Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) hokuszpk válasza Locutus (#18800) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"pbo-t manualra raktam 142/95/140,"

ezzel sikeresen belotted a gyari default pbo limiteket, en nemlepodom meg rajta, hogy nemvaltozott semmise :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18802) fudi2002 válasza Locutus (#18800) üzenetére


fudi2002
veterán

Naná hogy attól nem változik. A felső határ a lapod miatt annyi amennyi. Sajna akkor annyit tudsz csinálni, negatív offset picit, -0,05 pölö. De itt figyelni kell, mert ha sok akkor meg beesik tőle az egy- és kevésszálas teljesítmény.

hokuszpk: a fesz legfelső határa nem függ ettől. Egyedül CO +30-al lehetne ilyet elérni vagy offsetelve szándékosan a vcore-t. Abszolúte nem normális, hogy ennyit kap, defaultnak meg pláne hajmeresztő számomra, viszont nem meglepő :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18803) Locutus válasza hokuszpk (#18801) üzenetére


Locutus
veterán

Félreérted, ez volt a cél :) Ezt beszéltük fudival, hogy lőjem be manual defaultra.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18804) fudi2002 válasza Locutus (#18803) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha még van kedved szenvedni, annyit ki lehet próbálni felraksz egy régebbi bioszt amiben tuti van az a Performance Enhancer és kikapcsolod, de sztem offseteld le és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18805) xward


xward
tag

Sziasztok
R5800X hez
Melyik lap volna jobb
Asus Rog Strix B550 F Gaming
Vagy
Asus Rog Strix B550 E Gaming

Az utóbbival szemezek corsair 3600mhz ramokkal
:R

by xward

(#18806) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! B550 Toma lap, melyiket célszerű feltenni ezek közül?
Biosból van csinálva minden. Lassan megy fel az új Win10.

(#18807) Locutus válasza fudi2002 (#18804) üzenetére


Locutus
veterán

Most hirtelen annyit tettem, hogy elvettem 5-öt a PPT/EDC/TDC-ből is.
Hőfokok kb -1 fok (talán), multicore score ugyanaz maradt, a single core meg feljebb ment 1600-ra :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18808) PuMbA válasza BullKoxa (#18806) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegyiket :) Egyik se feleslegesen van ott.

xward: Mindkettő felső kategóriás lap, szóval mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18809) fudi2002 válasza Locutus (#18807) üzenetére


fudi2002
veterán

Azon limitektől nem fog megváltozni a max vcore amit lap ad. Azok az allcore terhelést befolyásolják, a scalar pedig az allcore és az 1core közötti terheléseket. Próbáld ki hogy limitek autón és a vcore-t tedd offsetre, negatív és 0,05v. Nézd meg, hogyan boostol így.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18810) hokuszpk válasza xward (#18805) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolod, hogy az E es az F kozott jelentos kulonbseg van proci es ramkezeles szempontjabol ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18811) xward válasza hokuszpk (#18810) üzenetére


xward
tag

már néztem jó formán teljesen ugyan az
csak az ára nem :)

by xward

(#18812) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok 5800x3d ről van valami info hogy mikor lessz kapható? Meg hogy milyen árban lessz?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#18813) steewcv65 válasza Hencso (#18812) üzenetére


steewcv65
őstag

Nincs hivatalos :(

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#18814) Hencso válasza steewcv65 (#18813) üzenetére


Hencso
Ármester

Az nagyon jó lehet csak a kiváltságosak kapják meg 😃

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#18815) -FreaK- válasza Hencso (#18814) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pár napja kérdeztem ugyan ezt (az elsőt), azóta semmi új hír nincs róla mióta bejelentették, akkor pedig csak annyi hangzott el, hogy tavasszal. Még el sem kezdődött a tavasz, szóval türelmesnek kell lenni.. (mondom én.. mostazonnalvennémmikorjönmá'!!! ;] )

(#18816) N_A_S


N_A_S
veterán

Mivel karanténba kerültem ezért rengeteg szabad időm van, igy a héten neki állnék a CPU+RAM tuningnak. Van esetleg ASUS lapokhoz valamiféle OC Guide?

https://tinyurl.com/phnas

(#18817) tusi_


tusi_
addikt

Habar megvan a magam velemenye, de azert a profiktol is megkerdeznem, hatha rosszul latom.

A VGAmrol lejar a gari ev vegen es nem szeretnem gari nelkul tovabb hasznalni. Ez olyan baromsag a reszemrol, de soxor eltem mar at, hogy az eszkoz roviddel a lejarat utan megdoglott, igy bukom az egesz arat :(

Szoval. Szerintetek, kitudna hajtani az 5800x egy mcm gpu-t rendesen?
wqhd ban jatszom high beallitasokon, ennel csak lejjeb megyek, ha nem lenne meg az fps, ultra nem erdekel.

A cel 120 fps. Elmeletben a cpu-m ezt most is tudja, egyelore minden game megy igy meg a 6800-al is, de ha elvadul a helyzet az uj jatekoknal, akkor a "7800XT" - ha ez lesz a neve - tenne a dolgat.
Most atlagosan 20-30% kozott megy a cpu, mig a kartya szenne tuningolva folyamatosan 97-99% on teker.

Velemenyem szerint menne, bar ez sok minden mastol is fugg, mint grafikai komplexitas, optimalizaltsag es igy tovabb...

Megtartanam a jelenlegi platformot, mig a ddr 5 sebesseg es arak elerik a normalisat.

koszi

eat, sleep, play, replay

(#18818) varmi2 válasza tusi_ (#18817) üzenetére


varmi2
nagyúr

A Ryzen 5800x ki fog szolgálni a következő generációs vga-t is (7800xt)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18819) PuMbA válasza tusi_ (#18817) üzenetére


PuMbA
titán

"Most atlagosan 20-30% kozott megy a cpu"

Megválaszoltad a kérdést :) A világ kiegyenlít, én pont az ellenkeződ vagyok, nekem még sose döglött meg semmi. Például csak nézek, amikor emberek 3 helyre biztonsági mentenek meg hasonlók, mert nekem az adataim csak 1 helyen vannak, épp azon a meghajtón, ami benne van a gépben. 25 év alatt még nem hagyott cserben egy HDD, SSD vagy pendrive sem. Egyszer vettem LCD TV-re 5 év garit, de azóta sose, mert 5 évnél tovább bírják nálam.

[ Szerkesztve ]

(#18820) Tom456 válasza tusi_ (#18817) üzenetére


Tom456
tag

Akkor már inkább 5900X és azt jobban is tudod hűteni :) (De az 5800X is bőven elég)

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#18821) fudi2002 válasza PuMbA (#18819) üzenetére


fudi2002
veterán

Távszerencseküldéssel nem foglalkozol? :) Tudod, "küldöm az energiát, kezeket a tvre vagy tabletre"

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18822) PuMbA válasza fudi2002 (#18821) üzenetére


PuMbA
titán

:DDD Mélyen belegondolva az eltelt évekbe, 2 dolog romlott el nálam. Egy egér és egy hangfal. Csak félig szerencse, mert az igazság az, hogy nálam kevés eszköz fordul meg. Ritkán cserélek és ami kibír 2 évet, az nagyon jó eséllyel kibír 6-8-at is. Na meg ezeket tartom be: megjelenés után pár hónapig várok, mert nemcsak drágább ilyenkor a termék, hanem az első darabok között van a legtöbb hibás cucc - még nem "járatódott be" / nem lett finomhangolva a gyártási folyamat. Meg minőségibb gyártóktól veszek, ami nem jelenti a drágát. Inkább lejjebb adok a tudásból / teljesítményből.

[ Szerkesztve ]

(#18823) Alpi.


Alpi.
addikt

Ez mekkora ! :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#18824) fudi2002 válasza Alpi. (#18823) üzenetére


fudi2002
veterán

:C

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18825) tusi_ válasza PuMbA (#18819) üzenetére


tusi_
addikt

2011 ben vettem egy LG plazmat, mai napig is megy! Viszont!!! 2 ev 3 honapos koraban elszallt a tapja, meg a vezerlo elektronika, - vszeg tap vitte magaval - es az uj ar felet ra kellet kolteni a javitasra, mert nem volt penzunk ujra.

A vicc az, hogy a beepitett tap azota is megy gond nelkul!A regi tap, a vilagos kepeknel, ahol nagy az aramfelvetel sipolt, rgo mar a hataron volt.

Kerdes, habar tudom a valaszt: miert nem a jo tapot epitettek be elsore? :D Nincs tobb bevetel? 11 evig nem folyik be love egy vevotol? :)

Azota en mindig veszek plusz garit, nekem tobbet er a nyugi, mint az a par penz.

eat, sleep, play, replay

(#18826) tusi_ válasza Tom456 (#18820) üzenetére


tusi_
addikt

5800X megvan mar egy eve es imadom, nem is szeretnem cserelni meg vagy 2 evig, mert addig van ra meg gari, meg eddig mindenre is eleg volt :) .
Addigra talan mar lesz normalis ddr5 es Zen 5...

eat, sleep, play, replay

(#18827) tusi_


tusi_
addikt

Köszi a valaszokat, ezt szerettem volna hallani. Egyedul tapot kell majd cserelnem, mert lehet, hogy a 600w nem lesz eleg a mcm gpu-nak. De szivesen hallanam azt is, hogy "de eleg lesz" :D

eat, sleep, play, replay

(#18828) Tom456 válasza tusi_ (#18826) üzenetére


Tom456
tag

Bocsi, akkor benéztem, azt hittem procit akarsz vásárolni :D

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#18829) tusi_ válasza Tom456 (#18828) üzenetére


tusi_
addikt

Np.
Azt szerettem volna Toletek hallani, amit vegul hallottam is :)

eat, sleep, play, replay

(#18830) PuMbA válasza tusi_ (#18825) üzenetére


PuMbA
titán

"2011 ben vettem egy LG plazmat, mai napig is megy! Viszont!!! 2 ev 3 honapos koraban elszallt a tapja, meg a vezerlo elektronika, - vszeg tap vitte magaval - es az uj ar felet ra kellet kolteni a javitasra, mert nem volt penzunk ujra."

Értem, LG TV-m sosem volt. Mondjuk a másik, amit nem írtam le, hogy én mindig a lehetőségeimhez képest bőven alul vásárlok. Nem tudom, hogy hogy alakult ki bennem, de érdekes szokás. Ha most minden eszközöm egyszerre elromlana, simán meg tudnám venni ugyanazt a TV-t, a PC-t azonnal. Én valamiért így kerülöm el, hogy aggódást a plusz gari helyett. Például el nem tudom képzelni sose, hogy 20 milláért autót vegyek, ha például 50 évesen nagyon gazdag lennék. Letörik a visszapillantó és fél millát fizessek? Soha :D

[ Szerkesztve ]

(#18831) tusi_ válasza PuMbA (#18830) üzenetére


tusi_
addikt

Jott egy kulfoldre koltozes akkortajt es nem ugy jott ossze a dolog, ahogy gondoltam es feleltuk szinte az osszes penzunket. Akkor meg jott ez is. :)
Most visszagondolva mar szep emlek, mert innen szep felallni es gyozni, de azert kicsit fel..ott a dolog. Azota is csak LG megjelenitoim vannak, egyikkel sem volt meg baj amugy...
Hitelre nem vasarolok es mindig ar/ertek arany alapjan valasztok cuccot. :)

eat, sleep, play, replay

(#18832) N_A_S


N_A_S
veterán

Úgy néz ki visszatértek a ramok :C :
ű

Az L3 cache magas Latency-je az normál? Úgy értem hogy magasabb mint R5-3600-nál volt.

https://tinyurl.com/phnas

(#18833) steewcv65 válasza N_A_S (#18832) üzenetére


steewcv65
őstag

Nalam minden egy picit alacsonyabb,de a memory latency 58 korul van

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#18834) fudi2002 válasza N_A_S (#18832) üzenetére


fudi2002
veterán

Nah akkor megyen :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18835) hokuszpk válasza N_A_S (#18832) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az L3 cache magas Latency-je az normál?"

Win 11 :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18836) N_A_S válasza fudi2002 (#18834) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen, még a proci tuninggal kellene dülőre jutni...

#18835 hokuszpk
Win10 :P

https://tinyurl.com/phnas

(#18837) Lendova


Lendova
őstag

Hétfő óta van egy 5800X-em.
Eddig jól kitolt limitekkel 15750 pötty Cinebench R23-ban (6* -30 és 2* -25 a Curve Optimizer-ben).
Az agyon tesztelt 3800MHz-re (3700X mellett) pedig dobtam egy lépcsőt, majd kiderül stabil-e:

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#18838) N_A_S válasza Lendova (#18837) üzenetére


N_A_S
veterán

Ugyanilyen ramom van, ha ez az ami az adatlapodon szerepel. Milyen fesz mellett tudja ezt? Egy ZenTimingsot be tudnál szúrni?

https://tinyurl.com/phnas

(#18839) Lendova válasza N_A_S (#18838) üzenetére


Lendova
őstag

Ugyan ezekkel a beállításokkal használtam, csak a Ram kapott +0.02 voltot. Azt nem tudom kijelenteni, hogy bírta is volna, mert az IMC-re dobott hibát, de 3800-ra agyon lett tesztelve.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#18840) xward


xward
tag

Sziasztok
Érdeklődnék 5800X hez használ valaki aio vizhűtést
Kinek hogy alakulnak a hő fokok
Tudom beállítástól is függ
Csak mégis tudjak valami alapot mert már annyi fajta van és kitudja melyik jó
Köszönöm előre is
:R

by xward

(#18841) varmi2 válasza xward (#18840) üzenetére


varmi2
nagyúr

Melyik jó, röviden, egyik sem. Nem jobbak, mint egy toronyhűtő. Ami lényegesen jobb, azaz épített víz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18842) PuMbA válasza varmi2 (#18841) üzenetére


PuMbA
titán

:K

(#18843) Trailblazer válasza xward (#18840) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jelen (NZXT Kraken X63), de itt allcore 4400-on megy, és így látok terhelés alatt 59-63 fokokat. Amikor egymagos terhelés szalad fel, akkor a 71-be is belenyal. Szerintem ez annyira nem rossz.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18844) palfitom válasza xward (#18840) üzenetére


palfitom
félisten

Az Arctic Liquid Freezer II sorozat kb. ár-érték bajnoknak titulálható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18845) Raidon


Raidon
őstag

DeepCool CPU Water Cooler – CASTLE 240 RGB V2
Erről esetleg valakinek vélemény?

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18846) Kolbi_30 válasza xward (#18840) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nzxt kraken x63. Sok teszt után úgy 74 fok a vége, játék meg egyéb alatt 50-55 között. Áll core 4600 1.28 és 1.3 közt mozog a fest úgy van belove

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#18847) tusi_


tusi_
addikt

Akinek van sok penze es kesz a kihivisaokra talan varnia kene aprilisig. Allitolag ekkor jon a Zen 4 es 15% IPC, 8% alcore/single core turbo pluszt hoz. :Y

eat, sleep, play, replay

(#18848) Kolbi_30 válasza Kolbi_30 (#18846) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Jó ez az autókorrekció..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#18849) Raidon válasza tusi_ (#18847) üzenetére


Raidon
őstag

Csak tudnám, hogy miért lenne érdemes cserélni ilyen sűrűn úgy, hogy elég sok játékban alig éri el az 50% kihasználtság-ot. Értem én friss architektúra meg kevesebb fogyasztás etc... De akkor is. Mondjuk ha nem számítana a pénz akkor tuti mindig cserélnék. :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18850) tusi_ válasza Raidon (#18849) üzenetére


tusi_
addikt

Semmiert. De ha nem lenne most rendszerem es szeretnek ujjat - es tele lennek level - tutira megvarnam azt.

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.