Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) warcat


warcat
veterán

Emailben amit kaptatok mi szerepel? nekem ott 'előrendelve' státusz van a proci mellett, míg a megrendelésnél ugyanez a kérjük várjon duma.

EA: It's in the crate!

(#1302) |AP|


|AP|
veterán

karácsony előtt vajon várható még hazai beszerzés, vagy a következő kör inkább már 2021 lesz?

(#1303) JSandor válasza DeathAdder (#1295) üzenetére


JSandor
tag

Íjj akkor én nem számolhatók jóra.
Rendelésem 427-489-1xx
emailben előrendelve a státusz. Oldalon ugyanúgy kérjük várjon.

[ Szerkesztve ]

(#1304) Danex válasza JSandor (#1303) üzenetére


Danex
addikt

Függ az is ,hogy melyik CPU-t rendelted.

487-0xx-el már lefoglalva státusz volt az 5900X-re

487-4xx-el viszont átvehető státusz volt az 5600X-re

(#1305) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, en kozben vettem egy masodik 5950X -et, AWD-IT -rol, ami linkelve volt, bundle pack. Elvileg van nekik keszleten, beszeltem a managerrel mail -ben. :))

Don't Tread On Me

(#1306) warcat válasza MPowerPH (#1305) üzenetére


warcat
veterán

Én az 5900X és CROSSHAIR VIII Hero kombót nézegettem, aki helyben el tudja adni árban, jó olcsón jut a procihoz. £839.99 (mármint a bundle).

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1307) Mumee


Mumee
őstag

(#1308) MPowerPH válasza warcat (#1306) üzenetére


MPowerPH
félisten

Legolcsobb lappal vettem, ezzel itt. :DDD Erdekes, hogy igy adjak el a Zen 3 -akat...Lehet tul sok alaplap van nekik beragadva, ahogy Devid is irta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1309) Devid_81 válasza MPowerPH (#1308) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem raktarsopres zajlik.
Mindenki viszi a Zen3-akat, vagy igy vagy ugy.
Ok meg kihasznaljak, hogy eltudjak adni azokat a lapokat amiket amugy ott neznenek a polcon meg vagy 2 evig :D

[ Szerkesztve ]

...

(#1310) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Ryzen 5 5800X az apróról:

"A tesztek előtt rendeltem de végül az 5900X-re esett a választásom.
11.05-én alzában átvehető és névre írható a számla 175 000-ért.
A far cry 6-ot megtartom"

200.000,-"

:C

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1311) nubreed


nubreed
veterán

Szerintetek az Alzán lévő 177 ezer Ft-os ár az 5800X -re már véglegesnek tekinthető vagy ez még lehet olcsóbb mondjuk jövő január/február környékén? [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1312) warcat válasza AsakuraDave (#1310) üzenetére


warcat
veterán

Azaz lefordítva: gyorsabban kattintottam mint te, ezért most fizesd ki nekem az 5800x-> 5900x különbözetét javakban.Szép.

EA: It's in the crate!

(#1313) AsakuraDave válasza warcat (#1312) üzenetére


AsakuraDave
őstag

200.000 azt mondom oké, de ez a kis komment, hogy "a far cry 6-ot megtartom" :'DDDD
HA-án fent van vajon már a kulcs? ;]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1314) DeathAdder válasza Csokilama (#1300) üzenetére


DeathAdder
veterán

Van kuponkód alzánál? :)

Nekem azt írja Lefoglalva, illetve alatta az FC6 promóciós kulcs-ra azt írja hogy Várható

warcat - legutóbb kapott emailben (tegnap 16 óra) az áll zöld színben, hogy Fenntartva illetve az FC6 promóciós kulcs mellett pirosan azt írja hogy Előrendelve

Lehet a promóciós kulcs miatt áll az egész :F mondjuk azt ki sem engedi hogy X-eljem a kosárból, a CPU-t viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#1315) nkaresz1976


nkaresz1976
kezdő

Távol álljon tőlem a flame és nem támadás (csak nehogy egyből nekem ugorjon valaki emiatt),de aki most így fejvesztve akar váltani (főleg hogy a tesztek alapján nem olyan nagy az előrelépés a meglévő procikon túl) az miért vált vagy mire kell neki vagy mit érez pl egy 3700X mihez nem lesz elég amihez pl egy 5800X kell?
Tényleg érdekel lehet én nem látok valamit...

[ Szerkesztve ]

(#1316) nubreed válasza nkaresz1976 (#1315) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem 3D renderre főleg. Persze játszok is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1317) warcat válasza nubreed (#1311) üzenetére


warcat
veterán

Mennyivel szeretnéd olcsóbban? AMDnek van persze miből engednie, mert szándékosan felárazta,hogy felfelé terelje a népet a drágább 5900X felé, azonban a 449.99$ MSRP mellett korrektül volt beárazva tegnap ( a kifogyás után mindenre automatán rápakoltak 2-3 ezer forintot).

450 euróra csak jóindulattal van váltva ott, ahol 20% és alatti a VAT, 27%-t számolva 10k hasznon belül van az alza, árfolyamkockázat stb nélkül.

Szárnyaló forint, AMD árvágás, vagy a hazai szokásos szlovák raktárral mutyizás (illetve ezek kombója) kell az olcsósodáshoz.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1318) MPowerPH válasza nkaresz1976 (#1315) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tan azert, mert a Zen 2 -hoz merten pont oriasi az ugras.

Don't Tread On Me

(#1319) AsakuraDave válasza nkaresz1976 (#1315) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szintetikus benchekbe sokkal gyorsabb így aki vág,tömörit stb szal "profi" munkára sokkal jobb. Játékokba meg minimális +max és avg fps és elvileg "sokkal" jobb 1%, 0.1%-ok.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1321) nubreed válasza warcat (#1317) üzenetére


nubreed
veterán

150 nagyon max 160 -ért jó lenne elcsípni egy ilyet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1322) warcat válasza nubreed (#1321) üzenetére


warcat
veterán

Add el a Far Cry 6 kódot, 12k-t megér biztosan.

EA: It's in the crate!

(#1323) nubreed válasza warcat (#1322) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk amíg nincs BIOS az alaplapmhoz addig nem aktuális úgy sem, és az elvileg csak jövő januártól lesz és az is Beta. Betat nem szívesen rakok fel, megvárom a nem beta bios-t. Addigra talán valamelyest mérskélődnek az árak, az FC6 promó addigra már úgy is kifut, de nem izgat, már az 5 is iszonyú ótvar játék lett. Ha mégis kapok hozzá, eladom.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1324) sittes79 válasza nkaresz1976 (#1315) üzenetére


sittes79
addikt

Nekem 3600 om van és bronz minősítésű a szilícium, ezért veszek 5800x et hátha szerencsésebb leszek :DDD

(#1325) Malibutomi válasza nkaresz1976 (#1315) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A nem olyan nagy az elorelepest mire erted? A 20-30% FPS elony a Zen2-hoz kepest az nem eleg nagy?

(#1326) JohnX válasza Malibutomi (#1325) üzenetére


JohnX
tag

Valaki kapott Far Cry kódot a procijához?
Fizikailag kellett volna kapjak valami kártyát amin rajta van a kód? Vagy a proci dobozáról kell valami kódot valahol beolvastatni? Aki jártas ebben súgjon légyszi. :B

(#1327) Chaser válasza JohnX (#1326) üzenetére


Chaser
titán

az alza fiókodba kapod, majd rewardson keresztül amit kaptál ott aktiválod, és úgy kapod meg a végleges kódot - vagy accounthoz kötött "kódot" -
ezeöccáz' lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1328) JohnX válasza Chaser (#1327) üzenetére


JohnX
tag

Köszi! :DD
#istenfizessemeg :DDD

(#1329) Chaser válasza JohnX (#1328) üzenetére


Chaser
titán

majd leshetsz ha beperel, mert a htk-t étdobtad neki ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1330) zolcseges


zolcseges
csendes tag

Alzanal irjatok csak nekik h a Far Cry kodot nem keritek koszonitek szepen. (mar ha tenyleg nem keritek)

Ugytunik amiatt all a rendeles annak akinek a statusz az hogy lefoglalva...

(#1331) Motyi válasza Drizzt (#1294) üzenetére


Motyi
senior tag

Igen, ráadásul szégyenszemre asszonyé lesz a nagyobbik (meló miatt), én full játékra be kell érjem az 5800x-el. :)

(#1332) fanti válasza Motyi (#1331) üzenetére


fanti
addikt

Óhhhhhh te szegény :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1333) Bivaly26 válasza |AP| (#1302) üzenetére


Bivaly26
tag

Biztos lesz.Vannak webshopok ahol lassan elérhető lesz ott is lesz valamennyi raktári darabszám.Az alza kezdi mindig az utóbbi években.

(#1334) Bivaly26 válasza nubreed (#1311) üzenetére


Bivaly26
tag

Nagyon nem hiszem hogy sokat fog változni az áruk fel le fog menni szerintem.Maximum ünnepek fele beeshet vagy januárban.De ne olyan nagyszabású árcsökkenésre számíts. :)

(#1335) denx1992 válasza zolcseges (#1330) üzenetére


denx1992
tag

Semmi köze a far cry nak hozzá! Külön emailben jön az értesítés is.

Nber tragédiája

(#1336) worxland válasza Motyi (#1331) üzenetére


worxland
addikt

Azért ne sírj, jelenleg nem sok játék kevesli a 8 mag/16szálat.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1337) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] Egy kis TechJesus rant.
Gamer gépbe minden eggyes penny amit 5600X felettire költesz wasted.
Gamer+editing meg ilyenek 5900X ha túl sok a zsé 5950X.
5800X nem éri meg, inkább akkor már 5900X vagy 5600X.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1338) Frozen


Frozen
őstag

Rengeteg hz van mióta nem voltam
1337
Azért az 5600x nagyon sok esetben egy komoly videokártyát sem szolgál ki rengeteg játéknál elfogynak a magok. (Ez a x600X széria nagyon sokaknak be van égve ,de ha belegondolsz állandoan cserélgetni kell őket mert gyengék) Én anno mikor intelt vettem 5 évig megvolt és akkor sem azért adtam el mert gyenge volt hanem a többi alkatrész életartama miatt lett új gép)

alza.de ről rendeltem kinek milyen sorozat számmal milyen dátumot írtak?
Nekem csak annyit h előkészítés és várjak :W

Igaz az is hogy a többi alkatrészt sem küldik hiszen az egész gépből csak a gépházat igazolták le :(

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1339) Apucy01


Apucy01
őstag

Ha oké a 4000 mhz ram akkor ez nem is rossz, kinek mi a véleménye?

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1340) Csokilama válasza DeathAdder (#1314) üzenetére


Csokilama
tag

Igen a kód miatt áll, írj supportnak, hogy a procit atvenned. Elindítják a kóddal meg lesz ami lesz ( ent speciel tojok rá :DDD )

(#1341) Mumee válasza Frozen (#1338) üzenetére


Mumee
őstag

"5600x nagyon sok esetben egy komoly videokártyát sem szolgál ki rengeteg játéknál elfogynak a magok"

Ezt inkább ne erőltesd, vagy ha nagyon szeretnéd támaszd alá tesztekkel. :DD

(#1342) JSandor válasza Danex (#1304) üzenetére


JSandor
tag

5900x et rendeltem.

(#1343) PuMbA válasza Frozen (#1338) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért az 5600x nagyon sok esetben egy komoly videokártyát sem szolgál ki rengeteg játéknál elfogynak a magok"

Például melyik játékban fogynak el? :) Sima Ryzen 5 3600-at teszteltek GeForce RTX3080-nal több helyen és 4K-ban semmi különbség nem volt egy Core i9-10900K-val vagy Ryzen 9-cel szemben.... még minimum fps-ekben sem. Komoly VGA-hoz éppen, hogy a processzor, ami kevésbé szükséges. FullHD felbontásra kell csak a nagyon erős processzor, mert ott CPU limit van és nem VGA.

[ Szerkesztve ]

(#1344) Apucy01 válasza Mumee (#1341) üzenetére


Apucy01
őstag

+1 :K

PuMbA

Biztos nem jól aludt vagy valami .... ;]

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1345) AsakuraDave válasza Frozen (#1338) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mi számít komolynak?
GN tesztje 90%-a 3080FTW3 és az 5600X több helyen 10900k alatt-felett van 1080p-ben, a 1% és 0.1% alacsonyabb az tény de 2k/4k-ban tuti nincs bottleneck :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1346) Frozen válasza AsakuraDave (#1345) üzenetére


Frozen
őstag

A lényeg röviden tömören vannak olyan játékok ahol a több mag muzsikál jobban és itt nem 1-2 fps ről beszélünk. Én soha nem voltam oda ezért a 600 végződésű kicsi procikért ,de ha jobban megnézed most volt zen2+ meg elötte fél évvel zen2 és folyamatosan mindenki cserélgeti őket ki. Ha valakinek elég valami akkor nem cseréli le fél évenként de még 1-2 évente sem legalább is szerintem.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1347) nkaresz1976 válasza Frozen (#1338) üzenetére


nkaresz1976
kezdő

[5600X @RTX 3090]

Szerintem elég jól kiszolgálja...Lehet én látom nagyon rosszul de esporton kivül ahova csillio fps se elég ,fhd-re már nem igen vesznek ilyen procikat a "mezei" játékosok..és fentebb meg már oly minden hogy 130 fps vagy csak 123 fps-ed van..

[ Szerkesztve ]

(#1348) Mumee válasza Frozen (#1346) üzenetére


Mumee
őstag

Jézus Krisztus ... :U

Gyere a fény felé... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1349) Malibutomi válasza Frozen (#1346) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem itt valahol el vagy tevedve...a 3600X / 5600X is 6/12-es procik, nemigen van jatek ami 12 szalnal tobbet kihasznalna manapsag.

(#1350) Danex válasza Malibutomi (#1349) üzenetére


Danex
addikt

Ne etessétek a trollt, minden napra jut valami a hulyesegebol :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.