Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) RECSKA válasza ÁdiBá (#1950) üzenetére


RECSKA
veterán

Mivel a ramorajellel no a fabric clock, mindenfelekepp celszeru 3800-4000c16 kornyeket megcelozni. Itt szinkronban jarna a ram es a fabric, ami azert jelentos teljesitmenyt hoz.

Ehhez pedig boven eleg egy 3200c16os ballistix :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#1952) snecy20 válasza ÁdiBá (#1950) üzenetére


snecy20
veterán

Hasonló gondolatok vannak bennünk többekben... 2000Mhz vagy efeletti Infinity Fabric-hoz már nem mindegy a RAM, ha akarod szinkronban járatni vele.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1953) MPowerPH válasza ÁdiBá (#1950) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs.... Nem az orajel lesz a legfontosabb. Hanem a Rank.

Ezt erdemes lenne betenni az osszefoglaloba. Sokan kerdezik, es senki nem erti.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1954) snecy20 válasza MPowerPH (#1953) üzenetére


snecy20
veterán

Viszont akinek menne az IF 2Ghz-et, de a RAM-ja megáll mondjuk 3466-nál, az picit tökön lőtte magát. Dual Rank-től függetlenül. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1955) MPowerPH válasza snecy20 (#1954) üzenetére


MPowerPH
félisten

A fene tudja... Volt par teszt, es a 3200 -hoz kepest alig volt gyorsulas a 4GHz.
Nem a dual rankon van a hangsuly, hanem a 4 rankon. Most hogy ezt 4x8 -al vagy 2x16 -al eri el, az mellekes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1956) denx1992 válasza RECSKA (#1951) üzenetére


denx1992
tag

Milyen beállításokat tanácsolsz jelenleg 1600 if orajel van 3200 mhz cl14 en

Nber tragédiája

(#1957) Alpi. válasza RECSKA (#1949) üzenetére


Alpi.
addikt

És az saját kép ! :DDD Napokig tudtam rajta sírva röhögni. :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1958) arabus válasza denx1992 (#1956) üzenetére


arabus
addikt

if-et tedd 2000-re a memóriát 4000-re a memfeszt 1.5V-ra a 14-eket a memory timings-ben
ird át 16-ra mind a négyet és próba
aztán már dobhatsz egy aida képet is lássunk már valamit. :R

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1959) AsakuraDave válasza ÁdiBá (#1950) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mekkora felbontásra illetve profi munka lesz e vele?
1440p és felette kb mindegy a ram, persze profi munkára számíthat abba laikus vagyok.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1960) Chaser válasza abridabri (#1939) üzenetére


Chaser
titán

5xxx árazás alapján alzán az fe 255-260e ft lesz, az az amd-től megy elvileg közvetlenül, alap 6800 230-235e ft
lassan kiderül ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1961) ÁdiBá válasza RECSKA (#1951) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Lényegében 4 Ghz ram lenne az ideális ami megy CL16?
Mi az a Rank? Miért fontos a Rank?

ÁdiBá

(#1962) palfitom válasza denx1992 (#1877) üzenetére


palfitom
félisten

Első és legfontosabb kérdés: mely szlotokban vannak a modulok?

Már látom, amatőr hiba, A1-B1-be tetted a modulokat. :W

#1918 denx1992
Pedig nem atomfizika, csak el kell olvasni a manual-t...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1963) AsakuraDave válasza ÁdiBá (#1961) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Azt gondolnám hogy ilyen custom vizezet enthusiast géppel rendelkező az ilyen alap dolgokat vágja....
Nem csodálom mikor a kis csávó a LaFerrarival az első kanyarba felborul :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1964) Alpi. válasza ÁdiBá (#1961) üzenetére


Alpi.
addikt

https://en.wikipedia.org/wiki/Memory_rank

https://en.wikipedia.org/wiki/Memory_geometry

Nagy általánosságban, értelmes setup mellett mindig az órajel hoz nagyobb javulást.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1965) ÁdiBá válasza AsakuraDave (#1963) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Tuningoltam már memóriát, saját közegemben is az Intel rendszer miatt. Csak megkérdeztem melyik tényező a fontos az új AMD konfignálm, nálam ez azért máshogy nézki mert kicsit bikább a memória vezérlő az Intelen mint a Ryzenen. QuadCH mellett...
Időzités vagy az órajel a fontos...
nekem csak két bmw-van, egyikel se borultam még fel...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1966) snecy20 válasza AsakuraDave (#1963) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem kellett tavaly egy jó 2 hét mire mindent kiismertem AMD oldalon 10+ évnyi Intel-ezés után. Elsőre bele is választottam egy olyan RAM kit-be ami egy nem ajánlott kategória volt Ryzenek alá.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1967) MPowerPH válasza snecy20 (#1966) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szvsz en nem ertem mi tartott addig. :DDD En beraktam, es 1 ora mulve all core OC -val ment a CPU. IMC -vel szenvedtem, de a 3200 XMP ott is pocc-roff volt. Ez az AMD OC, BIOS beallitas rohadtul nem bonyolult, foleg egy Comet Lake utan. Se adaptive offset, se magonkenti turbo beallitasi lehetoseg. IMC -nek is alt. fix erteket kell megadni(SOC, VDDP, VDDG), ha huzod. Es kb. ennyi a tortenet. Hitvanyan egy unalmas platformezen a teren. Azert merultem bele a memoria optimalizacioba, ott meg van egy kis izgalom.

Don't Tread On Me

(#1968) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Van valami POST screen előtti hotkey hogy a gép default BIOS beállításokkal induljon?
Memóriát próbálom 3600 fölé vinni, de sajnos ha elhasal, akkor csak az elem kivétellel tudom újraindítani, azt meg az MSI B550 lapokon a videokártya alá tették az okos mérnökök...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1969) snecy20 válasza MPowerPH (#1967) üzenetére


snecy20
veterán

Intel-en logikusabbnak tűnt valahogy minden, elsőre. De pl. a CCX-enkénti tuninggal is elszórakoztam pár napot. A RAM is futott annyin amennyit ki tudtál belőle sajtolni Intel-en, nem kellett úgy hozzáigazítani semmihez mint itt AMD oldalon az FCLK/IF-hez. Az 1-2hét persze túlzás, de azért nem árt egy pár nap rá, mert vannak különbségek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1970) RI/OS


RI/OS
őstag

Adhatnál pár tanácsot PBO beállítással kapcsolatban, mert nekem is eddig intelem volt,
tegnap beraktam az 5900x-et, és egész este gyakorlatilag a PBO-val szórakoztam :D
Egyik beállításon több volt a cinebench több szálon, de egy szálon meg kevesebb, másikon meg fordítva...
Meg pl. nem tudom hogy asusnál kijött egy beta bios, amiben van egy "Stilt PBO " nevezetű beállítás, de is össze vissza dobta az értékeket..
Illetve azt nem tudom mennyire normális, hogy játék meg cinebench 1 szálas teszt alatt is
3100-4XXX között ugrál az órajel, nem fix.
Kicsit szokni kell még intel után :D
ja igen, meg az is aggasztó, hogy pbo-val valamikor terhelés alatt is 1.4V fölött van a fesz auton.

[ Szerkesztve ]

(#1971) denesdr válasza Alpi. (#1925) üzenetére


denesdr
addikt

Ezt elmagyarázhatná valaki, hogy miért kell a 2-es slotokba rakni először a RAM-okat, ennyi erővel miért nem ezeket nevezik 1-es slotoknak? 1-es first, 2-es secondary így volna logikus vag, legalábbis intuitív. Értem én, hogy az alaplapok gyártói is a 2-est javasolják először, de miééért? :)

(#1972) Chaser válasza RI/OS (#1970) üzenetére


Chaser
titán

intelnél se fix az órajel ha nem fixálod be - gondolom én -
ha fix órajelet akarsz manual all core oc
ha csak játék, akkor ami a csövön kifér, ha van mellette kódolás vagy egyéb ami izzasztja a cpu-t, akkor óvatos duhajként
én személy szerint nem szeretem ha a cpu vagy win akarja kitalálni az aktuális órajelet, az idő, az idő pénz ( : és sok esetben kevésbé reszponzív végeredmény
single core kisebb lesz ami így megvan, all core viszont stabil
vagy ugye felcsűröd az energia sémát 100%-ra, de az sw-es all core oc kb
idle terheletlenül nem sok különbség van fogyasztásban, mint idle cnq-val, de utóbbi esetben hirtelen dobálja a feszt és órajelet, összfogyasztásban nemhogy jobb, sztem még rosszabb is
ha nincs manual oc, az 1,4v nem minden magra vonatkozik, 1-2 max amit felboostol, a többi kevesebbet kap

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1973) MPowerPH válasza Mosqu!to (#1968) üzenetére


MPowerPH
félisten

:C :C :C

Ird meg fudinak is, nekem nem ertette meg. Ezert imadom ezeket az MSI -ket. :DDD Nyugodj meg, ha mar mukodik, es megvan a jo setup, onnantol stabil.
De van CMOS clear tuske, ne az elemet akard mindig kiszedni.

Egyebkewnt nem ertem, hogy egy ekkora hibat miert nem tudnak BIOS -al kijavitani az MSI -nel?! Hacsak nem az van, hogy hardware -esen felre lett tervezve az osszes lapjuk....

snecy20: Itt ugymond 'torvenyek' vannak, amiket meg kell jegyezni, es onnantol mindig ugyan ugy allitod.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1974) Alpi. válasza snecy20 (#1969) üzenetére


Alpi.
addikt

Azért itt nem egy, nagyon új dolog van, ami "megszokást" igényel. Nem nagy truváj, de végig kell rágni magát egyszer az embernek, hogy átlássa az alap működést.
Talán legalapvetőbb tényező az inf. fabric, ami kb. mindenre hatással van. Teljesítmény és beállítás téren is.
Nem véletlen az sem, hogy a ram nyektetés is ennyire "előtérbe" került Zen-ekkel. Nincs alapvetően semmi új dolog, csupán eddig közel sem volt ennyire tetten érhető egy jobb ram beállítás áldásos hatása. Szintén az inf. fabric és az "okozott" magas latency-je miatt sokkal előbb, akár teljesen hétköznapi esetekben is olyan eredő latency-t kapunk, ami egyértelműen nyomot hagy a teljesítményen. Innen bármilyen kis javulás ram téren, értelem szerűen mutatkozni fog. Ez közel sem volt ennyire általános a múltban és Intel oldalon ost sem az. Nyílván ami jobb az jobb, ezen semmilyen platform, architektúra nem tud változtatni csak a mennyire / mikor érezhető oldal nem mindegy.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1975) Devid_81 válasza RI/OS (#1970) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tegnap nalam is elkezdett megint fagyni a beallitasom.
Vagy az Infinity Fabric-el nem birja megsem az 1900MHz-et vagy a ramoknak nem jo valami.
Nah mondom oke, alig van 1 oram jatszani estenkent, nem fogom most fagyasokkal szivni.
Atraktam PBO OC-ra a 3600XT-met, mondanom sem kell 1.4v alatt nem volt a fesz, de ugye ez Oke sokak szerint.
De az hogy jatekok alatt 83 fokig menjen fel full vizzel hutve... :Y :W
Nekem is meg nagyon uj az AMD, szoval nem akarok nagy okossagot mondani, de ez a PBO nem annyira tetszik nekem, pedig azt hittem azzal akarom majd hajtani a leendo Zen3-at :U

...

(#1976) Danex válasza snecy20 (#1947) üzenetére


Danex
addikt

[link] video alapján lehet bugos a PBO.

Valahol olvastam toljam fel a scalart x10-re és menjen a PBO-n belül a plusz órajel, de nem sok mindent olvastam erről a scalar beállításról így ahhoz nem mertem nyúlni egy youtube comment alapján.

Délután még megpróbálom ,hogy manual OC-t PBO nélkül.

Ezekkel az alap beállításokkal még biztonságos sávban vagyok 24/7-re nem?
VDDG 0.95V
VDDP 0.9V
CPU Soc 1.075V
CPU: <1.325V
DRAM <1.425

RAM-IF 1:1-be
Aztán meg növelgetni a szorzót szép lassan.

Illetve láttam egy videot ahol minden 100mhz memoria emeléssel kb 25mhz-el csökkent emberünknek a pbo max frekije terhelés alatt.

(#1977) MPowerPH válasza Devid_81 (#1975) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem nem jott be a PBO se a 3600 -nal, se a 3800X -nel. Attol meg lehet ZEN 3 -nal sokkal jobb lesz.

Don't Tread On Me

(#1978) snecy20 válasza Devid_81 (#1975) üzenetére


snecy20
veterán

IF-et / RAM-ot vedd vissza 1866/3733, nálam ennyin mondható atomstabilnak...pedig a 3950X-ben azért állítólag jó a memvezérlő.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1979) Alpi. válasza denesdr (#1971) üzenetére


Alpi.
addikt

Na, látod ez egy igen nagy kérdés ! Miért nem számozza ésszerűen senki és / vagy miért van a legmélyebb kis bugyrába a kézikönyveknek, sokszor nem is egy, hanem 2 csillaggal jelölve, hogy 2 stick-kel az A2-B2 slotokat ajánlott használni....
Benne van a top 5 legnagyobb kérdésekbe nálam. :)
A miért-hez, ezekre keress rá : Daisy-chain / T-topology

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1980) gaborw válasza MPowerPH (#1977) üzenetére


gaborw
tag

Nekem meg tökéletesen bejött a 3800X-nél. Edc1-el. 4650-ig boost-ol 1-2 magon. 4400-4450-ig összes magon jàtékok alatt. 60 fokon mindezt. Nagyon max. 70 fok. Sokkal jobb mint fix òrajel. Jàtékok alatt mindenféleképpen.

(#1981) MPowerPH válasza gaborw (#1980) üzenetére


MPowerPH
félisten

Neked igen, de ez CPU fuggo. Ha sz@r a chip, akkor a PBO kilove, mert alacsony lesz a BOOST.
Mi a advanced PBO settingsed? Scalar, frequency, etc... Gondolom nem auton van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1982) snecy20 válasza MPowerPH (#1981) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk ha szar a chip, akkor az all-core OC sem lesz egy világmegváltás. :D
Amúgy ja, kiváncsi leszek hogy 5xxx alatt hogy néz majd ki ez az auto OC. Lehet még a végén az lesz a legjobb... bár hallani hogy mennek 4.6-4.7-et is all-core. Itt nálam a 3600-on és 3950X-en is hol boostol rendesen, hol nem, szóval ezeknél nem szívesen alkalmazom a pbo-t.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1983) RI/OS válasza Chaser (#1972) üzenetére


RI/OS
őstag

Hát igen, valszeg már rég végeztem volna, ha beállítok egy fix órajelet/feszt azt jónapot.
Csak hát mindenki azt mondja, hogy itt hülyeség/teljesítményvesztés stb, ezért szarakodok a pbo-val.. ma este folyt köv :D
All core olyan 4500-4600 körül megy, single core meg valamikor 5050-5080 is, csak a végeredmény még nagyon hektikus

[ Szerkesztve ]

(#1984) MPowerPH válasza snecy20 (#1982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg itt jobb lesz a PBO, jobb chipek, sokkal nagyobb a single core es all core boost kozott a kulonbseg.
Megjon az enyem, nem alszok par napot, az fix. :DDD Ha meg megjon a heten a 2. is, akkor mindegyiket meg kell neznem, a jobb itt marad nalam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1985) NorDezs


NorDezs
senior tag

Memóriát milyen osztásban érdemes rakni? 2 vagy 4 modulos megoldás a jobb? Pár helyen láttam, hogy 4 modullal gyorsabb a rendszer, mint kettővel (azonos memória kapacitás mellett természetesen).

(#1986) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Utóbbi napokban elképesztő ökörségeket olvastam itt, szóval a birkáknak:
RAM-mal kapcsolatos AJÁNLOTT videó (HWU): [link]

They don't know... PepeLaugh

(#1987) Alpi. válasza MPowerPH (#1984) üzenetére


Alpi.
addikt

Látatlanba a Zen2-m viselkedése alapján, ebből a grafikonból azt mondanám, hogy Zen3-asok 4.5 - 4.8 közt sztem simán fognak menni játékok alatt. Az nagyon komoly, hogy a 2 kisebb chip, 5600X / 5800X órajelein semmilyen más szabályzás nem látható mint a max. "engedélyezett" órajel. Ergo annyira könnyedén hozzák ezt a boost-ot egy Cinebench szintű terhelés mellett, ami minden csak nem alacsony, ahogy azt zen2-től soha semmilyen körülmények mellett sem láthattuk ! (illetve nagyon alacsony üzemi hőfokon kívül én spec. soha)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1988) MPowerPH válasza YellowFlash (#1986) üzenetére


MPowerPH
félisten

Peldaul mit? :F Hallgatunk Mester.(bar RAM OC temaban meg 1db hsz -t nem lattam toled)

A Dual Rank modulok miert csak 3600C18 -al mennek, mig a single rank modulok 4000 C16 -al?? :F Ez aztan a jol megkomponalt osszeallitas.

Alpi.: Igen, nagyon ugy fest, beerett a 7nm. En ezt egyertelmuen a gyartastechnologia fejlodesevel magyaraznam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1989) snecy20 válasza YellowFlash (#1986) üzenetére


snecy20
veterán

Mik voltak a legnagyobb elhangzó marhaságok? (Hadd tanuljunk. :D )

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1990) Chaser válasza RI/OS (#1983) üzenetére


Chaser
titán

igen, teljesítmény vesztés
jelen esetben pár száz mhz-ről beszélünk 4,5ghz felett - persze játék alatt számíthat ha olyan a játék -
a 3600-osom kevesebbet ment pbo-val mint all core oc-val, ráadásul nem kellett gyönyörködnöm abban, hogy ugrálnak az órajelek, és a fogyasztásmérőn a konnektros értékek, és mindig reszponzív volt a rendszer
ha kell valaminek kraft ott van, nem kell semminek kitalálnia mennyi mag mennyire boostoljon, csak elveszi amit kér
nekem ez többet ér, mint hogy egy magnál van nagyobb boost
következő genbe behozhatnák a magonként fesz/órajel állítást, az tetszene :)

van vkinek fogymérője? konnektoros, érdekelne idle/load mit virítanak az 5xxx-ek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1991) Devid_81 válasza MPowerPH (#1977) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most mar szerintem hagyom a francba.
Ma hazamegyek melo utan ujra belovom 4.5GHz all core-ra, IF-t hagyom 1800-on.
Mar csak azert sem akarok sok energiat belefektetni mert ha minden igaz hetvegere mar meglesz az uj proci.
Inkabb annak adok majd ameddig nem faj ;] :D

De jah ez a PBO nalam nagyon szetfuti a procit, tudom ez is OC es kezeljem akeppen. :)

...

(#1992) Danex válasza YellowFlash (#1986) üzenetére


Danex
addikt

Nekem az volt a bajom a teszttel, hogy a dual rankos modulok be lettek dobálva, addig a single rankok magas órajelesek meg tune-olva voltak.

Most nekem egy 2x8GB SR 4000-res stickel nem mondott sokat a video, hogy mondjuk egy olcsób de tune-olt 4x8GB 3600CL16 kit mit tudna kb 55eFt-ból egy mondjuk 2x8GB 4000Cl16 (40-45eFT)-al szemben.

(#1993) Alpi. válasza YellowFlash (#1986) üzenetére


Alpi.
addikt

"Dual rank tuned" nélkül mit is tudunk meg ? Plusz 4x8 3200c14 B-die-t illetve 2x16 3600c18-as (talán Micron Rev E) kit-et, amik talán xmp-be mennek nem igazán értem, hogy lehet összevetni. Még ha azonos órajelük lenne, akkor azt mondom, ok, de ott sem a 4x8 vs 2x16 versengene, hanem a 2 féle ic. Lehet, velem van a gond, de ebből nekem nem sok egzakt info jön le.
Most megpróbálok nagyon finom maradni, ezzel a kizárólag saját véleménnyel, de mem oc téren a HW Unboxed-nál van feljebb. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1994) Alpi.


Alpi.
addikt

Jajj ez a Pbo-s téma ! :DDD
Egyrészt még mindig nem biztos, hogy rendesen megy ez itt az 5000-eseknél, ahogy olvasom erősen "bug"-javítós fázis van vagy épp csak véget ért.
Másrészt nem kell Pbo, ami alapon fullra kitartott órajelekkel végigrongyol egy Cinebench run-on ! Ha erre "lapot emelsz" csak arra lesz esély, hogy beletolod egy limitbe a magokat, amibe amúgy nem szaladtak volna addig bele.
Az én 3800X-em Pbo nélkül magasabb órajeleken megy itt-ott, mint all-core oc-vel tudna. :K
Nem Cinebench meg prime alatt nyílván, de ki tolja 80-90% (+) loaddal a cpuját az idő nagy részében ? Játékok alatt, stb. meg szépen elkarcolgat 4.4 - 4.5 -ön.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1995) gbela


gbela
senior tag

Mi lett azzal a korláttal hogy Daisy chain kevésbé szereti a 4 modult? Értem h összesen 4 rank a legjobb, szóval írjátok h 4x8 sr vagy 2x16 dr. De ugye (legalabbis zen2-nel) volt gond a 4 modullal. És ezt magam is tapasztaltam, 4x8nál alig értem el 3600cl16-ot, kikaptam két modult és vígan szalad 3800cl16. Most ebben változott valami az új gennel hogy hirtelen jó a 4 modul is?

(#1996) Svindl3r


Svindl3r
csendes tag

Akinek tegnap váltott át a megrendelési státusza (pl.:5900x-nél) várható: 2020.11.10.-re, annak van valami új fejlemény? Átvette már a processzorát? Érkezett email?

[ Szerkesztve ]

(#1997) MPowerPH válasza gbela (#1995) üzenetére


MPowerPH
félisten

ZEN 3 IMC -je ugy nez ki, komazza azt a felallast, meg Daisy chain eseten is. Mert hiaba , ez is az IMC -tol fugg, a lap topologiaja csak segit ebben. Ugy nez ki, jol tudja szinkronizalni a +(1+1) csatornarol bejovo-kimeno jeleket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1998) Devid_81 válasza Alpi. (#1994) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg csak tanulok es c0p0k vele, hagyma logva :DDD

...

(#1999) snecy20


snecy20
veterán

Én azt furcsállom, hogy alzán 5000-es procikra még előrendelési opció sincs.
A "nagyon várt termék" kiírással már tele a padlás, azt ismerjük akár a Geforce VGA-k okán is. (ott ugyanott tartunk másfél hónap után is.)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2000) MPowerPH válasza snecy20 (#1999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alzanal egyaltalan van olyan opcio, hogy elorendeles? Szerintrem nincs. :N Scan is levette, mert befutott annyi order par ora alatt, hogy azt eleg lesz nekik teljesiteni hetek alatt, gondolom nem akarjak halmozni. OCUK ezzel szemben folyamat veszi fel a pre-ordereket. Gondolom jo nekik, hogy a felhasznalok oda adjak a penzuket akar tobb honapra, amig megjon a megrendelt termek.

Szerintem Alza az mindig akkora keszletet rak ki megvetelre, amivel rendelkezik. Amikor volt a roham a CPU -k irant, akkor is vegig lehetet kovetni, hogy menni van meg az adott modellbol. Aztan ha elfogyott, akkor bezart a bazar. Szerintem korrektek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.