Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) HSM válasza piero86 (#29999) üzenetére


HSM
félisten

Hogy van beszerelve a vízhűtés?
Erre gondolok, a radiátor és a pumpa pozíciójára: [link]

(#30002) piero86 válasza HSM (#30001) üzenetére


piero86
aktív tag

Felülre.

(#30003) FoLey-v válasza HSM (#30001) üzenetére


FoLey-v
addikt

Enyém az jó? Bár 4 éve így van nekem és nincsenek hőfok problémáim :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#30004) Alpi. válasza HSM (#30000) üzenetére


Alpi.
addikt

Én meg csináltam egy leleplező videót. Mer' épp ráértem. :D Kíváncsi lettem, mennyire fűt egy Ryzen ! Mert azt ugye tudjuk, hogy ezekkel lehet télen fűteni. :DDD :DDD :DDD
Szóba kerül, hogy bár a magok hőfoka nem kifejezetten alacsony, a termelt hőmennyiség egészen kicsike. Mondom, megnézem, valóban így van-e. (miután többször becsszóra állítottam, most meg is vizsgáltam, tényleg így van-e. :DDD :DDD Miután itt vitít a hsz., sejthető, hogy nem az ellenkezőjét találtam, hiszen azt úgyse mondtam volna el. :DDD :DDD )
[Ryzen 5600 léggel. (gravitációs lefogatás)] Szóval nem bajlódtam mindenféle rugós bizbasszal viszont nem használtam pasztát. Így se pödörgetni, se takarítgatni nem kellett.
Win - win :DDD :DDD
Kicsit lehettem volna bátrabb, ami inkább kevésbé óvatos, mert ennyire nem kellett volna visszavenni. :) Viszont nagyon szeretem ezt a kis procit, egyáltalán nem szerettem volna nyektetni 100 fokon mondjuk. Nyilván pont semmi baja nem lett volna, de ahogy a a róka mondta volt : „Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

piero86 : Ebből valamennyire kivehető, hogy az, hogy nem ment 80 fok fölé játékoknál és 45 fok az idle, onnan még mindig messze van az elfogadható szint. :(
Meg azt, hogy ez nem rosszul felkent paszta vagy ingyombinygom 4000 vs. Kryonaut közti különbség okozza. Ennyire nem lehet rosszul összerakni. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30005) Gabrikovics válasza FoLey-v (#30003) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

:C
Jó az csak a házad döntsd meg 90 fokkal :D

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#30006) kiszpista900 válasza Alpi. (#30004) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Miért lenne olyan messze? Nem hasonlítjuk egy nem x3d egy x3dhez, nem lehet említeni egy napon a kettőt :))
Minden más tagnal meleg , hivatalosan 90 nyugodtan lehet
Baromságokat ne hordjunk már össze szegénynek
Nyilván nem legjobb de nem is olyan nagy baj mint ahogy elő van adva
Nálam is néha 70 fölött van és?ez ilyen! Lehet egy rosszabb darabot fogott ki ..
Nyugodtan lehet használni ,baj nem lesz
Kulcs a ház jó szellőzése , nálam 55-70 között van alataban játék alatt de van hogy közelít a 80 hoz is ha melegebb van bent aztán 100k hűtő meg venti ...

Nézz rá a pumpa fordulatara is!

[ Szerkesztve ]

(#30007) Micsurin válasza Alpi. (#29966) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi szépen :R :R
Nyernék játékok alatt bármit is ténylegesen ha elpasszolnám a 4x8-at és átmennék 2x16-ra?

--
MinMaxing megy igen :D ha már AM4 gen végére beújítottam a Tomat megpakolnám most rammal nyáron alá egy 6800(xt) és őszintén ~4 évig nem nyúlnék hozzá 1080/1440-en ott meg betolnám a múzeumba és új platform. (Tippre Am5 utódja ott meg ha csak nem terveznek azzal is AM4 élet hosszra.)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30008) Alpi. válasza kiszpista900 (#30006) üzenetére


Alpi.
addikt

Baja nem lesz, de Neked 3600-3800 Mhz-en megy Cinebench alatt, miközben 80 fokos ?
Arra volt kíváncsi, hogy lehet-e, hogy "hibás" a procija és szerintem igen. Én legalábbis nem szeretnék használni egy ennyire rosszul hűthető cput. (ha tutira minden más rendben van) Azt írtam is, hogy nem összevethető egy az egybe az enyém meg az övé, de az alapvető sajátosságok ugyan azok. (Pl. hogy a csökkenő órajellel, 3400-3600 Mhz-en iszonyat kicsi a hőtermelés. És ebben a helyzetben a 80 fok az nonszensz. Mármint azt nem lehet belefeszegetni a "normális" működésbe". Szerintem. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30009) Alpi. válasza Micsurin (#30007) üzenetére


Alpi.
addikt

Ha Daisy lapod van, akkor látható pluszt lehet elérni 2x16-al. Sokszor még 3000 fölés sem olyan sima eljutni azokkal. (mint amikor a rossz slotokba vannak a ramok. 2400-2666-on postol, de már a 3200 Mhz-es xmp-t nem tudja megvillantani.
T-topnlál viszont nem érdemes 2x16-ra váltani. Sőt ! Az igazán jó T-top lapok még javulhatnak is 4 stick-el. :)
Na, közben megláttam. :D B550 Toma az 1000%, hogy daisy, mivel magas ram freki van a megadva (specekben). Mennek 3200-on ? Ha igen, akkor nagyon "határeset". :)
Max. egy jó vételt elcsípni és 2x16 3600 Mhz-re cserélni mondjuk. Arra már ráfogható, hogy "előrelépés", de ide, egy ilyen "kimaxolom" és használom amíg lehet project-be, ez úgy passzol, mint kutya szájába a tojás ! :K

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30010) kiszpista900 válasza Alpi. (#30008) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Nem tudom, nem vagyok otthon nem tudom megnézni se,de szerintem nem,de szerintem el van allitgatva nála és utána írta játék alatt tartja, nem tudom hogy ez most hogy menne cb alatt, biztos hogy user hiba volt ott és a limit miatt ment úgy :) így nehéz megállapítani de ha def. Is olyan akkor igazad lehet hogy hibás mert szerintem se veszi vissza ennyire még 80 C se

(#30011) Micsurin válasza Alpi. (#30009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Reddit népe szerint a MAG 550 TomaHawk az Daisy de ez nem megy ellen azzal, hogy nekem a 4 slot vígan megy 3200-on? Mert húzni ugyan nem tudok rajta de a 3200-ra beállnak.

Daisy vs TLoopot így már írtam végig olvastam a kommentjeid rákerestem még utána extrában nekem az a fura ha ez "soros" lap akkor a 3200-at miért veszik fel a ramok? Már ott ejteniük kéne nem?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30012) Dragon3000 válasza Alpi. (#30009) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem is toma b550 van és 4x8GB ram megy 3733Mhz-en. Biztos, hogy daisy megoldás?

(#30013) Brekkk válasza Micsurin (#30011) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem feltétlen. Nelem szintén daisy lapom van. ASUS prime X570-P.
A QVL listában a ramok között mégis van 4 modullal olyam memórai amivel elérhatő 3600 Mhz.
Egyes Micron E die és Samu B die ramokkal mehet 4 modul 3600 az én lapomban.

Az igazán megterhelő a 4 dual rank memória kezelése. Hivatalosan ennek 2667 Mhz-ig van gyári támogatása nálam mégis 3200 Mhz-en megyek ilyen konfigurációban.

Dragon3000: Ma már iszonyat ritka consumer lapokon a T-topology.
Talán az Asrock Thaichi T-s

[ Szerkesztve ]

(#30014) Alpi. válasza Micsurin (#30011) üzenetére


Alpi.
addikt

Azért elég nagy különbségek tudnak lenni lap és lap közt. Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen a nyákterv, stb. Ezek csak általános jellemzők. Ha kihasználják a megoldás kínálta lehetőségeket, de lefele mindig nyitott a pálya. Szart mindenből lehet. :DDD
Ha megy 3200-at, akkor az fasza. Annyira nem vagy érintett, de van olyan lap, ahol tudsz post-olni spd-vel (2666-on mondjuk), aztán már a 2800 sem szentírás. Onnan azért jóval több pluszt hozna egy 2x16 3600 Mhz mondjuk. A dual rank már most adott, innen már olyan hűdesok' nincs felfele. Nem mintha én pl. mérlegelni szoktam volna az észszerűséget a vásárlásaimnál. :D

Dragon3000 : 5100+ Mhz van az oldalon. Ennyit nem mer bemondani senki egy T-top lapra. :D (Am4-re)
A 3733 Mhz az nagyon erős !! Nem kizárt csak jellemzően az egyszerűbb, olcsóbb útat járja mindenki. De pl. az 500-as Giga lapoknál is van 1-2, amin valami árnyékolt mem vezetékelést használtak (fém lappal boríott rész) és több embertől hallottam, hogy azok is nagyon mennek.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30015) Micsurin válasza Alpi. (#30014) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R akkor lehet elengedem, mert ha csak valami 3-5% akkor nem ér annyi macerát ott azt a pénzt inkább a 6700-6800-ba tolom.

Igen első perctől fogva 3200-on futnak XMP1-ben egyébként, egyszer nem volt crashem vagy kékhalálom. Meg is lepődtem mert motoros cimbim anno 3300G (ha jól rémlik) miatt nagyon sokat szenvedett a RAM-ok okozta kékhalállal.
Csak lett volna pár száz óra gaming alatt crash ha nem bírná így, főleg mert most a Jedi nagyon megráncigálta a gépet minden értelemben végre hallottam benchen kívül az Liquid Freezer II hangját is... :DDD

A múltkor említett 1,45V feszt és úgy emelni még nem próbáltam ami azt illeti mert ~4 napja le se állítottam a gépet a szakdoga miatt. :B Lehet kipróbálom azért hátha biliben maradhat a kezem...:DDD max visszaállítok mindent BIOS-ban a pint úgyis kivezettem a házba, fogtam egy 4 lábas Hestore-ban vett gombot és rákötöttem elvileg jó lesz. (Eredendően Arduino és ESp32-höz lett véve laborra és projekthez de ehhez is jó lesz :DDD )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30016) FoLey-v válasza Gabrikovics (#30005) üzenetére


FoLey-v
addikt

Miért? Így nem jó? ;]
Kíváncsi vagyok erre :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#30017) Alpi. válasza Brekkk (#30013) üzenetére


Alpi.
addikt

A Tuf Gaming X570-Plus viszont T-top. Megnézed a mem [spec-eket] , elég markáns a különbség órajeleknél. :)
Azt hiszem, [ez az a GB lap] , amin az a speckó mem vezetékelés van. És állítólag nem marketing feature, hanem valóban komolyan mennek. [daisy chain] , de nem térdel le 4 dimm-el sem. De még így is "csak" 4000 Mhz-et mertek feltüntetni.
Ilyen aprócska megcsillagozott lábjegyzettel : :)

- Performance may vary in circumstances. Please refer to the QVL list for detail support information.

Ha egy lapnál jóval 4000 fölötti órajelek szerepelnek, akkor az daisy. T-topnál nem mertek ilyesmit. Még az egyébként jellemző, erősen optimista (+) meg O.C. kitételek mellett sem.
Főleg, hogy ott 2 stick-el nem vagy előnyben, sőt. És Daisy-nél olyankor át kell rakni a jó slotokba és meg is oldódik. T-top -nál tudomásul tudod venni, hogy ez ennyit tud. :D

Am4-nél mondjuk pont semmi jelentősége a 3800-4000 fölötti világnak. Szóval ha van egy Daisy lap, ami tud 3733-4000 -et 4 dimmel, akkor annál nincs jobb opció ide. Mivel az esetek nagy többségében aki full-out -ba tolja, az 2 stickkel teszi, a 4 stick-esek már a "használós" konfigok. És ha ott sem kell látható mínuszt behúzni, akkor annál nehéz jobbat mutatni. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30018) jokeph válasza Alpi. (#30017) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Jó nekem az öreg CH VI E, nagyon (T) -Top.
Csuklóból megy a 3600CL17 4*8 GB SR. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#30019) Alpi. válasza jokeph (#30018) üzenetére


Alpi.
addikt

Nálam is C6H megy. :) 4 dimmel megy simán 4000 fölött is. :)
Az konkrétan az a T-top, ami intant több 100 Mhz-et javul, ha feltöltöd az azonos csatornához tartozó mindkét slot-ot. :) Egyébként saját korában a világ egyik, ha nem a legjobb T-top lapja volt. :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30020) HSM válasza Alpi. (#30017) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ez nem az a lap... :N Nekem a V1 van belőle [link] , éppen hogy egy egyszerűbb, 4 rétegű NYÁK-ra épített, de amúgy átgondolt jó lap bitang VRM-el. De emiatt nem megy olyan jól, mint a 6-rétegű társai, mint pl. a B550 Aorus Pro [link] . ;)

(#30021) Brekkk válasza Alpi. (#30017) üzenetére


Brekkk
senior tag

Megnéztem az ASUS US-t ott 5100 Mhz-et írnak max mem órajelre az ASUS TUF X570 plusra. Szerintem az is Daisy lesz.
Talán a CH8 az ASUS-tól T-top-os.
ASUS magyasország oldalt nemigen nézek, mert elég gyehennán kezelik az adatokat.
Nem minden a legfrissebb sajnos.

(#30022) Alpi. válasza HSM (#30020) üzenetére


Alpi.
addikt

Lehet, nem tudom, melyik típus is volt konkrétan. Gigabyte biztos egyedül. :D
Aztagecc' !! 5400+ Mhz !! :D
Chuck Norris csinált 5500- at is. :D

Brekkk : Kinek hiszel, egy amerikainak vagy egy magyarnak ? :DDD :DDD :DDD
Fura is volt, hogy ilyen közeli típusoknál ennyire különbözőek. Nem sok T-top volt Am4-hez és ahogy nőtt a ram freki, még kevésbé preferálták. Egyébként itt tényleg nem akkora story, mivel egy viszonylag szűk sávba használja úgy is mindenki a ram-ot. A koncepciótól függetlenül, ha értelmesen összerakják, megtervezik gyakorlatilag jó lesz bármilyen előforduló esetre. Lehet, hogy "csak" 3600-at fog tudni stabilan, ahol egy másik tud 3733-at, de ez valahol a semmi és a valami közt van félúton. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30023) Alpi. válasza Brekkk (#30021) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, asszem' C8H T-top, de Dark Hero Daisy lett. Valami rémlik. Sem ez, sem az nem ment igazán nagyot. Nagyon jó lap volt, de nem volt kimagaslóan jó semmiben. De pl. C6H ram sebességét egyik utódja sem tudta. Hasonló ram setuppal a C6H megüti az újabbakat.
Mondjuk kb. mindent. :D, nem csak az Asus-kákat. C7H szinte említés nélkül süllyedt el, míg a 6-ost még most is sokan használják. És nem csak azért, mert csórók, mint én, :DDD :DDD hanem tényleg annyira jó még mindig pár dologban, hogy ha nem kell az az 1-2, amiben némileg elmarad az újaktól. (pl. pci-e 4.0), akkor nincs feljebb. Drágább van meg színesebb, kisebb, nagyobb, de a teljesítménye, amilyen magától értetődöen lehet vele dolgozni, azt nehéz elengedni. Amikor anno bejött az 5800X3D, mivel volt az első bclk oc-s siker ? C6H-val. :D Egyébként az X570-es chipset-nek voltak gyengeségei, amik ha full oc-s felhasználást nézünk, elvett a fényéből, mint "csúcs" chipset.
Erre úgy reagáltak, hogy ezt-azt "kihagytak" vagy pont ott limitáltak, hogy Xoc-ra épp nem volt elég. (pl. max 1.8V ram fesz vagy a csak felfele állítható Vtt. Amit sosem az 50% fölé, hanem alá kellett vinni, hogy javítson... Persze az X570-eson volt minden, de az meg alapból nem volt képes pl. bclk oc-ra és a legjobb ram tuningok is B550-el készültek.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30024) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok

Ötleteket kérnék az alábbi problémára.A géppel addig nem volt gond amíg nem került cserére a 2600x egy 5700x re.
Whea errorokat kapok(mindig más magra hivatkozik) vele játékok alatt , logok szerint van egy Kernel power System reboot a Whea elött. Bios ,driverek frissek a proci csere után új win11 kapott a gép.Csak xmp volt rárakva mikor beszerelésre került a proci bolti bontatlan. Auto beállításokon is csinálja . Probáltam offsetet adni cpu-nak és soc-nak.
Tesztek alatt viszon nem tudom produkálni a hibát(prime,occt,3dmark,cruncher,már a vga is kapott Superposition-t). Elsőnek tápra gyanakodtam ki is lett próbálva egy 1600-as EVGA-val. De nem oldotta meg a problémát.

"The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly."
"
A fatal hardware error has occurred.
Reported by component: Processor Core
Error Source: Machine Check Exception
Error Type: Cache Hierarchy Error
Processor APIC ID: 1
The details view of this entry contains further information."

RYZEN 5 5700X
ASUS ROG STRIX X470-F GAMING
Kingston FURY Renegade 32GB 3600Mhz
MSI RX5700 XT GAMING X
EVGA Supernova G2 750W

Vaalkinek valami ötlet?

(#30025) Brekkk válasza Alpi. (#30022) üzenetére


Brekkk
senior tag

Bőven lehetne akár minden lap T top-os.
Az Infinity fabric úgyis hamarabb elfogyna.
Nem is értem mindek van 4 RAM slot a lapok legtöbbjén.
Az emberek 90%-a úgyis csak 2 RAM-ot használ.
Bővítésnél meg úgysem kap már boltból olyan RAM-ot mint amit 2-3 éve vett.
Tehát a bővítés innentől lutri.
Én sem tudtam Crucial Ballistix Sport LT 3000 CL 15-öt venni már.
(Közben a Ballistix megszünt létezni, pedig Ryzen ajánlott volt)
Így lett gyári 4*8 GB-as használt KIT, bár 2*16 GB-nak jobban örültem volna.
CPU-t lehet AM4-en még bővíteni és meg is éri, ha nem akarsz komplett gépet cserélni.

(#30026) bobalazs válasza XenHai (#30024) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálj más xmp értékkel futtatni a ramot.

(#30027) Alpi. válasza Brekkk (#30025) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, pedig az nagyon jó cucc volt ! Olcsó volt, simán elég volt megvenni a 3000 / 3200 -as típusokat ,mert ugyan az az ic volt mindben, mint a nagyobbakban és pont ugyan úgy is ment. Persze aztán hamar vége lett a mókának. Majdnem elhittük, hogy kevés pénzből is lehet jól szórakozni. :D Ott lett volna a Nyanya is pl., az is mindent tudott, amitől lehetett volna egy fél világ (Am4-es tulajok mindenképp) kedvenc játéka épp csak nem lehetett kapni. :D Pedig már csak annyi híja volt. :D Anno a bdie-nek meg olyan ára volt, hogy egyszerre ketten kellett megnézzék, mert egy ember nem bírta ki..... :DDD
Húú, ha a Nyanya elérhető lett volna és kiszivárgott volna, hogy mit tud, az nagyon nagyot ment volna szvsz. Az biztos, hogy a Samsung meg G.skill kibírta volna röhögés nélkül. G.skill biztosan rengeteget keresett azzal az ic-vel. Nyanya teljesítményre tudta a bdie 99%-át kb. Semmi más nem volt olyan közel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30028) XenHai válasza bobalazs (#30026) üzenetére


XenHai
senior tag

Megtörtén 2 profil van rajta 3000Mhz , és 3600. mindig ugyan az a probléma .
A lenti képen a 3000-es profilon készült. Még mindig megy az a teszt. Testmem 5 is kapott az ajánlott beállításokkal . Hwinfo alatt az error 0 van mindig csak fekete képernyővel restartol. Lassan 3 hónapja próbálkozok vele.

[ Szerkesztve ]

(#30029) HSM válasza Alpi. (#30022) üzenetére


HSM
félisten

Pedig tényleg jó lett a topológia, ezt örökölte meg a régi helyett az X570 Aorus Master is a későbbi revekben: [link] . Látszik is, hogy pl. a memóriáktól eltűnt két kondenzátor. A speceknél is a régi revíziónál csak 4400Mhz-ig írják, az újnál 5400-ig a memória támogatást.

(#30030) Alpi. válasza HSM (#30029) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, tényleg többen dícsérték ! Azt teljesen komolyan mondtam. Én csak az 5400+ Mhz -en mosolyodtam el. Am4-es lappal az azért bent lehet a top 50 elért leg magasabb ram frekibe szvsz. És azokat single channel, cl20-30 -akkal tolják és annyi ideig életképesek általában (vagy sokszor) amíg elmenti a cpu-z a valid file-t. :D Nem tartom kizártnak, hogy simán tudják ezek is ezt a szintet csak így beírni a spec-ekbe azért elég vagány. :D
Mintha egy P965-ös lapnál ott figyelne, a support listában a Celeron (cedar mill core) up to 8 Ghz. :D
Egyébként mikor gondolkodtam egy újabb lapon, magasan a Giga volt a befutó. Miután az Msi megszűnt jó árú, jó lapnak lenni, gyakorlatilag ezek a GB lapok maradtak egyedül porondon. (miután kiderült, hogy a barátibb árazás mellé még top teljesítmény is található a dobozban.) Viszont aztán maradt a C6H. Még egy 8-10 évig használom, aztán meglátom, hogy lesz-e valami jobb ajánlat. :D Viccen kívül, jelenleg egy cpu cserével a közeljövőben (egy 5800X3D-re, ha úgy alakul), simán életerős setup-ként tartható az Am4. Az, hogy van már olyan, ami itt-ott tud láthatóan több fps-t pl., de ugyan úgyvan olyan is, ahol pont fejet megy a top cuccokkal és mindezt több 100K-ért meg is veheted, mindig megnevettet. :D Plusz jönnek sorban az olyan ótvar játékok, amik alá mindegy is mit raksz, mert 100%-os védelmük van működés ellen. :DDD A régi Crysis meme, hogy : A Nasa közelebb került ahhoz, hogy full felbontáson tolja a Crysis-t simán aktuális csak át kell írni a nevet. Annyi különbséggel , hogy anno még csak csak úgy tudtak nagy hardver igényű játékot csinálni, hogy brutálisan jól kellett kinézzen, de manapság, már simán megoldják anélkül. Mint kiderült semmi kapcsolat nincs a 2 dolog közt. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30031) hokuszpk válasza XenHai (#30024) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha terheles alatt nemjon elo, akkor felmerul a gyanu, hogy negativ offsetet hasznalsz, es idleben keves feszt kap a cpu.
procicsere utan bios default megvolt ? // felteszem, hogy a biosfrissites még a régi procival történt //

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#30032) jokeph válasza Brekkk (#30025) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lehetne, de nem volt és nem lesz - pár top cuccot kivéve, sokkal bonyolultabb a vezetékezése és több is kell, mint a Daisy-hoz. :(

#30023Alpi.: a CH VI E-t megtartom a végtelenségig, mint 2. fő gépet.
Ha egyszer elkap a gépszíj, faragok rá egy brutál épített lötyihűtést, ha már ilyen szépen meg van támogatva a lap által.
Ha lenne "kedvem" és értenék hozzá, mehetne neki a sub-zero nitrofröccs is, arra is ki van képezve a lap és a BIOS, továbbá ott vannak a lapon a hozzávaló direkt kapcsolók is.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#30033) XenHai válasza hokuszpk (#30031) üzenetére


XenHai
senior tag

+ Ba kap offsetet a CPU a soc most fix 1.1-en van. Bios reset meg volt Frissítés kapott mind a kettő CPU val most a legfrissebb van a lapon. Játékok közben jön elő. Teszt programokon még nem sikerült elocsalni a hibát.

(#30034) hokuszpk válasza XenHai (#30033) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

+ offsettel ovatosan, meg ne süsd.
ramfesz sajna nemlatszik a hwinfo kepen, -- vagy csak fáradok -- az mennyi ?
aida stabteszt nem pirul be ? y-crucher 0-1-x nem dob hibat a memoriara ?
xmp nelkul is előjön a hiba ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#30035) XenHai válasza hokuszpk (#30034) üzenetére


XenHai
senior tag

Xmp nélkül is csinálta. Aidat meg nem futottam
Crucher 1 futattam. Nem a 0an.

[ Szerkesztve ]

(#30036) Jacek


Jacek
veterán

De el is olvassatok a memoria ajanlasokat? Ezek a 5000 es 5100 tarsai 1 darab modullal.es single side-ra vonatkozik meg megfelelo modulra persze. Pl b550 toma 5100, 2 darab dupla memoval 3600 a max.

(#30037) Dragon3000 válasza Jacek (#30036) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha megnézed a memória támogatás részt, akkor a 2 modul is ki van pipálva az 5100MHz esetében is.

(#30038) XenHai válasza hokuszpk (#30034) üzenetére


XenHai
senior tag

Elvileg ez is oké.

(#30039) Jacek válasza Dragon3000 (#30037) üzenetére


Jacek
veterán

Gondolom leeht annyira lebutitani a rendszert hogy menjen magas frekin csak értelme ne legyen :D

[ Szerkesztve ]

(#30040) hokuszpk válasza XenHai (#30038) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

már biztos kitaláltad, hogy erősen a memóriára tippeltem ; már csak egy alapkérdésem van, aztán passz ; az A2-B2 slotban vannak a modulok ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#30041) XenHai válasza hokuszpk (#30040) üzenetére


XenHai
senior tag

Igen A2-B2.Csatlakozókat is ellenőriztem ram ki berakás is megvolt a procit is kieszedtem és vissza. Az elmúlt 6 órában tesztek mentek és semmi fagyás . Aida stresz is lement 15 perc. VGA-ra is rá küldtem egy furmarkot és semmi.
A mem5 is lemegy anta profilal. De nagyából 20-60 perc game és restart. Driverek is frissek. Ennyire megfoghatatlan lehet felrakok holnap egy win 10 et hátha.Kezd felkúrni

[ Szerkesztve ]

(#30042) Alpi. válasza XenHai (#30041) üzenetére


Alpi.
addikt

Mikor kapod a Whea-t ? Teljesen "lehetetlen" helyzetekben ? Akár idle közeli állapotban, stb. ? Meddig esik vissza órajeled, de leginkább a vcore ?
Plusz amikor újraindul, akkor úgy, mintha megnyomnád a reset gombot ? Tehát nem kék képernyővel, hanem instant fekete és a következő megálló a poszt képernyő ?
Egyébként a fesz emelgetés egy ponton túl átcsaphat kontra produktív-ba és Ryzennél nem olyan nehéz elérni ezt a pontot. Az 1,1V soc 3000-es ramhoz - 1500 Mhz-es fclk-hoz rengeteg.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30043) XenHai válasza Alpi. (#30042) üzenetére


XenHai
senior tag

Most legutóbb töltő képernyő közben jött elő. Reset ,fekete képernyő és poszt.
3600Mhz ,Hwinfo szerint 1.119.
Próbaként emeltem. Vissza raktam alapra az 1.0 . Próbáltam itt is + 0.00625 offsetet.
Idle állapotban win-en még soha nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#30044) hokuszpk válasza XenHai (#30041) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha nvme ssd van a gepben, akkor még egy ötletem van, a soc feszen emelj egy lehelletnyit, a hwinfo kepen 1.1V nemtom az Asusnal mennyi a minimumlepcso, legyen mondjuk 1.11V

** amugy egyetertek Alpival, az 1.1V az bőven sok. csak volt már esetem, amikor az nvme ssd beszerelese utan az addig stabilnak hitt beallitasokkal random reset lett ; ami a soc fesz enyhe emelse utan elmult. // mondjuk ott 1.0375 -> 1.05 volt a megfejtes. //

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#30045) XenHai válasza hokuszpk (#30044) üzenetére


XenHai
senior tag

Van , arról futnak a gamek HD sentinel nem írt gondot rá. A rendszer sima ssd-n van.Akkor sok az 1.1 van nem. Egy próbát csak kibír.

[ Szerkesztve ]

(#30046) Alpi. válasza XenHai (#30043) üzenetére


Alpi.
addikt

Amikor nincs vagy kicsi a terhelés ezek meddig esnek vissza ?

hokuszpk : Tényleg, emlékszem is rá ! Arra konkrétan 0 Ft-ot tettem volna pedig.
De bár a hiba megoldódott, tök jó lenne tudni, hogy mi volt konkrétan az, ami elő hozta a hibát. Mert ott is ilyen volt, hogy bármekkora terhelésre stabil volt alacsonyabb vsoc-cal is akár. Aztán egyszer csak földbe állt. Valami energiagazdálkodás vagy állapot változás lehet az, ahol "lemarad" valami fesz (annál úgy tűnik, a soc lehetett, mert attól javult meg, de az meg nem igazán mozog. Sem a vsoc sem az fclk, stb. Az a leg állandóbb pontja az egész cpunak. Post-nál inicializálja és utána az annyin megy. Max össze tud hullani és akkor jön a reset szerű újraindulás, mert inf fabric nélkül egy marék fémdarabka a cpu.:D)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30047) XenHai válasza Alpi. (#30046) üzenetére


XenHai
senior tag

Lentebb beraktam a képet, 2800 , és 1.119 .

(#30048) Alpi. válasza XenHai (#30045) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem úgy sok, hogy baja lehet a hardvernek, hanem ahhoz képest sok, amennyi jellemzően 3000 : 1500 -hoz kelleni szokott. És a Soc az pont az, ami a leghamarabb fordul szembe ha meleg és / vagy túl van feszelve. De az 1,1V még igazán nem is az a szint, főleg ilyen alacsony fclk mellett, csak úgy mondtam, hogy abból szvsz lehet engedni alkalomadtán. De nyilván most nem az az elsődleges, hogy meglegyen a soc min. fesze. Az majd ráér ha urrá leszel a whea-kon.
A képen nem látom az ultra alacsony C state -re törekvést. Akkor lejjebb esne az órajel és a vcore is becsusszanna 0.9V köré egy egy pillanatra. Amiatt tud ilyent produkálni, hogy egy átmeneti helyzetben pont úgy kapja el és a kövi pillanatban restart. De Nálad ez a preferált működésnek tűnik.
Még valami. Win 11 szabályozza a cpu energiagazdálkodását ? Változik valami ha 1%-ra vagy mondjuk 100%-ra rakod a cpu min. értéket ?
Gondolom a W11-be is van ilyen rész. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30049) XenHai válasza Alpi. (#30048) üzenetére


XenHai
senior tag

Eredtileg a High performance profil volt belőve aminél a 100% a minimum is itt is fagyott Ezt is próbáltam már lejjebb venni a legutóbbi fagyásnál 15% volt. Le vettem 1% a Soc most be esik 0.994 re .

[ Szerkesztve ]

(#30050) Alpi. válasza hokuszpk (#30044) üzenetére


Alpi.
addikt

Mindennek van valami féle energia gazdálkodós állapota szinte. Pci-e kapcsolatoknak is van valami L1 state vagy mi a picsku. Annyi minden akadhat össze és egy pci-e -vel kapcsolatos hiba akár egy win drivertől is lehet. Láttunk már ilyent a történelembe, hogy adott pci driverrel véget nem érő szopóka volt, egy, másikkal meg hibátlanul ment XY hardver. És megmondom őszintén egyáltalán nem lennék meglepve ha W11-hez lenne köze. Szinte az összes problémánál W11 az op. rendszer. Persze, lassan mindenki át áll, önmagában ez is oda vezet, hogy ezzel lesznek problémák, de amilyen ták-mák ütemező szinten, ami valahol az egyik központi része, ki tudja, mennyire áll szilárd lábakon az olyan pontokon, ami annyira nincs is fókuszba. Egyszer ennyi a cache latency, aztán jön egy frissítés, aminél meg kéne javulnia, de nem javul meg. Viszont kettővel utána megjavul, stb. :) Néha elém kerül egy-egy hír, hogy miket oldottak meg aktuálisan a srácok és érezni, hogy reagálnak a problémákra. Néha alig 1500-at kell aludni és a Mozilla 75%-al kevesebb cpu használattal működtethető !! Nyilván ez nem érintett annyi embert, hogy mindent félre dobva, neki kellett volna esni, hiszen egy böngésző nem olyan általános. :D
[Mozilla bug kiderül, 5 év és a hibának annyi !!]
[Ez meg csak a szokásos előre-hátra lépkedéses technika. ] :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.