- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Aggregátor gondjai, örömei, és elmélkedései
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
ttwepinefrin #23583 üzenetére
a 3.2 az alaporajel, all core terhelesnel ha jolemlexem 3.4 a 2700 teteje, szoval a bf5 alatt, ami azert tudja hasznalni azt a sok magot, egesz jo a 3.45.
az 1 magos terhelesre vonatkozo ertek a 4.1, mittomen pasziansz alatt tudna menni ennyit, csak azzal meg ugye minek. -
regener
veterán
Sziasztok, mint új topiklakó beköszönök!
Vas: B450 Tomahawk Max, R5 2600, 16GB Ballistix Grey 3200 CL16Ramot XMP-vel belőttem 3200-ra és a gyári hűtő ventijét vettem kicsit lassabbra.
Tunigot nem akarok egyelőre, így mi az amit érdemes lenne még beállítani?
Z77 után csak vakartam a fejem az UEFI-ben, hogy melyik mire is való :DEsetleg a CL16-ot lehet vagy érdemes lejjebb tornázni? Ha igen, miként is?
Köszi a válaszokat előre is!
-
Dragon3000
nagyúr
Kis segítséget kérnék cpu oc terén. A jelenlegi lapom msi b450 tomahawk, 2700-zal párosítva, hűtő cooler master ml lite 240 noctua ventilátorokkal. Az előző lapjaimhoz képest kb 2x több mindent lehet állítani (asrock x470 gaming k4, gigabyte b450 aorus m).
-
Speed®
titán
válasz
Gyuri27 #23590 üzenetére
Az addig rendben van, hogy te mit tapasztaltál eltérő viszonyok közt, de hasonló terhelés mellett (BF1 allcore eszi multiban, nem kevés szálon) felhasználói beavatkozás nélkül nem megy feljebb, egyszerűen a specifikált értékeken fog működni..írom ezt 1700/2700/X után, ill. most is allcore 4Gn használt 2700al ;p Default nem megy feljebb a boost, csak offset vagy kitolt cTDP mellett..ahonnan már csak pici lépés az értelmes allcore fesz megtalálása és az ugrabugrás anomáliák elkerülésével elégedett felhasználóvá válás.
-
Gyuri27
félisten
válasz
ttwepinefrin #23595 üzenetére
[link]
Irtam 2 dolgot. Azt nézd meg mikor kedved lesz.
Cpu core voltage: ne autón legyen hanem offseten.
Performance enhancer-t pedig állitsd level 2-re.
Ai tweaker alatt találod ezeket. -
Gyuri27
félisten
válasz
GIORGIONE76 #23593 üzenetére
Lehet, hogy cpu core voltage auton van offset helyett. És az auto fesz meg kevéske.
Performance enhancer: level 2.
Elsőre ehhez a kettőhöz nyúlnék. -
GIORGIONE76
őstag
válasz
ttwepinefrin #23591 üzenetére
-
Gyuri27
félisten
válasz
ttwepinefrin #23591 üzenetére
A 4.1 nagyon nagyon max (amd oldalán irják is). De a 3400-3500 szerintem kevés.
CR 15-20-at (multit persze) ha futtatsz mennyi az órajel, mennyit szalad a proci? -
Gyuri27
félisten
válasz
Speed® #23589 üzenetére
Jaja. 2 1600 egy 1200 volt nálam (ugye egyik se x). Mindegyiken -100 offsetet állitottam és mégis boostolt annyit a proci amennyi a dobozra (amd-nél le volt irva) Az af meg 3700-3800-ra is felszalad.
S amig terhelés volt tartotta is.
De hát mi nem tudjuk mit is beszélünk. -
Speed®
titán
válasz
ttwepinefrin #23583 üzenetére
Amennyiben tisztában lennél vele mit vettél (és az előttem szólók azzal, mit beszélnek), úgy nem lenne kérdés, felhasználói piszkálás nélkül miért viselkedik alapon úgy, ahogy. 2C4T feletti terhelés esetén az alapon nagyon alacsony TDP miatt visszaesik az órajel, manual allcore OC mellett növelheted csak az órajelet a fogyasztás kárára. Tehát semmi gond nincs a tapasztaltakkal, csupán rossz procitól várod, amit pl. az X variánsoknál lehet tapasztalni (4+ boost). Ha nekiugrasz a BIOSnak és normálisan belövöd, 4-4.1G allcore frekit el tudsz vele érni valószínűleg, ahogy sokan tették.
-
ttwepinefrin
tag
válasz
GIORGIONE76 #23586 üzenetére
Msi after b. el. monitoroztam.
Cpuz is kb azt mutatja asztalon, és azon van stressz teszt is azt is benyomtam, 3400-3500 között ugrált.
Biosban minden alap kivétel a memóriat raktam át 3200 mhz-re. -
GIORGIONE76
őstag
válasz
ttwepinefrin #23583 üzenetére
Talán EZ szemlélteti a legjobban, fölöttem jól írta Gyuri27, kell hozzá leadott teljesírmény, de be kellene állítani hogy le is tudja adni, auto-n lehet csak annyit mutatott neked, mivel monitoroztad? WIN-el feladatkezelőben? CPU-Z?
ja és játék alatt azért nem megy feljebb mert egyébként is alszik a magoknak több mint a fele!
-
kecsawi
senior tag
válasz
ttwepinefrin #23583 üzenetére
Lehet nem volt rá szükség, de én az AMD oldaláról felraknám a legújabb proci drivert, ha nem lennék megelégedve a teljesítményével. (amúgy 4.1-ig kéne mennie.)
-
Gyuri27
félisten
válasz
ttwepinefrin #23583 üzenetére
Elvileg (ha minden adott) 4.1 boostol.
De ehhez azért oda kell adni a feszt. Rendes hűtés kell (a vrm ugye adott).
Meg progi ami igényli is azt az órajelet.
Szerintem nézz szét biosban. Valami el van állitva (offset, pbo, max fesz, max teljesitmény limit pl 45 watt). -
ttwepinefrin
tag
Üdv mindenkinek.
Segítség kellene, van 1 asus rog strix b450f gaming alaplapom, és 2700 processzorom.
az lenne a kérdés, hogy alap bios beállítással milyen sebességgel kell hogy menjen a processzor? 3500mhz fölé még nem ment, nem kevés az?Bf1 alatt a 3450mhz végig processzor max 43 fokig emelkedett.
Azt nem értem,hogy a gyári érték: .3200mhz.-4200 ig az mit takar? -
GIORGIONE76
őstag
-
Gyuri27
félisten
válasz
GIORGIONE76 #23580 üzenetére
Épp irni akartam, hogy ez kompletten ennyi szerintem.
Azt mondjuk nem gondoltam, hogy 7 venti. -
Chaser
legenda
válasz
GIORGIONE76 #23578 üzenetére
nemá' ( :
páromnak mondom tegnap, jó lenne venni egy zajszint mérőt, aszonyga' van app rá, hát mondom jah, valószínűleg teljesen hitelesen mér egy telefon (((( : de ő nő...
egyébként ha ezek valósak, az gyenge próbálkozás hangszintben egy jó léghűtő mellett -
Chaser
legenda
válasz
Gyuri27 #23574 üzenetére
és ha jobban belegondolsz, most asztalon éppen hogy nem úgy száll fel róla a meleg, mint mikor házban volt, csak cpu hűtő szempontjából házban:
pro - mivel a bordák merőlegesek a talajszintre, így különösebb légáramlat nélkül is könnyen távozik a lamellákról a hő, perforált tetőn pedig távozik - ahogy nálam is volt, kb félpasszívan, mert a venti nem közvetlen a bordán volt -
kontra - a vga alatta van és fűti a cpu bordátház nélkül vízszintes elrendezésben a vga ugyan nem fűti, de így a borda lamellái talajszinttel párhuzamosak, és sokkal könnyebben "ott ragad" a felgyűlt hő, mintha merőlegesen állnának bordák
másrészről viszont nem fűt alá a vga, szóval összességében kb ugyanannyi előnye és hátránya van házban, mintha szabadon van vízszintesenamennyiben a vga komoly terhelést kap, akkor már nagyobb hátránya lesz házban, mert a vga-ról felszálló hő is pofán csapja, és legtöbb mai zabás vga közvetlena házba nyomja a vga hosszában a legtöbb kitermelt hőt, ezért is kellett egy elszívő a tetőre a nitro miatt, és egy ami elöl befújt, és a szokásos hátsó elszívó helyére befújó, így légnyomás is kb rendben volt és külön venti se kellett a bordára
GIORGIONE76
én akkor mosolyognék jót, ha korrekten mérnének közben hangszintet is ( : ráadásul lehet játszani az elrendezéssel, ezekre a nagy dögökre már nem feltétlen kell a közvetlen venti, tapasztaltam
design szempontjából biztos sokal jobb egy aio, egy nagy hűtő fél lapot kitakara, illetve hc tuningnál is nyilván jobb a víz -
GIORGIONE76
őstag
válasz
Gyuri27 #23574 üzenetére
talán a kijelentésem túlzás volt... azért macskakörmös, de
találtam egy tesztet brutál lég vs felsőközép AIO, szerintem 1:1 döntetlen
igen persze volt a Triton meg a társai, de azóta nem hallani hasonlót ...
egy valamirevaló 2x ezres 240/280-as AIO igenis felveszi a harcot egy top léggel, amiket manapság már 3x-ekért dobálnak csak hozzánk és a legnagyobb negatívuma a mérete és a tömege, én pl nyugodt szívvel meg azokat nem pakolom rá a deszkára...
pláne úgy hogy jobban bent reked a hő a házban, az AIO meg kiköhögi egyből... egy épített vizes user meg most csak röhög magában ezen a cicaharcon
úgyhogy részemről off
JA A MÁSIK, ezekben az AIOkban nem sima víz van!! Azzal szembefröcskölhetnéd a pcb-t, meg se kottyanna neki
-
Chaser
legenda
-
Gyuri27
félisten
válasz
Chaser #23573 üzenetére
Azért ne felejsd el neked asztalon van a vas. Azaz a bordàról a meleg szàll felfele. Házban azért nem igy van. De itt nem is arról volt szó hogy az aiok megverik a top levegösöket. Hanem arról hogy kapni használható aiokat. Igy nem kell copni batàr bordákkal. Mert aio esetén kb mindegy a ram, m2, vga stb-stb.
-
Chaser
legenda
válasz
Dragon3000 #23567 üzenetére
kérdem én, egy nagyon jó, de messze nem csúcskategóriás kaze flex-nél halkabb lesz bármelyik aio, ha a kaze flex-nek 400rpm elég a ninján h ne menjen blend alatt sem 80 fok fölé a cpu? van egy tippem, hogy az aio ezt nem tudja prezentálni
GIORGIONE76
"már 240-es esetén is überel "minden" tornyosat és két venti 400-1000 Rpm-ig limittel simán lehűt egy 95W Tdp-s cpu-t is! bármilyet.."
no látod, egy ninjának elég egy venti 400rpm-en ehhez, a 2700-et is úgy hűtöttem vele 3,7-en, és nem is a bordán volt, hanem a hátsó venti helyen, hogy hűtse a vrm-et is, most a 3600-ot hűti 4,2-n, blend alatt 70-ig ment fel, játék alatt 50 közelében van egy db 400 rpm flex mellett
méréskor én szoktam "kézrátétellel" is ellenőrizni a vrm-et, hőcsövek alját, utóbb 2600-nál all core 1,15v körül 3,7-en még kimondottan melegnek sem éreztem a vrm-et, 4g-n már picit más volt a helyzet, borda hőcsövei is egyből sütősebbek lettek, és akkor mért a trms mérő 150-60w közt konnektorból, 3,7-en 120-nál megállt -
kecsawi
senior tag
válasz
GIORGIONE76 #23570 üzenetére
Akkor nem volt Raijintek tritonod. Mielőtt megijednének az AIO tulajok: tervezési hibás széria lehetett, már nem is gyártják, de az egy élmény mikor úszik a gép belül, de szerencsére gyors voltam, semmi nem ment tönkre anno.
-
Speed®
titán
válasz
GIORGIONE76 #23570 üzenetére
Egészen addig oké a hurráoptimizmus AIO téren, amíg ki nem fog az ember egy leaked darabot és nem bachatja a géphasználatot, neadjisten melót bukik vele. Egy top lég bármilyen összevetésben legyűri a 240-280as megoldásokat, cserébe idővel max. ventit kell rajta cserélni, ha elkopik, bár az FDB csapágyak hosszú éveken át zajtalanok. Hobbistaként nálam is megfordult pár, az utolsót mostanában adom el, maradok a jól bevált batár bordáimnál
-
GIORGIONE76
őstag
válasz
Dragon3000 #23567 üzenetére
+1 az AIOknak, már évek óta azt használok, nzxt x31 - deepcool captain - Tt 240, egyiknek sem volt baja, csakis a növekvő teljesítmény miatt cserélgettem, mindnek szuperül be lehet lőni a pumpáját, bár tényleg vannak köztudott hangos modellek, és igen, illik cserélni a ventit is, bár a fentiek mindegyike csendes volt, de azért mindig van csendesebb, a hűtőfelület már 240-es esetén is überel "minden" tornyosat és két venti 400-1000 Rpm-ig limittel simán lehűt egy 95W Tdp-s cpu-t is! bármilyet...
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
GIORGIONE76 #23568 üzenetére
Ó, ezt jó tudni, nagyon köszi!
Nu, most tettem egy próbát kíváncsiságból, gyári boost-tal, és fix 4G-n. Fix 4G-n kevesebb a fogyasztás játékok alatt, és játékok alatt sem ment 4G fölé, persze lehet csak ott, ahol kipróbáltam. Másban lehet menne, ezt nem tudom.. Maradt a Fix 4G, ez P95 stabil is, és hűvös.
-
GIORGIONE76
őstag
válasz
hackeeeee #23564 üzenetére
valószínűleg, vagyis inkább tuzi a fesz adatokból számol, annak pontosságától függhet a leadott teljesítmény, anno Buildzoid kimérte bevezetékelve (talán x470-en) a fesz adatokat, a soc és a cpu voltage is 1-2! századdal tért csak el a hwinfo-ban, tehát mondhatni az pontos, tehát ilyen alapon akár a "falból" mértet is megkérdőjelezhetnénk, mert ilyen szűk fesz sávon belül annak is lehet pontatlansága, nemdebár?!
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Chaser #23563 üzenetére
Ezért is mondom, hogy ezek közül nagyjából egyik sem releváns.
A szoftveres, hwinfo-snak, talán ezért lehet kicsit jobban hinni, de pontosan azt sem tudni, hogy melyik részről olvas, főként úgy, hogy nekem is pl. 2 fogyasztási adat van a procihoz. Ofkorsz a 2. kevesebb...
Persze, ez tény.
-
Chaser
legenda
válasz
hackeeeee #23562 üzenetére
az oké, az nem oké hogy a sw szerinti 90w a gyakorlatban mondjuk 120-130 -és ha nem is a cpu eszik annyit hanem alaplapi komponenst ránt magával az a cpu szerves fogyasztsa, max hűthetőség szemponjából nem mindegy cpu-t tekintve -
1600-ot már nem akarom visszarakni, majd a 3600-tal játszom kicsit, nézve a cb értéket is, sw-es mérést és a trms mérőt
benc is tud csalóka lenne, prime+furmark tud kevesebb összefogyasztást produkálni mint egy valós gpu/cpu-t együttesen zabáló játék
handbraken is meglepődtem, hogy az annyit bezabál mint a blend -
-
Chaser
legenda
válasz
hackeeeee #23560 üzenetére
hw-es teljes gépet mondtál, amin már nem tudok elmenni mi volt benne és mi nem ( : abból nem lehet visszaszámolni hogy x-y-z feszen/órajellel frekin mennyire lehet valós a sw-es mérés cpu-ra, ha maga a gép idle megvan és a max terheléses load vga nélkül, abból már lehet valami érdemit számolni
valószínűleg nem véletlen karcsú egy 2600-ra sem a gyári hűtője all core 4 körül, 60-70w-ot simán lehűt az a borda, vannak vga-k hogy sokkal nyomibb/kisebb bordát kapnak és lehűtenek 60-80w-os terhelést ha hangosan is teszik, de egy 2600 smt nélkül is 4g-n nagyon nem 60-80w-ot eszik full load
nálam tdp limit nincs bios-ban, legalábbis nem láttam, viszont azt láttam sokaknál ha túl kicsi a fesz, és akár stabil játék/bench alatt, cb esetenként jóval kisebb pontszámot dob mint emeltebb feszen
ezt még nem próbáltam, nem is tudom ilyenkor mi történik pontosan a cpu-val, ha látszatra megvan az órajel és az elegendő fesz. is mellé, de mégis csökken a teljesjtmény, lehet sw-ek is ezért mérnek néha furcsákat - legalábbis nekem furcsákat -
szóval nem b@szogatni akarlak, de azok a számok amit mondasz nálam konnektoros direkt cpu-t célzó mérésekkel nagyon nem esnek egybe - amikből nyilván csak következtetni lehet - , direkt cpu mérésre még nem vettem rá magam, lehet elég csak a cpu ágat megcsapolni hozzá -
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Chaser #23551 üzenetére
Mint már írtam, ez hardveres mérés volt. Szünetmentesben bent a fogyasztásmérő, abban a gép, és úgy mértem a gépet.
De, a régi gépnél is.. 6700k+1080Ti idle-ben ugyan így 60-70W volt.. Terhelve pedig kb. ~600, rommá hajtva kb. 700.
Rágódhatunk ezen még egy ideig, csak tök felesleges.
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
GIORGIONE76 #23550 üzenetére
-100 offset van max.
Alapból 4G-re boost-ol, ha gyári boost-tal megy, viszont sokkal melegebb, még akkor is, ha rajta van a -100 offset, mert ennyit enged a lap.
Így viszont jóval lentebb tudok menni a fesszel, vagyis 1.2V körül megáll, és még közel 10 fokkal hűvösebb.. Cserébe, jobbak az FPS értékek is így, mint ha boost-tal menne.
Kipróbáltam. X-nél is hoz az allcore OC.
-
Chaser
legenda
válasz
Gyuri27 #23557 üzenetére
nem a ventikkel van a baj hanem a pumpával, ventit nyilván tudnám cserélni, aio-ban is van valami kis csoda ami keringeti a vizet - vagy nagyon rosszul tudom -
evga-ból néztem egy vízhűtéses példányt, nagyon köpködték h hangosabb a sokkal olcsóbb léghűtéses verzióknál, el is ment tőle a kedvem -
Gyuri27
félisten
válasz
Chaser #23556 üzenetére
Olyan aio-t kell venni amin jó a venti. Urambocsá jobb ventit. Hiszen az ember ha extra halk ventiket akar (házba is) azt meg kell venni külön.
Hogy mitől olyan über a hang az mond el.
Akinek meg fontos a hang az egy olcsóbb lap + hangkarival még mindig jobban jár.
Nagy rog foson van 1 giga lan. LUL. Még boot/debug post kijelző sincs a többségén. -
Chaser
legenda
válasz
Gyuri27 #23552 üzenetére
hangos az aio - 3-400rpm-es flex ventihez képest mindenképp, nekem az elég a 3600-nál 4,2-n blend alatt is, és 3800-hoz is elég lenne a nagyobb kupak alatti hőátadó felület miatt, de valszeg még 3900-hez is -, itt ki is esett, radit se tudnám hova tenni, nálam nincs kuckóban a gép
strix az külön világ, de vrm-en kívül alig látok jobb integrált audio-t tuf-okon és strix-eken kívül, persze az is elmarad egy jobb külsőtől, de egy jobb külső meg nagyon drága, vga strix megint más, azokon batár hűtés van, van dedikált csatlakozó külső ventinek, nem csak az rgb-ért kérnek felárat ( :
aio-t akkor vennék, ha vennéka vga-hoz egy risert és csinálnék egy slim gépet, kösz' az ötletet (((( : utána már csak a tápot kellene laposra kalapálni, mert a flex/sfx tápok azok nagyon nem halkakDragon3000
egen', mert ha lenne annyi eszük, ha már első helyre teszik az x16-ot, akkor jóval lentebb raknák az m2-t, a másik véglet mikor _közvetlen_ a vga alá rakják az m2-t, noooormális?
ilyen az amikor kb a legnagyobb léghűtők egyike - ha nem a legnagyobb - van a lapon, de a 2. helyen van az x16, nem sül be semmi, ezt nem tudom megérteni hogy lowend kis lapnál sikerül gondolkozni, pedig ott igen kevés esélye van ilyen hűtőnek -
GIORGIONE76
őstag
válasz
Dragon3000 #23553 üzenetére
nem is értem miért ódzkodnak tőle a userek, több gen-re előre letudhatnk a hűtést, a későbbi foglalatokra is szokták pótolni utólag a gyártók ha kell, nem kevés am4 kit jött ki AIOkhoz utólag, és manapság már megbízhatóak! és ez a lényeg, meg az a -10-20 C
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
Gyuri27 #23552 üzenetére
Nekem is csak gondom volt a nagy batár hűtőből. Előző gépnél a vga és a cpu között volt az m2 foglalat, olyan szépen fölé lógott a torony hűtő, hogy alapjáraton 50 fok felett volt az ssd bordával együtt is, ha használva is lett, gyorsan felment 70 fokig. Azóta cseréltem a házam, ebbe meg csak 138mm magas hűtő fér be, így a 240es aio eleve jobb megoldás lett, nem utolsó sorban, nagyon olcsón sikerült beszereznem
-
Gyuri27
félisten
válasz
Chaser #23551 üzenetére
30k körül használható aiót kapni. Az lesz neked a kövi lépés. Viczen kivül.
Értem én a felár fogalmát. De nekem az azt jelenti, hogy kapok valami pluszt, különlegeset, prémiumot. De hát ez manapság (asusnál főleg) kimerül a névben meg a csicsában.
Akárhány vrm-es táblázatot nézek pont ugyanazt tudják mint a 10-15k-val olcsóbb lapok.
Persze ez csecse meg világit. Akinek ez ennyi felárat megér az vegye.
Hűtés kérdése. 1xxx-2xxx-re sok jó és olcsó hűtés van. Van persze drága is. Lehet válogatni.
A 3xxx hűtés szempontjából ugye más (okait tudjuk). Én ha 3xxx-t vennék biztos aio lenne rajta. Igaz nem tudnak többet mint a csúcs levegők. De nem raknék a lapra ekkora batár sz@rokat.
Bele lóg a vga-ba (ha épp nem akkor is minimális hely marad). Gecózni kell a ramokkal. A magassága miatt a ház se mindegy. Ha akkora hűtő felül bele lóg a felső ventibe stb-stb.
Szal vennék aio-t oszt csók.. -
Chaser
legenda
válasz
raubisoda #23543 üzenetére
hajtanak vele ilyeneket is, ha nem számít a design akkor bő 10e-rel olcsóbban amit értelmesen ki lehet sajtolni a cpu-ból tudja a 20e ft-os b450m s2h is, nálam abban is gond nélkül ment 1600af@4g-n 1,3v alatt, de volt 2700 is 3,7-en, afölött nem erőltettem mert utána már zabál, most 3600 megy benne 4,2-n 1,3v alatt
Gyuri27
a strix mindig feláras volt/lesz, azért strix ( :
vitzen' kívül néztem a dark rockokat, a 4-es kisebb borda-egy venti, 23-24e, a pro sokkal nagyobb osztott borda, két venti, 29-30e, semmi értelme a sima 4-nek ha befér a pro a házba, ezek a ventik 7-8e ft-os kategória darabonként
de...igazából a ninja jobb/ekvivalens és egy 10e-rel kb olcsóbb, csak nem fekete ( : és a ventije se az :d ha nem lenne olyan széles már jöhetne egy mortar, így necces
a pciex16 elhelyezése max olyan házaknál függ amik ezer évesek, mai lowend háznál nem gond hogy első vagy második helyre tették az x16-ot, hűtő miatt viszont lehet gond, ezért nem értem h sikerült nekik oda tennihackeeeee
csak olyan számokat mondasz, amik nálam nagyon nem úgy voltak, a sw-es okosságok mondanak sok mindent
mai vga-k alig esznek idle, ssd szintén, kisebb lapok vrm-jei sem sokat, tápoknak ott még jobbaknál is viszonylag nagy a veszteség, de ha idle 60w körül van gép, blend mellett meg 150w, akkor esélyesen a többletet a cpu és vrm eszi, nálam a 2700 kis feszen 3,7-en vett ki konnektorból 150w-ot, ami veszteség és sallangok után is 100w biztos van, és ennél picivel többet az 1600af@4g, és ezeknél sokkal kevesebbet a 3600@4,2, és mindez smt nélkül, smt-vel rárepült a 3600-ra +15-20w, másik kettőt nem néztem úgy
igazából mindegy h a cpu eszi az x w-ot, vagy a vrm+cpu miatt több a konnektoros eredmény, de a vrm olyan sokat nem zabálhat azokkal a hatalmas hűtésekkel ami némelyiken van, úh. esélyesen a cpu viszi a nagy fogyasztást, hiába ír alacsony értéket az adott sw magára a cpu-raMaddeNNNN
a strix is alapból támogatja a 3xxx-et, mégis rengeteg review van h mégse ( : ram kompatibilitási gondokat láttam még, de a kis tuf-nál is -
GIORGIONE76
őstag
válasz
hackeeeee #23549 üzenetére
szerintem csak a nonXnél válik be ez az allcore dolog, de ott mindnél 3.8-4.0 között van egy határ ahonnan felfelé már csak 2-3 fpst hoz 100Mhz-nként,
Xnél nem törekednék erre, máshogy fognám visszaszerk: nekem is van egy vvadiúj fogyasztásmérőm, 3 hónap után elő is került, de hibás lehet :D csak újraindulgat a mode gombra, hát nem mostanában fogom visszaküldeni
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Chaser #23537 üzenetére
Hardveresen is ennyi..
Van konnektoros, wifis fogyasztásmérőm. Okosdugó, de tud mérni, viszonyításnak jó. Ebben benne van a modem, nas, router, modem, gép, tv.
Amikor csak a gépet mértem, akkor koppra terhelve ~300W-t szedett ki a konnektorból. Idle pedig 60-70W.
De, kb. nagyívben lekakkantom mennyit fogyaszt, megy, és kész.
Más, kipróbáltam a 3700-at. Doom alatt buktam kb. 10-15 FPS-t..
-
-
GIORGIONE76
őstag
válasz
Gyuri27 #23544 üzenetére
a felső kat-ban az Asus az évek során szép lassan elintézte hogy csak egy vágyott lap legyen, sokszor tényleg a legjobb, még mostanában is, pl a memóriakezelés, nem sokan merték ráírni hogy 4800+ meg hasonlók, csak az a fránya árcédula...
remélem az msi nem jut erre a sorsra, most elég szépen viszi a középkategóriát piros vonalon, de a felső kat-ban nekik is vastagon fog a ceruza,
azért nem is olyan régen középkatban ráböktél egyre és nem sokat tévedhettél, fatal1ty, g1 gaming mindegy volt, most meg olvasgathatsz a fórumomon kinek mi a defektes :/ -
raubisoda
senior tag
Srácok.Erről a lapról vélemény? TUF B450M-PRO GAMING
2600-at hajt majd 4G-n utána meg 3600 vagy 3700 lesz a delikvens. -
Gyuri27
félisten
válasz
Chaser #23537 üzenetére
Mint mondtam az a 40k-s asus semmivel nem tud többet mint egy 30k-s lap.
Most az alza akció arra jó, hogy kb árába legyen a lap.
A kinézet meg izlés kérdése és van aki kakil is rá.
Az elrendezés (mármint lap szempontjából mi a jó) függ a háztól, hütőtől, ramtól is."nem cserélem le a hűtőt" haggyá mán jó. Már mindent IS lecseréltél min 3x. Ha mindig adtál volna egy estvánt mán gazdag lennék frodó uram.
-
Chaser
legenda
az táptól is függ erősen
hokuszpk
nekem meg ezért nem lesz ( :
vga és cpu hűtő marad, m2 ssd-re is vettem szép bordát, hát nem azért hogy ne lássam ha épp akarom :d de vga backplatenél szintén és eleve se az m2 nem úgy szellőzik, se a vga
szegény ember meg léggel hűt, akkor is ha kuvadága' az a lég :d ezért nem cserélem le a hűtőt -
hokuszpk
nagyúr
válasz
Chaser #23537 üzenetére
"mortarral szemeztem, de bukta, érthetetlen de a pciex16 az első helyre került, combosabb hűtővel kb összeér a vga backplatje,"
keresztlanyomnak vegul pont ezert lett mortar, mert ott van az x16, ahol van, az RX580 csak igy fert be a viskoba. Ragaszkodott hozza, hogy a szamitogephaz nem cserelheto, mert megy a butor szinehez vagy ilyesmi indokkal. Noi dolgok ezek.
* es most jobb hijan sikerult a kiwitvre kapcsolnom, ahol hupikek vannak.
-
Chaser
legenda
válasz
Gyuri27 #23535 üzenetére
nono, van ott b450 h jobb vrm-e van mint némelyik x470-nek
néztem pár tesztet, kergetik abban az anusban rendesen 8-12 magosokat is, persze nyilván rog felár az ott van ( :
mortarral szemeztem, de bukta, érthetetlen de a pciex16 az első helyre került, combosabb hűtővel kb összeér a vga backplatje, és az enyém combosabb, hihetetlen, a 20e ft-os kis gb lapon valahogy sikerült a 2. helyre építeni az x16-ot, akárhogy is, az a bestbuy :d 8 magig értelmes tuning simán megy neki, amit akár egy 50-60e-s lap még ki tudna csavarni a prociból az max 5-10%, még a 3600-ból is kihozott 4,2-t all core, ahogy nézem onnantól erőszakollni kell őket 1-200mhz-ért, amit még lehet tudna is, de teljesen felesleges
részemről csak design miatt lenne csere, és pl a mortar a fentebbi hülyeség miatt kiesik
nekem speciel az új msi max széria design elég elcseszettnek tűnik az előzőhöz képest, régi szép fekete-piros nv vga designnal is mit műveltek, amd oldalon azért néz ki valahogy a gaming ( :hackeeeee
olyan fogyasztási adatokat mondasz h én pillázok ( : sw mit mutat az egy dolog -
Gyuri27
félisten
válasz
Chaser #23532 üzenetére
Egen. Azzal az ssd-vel megér 42k-t. Magában a lap máshol 40k+.
Ha szebb és jobb kell [link] és itt egy fasza 470 is [link].
Szal magában a strix, rog és vagy asus feliratért fizetsz 10k-t meg persze némi pilácsért. Vrm ügyileg (ha nincs benne llc akkor bios ügyileg se) ez a lap semmivel nem tud többet mint egy 25-30k-s lap bárkitől. -
Chaser
legenda
konkrétan egy elmosódott paca volt a számok helyén
hackeeeee
ne cheaterkedj már ekkorákat ( : már lassan termeli az a 2700x az áramot
éljen az a seaonic ha nem defektes a ventije, mostani nem az, de olyat csináltam vele amit magam sem bántam meg ((( :szerk:
Gyuri27
cseréjj' tápot ( :
ez volt az
most néztem ufóéknál most 240-es ssd-vel osztogatják, úgy már tényleg nem rossz deal
1600af meg alig maradt 1-2 helyen, legalábbis ák-n ufóékon kívül még max 1-2 helyen látom, többieknél a 14nm-es 1600 van -
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Robi_73 #23526 üzenetére
Manual OC van, fixen beírtam neki a 3700-at, nincs boost.
Beírtam 1V-t, így is 1.15V körül ad neki, mint amikor 1,1xV-t állítok be, ami terhelve 1.1V, nagyjából. Levettem -100-at, offset-tel, így 1,08V körül van, ami már egész jó.
Vagyis, arra jöttem rá, hogy 1.1V alá nem lehet vinnni a feszt manuálisan, mindegy mennyit íírsz be neki kézzel, ha 0.9-et, akkor is 1.1.
Bocsi ez kisit katyvaszos, de remélem érthető.
-
AlienApollo
tag
válasz
AlienApollo #23505 üzenetére
MSI B450 Carbon + 2600x -nál van értelme a v1.60-as BIOS-ról elmozdulni, vagy az újabbak csak a 3000-es szériához vannak és nincs értelme felváltani?
-
-
fejesg2
senior tag
válasz
GIORGIONE76 #23500 üzenetére
Hát én a saját konfigomba is bele installáltam egy 1000W-os Gold-ot, biztos ami biztos.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
hackeeeee #23516 üzenetére
anno mar az 1700 -nal eszrevettem -- de talan irtam is a topikjaban --, hogy neha egy elbaltazott 3.8 de meg a 3.9 is kevesebb pontot ad cinebenchben es az ibt max is ( foleg az elso kor ) tovabb malmozik, mint egy jol belott 3.7. Az 1700 -as procim most is 3.7 -en megy, kiteszteltem stabil 3.9 -re, de egyszeruen nem eri meg, elszall a vrm hofok, a fogyasztas, porog a procihuto ezerrel es ennek ellenere meg neha lassabb a john alatt is
-
b3Ro
senior tag
válasz
hackeeeee #23514 üzenetére
Megneztem The Divison 2-ben es Shadow of the Tomb Raider-ben. Hasonlo az eredmeny. Ha van igeny ra, akkor csinalok egy olyan videot, ahol tobb jatek van.
hokuszpk: ez nekem is feltunt, es ezert tobbszor is lemertem, szinte lehetetlen atlagolni, mert mindig ugral a frekvencia.
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
hokuszpk #23515 üzenetére
Ebben azért benne van a random is elég rendesen.. De úgy nézve full meggyőző, hogy alapesetben, alap órajelen is bőven elég a proci, vagy még alatta is...
R20 alatt is megvan a szórás, volt, hogy 4G-n több pontot kaptam mint 4.1-en..
De szerintem itt közrejátszik a lap is eléggé..
De most kedvet kaptam, lemegyek 3700-3800-ra, min fesszel, megnézem mi a vége, és hogy viselkedik játékok alatt.
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
b3Ro
senior tag
Csinaltam egy teszted, ahol arra voltam kivancsi, hogy a R7 2700X hogyan viselkedik adott cTDP limitet beallitva.
Azt kell mondjam, hogy a 65W elegge meggyozo, es az lesz nalam beallitva jatekok alatt. -
AlienApollo
tag
válasz
#20238798 #23503 üzenetére
Mystic Light 3-at le lehet tölteni simán MSI honlapjáról, nem kell Dragon Center hozzá feltéltenül. [link] -> közép tájon ott a sima standalone progi is.
Más: MSI-nél én még mindig a v1.60-as BIOS-on vagyok (ami pont 1 éves kb.), van értelme updatelni a legújabbra aminek már tökmás (butított) a felületete is, vagy az csak az újabb Ryzen-ek miatti támogatást hozta és 2600x-el felsleges felváltanom rá? Azért maradtam le mert régebben a Live update feldobta nekem a BIOS frissítéseket is és MSI-s progin keresztül szépen lehetett is frissíteni, de igazából az 1.60-óta már nem ajánl újabb BIOS-okat, MSI honlapján viszont van 5 újabb verzió is azóta.
-
GIORGIONE76
őstag
válasz
#20238798 #23503 üzenetére
mystic light sync már elvileg nem kell, én is dragont használok, kiváltja a Mysticet,
telepítéskor többször újra kell indítani, asszem 2x, onnantól használható, benne van a teljes mystic, ott kikapcsolhatsz mindent, legjobb egyenként ha valamelyik nem venné a lapotszerk: JA ÉS INDÍTSD A TELEPÍTŐT RGAZDAKÉNT!
ballistix-aegis-predator és ha nagyon corsair akkor vengeance pro rgb
-
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
Chaser #23493 üzenetére
Hát ez mindig kényes terep.. Nem rossz amúgy az asrock sem, legalábbis nekem szimpi, és olcsóbb is volt.. Néztem a B450 itx asus-t, de kb. 30, vagy 40%-kal lett volna drágább mint az asrock, ezért engedtem el.
1.35V körül szerintem simán meglenne a 24/7 4.1 felett, csak nem hiszem, hogy megéri..
-
MaddeNNNN
addikt
válasz
#20238798 #23497 üzenetére
azt a lapot csak akkor cseréld le, ha 100% kiderül hogy hibás mert az egyik legjobb B450-es lap.
ha nagyon akarsz tuningolni akkor ram és táp csere mindenképpen
Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 28-29k. addig tudod tunigolni nagy eséllyel ameddig nem bánod
Tápra a VGA miatt minimum egy 550W de inkább 600W-os minőségi, legalább bronze táp ajánlott
processzor hűtővel én még egyelőre várnék. attól függően hogy milyen házad van és hogyan szellőzik, szilikon lóttótól függően megkeresed a legnagyobb órajelet és hozzá a minimum stabil feszt ami még nem kér kb. 1.1V-nál többet. úgy elviszi a gyári hűtő is. nekem most 3550-en megy 1.0675V-on játékok alatt 55 fok az r7 2700 + wraith spire. de mondom ez ház és szellőzés függő
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- EAFC 25
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- EA Sports WRC '23
- Okos Otthon / Smart Home
- PlayStation 5
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Sorozatok
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Intel Core i7-13700KF - 16-Core 3.4GHz LGA1700 Box
- Intel Core i9-11900KF 3.5GHz LGA1200 (16M Cache, up to 5.30 GHz) Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! AMD FX-8320 8 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i7-14700K 20-Core 3.4GHz LGA1700 (33M Cache, up to 5.60 GHz) Processzor! BeszámítOK
- Ryzen 3 3200G processzor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged