelés. Konzol játékoknál biztos. De ezek szerint nagyon nudli készletet kapnak mind Ryzen-ből mind Geforce-okból. Ilyen szinten pár tucat darabokat pillanatok alatt lerabolnak.

Csalódás ez, bárkinek is a sara. Pedig ebay, amazon már kezd megtelni a másfélszeres, kétszeres pénzért árult 5000-es procikkal. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2005) denx1992 válasza arabus (#1958) üzenetére


denx1992
tag

Oksa amint haza értem meglesz :)

Nber tragédiája

(#2006) fudi2002 válasza snecy20 (#2004) üzenetére


fudi2002
veterán

Közben az 10900k ára esett 12t itthon. Remélem alakul a helyzet...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2007) arabus


arabus
addikt

miért mondjátok hogy nem lehet kapni?

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2008) Devid_81 válasza -FreaK- (#2002) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mielott a gepet bekapcsolom mar irok is neki :DDD :R

...

(#2009) MPowerPH válasza arabus (#2007) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kicsit draga.

Szokasos iPon fele lehuzas. De jo dolog ez az Alza... Remelem folytatjak azt a fejlodesi utemet, amit eddig fenntartottak, es tonkreteszik az osszes ilyen magyarorszagi suttyu kisker-nagykereket. :) Itt az ideje a verfrissitesnek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2010) arabus válasza MPowerPH (#2009) üzenetére


arabus
addikt

nem kicsit drága. :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2012) Devid_81 válasza MPowerPH (#2009) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az Ipont en beszantanam majd soval hintenem be a foldet, hogy meg noveny se teremjen meg a helyen. ;]
Nem is ertem mitol vannak azok meg mindig eletben.
Gariztatassal is bajok vannak, arakkal megnagyobb. :W

...

(#2013) gaborw


gaborw
tag

Alzàn tegnap is volt 5800X készleten jò ideig.

(#2014) ChME válasza Svindl3r (#1996) üzenetére


ChME
tag

Nem rég változott, reggel még a korábbi volt, most már:
Várható: 2020. 11. 11.

Reméljük reálisabb, mint a korábbi Várható: 2020. 11. 10. kiírás.

(#2015) gabo423 válasza gaborw (#2013) üzenetére


gabo423
kezdő

Nem volt 1 darab se készleten distillel végig figyeltettem.

[ Szerkesztve ]

(#2016) MPowerPH válasza #98320896 (#2011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt legalabb ossze lehet vetni. Minden azonos, csak a rank szam kulonbozik. A 4 modulos felallas is ugyan ezt hozna. :K

ChME: Tracking numbert kaptal? Mert ha holnap jon, akkor mar kellett volna csatolniuk.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2017) Svindl3r válasza ChME (#2014) üzenetére


Svindl3r
csendes tag

Igen, nálam is most frissült! 2020.11.11.-re.

(#2018) Alpi. válasza Devid_81 (#1998) üzenetére


Alpi.
addikt

Simán lehet még ótvar a Precision boost működés. Ha abból indulok ki, hogy Zen2-nél mekkora útat járt be a korai bios-októl a mostaniak által mutatott működésig... Remélhetőleg 5000-eseknél, még ha a kezdőpont hasonlóan mély, akkor is hamarabb rátalálnak a helyes irányra. Ahogy Hofi mondta, "igény lenne rá ! :DDD"

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#2019) Chaser válasza MPowerPH (#2003) üzenetére


Chaser
titán

több mint 5db az lehet 6 is, vagy 2000+
ez paper launch volt ugyanúgy, max mivel alza kiemelt amd partner hozzánk jutott "értelmes" mennyiség
én speciel 3070-ből vettem, csak klattyintottam', nem is néztem mikor elérhető, itt írták, felnéztem, katt
nem tudnak mindent egyszerre gyártani, és a vga-k csak most jönnek
aki forgalmazó az erről nem tehet, erről a gyártó tehet
sz@r is amikor a jéles' és hárvárdos' közgázosok nem számítanak nagy keresletre ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2020) MPowerPH válasza Chaser (#2019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van olyan shop itt, ahol 500+ kelt el az elso 2 oraban. Es mindegyik keszleten volt. Azert ezt nem neveznem paper launchnak. Es meg egy viszonylag kis online shop is eladott 163 -at(en ennyit szamoltam ossze, amikor eloszor raneztem a keszletekre, meg annyi volt elerheto)

A 3070 azert volt elerheto, mert a kutyanak nem kell, egy zsakutca az a kartya, inkabb csak a scalperek vettek. 3080, 3090 -et meg mar a launch -kor is csak pre-orderben tudtal venni, es azota is ugy van. Ismerek olyat, aki 2! honapja var a kartyajara ugy, hogy ki van fizetve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2021) Chaser válasza MPowerPH (#2020) üzenetére


Chaser
titán

nekem más fogalmam van a készletről azért
ha lett volna készlet most is lehetne venni, de nem lehet
3070-et se lehet "csak úgy"
nagyobb készlet volt amd-nél, esetleg, csak ha a valós igények 10-20%-át fedezi az lóPh@sz nálam, nem készlet
nincs elég gyártókapacitás, ez van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2022) Svindl3r válasza MPowerPH (#2016) üzenetére


Svindl3r
csendes tag

Én pl Alza központba kértem átvételt, ebben az esetben gondolom nem kap tracking numbert.

(#2023) snecy20 válasza Chaser (#2021) üzenetére


snecy20
veterán

Érdekes ez amúgy, a pénz adott rá, de nem igazán tudok sehova besétálni úgy, hogy kérjek a polcról _értelmes_áron akár 3080-at, akár 5900X-t. Ez van, a gyártóknak nem kell az ember pénze. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2024) MPowerPH válasza Svindl3r (#2022) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor nem, bar nem tudom.

Don't Tread On Me

(#2025) warcat válasza ChME (#2014) üzenetére


warcat
veterán

Nálam is csak ennyi történt,hogy hozzáadtak egy napot az, de bízok benne, hogy érkezőben van egy szállítmány és nem csak hozzárendeltek egy scriptet ami minden délben hozzáad 1-et ;]

EA: It's in the crate!

(#2026) ChME válasza MPowerPH (#2016) üzenetére


ChME
tag

Jelen esetben a várható annyit jelent, hogy összekészítés alatt, sőt, ha lenne náluk 5900x, akkor lefoglalva lenne, ahogy minden más tétel a rendelésemben. Így még korai a szállításról beszélni. Ezért reménykedünk, hogy lassan érkezik hozzájuk készlet, ha már eddig mára írták, jelenleg pedig holnapra.

(#2027) abridabri válasza Svindl3r (#1996) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is tegnap valtott at 11.10 -re ,de email meg nem jott :N

[ Szerkesztve ]

(#2028) Hulko


Hulko
csendes tag

Alzan rendeltem en is ,sot a tobbi gyorsgyerekkel eggyutt kb 14:56 kor.Namarmost mivel szlovakiai vagyok igy ertem a szlovakok meg a csehek hozzaszolasiat a webshopjukban.
Es bizony erdekes hozzaszolasaik vannak.Valaki aki joval utannam rendelt mar megkapta ,masnak aki kb hasonlo idopontban mint en annak lemondtak es visszaadtak a penzet(meg csutortok penteken).Nekem egy majdnem komplett gepem volt a kosarban(grafikan kivul).Hasonloan mint nektek toljak az idopontott most11.11.2020at ir.Reggel kaptam toluk egy SMSt hogy kesni fog a megrendelesem ugyanis rengeteg megrendelesuk van. Azt nemirtak mikor csak azt hogy minnel hamarebb elkuldik.

Tartok tole hogy valojaban nincs is meg a proci nekik csak huzzak az idot es nekem meg par szerencsetlennek nemjutott csak mivel mar kifizettuk elore igy nemakarjak elvesziteni a penzt.

Amugy a csehek azt is irtak hogy elejen elrontotta az Alza mivel 5600x hez is adtak kozot FC6 hoz es ugyebar ahhoz nemtudod aktivalni mert az AMD oldala vizsgalja hogy milyenm procid van es elutasit ha nem olyan amilyet ok akarnak.Igy nem jutott eleg kod olyannak akinek kellett volna kapnia es ezmiatt nemkuldtek el a rendeleseket.Hat kivancsi vagyok mi a helyzet,majd kiderul.

(#2029) Alpi. válasza Alpi. (#1993) üzenetére


Alpi.
addikt

Ehhez visszatérnék még ! Úgy tűnhet, hogy "pálcát törögetek" itt XY fölött, pedig nem állt szándékomban ilyesmi. Az sem biztos, hogy én bármelyik csatorna-nál vagy bárkinél jobban értenék ezekhez vagy csak nagyobb szerencsével találnék el dolgokat. A tévedés jogát továbbra is fenntartom és én sokkal könnyebben is vagyok, mint pl. a Hw Unboxed mivel pontosan 624.000-el kevesebb nézőm van, magamnak meg azt magyarázok be, amit csak akarok. :DDD
Az volt a gondom ezzel a teszttel, hogy a "Rank Interleave"-ing, ami plusz teljesítményhez vezethet akár 4 db. single rank, akár 2 db. dual rank kiépítésben nem egy olyan egyértelmű plusz, mint teszem azt a dual channel mód vagy egyazon ram kisebb és nagyobb órajeles beállítása közti diffi. Egyrészt közel sem általános, hogy egyáltalán adott lesz (vagy adott lesz sokszor) az alap szituáció, ahol előnyt tud szerezni a rank interleaving-gel, másrészt nem kicsit hw függő is.

Szerk. jegyzet :
Uhh, most érzem, hogy ez hosszú lesz. :)) Ez nem amiatt rossz hír, hogy többet nyomkodom a billt, hanem ez nálam az érthetőség rovására szokott menni, ezért nagyon igyekszem, hogy megtörténjen a gondolatmenet ! :U
Szerk. jegyzet vége :

Az egész dolog alapja egy általános mem ic működési mód, mégpedig a "memory refresh", ami annyit takar, hogy minden egyes bit igényel egy meghatározott időnkénti adat frissítést, egy újra "írást". Ami annyit tesz, hogy egy gyors kiolvasást és ugyan oda újraírást igényel, különben egyszerűen elvesztené a tárolt adatot. Ez egy "automatikus", a háttérben, meghatározott időnként végbemenő periodikus művelet, ami nagyon gyorsan lezajlik, de mivel a "refresh cycle" alatt nem végezhető más művelet, sem írás sem olvasás ezért mégis csak elrabol egy aprócska idő-intervallumot, amíg nem történhet más művelet. Azt, hogy mennyi időt vesz igénybe ez a gyors "újraprogramozás", a Trfc határozza meg (így van, a jó öreg cimbink, a Trfc :DDD ). Minél kisebb ez az érték, annál gyorsabb a ciklus, ergo kevesebb ideig "blokkolja" az adott Mem rankot bármi más művelet elől.
Itt jön képbe a rank interleave, mint imc képesség. Ezzel egy csatorna képes pl. 2 külön rank-ot kezelni úgy, hogy ha épp frissít az egyik, akkor nem kivárja a végét, hanem a másik rank-ot tudja címezni, ezáltal gyorsítva a folyamatot. Tehát ez közel sem olyan mértékű szabadság, mint a dual channel pl., hogy amíg az egyik ír, a másik olvas, vagy mindkettő olvas, gyakorlatilag megduplázva az elérhető sávszélt, stb. Ez csak egy viszonylag ritka, de időnként mindenképp előforduló plusz.
Nyílvánvaló, hogy kevésbé ram intenzív felhasználásnál ez konkrétan a semmivel egyenlő, de az is borítékolható, mivel ez alapvető működési sajátosság, hogy előbb-utóbb lesz hasznos pillanata.
Ezt ezen túl, még nagyban befolyásolja a különböző chipek közti hw-es különbség. 2-3x -os a szorzó a leggyorsabb és a leglassabb "refreshment cycle" intervallumok közt. Gondolom ezt sem kell túl magyarázni, hogy egyértelmű legyen, mennyivel csökkenti vagy növeli a rank iterleave "hasznosságát" ez a tényező. Itt egy táblázat ahol megnézhető, különböző órajeleken, hány ns hozzávetőlegesen egy adott Trfc érték "eredője".

No, és akkor visszatérve a Ram tesztes videóhoz, emiatt nem látom igazán "értelmét" ilyen különböző beállítások mellett, ráadásul különböző mem ic-kkel szerelt ramok versenyeztetését ! Mert igen, kapni fogunk egy eredményt, de amellett, hogy ez alapból egy kicsit délibáb dolog még ezzel is növelni a változók számát... Háát.. Így is látszik valami, mert látszik, hogy a Dual rank jelent némi előnyt, de tippre, ha azt a 4 stick B-diet rendesen irányba állítják, mint a 2x8-asokat és 3800C16-on megfuttatták volna, az nem 2 fpst vert volna a mezőnyre. Csak tipp, de a "high-ok" szvsz mutattak volna egy komolyabb, tiszta pluszt.
Esküszöm, veszek még 2x8 -at, hogy legyen végre 4 darab azonos stickem, mert most már én is maxi kíváncsi lettem, pedig 2 napja még konkrétan le se x@artam. :DDD
Na, sry az elnyújtott posztért, de ezt nem tudtam rövidebbre venni. :B

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#2030) Chaser válasza snecy20 (#2023) üzenetére


Chaser
titán

én ezzel úgy vagyok, ha most akarnék venni kb bármilyen új nv-t vagy 5xxx-et, nincs
na most ha én most akarnék venni, akkor bizony csalódott lennék
és nagyon nem érdekelne hogy az első egy órában volt "készlet"
az meg végképp nem, milyen eladási számokat írnak, elég sok emberke nem kapott cpu-t, visszaadták a pénzét, vagy azóta is pang a rendelése, most látom hogy más országban is ugyanez ment
teljesen mindegy hogy amd vagy nv, ez a vevők felé inkorrekt hozzáállás
ha nincs bazzzz, akkor promózzák be amikor van bazzzzzzzz
emellett én is tudtam volna venni 5xxx-et induláskor ha akarok, 3070-et is sikerült pedig nem is akartam ( : de ez a 100 másikat nem vigasztalja akinek nem jutott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2031) snecy20 válasza Chaser (#2030) üzenetére


snecy20
veterán

3070-3080-at már lehetne viszonylag sok helyről venni készletről, de MSRP másfél-kétszeres árán inkább zúzzák be ipari hulladékként.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2032) warcat válasza Chaser (#2030) üzenetére


warcat
veterán

Hát most mit mondjak erre, te ülnél a pénznyomdádon ha lenne? Mert ez most kb az, mindent elvisznek, sosem látott igényben.Ha csak ülsz a cuccon és csak töltöd-töltöd a raktárat felfelé, egyre közelebb ballag csak a dátum amikor a konkurencia kiadja a saját termékét.Nvidia 3080 kritikán aluli volt, AMD-t még nem tudjuk.Ha beérkezik a héten egy jobb adag, már sokkal szebb a helyzet.

EA: It's in the crate!

(#2033) Chaser válasza snecy20 (#2031) üzenetére


Chaser
titán

msrp fe-re vonatkozik, customok eleve drágábbak
a lehetne sok helyről venni, 1-2 boltban van 1-2 db qrva drágán ( : na pfffffffff

warcat
én olvasatomban nem egyenlő a van nincs fogalmával
többi csak blablabla

ha vkit érdekel lesz egy 5600x-em 50e-ért, nem tudom pontosan mikor, lehet csak 2-3 év múlva, lehet fel is adom a hirdetést, hadd könnyezzék meg az emberek, hogy 5600x-et ennyiért is lehet már kapni :K ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2034) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Valaki kért korábban AIDA64 sebességteszteket.
Csináltam egyet PBO-val és egyet 4.8GHz allcore.
A többi körülmény változatlan, ami érdekes, hogy PBO-val 4.95GHz-ig boostol a proci, az eredmény mégis elmarad a fixált 4.8hoz képest.
4.8 allcore:

PBO:

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2035) Devid_81 válasza Mosqu!to (#2034) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mit ker a 4.8GHz-hez neked?
Dobsz fel hwinfo kepet please?
Stabil amugy 4.8GHz-en? :Y

...

(#2036) RI/OS válasza Mosqu!to (#2034) üzenetére


RI/OS
őstag

Ja, hát ha 4,8 megy allcore, akkor nincs miről beszélni :D

csak kérdés hogy milyen feszen?!

(#2037) snecy20 válasza Mosqu!to (#2034) üzenetére


snecy20
veterán

Szépet megy...5900X-ed honnan lett beszerezve?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2038) Shkiz0 válasza snecy20 (#2037) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Figyelgessétek a webshopokat, érkeztek procik :)
#szerk: nem válasz akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2039) Mumee válasza Shkiz0 (#2038) üzenetére


Mumee
őstag

Kizárt !

Paper Launch-ban nincsenek procik ! :DD

(#2040) Svindl3r válasza Hulko (#2028) üzenetére


Svindl3r
csendes tag

Megoldás lehet a jelenlegi státusszal (Várható: 2020.11.11. ) visszamondani a Lefoglalva státuszú FC6 kódot? :U

(#2041) MPowerPH válasza Shkiz0 (#2038) üzenetére


MPowerPH
félisten

UK -ban is van keszlet. Ez is egy shop, csak mar egy kicsit dragabban adja. :DDD De ma raktak fel, mar kettot elvittek. Tulajdonkeppen olcsobb, mint amennyiert a scalperek adjak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2042) Mosqu!to válasza Devid_81 (#2035) üzenetére


Mosqu!to
addikt

1.35V-on megy. Játékok mennek, pár benchmark megy. Cinebench, prime95 viszont instant kifagy 4.6 felett.

Alza launch day beszerzés.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2043) warcat


warcat
veterán

Valóban megjelent valamivel olcsóbb készlet, Iponon 195k az 5800x, 5600X 129 490

EA: It's in the crate!

(#2044) MPowerPH válasza Mosqu!to (#2042) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kozepes tavon kinyirod a procit. Magas a fesz is, es az LLC is maxon van, ahogy nezem. :(

Don't Tread On Me

(#2045) Hulko válasza Svindl3r (#2040) üzenetére


Hulko
csendes tag

Hat nemtudom,lehet hogy igen.De megiscsak egy 60 euros dologrol van szo en nemszivesen valnek meg tole.Erdekes a helyzet ugyanis tegnap is volt raktaron nekik par darab akkor meg nemertem miertnem minket potoltak ki.Nekunk jarna hamarebb hiszen hamarebb is rendeltuk plussz kifizettuk.

(#2046) Mosqu!to válasza MPowerPH (#2044) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Akkor visszaveszem mindenképp. Meddig célszerű a feszt engedni hosszútávra?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2047) MPowerPH válasza Mosqu!to (#2046) üzenetére


MPowerPH
félisten

1.3V. Es probald meg ugy beallitani, hogy a BIOS -ban az LLC -t kozepesre veszed. Tehat terhelesre(pl. Prime, de AVX off) essen be a fesz 1.29-1.3V korulire, idle nyugodtan lehet 1.35V(idle a BIOS -ban beallitott fesszel lesz hasonlo)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2048) Obliterátor válasza Mosqu!to (#2034) üzenetére


Obliterátor
tag

Azok a Latency értékek igen jók ! A Read és társai nem indokolnák az alacsony ns-t , látszik h sokat javítottak a 3000-es szériához képest !

(#2049) Csokilama


Csokilama
tag

Látom nagyon szalad a topic. :DDD

Patriot Viper 4 Blackout DDR4 64GB (2 x 32GB) 3600MHz (Hynix MJR)
Letornáztam DDR4-3600 CL16-19-19-36-60ra.
Van értelme nekiállni a 4000mhz-nak, vagy örüljek, hogy ennyin stabil ? :F
Tesztekben 3800mhz 17-21-21-36-60 körül értek el, viszont előző gen procikkal.

#2040 Svindl3r
Nekem forditva volt. Proci lefoglalva, kód várható státuszban. Nálam az segitett, hogy irtam supportnak, hogy ha csak a kód akasztja akkor küldjék a procit.
Nálad pont forditva van, sztem nem segítene. :N

(#2050) Apucy01 válasza MPowerPH (#2044) üzenetére


Apucy01
őstag

1,35 miért magas? szerintem az jó.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.