Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) D1Rect


D1Rect
félisten

Ilyen "tápkábelt" hol lehet venni Magyarországon?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#14002) MPowerPH válasza D1Rect (#14001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sehol. Miert? Seasonic tapod van?

Don't Tread On Me

(#14003) D1Rect válasza MPowerPH (#14002) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, egy MSI Meg X570-be kéne bedugni.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#14004) Albigator válasza abridabri (#13995) üzenetére


Albigator
őstag

Ez szép. :D
Épített víz ugye? ;]

Én az 1 CCD-s 5800X-emet 4.7 GHz-en nem tudtam így hűteni kevesebb fesz mellett se CB R20 alatt, utána meg komolyabb terhelésnél jobban el is szállt a hőmérséklet. (ugye CB stabilitás mérésre alkalmatlan is). Ja és a RAM OC a „hűthetetlenségre” még rátett egy lapáttal (magasabb SOC)...

Egyszer majd én is tuti kipróbálok egy 12 magos, 2 CCD-s példányt a jobb hőátadás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14005) MPowerPH válasza D1Rect (#14003) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha van idod, akkor irsz a Seasonic -nak, es elpostazzak a kabelt, amire szukseged van. En most kertem toluk 2db SATA es 1db PCI-E kabelt tartalekba.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14006) abridabri válasza Albigator (#14004) üzenetére


abridabri
veterán

Ja vízezve van ,de PBO- val lazán 75+C /1,5V . Szóval nem éri meg

(#14007) #68216320 válasza fudi2002 (#13961) üzenetére


#68216320
törölt tag

OC profilok is megmaradtak betölthetőnek?

(#14008) fudi2002 válasza #68216320 (#14007) üzenetére


fudi2002
veterán

Nyet. Soha sem és így is van jól!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#14009) #68216320 válasza fudi2002 (#14008) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor bizony manual mentest kell csinalnom :) Johet a jo oreg text-file es nyomtatas.

(#14010) gbela válasza AtHoS (#13999) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi a részletes választ!

Csak egy tisztázás mert nem vagyok képben mi mit csinál mostanában.
"1-2 Thread, 3-4 Thead, 5-8 Thread esetére meg tudsz adni benne eltérő feszültségeket, órajeleket, ezen felüli BOOST nagyságot. " Ezt a ctr tudja? Mert még első kiadását használtam az fapad volt.

(#14011) AtHoS válasza gbela (#14010) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen ezt fogja tudni a 2.1 RC6, ha valamikor véglegesítődik

pl.

PX Profil
HIGH -> 1-2 Thread
MID -> 3-4 Thread
LOW -> 4-8 Thread

Az OB melletti értékkel lehet a beállított freki fölé boost-oltatni. Minél magasabb ez a szám, annál magasabb órajelre boost-ol, ha bírja a proci a beállított feszültség mellett (0 érték esetén nem boost-ol, hanem a beállított órajelen fog üzemelni, lényegében dinamikusan változik az órajel a terhelés változásával és ha tud, akkor emel rajta, de jelenleg ez a rész eléggé bugos, sok restartot okoz, szóval van mit rajta fejleszteni)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#14012) MPowerPH válasza AtHoS (#14011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert okoz restartot, mert mindenki all core 5GHz turbot var ezektol a CPU -ktol. Csak nem tudnak annyit, es a PBO mar igy is a hataron jaratja, sot, tul is tudod huzni.

Don't Tread On Me

(#14013) D1Rect válasza MPowerPH (#14005) üzenetére


D1Rect
félisten

Haladni kéne, de esélyes, hogy ez a leggyorsabb. Köszi. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#14014) AtHoS válasza MPowerPH (#14012) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A berakott kép az én beállításaim (messze nem allcore 5GHz, mint láthatod), amik majdnem jól is működnek, de egyetlen esetben probléma van, ami gép restartban nyilvánul meg: Vivaldi-ban új fül nyitásakor véletlenszerű esetekben restartol a gép azonnal.

Tesztek, játékok, videokonvertálás, IDLE állapot mind rendben működik, kivéve néha a Vivaldi új fül nyitását :DDD

Próbáltam előbb a High, majd Mid értékekkel játszadozni, de az új fül nyitásos jelenség megmaradt, így végül nulláztam az OB értékeket mindhárom PX állapotnál és a beállított órajelről nem akar tovább Boost-olni, a restartok is eltűntek. Pedig az Additional Stability pont ezt a jelenséget próbálná megszüntetni, csak éppen nem sikerül neki....azt mondjuk nem tudom, hogy lesz-e végleges CTR 2.1 RC6 verzió.

Nem véletlenül harangozta be 1usmus a Hydra-t, aminek lesz fizetős Pro változata. Bár az only Zen3+, így a korábbi procikhoz csak marad a CTR

read-only mode on the forum

(#14015) Timer válasza AtHoS (#13999) üzenetére


Timer
veterán

"Allcore mellé átgondolt LLC "kötelező"
ASUS - 3, MSI - 4, ASRock - 2, GIGABYTE - High"

Miért is? Nem flame, csak nem értem, miért nem jó az AUTO állásban hagyva fix allcore oc esetén. Nálam így megy, nem érzek problémát.

(#14016) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Üdv! Frissiben váltottam 3700X-ről 5800X-re, és hát mellbevágó ez az extra melegedés. A CTR (2.1 RC5) diagnosztikáját sem tudom végrehajtani, mert a Cinebench pár másodperc múlva kilép, mivel a cpu átlépi a 90 fokot! És mindezt dual ventivel járatott Noctua NH-D15 mellett, az ajánlott CTR alapbeállításokkal. (MSI X570 lap, tehát LLC4.) Annyit tudtam tenni, hogy körülbelülre fixáltam egy órajelet egy feszültségértékkel CTR-ben, mert fontos lenne az all-core, ahogy eddig. Biztos, hogy ez így normális? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14017) Zsolty20 válasza Trailblazer (#14016) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Én úgy tudom, hogy 5600X felett már ajánlott a vízhűtés a 5-ös szériában, mert a levegő hűtés nem minden esetben elegendő.

(#14018) Trailblazer válasza Zsolty20 (#14017) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, időközben gondoskodtam egy NZXT Kraken X63-ról, jövő héten tán befut. Kíváncsi leszek rá, bár eddig tartózkodtam az AIO vízhűtésektől.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14019) AtHoS válasza Timer (#14015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Semmi gond nincs az AUTO LLC beállítással, csak számold bele, hogy terhelésre nagyobb lesz a feszültségesés, mint "átgondolt LLC-vel", így alacsonyabb órajelen lesz stabil a CPU

Túl "magas" LLC viszont túlfeszelhet, ezért magasabb feszültségek esetén 1350mV+ kerülendő

Nálam (Asus X570-E Gaming) adott terhelés esetén:

- VID - LLC AUTO - LLC3
1250mV 1212mV 1238mV
1281mV 1237mV

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#14020) -FLY-> válasza Zsolty20 (#14017) üzenetére


-FLY->
őstag

Nálam az 5600X-hez is aio kellett (gyári kavaróval játék menüben átlépte a 80 fokot), 240-es arcticot raktam rá, igaz ez egy itx konfig, amiben nemi is lenne hely combosabb toronynak.

(#14021) Pala válasza Trailblazer (#14016) üzenetére


Pala
veterán

Szinten 5800X, szinten egy izmosabb Noctua hutovel (NH-U12A), es igen, elegge melegszik! En ugy "oldottam meg", hogy fix feszre allitottam (1.2V) es all-core OC 4.6GHz-en. Igy csak a legeslegdurvabb Y-Cruncher teszt alatt melegszik 80 fok fole, amit kb. lehetetlen reprodukalni hetkoznapi hasznalat soran, altalaban 67-68 fok kozott mozog terheles alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14022) Albigator válasza Zsolty20 (#14017) üzenetére


Albigator
őstag

és (#14016) Trailblazer

Azért a Noctua NH-D15 csúcsléghűtés, legtöbb játékvíznél még jobb is. :C

Én arról váltottam ARCTIC Liquid Freezer II 360-ra ami kb egy kutya saját méréseim alapján. (Ha VGA terhelve van akkor jobb a víz mind a vidikarinak és a procinak is kicsit.)

Persze a víz ajánlottabb, főleg az épített víz... ;]

De igen valóban sokkal jobban melegszik már az 5800X mint, a 3700X olyanom is volt...

[ Szerkesztve ]

(#14023) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Valaki használ Zen 3 cpu-t, mondjuk 5800X -et MSI B450 Tomahawk alaplapban? Úgy látom csak beta bios van ehhez az alaplaphoz... ez mennyire gáz? Milyen hátrányok érhetnek a beta verzióból?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14024) Zsolty20 válasza -FLY-> (#14020) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Én valahogy tartok a víz hűtéstől, hogy ereszt és oda minden, vagy hasonló. Nem is tudom, hogy mely ár/érték aiok a jobbak mostanság. A gépház(natec genesis irid 505argb) felső részébe elvileg 240 illetve 280 mm-es hűtő mehetne.

(#14025) gbela


gbela
senior tag

Újabb kérdéssel jövök ezúttal ram témában. Samsung B-die, eddig 2*8GB volt, most beszereztem még két teljesen megegyező sticket. Először csak kicseréltem az új ketttőre és vitték ugyanazt mint a régiek. Aztán imádkozva betettem pluszba hátha jó lesz dehát természetesen nem bírja a 4 amit a 2 bírt. Ez volt a két stickes beállítás.

Valaki tud iránymutatást, hogy mely értékekkel érdemes játszani, hogy ne kelljen elölről kezdeni a tesztelgetést? Mondjuk annyi, hogy holnap már 5800x lesz mellette.

(#14026) -FLY-> válasza Zsolty20 (#14024) üzenetére


-FLY->
őstag

Arctic-okra 6 év gari van, csak jelent valamit. LF II 240 ARGB-t vettem rá, így sem volt 30k, de ha nem kell a világítás, akkor még olcsóbb.

(#14027) atillaahun válasza nubreed (#14023) üzenetére


atillaahun
veterán

Csak a legújabb a Beta, nem? Előtte lévő nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#14028) Zsolty20 válasza -FLY-> (#14026) üzenetére


Zsolty20
senior tag

S mennyire hangos? Vagy ezeknél nincs ilyen? Bocs ha nagyon hülyét kérdeztem. :D
Rendesen hűti a procit, nincs baj vele?

(#14029) nubreed válasza atillaahun (#14027) üzenetére


nubreed
veterán

Az előtte lévőnek 2020-06-12 a kiadási dátuma. Nem vagyok benne biztos, hogy ez támogatja már a ZEN 3 CPU -kat. Vagy igen? :F

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14030) atillaahun válasza nubreed (#14029) üzenetére


atillaahun
veterán

Bocs, igazad van, én a Tomahawk Max-ot néztem, nem a simát. Ott valóban úgy látom, hogy csak a legújabbtól van 5xxx support. Nem tudom sajnos milyen a Beta, elképzelhető hogy a rendszer stabil lesz, de ha belenyúlsz a BIOS-ba, akkor a változtatásokból nem minden fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#14031) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

5650G-ről van esetleg infója vkinek, mikorra várhatók a polcokra ? (R5 PRO 5650G).
Csak nagyságrendileg.

Perpill még eBay is üres..
Köszi.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14032) PuMbA válasza Dißnäëß (#14031) üzenetére


PuMbA
titán

OEM, nem várható a polcokra.

(#14033) Zsolty20 válasza -FLY-> (#14026) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Megrendeltem, remélem nem lőttem mellé. :D

(#14034) -FLY-> válasza Zsolty20 (#14028) üzenetére


-FLY->
őstag

Bugyogásra, stb furcsa zajokra gondolsz, akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

(#14035) GAbre


GAbre
veterán

Hát nem vagyok elájulva ettől az asus laptól :W
Hiába 90ezer Ft-tól kezdődik.
De ennek is forr a vrm és mosfet bordája. :S
Ennyire sok lenne az all core 4.5 1.2V-on? :Y
Bár cpu hőmérséklet jobb vagy 10 fokkal(De most nyitva is van ház,+ át lett fújva).
+ ami nagyon nem tetszik,hogy mennyire telibe eszi a kártya a chipsetet így az meg 15 fokkal több.Jó kis tervezés.

Avatar

(#14036) hokuszpk válasza atillaahun (#14027) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemjo, 5xxx procira 4xx chipsettel csak beta support van, azt is pont az MSI lobbizta ki.
Letolthetobe meg mindig csak 1 "beta" bios van a support oldalon. Esetleg a B450 Max -ra van "nemcsakbeta" support.
én a B350 PC-Matéba beta bios ide vagy oda, siman beletettem a 3800XT -t, ment mintha kergetnék.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14037) Raggie válasza Trailblazer (#14016) üzenetére


Raggie
őstag

Ott Valami nem jó. NHD15-el simán járatható ez a proci. Rosszul lett megkenve vagy felrakva.

Clint Eastwood FTW

(#14038) mozso válasza gbela (#14025) üzenetére


mozso
senior tag

Nézd meg Taiphoon Burner programmal [link] , hogy valóban pontosan ugyanolyan-e a második 2x8GB kit. Hiába "papíron ugyanaz", az SPD-ben simán lehet más adat, amit a második 2x8GB nem tolerál már. Vagy az alaplap.

Ha van eltérés az eddig használthoz képest, akkor a kevésbe jó adatokkal számolj a beállítások terén.

(#14039) Trailblazer válasza Albigator (#14022) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, ezért megdöbbentő, hogy képtelen tartani a lépést a cpu-val. CTR nélkül, pláne PBO-val végképp kezelhetetlen volna a hőfok...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14040) Trailblazer válasza Raggie (#14037) üzenetére


Trailblazer
addikt

Noctua saját pasztával is próbáltam, de jelenleg ahelyett Thermal Grizzly Carbonaut thermal pad van a cpu és a borda alja között. Ezzel valamivel jobb is. Felrakni nem tudom, hogy lehetne rosszul, van egy végállása a két csavarnak, odáig lettek tekerve.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14041) GAbre válasza GAbre (#14035) üzenetére


GAbre
veterán


A magas bordahőkre senki semmit?
Nem mondom,hogy sokat vártam volna,de gondoltam legalább annyira vigye le,hogy érezhető legyen hőmérséklet,vagy rajta tudjam tartani bordákon kezem.De sajnos nem.De legalább a chipset is melegebb. :Y
Gondolom ventinek ez a vége,nem melesleg bioszban nem lehet vezérelni azt.
Mondjuk legalább nálam alaplapi pci-on ment 1 +kártya.
Bár abban is volt némi +érdekesség/érthetetlenség :C

Avatar

(#14042) Albigator válasza -FLY-> (#14026) üzenetére


Albigator
őstag

Jaja gyártói annyi..
De sok bolt csak 1-2 évvel adja sajna, én is úgy vettem mikor még hiány volt belőle és pár helyen lehetett csak kapni..

(#14043) Albigator válasza Trailblazer (#14039) üzenetére


Albigator
őstag

Jöhetne valami hwinfos kép is hátha kiderül belőle esetleg vmi...
Van nekem is az 5800X + NH D15 kombóval tapasztalatom, all core OC is 4.4-4.5-4.6-4.7 GHz-es beállításokkal..

(#14044) Trailblazer válasza Albigator (#14043) üzenetére


Trailblazer
addikt

Terhelés alatt? Milyen körülmények között lőjek?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14045) Albigator válasza Trailblazer (#14044) üzenetére


Albigator
őstag

Hát mondtad h már CB alatt voltak gondok.. Jöhet az is (R20 - R23), vagy egy aida stress (CPU, FPU, cache) az kicsit durvább.
Y-crunchert vagy Prime95-öt nem mernék ráengedni a helyedben most..

[ Szerkesztve ]

(#14046) Trailblazer válasza Albigator (#14045) üzenetére


Trailblazer
addikt

Majd ha lesz rá érkezésem, mert elég sűrűek a napjaim mostanság. Hétvégén pedig remélhetőleg megy már fel a vízhűtés.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14047) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Mi az a Precision Boost Overdrive? Ez valamiféle új technológia tuningra? Ez alapból be van kapcsolva, kell e, érdemes ezzel szórakozni vagy ki lehet kapcsolni anélkül, hogy mondjuk emiatt hátrányt szenvedne a cpu teljesítményben?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14048) jokeph válasza GAbre (#14041) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az kemény.... 60 fok felett még nem láttam a PCH-t nálam. :U
Akkor sem, ha a furmark felküldi az RX 480 8 GB VGA-t 85 fokra.
Lap: Asus Crosshair VI Extreme (X370) - passzív borda+alatta van az M2_1-es slotba egy Netac 930E nVME SSD is - rendszermeghajtó+főbb cuccok.
Ház: TT X31 Riing.
Nálad mi a ház s a VGA ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#14049) Devid_81 válasza nubreed (#14047) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Keress ra PBO neven lesz emlitve itt a topikban ;)

...

(#14050) Zsolty20 válasza -FLY-> (#14034) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Köszi. :D
A cső rész mennyire flexibilis?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.