Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) fanti


fanti
addikt

Amúgy tényleg nagyon érdekes, hogy baromira szórnak a tesztoldalak...
Nincs egyöntetűen az, hogy nahááááát, ez szuper, vagy naháááát, ez jó, de messze nem olyan jó mint ahogy gondoltuk...

Totál mást állítanak a komolyabb "hiteles"-nek vélt hardver tesztoldalak.
Nyilván az egyiket az AMD pénzeli, a másikat meg az Intel, a harmadikat meg mindkettő...aztán ki hogy mit és merre ferdít...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1202) -Gabesz- válasza Mumee (#1199) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Mondjuk árban sem...
Ettől függetlenül egy 5900x lehet a középút, az árban sem sokkal van 10900k fölött.

(#1203) Mumee válasza -Gabesz- (#1202) üzenetére


Mumee
őstag

Gaming-re kár az 5600 / 5600X felé menni, főleg hogy jövőre mire talán beérik a 8 mag használata a konzolok miatt, jön az új gen.

(#1204) MPowerPH válasza Cobrusz (#1181) üzenetére


MPowerPH
félisten

Foldbe van.. Eddig sem volt nagy kulonbseg 4k -ban, de mindig az volt a fama, Intel a gamer cpu. Most mar nem.

Van valakinek sikeres 5950X rendelese?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1205) PuMbA válasza Mumee (#1203) üzenetére


PuMbA
titán

A konzolokban 1 mag az oprendszeré, tehát "csak" 7 mag a játékoké :) Ja és ott Zen 2 architektúra van, tehát az 5600 kb. hozza a konzolban lévő Ryzen 7 3700X sebességét. Még jó ideig elég lesz az 5600 gaming-re szerencsére.

(Mostani konzol gen-ben pedig 2 mag volt az oprendszeré 1 évvel ezelőttig, amikor feloldották a 7. magot, de ez már kevés játékot érintett. Ezért volt elég szinte minden játékhoz 4 erős mag 8 szállal az egész konzolgen idejében)

Chaser: Ja, szerintem is a sima 5600 fog ütni legjobban ár/érték arányban. Most a pénzre húz az AMD, ahogy egy cégnek kell.

[ Szerkesztve ]

(#1206) Chaser válasza Mumee (#1199) üzenetére


Chaser
titán

ha ez valós az kb csak 11% körüli, úh. akinek lesz mérjen :R de így esélyes hogy a magasabb órajellel értette a +19% ipc-t, ez így annyi mint 2xxx vs 3xxx, ami önmagában szép, de ha azt mondják +19% lesz, akkor nem olyan szép...
marad nálam az 5600 majd, "olcsón"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1207) Mumee válasza Chaser (#1206) üzenetére


Mumee
őstag

Az első grafikont nézd ne csak a cinebench-et... az is fixált órajel és az a hivatalos 19% IPC
dia, ami alapján mondták elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Derbauer video:
5950X, siman viszi a 4000-es ramokat + nemi nitros OC

[ Szerkesztve ]

(#1209) arn válasza Mumee (#1192) üzenetére


arn
félisten

Lassan mar csak laborkorulmenyek kozott lehetne merni, nem mindegy:
* milyen dbot kapott az illeto
* lap, tapellatas
* hutes

de ez varhato volt, hogy elobbutobb problemat fog okozni a gyari tulhajtas miatt mindegyik oldalon es nehez lesz reprodukalni ugyanazokat ertekeket ugyanannal a tipusnal.

persze ez nem ad magyarazatot a tobb tiz szazalekos elteresre, de a kisebbekre igen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1210) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

(#1211) MPowerPH válasza Malibutomi (#1208) üzenetére


MPowerPH
félisten

De fogjak ezt szeretni a BDie -ok. :))

Oriasi taps az AMD -nek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1212) abridabri


abridabri
veterán

[Multikill: AMD Ryzen 9 5900X CPU Review & Benchmarks - Gaming, Workstation, Overclocking] GN
Ezek alapjan jobb PBO-n hagyni mint szrakodni az all core OC vel.

(#1213) _Horka_ válasza PuMbA (#1205) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Hmmm... csak annyit fűznék hozzá, hogy a teljesítményt azért csak óvatosan feleltesd meg. Igaz, "csak" 7 Zen-es mag van használatban, de a konzolok op rendszere is elég optimalizált szemben a winfos-al. Illetve, a 7 fizikai mag, az nem 5 (a win rendszer is megeszik ám egyet - na jó, talán nem az egészet, de egyet biztosan terhel még game módban is). Majd meglátjuk, ha kapunk nextgen (azaz nowgen :D ) címeket is PC-re, hogy valóban elég lesz-e? (majdnem elfelejtettem: a memóriákat se felejtsd el összevetni PC vs konzol fronton... no nem dual channel DDR4-es szutyok van bennük)

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1214) Apucy01 válasza Chaser (#1153) üzenetére


Apucy01
őstag

Mint írtam hosszú távra tervezek a következő gen szinte biztos hogy kimarad.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1215) sNk77


sNk77
aktív tag

10 tesztoldalból 9-nél nagyon is jók az eredmények, de csak ott motoszkál az emberben azaz 1, hogy ne már. :) Még ha nem is olyan egyértelmű a fölény a konkurenciához képest, bár én a Linus videóját néztem, mi lesz még itt az új 6000-es szériával? Ami elviekben kisebb felbontáson brillírozik, és még ott a SAM, mi lesz itt.. alig várom. Mikor lesz meg cs go-ban az 1000fps ami egy hajszárítón is 144fps-sel fut? :DDD Egyre jobban hajlok a teljes AMD konfig felé. Linus teszt alapján játékra az 5600X 120k jobb mint a 10900k 210k-ért. Őrület.

Akik meg írogatják, hogy ez a start semmivel se volt jobb az NV 3080 startnál, csak annyit tudok mondani, hogy nem 10 másodpercig volt készlet, hanem percekig és várjunk az ilyen kijelentésekkel, mert nem mindegy, hogy a következő hetekben milyen ellátás lesz. És arról se feledkezzünk meg, hogy milyen proci és gpu van az új konzolokban, őket is el kell látniuk. Akiknek nem jutott azonnal gondoljanak bele, hogy a pl. a PS5 már csak előrendelhető, akik azt szeretnének sokkal nagyobb a kínjuk. :) Amire már fixen várni kell 2021 jan-feburáig.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#1216) syIex válasza fanti (#1201) üzenetére


syIex
veterán

Hat ez való igaz, viszont az a szórás sem túl nagy azért.
Megnéztem egy jó pár tesztet és videót is, de így mostmár örülök, hogy nem ültem fel a hype vonatra.
Valoban szép számokat mutat az AMD, de a tényleges előny az vajmi kevés lett a 10900K ellen.
Inkább feljöttek single terén az ő szintjükre és így már játék terén is mehet a vacilálás.
Multi core esetén teljesen esélytelen az Intel, bár eddig is az volt a 3as Ryzen generáció óta.
Szep volt a pirosaktol, hogy hozzák mostmár játék terén is az csúcs szintet és mehet tovább a verseny a lecke fel van adva a kékeknek. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1217) arn válasza abridabri (#1212) üzenetére


arn
félisten

Pboval meg a cb teszten belul is nagy szorasok voltak, vmelyik 7%ot gyorsult, vmelyik egyet. Ott nem tudom mennyi ertelme van a wattot beleolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1218) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Hát valóban vegyesek az eredmények. De szerintem ez még javulhat pl. Agesa bios kód frissítéssel, ahogy a zen2-nél is történt.

(#1219) Danex válasza syIex (#1216) üzenetére


Danex
addikt

igazából 9/10. gen intelről kb felesleges bármire is fejleszteni, legyen az kék vagy piros.

Itt igazából az a lényeg, hogy aki 8. gen vagy kisebbről fejleszt ott nem az van, hogy intel gaming highend vagy amd budget.

AMD mellett szól, hogy azért az ő platformjuk valamivel jövőt állóbb most(gen4 pcie, 500 series-re hátha a köv generációval is jó lesz).

Intel ellen megy még a fogyasztás(bár itt ahogy nézem az AMD is felzárkózott), ami az új GPU-k mellett már nem elhanyagolható, hiszen egy néhány éve még tökéletesen elég 650W-os táp már minimumot jelent egy felsőközép videokártya mellett és a 750W-ra is húzzák az emberek a szájukat.

(#1220) _Horka_


_Horka_
aktív tag

BTW, tudja valaki, mi történt "kedves" calper számtech online áruházainkkal (pl.: PCX, IPON)? Vagy csak nekem kezd fura lenni, hogy egy "vegyesboltból" (alza) kell a kockaellátmányt összelapátolni? :D

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1221) warcat válasza _Horka_ (#1220) üzenetére


warcat
veterán

Írtam feljebb, AMD oldala szerint nincs hivatalos magyar forgalmazó.A nagykutyákhoz képest a mi kis csóró nagykereskedelemmel foglakozó cégeink meg közvetlen kapcsolat nélkül csak az asztalról leeső morzsákat tudják árulni. 3080-al is ez van, gondolom eleve átmegy vagy 2-3 nagykeren mire ideér, közben mindenki pakolássza rá a 100+ euróit.
Alza szépen elterjeszkedett, elég darabszámot tud megmozgatni,hogy közvetlenül foglalkoznak velük.

Annyiban humoros, hogy az újdonság lehúzósdit nehéz játszani konkrét termék nélkül :)) Egy minimál erőfeszítést csak bele kell tenni.Azért holnap de inkább jövőhéten biztos előkerül majd pár, csak ne legyen a közelben senki amikor ránézel az árcímkére.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1222) arn


arn
félisten

Regi szeria ara mikor szokott leesni? Elvileg a 3950 tobb szempontbol az 5900 alatt teljesit :) Jo lenne hasonlo arban, lehet azt valasztanam inkabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1223) JSandor válasza warcat (#1221) üzenetére


JSandor
tag

Meg az a baj, hogy a gyengébbik chipek fognak a boltok polcára kerülni. Tuti ez lesz a 5900x és a többivel is. Nekem 3900x van de annyira gyötrelmesen rossz chipet fogtam ki, hogy nekem közel sem hoz annyi pontot pl. cinebench r20 single teszt ben sem. 4.3 ghz all core és 1.3v peak core volt, több nem jön ki belőle, már a 4.4 ghz sem picit több volt-tal.

(#1224) Mosqu!to válasza MPowerPH (#1158) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ezekre a Crucial 3600 SR vagy 3200 DR -re tudsz konkrét model nr-t mondani? A G-Skill egy kicsit húzósnak tűnik 92k-ért

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1225) kacsaaa válasza warcat (#1221) üzenetére


kacsaaa
csendes tag

Alza megvan jelolve mint cseh forgalmazo.

(#1226) warcat válasza JSandor (#1223) üzenetére


warcat
veterán

Én is irgykedve néztem, amikor kijött a 3950X hogy mennyire szalad és mennyivel kevesebb feszt kér, de most nem támasztja alá semmi jelenleg, hogy különbség lenne minőségben, ez már egy bejáratott node-on készül.Ami tesztet láttam, ott nagyon egymás nyakán vannak, nyilván kivéve ott ,ahol az összes mag ki van használva.

A 3950X jóval később jött,szerintem erősen gyűjtögetni kellett hozzá a chipeket, most nincs ilyesmi.

EA: It's in the crate!

(#1227) warcat válasza kacsaaa (#1225) üzenetére


warcat
veterán

Persze, azért is volt náluk aminek örültünk is ma szerintem, de nekik csak magyar aloldaluk van illetve pár üzletük, de alapvetően csehek. Mint jó példát hoztam fel őket.

EA: It's in the crate!

(#1228) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Akik szerint 4k-ra bármilyen proci elég és nincs előnye a gyorsabb/több magos cpu-nak:

(#1229) Chaser válasza Mumee (#1199) üzenetére


Chaser
titán

jah hogy valami átlagot matekoztak ki, én csak a szöveget hallottam, nem néztema videót ( : képről később a +19% ipc maradt meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1230) Kaci84 válasza -FreaK- (#1228) üzenetére


Kaci84
őstag

Végülis tök megéri 10~ %-ért 3x 4x annyiért CPU-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#1231) JohnX


JohnX
tag

Már épp kezdtem aggódni az hardverapró szekcióér, de lassan-lassan azért szállingóznak az üzletemberek. :DDD

(#1232) Piszmaty76 válasza #98320896 (#1101) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Véletlenül nem arra hivatkoztak, hogy időtállóbb? Nálam legalább ez szokott lenni az indok húzósabb árú sokmag vásárlása esetén.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1233) MPowerPH válasza -FreaK- (#1228) üzenetére


MPowerPH
félisten

Brutal. Ugye ez volt eddig az Intel vesszoparipaja, es ez tartotta eletben a 14nm -es termekeit. Sok Intel fanboy egybol megjelent trollkodni. ;] Mindjart nem olyan fontos a gaming sem, meg a min. 5% elony. Eddig ugye Intel userkent ezert fizettem en (is) tobbet, amikor Intel CPU -t vettem.

De jo, hogy idoben elpasszoltam a 10900K -t. :B

Az is kiderult, hogy a 2 CCX -es CPU -k nincsenek hatranyban gamingben, mint ahogy azt itt par Zen user allitotta. AMD sem veletlenul azokkal promozta az uj kartyait. :K

Remelem Alza tudja teljesiteni a rendelesem. Amikor vettem, meg az volt kiirva, hogy tobb mint 5db elerheto.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1234) Chaser válasza MPowerPH (#1233) üzenetére


Chaser
titán

hohohó, azt várjuk még ki mi a helyzet több ccx-es megoldásokkal
ma kb annyi derült ki, hogy jó lett, de hogy pontosan mennyire, és mit jelent/nem jelent a több ccx, az szerintem nagyon nem
ilyen hektikus végeredmények nem nagyon rémlenek nekem cpu-ra mint ami az 5xxx-re jött

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1235) -FreaK- válasza Kaci84 (#1230) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm a remek hozzászólást. Most inkább nem állok neki kifejteni, hogy ez most miért volt oltári butaság amit leírtál. Azzal kezdtem volna, hogy ezt nem állítottam, aztán meg vegyük át az érvelési hibákat...

#1233 MPowerPH :
Kicsit furák nekem azért ezek az eredmények így jobban megnézve. Más tesztekben nem nagyon látom ennek nyomát, bár frametime-ot kevesen néznek alaposan.

Valaki talált olyan tesztet még esetleg, ahol korrekten tesztelnek magasabb felbontáson is?
1080p számomra (meg szerintem sokak számára) totál érdektelen.

[ Szerkesztve ]

(#1236) MPowerPH válasza Chaser (#1234) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs itt semmi hektikus eredmeny, 1 site -on valami elment a tesztekkel, mindenhol mashol henger. Beleertve a Zen 2 -ot is, szvsz a 3950X -ert nem adnek annyit, amennyibe egy 5600X kerul.

Don't Tread On Me

(#1237) Kaci84 válasza -FreaK- (#1235) üzenetére


Kaci84
őstag

Most komolyan muszáj kötözködni anélkül nem megy? Ki az fene mondta, hogy te állítottál valamit? Mit fáj az neked ha szerintem nem éri meg 4K-ban csak emiatt procit fejleszteni?
Mondjuk jobb lett volna olyan teszt amiből megtudjuk a játékokat és a beállításokat is.

(#1238) warcat


warcat
veterán

Unatkoztam, Angliában bujdosó hontársainknak elérhetőek még a processzorok, ha bevállalnak egy alaplap combo ajánlatot mellé. AMD Ryzen 5000 Series Bundles

Már eléggé lerabolták de pl ez eléggé bekerülési áron van: [link]

EA: It's in the crate!

(#1239) arn válasza MPowerPH (#1236) üzenetére


arn
félisten

Veszek neked egy 5600xet, adsz egy 3950et es penzt? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1240) MPowerPH válasza warcat (#1238) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ez false... De kiderul, mert vakaki rendelt am ilyet. :)

De ma irok a boltnak.

Arn: amilyen aron a 5600X -ek mennek mostansag... Lehet rosszul jarnal, scalper arak messze vannak az MSRP -tol, a 16 hengerest meg mar utanad vagjak hasznaltan £400 korul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1241) arn válasza Chaser (#1234) üzenetére


arn
félisten

Milyen tobb ccxes megoldasokra gondolsz? Jatekokbol is van olyan, ami tobb magra skalazodik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1242) sittes79


sittes79
addikt

Na ugy néz ki nekem is össze jött egy 5800X uk-ban a scan-től ha midnen igaz jövő héten küldik! 420 font volt itt, far cry 6 meg scan-es maszk az ajándék lol

[ Szerkesztve ]

(#1243) korcsi válasza -FreaK- (#1228) üzenetére


korcsi
veterán

Melyik oldalról van a teszt?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1246) korcsi válasza korcsi (#1243) üzenetére


korcsi
veterán

Megvan

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1247) MPowerPH válasza sittes79 (#1242) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mikorra irtak, hogy postazzak?

Don't Tread On Me

(#1248) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok milyen lapot tudnátok ajánlani 5900x alá? össze kell rakjak még 1 gépet mert nem győzöm a rendert egy géppel. x570-t nézegetem de nem tudom milyet érné meg venni.
GIGABYTE X570 AORUS ELITE
ASROCK X570 STEEL LEGEND
Ez a 2 amit nézegettem :)

[ Szerkesztve ]

(#1249) sittes79 válasza #98320896 (#1245) üzenetére


sittes79
addikt

12 font, de Írországba. Magyarországra is hasonló.

MPowerPH: november 10 Delivery date

(#1250) arn válasza MPowerPH (#1240) üzenetére


arn
félisten

Jah hat nem ilyen agyament arakra gondoltam... ne vicceljunk mar. 300 euroert is draga.
megnezem azt a 400 fontosat :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.