Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Raidon válasza tusi_ (#18850) üzenetére


Raidon
őstag

Éppen és in így vagyok mondjuk AMD-t Phenom II 955 BE-el kezdtem utána volt egy i5 3570K utána egy 2700X most egy 5800X. HA tele lennék tuti kipróbálnám. Csak most olyan szinten gyorsan jönnek ki a procik, hogy sokszor azt sem tudom mi van :DDD Biztos jó lesz. Mármint a 3D V-cache de tuti sokba lesz. Az 5800 se volt kevés. A mostani rendszeremhez már csak egy normális árban levő RTX kártyát kellene vadásznom. Amivel játszom illetve amire használom nekem egyelőre elég. Most vízhűtést nézegetek. A hely miatt eléggé befűt a rendszer azért gondoltam hátha egy kompakt mellett jobban szellőzne a ház.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18852) bodo753 válasza Raidon (#18849) üzenetére


bodo753
tag

Nem csak neked,de már többször láttam hogy kihasználtságon keresztül mérik a bottlenecket.
https://www.youtube.com/watch?v=zA_2kmVH9IQ
Csalóka,csak ennyit tennék hozzá.

(#18853) Raidon válasza bodo753 (#18852) üzenetére


Raidon
őstag

Amivel játszom a VGA csontra ki van tekerve. Teljesítmény szinten nincs vele bajom csak kiváncsi lennék mondjuk az én konfigommal milyen lenne mondjuk egy RTX. Mert oké vannak tesztek összehasonlítás etc.
Pl Metró exodus próbáltam akkor i5 3570K GTX 970 n volt épp kiemelkedő. Akkor váltottam 2700X 1070Ti ra néztem teszteket a tesztekben több fps volt jobban ment a játék. Utána váltottam 1080Ti ra. Még mindig nem volt az igazi. Aztán tápcsere 650 bronzról 860 platina. Jobb volt de még itt sem mondtam azt, hogy megfelelő. De a 2700x 5800x upgrade számomra elég sokat hozott. Szóval elég összetett móka ez. Amúgy értem mit mondasz. Én mondjuk ilyen CB meg Heaven ilyeneket nem szoktam futtatni. Ha érzem, hogy számomra simán fut a játék akkor elégedett vagyok. Pedig mondjuk ezen a gépen is lehetne mókolni ram tuning egyebek. Sajna leginkább időm nincs sok ha kevés akkor már a kedvem se sok :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18854) Danex válasza Raidon (#18851) üzenetére


Danex
addikt

Az attól függ hová kerül a radiátor, ha a bejövő oldalra teszed a radiátort hiába lesz hűvösebb a CPU ugyan az a hőmennyiség marad a gépházba. Ha kimenő oldalra teszed akkor igen, a CPU hője már nem a házba fűt.

De ha a házban lévő megrekedő levegő a probléma akkor egy jól szellőző ház lehet többet segít.

(#18855) abridabri válasza Danex (#18854) üzenetére


abridabri
veterán

A Meshify C jól szellőző ház (mondjuk a vastag gyári "foam" porszűrő nagyon rosszul működik alacsony fordulatú ventikkel ,de ez megoldható házilag )

(#18857) varmi2 válasza FingR86 (#18856) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ajaj, nekem ilyen van a gépbe. Akkor számíthatok rá, hogy kijönnek, és kitépik a gépemből????? ;]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18858) FingR86 válasza varmi2 (#18857) üzenetére


FingR86
őstag

ha kell, erőszakot is alkalmaznak rajtad :D

(#18859) abridabri válasza varmi2 (#18857) üzenetére


abridabri
veterán

A köv Win frissiítéssel letiltásra kerül a RAM-od .

;]

(#18860) Raidon válasza Danex (#18854) üzenetére


Raidon
őstag

A radit csak fentre tudnám rakni. Elől Van 2db Arctic P14 PST. A VGA meg olyan hosszú, hogy nem férne el a radi + venti kombó.
Maga a léghűtőm olyan nagy , hogy semmi hely nincs illetve alig látszik valami a lapból.
Egyfelől azért is gondoltam, hogy cserélnék valamint kipróbálás szintjén.

Akkor maradhatna a 2db venti elől. A radi felülre kerülne. Aztán nem tudom ebben a közegben mennyivel lenne jobb. Porszűrő cserén nem gondolkodtam eddig. Nem tudom mennyit dobna de a levegő helyett kipróbálnék egy vizet.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18861) Danex válasza Raidon (#18860) üzenetére


Danex
addikt

CPU hőmérsékleted lehet emelkedne(vagy legalábbis nem a legoptimálisabb lenne), de úgy a hőt legalább már nem a házon belül adná le a CPU.

(#18862) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!
Haverom rendelt egy ROG Strix konfigot, amiben B550 lapban, egy 5800X lesz, 16GB 3200Mhz-es memória, és egy RTX 3070 társaságában. Nem akar tuningolni, 144Hz-es 1080p monitorhoz lesz a konfig, csak szeretné ha optimálisan működne. Mit érdemes beállítani UEFI-ben a CPU-val és a RAM-mal kapcsolatban?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18863) tusi_


tusi_
addikt

Kicsit tanacstalan lettem.

Mult heten felrakatam uj windowst es azota pontot veszitek Cb-k alatt. Egy kb 3-5% al lassab a gep, semmi mas valtozas nem tortent.

Masik erdekesseg, hogy a 115/90/105 re belott PBO mellett a tdc max 75 ig megy föl. Sejtem, hogy ez feszultseg fuggo is, hogy hany ampert kap, de erdekelne, hogy nalatok is igy van e, vagy a lapom korlatoz.
Asus x470 prime pro
5800x

eat, sleep, play, replay

(#18864) Bib válasza Redneck (#18862) üzenetére


Bib
őstag

Ha nem akar tuningolni akkor semmit, xmp legyen bekapcsolva és kész. :K

(#18865) Redneck válasza Bib (#18864) üzenetére


Redneck
veterán

Csak azért kérdeztem mert az utóbbi években, csak fél szemmel követem a hardveres dolgokat. A Smart Access Memory ami az 5xxx szériával debütált, automatikus?
Gyárilag nem feszeli nagyon a CPU-t a deszka? Melegedés miatt nem szeretne aggódni, csak használni.

90-nel olcsóbban, lett volna 5600X-szel szerelt verzió, de abban 1TB helyett, csak 512-es SSD van, és nincs hozzá oprendszer, sem egér+bill.

Szerintem jobban jár a nagyobbal, ezért rábeszéltem. A 6 éves konfigját eladta, így 500-at kell kicsengetnie. Ennyiért, ha PC-t akarnék, magamnak is szívesen vennék egy plug and play ASUS ROG konfigot.

Szerk:
Most ugrott be, hogy az SMA lehet csak AMD VGA-val megy, de annyira nem is lényeges. Megoldja erőből. :D

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18866) varmi2 válasza Redneck (#18865) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hiba volt előre összerakott gépet venni. Azokban mindig valami ki van spórolva, lényegtelen, hogy milyen márkáról van szó. Vagy csirke a lap, esetleg speciális az alaplap, szintén, lehet csirke a táp, a hűtésről nem is beszélve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18867) Redneck válasza varmi2 (#18866) üzenetére


Redneck
veterán

Én bízom az ASUS-ban. 700W-os 80+ Gold táp van benne, és ASUS Rog Strix B550 lap, 1 TB Nvme SSD-vel. A 3070 csak dual fan, de most ennyiért nem nagyon raktam volna össze jobb gépet. Próbáltam több oldalon is, de ott kezdődik, hogy egy ilyen VGA 400 fölött van.

Próbálj ki egy gépösszerakót ezekkel a komponensekkel és rájössz. A 650-ben van oprendszer és ajándék perifériák.

Szerk:
Alapvetően én sem vagyok a híve, de el lehet állni ha nem valami gagyi és nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18868) varmi2 válasza Redneck (#18867) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy az Asus jótékonyági intézmény? Mert ha nem, akkor el van benne spórolva sok minden, hogy ennyibe kerülhessen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18869) Redneck válasza varmi2 (#18868) üzenetére


Redneck
veterán

Nem nem az, de így házon belül tartják a pénzt, és mindent tőlük veszel. A konfig egyébként 750, csak akciósan 650. Nem hiszem hogy szart akarnának ennyiért eladni. Lehet hogy nem high-end, de egy erős közepes szintet biztos tud, az pedig a gamerek nagy részének elég. Nem akarja tuningolni, vagy állítgatni, csak használni.
Láttam pár videót, és képet a konfigról, de egyáltalán nem tűnt gagyinak.

Ha nem tetszik elállunk, alapvetően én sem vagyok az AIO híve :( .

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18870) goodboy007 válasza Redneck (#18869) üzenetére


goodboy007
senior tag

Külön nem kapható OEM-deszka van benne (de legalább Asus), a táp viszont nem Asus, hanem valami noname márka, illetve a garancia csak egyben érvényes. Gyakorlatilag annak lejártáig sem megbízhatóbb tápra, sem a 2x8 GB helyett 2x16 GB RAM-ra nem lehet cserélni, max úgy ha a gyárit megtartja és ha gond van, vissza kell a gépbe szerelni. Nekem nem volt szimpi, hogy noname táp és OEM-deszka van benne, bár netes vélemények alapján nem lesz vele gond.
Én még 580k-ért rendeltem meg black friday-kor, de végül nem vettem át, mert csak a VGA-t és a CPU-t tartottam volna meg és túl nagy rizikónak éreztem, hogy előbbire sem lett volna külön érvényes a gari -az Asus-t kérdeztem meg erről és ezt levélben válaszolták-.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#18871) Kean_Sorbo válasza tusi_ (#18863) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nálam ugyanazokat a pontokat hozza bármilyen tesztprogram windows 10 és 11 esetében, mint egy évvel ezelőtt.
A 75 pedig jó érték. Nekem 142 mellett 94 a TDC, ez arányaiban pontosan ugyanannyi.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#18872) Motyi válasza goodboy007 (#18870) üzenetére


Motyi
senior tag

Arról ne is beszéljünk, hogy jellemzően nem 2x8Gb hanem 1x16Gb ram van benne.

(#18873) Redneck válasza goodboy007 (#18870) üzenetére


Redneck
veterán

Nézegetem még, mit lehet kihozni a keretből. Ha nem tetszik, hagyjuk az egészet, és építek neki, ahogy máskor is. Lehet akkor "csak" 6 mag 12 szál lesz, és kisebb VGA, de valamivel olcsóbban.
Elhozzuk, kipróbáljuk, és eldöntjük. Köszi a segítséget mindenkinek! :R

Motyi:
Ebben 2x8GB DC RAM van.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18874) FingR86 válasza Motyi (#18872) üzenetére


FingR86
őstag

legalább könnyebb neki párt berakni

szerk. így mégsem :D

[ Szerkesztve ]

(#18875) steewcv65 válasza Redneck (#18873) üzenetére


steewcv65
őstag

Elkuldhetned a gep tipusat, erdekelne

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#18876) Motyi válasza steewcv65 (#18875) üzenetére


Motyi
senior tag

Asus g15dk-r5800x209t

(#18877) steewcv65 válasza Motyi (#18876) üzenetére


steewcv65
őstag

Nagyon ronda :D Funkcióra biztos megteszi, főleg annak , aki ilyet szeretne :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#18878) tusi_ válasza Kean_Sorbo (#18871) üzenetére


tusi_
addikt

Pedig az lesz. Ugyanaz a Bios es a beallitas is, a chipset driver nem megy vissza, ami akkor volt. Anno felboostolt osszes magon 5000-ig, most csak a 2 preferalton, a tobbin 4750-ig, pedig korabban a 4850 volt a default, out of box.

Letrorlotem a frissiteseket, amiket le lehet, vmivel jobb a helyzet, de nem ugyanaz mint volt.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#18879) Tom456 válasza Motyi (#18876) üzenetére


Tom456
tag

Pont ezt vette a haver is... előre szólok, hogy a hűtés csak dísznek van ott :)

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#18880) R3laX


R3laX
addikt

Nálam ez az új 1.2.0.6b beta bios nem vált be. Az első béta, amire azt mondom, hogy egyelőre hagyom. Kevesebb max fesszel megpróbáltam ugyanazt a sebességet kihozni, de sehogy sem volt stabil y-cruncher 1 7 0 settings-szel, csak 1 kör ment le a nálam az elvárt 3 kör helyett. Tökmind1 milyen CO értékeket lőttem be. Az y-cruncher 0 0 6 single meg csak minden másodikra volt stabil.

Mivel bios-ban csinált az A.I. részen is egy Curve Optimizer menüt, ezért érdekesen viselkedett. Hiába tiltottam az AMD CBS Advanced részen a CO-t, néha kellően felboost-olt a megadott értékekkel, néha meg jóval alatta maradt. Nem tiszta még ez a 1.2.0.6b beta.

Marad így még mindig :). 1.2.0.3c, +200MHz, -22, -6, -22, -22, -22, -6, -22, -22

[ Szerkesztve ]

(#18881) tusi_ válasza R3laX (#18880) üzenetére


tusi_
addikt

Eleg magasak a limitek. Ezeket te allitottad be, vagy az alap lap sajatja?
Nalam a gyari 142/95/140, de multkor defaultra tettem es a boot utan vmi iszonyat ertekekekt mutatott, 255-s limitekkel :Y
Cpu 89 fokig ment fel a korabbi 72 helyett, de pontban nem ertem el a regebbi windowsal mert 6180-t

Kiprobaltam az alcore alatt latott 125/82/140-t is PBOra, de borzalmas eredmenyt kapok vissza.

Egyel tobb ok, hogy allcoreon hasznaljam :)

eat, sleep, play, replay

(#18882) R3laX válasza tusi_ (#18881) üzenetére


R3laX
addikt

Stresstest-et sosem használok, csak a stabilitás miatt tesztelem ki, hogy semmi ne akassza ki. Legfőképp játékra van használva a gép, meg böngészésre. Sima Auto-n van nálam az LLC-vel együtt. CO-hoz elvileg az Auto LLC-t is ajánlják a legjobb sebesség elérése érdekében.

Amikor még volt 5.1GHz-es 1 szálas OC lehetőség, az egyik reddit-tes arc is auto-n kapta a legjobb eredményeket. Ezért ezt használom. Single game-ekben 64 fok körül megy, BF-ben meg max 77 fok, átlag 66-68. Így 1 szálon sem fogja vissza a gépet FullHD-ban. Ezért vettem 5800X-et, hogy az 1 szál se legyen gyenge game-ekhez. Ezt meg is kapom :).

CB20-am ilyen ezzel a beállítással:

[ Szerkesztve ]

(#18883) R3laX válasza tusi_ (#18881) üzenetére


R3laX
addikt

Nincs a windows-al semmi gond szerintem. Nálam Win10-Win11 ugyanazt adja. L3 cache para volt, de azt már megoldották. Win11-et használok amióta lehet.

Ez a proci kívánja, hogy 1 szálon is erős legyen. A rosszabbul sikerülteknél elhiszem, hogy az AllCore jobb választás, de ha tudja, akkor mutassa, tekerjen :).

[ Szerkesztve ]

(#18884) tusi_ válasza R3laX (#18882) üzenetére


tusi_
addikt

Nalam korabban ment az 5ghz minden magon, kis CO val, 5050-et nem probaltam, mert szvsz tok felesleges, csak f@szmeregeteshez jo. Jatekok alatt sosem lattam magas SC orajelet, csak a tolto kepernyoknel, akkor belenyalt az 5 g be, de aztan inkabb a 4650-4850 volt a jellemzo. (Simeknel ment neha 5g-n par secig, de ott is inkabb a 4850-4900 volt meg stabilan)

Most ugyanazzal a biossal/beallitassal (+150 mhz) csak a ket preferalt mag megy fel 5ghzre, a tobbi 4750-en megy es a kotsog windows mindig a lassabb magokra osztja ki a melot.

Mindegyis, szepek az eredmenyeid :)

Ps: gold Samplem van, ment ez egy coreon, de mar nem :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#18885) Danex válasza R3laX (#18882) üzenetére


Danex
addikt

Auto LLC-vel nem tudsz játszani az allcore fogyi csökkentésével miközben a singlet hagyod kapni magas feszkot.

(#18886) tusi_ válasza R3laX (#18883) üzenetére


tusi_
addikt

Mult het penteken tettem fel ujat. Addig egy 2021 februarban installaltat hasznaltam, de letiltottam az updateket, igy egy eve nem volt frissites. (gep nincs a neten, offline hasznalom)

Ez uj egy revi OS, - windows lite - minden szemet spy sw-t kigyomlaltak belole, csak a lenyeg van benne. Ez 2021 novemberi release.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#18887) R3laX válasza tusi_ (#18884) üzenetére


R3laX
addikt

Köszi! Már csak VGA-val kell majd ugranom megint egyet, mert kívánja a rendszer :).

#18885 Danex
Ezt hogy érted? Ha a gyengébb magokra osztok magasabb -negatív CO értéket, akkor kevesebbet ad és kevesebbet fogyaszt, de Y crouncher így bírta. Ha -30-akat adok, akkor már újraindul, ezért maradt a -22. -6-ot meg azért kap a két legerősebb, mert így van meg az 5050-es Single.

Auto-n nem tudom melyiket adhatja, de az új 1.2.0.6b bios-szal kipróbáltam egy LLC4-et az 5-ből, az már a High és kb akkor adta ugyanezt a feszt ugyanezekhez a frekikhez. LLC3-nál már nagyobbat esik a mostani 1.2.0.3c-vel, ezért hagytam Auto-n.

#18886 tusi_:
Én minden nap rányomok a frissítésre. Legyen mindig naprakész a Win11. Egyébként ha Cinebench-eztek érdemes a feladatkezelőből bezárni a fölösen futó háttérprogikat és tiszta a pontszám is.

[ Szerkesztve ]

(#18888) R3laX


R3laX
addikt

Itt látszik is a 1.2.0.6b béta bios probléma nálam. Auto LLC-vel és fesszel. Hiába mentem vissza egészen -13, -6 értékig, több szálon leesett a feszültség 1.3 alá is. Az 1.2.0.3c-val szépen tartja a 1.325 körüli Vcore-t.

Itt LLC4 beállítás kellett volna és a stabilitás is ugrott, meg ahogy írtam furán működött a CO.
1.2.0.6b beta

*bocs ez a kép, előbb rosszat tettem be.

[ Szerkesztve ]

(#18889) tusi_ válasza R3laX (#18887) üzenetére


tusi_
addikt

MCm-re? Arra en is kivancsi vagyok, bar amiota latom mire kepes a FSR - CP2077, GOW - kevesebb ertelmet latom a cserenek, de hat a gari lejar a 6800-rol :(

Windows update:
Eddig 2x tortent az, hogy egy forceolt win update utan ujra kellett huznom a win-t. Az egy dolog, hogy szar munkat vegeznek, de hogy meg eroltetik is es hivatalosan nem tudod kikapcsolni, az meg bosszantobb.
Amugy lehet, hogy nem a win, hanem a chipset miatt van ez, azt nem tudom mar visszatenni, amit anno hasznaltam, nem engedi a win, csak az ujabbakat.

eat, sleep, play, replay

(#18890) R3laX válasza tusi_ (#18889) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam ez a legújabb és ezt is használom Chipset driver-t. Abból is mindig a legújabb megy nálam :). Igazából újabb, mint ami az AMD.com-on van fent.

[ Szerkesztve ]

(#18891) tusi_ válasza R3laX (#18890) üzenetére


tusi_
addikt

Jo de Neked b550 van, nekem x470.

Ujra telepites utan, mivel le kellett szednem a realtek drivert a hanghoz, veletlenul az Asus oldalrol szedtem le a chipsetet is. Na azzal pattogott a hang jatekok kozben. Utana amd-rol szedtem le es azzal mar okes volt.

Nalam most ez van fenn 3.10.08.506, ez a legujabb 10.21.2021es release.

Szerk. Ugyanaz van b550 hez is.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#18892) Danex válasza R3laX (#18887) üzenetére


Danex
addikt

LLC-vel tudsz úgy adni feszt singlecore -ra, hogy az allcore-t nem emeled.

Ha a core feszültségre adsz plusz 0.1V-ot, de mondjuk az LLC-t gyengébbre rakod, akkor ezzel adsz extra feszültséget singlecore terhelésre, de az llc viszont az allcore terhelesnel engedi jobban esni a feszültséget.

Ezek a számok csak kitalaltak,de csak a magyarázat miatt írtam valamit.

CO -t ha elviszem pozitív irányba nagyon a singlecore miatt akkor azzal buksz allcore terhelesnel is

(#18893) R3laX válasza Danex (#18892) üzenetére


R3laX
addikt

Ja értem, na így még nem próbáltam. Adtam neki +PBO MHz-et, majd negatív CO-ztam, alulfeszeltem csak. Jól be lehet lőni CO értékekkel.

Lehet a 1.2.0.6b-vel ha elmennék -10, 0, -10, -10, -10, 0, -10, -10-ig, akkor stabil maradna és a max fesz legalább alacsonyabb lenne, de most valahogy a bétától elment a kedvem. Nekem a RAM is maradt 3733MHz CL15-ön, nem megy a 3800 CL15, vagy 3866.

[ Szerkesztve ]

(#18894) gaben88 válasza Devid_81 (#17820) üzenetére


gaben88
őstag

Na, felraktam a legújabb Giga BIOS-t és 2 dologgal egészíteném ki:
1. eltűnt a Giga BIOS-ból a Max CPU Boost Clock Override, tehát semmi nem állítható
2. LLC8 Giga lapoknál a LLC Normált jelenti

Viszont szépen megy nálam is így a buli, főleg multi score-ban lépett így nagyot! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#18895) Szpisti


Szpisti
addikt

Nah én is felpróbáltam az új béta BIOS-t (ROG STRIX B550-F GAMING BIOS 2603, AGESA V2 PI 1.2.0.6b), de bootolni sem akart a gép, még full Auto beállítással sem. :(
Visszaraktam a jó beváltat, az utolsó stabilt és újra megy minden szépen. (2423-as, 1.2.0.3 Patch C)

(#18896) fudi2002


fudi2002
veterán

Én is feldobtam a napokban B550 tomára az új bioszt, cpu boost override van, műxik is. Edc autón tökre ugyanazt hozza mint az előző bioszok. A kézi edc valóban csökkentett vcoreal jár.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18897) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Melyik BIOS beállítást kell engedélyezni, ha azt szeretném, hogy terheletlenül ne csak 3600MHz-re vegye vissza az órajelet, hanem egészen 300-800MHz-ig is?

TUF B550 PRO lap.

Minden beállítás alap, csak a RAM órajele+időzítések vannak megváltoztatva.

Bruhe

(#18898) PuMbA válasza Bile Demon (#18897) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy minek? A VCore-t leveszi 0.4 és 0.8V közé, hogy a fogyasztás minimális legyen, szóval nem baj, hogy 3600MHz-en van, hiszen egy rakás új fajta energiamenedzsment van ezekben a procikban, ami régen nem is létezett. Az AMD mérnökei nem hülyék és szerencsére nem kell helyettük gondolkodnunk :) Az ő gondolkodásukat kifizettük a termék árával.

[ Szerkesztve ]

(#18899) hokuszpk válasza Bile Demon (#18897) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nembiztos, hogy bios, a windows energiasemaban a "Processzor energiagazdalkodasa / Minimum Processzorteljesitmeny" -t nezd meg.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18900) PuMbA válasza hokuszpk (#18899) üzenetére


PuMbA
titán

A Ryzen procik így működnek, hiszen Windowsban az alapértelmezett minimum processzor teljesítmény 0% :) Nekem is ennyi, mégse megy 3600MHz alá. Azt nem értem, hogy mi azon a meglepetés, hogy a dolgok fejlődnek és már nem úgy működnek, mint régen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.