Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Chaser válasza Teasüti (#15996) üzenetére


Chaser
titán

fagyást nem értem
előző gépnél vágtam, soha nem fagyott
ram sebessége sem fontos neki - kb mindegy melyik sw-rel csinálod -
esetleg rossz ram beállítás volt? attól már simán fagyhat
több órás kódolásnál sem volt semmi gond, gamenél sem, semminél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16002) AtHoS válasza SzlobiG (#15970) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem értek annyira a Hydra-hoz, de beállításokban van Frequency limit, oda azért érdemes egy ésszerű értéket beírni.

Gondolom az Auto-load APP with OS ki volt kapcsolva a diagnosztika idejére
Esetleg az Enhance accuracy ne legyen bekapcsolva

Nálam így nézett ki a diagnosztika beállításai 5800X-hez AC Liquid Freezer II 360 hűtéssel

Nálam amelyik magnál újraindult CO tesztelése közben, win beindulását követően auto elindult a Hydra (kikapcsolt auto-load mellett) és ugrott a következő mag tesztjére

read-only mode on the forum

(#16003) mozso


mozso
senior tag

Cyberpunk2077, desktopra kilépve ezt látom, nektek is ilyen CPU clock + feszültséget mutat?

(#16004) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, érdekes ez az amd cucc, szerintem az amd proci miatt van gondom.

Itthonról dolgozok, napözben megy a jobb alsó sarkoban egy stream a linuxos műholdvevő beltérimről, sok éve azonos szinte minden beállítás, csak a lapok, procik, ssd-k cserélődtek, win10, classicx shell, pár rogram, böngészők, és kész vagyok.
Mindig minden jó volt, most mégis adódik egy hiba, mégpedig hogy az eddig megszokott módon képtelen vagyok a vlc- nek előre megadott méretet megtartatni, a jobb alsó sarokban a rendelkezésre álló helyet kellene kitöltse, és mindig felül legyen. Namost mióta amd procim van, ez nem működik, lehúzom a tálcáig (dokkolás kikapcsolva) oldalt a megfelelő méretig, majd bezárom, és a következő pillanatban nyitva már 1-2 centivel felette nyílik meg, sőt, ha ekkor újra bezárom, még vékonyabb csíkban nyílik, ekkor bezárva még ennél is vékonyabb csíkban... Érthetetlen.
Próbáltam mindent, vlc vonalon végigmentem mindenen, ma már 3x telepítettem rendszert, ebből végül most win11-en vagyok, itt is ezt csinálja.
Ráadásul van bevált mentésem a vlc dolgairól, az TC-rel mindig telepítás után felülírtam, és onnantól amíg a gép megvolt, sose volt gond, itt első pillanattól kezdve nem megy, felülírva szintén nem megy.....

Az előző inteles konfigom az asszony gépe lett, itt van az asztalán, nála most is tökéletes minden.
Na ilyenkor mi van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16005) hokuszpk válasza Rick4 (#16004) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt a vga driver okozhatja, nezz szet a radeon driverbeallitasai kozott.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16006) Rick4 válasza hokuszpk (#16005) üzenetére


Rick4
félisten

Eddig direkt nem volt fent a mostani 11-esnél, most teszem fel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16007) Rick4 válasza Rick4 (#16006) üzenetére


Rick4
félisten

Fent van, hergelem, és semmi...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16008) Raggie válasza Rick4 (#16004) üzenetére


Raggie
őstag

Próbáltad a Shift gombot lenyomva tartani mikor bezárod az ablakot?
(elvileg ekkor megjegyzi a méretet és pozíciót a win és ugyanoda nyitja meg legközelebb)

Clint Eastwood FTW

(#16009) Rick4 válasza Raggie (#16008) üzenetére


Rick4
félisten

Eddig sose hallottam erről, az összes inteles konfiggal ment rendben. It tmég az se megy, hogy majd a vlc-ből élesítek, kontrasztot, telítettséget állítok.. Szóval mostmár tuti öze van hozzá. Most próbáltam, semmi, sajnos ugyanaz.

Amúgy szerintem ez konkértan nem vlc probléma, hanem amd cpu probléma, szóval elég szorosan kapcoslódik a topichoz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16010) #68216320 válasza Teasüti (#15998) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az x264/265 esetében nem maga a cuda mag a probléma, hanem a sok mag miatti sok thread. Sajnos működéséből fakadóan nem skálázódik az encoder lineárisan. CPU esetében is szoktak ajánlani egy limitet. Az x264 12, az x265 18 thread felett látványosan romló minőséget kezd produkálni, amit a bitrate növeléssel lehet kompenzálni. Ennek a felnagyított eredményét látod nvenc esetén is.
Én azt szoktam csinálni x264 esetén (5900x), hogy:
a , kikapcsolom az smt-t és csak 12 real maggal enkódolok
b., sorozat esetén 4 csoportra szedem és egyszerre 4 ffmpeg fut 4*6 thread-en

(#16011) hokuszpk válasza Rick4 (#16009) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha valami, akkor biztos nem a cpu. az Intel integralt GPUja eleg sokmindent gyorsit, neha egy-egy uj formatumot elobb "tud", mint az NV vagy az AMD.
VLCben hw (GPU) gyorsitas be van kapcsolva ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16012) Teasüti válasza #68216320 (#16010) üzenetére


Teasüti
nagyúr

NVENC az nem egy önálló részegysége a GPU-nak? Az is a Cuda magokon fut? Mert ha külön gyorsítóról beszélünk dedikált területtel/tranyókkal, akkor ott nem értelmezhető a thread szerintem. Nekem ez fura lenne, mert általában az NVENC párhuzamos használata (pl Shadow Play) semmilyen hatással nem szokott lenni mondjuk a 3D teljesítményre.
Meg nem is ez a tapasztalat NVENC-el hanem, hogy alacsony bitrátán egyszerűen egy x265 slow preset sokkal szebb eredményt ad*, mint bármi más. De ha nem vmi ADSL-hez való streaming a cél, akkor szerintem ma már nem szempont a 10 Mbit/s alatti bitráta. Főleg, hogy már SD felbontás se nagyon van. 1080p-hez én nem tartom túlzónak a 30 Mbit-es átlagot.

*Először hallok erről a párhuzamosítás okozta minőségromlásról. Én ffmpeg-ben nem is találkoztam még ilyen beállítással, szóval nyilván eddig 100% cpu használattal kódoltam, ha kódoltam. Nem tapasztaltam minőségromlást. Igaz ott én CQ módban szoktam tömöríteni és azt az algoritmus dönti el mekkora bitráta legyen. De ott is a "vizuális lossless" a mérvadó nekem, szóval ilyen apró bitrátát ott se látok. :N

[ Szerkesztve ]

(#16013) Teasüti válasza hokuszpk (#16011) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Uhm, nem akarok közbeszólni, de ez nem a Ryzen topik? :))
Itt Vega 8 van, nem HD Graphics. :N

(#16014) #68216320 válasza Teasüti (#16012) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nvenc nem tudom min fut, de az biztos, hogy sok szálas cucc.

Most így hirtelen: [link] [link]
Ez egy létező probléma, aminek az oka a keyframe generálás. De amúgy keress rá megfelelő címszavakkal, találkozni fogsz a problémával. Én 24 thread esetén már eleve látom egyrészt, hogy nincs csak 60-70% cpu kihasználás, illetve látható a minőségi romlás.
Fix bitrate esetén rosszabb a kép, fix quality esetén megnövekszik a méret.
Ffmpeg esetén szerencsére (illetve handbrake-cli esetén is) van lehetőség thread limitre.
Ahogy fentebb írtam 5900x cpu-val trükközöm, egyrészt a jobb minőség, másrészt a jobb cpu kihasználás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#16015) #68216320 válasza #68216320 (#16014) üzenetére


#68216320
törölt tag

Teasüti:
Közben újra átolvasva a hozzászólásod felmerült bennem, hogy nem ugyanarról a felhasználásról beszélünk. Te a streaming-et említed, ahol ugye más szempontok elsődlegesek, én pedig az offline konténerizált video-ról beszéltem, ahol megint más.
Stream esetén simán megfelel egy nvenc x minőség magasabb bitráta mellett alacsony latency-vel, míg egy tárolt, non-stream esetében szempont a kis méret és a megfelelő minőség is. Itt már jobban teljesít ugye a cpu. (Azt hiszem a cuda3.0 előtti időkben volt tisztán cuda az encoding, most valami részben más megoldás van már, van szerepe most is a cuda magnak, de van valami spéci fix hw is benne)
Mindegy, a lényeg amit el szerettem volna mondani, hogy ezekkel a kódolásokkal a kulcsframe-ek miatt nem lineáris a skálázódás a thread-ek számának növekedésével.
Leegyszerűsítve: Az encoding elmélet szerint vagy be kell várni a sok thread-et a keyframe-hez (sebesség csökkenés), vagy több keyframe-et kell csinálni (méret növekedés cq esetén, minőségromlás cb esetén). A vicc, hogy igazából mindkettő megtörténik.
Ez nem sw és hw függő, hanem az algoritmus ilyen. Az x265 valamennyire jobb már ebben.
Ha teheted próbálj ki egy 24+ thread feletti cpu encoding-ot és meglátod miről beszélek.

De kicsit off lett a dolog, bár annyiban nem, hogy magam sem tudtam erről, amíg nem futottam bele az 5900x-el encoding közben abba, hogy nem gyorsult a várt módon a folyamat. Akkor kezdtem utánaolvasni a dolognak, hogy sok thread esetén miért lazsál láthatóan a cpu.

[ Szerkesztve ]

(#16016) hokuszpk válasza Teasüti (#16013) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, csak ugye az a megallapitas, hogy az Intel procival nem volt az a jelenseg, ami a Ryzen apuval van. Szvsz ha az Amd proci az add, sub, mul, div es hasonlo utasitasokat maskepp csinalna, mint az Intel, akkor azert joval tobb anyazas lenne a forumokban, mint pl. anno a K5 idejen, amikor az ures idozitesnek hasznalt

mov cx,xxxxx
varakoz: loop varakoz

kodot siman 0 ido alatt atlepte, ami miatt viszont az osszes Clipper program elszallt, mint a gyozelmi zaszlo.
ellenben a gpu az definialtan nem utasitasszinten kompatibilis, ott lehetnek gubancok.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16017) Rick4 válasza hokuszpk (#16011) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván a prociba épített megjelenítő egységre gondolok, persze hogy bevolt, meg már minden is volt, a kimenetet végigválaszthattam, hogy a cpu meg a gpu dekódoljon, sajnos nincs változás.

Ilyenek történnek:
bezárás előtt:

Majd 3-4x megnyitom, és egyre kisebb a z ablak, végül 4-5. újra megnyitáskor:

És tuti ryzen specifikus, mivel tegnap friss win10 telepítéssel is megvsan, sőt, most friss win11-en is megvan ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16018) Locutus


Locutus
veterán

X570/5900X kombóhoz most milyen 2x16GB RAM kit az ajánlott? Mi az amit ár/teljesítmény arányban érdemes megcélozni?
Köszi!

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16019) Teasüti válasza Locutus (#16018) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mintha azt láttam volna, h olyan 3600 Mhz körül van a sweet spot. 4000 ha APU van.
Én Crucial Ballistic-ot néztem ki mellé. Ennél van jutányosabb alternatíva?

(#16020) hokuszpk válasza Rick4 (#16017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na ez egy erosen fejvakaros smiley.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16021) FollowTheORI válasza Locutus (#16018) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

~3600 CL16 kitek

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16022) Rick4 válasza hokuszpk (#16020) üzenetére


Rick4
félisten

Én se találok rá megoldást... Lehet az egész bolygón én vagyok az egyetlen, aki ilyen procival dVGA nélkül akarok kis ablakban vlc-t elindítani, és még mellé feltűnik, hogy bezárogatva- újra nyitogatva megy össze az ablak. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16023) Teasüti válasza Rick4 (#16017) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eddig azt hittem a Windows ablakot indította egyre kisebb méretben. Ez a viewer ablaka, amiben a render megy. Lehet írtad már feljebb, de ilyenkor a zoom funkció mit csinál?

16022:
De ez egy helyi fájl vagy a tuner kártya képe?

[ Szerkesztve ]

(#16024) Rick4 válasza Teasüti (#16023) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, hol a zoom funkció, mivel minimál módban indítom, és egy funkció megy, belekatitntva egér tekerésre hangerő fel- le. Azzal indul az ablak, hogy a letöltés mappába a beltérim webes felületéről letöltök egy kis m3u fájlt, ez készteti a vlc-t indulásra, mivel a rendszer úgy van beállítva, hogy az ilyen típusú fájlokat nyissa meg a letöltés után, és ehhez a kiterjesztéshez a vlc van társítva.
A lényeg, hogy ha nézed, a rnedelkezésre álló szélesség megmarad, a vlc magassága keld el csökkenni, végül tlejesen rendellenes arányra vált.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16025) Locutus válasza FollowTheORI (#16021) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor ugyanaz mint Ryzen 3xxx szériánál?
Azt hittem itt származik valami előny esetleg a 3600-nál gyorsabb kitekből is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16026) FollowTheORI válasza Locutus (#16025) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

3800 CL16-ig fel lehet menni, de ott már a költségek elszállhatnak. :)

Előny meg relative minimális.
Illetve le lehet menni CL14-re, de azis drágább lehet, mint optimális.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16027) AtHoS válasza Rick4 (#16024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos el kell keserítselek. Semmi köze a jelenségnek az APU-d GPU-jához.

Nem használok VLC-t, de kíváncsi voltam erre a SHIFT bezár kombóra valóban működik-e. VLC-vel néztem meg és működik ill. nem működik, mert anélkül is pont ugyanott nyílik, akkora méretben, ahol/ahogy utoljára bezártam :DDD

Viszont a VLC nem a nálad beállított minimál módban indult, hanem normál ablakban és többszöri nyitogatást követően sem vettem észre méretcsökkenést, pont ugyanott, ugyanakkora méretben indult, ahogy előzőleg bezártam (nem is kel ehhez videót, .m3u-t nyitogatni, egyszerű indítás is megteszi)

Ekkor beállításokban bekapcsoltam az Indítás minimális felület módban opciót. Ezt követően folyamatosan csökkenő méretben indult a VLC, pont ahogyan leírtad. Nálam viszont 5800X + GTX1060 kombó van, tehát semmiféle AMD-s GPU nincs, ami belejátszhatna.

Szerintem az idióta VLC a normál ablak extra felületeit, ami minimál módban ki van kapcsolva minden egyes indításkor újra és újra elveszi az előző bezáráskori méretből, ami nálad már a csökkentett minimál kinézet/méret. Ezek a felületek ugye csak függőleges irányban módosítják a méretet.

Nálam a c:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\vlc\vlc-qt-interface.ini útvonalon van a VLC beállításokat tartalmazó konfig/ini fájlja. Ennek elején a [General] szekcióban lévő geometry= sor tárolja az ablak méretét, ami minden minimál felületű bezárást követően módosul, míg normál ablakú indításnál, ha nem mozgatjuk/méretezzük át a VLC ablakát, akkor nem módosul.

Sajnos a VLC beállításaiban nem találtam olyan beállítást, amivel az ablak helyzet/méret auto mentését ki lehetne kapcsolni, de....

De, ha normál ablaknézetben elhelyezed a VLC ablakot úgy, hogy pont annyira csússzon ki alul a képernyőről, ha CTRL+H kombóval minimálra váltva képernyő szélen legyenek a video ablak határai, majd normál kinézettel zárod be a VLC-t (minimál felületű indítás legyen bepipálva), és a következő indítás előtt !!!! az előbbi útvonalon a vlc-qt-interface.ini
fájlt írásvédetté teszed, akkor mindig ugyanoda fog nyílni a VLC ablaka minimál felülettel és nem lesz csökkenő ablakméret indításkor

Egyébként pedig nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a fejlesztőkkel, hogy ezt tegyék rendbe, mert hibás a működés VAGY visszadowngrade-elsz a korábbi még jól működő VLC verzióra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16028) Teasüti válasza AtHoS (#16027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sikerült nekem is reprodukálni a hibát, ha az alapértelmezett "resize window to video size" ki- és "start in minimal mode" be volt kapcsolva.

Itt lehet panaszkodni. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16029) Chaser válasza hokuszpk (#16011) üzenetére


Chaser
titán

az a 4ghz körüli ac órajel cb(?) alatt default 65w-on az 5700g-vel?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16030) Rick4 válasza AtHoS (#16027) üzenetére


Rick4
félisten

Nade írtam, hogy az elmúlt 15 év során mindvégig intel procijaim voltak, két héttel ezelőttig nem tapasztaltam ezt, a régi gépemen, ami most az asszony asztalán van, és egy intel i5-10600-as proci van benne, nálam tökéletesen működött, és nála most is tökéletesen működik. A két gép között az eltérés a másik alaplap és a másik proci, mivel az alaplap erről valószínű nem tehet, csak a proci marad, pontosabban a benne lévő video feldolgozó rész.

A vlc beállítások megvannak, sok sok éve minden új telepítésnél azokkal írtam felül a meglévőket, és intelnél mindig jó lett, nálam amd procival (vagy vga-val) ezek nélkül se volt jó, ezekel sem, a másikról lementett friss beállítások ott jók, itt nem. Win10-zel friss telepítéssel, win11 friss telepítéssel se jók, amd szoftverrel, és anélkül sem.

Ezért is maradt végül egyetlen lehetőség, a proci, vagy a benne lévő VGA. Namost érdekes lenne mindezt inteles procis gépen is megcsinálni, gyanítom uugyanúgy nem tapasztalná senki, míg AMD vonalon igen.

Több, mint érdekes. Köszönöm, hogy szántál illetve szántatok rá időt, megnézzük, mit tudnak tenni ezzel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16031) AtHoS válasza Rick4 (#16030) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézz már rá a jól működő gépen arra az .ini fájlra. Mentegetésnél elő szokott fordulni, hogy read only attribútum rá kerül a mentett fájlokra, hátha meg lesz az anomália oka.

read-only mode on the forum

(#16032) Rick4 válasza AtHoS (#16031) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy szerverem, annak a mappái vannak a gépekre felcsatolva, csak egy- egy C-D meghajtós nvme SSD van a gépekben, ami bármikor cserélhető, a fontos adatok nem a gépen vannak. Arról a gépről TC-rel lementem a megfelelő mentés mappába az user/appdata/roaming/vlc mappa tartalmát, majd itt TC-vel ugyanoda belépve felülírok mindent. Most megcsináltam egyesével a felülírást, változott a megfelelőre a fálj, azaz ebből kellene az induló programnak kiolvasni az adatokat. Ott tökéeltesen ynílik 10X indítva is, itt nem sajnos. Sőt, a másik gépen nagyra húztam az ablakot, kiléptem a programból, csináltam a mentésnek egy új mappát, abba kerültewk a fájlok, egyesével felülírva minden fűjlt itt is ugyanolyna nagyban nyílik, a megfelelő méretre teszem, és a következő nyitáskor már nem jó. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16033) hokuszpk válasza Chaser (#16029) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd megnezem meg1x, szerintem is alacsony. a multkor atallitottam Oliverda keresere 35W modba, az a gyanum, hogy elfelejtettem visszaallitani :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16034) hokuszpk válasza Rick4 (#16030) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

es ugyanazt a vlc verziot tetted fel, mint ami a regi inteles gepen van, vagy letoltotted a legfrissebbet ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16035) hokuszpk válasza Chaser (#16029) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ja varjal, valamiert a primere gondoltam, hogy gondoltal :D
CBvel picit jobb a helyzet, mondjuk ebben a hozzaszolasban asszem 105W PBO limittel van a 14000 pont.
no majd este lemerem ujra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16036) Rick4 válasza hokuszpk (#16034) üzenetére


Rick4
félisten

A másikon is a legfrissebb van, meg ezen is. Próbáltam 32 bittel, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16037) Chaser válasza hokuszpk (#16033) üzenetére


Chaser
titán

sztem nem alacsony
a kérdés az, hogy mekkora ppt-től tolja az órajelet
cb20-szal meg tudod nézni 65w-on mennyit tol pontban és órajelben?
a 3800x 4g körül gurít és ~ 4800 pontot, de nem 65w-ból, defaulton ott 110 körüli a ppt, annak aszem' 105w-os tdp-t adtak meg - más kérdés, hogy ac setuppal ennél jóval kevesebb étvággyal megoldja ezt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16038) Teasüti válasza Rick4 (#16030) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig ott a hibajelentés is, amit linkeltem. 4 hónapja ismert hiba. Nem értem mit értetlenkedsz ezen. Én egy i7+nVidia laptopon reprodukáltam, ha ez vigasztal. Semmi köze a hardverhez. Szoftveres bug.

Próbáld ki a 3.0.12-t!

[ Szerkesztve ]

(#16039) Rick4 válasza Teasüti (#16038) üzenetére


Rick4
félisten

Ha úgy írod, hogy sikerült neked is reprodukálni, az megerősítés, ha odaírod, hogy i7+nvidia laptopon, az cáfolat. De végülis teljesen jogos, hogy még te kéred számon, hogy én értetlenkedek!
a 3.0.12 tökéletesen megy, köszi a rengítséget, rendes srác vagy! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16040) hokuszpk válasza Chaser (#16037) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Oliverda keresere par perce toltam egy 10 perces CB23 -at 45W beallitassal.
mindjart nyomok defaultot, mert alapot is kert, es azzal a lendulettel tolok neked cb20 -at.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16041) Chaser válasza hokuszpk (#16040) üzenetére


Chaser
titán

nálam ac 4g-vel 1020mv körül 65-68w ppt-t tol és úgy ~4800 pöttyöt
defaulton is, csak úgy 90-95w környéke rémlik ennyi ponthoz
- 3800x/cb20 -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16042) hokuszpk válasza Chaser (#16041) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elvileg ez a 65w beallitas, a masik topicban emlegettem a mernokok nenikejet nev nelkul, PB, PBO letiltva, de akarmit csinalok, csak ilyen 53W ppt -ig megy el, es ac 3.8 korul all be.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16043) PuMbA válasza hokuszpk (#16042) üzenetére


PuMbA
titán

Biostar...

[ Szerkesztve ]

(#16044) hokuszpk válasza hokuszpk (#16042) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

errol mar nemlovok kepet, sima PB visszakapcsolva, 86W, 5480 potty, 75 fok.
es most megy vissza a negyes oc profile, mert az jo, 83 fok max, sc 602 :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16045) Chaser válasza hokuszpk (#16042) üzenetére


Chaser
titán

:R
akkor c2c nem olyan sokat ver rá a 3xxx-re, 4g-n 5100 körül lennél - nincs 10% difi -
honnan jött, hogy ilyen "egzotikus" lapot vegyél? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16046) hokuszpk válasza Chaser (#16045) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"honnan jött, hogy ilyen "egzotikus" lapot vegyél? ( :"

aszittem ezt mar elmondtam parszor. az oreg 32 bites pci slotos tvkartyanak kell a hely :D
ez az 1 B50 lap, ami kaphato es van rajta 32 bites pci slot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16047) hokuszpk válasza Chaser (#16045) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 3800XT ment cb20 alatt sc 540 -et, ez alap 580 korul. multiban viszont egal a ket proci, ( csak ugye a 3800XT 105W + PBO tudja azt, amit ez 65W+PBO ) megpiszkalva az 5700G már multiban is picit jobb.
De a plusz majd az lesz ( ezt is emlegettem mar par topicban ) amikor beizzitom a cpuban levo Vegat, es eladom a Red Dragon Vega56 -ot :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16048) Chaser válasza hokuszpk (#16046) üzenetére


Chaser
titán

lehet, én még nem találkoztam vele
nem egyszerűbb lett volna egy usb-s tuner? - passz, de biztos van -
sc-t nem mértem, ac érdekesebb nekem
azért nekem nem szállt el így a sima 3800x étvágya
hamarabb döglik meg nálad az a vga, mintsem eladod :P
megnézem majd az msi-nél a 45/65/90w-ot mit teker - majd 7végén vmikor -
egy baj van azzal a lappal - mortar w -, hogy azok az agyoniskálozottak' hova rakják a cirmos jumpert? hát persze hogy a vga alá ( : most egy kis lp gt 730 van benne, de így is alig férek hozzá és házban sincs a vas
jó is hogy eszembe jutott, hozok mazzagot' hozzá a másik faluból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16049) hokuszpk válasza Chaser (#16048) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"nem egyszerűbb lett volna egy usb-s tuner?"

van 3, szoftveresen hulladek mind, de a kepminoseggel is akadtak problemaim, pedig nemvolt magasan a lec, a 97-98 korul beszerzett Miro PcTv pro zsugat kellett volna megugrani. Most Terratec van itt elottem ( az csak 10+ eves :D ) , ez megy w10 alatt, a Mirot is tudom hasznalni, linux + tvtimevel duborog.

"hamarabb döglik meg nálad az a vga, mintsem eladod "

ez siman elkepzelheto. de most nagyon elszant vagyok az ugyben :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16050) Chaser válasza hokuszpk (#16049) üzenetére


Chaser
titán

nem nézek tv-t, passz
vmikor volt tuner kártyám, húúúúú de mikor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.