Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Teljesítményben mekkora a különbség 3600 vs 4000 között Ryzen esetében?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#252) Chaser válasza =WiNTeR= (#251) üzenetére


Chaser
titán

20-30%, tesztekből majd pontosan kiderül
nem 4xxx lett a neve, hanem 5xxx

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#253) MPowerPH válasza Chaser (#252) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem a memoria frekvenciara gondolt.

Don't Tread On Me

(#254) =WiNTeR= válasza Chaser (#252) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Oh bocsi, lemaradt, hogy a memóriára gondoltam igen :))

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#255) RECSKA válasza =WiNTeR= (#254) üzenetére


RECSKA
veterán

Lassabb a 4000...

Mivel 3800 felett visszaosztja a fabricot... ;]

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#256) MPowerPH válasza RECSKA (#255) üzenetére


MPowerPH
félisten

Zen 2 -nel. :P

Don't Tread On Me

(#257) -FreaK- válasza RECSKA (#255) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pont az a pletyka most, hogy ez majd tudja a 4000-et szinkron IF-el :) hiszem ha látom, mert a zen2 is elvileg tudta a 3800/1900-at, aztán az én példányom meg nem tud 3600/1800 fölé menni :)

(#258) RECSKA válasza MPowerPH (#256) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen, de semmit sem tudunk a zen3rol meg ebbol a szempontbol... Nemsoka kiderul ;]

Freak : nekem 3db 3600 van, 1 viszi a 3866ot, masik a 3800at es a legfosabb az 3733.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#259) joysefke válasza RECSKA (#258) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(tegnap) Már volt róla kiszivárgott dia, feljebb megy az IF sebessége. 4000 körüli RAMok lesznek az új sweet spot

[ Szerkesztve ]

(#260) RECSKA válasza joysefke (#259) üzenetére


RECSKA
veterán

Remelem is. Sot...

Csak az a baj, azon a dian irtak ezt, ahogy a zen2nek a 3800at... Holott a zen2nel 3733 a sweet spot, regen olyan diak voltak. ;]

Remelem lesz olyan, ami akar 4200at is megy ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#261) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Ryzen 9 5950X overclocked to 6.0 GHz with Apple iMac Pro?

Mondjuk ez sokat nem jelent az egyszeru usernek, de hatha picit jobb OC lesz a Zen3-akban :)

...

(#262) Qtya123 válasza RECSKA (#260) üzenetére


Qtya123
őstag

Kíváncsi vagyok a Micron E-Die Ballistx ramok mennek-e majd 4000 Mhz-en és mennyi fesz kell majd nekik. Jelenleg a CL16 3733 Mhz-en teljesen jól elvannak 1.4 V-al.

[ Szerkesztve ]

(#263) hokuszpk válasza Devid_81 (#261) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

addig aljal fellabon, amig az IMacban AMD proci lesz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#264) Devid_81 válasza hokuszpk (#263) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig okos dontes lenne. :K
Sokkal egyszerubb lenne huteni is, plusz ugy nez ki erosebb is lesz most mar mindenben.
Meg fordulhat a kocka ;)

...

(#265) M@trixfan válasza Devid_81 (#261) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, már a Mac Pro is jobb lett volna Zen alapokon. Sajnos a hardvert sokkal hamarabb le kellett rögzíteni és Apple gépeken a Thunderbolt bekötés a legmagasabb szintű kell legyen. Ahogy a sima iMac is frissült még Intel procikkal, az iMac Pro is láthat még egy hasonló frissítést. Én már az Apple Silicon gépeket várom, baromi “smooth” gépek lesznek, sokkal több okosságot tud a platform a bufla X86-hoz képest.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#266) RECSKA válasza Qtya123 (#262) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha c9bjz, 4400 biztos van benne :DDD Meg a dual rankosokban is. ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#267) joysefke válasza M@trixfan (#265) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Buta x86 vs okos ARM? El vagy tévedve

(#269) PuMbA válasza tttzshd (#268) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a szokásos. Új termék ára jó drága :) Az idő majd megoldja....

[ Szerkesztve ]

(#270) MPowerPH válasza tttzshd (#268) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amazon mindig dragabb, foleg az elejen. Es ez csak az olasz site -juk. Remelem OCUK -n is lesz vegre pre-order.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#271) =WiNTeR= válasza MPowerPH (#270) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

OCUK-ról MO-ra rendelés hogy megy most? Kell áfát meg vámot fizetni mivel nem EU tagok többé?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#272) Chaser válasza =WiNTeR= (#254) üzenetére


Chaser
titán

úgy más ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#273) MPowerPH válasza =WiNTeR= (#271) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs sem AFA, sem vam. Meg a kozos piac tagjai, es ez nem fog valtozni, szerintem. Egyik felnek sem ez az erdeke.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#274) M@trixfan válasza joysefke (#267) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na ezért imádom a magyar fórumokat! :) De jó vagy, ennél eszenciálisabban nem is lehetne ezt bemutatni, bele a lényegbe nagy mellénnyel! Ez 10 pontos, de ne csak röhögjünk:

Nem “buta”, hanem “bufla”, de azt is írhattam volna akár. Ebben a kontextusban a “brute force” szinonimájaként használva. Nézd meg milyen topológiája van az Apple Silicon-nak, milyen egységei vannak. Modernebb, a mai kor igényeihez igazítva. Hatékonyság, 5nm csíkszélesség, big little konstrukció, neurális háló gyorsítás, energia gazdálkodás, stb... A tesztek már a pár wattos iOS eszközökből megdöbbentő eredményeket adnak évek óta és ezek még nem asztali gépbe szánt hőkerettel rendelkeznek, nem oda vannak tervezve. Az egész szemlélet más, alkalmazásvezérelt a fejlesztés, szoftver-hardver szinergia van. Édesmindegy, hogy eredetileg risc alapon fekszik az alap architektúra, ez már ég és föld ahhoz képest mi volt régen.
Majd ezt megszakérted, de én továbbiakban itt a jó kis 5000 szériával kapcsolatban posztolok, tervezek egy jó játékgépet összerakni belőle! ;)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#275) joysefke válasza M@trixfan (#274) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szépen felmondtad a marketingkönyvet. Alkalmazásvezérelt fejlesztés...

Majd meglátjuk mit tud ez a csoda desktopon...

(#276) Malibutomi válasza -FreaK- (#257) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak epp a Zen2-nel a 3600/1800 a sweet spot es 3800/1900 az tuning amit valamelyik proci tud valamelyik nem.
Zen3-nel a 4000 a sweet spot.

(#277) -FreaK- válasza Malibutomi (#276) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ezt még nem tudjuk egyáltalán, csak pletyka. Én amúgy nem láttam arra utaló jelet hogy az a sweets pot lenne, inkább a max amit el tud érni. Ha jól emlékszem a hírből..

[ Szerkesztve ]

(#278) MPowerPH válasza Malibutomi (#276) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk az nem mind1. Akkor itt kinezne egy 4266 -os tempo, ami mar szvsz boven jo. De a 4000 -el sincs baj, legjobb ertek egy B-Die IC -s ramnak. :D

Don't Tread On Me

(#279) Mumee válasza -FreaK- (#277) üzenetére


Mumee
őstag

Rosszul emlékszel, ha a slide valós, akkor azon konkrétan "sweet spot" szerepel.

(#280) fudi2002 válasza Mumee (#279) üzenetére


fudi2002
veterán

Honné tudni, hogy valós? Mondjuk remélem, mert eladtam a procimat ezért az ígéretekért. :U

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#281) MPowerPH válasza fudi2002 (#280) üzenetére


MPowerPH
félisten

Melyiket? A 3900X -et?

Don't Tread On Me

(#282) Mumee válasza fudi2002 (#280) üzenetére


Mumee
őstag

Sehonnan. Nem is írtam ilyet, csak azt hogy HA valós, akkor a slide-on sweet spot szerepel.
Hisz az egész 4000mhz sweet spot is arról a diáról származik.

(#283) fudi2002 válasza MPowerPH (#281) üzenetére


fudi2002
veterán

Jah

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#284) MPowerPH válasza fudi2002 (#283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tokoltel. :DDD Mindjart itt vannak a Neo ramok. Remelem a B550 is szeretni fogja, legalabb azokkal eltudok jatszani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#285) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Oh, megjott. :D

Don't Tread On Me

(#286) arabus válasza MPowerPH (#285) üzenetére


arabus
addikt

másik oldalt kelett volna mutatni

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#287) Malibutomi válasza -FreaK- (#277) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"According to AMD, the memory/fabric is the biggest return on investment for users who want to overclock and tweak their systems. In that regard, AMD is suggesting that DDR4-4000 MHz will be the sweet spot for all AMD Ryzen 5000 Series "Zen 3" Desktop CPUs"

[ Szerkesztve ]

(#288) MPowerPH válasza arabus (#286) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az 2x16GB 3200 CL14-14-14-34 1.35V

Don't Tread On Me

(#289) arabus válasza MPowerPH (#288) üzenetére


arabus
addikt

az jó lesz
betük a végén?

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#290) -FreaK- válasza Malibutomi (#287) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igazatok van, hoppá. Na kíváncsi leszek, ha úgy döntök váltok, akkor megint a legvacakabbat fogom-e ki a szilícium lottón. Vagy 15-20 éve nem volt olyan procim ami jó lett volna oc-ban :)

(#291) MPowerPH válasza arabus (#289) üzenetére


MPowerPH
félisten

GTZN. Nem igazan vagyok elegedett az MSI lappal. :( Nagyon korulmenyes az, amikor egy elrontott memoriabeallitast kellene recoverelnie. Alt. fail, nem tudja helyrehozni, es mindig CMOS CLEAR -t kell neki adni. Apex -ben csak a CPU/RAM cserekor kellett ahhoz a gombhoz nyulnom, mindig felallt a lap magatol, barmit is szurtam el.
Szoval ez biztos nem marad itt, maradok a jol bevalt Asusnal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#292) arabus válasza MPowerPH (#291) üzenetére


arabus
addikt

gtzn az jó.
asus bios nekem legfeljebb nem indul a beállitáson de alapon elindul
minden addig beirtat megtartva és csak átjavitom és lehet ujrapróbálni.
nem mertem neked tanácsolni hogy ne vegyél olyat.
de igy legalább kipróbáltad meg tudod hogy mit ér egy jó lap.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#293) Apucy01 válasza arabus (#292) üzenetére


Apucy01
őstag

A GTZR az nem jó?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#294) MPowerPH válasza arabus (#292) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, Asus ugy mukodik, legalabbis Intel vonalon igy volt. Nem baj, csak atmeneti, X570 -bol mar Asus lesz. Eleg volt az MSI -bol, ismet. :DDD

Apucy01: GTZR is jo. Ugyan azok. Csak valamiert az N az kulon Ryzen spec, de hogy miert, azt nem tudni. Tan a secondary timingok masok, ha aktivalod az XMP -t. Az majd kiderul, hogy tenyleg jo e, azert nagyon nem volt olcso.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#295) Apucy01 válasza MPowerPH (#294) üzenetére


Apucy01
őstag

Köszi

úgy emlékszem régebben az R volt a favorit de lehet hogy tévedek. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#296) hokuszpk válasza MPowerPH (#294) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

harmadik fail utan el szokik indulni az MSI default beallitassal, megtartva az origit, legalabbis a B350 Toma / Pc-Mate meg a B450 Mortar igytett.
de ha mondjuk reboot elott a kiserletit beteszed valamelyik oc profileba, akkor eleg gyorsan helyreallithato a fail allapot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#297) MPowerPH válasza hokuszpk (#296) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem indul el, csak eg a DRAM ellenorzo led, es varakozik arra, hogy rovidre zarjam a CMOS pin -t. Pedig ugy allitottam be, hogy 2db fail, aztan induljon el az utolso mukodo beallitason. De richtig nem mukodik.

Apucy01: Nem tevedsz. A sima GTZ, GTZR, GTZN, ezek mind ugyan azok. A sima az piros betetes szurke-fekete bordat kapott, az R az RGB, az N a Neo, de ugyan ugy RGB, csak a borda ketszinu, es ranyomtak, hogy ez Ryzen -hez valo. A Neo az utolso, legfrissebb kiadasa. De passz, kiderul, en is kivancsi vagyok. Most kicsit tesztelem, csak ezzel a lappal igy nagyon sokaig fog tartani. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#298) awexco válasza Mumee (#63) üzenetére


awexco
őstag

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#299) RECSKA válasza awexco (#298) üzenetére


RECSKA
veterán

Ugyanmar. Nezd meg ugyanezt intel oldalon ;] es kulonben is, nem ernek ezek a szamok semmit, mert kulonleges csillagegyuttallaskor keszultek, mikor a galaxisunk magneses sugarzasai sajnos megbolonditottak a szamologepeket... :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#300) denx1992


denx1992
tag

Mikorra várhatóak egészen pontosan az új zen 3 as procik? Lehet valahol előrendelni majd esetleg?

Nber tragédiája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.