Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Devid_81 válasza MPowerPH (#1450) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En kerek elnezest :DDD
MSI MEG X570 ACE? :Y
Azzal mi van?Az megis jo?
Szerk: Varjaman' akkor a Unify is jo lesz nekem? ;] :DDD
Mert a Unify az konkretan ugyan az, csak -RGB, meg jobb VRM borda. :B

Hetekig neztem ezeket a sz@ros lapokat, hogy mit vegyek bakker, mar a vegen arrol almodtam, hogy alaplap review-kat nezek :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#1452) MPowerPH válasza Devid_81 (#1451) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hat olvasd el a tesztjet. Arrol zengett odakat a csoka, azert kikerestem gyorsan a multbol.

Az a baj ezekkel az alaplap review -ekkel, hogy legtobbje az elso, alap BIOS -al keszul. Utana mar lutri, hogy a gyarto az uj BIOS -okkal mit tud es mit akar kihozni a lapbol. :(

Nem tudom... Lehet veszek egy Ace -t. Aztan kiderul. A VRM resze az nem tul combos, sot, eleg low cost, de ugye a ZEN 3 az nem Intel HEDT, ahol 500W+ -ok repkednek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1453) -FreaK- válasza Devid_81 (#1451) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jó lap tényleg, mikor a konfigomat vettem volt egy aprón valami nagyon jó áron, nem akarok hülyeséget mondani de 50-60 körül. Végül nem vettem meg abból az okból kifolyólag, hogy az MSI egyszerűen sz@rik a hátlapi USB csatlakozásokra, egyik lapján sincs annyi mint az átlag konkurencián.

Más: ha esetleg valaki több mindent rendelt és van egy 5600x-e ami nem kell, szívesen megvenném (felár nélkül persze).

[ Szerkesztve ]

(#1454) MPowerPH válasza -FreaK- (#1453) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szinten. Egyszeruen keves az az USB...

-FreaK-: Ha minden igaz, nekem lesz egy plusz 5950X -em. Az nem jo? :D

De csak is felarral, leven most a scalpereke a vilag, es kell az uj lapra a lovetta. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1455) Piszmaty76 válasza Devid_81 (#1446) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Az hogy lehetne jobb nem feltétlenül jelenti, hogy nem jó... :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1456) Devid_81 válasza MPowerPH (#1452) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah ha jobb VRM-et akarsz akkor Gigabyte Aorus Master stb, foleg a B550-es verzio.
Sott akar a B550 Unify is jobb, ott talan mar 14+2x90A van jol tudom :K
Csak ugye B550, es ha van tobb nvme SSD-d akkor megvagy love :O

De a jelen ACE/Unify konfiggal is 720A a max amit kitudsz hozni.
Szerintem ennek a felet lehet epkepzlab keretek kozott kitaposni egy OC-zott 16magossal, innen kezdve elmelegszik a CPU, hacsak nem LN2-zol.
Es akkor jarsz a VRM kapacitas durvan felenel.

Persze jol nez ki amikor 1000A es felette tudnak a VRM-ek, mert legalabb tutter huvos marad meg levegomozgas nelkul is, viszont nem lehet kihasznalni szvsz :(

Szerk: (#1455) Piszmaty76 kollegat ismerve neki kell valami amiben a ramjai 4400@CL2-2-2-ben mennek :DDD
Szoval ha mar a ram OC megvan emlitve mint nem annyira jo, akkor en a helyeben kerulnem :K

[ Szerkesztve ]

...

(#1457) poci76 válasza eddhunter (#1426) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha 4790k-t vált, akkor minimum alaplapot is kell még venned, meg tán egyebet. A teljes beszerzési árat érdemes nézni, nem csak a procik árát. Így már lehet, hogy jóval 20-25% alá kerül az 5900x felára. És az 5900x-et talán később is fogod lecserélni, mint a 3900x-szel tennéd. (Én legalábbis így gondolkozom, ezért egy 5950x-szel szemezek.)

(#1458) MPowerPH válasza Devid_81 (#1451) üzenetére


MPowerPH
félisten

CPU OC -ban pl. a Hero Wifi volt egy a jobb, mikozben memoriakezelesben alig-alig volt elmaradva. Szvsz a Dark Hero elvileg ugyan az, mint a Hero, csak van par javitasa. Szoval minimum ugyan azt tudnia kellene.

Van egy T-REX -em, es ezen mar hasznalni akarom, azert rugozok a VRM -en. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1459) Chaser válasza -FreaK- (#1453) üzenetére


Chaser
titán

én felár nélkül átadom, nekem 150e-be vót' ( : ;]

árujjátok' már el, mire kell csillió' usb? én lapomon van sztem a legkevesebb, a felét nem használom

szerk:
Devid_81
b550 aorus master úgy látom durván jó, legtöbb x570-nél jobb a vrm/hőfok
és ram oc-ban is jók a gb-k

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1460) MPowerPH válasza Chaser (#1459) üzenetére


MPowerPH
félisten

HMD, jatekvezerlok... :U

Devid_81: Kesztetest erzek, hogy vegyek ketto lapot, aztan megnezzem majd magam, melyik a jobb valasztas.
Az 5950X bever 370W -ot OC alatt egyes review -ek alapjan, ami azert nem keves, oda mar kell a jobb VRM. Ezert habozok. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1461) Danex válasza Chaser (#1459) üzenetére


Danex
addikt

Bill, egér, fejhallgató, monitor ezek simán tudnak ma alap lenni, ehhez mondjuk még egy telefonkabel.
Ezzel mar tele is van egy b550m MSI hátsó panelje.

Persze megoldható minden pl typec usb hub csak na :)

(#1462) -FreaK- válasza MPowerPH (#1454) üzenetére


-FreaK-
veterán

Dehogynem jó, meg is veszem! 5600x árban természetesen, és a kis felár is belefér egye fene.. :D

Chaser:hehe.. ;]

Nekem viszonylag sok eszközöm van bedugva hátul, két egér, dac, bill., bill-nek külön passtrough port, hosszabbító kábel fenykepezohoz, stb.
Szóval kell na :)

(#1463) Chaser válasza MPowerPH (#1460) üzenetére


Chaser
titán

mijazahmd'?

Danex
billzet/egér ok
fejhallgatónál lemaradtam az usb-ről, monitronál is
hiába, oldschool gyerek vagyok ( :
még a kontorller is wireless volt, nyomtatóból meg már 7 éve is wirelesst vettem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1464) Mosqu!to válasza Albigator (#1367) üzenetére


Mosqu!to
addikt

PGS. Ezeknek amúgy mi a jelentősége?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1465) Frozen válasza _Horka_ (#1448) üzenetére


Frozen
őstag

Hát öszintén elég kevés emberek ,mert akinek esze van az vesz egy nagy tv-t aminek viszonylag már elég jó a válaszideje :) monitorban nagyon elszaladtak az árak mióta beléjük rakták a drága chipeket. nekem még mindig semmi az alzától :(

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1466) MPowerPH válasza Chaser (#1463) üzenetére


MPowerPH
félisten

VR Headset.

Don't Tread On Me

(#1467) Devid_81 válasza MPowerPH (#1460) üzenetére


Devid_81
nagyúr

370Wattnal ha kell a CPU-nak vagy 1.35V kb akkor leszel a VRM picit tobb mint 1/3-anal, ha nem csal a matekom.
Persze ott mar fog melegedni a VRM, tutira lenne vagy 70 fokos szello nelkul gephazban, kis szel es maris -20 fok :)

Majd megnezem valamikor AIDA-val, hogy mennyire melegszik nalam a VRM, de a kis 6 magossal szerintem nem nagyon lattam 50 fok felett meg.
Majd az uj CPU-val lesz erdekes azert :)

[ Szerkesztve ]

...

(#1468) Chaser válasza Frozen (#1465) üzenetére


Chaser
titán

csak az fps-re "érdekes", közelről és messziről is - nálam használhatatlan, 32" is már nagyon határeset -, úh. ha valaki fps-t tol annak nem igazán alternatíva egy nagy tv
ha nem lenne érdekes 55" oled lenne a monitorom, de így nem
32" 4k monitorom volt, na ott már van ppi szépen, 55" 4k 81-2, közelről nagyon pixeles
32" 4k/60 monitort én 100e-ért vettem tavaly egy lg-t, igaz hitvány panel volt, de sokakat nem zavar valószínűleg, nekem hitvány, ment is vissza
tv-ből meg aminek jó a válaszideje abból nem olyan sok szaladgál, ami tud 120hz-et általában azok, de ha tudja az 55" qled akármelyik, ugyanabból a szériából a kisebbek már nem tudják csak a 60-at és input lag is rosszabb

MPowerPH
ma is tanultam valamit ( :

szerk:
Devid_81
3600 mellett a b450m gaming-nek volt 50 fokos a vrm-je load :d 27-28e ft-os lap, tesztpadon volt az igaz, de nem tudtam megfűteni a bordát

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1469) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Korábban a SC2 nem volt az AMD területe, a RyZEN2 ezen sokat javított, az 5600 x viszont masszív előnyre váltotta a hátrányt:
https://www.alza.cz/amd-ryzen-5000-recenze?layoutAutoChange=1#3d-testy-esport

(#1470) warcat válasza Frozen (#1465) üzenetére


warcat
veterán

Ezt most hiába fogod nézegetni, örülj neki inkább,hogy nincs üzenet mert az valószínű a lemondás lenne.

Ami volt az elkelt,feladták csomagként, valószínűtlen,hogy készletezés lenne hétvégén miután egész EUban elkelt az összes processzor.
Van némi esély rá,hogy már a következő héten lesz új szállítmány mert a nap végén ezek nem videókártyák,akár repülőre is fel lehet pakolni pár ezer darabot.De ha tippelnem kellene most, akkor 1-2 hét biztos lesz belőle.

EA: It's in the crate!

(#1471) MPowerPH válasza Devid_81 (#1456) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, azert nem nagy az Asus lap elmaradasa az ACE -tol ram OC -ban sem, es az ACE sem volt tokeletes, 100MHz -vel kevesebbet tudott benne a proci, ami azert sokat szamit.

Ugye Asus VRM design -je is egyedi, de nincs doubler, viszont nincs real phase sem. Ez inkabb csak hatekonysagban hatrany, foleg idle.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1472) =WiNTeR= válasza warcat (#1470) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

OCUK és más valahol máshol is nagy utánpótlást várnak már jövő héten. Remélhetőleg az Alza is kap belőle :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1473) Devid_81 válasza MPowerPH (#1471) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tutira jo az ASUS megoldasa is :K
A Ram OC miatt meg neked mindenkeppen erdemes megvenni azt ami nem akadalyoz majd. :K
Fogalmam sincs melyik az ami nagyjabol mindenben jo :(
Kicsit sajnalom a B550-nel az NVME meghajtok korul a kavarodast, mert nekem van ket NVME a gepben, es marad is, szoval a VGA-nak is szeretnek 16X-ot.
Amugy ha ez nem lett volna akkor most B550 Giga Aorus Masterem lenne :K
Az a TR platform VRM-et kapta, konkretan sokszorosat tudja annak amit az atlag user kitud hasznalni :)

...

(#1474) likeaRAINBOW válasza Chaser (#1463) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

és ide még beteheted, ha valaki simezik keményen, kormány, pedál, váltó, kézifék, button box, esetleg joystick vagy dupla joystick és még lehetne sorolni, mit lehet belenyomni az usb-be :P

nem csak egérből és billentyűzetből áll a világ, tessen nyitott eszemmel járni ;]

(#1475) MPowerPH válasza Devid_81 (#1473) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, abszolut felso kat.

Nah, van ez az orosz oldal.

MSI MAG B550 Tomahawk, Asus Crosshair VIII Hero, MSI MEG X570 ACE, Asus Crosshair VIII Formula,

Itt meg az ACE volt a leggyengebb memoria OC -ben. A Toma meg a legjobb, viszont 4600 -on joval gyengebb ertekeket dobott, mint a Hero 4400 -as memoriakkal.

A VRM homersekletekre is erdemes ranezni. Ettol tartok, azert az ACE -en eleg szepen elszalltak. :U

Btw, ez az egyetlen oldal, ahol mindig ugyan azzal a hardware -el tesztelnek, igy tudsz viszonyitani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1476) ImpersonatoR válasza MPowerPH (#1445) üzenetére

Test SystemProcessor:AMD Ryzen™ 9 3900X
4.6 GHz (maximum Boost clock), 64 MB Cache

Nincs több kérdésem a TPU tesztel kapcsolatban :U

Mármint, hogy miért Zen2 vel kell tesztelni a Dark Hero-t.
Pont der8auer videójában volt szó egy OC funkcióról a lapban amiről szó sem esik a tesztben. (Dynamic OC Switcher)

[ Szerkesztve ]

(#1477) MPowerPH válasza ImpersonatoR (#1476) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ertem?! :U Mire akarsz kilyukadni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1478) Devid_81 válasza MPowerPH (#1475) üzenetére


Devid_81
nagyúr

10 fokkal volt rosszabb az ACE, fele akkora VRM-el mint az Asuson van, ez nem annyira gaz szerintem.
Hazban lesz neked is, lesz egy kis legmozgas, annyira nem ilyednek meg ettol a hofoktol :N

Nalam az nvme ssd-k melegednek amugy nagyon a regihez kepest, majd azzal kell valamit kezdjek :(

[ Szerkesztve ]

...

(#1479) MPowerPH válasza Devid_81 (#1478) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, de ezt egy 3900X -el csinalta. Huzott 5950X meg full load siman 120W -al tobbet megkajal, mint egy huzott 3900X.
250W vs 360W kitguru merese alapjan, ami azert nem kicsi plusz stressz a VRM -nek sem.

Es a legdurvabb, nezd meg a kis Tomahawkot, azzal a kotlak olcso VRM -el(annyira nem kotlak am) milyen homersekletet produkal.

Egyebkent itt az ACE lap, Scan -tol, bontott, van ra 30 days return. Nekem 30 perc autoval, szoval lehet ezt megveszem, aztan max megy vissza. Opsz, ez nem jo, nincs antenna.
Mazlista vagyok, mert Scan, OCUK, AWD-IT, CCL, mind 1 oran belul vannak autoval. :B

ImpersonatoR: Az nem szamit.... Gondolom nem volt meg nekik mas CPU. Es jobb is, mert a regi lapokat is Zen 2 -vel neztek, igy van jo osszehasonlitasi alap. Minden mas funkcio maradt a regi, elmondta az Asus is, nagy valtozas azert nem tortent, csak a VRM lett modositva, de ott is csak a power stage -ek taposodtak, meg a hutes. Minden mas ugyan az, eleg csak ranezni a PCB layoutra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1480) Chaser válasza likeaRAINBOW (#1474) üzenetére


Chaser
titán

egy profi mindent IS megold egér+billzettel :d
szimulátor speciel nem járt a fejemben, de eddig hátlapi usb kivezetést legtöbb lapon láttam, ha vkinek sok usb kell, persze megértem ha kell, csak nem értettem mire

Devid_81
azok fognak is ;] sx8200 pro az pl elég alacsony hőtermelésű, mellette a 970 evo "éget" kategória, el tudom képzelni gen4-ek mit produkálnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1481) Devid_81 válasza MPowerPH (#1479) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az biztos, hogy a 16 mag zabalni dog es futi majd a VRM-et.
A Toma az amugy mocsok jo, siman felsokategorias a VRM rajta :K

Giga Aorus Master?
Bar arrol meg hallottam, hogy szereti a vdrop-ot ha akarod ha nem :O

Szerk: Chaser: az Evo az szinte jeges, de a Pro az jatek kozben 60-65 fokon megy...
Multkor 180GB iras utan 70 fokos volt a genyoja :O

[ Szerkesztve ]

...

(#1482) MPowerPH válasza Devid_81 (#1481) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gigat nem akarok, max ahogy irtam, egy Aorus Xtreme -et elfogadnek, hasznaltan. :N

Olvastam G.Skill threadeket, MSI -vel es Asus -al dolgoznak szorosan egyutt.

Megvarom en ezt a DH -t. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1483) Chaser válasza Devid_81 (#1481) üzenetére


Chaser
titán

nekem combos bordával 50-55fok az evo, a kis hővezető lapkájával lazán repült 60 fölé
és csak "tesztpad", ki van b@suzva az asztalra a kóceráj
megsülni nem fog, attól nem kell félni, csak betrotylingol' ( :
sx8200-re nem kellett borda, elég volt a hővezető csík - reszponzivitásban elmarad a samutól, szekvenciálisban kb hozza, hamarabb "elfárad" nagyobb írás/olvasásánál, de nem véletlen emlegették 970 killer néven, régen jóval olcsóbb volt mint akár a 970 evo - plus nélkül -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1484) fudi2002 válasza MPowerPH (#1479) üzenetére


fudi2002
veterán

Ennyire sokat aludtam? 1 éjszaka alatt hirtelen mégis jó ez a fos amit használunk és ajánlani mertem? Ráadásul már Ace? Iszok még egy kávét asszem... :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1485) MPowerPH válasza fudi2002 (#1484) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom, mi volt a lappal addig a pillanatig, amig vegigprobalva az osszes BIOS -t, majd visszateve a legujabbat, hirtelen megjavult. De valami nem volt okes vele elotte, az fix. Mindig azt hittem, hogy DRAM led -el nem lep tovabb, de egyszer jobban ranezve, mindig a VGA miatt sirt.
ACE nem lesz szerintem a VRM -je miatt, megvarom a Hero -t.

Az ACE egyebkent kulalakra tetszik, eltalaltak a design -t, tan a legszebb MSI lap.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1486) Apucy01 válasza MPowerPH (#1482) üzenetére


Apucy01
őstag

Amit linkeltem videót ott Der Bauer nyúzza a DH t elég rendesen.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1487) Motyi válasza MPowerPH (#1485) üzenetére


Motyi
senior tag

Ne hagyd magad eltéríteni a Dark Hero-tól, már csak az ASUS Dynamic OC Switching opció miatt is, amit úgy néz ki más régebbi X570/B550 Asus lap nem is kap meg és más gyártónál nem is hallottam még ilyen király OC lehetőségről.

(#1488) MPowerPH válasza Motyi (#1487) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem fogom. Igazabol eleg nagy a szoras a tesztek kozott is, kulonbozo hardware -ek, mas korulmenyek. Egyik lapon meg beta BIOS, masikon mar ki tudja hanyadik Agesa. Igy nehez barmifele osszehasonlitast csinalni. Es ezt pont a memporia OC szenvedi meg.

A tatar nem hajt, de remelem azert lassan boltokba kerul a lap. CCL -en mar ki van rakva, hogy coming soon, de mashol meg nincs rola hir. Kotsog Gibbo sem mondja meg, OCUK -n mikortol lesz elerheto. Nem ertem ezt a nagy titkolozast ilyenkor.

Eddig fostam, mert a mostani lapom nem akarta az igazsagot, de nagyon ugy fest, hogy megjavult.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1489) denx1992


denx1992
tag

Uraim ez a RAM kit megfelelne az űj konfigba?
G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z

B550 rog, ryzen 5 5600x mellé

Nber tragédiája

(#1490) MPowerPH válasza denx1992 (#1489) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bizony. :K
De eleg a 16GB? Ennyiert lenne 32GB Crucial Ballistix is, 3200 DR, vagy 3600 SR. :B

fudi2002 azt hiszem tudna meselni a 3200 -asrol. En a 3600 -asrol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1491) abridabri


abridabri
veterán

"Csak ugye B550, es ha van tobb nvme SSD-d akkor megvagy love"
Hm nekem Aorus B550 pro v2 -ben lesz 2db nvme SSD ( 512-es WD Blue +512es Samsung PM981)
Miert van 2 slot az alaplapon ,ha nem lehet hasznalni 2 ssdt ? Vagy ,hogy erted ,hogy megvagy love ?

(#1492) MPowerPH válasza abridabri (#1491) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet hasznalni, csak megvagja a VGA PCI-E savszeljet. Bar ez lapfuggo, nem tudom melyik gyartonal hogyan van. Van ahol SATA portokat tilt le, van ahol 2db PCI-E sint bannol. :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1493) Devid_81 válasza abridabri (#1491) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A Gigabyte B550 Aorus Master az ha jol tudom azt csinalja, hogy csak egy M.2-vel megy ugy, hogy a VGA-nak marad 16x4.0
Ha ket M.2-ot raksz be akkor mar csak 8X4.0 marad a VGA-nak, meg akkor is ha az nvme meghajtok csak 3.0-asak.
Nincs annyi szabad PCI-e lane, hogy eleg lenne.

De lehet van olyan gyarto aki ezeket valahogy megoldotta, en csak a Giga Aorus Master-t neztem, mert az nagyon tetszett nekem, es egesz vegig csak a B550-eseket nezegettem raadasul, X570 nem is erdekelt addig a pillanatig :N

...

(#1494) _Horka_ válasza MPowerPH (#1492) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ezt honnan vetted? A proci dedikált PCI-E vonalakkal van a PCI-E gen 4-es SSD-hez bekötve. Semmi köze a VGA-nak kiosztott szálakhoz. A gen 3-as SSD-t pedig az alaplap chipkészlete kezeli, aminek megint semmi köze a VGA PCI-E bekötéséhez, ami szintén dedikált csatornákat kap a procitól. Valamit elnéztél. A 2. (PCI-E gen 3-as) SSD használata nem a VGA-val "akadhat" össze, hanem a SATA vezérlővel. A legtöbb alaplap ezt úgy oldotta meg, hogy szimplán nem lehet használni (általában) két SATA csatlakozót (jellemzőan hatból).

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1495) abridabri válasza MPowerPH (#1492) üzenetére


abridabri
veterán

Azt hittem ez csak akkor igaz ,ha mindketto SSD 4.0 . Fail . Igy akkor feleslegesen raknak 2db ssd foglalatot a lapra.

(#1496) MPowerPH válasza _Horka_ (#1494) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mintha olvastam volna az egyik B550 -es lapnal. Anno, amikor nezelodtem, akkor jott szembe.

A PCI-E sinekben biztos vagyok, OCUK -n volt tema, a srac berakta az SSD -it, es a 3. PCI-E sin nem mukodott.

mod: Tessek, ott irja fentebb. :U Akkor csak nem olvastam felre. X570 -re igaz az, amit Te irsz, B550 -re nem. Ez a radikalis kulonbseg a ket chipset kozott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1497) Devid_81 válasza _Horka_ (#1494) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah itt irja ebben a cikkben

The M.2 slots are all Gen 4 by design as they all come from the CPU PCIe Gen 4 lanes. The top M.2 slot uses the dedicated M.2 PCIe x4 connection to the CPU, while the second and third slots steal their bandwidth from the PCIe x16 graphics card slot.

Use M.2 slot 2 or slot 3 and the GPU drops to x8, even when using Gen 3 SSDs. This is genius for users who want plenty of high bandwidth storage – including RAID configurations – and will accept the compromise of a drop to x8 on the GPU. The other key benefit of this approach is that the SSDs bypass the PCIe 3.0 x4 CPU-to-chipset link and therefore there is less bottleneck potential.

Szerk: en ezt amikor megtudtam konkretan sirtam mint egy kisgyerek :DDD
Abszolult nem akartam megvalni a mostani SSD-imtol, mind 100/100-as, tokelesen elegendo arra amire kell.
Konkretan a vasarlas elott alltam egy kattintassal amikor ezt a kerdest feltettem a (talan Zen2 topikban) es kozoltek velem, hogy igen, jol tudom, jol olvastam ez igy van, a masodik nvme utan mar csak 8x marad a VGA-nak. :O

[ Szerkesztve ]

...

(#1498) [Prolixus] válasza Devid_81 (#1497) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Viszont ez a lap kb. a kivétel, én úgy tudom. Legtöbb B550-es deszkánál a felső PCIex16 (és az egyik M.2 slot) "érintetlen" marad, bármit is raksz a lapba bármilyen konfigurációban. Cserébe a többi deszkán nincs 3 db M.2 hely csak 2.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1499) _Horka_ válasza Devid_81 (#1497) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Igaz, igaz. Nem néztem a konkrét lapot. Háááát... ez elég béna megoldás :D
Mindazonáltal, ez nem B550, ez gigabyte "feature" :D
Persze, lehetnek olyanok, akiknek fonotosabb a 3x PCI-E gen 4 SSD...
Szerencsére, ettől a példától eltekintve, nem így kötik be a B550-es lapokat, hanem általában úgy, ahogy leírtam.
Huh... még jó, hogy nem azt a lapot választottam... azért az egy elég nagy szívás lett volna. Én sem szívesen dobnám ki a jelenlegi PCI-E SSD-met... veszek majd mellé egy gen 4-est, de eszem ágában sincs "kidobni"... ez a giga viszont kikényszerítette volna... huh. Na jó tudni! Bakker, pedig anno még nézegettem is, mert nagyon jókat írtak a B550-es gigabyte lapokról.

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1500) Danex


Danex
addikt

Ikyen szempontból a b550m tuf gaming plus elég köcsög lap, a felso m2 gen4, de azon nincs gyári borda, a masik slot amin hűtő van vidzont csak gen3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.