Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Raidon válasza xward (#18700) üzenetére


Raidon
őstag

BIOS-ban mondjuk az Új CPU előtt default-ra raktam mindent.
Esetleg szösz a foglalatba ilyesmik.
Felraktam a legújabb BIOS-t. És semmi hiba. Esetleg a hűtő nincs nagyon ráhúzva?

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18702) hokuszpk válasza AtHoS (#18694) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert mondjuk a lap már megvolt, és csak a procit cserélte benne ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18703) R3laX válasza xward (#18700) üzenetére


R3laX
addikt

Rakd fel a legújabb 1.2.0.3C Agesa biost hozzá, jelenleg a B550-es Asus-okhoz is ez a legjobb és legújabb. [link]
5800X-eknél is előfordultak amúgy hibás darabok, amik nem vitték a gyári PBO-t. Emiatt simán újraindulhat, de meg kell akkor nézni tényleg, hogy beszerelésnél nem történt e valami, vagy másik alaplapban letesztelni. RAM modulokat ki, majd újra betenni. A2 B2 slotokban megcseréled a két modult. Ja látom ez már volt. Proci betápot lecsekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#18704) R3laX válasza xward (#18700) üzenetére


R3laX
addikt

Esetleg még annyi, hogy frissítés közben kapcsold ki a PBO-t bios-ban, meg megér úgy is egy tesztet a windows. Persze mellette minden default-on legyen.

(#18705) PuMbA válasza hokuszpk (#18702) üzenetére


PuMbA
titán

Leírta, hogy minden újonnan van, ez egy most összerakott gép, szóval amit írsz, nem lehetséges :)

[ Szerkesztve ]

(#18706) hokuszpk válasza PuMbA (#18705) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

még a Zen2 topicban irta, hogy előbb 3600X volt benne, szóval te azt a topicot nem olvasod :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18707) PuMbA válasza hokuszpk (#18706) üzenetére


PuMbA
titán

Hát, akkor megzavart a "Minden alkatrészem vadi új" sor :N

[ Szerkesztve ]

(#18708) xward


xward
tag

Sziasztok!
nos szét szedtem a gépet teljesen majd össze raktam vissza
vissza dugtam a ventiket is a 2db 14 cm is
rendszer indit majd windows betöltési képernyőnel mindig ujraindult vagy 5 x
majd kikapcs a 2db 14 cm venti le majd intitás és el is indult
nos ahiba még igyis fenn áll mert mikor valamit megakarok nyitni akkor ujra indul piros jelzéssel
a pbo t kikapcsoltam deafultra minden csak ott meg a progik nem akartak indulni befagytak
pl aida cpu-z armury create
probából felraktam a régebbi biost is amitől a cpu támogatás van de semmi
az m2 -t átraktam másik slotba ,de semmi
nos hétvégére lesznek pót alkatrészeim amiket kölcsön tudok kérni
memoria , táp
még annyit hagy kérdezzek már most ha esetleg veszek egy asus b550 es lapot
akkor van esély rá hogy azzal normálisan fog müködni
vagy esetleg azzal is csinálhat igy?

by xward

(#18709) varmi2 válasza xward (#18708) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem a ram a ludas. Alapon próbáltad, azaz 2133MHz-n?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18710) xward válasza varmi2 (#18709) üzenetére


xward
tag

szia igen ugyis probáltam már

by xward

(#18711) hokuszpk válasza xward (#18708) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mielőtt bevasarolsz ha tudsz kerj kolcson egy lapot is, es probald ki, nehogy a vegen az deruljon ki, hogy cpuval van problema.

** még 1 hulye otlet : amikor cserelted a procit, akkor lehuztad rola a tapot ? ha igen, akkor veletlenul a 8-as cpucsatira nem egy pci-e dugot toltal ra ? Bar azzal egyaltalan nemlenne szabad elindulnia.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18712) xward válasza hokuszpk (#18711) üzenetére


xward
tag

Szia sajnos lapot nem tudok szerezni igy marad a táp és a ram próba csak azt tudok kérni
A 8 as cpu nem cseréltem meg minden ugyan úgy volt hagyva
Kivettem a 3600x et belőle és csak egy resetet csináltam
A 5800x előtt a 3600x el ez a config szépen ment
Csak a m2 lett cserélve még meg a cpu hűtő

by xward

(#18713) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Van valami konkrét infó, hogy mikor lesz kapható a 5800X3D ?

(#18714) ironer23


ironer23
csendes tag

Helló mindenkinek!
Frissen beszereztem kis hardverújítást, nevezetesen: egy B55 Gigabyte Aorus elite V2 lapot , és egy Ryzen 7 5800X procit.
Kérdésem: kinek hogy alakult az átlag hőmérséklet a procival?

(#18715) Kolbi_30 válasza ironer23 (#18714) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nálam tesztek alatt 73-75 fok..játék alatt nem nagyon megy 50 fölé

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#18716) fejesg2 válasza ironer23 (#18714) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Nekem 70 fokon megáll pár óra folyamatos játék (FHD) közben is.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#18717) Fitzgerald válasza ironer23 (#18714) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Játékokban 70-80 fok, ez 25 és 60% közötti procihasználatot jelent nálam általában, 1440p-n.
Ref. 6700 XT van mellette.
Nagy, szellős ház, Asrock B450 Pro4.
Curve optimizer 4 mag -26, másik 4 mag -30.
PPT: 95 TDC: 90 EDC: 80
Cinebenchben 81-82 fok, R20 6000, R23 15700.
Arctic Freezer II 240 hűti, front panel mögött van a radiátor, intake.
Egy 120mm-es Arctic P120 fújja a VRM-et hátulról, két 140-es Wingboost 3 az exhaust a ház tetején.

(#18718) ironer23


ironer23
csendes tag

Igen nekem is 70 fok játék alatt, és kicsit sokallom. Alap pötyögésen, böngészésnél 45-50
Erre valami ötlet?
Procihütö: AIO Coolermaster Masterlyquid 240, Ram 32Gb Predator 3200Mhz(XMP profile választva BIOSban)
Ház Zalman Z9, 2db 14 centis Noctua hűtőventillátorral

(#18719) Tom456


Tom456
tag

#18718 ironer23
Próbálj rá az ECO modra, vagy ha van kedved szórakozni akkor a Curve optimalizerra, sokat lehet javítani a helyzeten... és ha rám hallgatsz, elpasszolod azt a hűtőt és veszel valami hatékonyabb léghűtést.

[ Szerkesztve ]

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#18720) Szpisti válasza ironer23 (#18718) üzenetére


Szpisti
addikt

Ha visszaolvasgatsz, megtudhatod, hogy az 5800X az egyik legforróbbfejűbb proci.
Nekem egy (nem mai darab) Corsair Hydra H110 hűti (280mm), és pl. Cinebench alatt 85 fokig is felkúszik auto PBO-val. A Windwosban csak böngészésnél 37-38 fokon elvan.

[ Szerkesztve ]

(#18721) ironer23


ironer23
csendes tag

Most hülyének fogok tünni(tudom google a barátom, de kérdezni nem szégyen)
Kérdés 1: Ezt az ECO módot hol lelem?
Kérdés 2: Curve optimalizerhez hasznos tanács?
Kérdés 3: Milyen hűtőt ajánlanál? Dark Rock Próban illetve Noctuaban gondolkodnék akkor már. RGB nem feltétel

(#18722) tusi_ válasza ironer23 (#18721) üzenetére


tusi_
addikt

70 fok jatek alatt erdekes. PBO val nalam CP2077 alatt kb 58-62 fok, allcore oc val 48-52. Ez a jatek nyeli be a legjobban a gepet, legalabb is amikkel en jatszom. RDR2-ben 38-46 fok kozott megy pl, pedig az sem semmi jatek.

Noctuanak 1 szavazat, nalam dh15 huti a cpu-t, eleg jol. DR Pro kb ugynazat tudja, de a noctuanak szebb a designje :D

eat, sleep, play, replay

(#18723) PuMbA válasza tusi_ (#18722) üzenetére


PuMbA
titán

Az Arctic Freezer 35 meg kb. ugyanazt tudja, mint a DR Pro, szóval ha a márkanév nem fontos, akkor meg lehet spórolni 15-20 ezret és még a szerelés is sokkal egyszerűbb a kis méret miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18724) Fitzgerald válasza ironer23 (#18721) üzenetére


Fitzgerald
veterán

1. Valószínűleg lap függő, de ott keresd, ahol a PBO-beállításokat is találod. AMD Overclocking, vagy hasonló nevű menüben lesz.
Ha nem találod, a PBO limiteknél állítsd be ezeket az értékeket: PPT: 88 TDC: 60 EDC: 90

2. Per core -5-el kezdj, az összes magon egyszerre, aztán nyomj két kör Cinebench-et hogy lásd, stabil-e. Ha nem stabil, kezdd magonként visszavenni a -5-ös offsetet, majd teszt Cinebench-el, amíg meglesz hogy mely mag(ok) nem bírják a gyűrődést.
Ha stabil -5-el, akkor -10-el próbálkozz az összes magon, és így haladj felfelé (illetve lefelé) ötösével, amíg meg nem lesz, hogy melyik mag mekkora offsetet bír stabilan.

3. Deepcool Assassin III, ha high-end léghűtést akarsz. Most 27k-ért kapni, Noctua D15 teljesítményű hűtő.
Ha budget ár/érték bajnokot, akkor meg Arctic Freezer 34 eSports. Ez azért valamennyire nyilván elmarad teljesítményben a D15/Assassin III keliberű hűtőktől.
Csak aztán beférjen a házba, meg a ram clearance-nek nézz utána.

(#18725) ironer23 válasza Fitzgerald (#18724) üzenetére


ironer23
csendes tag

A Deepcoolt megnézem.
A házban lenne bőven hely, a Ram Clearence kérdéses

(#18726) hokuszpk válasza xward (#18712) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Csak a m2 lett cserélve még meg a cpu hűtő "

az m2 meghajtot tudod tesztjelleggel helyettesiteni ?
nekem a b350 lapban amikor 512GB -rol 1TB -re csereltem, akkor emelni kellett a soc feszt, mert instabil lett az egesz ketyere.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18727) hokuszpk válasza -FreaK- (#18713) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valamikor tavasszal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18728) xward válasza hokuszpk (#18726) üzenetére


xward
tag

Szia van 1 sima 1 tb os segate barracuda elfekvőbe arra megpróbálom holnap feldobni a rendszert
Külföldi oldalakon olvasgattam ma az 5800x ről
Hat elég sok emberkének van jelen ez a random ujra indulás
És elég megosztott válaszok , beálitási tippek vannak ,elég sokat ki is próbáltam de csak rosszabb lett
Igy marad még hétvégére a táp ,és a ram ,amit majd ki birok cserélni tesztelésig
Ma beszéltem a pcx el ahonnan a cpu t vettem le irtam a hiba jelenséget ,igy erre azt mondták küldjem vissza
Hat már nem tudom mit tegyek még igy nem jartam hogy minden új és nem megy normálisan a gépem
Jöv héten veszek egy asus b550 e gaming ot meg egy 750w tápot ha azzal sem lesz jó küldöm vissza a cpu t gariba

by xward

(#18729) Bib válasza xward (#18728) üzenetére


Bib
őstag

Ha egyből mondták küld vissza,gondolom nem te vagy az első. Ha az előző proci jól ment az elméletileg kompatibilis alaplapban ez meg nem és közben nem történt szerelési hiba vagy hasonló,akkor a hibaokozónak a cpu kell lennie.Én már sokszor leírtam,olyan nincs hogy állítgatni kelljen, egy gépnek alap bios beállítással mennie kell.Persze lehet xmp stb. de alapon használható kell legyen.Én küldeném vissza, teszteljék ők, szerintem a próbálkozásokra ne költs addig.

(#18730) joysefke válasza xward (#18728) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

BIOS reset, BIOS update volt?

(#18731) xward válasza Bib (#18729) üzenetére


xward
tag

Szia
Hogy eddig ezt miert nem irtam le
Nos meg érkezett a cpu ,szép lassan bele raktam a lapba stb
Biost tudtam hogy a leg újabb van fent közben teljes reset megtörtént
Akkor köv első indítás bejön a kép new cpu stb f1 bios
Minden hagyva alapon boot beálitás pendrive ról windows telepítéshez
F10 mentés
Ujraindul és mit irt ki no cpu
Vagy 3x
Majd bejött valami irás már nem igazán emlékszem csak arra hogy kérdezett valamit és y és n volt a válasz lehetőség
Már azt sem tudom mire nyomtam rá elsőre az y ra vagy az n re
De elsőre nem jött be a gép ugyanugy no cpu volt majd megint kérdezett akkor nyomtam valamelyikre és úgy jött be
Nos jött a telepítés
A 970 evo ra elég gyorsan felis ment a rendszer
De mikor a fiók hozzá adásához értem már akkor újra indult töbször töbször bejött a számítógép javítása stb mire megint lehetett folytatni ugyan onnan
Nos a többi meg adott random ujra indul ha úgy van kedve legtöbször csak az ha egy progit akarok megnyitni egy darabig megy majd restart random olykor 2x 3x is ujra indul window betöltö képernyőnél
Nos lehet vissza küldöm még szeretném megnézni másik memoval meg táppal ha azzal is úgy csinál akkor megy visdza gariba
Köszönöm a sok hozzá szólást mindenkinek aki segített
a tanácsaival , tapasztalataival
:C :R

by xward

(#18732) R3laX válasza xward (#18728) üzenetére


R3laX
addikt

Küld vissza, én is azt tenném. Írtam is korábban ugyanezt az 5800X problémát.

(#18733) -FreaK- válasza xward (#18728) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem is volt egy ilyen hibám tavaly, először ritkán fordult elő, aztán egyre gyakrabban. Mint a végén kiderült, az SSD-m haldoklott, vettem is újat. Szóval tényleg sok minden lehet :)

(#18734) Timer


Timer
veterán

"Vagy 3x
Majd bejött valami irás már nem igazán emlékszem csak arra hogy kérdezett valamit és y és n volt a válasz lehetőség
Már azt sem tudom mire nyomtam rá elsőre az y ra vagy az n re
De elsőre nem jött be a gép ugyanugy no cpu volt majd megint kérdezett akkor nyomtam valamelyikre és úgy jött be"

Az ember azt gondolná, hogy egy szakmai fórumon ilyet nem olvas majd, csak micikétől a titkárságról, de ma is tanultam valamit.

Édesf_szom. :W

Nem baszogatásképp, de ha tré a géped, megy a hibafeltárás ezerrel, amihez asszisztálnak itt páran, nem lett volna célszerű elolvasni azt a nyüves kiírást?! Valamelyest egyszerűbb úgy hibát feltárni, ha nem a BudapestTV kollektíváját kell segítségül hívni konkrét tények és információk hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#18735) xward válasza joysefke (#18730) üzenetére


xward
tag

szia igen volt
de viszont külföldi oldalon olvastam olyat is hogy mivel a bios volt frissitve a ryzen 3600X el
akkor ez a 5800x nemfog megfelelően müködni

teszek fel pár db képet hátha ki szurtok valamit

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

by xward

(#18736) Locutus válasza xward (#18731) üzenetére


Locutus
veterán

Az a kérdés valszeg a TPM volt, olyankor jelzi, hogy új CPUt észlelt... mondjuk jó kérdés, hogy mi történik ha arra nemet nyomsz :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18737) xward válasza Locutus (#18736) üzenetére


xward
tag

igen az volt csak arra nem emlékszem mire nyomtam elsőnek
ezt lehet orvosolni valahogy?

by xward

(#18738) Raidon válasza xward (#18735) üzenetére


Raidon
őstag

Ez hülyeség. Miért ne működne ha másik procival upgradelsz BIOST? 2700X-el frissítettem minden gond nélkül belement az 5800X azóta lapot is cseréltem. Nekem akkor volt ez a No CPU bajom mikor véletlen a cpu hűtőt agyonhúztam. Kicsit lazítottam rajta és nem volt utána semmi hiba. Nyilván nem azt mondom, hogy ez a gond csak egy tipp. Amúgy friss telepítés GPT partícióba kell rakni az oprendszeri SSD-t és UEFI be kell telepíteni. Én így csináltam semmi gondom vele. Csak gondoltam egy próbát megér.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18739) varmi2 válasza xward (#18735) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem alaphelyzetben nem megy a cpu-z ben a feszültség 0,96-1V alá, lehet neked ez a baj, hogy lemegy 0,7V-ra is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18740) Robi_73 válasza xward (#18735) üzenetére


Robi_73
őstag

Az első képen, a +12v-on mért 10.191v-os érték szerintem sok mindent elárul. Főleg úgy, hogy komoly terhelést sem kapott a gép a kép elkészültekor. Próbára mehet bele egyből egy másik tápegység.

Robi73

(#18741) joysefke válasza xward (#18735) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem nincs még 5000-es, még csupán szemezek vele. :B

Én az alaplap BIOS-ában kikapcsolnám az összes nyugalmi állapotra vonatkozó energiacsökkentő opciót nem csak a CPU hanem a táp viszonylatában is.

Aztán az összes kábelt kihúznám újrabedugnám.
Aztán kb mindent lehúznék egyetlen -lehetőleg nem sata- háttértár kivételével.
(Nekem anno volt hibás SATA kábel problémám és random újraindulásokban nyilvánult meg.)
Memória default beállításra plusz egy Memtest.

(#18742) ironer23


ironer23
csendes tag

Helló megint!
Nézegettem a Highend léghűtéseket a kis 5800X-emre, és hát a RAM miatt neccesnek érzem sajnos az elférést.
Esetleg jobb minőségű AIO hűtőket tudnátok ajánlani?
Vagy ha esetleg a mostani hűtőmre(Coolermaster Masterliqiud 240) jobb minőségű csendesebb ventillátorokat tennék az tudna segíteni?

(#18743) Danex


Danex
addikt

5800X mellé milyen ramot vennétek? Úgy érzem tuning RAM már nem érné meg úgy hogy vélhetően utolsó generáció ami ddr4. Játék a fő felhasználás, tuninggal szeretek játszani, de most már nem fizetnék érte magas felárat.

2x16GB lenne a cél

Köszi:R

(#18744) 4264adam válasza Danex (#18743) üzenetére


4264adam
veterán

[Crucial 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 46k]

Ha nem a szerencsések közé tartozol mint az én és másik kolléga esetében csak 3733Mhz CL16-ig tudod húzni, ha szerencsés vagy akkor 3800Mhz CL15 vagy felette.

(#18745) fejesg2 válasza Danex (#18743) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Ez jó kérdés, engem is érdekelne a hozzáértők javaslata. Csak azért is, hogy érdemes-e vajon lecserélnem a 2x16GB Aegis 3200-as kitet?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#18746) 4264adam válasza ironer23 (#18742) üzenetére


4264adam
veterán

[ARCTIC Freezer 34 11k]

40-ért is csak belépő játékvizet kapsz, nemhogy 22k kategóriában. Kicsi hőátadó felületre réztalp + ventillátor, nem borda kell.

(#18747) Tom456 válasza ironer23 (#18742) üzenetére


Tom456
tag

Arctic Freezer 35 esetleg? Itt már többen ajánlották ha jól rémlik... Ha meg más ventiket raksz a jelenlegire az sem fog segíteni, ott nem a ventikkel van gáz.

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#18748) 4264adam válasza fejesg2 (#18745) üzenetére


4264adam
veterán

[Dual Rank legyen és a Ryzen 5xxx-nél nem számít 3000Mhz felett jelentősen]

Ha szeretsz kísérletezni és hajlandó vagy ráfordítani 10 ezret akkor megéri a csere, de tapasztalni nem fogsz sokat :D Én sem ahogy 3200 Kingston-ról jöttem, csak a tuning kedvéért váltottam

(#18749) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Kijött a tegnapi nappal egy új BIOS a lapomra melyről ennyi infó van: ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) BIOS 2603
"Update AMD AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.6b
Lehet tudni, hogy az új AGESA mit tartalmaz? :)

(#18750) Kolbi_30 válasza Zsolty20 (#18749) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Szerintem, ha stabil a jelenlegi biossal minden. Akkor nem kell piszkálni, mert beleszarhat a ventilátorba.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.