Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) warcat válasza MPowerPH (#1399) üzenetére


warcat
veterán

Elvileg ők letesztelik az összes cuccot amit kiküldenek, az vagy 400+ mb és proci kombó, ezért sokára lesz belőle valami.Esetleg megpróbálhatod lebeszélni őket róla egy "Idevele!" kommunikációval.

EA: It's in the crate!

(#1402) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] Akár csak az Ampere launch-nál. :Y
'Murica :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1403) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Az esely adott az FCLK tuningra sracok

(#1404) Chaser válasza AsakuraDave (#1402) üzenetére


Chaser
titán

hát egen', két bohócunk lett az évvégire' - akkor is ha az amd tudná mire fogni a hiányt, az a vásárlót nem érdekli -
de legalább a cpu jó lett ( :
már megnéztem párat, de ramok össze-vissza vannak, ha valaki vesz nézhetne pár játékkal mondjuk 3200-3600-4000mhz-es futást ramokkal - persze ha tudja a ramja -
ha jól megcsinájja' még lehet yt-on is népszerű lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1405) MPowerPH válasza Malibutomi (#1403) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a latency. :C

Don't Tread On Me

(#1406) DeathAdder válasza AsakuraDave (#1402) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy rdna2 lauch olyan lesz mint az Ampere, hogy nem is lesz, vagy olyan mint a ryzen hogy 10 percig lesz :((( :DDD

(#1407) warcat válasza Malibutomi (#1403) üzenetére


warcat
veterán

A 2037-es évből könnyű elérni ezt :D

EA: It's in the crate!

(#1408) Svindl3r


Svindl3r
csendes tag

Ha azt olvasom hogy:"Kérjük várjA terméket biztosítjuk. Amint további információ áll rendelkezésünkre, küldünk egy e-mailt. A megrendelés ki van fizetve." Rendelés: 88 1xx
Illetve alább:
5900x CPUnál: várható (üres)
FC6 kódnál: lefoglalva

Ennek mi a jelentése: Előbb utóbb lesz mellette időpont, hogy mikor vehetem át (esélyesen akkor, ha lesz bővebb infójuk beérkező mennyiségekről)?
Innen még lazán lemondhatja Alza, és utalhatja vissza a zsetont?

Ha esetleg valakinek van tapasztalata Alzánál a fenti státuszokat illetően, hogy mit jelentenek..annak válaszát megköszönném :)

(#1409) MomoSinX válasza Svindl3r (#1408) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Még simán lemondhatja sajnos. Nekem mindkettő "lefoglalva" volt már tegnap (sőt az FC6 kódot aznap meg is kaptam).

Ma meg 15:30 kor jött a mail hogy nincs raktáron, visszautalják a pénzt.

(#1410) MPowerPH válasza MomoSinX (#1409) üzenetére


MPowerPH
félisten

Neked lemondtak? Az mondjuk pofatlan. :Y

Don't Tread On Me

(#1411) =WiNTeR= válasza Svindl3r (#1408) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én írtam nekik az azonos státuszú rendelésemmel kapcsolatban (487-3xx) ha válaszolnak megírom ide, de kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy nekem is visszamondják :(

Illetve feldolgozáskor a várható érkezés dátuma még ki volt töltve nekem egy jövő heti dátummal, de aztán üres lett az is).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1412) Svindl3r válasza MomoSinX (#1409) üzenetére


Svindl3r
csendes tag

Valóban furcsa. Nyilván az enyém sincs raktáron..és még sokszáz másik proci sem. De ha pedig ígyvan, akkor miéertnem utalták vissza másnak is a pénzt pl nekem sem..akinek üres a várható utáni rész.
Tehát nem értem mi a különbség a Te és az én helyzetem között. :F

(#1413) Devid_81 válasza Malibutomi (#1403) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez megint valami 1:10000db-hoz lehet, nem hiszem, hogy ilyen sok lesz itt a forumon. :N
Tippem:

Allcore 4.6GHz, nagyjabol 1.35V 1900MHz IF az atlag usernak
Allcore 4.7GHz 1.35V 2000MHz kb 4 tulajnak.
Allcore 4.8GHz 1.35-1.4V 2100MHz MPowerPH-nak mert O egy makos kalacs es majd mindenki ra lesz irigy ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#1414) MomoSinX válasza Svindl3r (#1412) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én sem értem. Vissza is írtam nekik hogy ez a teljesen egyoldalú visszautalás ezmiez...(nem jött válasz még)

Inkább megtartottam volna a helyem a sorban, de nem kérdeztek meg vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#1415) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Playit Storen jelenleg van pár 5800x "raktáron"...jó haszonnal rátett 205k-ért. Ők tegnap még nem dobták fel. Érdekes, csak ez van nekik most. Mondjuk ipontól várnék ilyen rögtön rávágott prémiumot.

(#1416) Chaser válasza MomoSinX (#1414) üzenetére


Chaser
titán

ezek szerint nem látják a sor végét, nem tudták teljesíteni a rendelést, visszakapod a pénzed, ez a jobbik eset
sok webshopnak szokása ilyenkor pár hetet ülni a pénzen, és úgy nem kapsz semmit, azért ez valamivel jobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1417) MPowerPH válasza =WiNTeR= (#1411) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az meg szep lesz. Foleg, hogy pl az en rendelesem idejen rohadt sok volt meg keszleten. Alzabol tobbet neztem ki, nem szoktak tobb rendelest befogadni annal, aminel nem all elegendo keszlet rendelkezesre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1418) Chaser válasza MPowerPH (#1417) üzenetére


Chaser
titán

lehet kicsit megborult a rendszerük ( : illetve a játék is megkavarhatta, mivel ha az volt "készleten" akkor nyilván a cpu-t is annak vette a rendszer, és/vagy fordítva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1419) MomoSinX válasza Chaser (#1416) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ja legalább a pénzen nem ülnek sokáig. (4 munkanapot írtak max)

Sajnálom mert már eléggé örültem, de akkor túl korai volt. Főleg hogy az elsők között éreztem magam, még nem volt 3 óra se mikor már fizettem.

(#1420) Chaser válasza MomoSinX (#1419) üzenetére


Chaser
titán

ők nem az a kategória, hogy a behúzott pénzekből finanszírozzanak más készleteket okosanügyesen' ( : náluk ez az egész amd készlet aprónak számít az biztos
legközelebb ne fizesd ki, ha van nekik kapsz, ha nincs úgy sem kapsz
sztem tegnap mondtam, 3070-re ráböktem személyes átvétellel és fizetéssel, előbb lőttem ki a forzát ( :mára meguntam a 3070 tesztet, abból pedig épp pár db volt, de itt van
nekem mindig visszajött a pénz hamar, kivéve amikor elakadt a rendszerben, akkor egy telefon és intézik - volt olyan h előre kifizettem valamit, aztán rájöttem mégse kell ( : -, külföldi utalás, meg átfut ezen azon, pár munkanap alatt nálad van, esélyesen már csak jövő héten valamikor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1421) sanya53 válasza Svindl3r (#1408) üzenetére


sanya53
aktív tag

Én erre az üzenetre jól berágtam és töröltem a rendelésem.
Szemét munka az ilyen fogalmazás én sem tudtam hová tegyem.
Lehet csak jövőre veszek procit, még az is lehet, hogy sokkal olcsóbban is hozzá jutok majd.
Szóval gebedjenek meg az ilyen érthetetlen fogalmazásukkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1422) Frozen válasza Malibutomi (#1349) üzenetére


Frozen
őstag

Nem tudom egyesek miért vélik úgy hogy trolkodik az ember ,mert véleményt nyílvánit vagy leírja a gondolatait.....

[link]
Minden esetre itt egy teszt ami több játékot összevetít és jól lehet látni hogy a több mag több fps-t hoz a 12-16 magos teszt nincs rajta de már 2 magnál is sok esetben 8-15 fps-lehet nyerni. Ez szerintem 4k ban elég sok főleg ha valaki mondjuk 120 vagy 144 es monitoron használja a gépét és a játékot.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1423) PuMbA válasza Frozen (#1422) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben a tesztben FullHD-n tesztelnek végig. Azt felejted ki a képletből, hogy 4K-n a különbségek nullázódnak a VGA limit miatt, de már 1440p-n is csökkennek, szóval nézz olyan tesztet, ahol 4K felbontással tesztelnek és lepődj meg :)

[ Szerkesztve ]

(#1424) Frozen


Frozen
őstag

sokat kell még tanulnom :P

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1425) PuMbA válasza Frozen (#1424) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Ezt nézd meg részletesen. Tökéletesen látszik, ahogy a felbontás növelésével nullázódnak a dolgok :) Csak 1-2 játékban van átlag 5 fps-nyi különbség, de a többi 13-ban semmi, még minimum fps-ek tekintetében is.

[ Szerkesztve ]

(#1426) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok, gépet akarok összerakni, a gép összerakós topicoban ez már talán off lenne:
A gép a mostani 4790k-mat váltaná amit videó vágáshoz, és kisebb after effects melókhoz használok.
Azt számolom, hogy az 5900x kb. 20-25%-ot ver a 3900x-re, ellenben az ára 35-40%-al több, legalábbis most ismert hazai áron. Na most a matek alapján inkább a 3900x et kellene vennem, ami valószínűleg bőven elég lesz nekem(minthogy eddig a 4790K-val is el voltam). Vagy nem ilyen egyszerű? Érdemes lehet várni valamire? Nem sürgős, de felesleges nem várnék hónapokat.

(#1427) MPowerPH válasza PuMbA (#1423) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te figyelj mar, ez eddig is igy volt, csak az Intel javara. Akkor fontosnak szamitott, most valamiert mar nem az. Vajon? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1428) gabo423 válasza eddhunter (#1426) üzenetére


gabo423
kezdő

Attól függ miről váltasz. 4 magról 3800x re váltás is igencsak érezhető különbség.

(#1429) Frozen válasza PuMbA (#1425) üzenetére


Frozen
őstag

aha tényleg úgy van :) Viszont azért késöbb tuti jól jöhet még az a plusz magszám és nem annyira gyorsan kell majd leváltani.
Minden esetre remélem marad a hiány és majd el tudom adni az amd konfigot jó áron. SOha nem szerettem a márkát most is kéket vettem volna csak jelen pillanatban ép a padlot fogja így meg most nem éri meg. Viszont kellett valamit venni perszekérdés még mikor szállítják ki :(

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1430) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Alza -tol jott ma reggel. :Y

"We are happy to inform you that order 427490638 (or in part) is ready for dispatch. Your order will be delivered by GEOPOST.
An expected delivery time and package number will be sent to you in the next email/SMS"

"The estimated delivery date is: Thursday 12. 11. 2020 between 08:00-20:00."

Ezt mar nem mondjak vissza, pfu de fostam miatta azok utan, amit itt linkeltetek paran. :U Jah, a cseh raktarukbol jon, erdekes... Azert volt nekik keszlet rendesen, valamit rohadt jol csinalnak.
FC6 license -et mar meg is kaptam.

Akkor rakom is fel eBayre a hirdetest, ezeoccaazee. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1431) eddhunter válasza gabo423 (#1428) üzenetére


eddhunter
tag

Hát azt már eldöntöttem, hogy min. 3900x, a kérdés inkább, hogy jó döntés-e most azt venni, hogy már kint az új? Bár úgy látom, hogy az ár különbözet nincs pariban a teljesítmény többlettel.

(#1432) Drizzt


Drizzt
nagyúr

5900xhez ket kerdesem lenne: Dark rock slim alaporajelen okozhat-e barmifele korlatozast? Memoriabol milyen sebessegut idealis melle tenni? 4000 mhz, vagy minel kisebb cl-lel 3600? Jatek a fo cel.

I am having fun staying poor.

(#1433) Frozen válasza MPowerPH (#1430) üzenetére


Frozen
őstag

kincsi vagyok nekem 900 as végződésű és még semmi hír róla :(

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1434) Danex válasza MPowerPH (#1430) üzenetére


Danex
addikt

Fc6 license-t viszont még nem tudtad aktiválni csak megjelent alza-n hogy majd aktivald a csomagoláson lévő kóddal nem?

(#1435) MPowerPH válasza Danex (#1434) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kodot elkuldtek, azt feloldottam, lementettem. De kaptam egy linket, ami atiranyit az AMD oldalara, product verification. Azt gondolom csak majd a CPU -val tudom megcsinalni, ha ideer.

Frozen: Gondolom szamit, hogy melyik CPU -t vetted.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1436) Frozen válasza MPowerPH (#1435) üzenetére


Frozen
őstag

5900x

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1437) arn válasza eddhunter (#1431) üzenetére


arn
félisten

Keress egy hasznalt 3950et. Alkalmazasokban gyorsabb is, jatekban lassabb (amig nem hasznaljak a plusz magokat).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1438) MPowerPH válasza Frozen (#1436) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra nagy kereslet volt... Tan az 5950X -et vettek a legkevesebben, azert van mazlim.

Don't Tread On Me

(#1439) Raijin válasza Malibutomi (#1403) üzenetére


Raijin
tag

:C :DD

Live long and prosper.

(#1440) eddhunter válasza arn (#1437) üzenetére


eddhunter
tag

Jelen esetben jobb lenne, ha lenne róla számla, mert el tudom számolni. Így meg szinte olcsóbb lenne az 5900x, mint a 3950 és nem egyértelmű számomra az előny. Ráadásul a 3900x meg nettó 120e Ft kb., talán mégis ez lesz a legjobb választás... Ár/érték arányban biztos.

(#1441) Motyi


Motyi
senior tag

Stabilitást tesztelni (IF és memória) mit ajánlotok?

(#1442) Danex


Danex
addikt

Jó szerencsétlen ez a csütörtöki release, ott pihen a csomag a vidéki postán már és nem lehet vele semmit se kezdeni.:W

(#1443) MPowerPH válasza Motyi (#1441) üzenetére


MPowerPH
félisten

TestMem5 , Extreme1@anta777 preset. Innen letoltheted.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1444) Bivaly26 válasza MPowerPH (#1438) üzenetére


Bivaly26
tag

Milyen lapban fog muzsikálni a drága?Milyen a ramok? :DÉs kiváncsi vagyok arra is mit érzel majd 9900k hoz képest. :D

(#1445) MPowerPH válasza Bivaly26 (#1444) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jelenleg egy B550 Tomahawk van, amit atmeneti allapotnak szanok. Crosshair VIII Dark Hero van kinezve, de ugye meg nem jelent meg. Mindenkeppen X570 -et akarok, es a kis venti nelkul.
Most nezem, TPU -n van van rola review.

Viszont kozben vadaszok Aorus Xtreme utan apron, hatha horogra akad 1db uj revizios.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1446) Devid_81 válasza MPowerPH (#1445) üzenetére


Devid_81
nagyúr

(insert kohogos emoji here) ;] :DDD
Memoria OC nem jo... are u sure about this? :B

...

(#1447) MPowerPH válasza Devid_81 (#1446) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne lodd le a poent, meg nem jutottam el odaig. :D

Don't Tread On Me

(#1448) _Horka_ válasza PuMbA (#1425) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ez egyelőre (!) így van. 4K már VGA limit. Azonban vegyél fontolóra két dolgot: 1. kinek van 4K 60 Hz + monitorja? 2. Jelenleg a FHD és a QHD a két legelterjedtebb felbontás, mert ezek a monitorok érhetőek el viszonylag emberi árakon.
Fentiek alapján, úgy gondolom, nagyon is releváns az a + teljesítmény, amit most a ryzen-ek adnak. Jövőbiztosabbak, mint az Intel jelenlegi alernatívái. Gyorsabbak és ár/érték arányban is jobbak. Azt is hozzátenném, hogy azokhoz az FPS-ekhez is dobhatsz még jópár %-ot, ha 6xxx kártyát pattintasz az 5xxx ryzen mellé (persze, 500-as alaplapokban). Ez esetben már 10-20% lesz a különbség.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1449) Chaser válasza Bivaly26 (#1444) üzenetére


Chaser
titán

jót érez majd... :K
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1450) MPowerPH válasza Devid_81 (#1446) üzenetére


MPowerPH
félisten

No, gyorsan az OC reszhez ugrottam.(kosz, elk*rtad a reggeli nyugodt olvasast :DDD ). Le is gorditettem a lap teszteket, es a X570 ACE tenyleg nagyot guritott. :B Most lesz egy par oram, vegignezem mindet.

Ez ugye BIOS kerdese, mert a Hero Wifi meg tudott 4333 -at. Asus Intel fronton szepen dobalta kifele a BIOS -okat, rendre volt is ram OC javulas, bar az Apex az elejetol utott mindent.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.