Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) sas55 válasza afelaldozhat (#34797) üzenetére


sas55
aktív tag

A táp bírni fogja meg a kártya is.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#34802) #02119936 válasza Tomko78 (#34796) üzenetére


#02119936
törölt tag

A procid nem hajcsa ki a kártyát...

(#34803) Tomdriver válasza #02119936 (#34802) üzenetére


Tomdriver
őstag

Jaja, klasszikus példa, VGA órajel ugrál, szegény poci meg 100%-on izzad! :K

(#34804) korion válasza Tomdriver (#34775) üzenetére


korion
senior tag

sziasztok!

csak annyi,h nem engedélyeztem!
Teszek majd fel bővebb infót!

Full-hdra használom így néha tuning miatt megemelem az órajelet,de annyi!

most,h visszatértem az AMD-hez lehet megtartom az XFX eyefinity állványom,csak nagyon nagy!(nem férek el :O

szerintetek ez az MSI 390X elviszi a 3x 1080p-t 2x elsimítássál?

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#34805) afelaldozhat válasza Tomko78 (#34796) üzenetére


afelaldozhat
tag

A procid nagyon nagyon kevés nemhogy egy r9 290hez,de még egy 280X-hez is.
Tapasztaltam....
Nekem egy ugyanilyen CPU-m volt a kezdet kezdetén a 280X-hez.
Utána váltottam i5 4440re és brutális gyorsulást tapasztaltam a régi procihoz képest.

Nagyon nagyon fogja a rendszered az FX.

Szerezz hardveraprorol egy olcsóbb 8magos FX-et.Csavard fel 4.5ghzig. :R

(#34806) Habugi válasza afelaldozhat (#34805) üzenetére


Habugi
addikt

Tudtommal neked 6100-asod volt ami nem volt húzva vagy csak nagy minimálisan, neki 6300-asa van ami rendesen meg is van cibálva, marhára nem hasonlítanám az egykori configodhoz. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#34807) Omli85 válasza afelaldozhat (#34805) üzenetére


Omli85
őstag

Költséghatékonyabb ha először inkább felcsavarja a 6300-at 4.5-ig és ha mégsem elég akkor cseréljen procit :).
Plusz előszeretettel droppol a BO3 AMD vga-val szokás szerint jól sikerült alkotás az a szénné foltozott motor..

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#34808) afelaldozhat válasza Habugi (#34806) üzenetére


afelaldozhat
tag

Ki nem állhatom,hogy nagyon sokszor jobban emlékszel a saját dolgaimra mint én magam.... :B

Valóban 6100am volt azonban az az FX-6100 4.2ghz-n ketyegett.

Ha visszaemlékszel nem is volt rá panaszom.Csupán addig addig hallgattam az intel igy Intel úgy-ot,hogy azt mondtam egye fene megvan rá a pénzem beruházok egy Intel I5 4440-re.

Valóban döbbenetes áll leejtő a különbség ha az ember 6100,6300ról vált.Pedig az enyém is meg volt húzva rendesen.
Mégis szinte valószinűtlen szinte dupla teljesitményüre gyorsult a rendszerem FPS ekben szinte tényleg a duplját érzékeltem.
Egy 280X-el.
Biztos vagyok benne,hogy még a 4440sem hozta ki a maximumot a rendszeremből.
Képtelenség,hogy egy 6300 egy R9 290et megfelelően kiszolgáljon.. :B :R

Omli85: BO3at tolom 4440el 280X el minden highon TXAA bekapcsolt VSYNC mellett sincs igazán 60FPS-el kevesebb...

[ Szerkesztve ]

(#34809) Habugi válasza afelaldozhat (#34808) üzenetére


Habugi
addikt

"Képtelenség,hogy egy 6300 egy R9 290et megfelelően kiszolgáljon.."

Ez kizárólag optimalizáltság és felbontása kérdése de még ha kokány módon optimalizált is valami, példának okért 1080p-ről VSR-el 1440p-re váltva megszűnik a CPU limit az esetek 90%-ában. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#34810) MiklosSaS válasza afelaldozhat (#34808) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Képtelenség,hogy egy 6300 egy R9 290et megfelelően kiszolgáljon.. :B :R

Ott a pont! Nalam meg a 8350 4.5 GHz-en is xarta magat ossze a GTX 780-nal.
Mindig mindenkinek mondtam FX meg 5 GHz-en is max a 7970/770 kartyakhoz valo.

OFF END

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34811) vg válasza MiklosSaS (#34810) üzenetére


vg
addikt

Viccelsz ugye?

(#34812) MiklosSaS válasza vg (#34811) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerinted?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34813) vg válasza MiklosSaS (#34812) üzenetére


vg
addikt

Szintem igen. A másik lehetőség, hogy nem tudod mit beszélsz. :(

(#34814) MiklosSaS válasza vg (#34813) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nezd, nem tudom ki vagy van mi van veled, de nagyon nem is erdekel. Ha ki szeretned vesezni a kihajcsa/nemhajcsaki temat akkor faradj atal egy masik topicba. Vagy kerdezd meg az ivy/haswell/skylake topicban. Rengeteg olyan van aki valtott.

Reszemrol ez az utolso hozzaszolas ebben a topicban ehez a temahoz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34815) vg válasza MiklosSaS (#34814) üzenetére


vg
addikt

Én vagyok én, és nincs semmi bajom, csak nem tudom hova tenni az olyan szakmai megvilágosodásokat, hogy "xarta magat ossze". :( Ha már így elfutsz, akkor ne beszélgessünk erről, legyen neked igazad.

(#34816) proci985 válasza vg (#34815) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy 8350 egy szalon kb egy i5-760 szintjen van, ami egy elso generacios i5os. 4 szalnal meg tobbet jatekok nem nagyon hasznalnak ki.

ennyi a problema. i5-760al egyebkent hajtottam 7850 OC CFet, de azoknal a 290(x) meg kb 40-60%al gyorsabb, plusz en eleve harom kijelzot hasznaltam es igy kevesbe volt bottleneck a proci.

tetejeben az FX orult modon fogyaszt es nehez alajuk normalisan felszerelt alaplapot kapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34817) MiklosSaS válasza vg (#34815) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

[link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34818) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Akinek van 390x dobjon már pls egy 3dmark extreme bencset.

:R

Walking Dead

(#34819) mcwolf79 válasza N.Ferry (#34818) üzenetére


mcwolf79
veterán

Remélem el tudod olvasni a számot, picit sikerült túlminiatürizálnom :B

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#34820) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ha már proci és vga téma van. Szerintetek egy i5-4570 kihajt egy R9 390-es kártyát?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#34821) Tomko78 válasza MiklosSaS (#34810) üzenetére


Tomko78
őstag

várj de nem az a gond hogy nem megy 100 % a vga meg hasonlok hanem most ezt kezdte el csinálni Cod Bo3 alatt lehet valami patch az oka , de eddig nem csinálta , pl far cry 3 alatt ment normálisan 80-100 % közt de nem ugrált így , lehet driver vagy a game van valami , havernek is ilyen vgaja van csak I5 2500k-al most mondja neki is ugrál

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#34822) Omli85 válasza MiklosSaS (#34810) üzenetére


Omli85
őstag

Azért ne keverjük a dolgokat.
Az, hogy egy játék motor nem használja rendesen a CPU-t és ennek okán nem tud maximumot teljesíteni a vga nem egyenlő azzal, hogy a proci nem képes kihajtani a vga-t.
Rendben van, hogy egy FX nem egy i7 de azért nah..
Az tény, hogy a végeredményen ez nem változtat a játékos szív mert a gyengébb teljesítmény miatt alacsonyabb fps és ezzel arányosan kevésbé élvezhető játékélmény az eredmény. De ez nem annak tudható be, hogy kevés a cpu hanem, hogy az adott alkalmazás nem használja ki a hardver adta lehetőségeket.
Majd ha nem azt látom, hogy 50-60%-on topog a cpu hanem fekszik 100%-on és közben egy kisebb napnak megfelelő hőt generál mert dolgozik mint állat és úgy droppol az fps akkor elhiszem, hogy a vas kevés.
Csak azért viszont nem fogok 50-80K-t vagy többet áldozni egy procira, hogy a programozók hanyagsága miatt legyen +20-30 fps-em :).
Érdekes módon Battlefront alatt a 4.5re húzott FX és egy húzott 390 kb egy i7 4790+980 kombó szintjét hozta ha nem korlátoztam be az fps-t 60-ra. Akkor most normális motor kell egy játék alá vagy fél misiért kell proci vga kombót venni, hogy 60 felett tudjon 1080p-ben?
Az a baj, hogy még nem lett ráborítva az olyan fejlesztőkre az asztal akik szerint az normális ha csúcs hardver kell ahhoz, hogy max részletesség mellet meglegyen a 60 fps... inkább költ a nép az erősebb hardverre...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#34823) Tomko78 válasza Omli85 (#34822) üzenetére


Tomko78
őstag

Haver I5 -2500K 4.2 Ghz megy és ugyan ezt csinálja a game a hibás , érdekes az elején meg pont én voltam előnyben mert a I5 szenvedtek nekem meg bodogszág volt a FX-6300 -al mert nem akadt a game :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#34824) N.Ferry válasza mcwolf79 (#34819) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszi!

Még egy órajelet írnál mellé kérlek, azt elfelejtettem kérni :)

:R

Walking Dead

(#34825) mcwolf79 válasza N.Ferry (#34824) üzenetére


mcwolf79
veterán

Alap órajel: 1055/6000 Mhz

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#34826) HSM válasza Habugi (#34809) üzenetére


HSM
félisten

Viszont ha a 290 nagyfelbontással való megfingatása helyett inkább FHD-n szeretnél több FPS-t, akkor az FX-el máris gázban vagy. ;)
Szóval szerintem ez az irány eléggé zsákutca. A 6300-as FX-ben ráadásul csak 3 modul van, az húzva+full kihasználva/optimalizálva sem egy erőmű. :N És akkor finoman fogalmaztam. Nézz meg ha gondolod pl. egy Cinebench R15-öt olyan procival....

(#34827) kp59


kp59
aktív tag

"Már 4 GB-os Radeon R9 390-es videokártyákat is lehet kapni" [link]
"....nyugaton a 8 GB-os Radeon R9 390-es modellek is hasonló áron kaphatóak, mint Kínában hódító 4 GB-os társaik – ez 310 és 330 dollár közötti árszintet jelent."
Ezek szerint Kínában a 4 GB-os 390-es annyiba kerül mint nálunk a 8 GB-os (csak tudnám hogy mi ebben a vonzó a vásárlók részéről hogy így "hódít" ott ez a változat :F ).

(#34828) Habugi válasza HSM (#34826) üzenetére


Habugi
addikt

Sok mindentől függ, hogy van-e "gáz" és ha igen mekkora annak mértéke, már az újonc kollégával is kitárgyaltuk azóta. Nyilván nem vitázni szeretnék senkivel amúgy egyértelmű dolgokról, ugye magam is nemrég váltottam 8as Visheráról, olyanról ami igencsak meg volt tépve. Kizárólag a gyorsulás mértéke, ráadásul pont egy nonK Hasi esetében volt az ami ütvefúrózta a retinámat, majd egy hónapig ment még nálam a 280X 6600K mellett mielőtt 390X-re cseréltem, nézegettem 3.5/3.9-en, az egy szép gyermekmese hogy Intellel/i5/nonK-val nincs CPU limit mert még egy Tahiti korú dVGA-val is bele-bele futni..

Nem FX/Vishera védőbeszéd, te pontosan ismered mik voltak az első tapasztalataim/reakcióim a DDR4-el megtolt Szájlék kapcsán, csak annyit állítok túl van lihegve ez a "kihajcsa/shenem hajcsa ki" dolog, ennek egy elegáns huszárvágásos megoldása a felbontás emelése. Jó pár éve nem futottam bele olyan játékba, aminek a Medium/Ultra beállításai között akkora difi lett volna ami zavart volna ha bele vagyok kényszerítve a Mediumba. Sok esetben, főleg ha egy adott játék gány munka és/vagy brutális egyszálas erő kell neki nagyon jó megoldás a VSR/DSR.., a Szájlék/Grenada gondolata még a kanyarban sem volt példának okáért amikor az Arma3-at már 1440p-ben játszottam 280X-el, mert egész egyszerűen jobban futott 1440p-ben mint FHD/1080p-ben. Utóbbiban sok esetben 40-50%-on kotlott a 280X, közben a 8ból az a szerencsétlen 3szál akik aznap a rövidebbet húzták azt sem tudták mihez kapjanak vagy merre. Felváltva 1440p-re maradt az FPS, viszont egyéb, a FHD-n tapasztalható fuldokló prociból eredeztethető rángások/akadások nagyon szépen mérséklődtek. Nyilván van olyan játék ahol ez nem megoldás de azért még mindig sokkal egyszerűbb ezt kipróbálni mint adott esetben fejvesztve rohanni nonK brummogós i5-öt venni mert X-Y szerint majd kétszeres gyorsulást tapasztalt.. :U

Megjegyzem Arma3-nál pont ez történt esetemben is de erre is számítottam, gyakorlatilag emiatt a játék miatt próbáltam rá a kék oldalra és még többet is hozott mint amire számítottam. Ugyan akkor előveszem az elmúlt 1-2év játékait amiket próbáltam.., háááát, jobb, peckesebb, frametimeok javultak főleg amit ugye már tárgyaltunk hogy annyiból rejtély hogy az FPS igazából nem növekedett annyit amennyit a frametimeok/azok csökkenése sejtetni engednének és a kettő nem független de szerintem még az is túlzó ha azt mondom hogy általánosságban 20-30%-ot gyorsultak a játékok a 280X mellett. Oké nálam cibálva volt az a Vishera keményen, meg azért a húzott Vishera már nagyon nem Bulldozer mert ugye 6100as volt említve de azért na..
Két évig hallgattam itt a fórumon topic függetlenül micsoda szar lehet "nálam/bárki másnál" minden mert az FX ennyit meg annyit tud, de bezzeg a GyiiIntel.., na ezek után/okán néztem meg direkt 3.5/3.9-en is, érdekelt a saláta eredete és miértje. Jó, jobb, oké vita nincs, (bár nem egy játék volt, ami szépen használta a 8szálat és ott a világon semmi difit nem hozott a húzott Szájlék) viszont ennek mértéke totál játékfüggő és használhatatlannak meg ki tudja még minek nevezni azokat a procikat.., hát, most erre itt inkább nem írok semmit.. ;] de maradjunk annyiban hogy legszívesebben ugranék rá minden esetben ha nem érdekelnének a fórum szabályai és/vagy nem lennék annyira lusta amennyire egyébként rohadt lusta vagyok. :DDD
Nyilván ezen apró szedet nem personále neked szól, csak gondoltam ha már.., akkor válaszolok másoknak is és/vagy azoknak akiket a kérdés még foglalkoztat. Egy része totál oFF, szóval mea culpa, gyorsan zárom is.. :R

(#34823) Tomko78:

Lassan két hete, hogy TTomax említette nekem a Fallout4 Vsync herélésem okán, hogy egy vsync köré megírt játék esetében inkább a Powerplay kikapcsolásával próbálkozna a helyemben az ugráló GPU órajel orvoslása érdekében, sem mint bevállalná az esetleges bugokat. Azóta ránéztem/kipróbáltam, a magam részéről neked is csak javasolni tudom. Nem készpénz hogy megoldja a bugos játék problémáját de elképzelhető hogy érdembeli javulást fog hozni, ugyan úgy érdemes ránézned mint a VSR-re. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#34829) korion válasza Habugi (#34828) üzenetére


korion
senior tag

Egy full alap Ga 970 lap egy FX6100 és 6870 vga volt a havernak,lecseréltük i5 2400 és nem volt különbség!(igza nem mértünk semmit,csak érzésre,de úgy semmi,max játékkicsomagolásnál!)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#34830) korion


korion
senior tag

sziasztok!

az MSI AB-nál a Tripla overvoltage micsoda pontosan?

előre is köszi! :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#34831) HSM válasza Habugi (#34828) üzenetére


HSM
félisten

Régi tévedés ez a kihajtás téma. Nem az a lényeg, hogy kihajtsa, hanem hogy elég alap legyen alá. Nem az a baj, ha 80%-on megy a VGA, hanem az, ha a proci nem ad elég FPS-hez alapot. Vagy ha a közös magkiosztás vagy egyszálú limit miatt nem egyenletesen fut a játék. Ezekben viszont jobbak az Intel platformok. Egyszálon a 4 éves Sandy Bridge notim ugye tuning nèlkül hoz annyit pl. Cinebench-ben, mint egy szó szerint szénné húzott Vishera....

(#34829) korion: Remélem az azért megvan, hogy a szóban forgó VGA-k több, mint 3X gyorsabbak egy 6870-nél? Persze, hogy azzal a VGA-val röhögve elbírt az FX is. :U Egy 3X gyorsabb VGA alatt viszont már állatira nem mindegy, milyen rendszer duruzsol.

(#34832) MiklosSaS válasza HSM (#34831) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az alap ultrabook haswell i5-om (4210U) a maga 15 W-javal megeszi a 4.5 GHz-es FX-et 1 szalon.

De nem ez a lenyeg, nem mondtam soha hogy nem lehet egy erosebb VGA-t egy FX-el hasznalni, csak marad eleg rendesen tartalek a kartyaban. Ha meg van benne tartalek akkor minek kell az erosebb VGA?
Meg aztan ott a frame time...de inkabb nem vitazom a sok FX lovassal.. :P

Reszemrol PEACE!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34833) HSM válasza MiklosSaS (#34832) üzenetére


HSM
félisten

Én beraktam anno tesztre a 290-est egy kétmagos Ivy Bridge Celeron mellé, még a valley-ban is pocsékul ment, pedig az azért nem egy BF4 multi. :D

(#34834) FST200


FST200
tag

tegnap kezdtem összerakni az új gépem - > asus r9 390 direct cu ii
de a kártya nem fért bele a házamba ( thermaltake shark ) , próbáltam bele oldalazni, belefeszegetni , a hátsó lamellák picit meghajoltak ( vissza hajlítottam) de egyszerűen semmi, mindig elakadt és alig tudtam kivenni.. úgyhogy vághatom meg a házat :/
ennyitől nem lesz baja egy kártyának ugye :/ ?

(#34835) Snorbi19 válasza FST200 (#34834) üzenetére


Snorbi19
tag

vetél volna egy Fractal Design DEFINE R5 házat és abba tuti belefért volna kényelmesen ;]

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#34836) pcsabat válasza FST200 (#34834) üzenetére


pcsabat
őstag

hát ha nem csavargatod meg feszegeted a kártyát akkor nem szabadna hogy baja legyen. De azért óvatosan.

(#34837) FST200 válasza Snorbi19 (#34835) üzenetére


FST200
tag

hát feszegetve volt , mivel megszorult kétszer, mivel nagyon kicsin múlott hogy beférjen, aztán megpróbáltam valahogy áttuszakolni :/
komolyan.. remélem nem lett baja ://

[ Szerkesztve ]

(#34838) Snorbi19 válasza FST200 (#34837) üzenetére


Snorbi19
tag

én is szurkolok remélem nem lett baja
remélem azért tanulsz az esetből és legközelebb ugy vásásrolsz, hogy ne legyen ilyen problémád :W

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#34839) N.Ferry válasza HSM (#34833) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Tanusíthatom...

Én most a 290xemet egy g3258al használom, sok játéknál szörnyen fogja. :O :U

Walking Dead

(#34840) venomka1


venomka1
aktív tag

Nekem Powercolor r9 390 pcs+ om van, batran ajanlom mindenkinek, nem hangos,minden megy ultra settings el a jatekok alatt.

(#34841) mackosajt válasza MiklosSaS (#34832) üzenetére


mackosajt
addikt

Ennek margójára:
"Mindig mindenkinek mondtam FX meg 5 GHz-en is max a 7970/770 kartyakhoz valo."

De hidd el, senki nem vitatja, hogy i5-i7 intelekkel jobb lehet az élmény, az fps és a frametime.
Viszont had engedtessék már meg az FX felhasználóknak is, hogy legyen erősebb VGA-juk, amivel nagyobb részletességgel és nagyobb felbontáson tudnak játszani, még ha nincs is kihasználva teljesen a kártyában lévő potenciál, ami mondjuk a felbontás növelésével (VSR), vagy a grafikai beállítások maximumra állításával növelhető.

Arról nem beszélve, hogy X összegből, ha teheti az ember, és teszem azt, 1024-es felbontásról lép 1920-ra, logikusabb, hogy VGA-t cseréljen előbb a pénzéért.

Volt 7970-em, és a 290X jelentős javulást hozott. Előző VGA 80-100 Fps-re volt képes inkább a beállításokat átlagban médiumra téve, míg utóbbi mondhatni folyamatos 120-ra képes (ennyire lőttem a korlátot config-ban, mert bőven elég nekem).

Így a kártya sem fűti szét magát, játék alatt 75-80 fokot látok a bal felső sarokban.

Majd adó visszatérítés, vagy a jutalmak osztásakor, ha marad, lehet jön egy i7 nekem, ez meg megy a fiaimnak. Addigra talán az öreg 7970 is újra feltámad.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#34842) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

januári vásárlással keresek elfekvőben lévő fujipoly-t. Akinek van írjon egy PM-et légyszi.

:R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#34843) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok!

Morpheus-szal szeretném hűteni a 290-esemet. Hogyan tudnám megoldani, hogy a kártya szabályozza a ventiket? Vagy ez csak Accelero-val lehetséges?

(#34844) Speed® válasza Imurai (#34843) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha 4 eres a gyári venticsatid, keress mPWM átalakítót (merlinnél akad itthon) és hozzá Y PWM csatit vagy PSTs ventipárost.

(#34845) Imurai válasza Speed® (#34844) üzenetére


Imurai
tag

Még semmim nincs, csak a refhűtős Sapphire 290, ezért kérdezek meg mindent jó előre :)
Merlinnél én nem találok mPWM átalakítót, segítenél, légy szíves?

(#34846) A.C.E. válasza Imurai (#34845) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Parancsolj.

F.P.S. FOREVER!

(#34847) fibix


fibix
csendes újonc

'Intelhez Nvidia->AMD-hez Radeon kártya...iratlan szabály' :)

Jövőre jön a ZEN és az Intel majd magához nyulhat...
jobb ha elkezd gondolkodni az i9-en mert az i7 kevés lesz...

...AMD forever... :C

(#34848) füles_ válasza fibix (#34847) üzenetére


füles_
őstag

Ennyire ne legyél ebben biztos.Az Intelt 100% hogy nem fogják falra kenni,a Bulldozer is az óriási hype után mekkora pofáraesés volt.
Egyébként ez hogy jött ide?Az első sorod meg gyorsan töröld

[ Szerkesztve ]

(#34849) Televan74 válasza fibix (#34847) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez így még nekem is sok.Pedig én kedvelem az AMD termékeit. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34850) CptAdamica válasza fibix (#34847) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én azt sem értem miért vesz valaki AMD procit, spórolásból?

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.