Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) 4264adam válasza fudi2002 (#18500) üzenetére


4264adam
veterán

MSI B450M 3600X páros nekem is engedett aZ előző Kingston memorian felfelé Auton. Tuf 550 5600X semmit

(#18502) XmoD


XmoD
aktív tag

Egy kérdés:
Szerintetek egy ID-Cooling IS-50X-ről ha leoperálom a ventit és egy viszonylag 3-5 centi távolságból egy 200-as noctua ventivel fújom a hideg levegőt rá akkor egy 5700G tartható terhelve 60 °C környékén? Tervezek egy gépházat, két kamrás kivitelben és ezért jött fel a kérdés. :)

(#18503) tusi_ válasza PuMbA (#18492) üzenetére


tusi_
addikt

A tiednek nyitott az elolap ugye? Ha jol latom ez szunyoghalos, enyem viszont teljesen zart, habszivaccsal belelve.

A 802-hoz most kijott egy halos elolap, de sajnos a 601-re nem jo :(

eat, sleep, play, replay

(#18504) Alpi. válasza 4264adam (#18498) üzenetére


Alpi.
addikt

Mindenek előtt érdemes rápróbálni 1933-ra. Ha ott indul, 1900-on meg nem, akkor lehet, el kell engedni azt (1900-at), mert ott valamiért nem minden esetben akar működini. Fene tudja, mi(k)től függ, de van, hogy ott egyszerűen még post-olni sem hajlandó.
Lehet, hogy 1933-on már nem lesz hibátlan, jönnek a whea-k pl., de ha ott post-ol, 1900-on meg nem, mindenképp megspórolhatsz egy sor "fölösleges" kínlódást. (ha nem csak az 1867 + 33 Mhz -el kell megvívnod)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#18505) PuMbA válasza tusi_ (#18503) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. A zárt házzal az a baj, hogy jobban kell pörgetni a ventiket ugyanakkora hőfokhoz, azaz végeredményben hangosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18506) hokuszpk válasza XmoD (#18502) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en nemertem ezt a homersekletmizeriat, 90 fok van megadva ra, de 60 folott mindenki elkezd parázni. Ez mar nem az FX, amire aszontak a TJmax 70 fok.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18507) tusi_ válasza hokuszpk (#18506) üzenetére


tusi_
addikt

Csak a sajat velemenyemet mondom, masok nem tudom mitol tartanak.

1, Lehet, hogy 95 ig jok vagyunk, de mar 60 korul elkezd throttlingolni, veszi vissza a max orajelet.
2, Masik, hogy a cpu elettartamara nezve mindig jobb, ha alacsonyabb a homerseklete. Lattam der Bauer videojat, igaz, hogy extrem terhelest kaptak a cpu-k, de degradalodott is valamennyit.
3. Jobb latni most a 48 fokot RDR2 alatt, mint a 60-t. Fetis? Lehet, de mindneki ugy elvez, ahogy akar :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#18508) hokuszpk válasza tusi_ (#18507) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"1, Lehet, hogy 95 ig jok vagyunk, de mar 60 korul elkezd throttlingolni, veszi vissza a max orajelet."

ez igy van, a PB meg a PBO is igy csinalja, lehet picit ovatos volt a boost parameterzesevel az AMD :D

"2, Masik, hogy a cpu elettartamara nezve mindig jobb, ha alacsonyabb a homerseklete. "

lehet, de az utobbi 5 evben 4x csereltem cpu -t ( 1700 -> 2700 -> 2700X -> 3700X -> 3800XT -> 5700G ) // ja ez 5 csere // csak az 1700 -at adtam el, de biztosvagyokbenne, hogy az uj tulajnal kibir legalább 5+ evet, aztan meg... van aki szerint mar most is lassu... ;
// a szomszed kissrac meg valami FM2 + Radeon 7770 alapon is jol elvan... //

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18509) tusi_ válasza hokuszpk (#18508) üzenetére


tusi_
addikt

Sogorom egy i7 2700-t vagy mit hajt, kb 10 eves, ha nem tobb. (marmint a cpu, nem a sogor)

De azok meg kicsit sem voltak ugy kihajtva, mint a mostaniak. 5ghz? Volt vagy 3!

Ami engem zavar, az a hirtelen feszultseg/aramerosseg valtas. Egyik pillanatban 0 voltot kap, a masikban 1.5-t egy ket msecig es igy tovabb. Ha jol tudom, igazabol ez csinalja ki a cpu-kat, nem veletlen az LLC megjelenese.
Nekem igy jobban tetszik :)

eat, sleep, play, replay

(#18510) XmoD válasza hokuszpk (#18506) üzenetére


XmoD
aktív tag

6 literes térfogatban jobb elvonni minden hőt. :) A másik az, hogy a magasabb procihővel egyenesen arányosan nő a környező alkatrészek hőmérséklete. És igen van akinek erre áll fel, van akinek a bárdi autós naptárra. :)

(#18511) fudi2002 válasza tusi_ (#18509) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezzel már küzdöttünk 2 évet zen topikban is, meg lett tárgyalva 5000+1x, hogy önmagában a 1.5v nem káros.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18512) hokuszpk válasza tusi_ (#18509) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az LLC mar a ZEN elott is letezett, pedig a megjeleneskori Intel procik Speedstep / Speedshiftje nem valtogat ennyire gyorsan, mint a ZEN(+|2|3), es nem lovi fel ennyire brutalisan a feszt, mint neha a PBO 1-2 ezredmasodpercre.
De miert nem lehet elfogadni, hogy a ZEN(+|2|3) direkt igy van kitalalva ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18513) hokuszpk válasza XmoD (#18510) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"6 literes térfogatban jobb elvonni minden hőt. "

oke, ezt adom :D

"És igen van akinek erre áll fel, van akinek a bárdi autós naptárra. "

visszasírom Kalmár Zitát fiatalkoromból :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18514) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

Szaisztok,

Adott egy MSI B450 Tomahawk alaplap és jelenleg egy 3900X teljesit benne hibatlanul, de most lenne lehetosegem elcserelni a procit egy 5950X-re. Elvileg a legfrisebb BIOS tamogatja az 5000es szeriat szoval attol nem felek, a VRMektol viszont igen. Direktben fujom oket egy alacsony fordulaton forgo 12cm-s ventivel mert vizhutest hasznalok szoval elvileg a homersekletekkel nem lehet gond, csak egy kicsit felek hogy a 16mag es a magas orajel megcsocsalna oket nemileg. Hasznal valaki ilyen vagy hasonlo kombot? Mukodhet?

Alapvetoen 3D tervezes, video vagas es nagyon keves jatek van porondon a gepnek, szoval a multicore kihasznaltsag viszonylag magas lenne.

Elore is koszi a valaszokat. :R

(#18515) hokuszpk válasza Zsolteeka (#18514) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre, -- de tenyleg csak tippre, mert nincs elsokezbol osszehasonlitasi alapom -- az 5950x nemnagyon fogyaszt tobbet, mint a 3900X

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18516) Zsolteeka válasza hokuszpk (#18515) üzenetére


Zsolteeka
tag

Köszi a gyors választ. Idő közben hazaértem és megnéztem hogy egy 10perces folyamatos Cinebench R23 alatt a VRM-ek 83fokra melegednek fel szépen lassan és onnan meg sem mozdulnak kb. Szóval ha igaz az elméleted hogy a 16magos 5950X kevesebbet fogyaszt mint a 12magos 3900X, akkor elméletileg tényleg nincs félni valóm. :))

(#18517) hokuszpk válasza Zsolteeka (#18516) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt nemmondtam, hogy kevesebbet fogyaszt, aszontam nemnagyon fogyaszt tobbet.
mindketto 105W kategorias proci, ha nem huzod, akkor 140-150W korul meg kellene alljon a tortenet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18518) R3laX válasza fudi2002 (#18500) üzenetére


R3laX
addikt

Nem, jó ideig a B450-E-ben ment még az új proci. Csak a procit raktam át és már ott sem ment az 1900. Annyira azért nem olcsó lap 60.000-rel 14 fázissal ez a B550-A. [link] 8+4 Pin-es proci táppal. Nem felel meg az MSI B550-A-val :). Igazából olyan, mint egy Asus B550-F, csak fehér és RGB nélkül. Ugyanaz a hang, ugyanannyi kimenet, ugyanolyan VRM hűtés [link] . Megy 1933-1966-2000IF-fel is a RAM (TM5 hibátlan, WHEA viszont van sajnos), csak az 1900 nem bootol. Előtte megint mindent tud.

#18507 tusi_: Nem olyan para az :). Hamarabb fog 1000Ft-ot érni a procid, mint hogy észrevedd, hogy gáz van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18519) R3laX válasza R3laX (#18518) üzenetére


R3laX
addikt

Ez még mindig egy marha jó táblázat a lapokról, ha valaki nézelődne. Régi Ryzen fórumban is mindig mondtam, hogy mehetne az összefoglalóba, de hiába. Néha berakom :): [link]

[ Szerkesztve ]

(#18520) 4264adam válasza R3laX (#18518) üzenetére


4264adam
veterán

Érdekes, hogy ha nem a CPU memória vezérlő okozza ezt, akkor a lap. Nekem is a TUF B550M Plus Wifi 60k-s kategória. Több mint 1 éve használom és kézzel 3 BIOS frissült rajta, de soha nem engedett megfelelő ramot time-olni.

D.O.C.P profil: 46k olvasás --> 3733Mhz 52k
25.9k írás --> 3733Mhz 29.8k
másolás is ugyanígy gyorsult
71ns késleltetés --> 65ns

[ Szerkesztve ]

(#18521) R3laX válasza 4264adam (#18520) üzenetére


R3laX
addikt

Nincs a támogatási listában igazából, szóval simán jöhetnek azzal. Lehet a támogatott listában lévő RAM-ot megvásárolva menne az 1900. Nálad is van ilyen, meg lehet nézni, hogy 5000-es Ryzennel mi a támogatott gyárilag. [link]

De sokat tényleg nem ér már. Én örülök, hogy Dual Rank igazából :). Aida64 már egy ideje nem is nagyon érdekel :). Én azt vettem észre a teszteket nézegetve, hogy ami nem Dual Rank RAM, az megy magasabb frekin is, de a DR néha többet ér.

Aida64, de nézd a többit lejjebb.

CB20:

Winrar teszt:

[ Szerkesztve ]

(#18522) 4264adam válasza R3laX (#18521) üzenetére


4264adam
veterán

Meg vagyok én is elégedve 10k ráfordítással lett egy kicsit gyorsabb memória. Úgy gondolom az 5600X RTX3070 32Gb 3733Mhz-el zárom is a DDR4 érát magam részéről. FHD és casual szombati 3-4 óra SP játékokra elég lesz.

(#18523) R3laX válasza 4264adam (#18522) üzenetére


R3laX
addikt

DR RAM kell azt csá :K : [link]

[ Szerkesztve ]

(#18524) Locutus válasza fudi2002 (#18432) üzenetére


Locutus
veterán

Na megnéztem ezt, és multicore CBR23 alatt 142W-ra megy. Szóval normális.

Mindeközben nem is megy 71 fok fölé a proci, ráadásul mindezt elég laza, hangtalan hűtéssel, kb 1200rpm-en. (mióta demciflexre cseréltem a ház szűrőjét elöl). 20520 pontot csinál, ami gondolom nem is rossz érték.

Ehhez képest single core CBR23 alatt 1556 pont, szintén max 70 fok, és max 1.445V. (főleg core2 és 5 terheli, azok a jó magok gondolom) PPT eközben nem megy 70W fölé.

A gond inkább az, hogy "valós" egymagos terheléses esetekben száll el a dolog. Tehát pl BF2042 alatt is, mindamellett, hogy még a szaros menüben is 70-72 fok között van a proci, alig megy alá, néha elszalad 79-re is. A hwinfo szeirnt viszont ilyenkor a közelében sincs a 142W-nak, talán csak 110. Ami viszont magas, az a vid. 1.525V-ot is karcolja, és van 2 core a sokból ami ilyenkor különösen "virgonc". Ezek miatt száll el a cpu package temp is. Ráadásul ezt a fajta spikeot csinálja csak simán böngészés közben. Persze akkor nem megy fel csak 50-60 fok közé a proci, de az 1.525V-ba ugyanúgy beleharap, és gyakorlatolag pár böngésző meg ez az idleben desktopon szinte folyamatosan 50-60 fok közötti idle tempet eredményez.

Azon gondolkodok tehát, hogy nekem igazából a PPT limitálása nem fog segíteni. A kérdés, hogy mi fog?
A cél az lenne, hogy valami értelmes hűtési profilt lehessen beállítani, amivel ilyen esetekben sem ugrálgat a venti fordulat. Az szerintem nem megoldás, hogy függetlenítem a cpu package temptől. Hűteni azért mégiscsak kéne rendesen. Inkább a spikeokat kéne leszabályoznom valahogy?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18525) fudi2002 válasza R3laX (#18518) üzenetére


fudi2002
veterán

Közben utánaböngésztem éjjel ennek, valóban nem az asusban csinálja csak. Rossz volt a gyanu. Találtam redditen msi-ben is, mondjuk ott is volt akinek az agesa 1.1.0.0-ra visszaváltással ment, 1.2.x.x-el már nem. Érdekes...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18526) fudi2002 válasza Locutus (#18524) üzenetére


fudi2002
veterán

Áhhá asus lap. És mennyire le lettem anno hülyézve zen2 topikban mikor ugyanezt leírtam. Jól vissza is küldtem a csodalapot. Ilyet laptól még nem láttam mint az asus, úgy odaverte a 3900x-emnek is az 1.525v-ot hogy kamilláztam, ugyanakkor az akkori b450 tomahawkom 1.48vból simán hozta ugyanazt a teljesítményt. Volt benne valami túrósetudjamármi funkció amit kikapcsoltam és akkor normál feszekkel kínálta, no akkor a kis tomahawk viszont elszáguldott mellette. Szóval asus ilyen, sajátos pbo beállításokkal fut. Azt tudod csinálni, hogy kikapcsolod ezt a vackot (megkérdezed az asus fanokat vagy lősz egy képet asszem a docp részen volt) nomeg a pbo-t kézire állítod, belövöd kézzel a mostani limiteket és a scalart kézzel 1x-re. Sokkal visszafogottabban fogja rakni a feszt az egyszálas és a sokszálas közötti állapotokra.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18527) fudi2002 válasza fudi2002 (#18526) üzenetére


fudi2002
veterán

Nézd meg lécci, közben kerestem bios képet, próbából kapcsold ki a performance enhancert, asszem az volt az.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18528) R3laX válasza fudi2002 (#18526) üzenetére


R3laX
addikt

Má megint :D... Én még 1.5 fölötti értéket nem láttam az asus-aimmal. Se nem a Strix B450-E-vel, se nem ezzel a Strix B550-A-val. Aztán lehet csak normális lapokat választok :D. Itt van még utolsó default settings is 5800X-el: [link]

(#18529) R3laX válasza fudi2002 (#18527) üzenetére


R3laX
addikt

Szerintem az A.G.E.S.A függő volt inkább :K. Na meg hogy milyen gyártása lett egy procinak, hogy sikerült. Bár én régi bios-okkal sem láttam 1.5 fölött sosem a feszt.

[ Szerkesztve ]

(#18530) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Sziasztok,

Csatlakozom én is egy 5900X-el :))

[link]

Érdemes valamit állítani? Húzni nem szeretném, elég így amit tud.

Úgy olvastam itt az jó ha az mclk, uclk, fclk szinkronban van, kérdés a GDM maradjon enabled?

Egy anomália: a ház maradt a "régi", és a power gombra nem indul. Kicsit leizzadtam az első startkor, mert hiába nyomkodtam, de aztán az alaplapon levő power gombbal szépen elindult.
Most úgy megy, hogy a resetet és a power gomb kábelét megcseréltem az alaplapon... most resettel indul, és a power gomb nem csinál semmit, nem resetel. Tönkre tud a gomb menni? Szerelés közben nem inzultáltam. A power gomb kör alakú, a széle világít ha be van kapcsolva a gép, az továbbra is világít. :F

[ Szerkesztve ]

(#18531) fudi2002 válasza R3laX (#18529) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem, a csúcslapjaik sztem mind ezt művelik. Az enyém egy crosshair vi volt anno. Nézd meg mit írt a kolléga a dark heroról itt párral lejjebb.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18532) R3laX válasza fudi2002 (#18531) üzenetére


R3laX
addikt

Én 1.5-öt látok nála itt is, bár ez még tavaly októberi :D : [link]

#18524 Locutus: Tuti lekented rendesen? Én szépen el szoktam egyengetni a proci egész felületén a pasztát. Itt már végképp nem játszik a pontozásos módszer a gyártási design miatt. Chipset drivert is érdemes felrakni az alaplap oldaláról, mert folyamatosan javítják az energiagazdálkodást is.

[ Szerkesztve ]

(#18533) fudi2002 válasza R3laX (#18532) üzenetére


fudi2002
veterán

Most írta bakker. Gondolom csaknem hazudik.
"Persze akkor nem megy fel csak 50-60 fok közé a proci, de az 1.525V-ba ugyanúgy beleharap"

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18534) Locutus válasza R3laX (#18532) üzenetére


Locutus
veterán

Kryonaut Extreme van rajta. Ennél nincs is más opció, mint teljes felületre szépen eloszlatni.
Driverek fent vannak. Nagyjából 3 hónapja ilyen, csak nincs túl sok időm macerálni. A gond nagy részét a házam porszűrője okozta. Mióta az már nem fojtja meg a házat, most kezd kikristályosodni, hogy amúgy lehetne hűteni simán halkan is, ha 1-2 nüanszot még lehetne korrigálni rajta. Szóval gondnak nem nevezném, csak jó lenne még egy kicsit finomhangolni rajta.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18535) R3laX válasza Locutus (#18534) üzenetére


R3laX
addikt

Na oké :K. Kipróbáltad az AGESA V2 PI 1.2.0.5-ös bios-t? Amúgy MPowerPH-nak van még ilyen lapja, ott elég spéci beállítások vannak, sztem Ő jobban tud segíteni a finomhangolásban.

#18533 fudi2002: Oké, csak így elsőre ezt megtalálni keresővel vicces volt, de akkor le volt fojtva. :)

[ Szerkesztve ]

(#18536) Locutus válasza fudi2002 (#18527) üzenetére


Locutus
veterán

Olyan van a PBO-nál, hogy
Fmax Enhancer
Auto -> disabledre állítottam most.

CBR23 Multi
20520>20777
142W ugyanugy, max 70 fok, 4150 all core környékén futott, a feszültségek nem nagyon haladták meg az 1.15-öt.

CBR23 Single
1532->1556
70->66W, max 70 fok. 4925-re ugyanúgy felment némely mag, de max 1.445V ugyanúgy.

Idleben és BF2042-ben most a fele mag 1.500V a másik fele meg 1.513V-ig láttam felugrani, tehát nem az összes, nem egyfolytában, és nem 1.525V. Talán 2 fokot csökkent a cpu package temp ilyenkor, többet nem hiszem. Idleben ugyanugy 50-60 között ugrál. Ha békén hagyom, lemegy 44re. Nincs nagy változás tehát, de egy kicsi talán.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18537) R3laX válasza R3laX (#18535) üzenetére


R3laX
addikt

Nem a Performance Enhancer-re gondolok, az már rég megszűnt, hanem ez a Dynamic OC Switching, asszem így hívják. Ezt csak a Dark Hero, meg még pár csúcs lap tudja csak Asus-nál. Olvass utána, ha gondolod. Meg a PBO2/CO-nak nézz utána.

#18536 Locutus: Nálam az FMax még B450-E-nél teljesen fals eredményeket hozott. Szóval úgy tett, mintha 4700-on menne AllCore CB20-ban, aztán alig ért el valami pontot :). Sztem azt Off-old felesleges. Anélkül is jó eredményeket lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#18538) Locutus válasza R3laX (#18532) üzenetére


Locutus
veterán

Apropó energia gazdálkodás: Én max performancet használok a windows energia beállításainál. Nem balancedet. Nincs különösebb oka, még az előző rendszeremmel voltak x-akták idleben balanced esetén, szóval most sem akartam ökörködni vele. Nyilván azért ez is jelent egy kis pluszt, bár nemtom mennyit.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18539) R3laX válasza Locutus (#18538) üzenetére


R3laX
addikt

Elvileg nincs gond a balanced-del, nekem mióta Ryzenem van, mindig azt használtam. Zen, Zen2, Zen2+, Zen3. A performance persze jobban odaléphet neki, de tényleg itt érdemes lenne először jobban megismerned azt a fekete Ferrari-t (Dark Hero), miket tud :). Felesleges ilyet használni, ha nem mész vele 100Km/h-nál többel :). Egyszerre megy neki az AllCore és PBO tuning is, ez a Dynamic OC Switching. Ennél jobban egyik lappal sem lehet optimalizálni egy procit sem, hogy pörögjön és ne is melegedjen túl, vagy fogyasszon sokat.

[ Szerkesztve ]

(#18540) Locutus válasza R3laX (#18539) üzenetére


Locutus
veterán

Tudom, de nem ez a cél. Nekem 24/7 megy a gép, szóval a fókusz a stabilitáson van, és hogy a hangja elviselhető legyen. Az csak utána jön, ha ki lehet hozni még egy kis teljesítményt. AIO-ra viszont nincs kedvem váltani csak ezért, mert az jelentősen visszaveti a megbízhatóságot. Szóval olyan arany középutat akarok találni, ahol az U12A minden körülmények között csendesen tudja tartani egy nem túl ijesztő hőfokon :) A 80+ nekem az volt... a 70+ már nem annyira így demciflex-szel. Ha meg 70en maximálni lehetne mindig, az lenne a hab a tortán :) (tudom, lehet korlátozni a throttle tempet is, de az azért mégiscsak teljesítmény vesztéssel jár akkor és ott, most egyelőre más beállítások vannak terítéken)
Szóval ja, időnként, és apró lépések. Most meglátom ezzel az fmax off-al mit mutat más workloadok alatt, aztán max továbblépsek a fudi által javasolt manuál beállításokra, vagy akár a PBO offra is. Elvégre az is max 2-5% teljesítmény deficitet jelentene, ami nem olyan sok. Már ha szükséges lesz.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18541) R3laX válasza Locutus (#18540) üzenetére


R3laX
addikt

Te tudod, pedig valószínűleg kénytelen leszel hozzányúlni, mert a 3080Ti FE is tud főzni rendesen, szóval alámelegít azért neked az is a procinak + meg is tekeri rendesen. Optimalizálni kell, ha zavar a hőfok, mert a lapod képes rá, az tuti :). Képes hűvősebben gyorsabbat, ha még a PBO2/CO-val sem játszottál. Aztán jöhet a lapod specialitásai, akár netről, akár ugyanolyan Dark Hero tulajtól, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#18542) Locutus válasza R3laX (#18541) üzenetére


Locutus
veterán

A CO-t nem is terveztem. Arról azt irják, hogy hiába tudsz loadon spórolni vele, ha idleben instabil lesz a rendszer. Nyilván a mértékétől is függ, de nekem ez nem éri meg.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18543) Zsolteeka válasza hokuszpk (#18517) üzenetére


Zsolteeka
tag

Igen, bocsi, félrefogalmaztam a mondandóm, de a lényeg hogy elvileg mennie kell minden gond nélkül. :R

(#18544) fudi2002 válasza Locutus (#18542) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, aki tökig csavarja az értékeket azoknál biza ez van. Nem agyatlanoknak való eszköz, viszont ha jól lövöd be akkor igencsak meg tud lódulni tőle a rendszer. Szóval én a helyedben nem temetném, persze időigényes játék.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18545) R3laX válasza Locutus (#18542) üzenetére


R3laX
addikt

Mondom te tudod, hiába gépelek én itt oldalakat... Én meg azt hallottam, hogy az almától meg meg lehet fulladni :). Csak hülyülök :).

Nálam amúgy 30perc idle + kis youtube + böngészés a nehezebben hűthető 5800X-el:

Meg egy kis BF2042:

Nem hűtöm bivaly hűtővel, csak egy Thermalright True Spirit 140 Direct + 1 ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#18546) tusi_ válasza Locutus (#18542) üzenetére


tusi_
addikt

Pedig nagyon jo, ha jol allitod be. Eddigi legjobb eredmenyeimet CO val ertem el. De nekem meg igy is meleg volt. Nevezzetek homofobnak, de az allcorenal, keves volttal nincs jobb, ha a hofok a lenyeg :)

eat, sleep, play, replay

(#18547) raubisoda


raubisoda
senior tag

Ez miért ennyi csak nálam?4x8 ddr4 3000 mondjuk 2x8-al sem sokkal jobb az írás :(

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#18548) palfitom válasza raubisoda (#18547) üzenetére


palfitom
félisten

Ne csináld már, nem ma kezdted sem a gépépítést, sem a fórumozást... :U
Az írási sebesség az architektúrából adódóan nagyjából a fele, mert egy CCD-s a proci.
A többi érték 3000CL16-nak nagyjából OK.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18549) 4264adam válasza raubisoda (#18547) üzenetére


4264adam
veterán

5600X mellett az írás ennyi. 3200Mhz rammal 25 ezer 3733Mhz majdnem 30 ezer

(#18550) R3laX válasza Locutus (#18542) üzenetére


R3laX
addikt

Pedig a hőfokot lazán csökkentheted CO-val. A Windows-os performance módot meg nem erőltetném, ha tényleg a hőfok a gond. Mondjuk ez FullHD, te meg 4K monitoron játszol, bár a Battlefield 2042-vel talán még azzal a kártyával sem :) [link]

AllCore-t is beállíthatsz, mert az a leghidegebb, de ott magas terhelésen (meló, stresszteszt) hamarabb kiütközhet a kevés feszültség, de ugye erre van a Dark Hero OC Dynamic beállítása, hogy egyszerre tudja.

Csináltam egy teljesebb grafikont, itt látszik az 5800X Battlefield 2042 alatti szálak terhelése. Amúgy ugyanaz a gépházunk, most nézem, csak nekem fekete. Neked a hűtőd viszont erősebb.

BF2042 128 player-es Conquest:

RTSS FPS pontosabb a lejjebb lévő nem volt korrekt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.