Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) fudi2002 válasza k a l o s (#9000) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha ebből 1p helyett kibír úgy 30at, akkor igen jó példány.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9002) Sefi84 válasza k a l o s (#9000) üzenetére


Sefi84
senior tag

73 fok, így a le tudom hűteni, kicsit erős nem? :)
Nekem az 5600X, 1,1V-al ennyi terhelés alatt ;)
1.35V és stabil lesz az prime alatt is, 95 fokig mehet, pár percig tuti bírja :))

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9003) Chosen válasza Chosen (#8925) üzenetére


Chosen
addikt

Még mindig keresek segítséget ezzel kapcsolatban. Pls írjon aki tudna erre 10 percet szánni mert ma kifutok meghosszabbított határidőből is. :(

(#9004) k a l o s


k a l o s
csendes tag

EDC1 trükkel ezt tudja.

(#9005) AtHoS


AtHoS
nagyúr

read-only mode on the forum

(#9006) Sefi84 válasza k a l o s (#9004) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem az elején inditottad a hwinfot megint.
623 pont az kb 4600 MHz és nem 5000.
Nem jót néz a játék sem.
Effective clockot nézd, ott 4575 MHz a max ;)

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9007) hackeeeee válasza Sefi84 (#9002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Allcore 4.4en 1.15v körül small fft alatt az 5900x is elmegy közel 90 fokig úgy h vízzel van hűtve. Mashol nem ilyen meleg ezen a beállításokkal csak itt.

Pboval a jatekok alatt random mennel a magok 4900 körülig (effektív)

Végre megvan a reboot mentes setup remélhetőleg (kopkopkop)
Gdm maradt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9008) hackeeeee válasza Chosen (#9003) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sry, legkorábban vasárnap tudnék segíteni. :( akkor leszek otthon.

Sry n3m láttam a kérdést.

Véleményem szubjektív...

(#9009) Raggie válasza fudi2002 (#8998) üzenetére


Raggie
őstag

Becsatlakoznék az elmélkedésbe.
Az nem lehet, hogy amiatt is lehet más mindenhol a kimutatott órajel, mert a Zen3 egyszerűen túl gyorsan váltogatja azt, és az OS, az egyik program és a másik program sokkal ritkábban "vesz mintát" belőle. Emiatt kvázi azonos időpontban is mást láthatnak, mert nekik az azonos időpont az (hasamraütök) 1 milliszekundumos oszásonként van, de a proci eközben az 1 ms közben is húsz órajelet vált...

Ez alapján kezdtem el gondolkodni LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9010) fudi2002 válasza Raggie (#9009) üzenetére


fudi2002
veterán

A lenti képeken láthatod, hogy 4800-4900as pillanatnyi mellett 3800 effektívet mond, és egyébként 4600mhznek megfelelő a teljesítmény. Zen2nél is ilyen gyorsan váltott. Ekkora difi nem lehet a kiolvasás miatt, ráadásul ha pont rossz időben olvas ki, akkor néha jobb néha gyengébbet kéne kapj, de ezek viszonylag konstans kiolvasott értékek. Megjegyzem 1msen volt az aida, ami sok, de a gyári 500mshez (hwinfo) képest elég realtime.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9011) MPowerPH válasza snecy20 (#8984) üzenetére


MPowerPH
félisten

En tudom.... A Zen3 architekturalis szinten nem kepes ra.

Don't Tread On Me

(#9012) MPowerPH válasza k a l o s (#9000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, ez is ritka. :) Te szepen kifogtad, ilyet meg 8 magostol sem lattam eddig. :N Ez nagyon szep eredmeny. Tok mind1, mennyit bir ki, 5800X -el egyebkent is elmehetsz 1.35V -ig az AMD szerint.

Annyi, hogy szerintem rosszak a kiolvasott ertekek. De ugy totalisan, mindenhol. Erre tudok gondolni. CB20 single core pontszam beszedes, 627 az nagyon karcsu. 5025MHz -n mar 650 pontot kellene kapj. Nalad meg elvileg 5250MHz -n ment a proci, de az effective ertekben ez mar nem koszon vissza.
Ez alapjan lehet, hogy az alabb linkelt Aida stab. teszt alatt mert all core 5GHz sem 5GHz lesz. Csinalj egy CB20 all core tesztet ugyan igy, egybol kiderul a pontszambol, mennyi a valos orajel. Lattam mar olyat is, hogy minden ertek el volt tolodva, igy a sima, es az effective is false erteket mutatott. Az is a kapott pontszamokbol derult csak ki.

627 pont az olyan 4700MHz. :)

Na varj, gyorsban 8 magositok, es adok neki en is, ehhez viszonyithatsz majd.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9013) AtHoS válasza fudi2002 (#9010) üzenetére


AtHoS
nagyúr

HWInfo átlag értéket mutat effective-nél, lásd #9005 tehát biztosan nem realtime

read-only mode on the forum

(#9014) fudi2002 válasza AtHoS (#9013) üzenetére


fudi2002
veterán

A sima clockra írtam.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9015) AtHoS válasza fudi2002 (#9014) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt hittem azt senki sem nézi, mert csak "látszat" :B

read-only mode on the forum

(#9016) fudi2002 válasza AtHoS (#9015) üzenetére


fudi2002
veterán

Olvass figyelmesen lefelé. Mindegyiknek van létjogosultsága.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9017) AtHoS válasza fudi2002 (#9016) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó azt meghagyom nektek, mélylélektan nem érdekel :DDD csak amikor a fele hiányzik a mondandónak úgy érzem, hogy jó infót írok be :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9018) MPowerPH válasza MPowerPH (#9012) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt egy 8 magos eredmeny. HWInfo -t nem rakok be melle, mert folosleges, pontokat nezzuk.
All core 4950MHz@1.35V, single core meg 5083MHz. Itt meg hagytam benne, mert a PBO -n nem valtoztattam a 16 magos felallashoz kepest, 5124MHz korul ad 528 pontot.
A lekapcsolt CCD -s 5950X tokeletesen osszevetheto egy 5800X -el is, mar korabban megneztuk, hogy ugyan azt tudjak azonos orajelen.

Tovabb nem tudok menni, ez csak egy sz@r bronz peldany.

;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9019) Chosen válasza hackeeeee (#9008) üzenetére


Chosen
addikt

Sajnos már késő lesz, Feb 12-ig jó csak, de azért köszönöm a felajánlást! :(

(#9020) MPowerPH válasza Chosen (#9019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. En tudok segiteni.

Don't Tread On Me

(#9021) 4264adam


4264adam
veterán

Deepcool Gammax 300 cserélve Artic Freezer 50-re.
Nagyon furcsa számomra a méretbeli különbség.




Vasárnap jövök tesztekkel.

(#9022) k a l o s válasza MPowerPH (#9018) üzenetére


k a l o s
csendes tag

Cinebench alatt valószínü nem fog nálam lemenni a teszt úgy hogy bios-ból 50-es szorzó 8c/16t fix fesz és PBO OFF mert a z hüthetetlen lenne nekem.
Az aida mérés is 8c/8t 50-es szorzó és 1,325voltal ment.így ment le a teszt 73 fokon.
48-as szorzón 8c/16t 1.2volton ezt tudja a cinebench.

(mondjuk az eredeti kérdéstől eléggé elkanyarodtunk(a" allitsatok be all core 50x szorzot, meg hozza 1.4V -ot minimum.(mert ugye a single core feszultseg az 1.4V AMD szerint, de nezzetek meg, PBO mennyit ad neki)
Aztan varok mindenkit, sikerul e egyaltalan Windowsig eljutni")
A lényeg az hogy játék alatt bírja a procim 5GHz-n mivel ott sose fog 100%-on menni az összes mag.Én játszom a gépen nem benchelek,oda meg jó. :)

(#9023) MPowerPH válasza k a l o s (#9022) üzenetére


MPowerPH
félisten

"mondjuk az eredeti kérdéstől eléggé elkanyarodtunk"

Korant sem. :N Pont itt a gond, mert nalad a kapott pontokhoz nem jon ki a frekvencia. Cinebench az csak egy bench, nem igenyel stabilitast, az en meresemkor sem volt stabil, Aidara azonnal elfekudt volna.
Pont erre utalok, fix 4800 -on keves ez a pont. Irtam is, hogy szerintem a Nalad programok altal mert frekvencia az sehol sem jo, es amit 5GHz -nek latsz, az valojaban nem annyi.

Ha meg 5GHz -n, SMT offal csinaltal egy Cinebench single core tesztet, akkot ismet 650 pont felett kellene kapj, ott az SMT off tan meg jol is jon. Egy olyat csinalj. A PBO -meresednel a HWInfo szerint 5250MHz -n ment single core, ahhoz kaptad azt a gyenge pontszamot. Erre irtam csupan, hogy valami nem jo. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9024) k a l o s válasza MPowerPH (#9023) üzenetére


k a l o s
csendes tag

A PBO-s mérésnél az EDC1 beállításnál csak az órajel volt a lényeg nem a pont szám,mert ebben a lapban a 3700x-en is tudott 4.6 GHz felett de lassab volt mint 4.4GHz-n.
A pontokon látszik hogy van sebesség csak nincs hozzá teljesítmény.
De ha a biosba beállított 5GHz nem 5GHz akkor mi?
Normál PBO beállítással (edc,ppt,tdc200)allcore 6130,single core 632 körül volt.
Este majd csinálok 5GHz 8c single core tesztet.
(Lehet korlátozó tényező hogy a lap leszabályozza az EDC-t 140A-en és ezért nem nőnek a pontok.)

(#9025) MPowerPH válasza k a l o s (#9024) üzenetére


MPowerPH
félisten

Passz, nem tudom mi van Nalad, Asus FMax szokott ilyen magas orajeleket generalni, es moge gyenge teljesitmenyt pakolni.
Csak irtam, hogy a 4.8-as mereseddel kapott pont is kevesnek tunik. Olyan 6400 korul kellene dobjon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9026) Sefi84 válasza MPowerPH (#9025) üzenetére


Sefi84
senior tag

Én látom mi a baj.
A memóriát 2100-on hajtja, de 1050 a memória vezérlő és 1800 az FLCK, így nem is lesz jó a pont ;)

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9027) Sefi84 válasza k a l o s (#9022) üzenetére


Sefi84
senior tag

Értsd már meg, hogy a 73 fok tesztek alatt az nem meleg.
Mehet bőven feljebb, van akinek játékok alatt ennyi, órákon át!!!
Benchek alatt mehet 95-ig is, adj neki és állítsd át 3800-ra a memóriát és a vezérlőt 1900-ra, úgy jók lesznek a pontok... ;)

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9028) MPowerPH válasza Sefi84 (#9027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uhhh, azt nem is neztem. Bar a CB nem ad tobb pontot a gyorsabb memoriara, de gondolom ez az alacsony ertek mar hatassal van ra.

Don't Tread On Me

(#9029) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Az az érdekes, hogy mikor elinditom a 3DMAKot, egy pillanatig megterheli az összes cpu magot, és az összes cpu szálat, akkor nálam gond nélkül felugrák 88-85 fokra a cpu.
De, sehol máshol nem tudok ilyen terhelést szimulálni a géppel.
Nem tudom a 3DMARK mit csinál amikor elinditod, de nálam közel 160-200W ba kerül, annyit ir a Hwinfo cpu-ra inditásnál.

1,184V Vcore feszültségen.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#9030) fudi2002


fudi2002
veterán

[link] Ha ez igaz, megint jól beégetik magukat... :)

- bocsánat, de annyira megérdemlik az elmúlt évek után... -

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9031) MPowerPH válasza fudi2002 (#9030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miert? :F Nem lesz ez rossz, 10nm -rol visszaportolt, igy helyen kell kezelni. Ha meg melle normalis arcedula tarsul, akkor attol meg jo lehet. Meghuteni konnyebb lesz, mint itt barmelyik CPU -t, meg dupla akkora fogyasztas mellett is.
Es ugye itt nincs OC sem, azert egy all core 5.2-5.3GHz -n szepet fog hasitani, es az 5800X elott lesz...dupla akkora fogyasztassal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9032) ÁdiBá válasza MPowerPH (#9031) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Hűtésről nagyon sok negativumot irtak, az új Intelnél, 11900Knál nem érdemes már levegővel probálkozni, ebbe akár bele is bukhat az Intel. 250-300W hőt azért elkell vinni.
#9034MPowerPH. : De az csak gondolom nativ terhelés volt, nem volt semmi AVX ilyesmi, ahogy az új széria is tudja az AVX512, nálam a 7900X majd nem kiégett a foglalatból viznélkül.
100 fokot is tudtam vele csinálni bármikor.
Bár ez nem ujdonság mert a mostani 5900X is tudnék :D

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#9033) fudi2002 válasza MPowerPH (#9031) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert kifizettetik az új lapokat arany áron, kifzettetik ezeket a 8 magosokat (2021et írunk!) és kapnak a júzerek 5% előnyt egyszálasban, oszt kussoljanak :) Eme oldalon meg b450es fosdeszkákban is mennek az újak... Szokásos inteles beszopatás.. És biztos vagyok, hogy a sok elvakult fan venni fogja, ez a legszebb :D

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9034) MPowerPH válasza ÁdiBá (#9032) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg kell varni a mar nem ES peldanyokat. 10900K -t olyan vidaman tartottam 80 fok alatt 300W -os fogyasztas mellett, hogy orom volt nezni.

AVX512 az megint mas teszta. Ha tudna a Zen 3, akkor ez is annyira vissza venne az orajelet a melegedes miatt, mintha turbo boost nelkul dolgozna. A sima AVX2 mar megfekteti ezeket, foleg a 2 CCD-s darabokat, mert nem lehet meghuteni akkora fogyasztast ilyen apro chipleten.

fudi2002: 8 mag gamingre eleg. Ez meg gaming CPU. Itt is a tobbseg csak 6 magosat hasznal... Alaplapbol pedig nem kell megvenni a Z590 -et, sok Z490 -es jo lesz, azokat meg toredek aron megveheted lassan.
Ez a megoldas csak notebookokba nem lesz jo, asztalira szerintem nincs vele gond. Foleg, ha 5600X aron adjak majd.
AMD meghuzgalta az Intel bajszat. Szerintem ez is csak egy punkosdi kiralysag, azert mar keszuloben van a DDR5 -ot, PCI-E 5.0 -at tamogato CPU, 10nm. :) Az a 10nm pedig jobb, mint a TSMC fele 7nm.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9035) syIex válasza fudi2002 (#9033) üzenetére


syIex
veterán

Menni fognak a mostani lapokban is, mert nincs foglalat váltás. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#9036) fudi2002 válasza MPowerPH (#9034) üzenetére


fudi2002
veterán

Na majd figyeld csak meg az árazást :D Hehe, és be lehet magyarázni a júzernek hogy á ez csak gaming. :D Ha köll más vegyél a magasabb szériából. Közben az amd játéktól a melóig kiszolgál egy procival és belerakhatod egy 50e-s kommersz lapba. Ezért írtam, tuti lesz aki lenyeli ezek után is a békát, de meg is érdemli...

sylex1: pcie4...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9037) k a l o s


k a l o s
csendes tag

Este majd kipróbálom amiket írtok.

(#9038) MPowerPH válasza fudi2002 (#9036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, lesz. De en akkor is azt mondom, hogy erdemes megvarni a teszteket, es az arazast. Ha 5600X -el azonos aron jon, akkor szvsz azt mar nem csak a fanboyok veszik majd meg. :)
Most ez van, 8 mag, es tenyleg csak gaming CPU -nak van hirdetve, HEDT egyebkent is felejtos, hogy a 10980XE lassan 5900X aron beszerezheto.

Z490 -bol nagyon sok alaplap PCI-E 4.0 ready. Asus lapok nem, pontosabban csak a csucs lapjuk tudja garantalni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9039) fudi2002 válasza MPowerPH (#9038) üzenetére


fudi2002
veterán

"Ha 5600X -el azonos aron jon, akkor szvsz azt mar nem csak a fanboyok veszik majd meg. :)"
Ezt Te sem gondolhattad komolyan mikor leírtad, ugye azért van a smile :D

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9040) Alpi. válasza k a l o s (#9037) üzenetére


Alpi.
addikt

:)
Egyértelmű (nekem), hogy 5 ghz-en megy a cpud, de páran akkor sem fogják elhinni, ha előttük csinálod meg....
Hwinfot nem nagyon láttam tévedni, (ez nem azt jelenti, hogy nem is tud, de én ahhoz tartom magam) ha 5 ghz-et ír, az 5 ghz is, ha 4.4-et, akkro az 4.4.
Akinek ez nem jó, az nézegessen más programokat és találgassa ki, hogy mit is lát.
(ezért nem használok Ryzen mastert pl., mert egy fillért nem ér szvsz)
Ha nem lennének valósak ezek a számok, nem cpuz-vel validált eredményt fogadnának el órajel rekordnál, stb. Én többet erről nem kívánok írni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#9041) fudi2002 válasza Alpi. (#9040) üzenetére


fudi2002
veterán

"ezért nem használok Ryzen mastert pl., mert egy fillért nem ér szvsz"
Hát ez így van biza :) Most volt először haszna, hogy gyors lőttem vele egy allcore oc-t, nem kellett biosból :)

Amúgy hogy értsd miért furcsállja a kolléga, cb20ban nekem átlag 4950es frekivel az egyszálas 640 pont. Szóval fura, de tényleg kevesebb neki mint kéne és értem én hogy ac oc, de vmi megfogja akkor is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9042) Danex válasza Alpi. (#9040) üzenetére


Danex
addikt

Ha nincs ott a pontszám ami az adott órajelhez kéne akkor felesleges "verni" az órajelre hiszen a végén a teljesítmény ami lényeg..

[ Szerkesztve ]

(#9043) fudi2002 válasza Danex (#9042) üzenetére


fudi2002
veterán

Mondjuk ha jól láttam cb20 eredményből neki az 4,8ghz és az edc1 volt. Kéne csinálnia 5ghz allcore-al.
Az edc1-esnél hogy kevés, az tökre érthető. Zen3-nál nagyon visszás az a beállítás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9044) jokeph válasza fudi2002 (#9041) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó is lenne a RyZen Master, ha nem kérne állogatás után újraindítást... ennyi erővel belőhetem a BIOS-ban is. :D
3600X-et BIOS-ban beállítottam def clk-ra (3800 MHZ) P0 state-el, az all-core OC-t meg megoldottam WIN alól az AI SUITE-al (nyilván, nem ajánlom kezdőknek, mert bármit meg lehet vele etetni, csak nem feltétlen lesz jó is). :))

#9046fudi2002: lehet csiszoltak közbe pár dolgon. :U
na majd rálesek vasárnap (aláírásomban lévő konfig), addig nem bontom szét.
Vasárnap ideje házba pakolni az 5600X+Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 wifi+4*8 GB G.Skill Trident Z RGB 3200CL16-os kombót. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9045) Chosen válasza MPowerPH (#9020) üzenetére


Chosen
addikt

Írtam privit. :R

(#9046) fudi2002 válasza jokeph (#9044) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem tegnap sikerült. Simán átírtam, apply és már nyomtam is a tesztet. Pedig pbo-val bootoltam, nekem csak azon van. Amúgy rémlik, mert régebben csomó dologhoz kérte az újraindítást.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9047) PuMbA válasza 4264adam (#9021) üzenetére


PuMbA
titán

Elég overkill 5600X-re és egyes alaplapoknak sem tesz jót, ha évekig csüng rajtuk 1,1 kiló :D

#9048 fudi2002: Linus mondta egy videójában, hogy egyszer meghajlott az alaplapja egy nehéz Noctua NH-D15 hűtőtől. Ez mondjuk a drágább és erősebb 6 rétegű alaplapokat biztos nem érinti, de az olcsóbbakat igen.

[ Szerkesztve ]

(#9048) fudi2002 válasza PuMbA (#9047) üzenetére


fudi2002
veterán

"egyes alaplapoknak sem tesz jót, ha évekig csüng rajtuk 1,5 kiló"
Ezt fejtsd ki kérlek.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9049) 4264adam válasza PuMbA (#9047) üzenetére


4264adam
veterán

Akkor csinálok akasztót neki, viszont később érkezik majd a 8 / 12 magos variáció, azért vettem ezt most. Ramot is cseréltem 32GB HyperX 3200Mhz CL16-ra hátha ezzel már menni fog valamennyi OC.

persze tesztelni nem tudom mert elkelt a 3070 ésa GT1030 vidéken fiokban csücsül még.

(#9050) fudi2002 válasza PuMbA (#9047) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha szakszerűen van rögzítve csavarozva, már hogyan hajolhatna meg? Illetve ha minimálisan meg is hajol, nem tartom elképzelhetőnek hogy ettől behalna.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.