Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) MPowerPH válasza Devid_81 (#350) üzenetére


MPowerPH
félisten

Single core szerintem nincs power limit. :N

A kozos L3 cache miatt szerintem egyaltalan nem lesz hatranya a 2 CCX -esnek. Btw, most sincs. Ez inkabb az oprendszertol fugg majd, hogy hasznalja a magokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#352) Sirpi válasza MPowerPH (#351) üzenetére


Sirpi
senior tag

Mármint a közöst ugye úgy érted, hogy 8 magonként közös?
Mert az 5900X-ben és 5950X-ben 64MB L3 van, és azok két CCX-esek.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#353) awexco válasza MPowerPH (#349) üzenetére


awexco
őstag

Milyen linkelt teszt ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#354) MPowerPH válasza Sirpi (#352) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugy ertem, ahogy a kepen is van. :) CCX -en beluli kozos. De ugye a 12 es a 16 magos az, ami 2 CCD -s.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#355) Devid_81 válasza MPowerPH (#351) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah azt hittem okosan, hogy multiban gyengebb a pontszama az 5950X-nek :B
Akkor nem tudom, de biztos van ra valami magyarazat.

...

(#356) awexco


awexco
őstag

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#357) poci76


poci76
aktív tag

Egyelőre ami az 5950x-ből látszik, az nem túl acélos: sem a 3950-hez képest, sem az 5900x-hez képest nem tűnik nagy előrelépésnek. Gyanús, hogy eléggé megugrott az új architektúra fogyasztása, ez korlátozza a sebességét. Nagyon kíváncsi leszek a tesztekre. Vizet nem akarok tenni a procira, léggel meg nem biztos, hogy megéri.

(#358) awexco válasza poci76 (#357) üzenetére


awexco
őstag

Várjuk az alapos tesztekre ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#359) arabus válasza poci76 (#357) üzenetére


arabus
addikt

én biztosan nem cserélek nincs miért.
nagyon langyos előrelépés ez csak az egyszálas ugrott feljebb.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#360) fudi2002 válasza poci76 (#357) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezeket az idefosott nemtudommiket, ne használjuk már elméletgyártásra!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#361) MPowerPH válasza fudi2002 (#360) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kb. arra jok. Alabb reszletezve volt a boost orajel is, 5950X magasabb single core boost -al kapott kevesebb pontot, mikozben ugye tudjuk, hogy CB alatt az hozza a legtobbet.

arabus: Azert a kozzetett diak nem ezt mutatjak... Foleg nem gamingben. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#362) S_x96x_S válasza poci76 (#357) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Egyelőre ami az 5950x-ből látszik, az nem túl acélos: sem a 3950-hez képest,
> sem az 5900x-hez képest nem tűnik nagy előrelépésnek.

~átlagos 12% multi azért nem rossz a 18% szingli mellett

> Gyanús, hogy eléggé megugrott az új architektúra fogyasztása, ez korlátozza a sebességét.

persze a végleges bios - amit még kalapálnak .. ettől eltérhet
( reméljük, hogy csak jobb lesz )

ha meg 1usmus CCX ClockTuner -hez hasonló dolgokat is engedélyeznek a BIOS-ban,
akkor még jobb lesz ( kisebb fogyasztás .. jobb tunninglehetőség )

"The Ryzen 9 5950X compared to the ‘current-gen’ Ryzen 9 3950X is
18% and 12% faster respectively in single and multi-threaded tests."
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-5950x-and-ryzen-9-5900x-geekbench-5-scores-leak

> Nagyon kíváncsi leszek a tesztekre.

hát igen ..
végleges bios + korrekt tesztek kellenek!
addig minden más csak ~"educated guess"

Mottó: "A verseny jó!"

(#363) MPowerPH válasza S_x96x_S (#362) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valaszolt Asus support a Dark Hero lappal kapcsolatos kerdesemre. Nivember elso ket heteben varhato, $400 -as MSRP -re kell szamitani. Kb. ott lesz, mint most a Hero Wifi.
Hatha valaki megunta az MSI -t. ;]

Don't Tread On Me

(#364) Alpi. válasza -FreaK- (#329) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem, nem olyan lesz a 4000 ! :B
Egyrészt egy ilyen meghatározó és végig skálázó dolognak sztem nincs "sweet pot" -ja. Az a legjobb, ha ki van maxolva. Nyílván 24/7-re a max., stabil frekit értem ez alatt, de ha tudott 1900 fclk-t a zen2 -nk, akkor az volt a legjobb pont.
4000 fölötti ramokkal készüljetek ! Legalábbis ha max. közeli setup a cél Zen3-hoz ! ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#365) Mumee


Mumee
őstag

(#366) awexco válasza Mumee (#365) üzenetére


awexco
őstag

Nem értem miért erőltetik ezt a geekbench-et .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#367) MPowerPH válasza awexco (#366) üzenetére


MPowerPH
félisten

En sem. :N

Don't Tread On Me

(#368) PuMbA válasza awexco (#366) üzenetére


PuMbA
titán

Pont azért amiért 7 Zip-pel vagy Aida64-gyel tesztelik a procit húzás után itt a PH-n is :D Aztán valós alkalmazásokban, játékokban meg lesz 5 fps javulás....amit amúgy észre se veszel, ha nincs kiírva.

[ Szerkesztve ]

(#369) Mumee válasza PuMbA (#368) üzenetére


Mumee
őstag

Ami aztán szépen összeadódik.
Ryzen esetén főleg a RAM OC látszódik meg fps-ekben, meg ha dual rank RAM-ot veszünk.
CPU OC-val nyerhetsz 1-2 fps-t, RAM OC-val főleg minimumfps-t, de abból 5-10fps-t, VGA OC hoz még mondjuk 5fps-t.
Így a végén lesz 80fps helyett 95-100fps. Sok kicsi sokra megy.

(#370) awexco válasza PuMbA (#368) üzenetére


awexco
őstag

7zip meg társaiban az a jó , hogy néhány ilyen program x magot használ max és berakják tesztbe :D Bár lehet ezen vitázni csak értelmetlen .

Vicces abban a tekintetben hogy lassan több mag van egy prociban mint egy dinnyében :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#371) Alpi. válasza awexco (#366) üzenetére


Alpi.
addikt

Én igen ! :))
(ez pontoz ramra, nem annyira szintetikusan cpura csak, ráadásul rengeteg féle terhelés típuson nézi a rendszert.)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#372) MPowerPH válasza PuMbA (#368) üzenetére


MPowerPH
félisten

Geekbench nem arra valo. :N Az egy benchmark. Szerintem varjuk meg a valos teszteket. Azert ez a tablazat is buzlik.
Elvileg nem lesz elorendeles a procikra, OCUK -nal rakerdeztem a tagra, aki meg ott melozik. Nov. 5. -en, ejszaka valnak elerhetove itt, szoval kell a quick finger. :))Az ar az megerositett, ott is, Scan -ben is, nem fog valtozni.
Kivancsai vagyok Mo. -n lesz egy nyereszkedes. Bar most nem lesz akkora roham, mint az NV kartyak eseten volt.
Van Wishlist statisztika, 5600X, 5800X magasan a legnepszerubb, es persze a 16 magost raktak be maguknak a legkevesebben.

Sirtok az arak miatt.... B@sszus, ezek rohadt jo arcedulak. Nezzetek mar meg, Intel milyen arazas politikat kovetett, mikor egyeduralkodo volt. $1000 -es CPU es tarsai...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#373) Alpi. válasza PuMbA (#368) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezekből a cpu irányú tesztekből elég nehéz konzekvenciákat levonni fpsre nézve. Max, ami ram intenzív, azokból.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#374) Alpi. válasza MPowerPH (#372) üzenetére


Alpi.
addikt

Nyerészkedés csak akkor lehet, ha nincs készlet. Mint ahogy Nv.-nél volt. Vagy nem volt vagy hogy mondjam. :)
Ha van is "roham", de mindenki boldogan markolássza a prociját, mert nem csak megjelent, de meg is tudta venni, akkor az csak pár nap, 1-2 hét max. és ennyi. Zen2 megjelenéskor is rengetegen vettek az első hetekbe itthon. Nem igazán volt semmi komolyabb fennakqadás, sem készlet felvásárlás, tovább adás céljából, stb.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#375) MPowerPH válasza Alpi. (#374) üzenetére


MPowerPH
félisten

Legyen ugy. Nagyon izgatott vagyok, es kivancsi, mert az latszik, hogy ez egy rohadt jo, atgondolt, tokeletesitett cucc lesz, btw szamolom vissza a napokat. Szurkolok az AMD -nek, nagyon kellett mar ez a CPU piacnak. Es persze ez nekunk jo, mert igy az Intel is ismet ossze kell szedje magat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#376) Alpi. válasza MPowerPH (#375) üzenetére


Alpi.
addikt

https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_7_5_3_3_x_zen_2_am4/hsz_800-800.html
És én még filóztam a váltáson a legelején. Rövid ideig igaz csak, mert ahogy rakosgatták fel a már zen2 tulajok a screen-eket hamar eluralkodott a "Shut up and take my money !" érzés rajtam és vettem egy 3600-ost. Pontosan nem vágom, de tippre 2-3 héttel a hivatalos start után. Ettől még persze, akármi is lehet most, ez igaz ! :) Nv-re sem volt eddig jellemző, hogy úgy, mint a népmesébe, hoz is ajándékot meg nem is.
De Amd és Tsmc utolsó pár évi produktuma után én egyszerűen nem látok esélyt ilyesmire. Nagyon durván másik Amd ez most, mióta Am4 van. Rengeteg tekintetben ég és föld ! Nagyon átgondolt ütemtervek, célok, amiket aztán 100%-osan tartottak is eddig. Semmi "nagyotmondási" hajlam, sőt inkább sokszor mintha kicsit óvatosak is lettek volna. Nehéz fogást találni eddig a "Lisa" korszak Amd-jén. Plusz fene tudja, hogy mekkora szerencse, mekkora előrelátás, akármi, de a Tsmc-vel is úgy tűnik a lehető legjobb lóra tettek ! Lassan mindenki ott kuncsorog legalább egy aprócska kis kapacitás darabkáért...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#377) Mosqu!to válasza Mumee (#369) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Lehet én vagyok elmaradva, de nem úgy volt, hogy 3200MHz CL16(5) felett már nem igazán hoz semmi a Ryzennél 3xxx-nél játékbeli fpst? Hol van akkor az optimum?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#378) PuMbA válasza Mosqu!to (#377) üzenetére


PuMbA
titán

Minimum fps-t meg tudja dobni 5-10-zel CPU limit esetén (1080p és alatta) egy maximumra belőtt memória setup :)

[ Szerkesztve ]

(#379) Alpi. válasza Mosqu!to (#377) üzenetére


Alpi.
addikt

Mivel utána is csökken az inf. fabric latency-je, ami mindenre hat kb., végig javul. Nincs optimum. Persze, ha a vga eléri a max. fps-t, amit tud, ergo 100%-nak feszül a gpu inicializáltság, akkor onnan nem tud a proci tovább emelni, de mihelyst kivesszük a vga limitet, növekedni fog, ameddig csak tudod emelni. Nem kifejezetten a ram miatt, de mivel 1:1 -ben célszerű tartani az inf. fabric-ot, így a ram is kell hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#380) Motyi válasza Alpi. (#374) üzenetére


Motyi
senior tag

Ez azért nem teljesen igaz, mert pl. a 3900x masszívan hiánycikk volt a megjelenéskor. 2019.07.07-én jelent meg és 2019.08.17-én egy seftelőtől sikerült 50k felár ellenében beszereznem egyet itt a HardverAprón. Addig 5 boltban volt előrendelve a megjelenés napjától és nem kaptam mást csak ígérgetést. Remélem most valóban lesz készlet, vagy legfeljebb 1-2 hét várakozást követően.

[ Szerkesztve ]

(#381) fudi2002 válasza Motyi (#380) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem meg seftelő nélkül előrendeléssel alzától, 08.07.-n vettem át. 178e ft volt, szóval még az ára is rendben volt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#382) Alpi. válasza Motyi (#380) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, ez tényleg így volt, a 3900X nem igazán volt készleten, most hogy írtad, valami rémlik. De a 6 - 8 magos típusok voltak, a 3950X meg hivatalosan is jóval későbbi megjelenéssel szerepelt. Ott mondjuk nem emlékszem, hogy a kitűzött időponthoz képest volt-e a 3900X-hez hasonló döcögős rajt. Én a alját skubiztam a kínálatnak végig, olyan magasra nem nézelődtem. :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#383) MPowerPH válasza Alpi. (#382) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem volt, 3950X azonnal kaphato volt. Tudom, mert jott az ertesito, es meg rugoztam is rajta leven en magam arra vartam akkor is. :) Ellenben joval kesobb erkezett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#384) atideath


atideath
tag

Na ma volt egy kis időm hangolgatni a gépet. Kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.
Config:
MSI B550 Tomahawk
AMD 3800X
2x8gb Hynix HyperX Fury

All Core OC: 4400 mhz, 1.3V
Stock: Cinebench R20: 4577 pont
OC: Cinebench R20: 5223 pont

Aida64 Stress teszt, 10p után max 80°C hőmérséklet (ezt még kicsit magasnak tartom)

Szerintetek ezeken a paramétereken maradhat a gép? Vagy sok lesz neki?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#385) fudi2002 válasza atideath (#384) üzenetére


fudi2002
veterán

1.3v-ot határeset. Ha játszol főleg akkor nem gond, ha sok avx-es tömörítést végzel akkor... Akkor végülis nem ezt vetted volna :D Kicsit lejjebb mehetnél vele próbából azért.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#386) Motyi válasza fudi2002 (#381) üzenetére


Motyi
senior tag

Mákosak mindíg vannak. :) Most is van aki megrendelt hazai boltban megjelenéskor 3080-at 310k-ért és pár nap múlva megkapta. Míg a maradék 95%-nak maradnak a scalperek +150k-s felárral vagy több hónapos, bizonytalan várólistával. De remélem ennél az 5xxx szériánál nem lesz ilyen, bizakodó vagyok. :)

#387 fudi2002
Persze, igazad van. De azért jó lenne, ha nem ezen múlna a vásárlás... A 3900x-nél is leadtam előrendelést 5 helyen (Alza is köztük volt), mégsem kaptam másfél hónap alatt egyetlen procit sem. 8 hónap végén kezdett rendeződni a hiány amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#387) fudi2002 válasza Motyi (#386) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem ha simán leadsz egy előrendelést, Magad is tartozhatsz a mákosok táborába. Amúgy le is lehet mondani, ha nem kell, el fogják tudni adni. Nem tudok olyanról aki előrendelte Alzánál és hónapokat kellett várjon. 8. hóban 2 hetente jött készlet nekik.

UI Érkezési sorrend van, mások előbb adták le ezek szerint :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#388) Alpi. válasza atideath (#384) üzenetére


Alpi.
addikt

Aida stress teszt sok féle lehet. Ha mindent be pipálva hagysz, vagy pl. csak fput, stb. 80 fok stressz teszt alatt nem para, valahol 100w környékén lehetett akár. Nem kell stresszeltetni, használd oszt' kész ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#389) Alpi. válasza MPowerPH (#383) üzenetére


Alpi.
addikt

Ohh.. hát akkor ez így 0-2 emlékeim a zen2 indulásrol vs. ahogy valóban történt. :DDD
Pedig a 3950x kesőbbi debütbe baxottmód biztos voltam. :DDD :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#390) MPowerPH válasza Alpi. (#389) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, jol irtad, a 3950X kesobb jelent meg. De a megjelenesekor nem volt keszlethiany, megveheto volt. Szimplan hivatalosan is kesobb tettek elerhetove.

Don't Tread On Me

(#391) atideath válasza fudi2002 (#385) üzenetére


atideath
tag

Próbáltam lentebb menni de akkor már meghalt a gép sajnos. Instabil lett. Volt hogy azt se bírta ki még aktiváltam nem hogy Cinebench-et elindítsam. :)

Mi lenne a jó? 1.25V? Csak kérdezem mert lehet Mhz-be ha lentebb megyek akkor alacsonyabb feszültségen is elmegy. Általában játszok. Meg dolgozok (de az nem CPU igényes feladat).

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#392) atideath válasza Alpi. (#388) üzenetére


atideath
tag

Minden be van pipálva. Local Disk és a GPU nincs. Azt feleslegesnek tartom. :) Újrapasztáztam a hűtőt hátha segít de sajnos nem lett jobb a hőmérséklet. Tartósan szerintem azért nem megy majd 80 °C felé játék alatt. De mindjárt ráindítok egy gamet :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#393) Chaser válasza atideath (#392) üzenetére


Chaser
titán

elindulok a falu felé, felrakom a konzervet a lekvár fölé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#394) - = Zk = - válasza Chaser (#393) üzenetére


- = Zk = -
félisten


:DDD ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#395) Chaser válasza - = Zk = - (#394) üzenetére


Chaser
titán

hasogassa' a szememet, legalább annyira mint az egyenlőre és egyelőre keverése, evvan'
de én sz@rok a mondatokra ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#396) fudi2002 válasza atideath (#391) üzenetére


fudi2002
veterán

Én máshogy közelíteném meg, nem allcore ocval. Miértnem próbálsz kis fsb oc-t, mondjuk 101 mhz(esetleg 102-103ig), pbo advanced->limit auto, scalar 7-8x, +500mhz és ezek mellé kis negatív offset a vcore-ra. (-0.0500ig kis lépésekben csökkentve, amíg avx stabil!)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#397) S_x96x_S válasza atideath (#384) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Na ma volt egy kis időm hangolgatni a gépet. Kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.
> AMD 3800X
> Szerintetek ezeken a paramétereken maradhat a gép? Vagy sok lesz neki?

ennek a 3000 -es topik nem jobb lenne? :R
A Ryzen 3800X - tulajok még jellemzően ott vannak.
https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_7_5_3_3_x_zen_2_am4/friss.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#398) Alpi. válasza MPowerPH (#390) üzenetére


Alpi.
addikt

:B :))
1 - 1 :DDD Sajnos szövegértésböl viszont be kell írnom egy egyest.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#399) atideath válasza fudi2002 (#396) üzenetére


atideath
tag

Ez volt az első Ryzen tapasztalatom. Biztos lehet még tovább hangolni. Lehet megpróbálom az FSB OC-t. De az NVME meghajtók tudomásom szerint nem nagyon szeretik az FSB növelést. Mintha azt olvastam volna valahol hogy Corrupt Data-t írhat a lemezre.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#400) fudi2002 válasza atideath (#399) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezért írtam, hogy finoman! De valóban gyere át a másik topikba, aztán ott segítünk.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.