Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Omli85 válasza GeneraL_XTX (#34750) üzenetére


Omli85
őstag

Azért ha a szenzor nem közöl infót nem feltétlen tudható be driver hibának..

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#34752) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Számomra az ami kicsit fusztráló, hogy a V betűt nem voltak képesek kivenni. :(

Véleményem szubjektív...

(#34753) NandoXXL válasza Omli85 (#34751) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ühüm, csak erről volt már szó hogy a Crimson driver nem kezeli megfelelően a venti vezérlést.....
Pont ettől forrt fel az összes topik, de mindegy.

(#34752) hackeeeee
Mert ugyan azt a hibás beta drivert adták ki mint amitől, szét fagyott a gépem, meg 'hibás' egy két hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#34754) hackeeeee válasza NandoXXL (#34753) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg csak akkor volt probléma, ha manuláisra volt állítva a vezérlés. Ha auto-n maradt, akkor elvileg nincs gond.

update: Lehet, mondjuk Én alapból nem bántom a ventivezérlést, mindig auto-n van. Fagyás, a 15.11 is ment, a 15.11.1 béta is, bár azt nem hagytam fent mert épp bech-elgettem, és nem lettek validok az eredmények. Most ez is felment, és úgy néz ki eddig rendben van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34755) NandoXXL válasza hackeeeee (#34754) üzenetére


NandoXXL
senior tag

(#34754) hackeeeee

Elvileg nem is fagyott senkinek pár szerencsés usert kivéve, a hiba listán sincs rajta (NV-nél is láttam ilyet) Elvileg jó, csak nem azért tartok Workstation gépet hogy egy hulladék driver rendszer összeomlást okozzon. Senkit nem érdekel a bullshit, mindenki a beígért dolgokat akarta hiba nélkül whql driverben. Szerinted hány vevő, eladó kedvét veszi el ez a hozzáállás(instabil, tönkre teszik a vga-t, gari pedig nincs)?

[ Szerkesztve ]

(#34756) hackeeeee válasza NandoXXL (#34755) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

nVidia után szabadon.. Ők ugyan ezt eljátszották pár éve, és ott még nem is kellett engedélyezni semmit, csak elég volt feltenni a drivert.

Véleményem szubjektív...

(#34757) NandoXXL válasza hackeeeee (#34756) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Tudok róla, de senkit nem kárpótol. Értsd meg, nem szeretném ha az AMD tönkre menne mint a Nokia. Ilyen borzasztó adatokkal, mindent meg kellene tenniük a vevő elégedettségért. Kinek hiányzik egy verseny nélküli piac? Ez a hozzáállás a csőd vs. felvásárlás felé kormányozza az AMD-ét. (ebben a topikban ráadásul nem két filléres dolgokról beszélünk, ami még érzékenyebbé teszi a vevőket)

Arról nem is beszéltem hogy a beígért funkciók se tökéletesek, szabad fps beállítás kép hibát csinál (darabos) stb. Elkezdhetünk róla beszélni milyen kép hibák jelentkeznek a nagy CRIMSON drivernél. Nekem ne legyen lag, kép törés, stb.bizonyos funkcióknál.

[ Szerkesztve ]

(#34758) korcsi válasza NandoXXL (#34757) üzenetére


korcsi
veterán

A fent leírt anomáliák az utoljára megjelent whql-el történnek?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34759) sixpak


sixpak
nagyúr

Hey!
Talán nem OFF...ez működik?
Szeretnék venni egyet, de túl olcsónak tűnik....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#34760) Malibutomi válasza sixpak (#34759) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nezd meg alul a review-kat. Nem 2.0-as.

This cable is NOT as advertised, It is a display port to HDMI 1.3 not the 2.0 that it claimed to be the maximum resolution output is 2560x1440 at only 30hz. Do not buy.

[ Szerkesztve ]

(#34761) NandoXXL válasza korcsi (#34758) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Pár elismert hiba a release note-ból:

[81448] A system restart may be experience when waking the system from sleep mode on some systems with Intel processors
[81489] Unable to create 4x1 or 2.1 portrait mode SLS with 4K displays
[81809] A crash may be experienced if an HDMI™ display is a cloned display device on an HP Envy 15 notebook
[81844] Unable to change resolution if a wireless display is the only connected display
[81856] Marginally increased power consumption may be observed during video playback
[81859] Flickering may be experienced on some monitors when AMD Freesync™ is enabled

Teszteld nyugodtan, van hiba benne bőven. Többi az oldalukon. Én itt befejeztem :R

[81448] Intel procinál alvó üzemmódból újra indul a rendszer, néhány esetben :C Ez aztán WHQL :R

(#34762) sixpak válasza Malibutomi (#34760) üzenetére


sixpak
nagyúr

Telón néztem, odáig nem jutottam el. :B
Köszi. :R
Akkor létezik egyáltalán dp-hdmi2.0 kábel?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#34763) korcsi válasza NandoXXL (#34761) üzenetére


korcsi
veterán

Nem igazán értem mit akarsz ezzel mondani. Nvidia-nal ugyanúgy van hibalista.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34764) hackeeeee válasza NandoXXL (#34757) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tönkre menni véleményem szerint nem fog, mert egyeduralkodóvá válna az nVIDIA. Véleményem szerint ezért sem fognak eltűnni a CPU piacról sem (mint azt sokan emlegették korábban), mert egyeduralkodóvá válna az Intel. Persze az Intel valahol már az, ez sajnos az árakon is meglátszik.

Szerintem nem lesz olyan (még nem), hogy verseny nélküli piac.

Véleményem szubjektív...

(#34765) venomka1


venomka1
aktív tag

En fel raktam,semmi valtozast nem veszek eszee az elozo deiverhez kepest. Mondjuk az elozo driver csinalt olyat hogy elkeudett szaggatni tole a gep, fps 130 rol le esett 12 re. Ujra kellett telepiteni es akkor jo volt egy darabig megibt. Kivancsi vagyok ennel mi jon elo

(#34766) kp59 válasza hackeeeee (#34764) üzenetére


kp59
aktív tag

Ettől még tönkre mehet mert ott van példának a 3dfx aki az első játékokhoz alkalmas Monster 3D nevű társkártyát kihozta (volt ilyen nekem is egy Tseng videókártya mellett). Kezdetben egyeduralkodó volt a piacon majd hamarosan megjelent az nvidia nevű tajvani cég (azóta már átköltöztek az USA-ba) aki szép csendben erősödni kezdett. Elég mocskos húzások voltak akkoriban is (a 3dfx be is perelte az nvidiát amiért az a 3dfx által kifejlesztett dolgokat nyúlt le és építette be a saját termékeibe). Mi lett a vége mindannyian tudjuk. A 3dfx megszűnt és a dolgozóinak nagy részét felszippantotta az nvidia. Csakhogy a 3dfx megszűnésével teret adott a 3D játék kártyák piacán egy kanadai cégnek az ATI-nak aki kihozta az első játékra szánt (szintén nagy újításokat felvonultató) 7000-es sorozatú kártyáját (ilyenem is volt akkoriban). Azóta már ATI sincs mert felvásárolta az AMD.

Mindezeket csak azért írom mert a világpiacon nincs olyan hogy azért ne tűnjön el egy szereplő hogy nehogy ezzel egy másik egyeduralkodóvá váljon. A gyengék eltűnnek az erősebbek meg átveszik az ő területüket is.

Ha az AMD videókártya szekciója csődbe menne feltűnne egy most még kevésbé ismert szereplő és átvenné a helyét ebben biztos vagyok (mert így működik a rendszer).

(#34767) atee válasza kp59 (#34766) üzenetére


atee
őstag

Sajnos a 3dfx nem tudott megújulni. Volt egy kisiklásuk a voodoo 3 aztán még rákontráztak a 4 meg az 5 el is.
Az Atinál nem tudom mi volt a gond, de nekem volt egy rossz érzésem, hogy amihez az AMD nyúl abból sok jó nem sülhet ki.

Ennek ellenére most elégedett vagyok a 390 kártyával. Tökéletes alternatíva a 970 nek.
Eddig a driver gondok is elkerültek.
Sok múlik a problémamentes működésen mert az általános vélemény az és nem is alaptalan, hogy a nyugalom ára az Nvidia vga. (leszámítva amikor nem tudtam firefox böngészőt használni mert kifagyott rendszeresen a driver miatt ami valamiért összeakadt vele) azóta is operázom :)

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#34768) hackeeeee válasza kp59 (#34766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő, izé.. A 3DFX nem megszűnt, hanem felvásárolta az nVIDIA. Nem csak a dolgozók kerültek át, hanem lényegében a céget vásárolta fel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34769) kp59 válasza hackeeeee (#34768) üzenetére


kp59
aktív tag

Jó akkor pontosítsunk (ha ennyire ragaszkodsz a részletekhez :DDD ).
A 3dfx gyakorlatilag tönkrement és felvásárolta az addigi nagy konkurenciája az nvidia majd 2002-ben hivatalosan is megszűnt. [link]
A lényeg hogy mint írtam megszűnt. Már nem létezik.
Így már megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#34770) hackeeeee válasza kp59 (#34769) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

True story. A lényeg az, hogy attól még maradt konkurencia. Konkurencia nélkül nem fog maradni a piac, még nem.. Mert onnantól csak ők diktálnak. Főként árakat.. Lásd Intel.

Véleményem szubjektív...

(#34771) korion


korion
senior tag

VISSZATÉRTEM!! :R
Msi 390X

76.5% az ASIC Quality
1165Mhz
1570Mhz
ahol még nem szemetelt a 3d Mark13 ez jónak számít?

üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#34772) Milka 78 válasza korion (#34771) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A ref 290x-emhez képes (1180/1580) inkább átlagos,de amúgy nincs vele semmi baj.A combosabb 390/390x 1200+gpu és 1600+-os memória órajeleken mennek +100mv alatt.Mondjuk ha alapfeszes eredmény akkor mesés a gpu. :K

(#34773) korion válasza Milka 78 (#34772) üzenetére


korion
senior tag

Persze,nem nyúltam a feszültséghez!(nem is engedi Afterburner!)
Örülök,h jó a cuccosom!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#34774) Milka 78 válasza korion (#34773) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor az nagyon faja kis gpu :K Legújabb AB?Lehet valami új bios rev,mert tudtommal a Gaming nem feszlock-os az AB alatt (Lightning 980ti-hez is friss AB kellett).Ha enegedi a fesz.buherát simán van 1200+ abban a gpu-ban értelmes feszültségen.

[ Szerkesztve ]

(#34775) Tomdriver válasza korion (#34773) üzenetére


Tomdriver
őstag

Miért nem engedi? Az unlock voltage controlt engedélyezted?

(#34774) Milka 78: Amúgy nekem bajom volt 4.2.0-val, iR alatt nem tette ki OSD-re az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#34776) Milka 78 válasza Tomdriver (#34775) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem ETS2 alatt,de csak egyszr és a RivaTuner frissítés óta nem jött elő.

(#34777) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok .

Ez az eredmény mennyire számít jónak ezekkel a beállításokkal ? Ref kar .Mennyi feszt adhatok neki hosszú távon ? Mit érdemes még állítani ? Esetleg egy másik bios ? A hőmérsékletek szerintem jók, jó szellős házban van .

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#34778) Bacusuz


Bacusuz
őstag

afterburner mellé érdemes feltenni a riva tuner statistic servert?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34779) Habugi válasza Bacusuz (#34778) üzenetére


Habugi
addikt

Attól lesz OSD illetve ha softveresen vennél fel azt is az RTSS kezeli ha jól tévedek.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#34780) Tomdriver válasza Bacusuz (#34778) üzenetére


Tomdriver
őstag

Mindenképpen! :K

Kivéve, ha nem vagy kíváncsi játék közben pl. VGA, CPU hőmérsékletre, kihasználtságra stb, bár ezek hasznos infók főleg ha a rendszer OC-zve van.

(#34781) Bacusuz


Bacusuz
őstag

feltettem köszi a válaszokat
más:
nézem az adatokat bf4 közben és a gpu core clock max 900 ig megy fel :U
mi a sz@r lehet már megint?
ab 1600/1100 on van

walleyban megy szépen 98-99°on

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34782) deadwing válasza Bacusuz (#34781) üzenetére


deadwing
addikt

Power limit fel van tolva +50?
Hőfokok hogy alakulnak?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#34783) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki, hogy az új ABvel jobb a tuning. Kevesebb fesszel is megy azonos órajellel.

Véleményem szubjektív...

(#34784) Speed® válasza Andrej1 (#34777) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyon off, de az a duálventi mi a radin..? Miért nem pushpull, ha már?

(#34785) Bacusuz


Bacusuz
őstag

ac unity és valley alatt is megy szépen maxon a kari,de bf4 alatt csak 800-900Mhz-n?
hőfokok rendben vannak 65 c fok max

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34786) Andrej1 válasza Speed® (#34784) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Csak egy venti van ami aktív a másik az csak a ventinek a műanyag kerete . Így halkabb és jobb hatásfokon dolgozik a venti . Ha símán a radira van rakva a venti úgy nagy a szélzaja és rosszabb a hatásfoka . Ez volt a legegyszerűbb , leggyorsabb , legolcsóbb megoldás ami még ráadásul mutat is valahogy. A ház felső részében van még egy tripla radi ugyanilyen megoldással.

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#34787) deadwing válasza hackeeeee (#34783) üzenetére


deadwing
addikt

Ebben csak egy multiméter lehet biztos ám :)
Már a feszben...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#34788) hackeeeee válasza deadwing (#34787) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos, de ilyet inkább nem. :)

Teszt lefutott alacsonyabb fesszel, de idle random villant egyet a monitor. Szal kevés volt neki.

Véleményem szubjektív...

(#34789) Speed® válasza Andrej1 (#34786) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hm..nem rossz megoldás, thx.

(#34790) Bacusuz válasza deadwing (#34782) üzenetére


Bacusuz
őstag

bf4 vsync volt a ludas :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34791) Bacusuz


Bacusuz
őstag

lepucoltam én is ddu val és felment az uj 15.12 driver.
A minimal setuppal raktam fel csak a drivert ,nem is volt 300MB,ezzel egy időben feltettem ujra a 4.2 AB-t is..
Most szépen leesik idle módban a memory clock 150Mhz,GPU Core clock 300Mhz-re.
Sikerült a venti profilt is belőnöm,így pár óra bf4 után sem melegszik a vga 73-74 c fokra,a vrm pedig 69c fokra.
AB ben feljebb emeltem 1140/130 ra,pár óra bf4 nél nem tapasztaltam semmit,majd még meglátjuk

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34792) Milka 78 válasza Andrej1 (#34786) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Erről már olvastam én is,jó az ötlet :K
+100 (1.300v terhelés alatt) mehet neki játékok alatt.Inkább a hőfokokra figyelj.A vrm 90 fokig teljesen jó.Bír többet is,de egészségesebb ha alatta vagy kicsivel.
Gpu detto.90 fok alatt okés,de itt inkább a 70-80 fok közötti tartományra esküszünk.
Vizecskével ez szerintem simán meglesz.

(#34793) afelaldozhat


afelaldozhat
tag

Tiszteletem!

Segitségre tanácsra volna szükségem.

R9 390 vásárlásén töröm a fejemet.Meg is van a kiszemelt kártya (R9 390NITRO) viszont van néhány dolog amiben bizonytalan vagyok.

Jelenlegi processzorom intel i5 4440.Ezt a processzort jövő nyár környékén szeretném cserélni.Ha most cserélem a kártyát abban az esetben érezhető lesz a teljesitmény ugrás a 280X-emhez képest??

A másik kérdésem az lenne,hogy mi a vélekedés a 390ekről??Ha eljő jövőre valamikor a VGA next gen és a DX12 ez a kártya még elégséges teljesitményt fog nyújtani.
Nagyságrendileg 2017 nyaráig tartanám meg.Addig az elvárás az lenne,hogy szűrők nélkül medium high beállitásokkal tudjon 60FPS-t 1920*1080 as felbontáson.high,medium high beállitásokon.

Mit gondoltok??Megfelel ez a kártya fentebb leirt kivánalmaknak?? :R

(#34794) CsonkaImo válasza afelaldozhat (#34793) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, igen, igen.

(#34795) proci985 válasza afelaldozhat (#34793) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

érezhető.

kb 50% tempóban a különbség a kettő között.

üveggömböm nincs, de 2017re meglepődnék, ha ezt nem tudná a kártya. 5760x1080ban kb ez a worst case scenario jelenleg (far cry 4 alatt), egyébként pl borderlands2/pre sequelben 50-60fpsem volt 0AA/4AF ultrán egy karival is három kijelzővel.

Hawaiinak sose a teljesítménye volt a probléma (CFben jellemzően 60 fpsem van 5760/ultrán bár nagyon nem volt időm tesztelni), hanem a fogyasztása / alulméretezett hűtések a 290(x) időszakban. Viszont a Nitro ilyen szempontból is jó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34796) Tomko78


Tomko78
őstag

Cod BO3 alatt Vsync off és mégis így ugrál a gpu terhelés vajon mitől lehet ez ? idegesít kicsit a dolog

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#34797) afelaldozhat válasza proci985 (#34795) üzenetére


afelaldozhat
tag

Köszönöm a választ!

Arról egyébként mi a vélemény(ed),hogy mennyire tartósak ezek a kártyák??
Mert mégiscsak az architektúra csúcsát súrolják....

Friss biost,magasabb feszt kaptak de tulajdonképpen ezek ugyanazok a GPU-k melyek az R9 290,290X-en voltak találhatóak.
Mennyire befolyásolja,befolyádolhatja ez a kártya tartósságát élettartam szempontjából??

2+ évet tud ez a kártya muködni meghibásodás nélkül???
Jójó ha elromlik ott a gari,de
Gyűlölök garanciával bajlódni

FSP RAIDER 650 re rá merhetem bizni a kártyát??

(#34798) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Az új driver-rel kapcsolatban amit eddig tapasztaltam (bug) ,hogy BO3 alatt hajlamos alapon (vagy aközelin) hagyni a GPU órajelét, így meg befigyel 40-50 fps, ami picit kevés.
Szóval ment vissza a 15.11.1 béta.

Visszavonom:
azzal is csinálja, lehet az MSI AB kavar be.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#34799) mcwolf79 válasza mcwolf79 (#34798) üzenetére


mcwolf79
veterán

Oké, nem driver-hiba, hanem a köcsög v-sync kavar be.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#34800) proci985 válasza afelaldozhat (#34797) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Én idén vettem a 290X OC CFet. Remélhetőleg 2018ig kihúzza, ha nem tovább.

280X is egy átnevezett 7970 GHZ edition, szóval jelenleg egy 2012es kártyával mész. Egész jól bírja ahhoz képest, nem?

2+ év... fene tudja. egy négy éves 6950 2GB mai napig megy a HTPCmben, de van egy 2008 eleji, működő 3870em is. 290Xekről max két éves tapasztalat van.

650 bőven elég, a Matrix Platinum alatt nekem egy HX650v2 volt. CF miatt kellett nagyobbra váltani.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.