Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) laychi


laychi
veterán

Hali. Itt már kezdődik a buli :D
A 450Euro-s induló ár hatására... [link]
Mert már 599 Eurora tolták bolti árat.

(#1702) MPowerPH válasza =WiNTeR= (#1698) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig magunk kozott legyen szolva, pont az Asus VRM megoldasa nem a legjobb a csucs lapokon. Bar legalabb nem hasznalnak doublert, de nem tul jo hatekonysagban, mivel azokon sem 14+2 valodi fazis van, hanem az valojaban csak 7+1. VRM teren a Gigabyte viszi a primet mind az X570 -nel, mind a B550 -nel. MSI lapok pont a doublerek miatt nem tetszenek, pedig az ACE -en meg el is gondolkodtam.

laychi: Mar mindenhol emeltek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1703) Jacek válasza AsakuraDave (#1694) üzenetére


Jacek
veterán

10% nem sok? Ez komoly, szolj mar az nv-nek mert ker a 3090-ert dupla arat :DDD :DDD :DDD

(#1704) MPowerPH válasza Jacek (#1703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hat a 10% az pont annyi, smennyivel a 3090 'uti' a 3080 -at. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1705) =WiNTeR= válasza MPowerPH (#1702) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Egy 5900X PBO-val remélem elbír azért :)

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1706) AsakuraDave válasza Jacek (#1703) üzenetére


AsakuraDave
őstag

10% az semmi ahhoz, hogy egy top X470-es lapot akár csak B550-esre cseréljek... Amúgy meg 5-10% ergo van ahol még 10% se. És ezt az AMD hozta el és ők sose ferdítenek.
Igen, a 3090 is egy felesleges termék. Azoknak jó akik nem tudják mire költeni a pénzüket. Hiába a plusz vram ha compute hamarabb elfogy... Profi munkára se a legjobb elvileg.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1707) MPowerPH válasza AsakuraDave (#1706) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ne csereld. Miert vetted akkor meg a 5600X -et, ha a 10% neked semmi? Nem kotelezo valtani, senki nem fog kest a torkodhoz. Az Asrock lapot meg te valasztottad, nem masok. Nem jon hozza BIOS, de dragallod az uj lapokat? Add el a mostanit, es vegyel egy Asus Crosshair -t, vagy Gigat, vagy MSI -t a regiek kozul, amikhez van BIOS.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1708) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Vicces.

Az AMD-nel ha ujabb lapod van kapsz nemi extrat (PCIE4, tobb pcie lane stb., de ha regebbi lapod van (370-470) akkor is hasznalhatod az uj procikat. De meg igy is van aki ebben a negativat latja.

(#1709) MPowerPH válasza Malibutomi (#1708) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert, mert O pont nem hasznalhatja... :DDD Es az AMD -t okolja, mert az Asrock nem ad ki BIOS a regi lapjaihoz.

Akkor januarig kivarsz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1710) AsakuraDave válasza Malibutomi (#1708) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Aha és hol használom ki én a pcie4.0-at?
Méreg drága ssd nem kell jó lesz nekem a 3.0 ugyanolyan gyorsan tölti be a játékot de mind1.
Gpu-ba is eddig 0% telj növekedés.
Eddig egy gyártó sem adott ki 450/470/370 stb lapokra biost. Ezek csak leakelt biosok nem official :C
Illetve a linkelt oldal alapján az amd tartja vissza őket. Amdtol kapják a kódokat az alapján tudják megcsinálni és kiadni.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1711) sittes79


sittes79
addikt

Mondjatok már egy jó 550/x570 lapot, mert most dobom ki a kukába ezt az x570 asrock taichi-t, megjött az evga 3080-am konkrétan megfullad alatta az SB, eddig 60 fok volt, most meg 70+ lett. Le akarom cserélni ezt a r**** sz*** :W :O

Konkrétan fűti a VGA-t, mégis mire gondoltak amikor ezt tervezték....

(#1712) Obliterátor


Obliterátor
tag

Jó akkor most valaki mondja meg mit látok !
Forrás : [link]

(#1713) thomasvold


thomasvold
őstag

...

(#1714) denx1992 válasza sittes79 (#1711) üzenetére


denx1992
tag

B550 nél már jobban sikerült ezt kiküszöbölni! Rp's Lair videóját ajánlom figyelmedbe youtuben!

Nber tragédiája

(#1715) Piszmaty76 válasza AsakuraDave (#1710) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Jól értem, hogy úgy vetted meg az 5600X-et hogy kb. tisztában voltál vele, hogy (egy ideig) nincs BIOS támogatás a lapodhoz? Vagy valamit benéztem?

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1716) _Horka_ válasza denx1992 (#1714) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Bizony. Ugyanez a szívás volt az x370-nél is. Végül a vertical GPU mount mentette meg a helyzetet, és igaz, a B550-eseknél már figyelembe vették azt, hogy nem éppen egészséges a GPU alá pakolni a chipset-et...

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1717) _Horka_ válasza AsakuraDave (#1710) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Neked nem éri meg, nem használod ki a gen 4 SSD-ket. Nem bízol abban, hogy GPU vonalon ad majd jelentős pluszt a PCIe 4.0... Ezzel nincs baj. :)
Bosszantó az AMD/AIBs hozzáállása, ez sajnos igaz. Azt azonban látnod kell, mielőtt kizárólag az AMD-t hibáztatod, hogy az AMD-nek érdeke az, hogy minél jobb fogattatásban részesüljenek a CPU-i. A deszkagyárak pedig abban érdekeltek, hogy minél több mobo-t adjanak el. Szóval, anyagi haszna a deszkagyáraknak van (jelentős) abból, hogy késleltetetik az új BIOS-t (hátha sokan türelmetlenek lesznek és mégiscsak megveszik az eddig nem túl kelendő 5xx-es lapokat). Persze, az AMD is kap eladott laponként némi pénzmagot (licenszdíj), illetve, ami már sokkal nyomósabb érv, neki is motiválnia kell az alaplapgyártókat, hogy fejlesszenek, termeljenek.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1718) Ghoula válasza Obliterátor (#1712) üzenetére


Ghoula
senior tag

Melyik része nem ok? :)

(#1719) AsakuraDave válasza Piszmaty76 (#1715) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Rosszul érted.
Nekem oké, hogy itt fog állni a polcon 2 hónapot a proci de miután elkezdtek leakelni beta bios-ok X370,B450-re eléggé felcsesződtem, hogy a volt high-end AM4 lapokhoz azaz az X470-eskhez még leakelt bios sincs... Számomra vicc, hogy egy gagyibb lapkába már beteheted a legújabb procit de egy felső kategóriásba még nem.... :U
Amúgy az is lehet ebbe, hogy jó ezeknél rá tudjuk fogni, hogy gagyi a lap ha esetleg nem teljesen megy bennük az 5000-res széria, bár kétlem ha egy A520 viszi ezeket.. Az X470 meg tuti vinné így nem váltana lapot.... Bár ahogy olvasom van itt gond az X570 chipset hűtésével...vicc ez a széria, nem tudom miért kell ennyire erőltetni ezt a gen4 pcie vonalat amit a profi munkásokon kívűl senki se használ ki csak e-penis hogy jaj nekem 50gb/sec olvas az ssd-m..

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1720) Jacek válasza AsakuraDave (#1719) üzenetére


Jacek
veterán

Tehát sokkal jobb lenne ha új lapot kellene venned?
User error ha neked a polcon kell állnia kettő hónapot, lehet akkor is vásárolni amikor van bios..
Valaki pisztolyt tart a fejedhez hogy cserélj?
Lehetne sorolni de ez a nyígás....

(#1721) Erdei88 válasza AsakuraDave (#1719) üzenetére


Erdei88
veterán

14 napon belül még elállhatsz a vásárlástól és atnyargalhatsz az Intelhez :K

(#1722) _Horka_ válasza AsakuraDave (#1719) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Hmmm... High-end... nem asrock mobo-d van? Ár-értékben valóban ütősek - ahogy azt te is írtad már feljebb, de azért a high-end-be én nem sorolnám az asrock termékeit. A chipset önmagában, hogy egy egyszerű példával éljek, legyen egy kocsi motorja. Legyen az 150 lóerős elektromos. Namost, 150 lóerős e-motort sok mindenbe bele lehet rakni. Lehet az tesla, de skoda is. Van némi különbség... ahogy minőségben, úgy support-ban is.
A gen 4 PCIe pedig nem értem miért bosszant ennyire. Oké, egyelőre tényleg nem sok minden használja ki, node ugyanez volt a helyzet minden újdonsággal... RT, tensor magok, 4-nél több CPU mag, HT... és még sorolhatnám...

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1723) MPowerPH válasza _Horka_ (#1722) üzenetére


MPowerPH
félisten

A VGA -k mar kihasznaljak. :)

Don't Tread On Me

(#1724) KAMELOT válasza sittes79 (#1711) üzenetére


KAMELOT
titán

Tegyél fc blokkot a vga-ra! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1725) Piszmaty76 válasza AsakuraDave (#1719) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nem tudtam nem észrevenni, hogy komoly ellenszenvet vagy szkepticizmust (vagy valami hasonlót) táplálsz a PCIE 4 ellen. Tényleg annyira lehetetlennek tűnik számodra, hogy a közeljövőben esetleg a VGA-k is profitálni fognak tudni a dupla sávszélből? Teljesen másik dimenziós konzolok jönnek és az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy erőteljesen tudnak hatni a PC-s játékszegmensre. Az hogy JELENLEG (!) nem igazán használódik ki, az van akinek számít és van akinek nem annyira mert hosszú évekre vesz hardvert. A JELENLEGI játékkínálat amúgy sem túl combos szerintem... :) Ahogy az RT is alig pár játékban támogatott, de a VGA-ék és MS is nagyon ebbe az irányba törekszik, szóval elég szépen előrevetíti a közeljövőt. Aki (pár)évente cserélget hardver, esetleg nincs igénye ilyen extrákra ill. kizárólag a jelenlegi helyzetre készül fel, az is oké, de ne nézzük már nagyon butának aki nem csak a mának él. Valószínűleg naív vagyok, de komolyan hiszem (bízok benne), hogy a next-gen konzolok és az arra történő játékfejlesztésekből a PC gaming is brutálisat fog profitálni. :R

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1726) Pakmara válasza AsakuraDave (#1719) üzenetére


Pakmara
őstag

400-as szériára azaz X470-re is lesz BIOS ha minden igaz. A miikor kérdés, de lesz. 300-as széria támogatása nagyon kérdéses. Az összes eddigi hivatalos infóban az volt a lényeg, hogy X370? "Bumm megszívtad" A leakek ha jól értem hekkelt biosokról szólnak, vagy lesz vagy nem a konkrét lapra. Az meg, hogy ha lesz akkor is egy vmilyen kínai oldalról lehet majd leszedni, bevallom engem taszít kicsit.

Az, hogy hamarabb össze hekkelt valaki egy biost A320-ra mint a lap gyártó a maga X470-es lapjára az meg egy másik dolog. :)

(#1727) AsakuraDave válasza Jacek (#1720) üzenetére


AsakuraDave
őstag

User error :D
Látom a szövegértelmezés még mindig 1-es...
Úgy vettem meg, hogy oké itt lesz a polcon 2 hónapot. Erre leakelt egy csomó x370 és b450 bios 5000-res procikhoz. Érdekes, hogy az x470-es lapokhoz egyik gyártótól sincs még leakelt bios se. :U
Nagyon el vagy tévedve de eddigi hszeidből már lejött, hogy veled úgy se érdemes beszélni így pá.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1728) Mumee válasza AsakuraDave (#1719) üzenetére


Mumee
őstag

Amúgy részben tévedsz. Hisz ha van gyártó, ahol már van elérhető BETA bios, akkor a gyártóknak elérhető a hozzá szükséges kód is. Nem beszélve a sok Rev2-es lapról, amik alapból ezekkel a BIOS-okkal érkeztek pedig B450-ek.
Január-ra is csak BETA bios van ígérve és hasonlóan a 300-as szériás lapokhoz itt is lehet, hogy marad a BETA bios elnevezés, mivel nem garantált a stabil működés minden proci+lap kombóval, tehát nem azért BETA, mert nem "hivatalos" bios.

Ahogy az is a lapgyártók hibája, hogy a kezdeti AMD lapok többsége (300-400as széria nagyja) mind trágya VRM-el rendelkezik és kis BIOS ROM-al, tehát a friss procik támogatása nem fér el a ROM-ban, így az egész BIOS frissítés elég nagy macera.

Alig 3 hete még az Asus adott ki közleményt, hogy X470 és B450 lapjaikban nem lesz támogatott az 5000-res proci, erre hó végére meg AMD felborította ugye a januári ígérettel.

[ Szerkesztve ]

(#1729) _Horka_ válasza MPowerPH (#1723) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ez féligazság. Jelenleg teljesítményben szinte 0 a gyakorlati haszna a VGA fronton. Ez úgy tűnik az rx6000-es, illetve korlátozottan (csak a directstorage) az RTX3000-es sorozatoktól kezdve változik meg. Per pillanat (és gyanítom még sokáig) a GPU-k VRAM-ból dolgoznak, mert hiába a PCIe gen 4, az is sokkal lassabb átviteli sebességet tud. Szóval, inkább azt növelik.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1730) gabo423


gabo423
kezdő

Tudjátok esetleg mikor lesz kapható ez az új 4 proci magyarba?

(#1731) _Horka_ válasza Mumee (#1728) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Amúgy részben igazad van :). Vannak-voltak lapok, amik kellően combos VRM-el rendelkeznek, illetve elég méretes BIOS chipekkel is. A mikrokód kérdése is elég érdekes, mert túl nagy változtatások ezen a téren nem voltak. A CPU IO die pl. maradt egy az egyben ugyanaz, mint az előző szériában (3xxx). Mi több, még a TDP sem változott. Mint azt már többször leírtam, ez üzletpolitika inkább, mint technikai akadály.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1732) AsakuraDave válasza Mumee (#1728) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Attól, hogy elérhető a kód nem biztos, hogy kaptak zöld lámpát, hogy ki is adhatják...
Tudod a tesztelők se dobhatták ki a tesztjeiket megjelenés napjáig... AMD megmondta, hogy ŐK azt akarják, hogy max jövőre legyen "régebbi" (lol nagyon fáj nekik, hogy bele mentek ebbe a kompatibilitásba) lapokhoz működő bios -> egyszerű profit orientált marketing húzás semmi több... simán menne az összes AM4 lapban az összes proci max nem xarrá húzva de aki xarrá húzza nem 10ezres lapba fogja tenni :U
Ezen nincs mit magyarázkodni profitálni akarnak a türelmetlen embereken.
De azt se értem aki egyáltalán X570-es lapot vett... Itt mindenki nagy grafikai tervező, profi youtubeos, videószerkesztő? Meséljétek már el nekem, hogy mire kell nektek az a sok gen4 lane? 2-3mp-el gyorsabb játék betöltések? Gyorsabb másolgatás a driveokon belül? Vagy csak naivan azt hiszitek, hogy majd holnap jön a megváltó vga amihez még a gen4 pcie se elég?
B550 még oké ha friss rendszert építettél de ott meg bukod a gen4 laneket ajajj mekkora bukta ;]

Az autós hasonlitgatások meg nevetségesek kéremszépen :C
Ha ezzel akarnám leírni azt tudnám mondani, hogy a B550 meg X570 lap olyan mint amikor a Suzuki Swift-re ráteszik a Michelin versenygumit meg 2 spoilert. Egyből Nordschleife rekordot fog vele menni a sofőr :DDD
AsRock meg igen egy noname márka volt, de az egyik legjobb X470-es lapot csinálták, ez van... Nem márka alapon vásárlok hanem ár/teljesítény.
*szerk.:
Most is van egy valag gány vrm-es b550, x570-es lap amin duplán ciki hisz ott a hipiszupi gen4 lanek amik miatt pont hogy kvára számítana a vrm minősége... :U

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1733) snecy20


snecy20
veterán

Kiváncsi leszek ezen a héten lehet-e már venni _bárhonnan_ Ryzen 5000-es procit.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1734) AsakuraDave válasza snecy20 (#1733) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Rogyásig lesznek a polcok. ;]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1735) Alpi. válasza AsakuraDave (#1621) üzenetére


Alpi.
addikt

"Persze jobb mint az intel fix csak új sockettel megy de azért nem azt hozza az AMD amiket igérget...."
Januártól ígérték a 400-asokra a bios-t. Ebből mi nem teljesült ?
60 fpsnél, melyik cpu hagy bent 10%-ot ? Az azért erősen túlzás. Ha a vga-d 55-60 fps-t tud 4K-n, abba rakhatsz Te 10 generációval újabb cput is, nem lesz egy szikrával sem több fps-ed.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1736) snecy20 válasza AsakuraDave (#1734) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a fos nVidia 3000-es rajt azért elültette rendesen az emberben a negatív gondolatokat. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1737) Alpi. válasza Piszmaty76 (#1725) üzenetére


Alpi.
addikt

Már most is profitálnak. Kíváncsi leszek, ha lesz majd pcie3 vs pci4 vga teszt az új 5000-es Ryzenekkel, ne adj Isten ha megéljük :DDD , 4.0-s Intellel.
A Zen2 sztem nem tudta igazán megmutatni, mi is a 3.0 és a 4.0 közt már most is a diffi.
Nyílván nem lesz 20%, de 1-2% -nál tippre többet hoz, ha rendesen alá van rakva a cpu.

Egyébként C6H-hoz is van pci-e 4.0-s bios, ami X370-es lap. Nincs hw-es korlát ott sem. Mármint fixen a "chipset"-hez köthető, nem létezik. Pont, mint a zen3 támogatás. Szoftveresen kapcsolható kis 1 / 0 a bios dev. team fejekben. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1738) MPowerPH válasza _Horka_ (#1729) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar volt rola teszt, PCI-E 4.0 -as VGA 5% -al gyorsabb.

Don't Tread On Me

(#1739) AsakuraDave válasza Alpi. (#1735) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem találok 4k max grafikával teszteket az új Ryzen procikkal + 3080/3090.
Itt ki jöhet, hogy még 4K-ban is tud hozni a proci.

@MPowerPH
Linkeld már kérlek, 1440p, 4K? [link]

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1740) Mumee válasza AsakuraDave (#1732) üzenetére


Mumee
őstag

Szerintem ezt a BETA bios témát túl fekete-fehéren látod.
Ugyan ez lejátszódott már a B450-X470 el a 3000-es procik megjelenésekor. [link]

Felléptek 12-16magra és már a 4. generáció jön. A régi lapokat meg mind legyártották 16MB Bios ROM-al, meg 4-8maghoz tervezett VRM-el.
Így ezek engedélyezése minden szempontból rizikó, mert ha a paraszt beledob egy 15e-es b450-be egy 16 magos CPU-t és nem bírja, akkor jogosan fog panaszkodni, hisz hivatalosan engedélyezték.
Ugyan ez a BIOS frissítéssel, hisz 16MB ROM-ba nem fér bele még 2 generációnyi CPU sem. MSI is úgy oldotta meg a B450-ekkel, hogy az UEFI biost lebutították mezeire, hogy beleférjen.

Így még boltban is úgy tudnak BIOS-t frissíteni az ilyen esetekben, hogy alaplapba 3000-es CPU be, BIOS frissítés és a 3000-es CPU már nem megy benne, csak az 5000-es. :DDD

Tehát AMD-nek oka van beleszólni abba, hogy miben menjen, mert utána rajta csattan ha gebasz van. Viszont ahogy akkor is láthattuk az AMD-nek nincs "hatalma" az alaplapgyártók felett, mert akkor is kiadtak BIOS-t B450-re még a hivatalos támogatás bejelentése előtt önhatalmúlag, ahogy most se januárban kezdték el kiadni, ahogy AMD "parancsolta".

X570-nek főleg azért volt értelme?, mert B450-ből nem nagyon volt olyan, ami a 16magos procit elbírta 90-100fok alatt, X570-ekből pedig volt értelmes VRM-es.
Én speciel azért vettem X570-et, mert eleinte promóban volt és járt hozzá 20e Ft értékben ajándék, így pedig B450 árban vettem...

B550 pedig jövőállóság, mert azok legtöbbjén az olcsóbb kategóriában (40-50e) is jó VRM van és még jön egy proci széria jövőre bele, amit bizonyosan elbír a VRM. A PCIE gen4-nek pedig 6000-es VGA-val van csak értelme mezei játékra. (SSD munkára)
Viszont újonnan B550 alá amúgy se mennék már figyelembe véve a fentieket meg azt hogy egy értelmes B450 lap is karcolja a 40e-et.

[ Szerkesztve ]

(#1741) MPowerPH válasza AsakuraDave (#1739) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fene tudja, mindjart visszanezem az RTX topikban, azt hiszem oda volt linkelve.

Don't Tread On Me

(#1742) Alpi. válasza AsakuraDave (#1739) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem 4K-ban lesz diffi. Vagyis nem ott lesz több. Magasabb fpsnél inkább.
Alacsony fps-nél 4K-ban pl., sem a cpu, sem a pci-e 3.0 / 4.0 nem elsődleges. Ott az fpst a gpu határozza meg.
Minél magasabb az fps, annál inkább lesznek olyan helyek, ahol más komponens fog limitálni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1743) Piszmaty76 válasza AsakuraDave (#1732) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nekem az egész X570, PCIE 4 stb. fikázásodból (nevezhetjük butthurt hőbörgésnek is) eléggé az jön le az Zenek nem igazán neked készültek. Nem is értem, miért erőlteted? Add tovább valakinek az 5600XT-det a polcról és legyél boldog valamelyik Intellel, annál bezzeg minden cukor és szivárványszínű. Azért elég sokan szeretjük az X570-et, még ha ezt te nem is igazán tudod feldolgozni. Pl. nekem nincs sírdogálnivalóm a kompatibilitás miatt, az AM5-ig nem lesz másik chipset... :F

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1744) AsakuraDave válasza Mumee (#1740) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát aki ekkora retardált, hogy ekkora összegeket dobál hardverre és ennyit nem tud hogy egy xaros 10ezres lapba nem dobunk 60magos procit meg bios update-el csökken a támogatás vagyis mehet majd az uj proci de a régi nem. Ez amúgy is kinek baj? Miért upgradelnék bios-t ha nem a legujabb procit használom benne? :F
Továbbra se azt írtam másfelől, hogy MINDEN x370,b450 és x470 kapjon már bios-t hanem a TOP END lapok... BIOS-t meglehet oldani, hogy gyártó/chipset/lap név alapján más a bios ergo X470 Taichira kiadjuk a mindent bele rakhatsz bios-t míg egy X470 Steel Legendre nem.
Jah, hogy ez munka lenne? Hát undoritó egy világ van :(

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1745) -FreaK- válasza AsakuraDave (#1739) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én sem sokat nagyon találtam sajna, a Computerbase tesztje viszont ott van, már raktam be képeket róla a múlt héten..
Utána írtam is, hogy kicsit furák a számok azért.

(#1746) Alpi. válasza Mumee (#1740) üzenetére


Alpi.
addikt

Azok a 8 magosok annyit fogyasztottak, mint most egy 16. :)
Illetve az, hogy konkrétan melyik cput veszik bele a komp. listába, az a gyártó döntése (is).
Ha potyka a vrm egy 16 magosnak, akkor (is belerakják, mert jól néz ki :D ), azt ki is hagyhatják és csak a 2 legkisebb típust engedélyezik, stb. Ez a teljes "családdal szembeni erőszak", ez "mű"-balhé. Ami látszik is a 320-as beta bios-os képen.
Pont olyan, mint pl. Intelnél volt a 1151 v1 / v2. Ott is mondtak mindent, miért is kell és miért is nincs átmenet. Épp csak igaz nem volt egyik állítás sem. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1747) AsakuraDave válasza Piszmaty76 (#1743) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Miket beszélsz mi az, hogy nem nekem készültek? :DD
A B550/X570 lapok nem nekem készültek az tény.
Érdekes, hogy simán működik b550 és x570 alatti chipsetben is a proci és semmivel sem lassabb. Akkor miért vegyek gen4-es lapot amit nem tudok kihasználni?

Nah te mit használsz ki a csodás 150k-s lapodból?
Főleg egy 3800X meg 1080 GPU-val?
Kérlek magyarázd el mert fogalmam sincs, nem tudom felfogni mi az amit az a k.va drága lap neked ad...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1748) Jacek válasza AsakuraDave (#1727) üzenetére


Jacek
veterán

Van ez a vicc tudod, bemondják a raádióban hogy egy örült szembe megy az autópályán..... többit rakd össze ha megy :DDD
Te itt szövegértésről írsz? :D Alapvető gondolkodásbeli problémák állnak fent nálad, de ez egy szabad ország.

(#1749) AsakuraDave válasza Mumee (#1740) üzenetére


AsakuraDave
őstag

X470 top end lapokról ugatok már 2 napja, hogy azok simán bírnák VRM-ből...
X570 értelmes VRM? Jah igen a 100k+ lapokba: [link]
MEG X570 Ace alatt semmit nem vennék.

Max B550 érheti még meg de ott meg azért savanyú a szöllő, hogy alig van gen4 lane ;]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1750) Mumee válasza AsakuraDave (#1744) üzenetére


Mumee
őstag

Ez olyan, mint a VGA-knál a táp. Számolni kell a retardáltakra is, akik beteszik a 7e Ft-os Codegen-t meg Akyga-t. Ezért ajánlanak 750W-os tápot, mert azzal még ezek a szarok is elviszik.
Itt ha kiadod, hogy fusson B450-en, akkor vállalod hogy a nyomorultnak fut a legalpáribb lapon is.
BIOS upgrade ugyan ez. Hivatalosan problémás az idióták miatt.
Főleg, hogy AMD csak a mikrókódot adja, magát a BIOS-t köré a lapgyártók írják.
Ezért is tudták megkerülni az AMD-t a B450 vs 3000-es Ryzen idején is.
Meg a PCIE gen4 B450-X470-en is ezért megy bizonyos bios-okkal.

Nekem X570 TUF volt, ami ugyan úgy elegendő VRM-ben mindenre és 68e Ft volt 20e-es ajándékkal.

Gondolom az X470 nem elég mainstream, hogy hamarabb foglalkozzanak vele a lapgyártók, mint a B450-el. Úgy vannak vele, hogy X470 ráér januárig. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.